De Gele Rivier Evangeline Booth zal in Paleis Soestdijk lunchen Geen revolutiebouw in Amsterdam I ndië-touristenland Postvluchten op Indië Successen van het Berger „Be Quick" tfcAaten Eliskases wint tournooi te Noordwijk Chineesche moordenaar Controle van bonw. en woning toezicht voldoende geacht. Een mededeeling van B. en W. van Amsterdam. In antwoord op vragen van twee gemeenteraadsleden, deelen B. en W. van Amsterdam mede, dat naar hun meening het droevig ongeval in de Orteliusstraat, waarbij twee kinderen door vallend gesteente wer den gedood, niet te wijten is aan „revolutie-bouw". De uitvoering van dezen bouw is geheel normaal verloopen. Of eenige aansprakelijkheid voor het on geval nop is vast tc stellen, kunnen B. en W. niet beoordeelen. Dit betreft een zaak yan de justitie. De vraag, of het toezicht van het gemeen telijk bouw- en woningtoezicht bij dezen houw voldoende is geweest, beantwoorden B. en W. volgens ter beschikking staande gegevens bevestigend. Het toezicht van de zijde van het ge meentelijk bouw- en woningtoezicht kan niét zoo intensief zijn, dat alle uitvocrings- fouten van op zichzelf voldoende construc ties worden achterhaald... B. en W. zullen echter, met het oog op do noodlottige gevolgen, welke gebeurtenissen als de onderhavige kunnen hebben, bevor deren, dat naast de normale controle, een onderzoek naar soortgelijke perceelen, ook in andere deelen van Amsterdam, wordt in gesteld. Het spreekt vanzelf, dat, voorzoo- veel bedoeld onderzoek de noodzakelijkheid daarvan zou uitwijzen, aan de hand van de bouwverordening de eigenaren zullen Worden verplicht, maatregelen te nemen. 2100 naturalisatieaanvragen Een buitenlander kan niet ge makkelijk Nederlander worden. Tn de memorie van antwoord betreffende een groot aantal naturalisatie-wetsontwer pen zegt de minister van Justitie o.m.: Dat naturalisatie in Nederland gemakke lijk geschiedt en dat daardoor immigratie zou worden aangemoedigd, kan niet worden gêaamd. Zeer vele requesten worden afge wezen', terwijl de dossiers der voor verlee- ning van liet Nederlanderschap voorgedra gen belanghebbenden van een grondig en veelzijdig onderzoek doen blijken. Onge- wenschte 'immigratie, waardoor onder meer 'de arbeidsmarkt nadeelig kan worden be ïnvloed, heeft bij voortduring de aandacht van dé regeering. gehad, Zij wordt in den üaafsten fiid bovendien tegengegaan dooi de bepalingen van de wet van 16 Mei 1934 tot- regeling van het Verrichten van arbeid door vreemdelingen,alsmede..dpor die van de vestigingswet kleinbedrijf 1937, de be- drijfsvergunnjngenwet 1938 en de wet van 22 April 1937 tot regeling van het zelfstan dig uitoefenen van beroepen en bedrijven door vreemdelingen. De eischen, waaraan moet worden voldaan om ter naturalisatie te worden voorgedra gen, gaan in de practijk in het algemeen aanmerkelijk uit boven de wettelijke mini mum eischen. Ter verzwaring daarvan de wpt te wijzigen, schijnt te minder geboden, omdat, zooals in het voorloopig verslag te recht is opgemerkt, de mogelijkheid van het maken van uitzonderingen in bijzondere ge vallen toch zou dienen te worden behouden. Den leden, die van een zelfde meening blijk gaven, kan worden medegedeeld, dat ruw geschat ruim 2100 aanvragen ten departement© in behandeling zijn. Voor zoo veel mogelijk geschiedt spoedige afdoening Van gegrond gebleken verzoeken. Ook in het door verschillende leden ge constateerd geval, dat gedurende geruimen tijd hier te lande aanwezige vreemdelingen, door allerlei omstandigheden niet tot indie ning van een naturalisatïe-request waren gekomen, wordt, als steeds, een behoorlijk onderzoek ingesteld naar de motieven, wel ke tot indiening van een onderzoek hebben geleid, en naar de gevoelens der requestran- ten ten opzichte van Nederland. Zevenjarige jongen in de diepte verdwenen Bij het spelen te water geraakt. Een zevenjarige jongen is gisteren te Rot terdam bij het spelen te water geraakt en verdronken. Direct nadat de knaap in het water was gevallen, verdween hij in de diep te, waardoor een man, die toevallig voorbij kwam en zich direct gekleed te water begaf, hem na verscheidene malen duiken toch niet meer kon redden. Een 19-jarig meisje, die even later voorbijkwam, begaf zich ook te-water maar ook' met haar assistentie kon men het lichaam van den jóngen niet vin den. Inmiddels was de gewaarschuwde politie gearriveerd en na twintig minuten dreggen slaagde men er in den drenkeling aan wal te brengen. Nog geruimen tijd heeft men met kunstmatige ademhaling en het toedienen van zuurstof getracht den jongen bij te bren gen, doch alle pogingen waren vergeefscli, de levensgeesten waren geweken. Het stof felijk overschot is overgebracht naar het zie kenhuis aan den Bergweg. Sfroocarfonprijzen verlaagd Nu f 45 per ton af fabrelk. Het Hsb. verneemt., dat. de Nederlandsche stroocartónfabrikantcn in onderling overleg hebben besloten, om den prijs van stroocar- ton te verlagen van f 50.tot f 45.per ton af-fabriek, dus met 10 pet. en wel voor den tijd van vijf maanden, eindigende 18 November a.s. Men hoopt door deze prijsverlaging den afzet tp stimuleerèn, want de fabrieken heb ben haar productie reeds sedert 1 Februari beperkt. (De laatste maanden met 33 pet.) Het internationaal wegencongres De eerste sectievergaderingen. In het Kurhaus te Schevcningen zijn giste ren de eerste bijeenkomsten gehouden van de beide secties, waarin het internationaal wcgcncongres is gesplitst. In de eerste sectie (aanleg en onderhoud) werden de vorderingen, sedert het in 1934 te Münchén 'gehouden congres ifl dB toepas sing van cement bij wegverhardingen be sproken, zoomede de klinkcrbestratingen en de toepassing van bijzondere maatregelen bij wegdekken, zooals gietijzer, staal en rub ber. Rapporteur-generaal was ir. T. H. van Wisseling!!, hoofdingenieur van den Rijks waterstaat. De tweede sectie (verkeer, exploitatie en beheer) behandelde'het onderwerp: de onge vallen op den weg, waarbij als rapporteur- generaal optrad dr. J. J. Hanrath, afdecling- sous-chcf van het Centraal Bureau voor de statistiek. 's Middags werd in de gecombineerde sec tie-vergadering gesproken over cle bepaling en meting van de rijkwaliteiten van een wegverharding, zulks met het oog op glad heid (ruwheid en slipweerstand) en hel derheid (lichtabsorptie bij kunstvcrlich- ting). Rapporteur-generaal was prof. dr. C. Zwikkcr, hooglceraar aan de Technische Hoogeschool. De dag werd besloten met een avondfeest op het Binnenhof. Het openbaar gezag beleedigd Koninklijke marechaussee als staatsgevaarlijk betiteld. Voor de Almelosche rechtbank hadden zich gisteren twee Hengeloërs te verant woorden, wegens beleediging van het wapen der Kon. Marechaussee, althans het open baar gezag. De verdachten hadden na de gebeurtenissen te Oss voor het raam van het N.S.B.-kringhuis te Hengelo twee pop pen gezet, een gekleed als N.S.B.-er, de ander als marechaussee. Onder de eerste pop stond: „Ik ben staatsgevaarlijk" en onder de laatste „ik ook". Verdachten bekenden dat zij de poppen hadden opgesteld, doch zij hadden slechts critiek op de regeering willen leveren en niet beleedigen. Het O. M. eischte, daar het meende, dat, over de marechaussee heen, het openbaar gezag gecritiseerd is in een beleedigenden vorm, tegen elk f 15 boete of 15 dagen hechtenis en vernietiging van de poppen en de onderschriften. Mr. E. J. B. M. von Boenninghausen, het Eerste-Kamerlid, trad als verdediger op en meende dat hier geen sprake is van beleediging, weshalve hij vrijspraak vroeg. Voorkomen is beter dan genezen Bestrijding van moreele mis standen. De nationale vereeniging voor vrouwen arbeid heeft naar aanleiding van persbe richten nopens moreele misstanden, veroor zaakt door mannelijke chefs van vrouwelijk personeel, zoomede naar aanleiding van het antwoord door den minister van justitie gegeven op door het lid van de Tweede Kamer, mevr. mr. B. BakkerNort te dier zake schriftelijk gestelde vragen, een ad vies doen toekomen aan den minister van Sociale Zaken. Adressant verklaart, dat voorkoming van de gesignaleerde euvelen van oneindig grooter beteekenis is dan het achterhalen van strafbare feiten, en zij is van meening dat juist voor het vrouwelijk personeel dei- arbeidsinspectie hier een gewichtige taak is weggelegd. Derhalve dringt zij er bij den minister op aan de totale sterkte van het korps inspectrices, adjunct-inspectrices en opzichteressen van den arbeid minstens te verdubbelen. Noq een jaar Commandante van het Leger des Heils. Generaal Evangeline Booth, de hoogste autoriteit van liet Leger des Heils, dochter van den stichter der internationale „Salva- tion Army" is maandag met rle Harwich- boot in Holland aangekomen. Zij heeft latei- den Velddag te Baarn bijgewoond en zal het bfaliónale Congres van het Leger des Heils op Donderdag 23 Juni te Lunteren bijwonen. Het m.s. „Amsterdam" dat de boog be jaarde generaal-Evangeline Booth is reeds 72 jaar oud naar Hoek van Holland bracht lag reeds om vijf uur voor den wal. Zij gebruikte aan boord het ontbijt te zamen met haar bcgeleidors. o.a. de com missionairs Blowers en Griffith, resp. in ternationaal secretaris van het Leger des Heils en secretaris van de generaal. Inmiddels waren de commandant Bouwc Vlas en diens echtgenoote alsmede ka- pitein Salonion, secretaris van het Leger des Heils in Nederland, ter begroeting ge arriveerd. Om half acht verliet de generaal de „Amsterdam". Zij is ondanks haar hooge leeftijd nog zeer goed ter been en behan delt alle zaken, de Salvation Army betref fend, persoonlijk zulks met. een activiteit waaraan menig jongere een voorbeeld zou kunnen nemen. Het woord rust komt niet in haar woordenboek voor. Haar hooge leeftijd is voor haar niet het minste bezwaar om nog midden in het volle leven te staan. Daarbij draagt zij steeds zorg voor. haar goede lichamelijke conditie. Regelmatig beoefent zij nog de zwemsport en de paardensport. Alvorens gisteren Generaal Booth van Hoek van Holland naar Amsterdam vertrok, zijn wij nog in de gelegenheid geweest haar eenige oogenblikken te spreken. „Het verheugt mij bijzonder weer eenige dagen in uw mooie land te kunnen ver toeven", zoo zeide de generaal. Aan mijn vorige bezoeken aan Holland zijn voor mij de aangenaamste herinneringen verbonden. Wij hebben een prachtige zeereis gehad. De zee was buitengewoon kalm en hoewel ik veel hinder ondervind van zeereizen, gevoel ik mij ditmaal volkomen wel. Van mijn verblijf in Holland stel ik mij zeer veel voor. Ik zal n.1. het groote voorrecht ge nieten mijn opwachting te kunnen maken bij Uw geliefde' vorstin Konin gin Wilhelmina en Uw beminde Prin selijk Paar, Prinses Juliana en Prins Bemhard. Met groote vreugde ver beid ik het moment, dat ik de kleine Prinses Beatrix zal kunnen aanschou Sprekend over het doel van haar reis zei- de generaal Booth groote waardeering te hebben voor het werk, dat het Leger des Heils in Nederland verricht. Ten aanzien van de komende gebeurtenissen te Baarn en te Lunteren, zijn haar verwachtingen dan ook zeer hoog gespannen. Wij waren tevens in de gelegenheid de kwestie van het commandantschap van het Leger des Heils te berde te brengen. Zooals bekend is er n.1. ernstig sprake van, dat generaal Evangeline Booth haar functie zou neerleggen. De Generaal deelde ons mede, dat zij wellicht het commandantschap nog een jaar zal waarnemen. De bedrukte tijden en de vele internationale verwikkelingen maken ons werk moeilijker, maar tevens noodzakelijker dan ooit tevoren, aldus ge neraal Booth. De omvang van ons werk wordt steeds grooter, maar waar mijn ge zondheidstoestand perfect is, voel ik mij nog zeer goed in staat het werk te blij ven verrichten. Commandant Bouwe Vlas deelde ons hier bij ter verduidelijking mede, dat de gene- EVANGEL1NE BOOTH. raai in functie kan blijven met het goed vinden. van 2/3 der comanandanten, dat zijn de hoogste functionarissen in de diverse landen. Naai' commandant Bouwe Vlas van Engelsche zijde had vernomen is de kans dat generaal Booth in functie zal blijven, inderdaad groot. Intensieve propaganda dringend noodlgl Met het Indië-vliegtuig „Oehoe" dat gis termiddag op Schiphol neerstreek, kwam o.m. mede de heer W. H. Hoogland, voor zitter van de vereeniging „Bandoeng Voor uit". In een personderhoud maakte de heer Hoogland een vergelijking tusschen Britsch Indië en onze Oost. Is men in Britsch-Indië en ook in Siam en de andere Oostersche lan den ten aanzien van communicatie middelen en hotelaccomodatie mins tens 25 jaar bij Java en Bali ten achter zoo oordeelde de heer Hoogland op het gebied van re clame zijn ze Nederlandsch Indië voor. Het is noodig, dat men op Java en op Bali aan de propaganda meer aandacht gaat besteden. Er dient ook vanwege het gouvernement meer geld beschikbaar te worden gesteld. Java en Bali bieden den toerist zeker niet minder dan China, Siam of Britsch Indië. De communicatiemiddelen en de hotelaccomodatie voldoen aan alle eischen, welke men in dezen tijd daaraan kan stellen. Een intensieve propaganda kan en zal het vreemdelingenverkeer zeer zeker ten goede komen. Van zijn verblijf in Nederland zal de heer Hoogland o.m. proflteeren door mede te werken aan de pogingen, welke reeds sinds eenigen tijd in beide gebiedsdeelen in het werk worden gesteld met het doel de Indi sche gepensionneerden, die thans in Neder land wonen en die wel gaarne naar Indië terug zouden willen, In de gelegenheid te stellen naar Ned. Indië te verhuizen. Vertrek van Aankomt* te (heenreis) l8"1*8"- 21 Juni]Band- 21 Iunl {terugreis) !Athena 21 jHA'dam 21 ,unI (heenreis) H""- 21 Iunl lRan*' 21 ,unI a'ruf-reisi i,odhp- 21 ,uni lBasra 21 Iunl (heenreis) |A'dam 21 Iuni |Athena 21 IunI Buizerd (terugreis) iBand. 21 Juni Medan 21 Juni 5ymnaltte& Successen op het Derde Inter nationale Damestournooi te Os- Unde. Bij de op 18, 19 en 20 Juni gehouden in ternationale turnwedstrijden voor dames te Ostende (België) waaraan 52 vereenigingen deelnamen, w.o. Engelsche, Fransche, Zwit- sersche, Luxemburgsche, Belgische en Hol- landsche, wist de gymn. ver. „Be Quick" te Bergen eenige fraaie successen te boeken. Onder leiding van haar energieken direc teur den heer J. van Zoonen, oud lid van O.K.K. wist zij beslag te leggen op een eer sten prijs in de afdeelingswedstrijd (bestaan de uit één verplichte oef, één keuze oefe ning, een balspel en een boerendans) en een eersten prijs voor kunstgroepen, terwijl verder nog 7 personeele prijzen werden be haald en wel door de dames B. Mooi, M, Paping, J. Pietersen, K. Paping, J. Dijs, L, Koning en M. Buisman. We wenschen den heer van Zoonen en zijn vereeniging in den toekomst nog veel successen toe. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Mej. Rollin Couquerque en Hug< i hanvan Swol winnen. De wedstrijden te Wimbledon werden gis teren onder zeer warm zomerweer voortge zet.. Het dames-enkelspel en het heeren-dub- belspel waren thans aan de beurt. Mej. Rollin Couquerque speelde tegen de Engelsche Miss Mac Farlane en won zooals zij wilde (6—2, 6—2). Hughan en van Swol sloegen de Engel sche combinatie BcttsReddall met 26, 6—3, 6—4, 6—4. Tweede nederlaag van dr. Euwe. De uitslagen van de negende en laatste ronde van het tournooi te Noordwijk luiden: Schmidt—Bogoljubov afgebroken. Euwe verliest van Eliskases. Spielinann remise met sir Thomas. Pirc remise met Landau. Tartalcower remise met Keres. Door zijn overwinning op Euwe heeft Eliskases dit tournooi gewonnen met de fraaie score van 734 punt uit negen par tijen. Keres werd met een volpunt verschil tweede. Daar de uitslag van de afgebroken partij Schmidt-Bogoljubov, welke heden wordt af gespeeld in het definitieve eindresultaat nog veranderingen kan opleveren, volgt hier het voorloopige resultaat: 1. Eliskases 734 punt; 2. Keres 634 p.; 3. Pirc b'A p.; 4. Euwe 5 p.; 5. Landau 434 p.; 6. Bogoljubov 4 p., plus een afgebroken partij 7. sir Thomas 4 p.; 8. Spielman en 9 Tartakower, ieder 234 p.; 10. Schmidt 2 p. plus een afgebroken partij. De Hoang-ho, China's meest ge vreesde rivier, verzwolg reeds millioeneii menschen en gehee- le steden. WAAROM DE „GELE RIVIER?" China schikt zich in de gedachte, dat de mensch het in den strijd te gen de natuur toch de zwakste is. De geloovigen zien in dit alles den toorn der Goden Wanneer een land geteisterd wordt door oorlog, dan zijn het niet alleen de krijgs verrichtingen, die voor de inwoners een voortdurende bedreiging te land, te water en vanuit de lucht vormen, omdat ook dik wijls natuurrampen de omvang der ver schrikking nog vergrooten. Ernstige sneeuw- of regenval verhinderen niet alleen dikwijls dc krijgsverrichtingen, maar vormen maar al te vaak een nieuwe catastrophe van groo- ten omvang. En zoo er een land ter wereld is dat in den loop der jaren op schrikba rende wijze bezocht werd door overstroo- mingsrampen, dan is het China wel. Ook thans weer wast het water van de Gele Ri vier en zet uitgestrekte gebieden aan weers zijden van de, door den Chinecschen oor log zoo bekenden Loengliai-spoorweg onder water, terwijl de bedreiging van andere ge bieden als die van de provincie Sjantoeng dagelijks grooter wordt. En de Chineezen behoeven niet lang terug te gaan in hun herinnering om zich een voorstelling van de verbijsterende gevolgen van een dergelijke overstrooming te maken, want nog maar enkele jaren geleden trad de Gele Rivier eveneens buiten haar oevers met als gevolg dat het aantal slachtoffers tot omstreeks 40.000 steeg, terwijl 120.000 menschen dak loos gemaakt werden Waar komt tïe Gele Rivier van daan? Om ons China's twee grootste rivieren duidelijk voor oogen te stellen, zal het goed zijn ons aardrijkskundige geheugen even op Ie frisschen. De Iloang-ho. ook wel „Gele Rivier" genaamd, is de tweede hoofdrivier van China. Zij ontspringt op circa 4400 M. hoogte in hel Noorden van Tibet. Wanneer wij haar loop volgen, dan zien wij, dat zij de Westelijke grens van de provincie Sjansi vormt en na den Grooten Muur te zijn ge passeerd. die tusschen Sjansi en Sjensi. Dan wendt zij zich naar het Oosten en Noord-Oosten, om uit te monden in de Golf van Petsejili. De grootste stroom van geheel China is dc Jangtsekiang of „Blauwe Rivier", die eveneens in Tibet ontspringt, in N.O. en dan in Z.O. richting stroomi, dan in het eigenlijke China komt, vervolgens een groote bocht naar het N. maakt en zich dan verder vereenigt met andere rivieren. Beneden Nanking begint haar Delta-vo'rming. De reusachtige bevolking van het Chinee sche rijk komt eigenlijk door overstroomiu- gen als die van enkele jaren geleden goed tot uitdrukking. Want hoe omvangrijk deze catastrophen ook waren en hoe groot het aantal menschen,. dat er den dood door vond, spelenderwijs kwam het reuzenrijk deze verschrikkingen weer te boven en het verongelukken van 40.000 menschen werd in het Rijk met zijn 500.000.000 inwoners nauwelijks gemerkt. Zonder te. willen zeg gen dat de Chineesche bevolking onder zul ke drama's onverschillig is geworden, kan men veeleer vaststellen, dat zij er eenvou dig in berust, omdat zij overtuigd is van de onafwendbaarheid van deze natuurrampen. Men weet dat de catastrophe op zekeren dag komt en het Aziatische fatalisme is daarop als het ware ingesteld. Natuurlijk denkt men om zelfbehoud en zal trachten zich en de zijnen tegen de rampen te be schermen, maar direct daarnaast schikt men zich in de gedachte dat de mensch in den strijd tegen de natuur toch de zwakke re is cn het zal moeten afleggen. En dan zijn daar de geloovigen die in dit alles den toorn der Goden zien, die de vernietiging der zondige mcnschhcid willen en ook daar in is men geneigd te berusten. Juist de regelmatige terugkeer van deze rampen stelt den geleerden van alle cultuurlanden voor tallooze problemen. Problemen, die ook ten dage nog om een oplossing vragen, die te moeilijker zal worden gevonden, naarma te er in het Noordelijke deel van China nog te veel gebieden zijn die nog niet door Europecsche voet betreden werden. Het is zelfs zoo dat de in kaart brenging van het geheele Chineesche rijk op groote moeilijk heden stuit, doordat de uitkomsten van een cartographisehe expeditie al weer verschil len van de volgende. Niet omdat de eerste niet nauwkeurig te werk gegaan is, maar eenvoudig omdat zich intusschen al weer veranderingen voltrokken hebben, dat de natuur zich weer „gecorrigeerd" heeft. Een goed voorbeeld daarvan is de Gele Rivier naar wier gedragingen thans weer door tienduizenden in spanning gekeken wordt. Het moge ons Europeanen vreemd voorkomen en onbegrijpelijk dat China's tweede groote rivier, de Hoang-ho met een lengte van 4400 K.M. tot nog toe nog niet eenmaal vanaf zijn bron tot de uitmonding nauwkeurig cartographiscli werd vastge legd, maar de omstandigheden hebben dat onmogelijk gemaakt. Phenomeen der onberekenbaarheid. en dat moge verklaren dat de resultaten van alle cartographisehe expedities dooi: de eeuwen heen steeds weer verschilden, zoo dat men nooit tot een definitieve, oplossing kwam. Toen in later jaren nieuwe onderzoekers zich op weg begaven om haar loop vast te stellen vonden zij weer een geheel ander beeld dan hun voorgangers, waardoor al menige wetenschappelijke strijd ontstond. En zoo goed als er nu nog riviergedcelten gevonden worden waar muurresten van vroegere nederzettingen ontdekt worden (als bewijs dat de rivier daar dus vroeger niet gestroomd heeft), zoo goed komt het voor dat lieele steden cn dorpen die daar vroeger eens lagen nu in het geheel niet' meer te vinden zijn omdat ze door de ri vier met man en muis werden opgezwolgen. Zoo verzinkt dan op zekeren dag het hecle land met alles wat daarop is in de stroom omdat deze stroom zich 'n nieuwe bedding zoekt en daarvoor de aarde aan zich onder geschikt maakt. Natuurwetenschappelijk is er voor deze zonderlinge verschijnselen maar een oplos sing: het karakter van het landschap aan weerszijden van de stroom wordt in de eerste plaats bepaald door de Woestijnwinden, die overdrijven uit de steppen en woestijnen van het Chineesche binnenland. Deze woestijnwinden brengen ontzaglijke massa's zand met zich mee. die nat geworden door dc atmosfeerxloor haar eigen gewicht in de aarde wegzakken. Zet zich dit zand neer op een bergrug, dan wordt het hij de eerstvol gende regenval daaraf gespoeld en verdwijnt langzamerhand in de rivier. Bedekt het echter het vlakke land cn dat gebeurt met reusachtige massa's, dan wordt ook de vegetatie bedekt, die door bet ontbreken van lucht onder de zandmassa's sterft. Door deze eeuwige strijd tusschen cle planten groei en het zand ontstaat de „löss", die on gemeen poreus is en die de geheele oever van de Hoangho bedekt. Daaraan dankt de rivier zijn naam van „Gele Rivier", de stroom waarvan men zich met angst en vreeze afvraagt hoe zij zich in de eerstvol gende dagen gedragen zal Cr. H. W,

Schager Courant | 1938 | | pagina 2