Woensdagsche Mijmerij Jaap Kuiper heeft zijn klasse bewezen Dronkemansrelletje in Den Haag Celbewoners werden niet Fundamenten van het kasteel van der Goude blootgelegd? Wraak Van onbewoonbaar tot geriefelijk huis Postvluchten op Indië Moet Engeland zijn avonturiers beschermen? SENSATIES VAN DE WEEK. Men hoort tegenwoordig vaak de op merking maken, dat de menschen in de kranten voornamelijk de opschrif ten lezen. Ook hoort men wel bewe ren, dat ze vooral belangstelling heb ben voor. sportnieuws. Als men dus ge lezen wil worden, moet men zijn arti kelen doorspekken met koppen uit de sportrubriek. Dit ter verklaring van het ongewone uiterlijk van onderstaan de gemengde berichten. Voetbalmatch Nederland—België op Schiphol? Te Yalta., in de Krim, zijn vreemde din gen gebeurd. Het seismografisch instituut aldaar constateerde herhaaldelijk aardbe vingen, die geen enkel ander station op- teekende. Op een dag registreerde de naald drie aardbevingen na elkaar; een in Ango ra, een in de Andes en een op Sumatra. Men kwam tot de verrassende ontdekking, dat de benedenverdieping van het station bewoond werd door verschillende families. De aardbevingen in Angora werden ver oorzaakt doordat in een dezer gezinnen een zwaar buffet werd geplaatst. De aardschok in de Andes werd teweeggebracht doordat het hoofd van een tweede gezin hout hakte. Het gerommel op Sumatra was het gevolg van een meeningsverschil in de derde fa milie, waarbij het schrijfbureau van mijn heer werd omgegooid. Een en ander, her innert aan den verstrooiden professor, die een vreeselijke aardbeving in Cochin-China constateerde, welke later veroorzaakt bleek door een lawine van roet in zijn schoor steen, terwijl hij den volgenden dag een nieuwe planeet ontdekte, die een vlieg op de lens van zijn telescoop bleek te zijn. Bakhuis naar de stratosfeer! In Frankrijk zijn onlangs vijf „fakirs" beboet wegens het verkoopen van standaard horoscopen aan verlichte menschen uit de 20ste eeuw, die waarschijnlijk met min achting neerzien op het bijgeloof uit de middeleeuwen. Het koelbloedigste en onbe- schaamdste voorbeeld van bedrog op dit gebied, waarvan ik ooit getuige ben ge weest, dateert van kortgeleden. Ik zat j'.l. Pinksteren te Parijs op het terras van een restaurantje in het Quartier Latin, toen een jongeman alle tafeltjes afliep en bij iedereen een drukwerk neerlegde. Alle eters lachten, groetten hem en gaven een geld stuk. Daar ik niet wilde opvallen, grijnsde ik mee. nam m'n hoed af en gaf hem een franc. Met een breed armgebaar groette hij het heele gezelschap, en verdween. Ik nam het blaadje papier op en zag, dat het mijn... horoscoop was. Prof. Mengelberg doet den af trap, maar kopt inplaats van te i schoppen. In Engeland is ineens de juridische vraag opgedoken, wat een hoed' is. Een meisje, dat vopr den rechter verscheen, kreeg een berisping; omdat zij niet gedekt was. Zij boog toen haar hoofd voorover en wees op een bijna onzichtbaar stukje goed, dat even boven haar nek zat. De rechter nam hierop zgn berisping terug. Men kan zich voorstallen, .dat de rechter dit niet mét veel overtuiging deed. Ten slotte draagt hij, zelfs, in' de grootste hitte, een broeierige pruik terwille van .het. decorum. Maar gesteld dat èen meisje voor den réchter verschijnt met een hoed, die alleen 'i met eèn microscoop is te zien, is de! rech ter dan verplicht, een microscoop te laten komen om, dé aanwezigheid ervan vast te stellen? Of heeft hij het recht, te zeggen dat zoo'n kléine hóed niet als een hoed hoeft te worden beschouwd? Verder: mag ze een hoed aan haar knie of aan een schouderband je dragenof moet ze hem op haar hoofd hebben? Ik vraag het alleen maar om uw tijd te verkwisten, want van eenig belang ,is het natuurlijk niet. NederlandUruguay 141. Een vernuftig Franschman, Maxime Baze, is bezig aan de verwezenlijking van een plan om luidsprekers te maken, die in 1 een eventueelen oorlog het lawaai van ka nongebulder en geweervuur zullen verhon- aera oudigen om daarmee den vijand te mt'mideeren. Het wachten is nu op een Duitschen décorschilder, die Engeland om ringt met een vloot van carton. Cricket in Engeland verboden. Voor het eerst sedert vele jaren is van daag in Joegoslavië niemand in den ouder dom van 143 jaar gestorven. Maar er is i een troost: een Joegoslaaf is voor de 28ste maal getrouwd, en er is een Joegoslavisch jongmensch, dat bijna 3 meter lang is. Ik begin te gelooven, dat die dagelijksche wonderen uit Joegoslavië geheime mede- deelingen in code zijn, die uitgezonden worden door een bende internationale spionnen. Mocht dit niet zoo z\jn, dan is 1 het in ieder geval een idee! Bok de Korver keert In ons elf- 1 tal terug. Vlasco Kostoliansky, een Joegoslaaf van 194 jaar, geïnterviewd door een journalist, die hem naar de oorzaak van zijn hoogen leeftijd vroeg, schreef zijn ouderdom uit sluitend toe aan een drukfout. Politie moet de sabel trekken. Maandagavond heeft de Haagsche politie een dronken man gearresteerd, een zekeren H. .J. v. d. K., 48 jaar oud, chauffeur van beroep. De arresteerende agenten wilden hem ter ontnuchtering naar het. bureau Prinse- sfraat overbrengen, doch de 28-jarige zoon van den arrestant, H. H. v. d. K., winkel bediende van beroep, trok voor zijn vader partij en wilde hem ontzetten. Dit had tengevolge, dat ook hij wegens belemmering werd gearresteerd. Tijdens zijn overbrenging naar de Prinsestrant ook hij was onder invloed van drank maakte hij veel kabaal en verzette hij zich hevig. Hij maakte zich schuldig aan belcc- dicing der agenten en aan wederspannig- heid. Een zeker soort publiek, dat in der gelijke omstandigheden voor de ar restanten partij pleegt te trekken, drong op en maakte het den agen ten lastig. Het gooide met stecnen, waardoor een der agenten op den rug werd getroffen. Het achterwiel van een der politierijwielen werd door het opdringend publiek ver nield. De agenten trokken de sabel en maakten zich ruim baan, waar bij de jongste arrestant eenige klap pen opliep. Hij moest in het bureau Prinsestraat door den geneeskundigen dienst worden verbonden. Hij is vastgehouden. De vader 5s na ontnuchtering vrijgelaten. Eeuwenoud qebruik hersteld Brood voor de Baarnschc armen bij een begrafenis. Gistermorgen te tien uur had op de U.K. begraafplaats te Baarn de ter aarde bestel ling plaats van het stoffelijk overschot van mejuffrouw H. F. Velaars, die te Zeist in een R.K. Zusterhuis op 77-jarigen leeftijd is overleden en die in haar jeugd jaren lang in Baarn heeft gewoond. In haar testament had de overledene be paald. dat op den dag van haar begrafenis, aan de Baarnsehe armen een brood moest worden uitgereikt, aan welke opdracht ge volg werd gegeven. In den loop van den morgen werd aan ruim 250 gezinnen een krenten brood van drie pond ter hand gesteld terwijl gezinnen met meer dan vijf kinderen daarenboven ook een wit tebrood werd verstrekt. Deze 250. gezinnen, Baarnsehe armen zoowel katholieken als andersdenkenden, waren armen, die niet bij de steun- verleening stonden ingeschreven. Dit eeuwenoud gebruik, dat allang niet meer in zwang is, wil dat er roggebrood wordt uitgereikt, later werd dit veranderd in bruinbrood. Wijlen mejuffrouw Velaars had hierin evenwel vrijheid gelaten. Onmensen olijke behandelingvan Duitsche emigranten. De Nederlandsche afdecling van den In ternationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid heeft een adres gezonden aan den minister van Justitie, waarin zij mededeelt, dat uit betrouwbare bron te harer kennis is gebracht: Dat zich, sinds meer dan drie we ken, in het Huis van Bewaring te Botterdam eenige Duitsche emi granten bevinden, opgesloten in vol slagen afzondering, elk in een cel; Dat voor hen zelfs niet de moge lijkheid bestaat om, althans een maal per dag „gelucht" te worden; Dat zij noch geschenken, noch zelfs fruit van buitenaf mochten ontvangen; Dat in hun cel den gehcelen nacht door, het licht bleef branden zopdat zij feitelijk geen oogenblik volko men tot rust kwamen; Dat, ten gevolge van dezen zc- nuwsloopendcn toestand, een der jonge mannen, 32 jaar oud, zich door ophanging van het leven be roofde. Dat zijn advocaat hiervan vijf da gen onwetend werd gehouden niet tegenstaande een poging om hem te bezoeken. Het adres spreekt ten slotte den ernstigen wcnsch uit. dat tegen dergelijke inbreuken op recht, beschaving cn humaniteit met kracht zal worden opgetreden. Moeder en zoon voor den rechter Van brandstichting vrijgesproken. Voor de rechtbank te Amsterdam stonden onlangs terecht een moeder en zoon. Beiden waren ernstige feiten ten laste gelegd. Het tweetal werd beschuldigd van drie geval len van opzettelijke brandstichting. Hét bad de aandacht van polHic en justitie getrokken, dat deze beide menschen, onderscheidenlijk 44 cn 26 jaar. binnen een tijdsverloop van ruim twee jaar, drie maal brand hf*bb«*ri gehad in de drie woningen, die zij respectievelijk hadden be woond. De verzekering van den ta- meliik scbamelen inboedel was steeds zeer hoog en beliep ruim f 6.000. Bij die feiten kwam nog de connectie van moeder cn zoon mot een man. die thans in voorarrest zit voor een ander feit en die indertijd werd verdacht als verzekerings- expert zich bezig te houden met bandstich ting cn uitlokking daarvan. De officier van Justitie bad tegen beiden een gevangenisstraf voor den tijd van 4 iaar geëischt. De rechtbank deed gister uit spraak. Zij achtte de feiten niet bewezen en sprak beiden vrij- Voorts gelastte zij, dat moeder cn zoon onmiddellijk in vrijheid "worden gesteld. Verrassende resultaten bij de op gravingen te Gouda. De opgravingen, welke sinds een week in het Houtmansplantsoen te Gouda worden verricht in verhand met het onderzoek maar liet bestaan van onderaardsche gangen idaar ter plaatse, heeft Cciiiee resultaten op- ■gelevcrd die er toe leiden dtt de ontgraving op waf breeder terrein wordt, voortgezet. Aanvankelijk stuitte men op VA meter [diepte op grondwater en toen dit was weg gepompt en een halve meter dieper was ge graven, trof mén puin aan, dat klaarblij kelijk uit later tijd dateert dan liet kasteel van der Goude,. waartoe dc onderaardsche 'gangón moeten hebben behoord. Dat kas teel werd in 1300 gebouwd en is aan het eind 'der 16e eeuw afgebroken. Onder de deskundige leiding van den heer.M. H. M. Doesburg uit IJsselstein is •men daarop op een ander plek in het plant soen 'begonnen te graven, achter een kaas pakhuis. Daar heeft men op een halve meter diepte zwaar metselwerk ontdekt, eerst een gedeelte dat een vorm heeft van een kwart cirkel, daarna een steenklomp van 2X1 meter Vermoed wordt, dat het kwartcirkel- vormige metselwerk een gedeelte is van het fundament van een der torens van het vroegere kasteel, ter wijl het andere als een gedeelte van het fundament van den kasteelbouw wordt beschouwd. Een onderzoek zal thans worden ingesteld naar de steensoort van dit metselwerk om vast te stellen of deze inderdaad uit de 14e eeuw dateert. De vondsten van gisteren zijn aanleiding geworden, dat de ontgraving thans op de zelfde diepte over een terrein van 100 M2 zal worden voortgezet en dat geleidelijk over 't gcheele terrein tot grootere diepte zal worden gegraven. De schoone slaapster werd wakker Maar ze zei niets.... Den vorigen nacht omstreeks drie tiur trof een voorbijganger in de Prinses Julianalaan te Rotterdam een ongeveer 23^'arig meisje aan, dat op het trottoir lag te slapen. Een agent 'van politie, die werd gewaar schuwd, bracht het meisje over naar het politiebureau aan.de Hof laan. Zij had een óude wond aan den rechter arm, maar zij wilde niet verklaren, waarvan deze het gevolg was. Op alle vragen bleef zij zwijgen. Aangezien de politie niets van haar kwam te weten; liet zij het meisje per auto van den geneeskundigen dienst over brengen naar het ziekenhuis aan den Cool- singel. Gistermiddag vervoegde zich op het hoofd bureau van politie te Rotterdam een zekere S., wonende aan den Hang aldaar, die mede deelde dat zijn echtgenootc de woning had verlaten en daarin tot op dat oogenblik niet was teruggekeerd. De man gaf daarbij een signale ment op, dat precies overeenstemde met dat van. het gevonden meisje. De politie stelt eon grondig onderzoek in. „Laat mij den schakelaar van den electrischen stoel over halen!" James B. Cash, de vader van het cenigen tijd geleden te Princeton (Florida) ontvoerde en vermoorde knaapje, heeft medegedeeld, dat hij overweegt om sheriff Coleman tc verzoeken hem den schakelaar van den electrischen stoel te laten over halen, wanneer Maccall, de ter dood veroordeelde moordenaar van zijn zoontje, terecht gesteld zal worden. Hoog Militair Gerechtshof TEGEN LUITENANT-TER-ZEE ONTSLAG UIT DEN MILITAIREN DIENST GEëlSCHT. Gisteren diende voor het Hoog Militair Gerechtshof de zaak tegen den luitenant ter-zee le klasse J. B. V., die door den Zee krijgsraad tc Willemsoord ontslagen werd uit den militairen dienst, zonder ontzegging van de bevoegdheid om bij de gewagende macht te dienen en veroordeeld werd tot een boete van f 250. De advocaat-fiscaal vroeg thans bevesti ging van het vonnis van den krijgsraad, behalve ten aanzien van de strafmaat, die hij wenschte te bepalen op een voorwaardelijke gevangenisstraf van één weck cn ontslag uit den militairen dienst. De advocaat van beklaagde, mr, Th. Mul ler Massis uit Amsterdam, concludeerde tot vrijspraak subsidiair een geldboete en ver zocht het hof den beklaagde, die thans ter beschikking is, overeenkomstig diens ver langen in zijn functie te herstellen. Het hof zal op een nader te bepalen dag uitspraak doen. Begeering wil kleine arbeiders woningen verbeteren. De minister van binnenlandsche zaken heeft thans aan de gemeente besturen medegedeeld, dat, voorloo- pig bij wijze van proefneming, gel den op de Rijksbegrooting worden uitgetrokken teineinde bijdragen a fonds perdu te verlecnen in de verbetering vooral van kleinere ar beiders woningen, welke niet ten volle aan eischen van onbewoon baarheid voldoen. De premie, welke 1/3 van de kosten tot bepaalde maxi ma zal bedragen, zal worden ver leend indien „in die gevallen, waar in zulks mogelijk is te achten, ook van de zijde van het hypothecaire credict ter zake van de op het per ceel rustende lasten een tegemoet komende houding wordt aangeno men. De gemeenten zullen 1/3 van de premie voor haar rekening moeten nemen. In den lande vele ook kleinere woningen, doordat zij niet ten volle aan eischcn van bewoonbaarheid voldoen, geen huurders vinden. Aangezien er nog steeds vraag is naar behoorlijke arbeiders woningen, waarvan de huur niet te hoog is is hete en eisch van goed woningsbeleid, dat de hiervoren bedoelde woningen, die hoe wel niet voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komende, niet in trek zijn, met meer succes in de woningmarkt worden ge bracht. Van oeconomisch standpunt bezien zou bet onjuist zijn tot nieuwen bouw over UUehennen Onze aandacht nu gevestigd op een nieuwe monsterrit; Pa rijsVilvoorde. De Hollandsclie wielrenners, die hebben deelgenomen aan de ronde van Luxemburg hebben het bewijs geleverd, dat zij momen teel tot de besten in Europa kunnen wor den gerekend, die in de categorie Onaf- hankelijken te vinden zijn. En wij, als N'oordhollanders kunnen er trotsch op zijn, dat ook Jaap Kuiper uit Julianadorp tot hen behoort. Jaap heeft zich weten te klasseeren in de einduitslag van de ronde van Luxem burg. Dat zegt ons, dat zijn deelname een succes is geweest en dat de gelegenheid voor hem is geopend meerdere klassieke wedstrijden te kunnen rijden. Onze Onafhankelijkcn hebben het met succes opgenomen tegen de buitcnlandsche beroepsrijders. En hadden zij hun rivalen met gelijke wapenen kunnen bestrijden, dan was het succes nog veel grooter ge weest, daarvan zijn wij overtuigd. Want in tegenstelling met de Belgen. Franschen en Luxemburgers reden onze jongens zonder verzorging cn dat is in een zoo zwaren wegwedstrijd als deze ronde toch was van heel groot belang! Vooral de moreele sfeun, die een soignenr kan geven, mag niet onderschat worden. Verkeerde versnelling. Kuiper en de zijnen, die in hoofdzaak hun cours-ervaringen in België opdeden, hebben geleerd, welke een verzet zij moeten trappen in de bergen. Toch hadden Kuiper en Theuns nog een te zware versnelling op staan, waardoor zij veel zwaarder werk moesten verrichten, dan do renners, die „lichter zaten". Onder den wedstrijd kon dit niet meer veranderd worden, en zoo moesten de twee Hollanders dus noodge dwongen vier dagen lang de hooge bergen beklimmen onder wel zeer moeilijke om standigheden. Is liet dan een wonder, dat de Belgische sportpers vol lof is voor de prestatie van Kuiper om de 20c plaats te bezetten in het eindklassement? Nog meer gehandicapt... Maar er was nog meer. Ook had de Ju- lianapolder in elke rit met lekke banden te kampen en daardoor heeft hij veel kost bare tijd verloren. De grootste strop was evenwel dc griep aanval, welke hij kort voor de ronde heeft gehad. In zijn kosthuis, hij de familie LeenaortsBakx te Hoogerhcide heeft hij enkele dagen in bed gelegen en van trainen kon natuurlijk niets komen. Ondanks alles heeft Kuiper zich echter een waardig vertegenwoordiger van de Hol landsclie kleuren getoond! "„Doorgebroken". De komende klassieke wedstrijden, waar aan hij zal deelnemen, zullen aantoonen dat hij inderdaad „doorgebroken" is. Wat hij op de baan tevergeefs zocht heeft hij op den weg gevonden. De Noordhollandci0 heeft do aandacht van rijwiclfabrikanten, pers cn publick getrokken en dat heeft een renner noodig om vooruit te komen. Met hem zijn vier andere jonge Holland sclie renners doorgebroken in de wielerwe- reld. Opmerkelijk is het echter dat. het allen renners zijn met een Belgische wieleropvoe- ding. Stuk voor stuk hebben zij hun succes te danken aan de wedstrijden die zij in Bel- genland reden. In België wordt men pas wegrenner. Parijs—Vilvoorde. En nu gaat. onze aandacht uit naar Parijs —Vilvoorde. Op 15, 16 en 17 Juli zal Kuiper deelnemen aan dezen wedstrijd van drie étappen. Hij is door de Belgische vernisfa- hrieken „Valentine" uitgenoodigd om voor haar rekening te rijden, omdat hij zich in één van de selectiewedstrijden wist te klas- secrcn tusschen de eerste vijf aankomen den. Hopelijk zal hij in dien wedstrijd wat minder pech hebben en dan twijfelen we er niet aan, of Jaap levert een nog betere pres tatie. Want dat de kunde er is heeft de ronde van Luxemburg toch wel overduide lijk aangetoond. CS |singap. 28 Juni Yalk L\thene,28 Juni (terugreis) Torenvalk |Jodhp 2S Juni (heenreis) I ftoenreis) |-Vdam. 28 Juni ftcmg" is) K4" 28 Juni Aankomst te jBand., 28 Juni jA'dam, 28 Juni |nang., 28 Juni jBasra, 28 Juni Athene, 28 Juni Klcdan, 28 Juni te gaan, indien met betrekkelijk geringe offers het bestaande woningbezit in de be hoefte zou kunnen voorzien. De premie zal uitsluitend voor arbeiders woningen worden verstrakt, zegt de N.R, Crt. Bestuurder wilde rijdend het portier sluiten Hij verloor de macht over het stuur en botste tegen zandauto. Gistermiddag omstreeks vijf uur is op deri Devcnterstraatweg te Apeldoorn, ter hoogte van het buiten „Laag Buurlo", een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De bestuurder van een personenauto, de heer -B. P. uit Apel doorn, wilde onder het rijden liet portier van zijn wagen, dat niet goed sloot, dicht doen. Bij deze poging raakte de heer P. de macht over het stuur kwijt, waardoor de auto begon te slingeren. Op dat oogenblik kwam juist een met zand geladen vracht auto voorbij, waarmee de personenauto in botsing kwam. Dc heer P. werd uit den wa gen geslingerd en bleef zwaar gewond op den weg liggen. Dr. Mestrom, geneesheer van de nabijge legen St. Jozefstichting, verleend de eerste hulp, Per ziekenauto is de heer P. in levens gevaarlijken toestand naar het Julianazie- kenhuis te Apeldoorn overgebracht. Winstbejag drijft de Britsche schepen naar de Spaansche kust. - Franco stelt voor neu trale havens in te stellen. De „Times" is het eenige Londensche blad, dat commentaar levert op de jongste bombardementen op Britsche schepen in Spanje. „Overal voelt men onrust en ver ontwaardiging", zoo schrijft het blad, doch het herinnert eraan, dat het winstbejag is, dat zooveel Brit sche schepen naar de Spaansche kust trekken. „Het is belachelijk te meenen, dat iedere buitenlandsche avonturier, die een maatschappij opricht, waarvan het voornaamste centrum van actie ergens in het Vereenigd Koninkrijk is gelegen, aanspraak kan maken op alle rech ten van de Britsche nationaliteit, hierbij inbegrepen ons in moeilijk heden te betrekken met een buiten landsche mogendheid". Het blad maakt evenwel onderscheid voor den wettigen handel, wcl'ke Engeland moet beschermen. „De moeilijkheid is hier, dat Franco niet de rechten van oorlogvoe rende geniet en derhalve niet wettelijk kan vaststellen, wat moet worden verstaan on der contrabande. De definitie, welke de niet- inmengingscommissie hiervan heeft gege ven, omvat geen auto's en vrachtwagens, noch levensmiddelen en andere producten, welke noodzakelijk zijn voor liet voeren van oorlog. In een interview met den corres pondent van de „Times" heeft gene raal Franco het voorstel gedaan, neutrale havens in te stellen, wel ke toegankelijk zijn voor koopvaar dijschepen. Het eenige middel om te voorkomen, 'dat bij het treffen van militaire objecten slacht offers worden gemaakt, zou zijn de burger bevolking te evacueeren uit dc omgeving van deze militaire objecten, „Maar, zoo zei- de'Franco, dc regeering van Barcelona neemt geen enkele maatregel in dezen zin en wil ze ook niet nemen, aangezien zij voor haar propaganda wreedheden noodig heeft". Mussolini moet kiezen t Verder neemt het blad een ingezonden stuk op van den leider der liberale opposi tie in liet Lagerhuis, sir Archibald Sinclair, waarin deze vraagt dat „Mussolini voor de keus zal worden gesteld tusschen den poli tiek van vriendschap tusschen Engeland cn Italië en de politiek van het bombardee ren van de Britsche schepen'. DE MAN, AAN WIEN WIJ DE STOFVRIJE WEGEN TE DANKEN HEBBEN! De gemeenteraad van Brig in het Zwit- sersche kanton Wallis heeft den Zwitser- schen uitvinder Dr. Guglielminetti tot. eere burger van zijn geboorteplaats benoemd, een onderscheiding, welke in Zwitserland slechts weinigen ten deel valt. Aan di\ Guglielminetti danken wij do stof vrije wegen, daar hij op het denkbeeld is gekomen dc wogen met een dunne laag teer te bedekken. Verder hebben zijn studies op den top van den Mont Blanc geleid tot den bouw van oen zuurstofapparaat, dat hij de luchtvaart voor het vliegen op grootc hoogte en verder voor bestrijding van brand en voor gasbescherming gebruikt wordt. Dr. Guglielminetti heeft steeds geweigerd zijn uitvindingen te laten patentecren. De regeeringen van verscheidene landen hebben hem onderscheidingen verleend. Daar zijn vaderland, Zwitserland, echter geen ridder orden kent, is hij thans tot eere-burger van zijn geboorteplaats benoemd.

Schager Courant | 1938 | | pagina 2