FEESTBAL met Attracties 2000 NEELS Gratis Gratis Plaatselijk Nieuws. lezen!! OMGEVINGNIEUWS Heerencostuums 2 5 0 pond Koopt bij Ondertrouwd: f^ERT VISSER en MARIE VAN EGMOND Koedijk, 23 Juni 1938. Burgerbrug, Huwelijksvoltrekking 7 Juli. Receptie: Burgerbrug 26 Ju ni, van 2—7 uur (n.t.); Koedijk 3 Juli, van 3—G uur (n.t.) Te koop; EEN HOENDERPARK te Schoorl. Huis met ong. 4000 M2. grond, waarop hökruimte voo r 700 kippen, alles z. goed a. nieuw 350 W.L., broed 1937 en verder alle gereedschappen. Koopsom f5000, waarvan de helft als le hypotheek gevestigd kan blij ven. Spoed wegens invalidi teit'. J. v. d. BRUGGE, Teug- laan 93, Schoorl. Voor dc groote belangstel ling, bij dc geboorte van on zen Zoon betoond, onzen liar- telijkcn dank. K. BART Pz. T. BART—Kollenberg. Winkel, Juni 1938. Gevraagd: Een BOLLENPELSTER, P. BROEKHUIZEN, Langereis, Nieuwe Niedorp. Tc koop: EEN AUTOBUS, 14 pers. Chevrolet, type 1932. DE JONG, Vosstraat 12, Den Heider, Tel. 795. Bezoek het CONCERT op ZATERDAG 25 JUNI door de Plaatselijke Zang- en Muziekverenigingen vanr Noordscharwoude in de Muziektuin achter de O. L. School. Aanvang 8.15 uur (N.T.) Entree f0.25. Aangeboden: FORD LUXE, jnod. '29, van particulier, als 'nieuw. Bevr. Garage JONKER, Wognum. Te koop: EEN HALF OLIEVAT, voor drinkbalie cn een oude Verwarmkachel, nog geschikt voor niet te groote droogruim te, bij A. KOSSEN Jz., Van Ewijcksluis. Te koop: Een beste, in prima staat zijnde, smetvrije WOONWAGEN, ruim 6 M. lang, 2.20 breed, dubbelschot, prima in de verf. Rubberbanden. Zeer billijke prijs. Te zien en te bevragen: Nóórdcrkadc 15, Alkmaar. Te huur gevraagd: EEN TREKKER, met of zonder bediening, voor het maaien van 5 H.A. karwij. J. VETIIMAN, Groetpolder, Winkel. Noord-Ho 11. Koffiehuis HEDENAVOND OPEHA COMIQUE Surcouf, de Kaper ZATERDAGAVOND onder leiding van Dick Widor. BESTAANDE UIT 25 MATEN HEBBEN WIJ VOORRADIG Voor ieder figuur Voor lang en slank, oneven malen Voor klein en schraal Voor kort en dik, 1/4 maten Voor groot en zwaar 1/2 maten Grootste keuze voor personen wegende tot Hier volgen onze maten: Voor lang slank Voor kort Voor groot en dik en zwaar Maat 46 Maat 45 Maat 48 H Maat 48/4 Maat 48 Maat 47 Maat 5014 Maat 5014 Maat 50 Maat 49 Maat 52)4 Maat 52 )4 Maat 52 Maat 51 Maat 54Vi Maat 54)4 Maat 54 Maat 53 Maat 56)4 Maat 56 Maat 55 Maat 58H Maat 58 Maat 60 Maat 6214 Bezichtigt onze 3 toonzalen, leder pl.m. 20 Mtr. lengte. Prettig koopen onder de 8 Mtr. lange lichtkap. i Paskamers. Vraagt zichtzending ter vergelijking. Wij zijn 20 PROCENT goedkooper. Reiskosten worden vergoed. Goed passende confectie is beter en goed kooper dan maatwerk. KEIZERSTRAAT DEN HELDER. LANGENDIJK Het collectieve arbeidscontract Naar we vernemen zijn do ongeorgani seerde tuinders door don Minister van Eco nomische Zaken aangeschreven met het verzoek het collectieve arbeidscontract in dividueel te teekenen, waarbij herinnerd wordt aan de dwingende voorschriften, wel ke te dien aanzien kunnen worden gegeven door de Ncd. Groenten- en Fruitccntralc. Onteigening. De zgn. commissie van 10, welker werk zaamheden bestond in pogingen, om voor het te verkoopen land voor den Oostelij ken proefpolder een prijs van f 100 per Are land en water, te bedingen, heeft, in ant woord op liet desbetreffende schrijven aan Ced. Staten het bericht ontvangen, dat daarop niet zal worden ingegaan en dat het land onteigend zal worden. Besloten werd, verder een afwachtende houding aan te nemen. Gisteren zijn t.c Amsterdam wederom 6 cur sisten van den L.W.N.V.V. geëxamineerd voor het middenstandsdiploma Handelsken nis. Zij slaagden allemaal. De geslaagden zijn: C. Rootjes Mz., Oudkarspcl; H. van Rijn en IJ. Spanjaard te Noordscharwoude; P. Nieman, Zuidscharwoudc; J. Vrocgop Jz., Broek op Langendijk en P. Vrocgop Jz. te St. Pancras. Vandaag moeten de laatste cursisten op komen. BROEK OP LANGENDIJK. Geslaagd. Voor het. arts-examen, eerste gedeelte, slaagde onze plaatsgenoot, de heer H. G. Verdonk. Opbrengst collecte. De speldjesdag ten bate der t.b.c.-lijders, te Sonnevanck—ErmeloVeldwijk, heeft f35.— opgebracht. Belang der jeugd. Woensdagavond 8 uur kwam „Belang der 'jeugd-' in vergadering bijeen ten huize van J. Weder, onder leiding van den heer P. v. d. Molen, die mededeeling doet, dat het Hoofd der School, de heer Westenberg, iets later aanwezig zal zijn. Wegens afwezigheid van den penning meester, volgt geen finantieel verslag. In het bestuur werden de heeren J. F. Weder en G. Bcers herkozen. Betreffende het schoolfeest werd besloten dit jaar een reisje te, maken naar Artis, vandaar naar Schiphol, Kopje van Bloemeri- daal, Ruine van Brederode, terwijl tot slot als de weersomstandigheden het toelaten, een speeltuin of een zeeplaats bezocht zal worden. De tocht zal gehouden worden op Vrijdag 22 Juli. Door den heer A. Kaas, administrateur van het fonds, tot instandhouding der 3e leerkracht, werden waardecrcndc woorden gesproken tot allen die het fonds helpen in stand houden. Toch doet spr. nog een be roep op.de leden om de finantiön op te.voe ren. daar verschillende leden zijn vertrok ken naar elders of anderzins, met als re sultaat, dat zich verschillende aanwezigen bereid verklaarden, de bijdrage te verhoo- gen. In aansluiting «hierop werd nog beslo ten het Doopsgezinde Zangkoor te vragen een uitvoering te geven ten gunste van het fonds, welke avond zal aangevuld worden met tooncclstukjes en voordrachten uit de leden van het koor. Het. houden van een bazar zal nader on der dc oogen worden gezien. Hierna sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. Benoemd. De heer Appel, klerk ter secretarie, alhier, is als zoodanig benoemd te Beverwijk, NOORDSCHARWOUDE Zaterdagavond zal in den muziektuin ach ter de O.L. school een gemeenschappelijk concert plaats vinden van dc plaatselijke zang en muziekvcrecnigingen. Reeds eerder heeft een dergelijk concert plaats gevonden en wel met veel succes. Veel publiek en een prachtige avond was het resultaat. Gaarne wekken wij onze lezers dan ook op dit mooie concert te bezoeken. ALKMAAR Ds. W. D. M. BAAR t Gisteren is te Lunteren, 52 jaar oud, over leden, ds. W. D. M. Baar, Ncd. Herv. Pre dikant te Alkmaar. Ds. Baar stond te Zwar tcwaal en Oostwoud en werd in 1921 naar Alkmaar beroepen. Dc begrafenis zal Zater dag 25 dezer om 12.45 op de algemeene be graafplaats te Dordrecht plaats hebben, le zen wc in de N. R. Crt. De overledene was de vrijzinnige richting toegedaan, vier jaren secretaris van de Evangelische Maatschappij. Hij was redac teur van verschillende kerkbladen, waar onder „De Protestant" en hoofdredacteur van het „Algemeen Weekblad voor Vrijzin nig Godsdicnstigcn". Ook in staatspensioen- kringen was Ds. Baar oen vooraanstaand fi guur. In Mei 1937 was hij wegens een ern stige zenuwziekte met. vacantic gegaan en vertoefde daarna te Arnhem en Lunteren. Hij is sindsdien niet meer te Alkmaar te ruggekeerd. Zondag zal in den dienst in dc Groote Kerk de overledene worden herdacht. Eervol ontslag. Bij K.B. van 21 Juni 1938 is op zijn ver zoek aan mr. P. Langeveld eervol ontslag verleend als kantonrechtcr-plaatsvervanger in het kanton Alkmaar, onder dankbetui ging voor de als zoodanig bewezen dien sten. BERGEN GESLAAGD. De heer J. Bh. M. Punt alhier slaagde .voor het diploma gemeente-financiën. ZIJPE SCHAGERBRUG. Geslaagd. Dc hoer P. J. Ott, ambtenaar ter secreta rie alhier, slaagde gisteren te 's-Gravenha- ge voor de akte van bekwaamheid in de gemeente-administratie. ZIJPE. Burgerl. Stand van 17—23 Junt. Geboren: Jacob, zoon van Hillebrand Nieu- wenhuizen en Anna Wilhelmina Bakker. Klaas, zoon van Arie Plakman en Marijtje Buis. Ondertrouwd: Gerrit Visser, 29 jaar, tuin bouwer, te Koedijk en Maartje van Egmond, 29 jaar, wonende te Zijpe. Getrouwd: Aris Houtkooper, 41 jaar, mole naar, te Schagen en Emma Schürmann, 39 jaar, te Zijpe. Overleden: Klaas Kooij, 74 jr., weduwnaar van Maria Alida Immen. Hendrik van den Brink, 80 jaar, echtgenoot van Maartje Bak ker. Gerrit Blom, 74 jaar, echtgenoot van Nocltjc van uuren. Alctta Willemina Jansen, 70 jaar, echtgenoote van Pieter Swarthof (overleden te Alkmaar). WINKEL WIELERCLUB „TEMPO". Dezer dagen hield „Tempo" haar weke- lijksche trainingsrit, een klassementwed- strijd over 13 ronden met 13 klassementen pl.m. 47/4 K.M. Er starten 10 renners. Hal verwege de eerste ronde probeerde J. Dek ker zich los te werken van het peleton, wat hem ook gelukte, maar hij werd gevolgd door M. Strijbis, R. Band cn Hofland. R. Band was niet fortuinlijk daar hij bij het demarreeren een lekke band kreeg. Het tempo werd tamelijk hoog gehouden. Hofland die dit tempo waarschijnlijk niet kon volhouden liet zich direct weer afzak ken naar het peleton. Dekker cn Strijbis waren in het eerste klassement eerste en tweede. Strijbis kreeg in de tweede ronde een bandbreuk, waar door hij uitviel. Dekker heeft na het uitvallen van Strij bis de overige 12 ronden alleen gereden en alle '13 klassementen gewonnen. Het pele ton volgde op 3 K.M.; een mooie prestatie voor Dekker. De algemeene uitslag was: 1 J. Dekker 13 punten; 2 Hofland 38 punten; 3 Bockel 47 punten; 4 P. Oud 68 punten; 5 W. Boer; 6. G. Wiemcrs; 7. P. Band; 8. Krapman, M. Strijbis en R. Band hadden bandbreuk. A.s. Zondag half 11 is er een competitie wedstrijd tegen Mcdemblik. Sprint 300 meter HARENKARSPEL Geslaagd. Voor het diploma handelskennis zijn ge slaagd Bijwaard uit 't Veld, met bijzondere goede vermelding, C. Beemsterboer uit het Waarland en S. Stoop uit 't Veld, leerlin gen van de R.K. Handelsavondschool te Schagen. DIRKSHORN. Geslaagd. Voor het middenstandsdiploma Handels kennis slaagde de heer Jb. Jan Spruit al hier, CALLANTSOOG DE OUDEN VAN DAGENTOCHT. Een schitterend geslaagde d.ag. De wed. A. Thomaszvan den Berg ondergaat den luchtdoop en ontvangt het vliegbewijs als oudste vliegster van de K.L.M. Begunstigd door prachtig zomerweer is Dinsdag voor de ouden van dagen uit deze gemeente wederom een autotocht georgani seerd. Dank zij de zeer serieuze voorberei dingen van het comité, bestaande uit mevr. Reliorst cn de heeren Jb. van Scheijen, J. v. Honschooten én M. Vries, daartoe door de giffen der burgerij en de autobezitters in dc gelegenheid gesteld, is dc tocht schitterend geslaagd. 's Morgens tusschcn 8 cn 9 uur was het verzamelen, ditmaal te Callantsoog (dorp). Groote Koeten had het vorige jaar dc eer gehad. Over Alkmaar, Vclscrpont, Halfweg reed men naar Schiphol, Daar aangekomen werd met de stoet over het vliegveld langs en door do hangars en werkloodsen gereden en was hot voor de oudjes mogelijk zich ecnigszins een denkbeeld te vormen van dc ontzaglijke omvang van het bedrijf op onze Amstcrdamschc luchthaven. Na een kopje koffie en een broodje was er gelegenheid tot het maken van een rondvlucht boven Amsterdam. Door het comité werden 5 oudjes in de gelegenheid gesteld gratis deze vlucht mede te maken en de K.L.M. deed er een gratis biljet bij. Door loting moest worden uitge maakt, wie wel de gelukkigen zouden zijn. Dit gebeurde onder „hoogdruk", want velen van dezo oude Callantsoogors hadden er „bar veel zin in". Ook ontlokte het allerlei beschouwingen over durven en niet.-durven, die aï cn toe in algemeen gelach eindigden In totaal gingen 20 Callantsoogors de lucht in, waarvan de meesten' voor de eerste maal Onder hen bevond zich de 88-jarige Wed. A. Thomasz—van den Berg, beter bekend als „Keetje'. Deze was na de vlucht zeer enthousiast. Vooral liet dalen, waarbij men af cn toe het gevoel krijgt of men in de Turksche schop op dc kermis zit, was voor haar een sensatie. Ook dc anderen waren op een heel enkele uitzondering na enthou siast. De Wed. Thomasz kreeg als oudste vliegster van de K.L.M. een v li eerbewijs. De reizen werden gemaakt in een Fokker, mo del F 7,. bestuurd door piloot Witkampf, 2e piloot op de Indië-route. Oe tocht werd nu voortgezet over Hoofd dorp naar het buiten Groenendaal, waar de thee gebruikt werd en we verrast werden door liet. bezoek van Jlvr. Van de Poll, voor de Callanfsoogers geen onbekende. Oude herinneringen kwamen boven en de tijd vloog om, zoodat spoedig opgebroken moest worden. Nu ging het door Aerdenhout, Santpoort, Bloernendaal naar Velserbeek, waar gedineerd werd. Vandaar langs dc dui nen over Castricum, Bergen, Schoorl, Pet ten door Koegras naar Groote Koeten. Hier wachtte de muzickverceniging mot. vroolij- ke muziek dc stoet op en werd in de zaal van den heer van Scheijen na en kopje koffie en een gebakje afscheid genomen. De burgemeester, dc heer Rehorst sprak namens allen een woord van dank tot het comité, wiens werk het is' dat deze dag zoo schitterend is verloopen. Voorts een dankwoord aan de chauffeurs cn de ingeze tenen voor de medewerking. Men kan wel iets op touw zetten, maar zonder geld en medewerking is er niéts te bereiken. Dc dames voor de bediening kregen ook 'n pluimpje voor hun goede zorgen. Ook dankte spreker de familie Timmerman uit Scha gen, die de tocht heeft medegemaakt, terwijl door den heer Timmerman filmopnamen zijn gemaakt. J-Ict js.de, badoeling-dat dc film vari dolocht'over eenigen tijd voor de- ouden van dagen zal vertoond worden, waarvoor allen dan .weer üitgipnoodigd zul len worden. -~/- Tenslotte spreekt de heer Rehorst een woord tot dc ouden van dagen zelf. Spr. zegt gezichten- te missen van hen die heengegaan zijn in het afgeloopen jaar cn gedenkt hen. Hij deelt nog mede dat „Keetje" gevlogen: heeft cn ook, of dat nog niet genoeg was, nog tweemaal van de glijbaan gegleden is. Na een driewerf hoera en lang zullen ze leven, gaan allen voldaan nator huis. Tot weerziens. VEGHTPARTIJTJE. Hoewel over het algemeen de kermis heel- rustig verloopt, worden- een 'en'kéle keer de gemoederen, vooral na het gebruik van te veel „verwerkende middelen", nog wel eens opgezweept... Zoo kregen Donder dag ecnigc kooplieden ruzie over het betalen van ge lag. Voor liét café van den heer Boontjes moest de twist worden beslecht. Maar... toen kwam de politie en maakte er een einde aan. Of de vijf kwartjes, waarom de ruzie ging, tenslotte nog zijn betaald, ver meldt de geschiedenis niet. GESLAAGD. Gisteren is onze plaatsgenoot, Dirk Blee- ker geslaagd voor het diploma „Handels kennis" (schriftelijk en mondeling) te Alk maar. Bleeker was leerling van 'de R.K. Handelsavondschool. Voor het middenstandsdiploma Handels kennis slaagde Mej. Willemicn Verkroost, alhier. TE WATER GEREDEN. Gistermiddag reed dc vrachtauto van ons bedrijf, even voorbij 't Zand, in dc richting Den Helder, in het Groot Noordhollandsch Kanaal. De chauffeur en iemand, die mede reed, wisten zich dank zij de koelbloedig heid van den eerste, door het portierraam te wringen en hoven on het dak te klimmen, zoodat zij gemakkelijk konden worden gered. Het. in de auto aanwezige drukwerk ging verloren. De auto werd later door den mon tage-wagen van Maarten Smit op het droge gehaald. Waarschijnlijk is een mankement aan de stuurinrichting de oorzaak van het ongeval. LEVERANTIE U.L.O.-SCHOOL. De levering van de leermiddelen en school- behoeften voor 1938, ten behoeve van de U.L.O.:school alhier, is na inschrijving op gedragen aan bockhandel P. Boonackcr. 'T LAMMEREN. Gisteravond voerde dc R.K. Tooncelvcr- eeniging „St. Bonifacius" uit Krommenie in de nieuwe verbouwde zaal van den heer Huibcrts het tooncelstuk ,'t Lainmcken" op. De zaal was vrij goed bezet cn het aanwe zige publiek heeft kunnen genieten van dit Vlaamsche blijspel, dal een ramp weet om te zetten in tal van dolle gevallen, welke tenslotte tot een tweetal gelukkige echtver bindingen leiden. Deze dilettanten wisten hier en daar goed beroepsspel te benaderen. Dictus Diezcl (A. Koning) was heel goed in zijn rol en .vooral in liet laatste bedrijf gaf hij subliem spel te zien. Pamela, zijn zuster, (mej. Rita Rouwcndaal) was een beetje stijf, vooral in het begin, maar paste toch uitstekend in dit gezelschap. Voken -IJorks (B. Ncele) bracht dc vroolijke noot aan en het moet gezegd worden, dat hij dit uitstekend deed. Van het begin tot het ein de was zijn spel af. Leander Jutte (J. Kroon) maakte van zijn zwaren rol iets heel moois, llanna (mej. Leny Rouwendaal) had ook een moeilijke rol en tot haar eer moet ge zegd worden, dat zij het er heel mooi af bracht. Charlotta (mevr. Kroon-Berkhout) had niet zoo heel veel te doen, maar gezien haar ondankbare taak, was het uitstekend spel wat'zij gaf. Evert Blazoen (A. Vreden- burg) had nu juist niet de mooiste rol voor zich. maar gezien het feit, dat hij waar schijnlijk nog niet zoo lang meespeelt, paste .hij toch heel goed in dit gezelschap gerou tineerde spelers. Alles bij elkaar genomen, een kranig stuk werk voor d'ilettanten en dat het aanwezige publiek genoten heeft, bleek wel uit het spontane applaus aan< het einde? Een welverdiend succes, voor de spelers' zoowel als voor den ondernemer. SCHAGEN-NIEUWS. Wedstrijd voor Zaterdagmiddag a.s., 3 uur: Schagen comb.-—Waterstaat Delft. W. Gorter H. Middelbeek K. Brantenaar P. Slik S. Breebaart J. Weeland P. Dekker L. Schoorl J. Slikker R. v. Haren J. Franzen Res.: G. C. Anneveldt, K. Molenaar. PUBLICATIE. GARANTIEPRIJS GOEDGEKEURDE POOTAARDAPPELEN. De Ncderlandsche Groenten- en Fruitcen- trale maakt bekend, dat zij voor goedgekeur de pootaardappelcn, geteeld op een tuin bouwteeltvergunning, niet zijnde een teelt vergunning uitsluitend voor plantaardappe len, een minimumprijs wenscht te garandee ren tot 1 November 1938, welke nader zal worden bekend gemaakt. Dc verdere voorwaarden om hiervoor in aanmerking te komen zullen te zijner tijd aan dc veilingen bekend gemaakt worden, alwaar alsdan tevens de opgave dient te geschieden. 's Gravenhagc, 23 Juni 1938. (Adv.) Dc radio brengt uitkomst Afgelegen bestuursposten krijgen kortegolfzenders. Anela verneemt, naar de N. R. Crt. meldt, dat in het radiolaboratorium van de P.T.T. te Bandocng, momenteel gewerkt wordt aan den aanmaak van een 20-tal gemakkelijk te bedienen radio-telefonische en -telegrafische zenders, welke bestemd zullen zijn voor ver schillende bestuursposten in de buitengewes ten, die daardoor contact kunnen onderhou den met de hoogcre-bestuursambtenaren. Bima zal binnenkort worden verrijkt met een felegrafic-zender ten behoeve van het luchtverkeer met Australië. Deze zender zal in Juli a.s. gereed zijn. Reeds is dc zender van Bandoeng naar Bima verscheept. IHBMHi Zij, die zich thans op de Schager Courant abonneeren, ontvangen de nummers tot 1 Juli a.s. Nieuw Guinea's kolonisatievraagstuk Voorloopige conclusie van den Kolonisatieraad. Woensdag heeft, naar de N.R.Ct. meldt, de Kolonisatieraad een volledige vergade ring gehouden waarin ook het vraagstuk van de kolonisatie in Nieuw-Guinea van beide bestaande kolonisatie-vereenigingen werd "behandeld, en wel naar aanleiding van de' rapporten van de heeren Peereboom, Voller en Kriesfeld. - Woensdagavond is een contact-vergade ring belegd, waarin de voorloopige conclu sie van den kolonisatieraad ter kennis werd gebracht van de betrokken kolonisatie-ver eenigingen, die vervolgens in staat zullen worden gesteld de desbetreffende rapporten' te bestudeeren en daarna een eigen meening kenbaar te maken. Eerst hierna zal de raad een eind-conclusie formuleeren en deze aan de regeering overleggen. Dc raad ontkent nadrukkelijk de berich ten, als zou reeds besloten zijn om Nieuw- Guinea als z.g. kolonisatiegebied te doen ver vallen. Rivierdijk doorgebroken Groote oppervlakte onder water Als gevolg van zwaren regenval is, naar de N. R. Ct. meldt, de dijk van de Kali Ba- dar op acht plaatsen doorgebroken. In de buurt van de suikerfabriek Djattie nabij Ngandjoek staan 600 H.A. onder water. Ook de weg van Waroldjajeng naar Baron is geïnundeerd. Over een oppervlakte van lir II.A. is de aanplant beschadigd. Biggenmerken yan 6 tot 11 Juni 1938 zijn aangebracht 41.523 biggenmerken, tegenover 41.734 in de overeenkomstige periode van 1937. Van de toekenning 1938 zijn tot 11 Juni 1.1. gebruikt 694.005 merken, tegenover 733.325 merken van de toekenning 1937 op het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar. Voor een juiste bcoordeeling diene, dat van 1 Januari tot genoemden datum in .totaal zijn gemerkt 956.734,biggen, welk aan tal voor het zelfde tijdvak van 1937 bedroeg 8S3.464.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3