Raad Sint Pancras Plaatselijk Nieuws. SPORT Predikbeurten Ook hier kan men in werkver schaffing laten diepspitten, De heer Van Kampen doet afstand van de door hem te ontvangen bijdrage van f100 per jaar. - Een voordeel voor de gemeente. Verhooging basis-uurloon in de werkverschaffing evraagd. De vrijwillige brandweer verzekerd, verpleging t.b.c.-patiënten. De verbouw van het raadhuis. De Raad dezer gemeente vergaderde gis teravond ten raadhuize. Voorzitter burgemeester J. Kroonenburg, tevens Secretaris. De heer Wagenaar was wegens familie omstandigheden verhinderd. De Voorzitter opende de vergadering, waarna hij de notulen van de vorige verga dering voorlas. Deze werden onveranderd vastgesteld. De Voorzitter deelde mede, dat. bij be schikking van dén Minister van Soc. Zaken de steunregeling is verlengd tot 31 Dcc. Diverse raadsbesluiten werden goedge keurd. Blijkens proces-verbaal van kasopneming bij de gemeente-ontvanger was in kas f 0094.72, hetgeen in overeenstemming was met de boeken. Van den polder Geestmerambacht Oosr terdijk en Molengeerzen is bericht ontvan gen. dat is goedgekeurd het in werkver schaffing opruimen van hot kroos. De pol der zal de kosten dragon, terwijl de ge meenten de werkloozen hi&rvpor kan leve ren, wanneer er beschikbaar zijn. De heer Kloosterboer: Ze kunnen aan den Langcndijk alvast wel beginnen. Het is ei al heel dik. De heer C. Duijf: Ze zijn al aan den gang. Maar of het in werkverschaftiug geschiedt, weet ik niet. Voorzitter deelde mede, dat men voor den zanrlaanvoer voor de nieu we begraafplaats juist een paar we ken te kort heeft gehad. Kr waren geen werkloozen meer over om het werk zoover al te maken, dat het tot het volgend jaar kan blijven liggen om verder te worden afge werkt. In overleg met den inspecteur v. d. werk verschaffing is de begraafplaats toen een tralc werkverschatfing geworden, zoodal men werkloozen uit andere gemeenten kon krijgen. Dit is geschied, doch ook hieraan kwam spoedig een einde, zoodat het werk nog niet af is. Het werk zal nu 2 a 3 we ken stopgezet worden. Daarna zal. wanneer er weer werkloozen zijn, het zandaanvocren worden afgemaakt. Ontvangen zijn verschillende verslagen over het jaar 1937. Diepspitten in werkverschaffing. Voor werkverschaffing aan de werkloozen in deze gemeente hebben B. en VV. nog een object gevonden: het diepspitten in werk verschaffing. Voor 1 Augustus kunnen de tuinders, die daarvan gebruik willen ma ken, zich opgeven. Tot nu toe is er nog slechts een opgave. De-heer Kloosterboer: Is die opgave bin dend, of kaVi men er weer af? Voorzitter: Het is niet bindend, want wij weten nog niet eens welke kosten er voor do tuinders aan verbonden zijn. Wethouder Duijf zcide nog, dat op verschillende manieren mag wor den gespit. Het mag twee steken, of een steek diep, of hoclcmaal ver dolven. Ook kan men zich opgeven voor het in werkverschaffing doen vernieuwen van grond in kassen. Het Luchtbeschermingsplan is aan den betrokken inspecteur toegezonden. Ontvangen is een circulaire van den mi nister van Binn. Zaken, waarin wordt me degedeeld, dat f 0.25 per leerling mag worden beschikbaar gesteld voor hef te vieren feest bij het iO-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. De volgende weck zal het Oranje-Comité vergaderen. De Raad ging accoord met deze beschik baarstelling. Voor den steun aan kleine tuinders zijn 18 personen in de R-groep ingedeeld, 9 in de C-groep en 3 in de A-groep. Van do in de B-groep ingedcelden is een ouder dan 66 jaar. Die komt geheel ten laste van het departement van Sociale Zaken. De overi gen van die groep voor de helft voor de ge meente en voor de helft voor het departe ment. In de kosten krijgt men het gewone percentage van de werkloosheidskosten ver goed. De tuinders van de C-grocp komen geheel voor rekening van het departement. Zij die in de A-groen vallen komen in aan merking voor plaatsing in dc werkverschaf fing. Vastgesteld werd een tweede hosluit voor de afschrijvingen van den dienst 1937. Bijdrage afgewikkeld. Aan de orde was hierna het veroek van den heer .7. van Kampen tot afwikkeling van zijn jaarlijksche toelage van f 100.—. De heer Van Kampen wenscht deze post af te wikkelen door oen bedrag in eens, tot een bcdrne van f300.—. B. en W. stolden voor deze zaak af te wikkelen on op het voorstel van den heer Van Kampen in to gaan. Do hoor .Th. Duijf: Waar is het van? Voorzitter* Eerst. was do hoor Van Kampen gonioonto-amhtonaar. la tor is hij overgegaan in Rijksdienst. Toen do hoor Van Kampen een nieuw huis gebouwd heeft, hooft hij re- koning gehouden mot verschillende wen- schon. waarvoor sinds 1010 dc bijdrage van f 100.— per iaar aan hem wordt betaald. Mot inbegrip van dit. iaar wil de hoor Van Kam pen mot f 300. gonopgon nemen en verder van do hiidrago afzien. Do heer Kloosterboer: Dat kunnen wc toe juichen. Nadat den hoor Van Kamnon van verschil lende zijden schertsend is toegevoegd: „Heb ie geldgebrek" en „Hii is zeker binnen" werd het voorstel aanvaard. Verhooging basis-uurloon. Van den Langendijker Bestuurdershond was een verzoek ingekomen om medewer king te willen verleenen het basis-uurloon in de werkverschaffing verhoogd te krijgen van 25 tot 27 cent per uur. Voorzitter meende, dat men niet te veel kans van slagen zal hebben. De levensstan daard is inderdaad gestegen. Daarom stelde voorzitter voor, een verzoek aan den Minister te richten. Dc heer Van Kampen: Is het loon hier niet hooger? Voorzitter: Neen, het basis-uurloon is hier 25 cent. Het arbeidsloon in het vrije bedrijf is hier wel iets hooger dan op andere plaat sen, maar het basis-uurloon is gelijk. De heer Lek geloofde, dat men een goede kans van slagen zal hebben. De vakhonden hebben zich er ook voor gespannen. Wan-, neer de gemeenten zich hier achter scha ren zal dit wel succes hebben, gelooft spr. Het voorstel werd aangenomen. De verzekering van de brandweer. Hierna werd liet voorste] van B. en W. ter verzekering van de manschappen van do Vrijwillige T3randweer behandeld. Men heeft van de Ne<L Lloyd een aanbieding van: bij een uitkeering hij dood f2500.bij levens lange ongeschiktheid f5000.en bij tijde lijke ongeschiktheid van f 15.per week gedurende 52 weken, een premie van 16.12V2 per keer uitrukken van de brandweer, voor 35 man, met een minimumpremie van f 12.50 per jaar. De heer Van Kempen: Wat wordt, uitge keerd wanneer men in hot. ziekenhuis moet? Voorzitter: Er wordt f 15 per week uitge keerd. De dokters- en ziekenhuiskosten zijn niet hij de verzekering inbegrepen. Dc lieer Kloosterboer: Maar er zal nogal eens geoefend moeten worden. Dat zal nogal wat. kosten aan premie. Voorzitter: Maar wc rukken toch niet al tijd uit met alle 35 man. Dan wordt naar verhouding berekend. Uit de pnlis leest Voorz. voor. dat. de premie is vastgesteld op basis van 35 man. Weth. Duijf meende, dat de basis is f 21.50 premie. Wanneer driemaal wordt uitgerukt en de 3e maal met 6 man. gelooft spr. niet, dat men minder dan f 18.75 moet betalen. De heer Kloosterboer zou liet toch wel willen doen onderzoeken. Voorzitter: We krijgen aanstonds den agent nog in de vergadering. Hierna las spr. den begeleidenden brief voor, waarin werd ondergebracht, dat dc premie is 171/, cent ner man en per keer uitrukken met een minimum van f 12.50 nor iaar. Hiervan zal bevestiging op de polis worden gevraagd. De heer Kloosterboer wilde gaarne, dat men spoedig zou beginnen met dc inwer kingstelling. Voorzitter: Hot. ligt in de bedoeling spoe dig to vergaderen met de manschapnen, ook al in verhand met de luchtbescherming. Verschillende ingrediënten zijn reeds aangekocht De rand beschikte gunstig op een verzoek van het Witte Kruis om bijdrage in de. kos ten van verpleging van 2 t.h.o.-nafiënten, waarvan één thuis verpleegd zal worden en de ander gedurende 3 maanden zal worden opgenomen in 'huize ..Erica". Hierna ging de raad in comité ter be spreking van de nieuwe inrichting van hot gemeentehuis. Tn deze vergadering ga ven de o-emeente-onzichter en jTe architect ir. C. Keesman een toelichting van de plannen. Uit onze Omqevinq LAXGEND1JK DE STORMSCHADE. Aan vele te. velde staande, tuinbouw producten heeft de storm der laatste dagen nog al wat scha gedaan Vonral vele akkers aordanpels, waaronder in het hüzondcr de late, hebben danig te lijden gehad. Eerst nachtvorsten, rlnarna hevige stormen tot tweemaal toe. en dan buitengewone droogte zijn oorzaken, dat het er in bet Gcesfcner- ambacht niet hijzonder fleurig bijstaat. IN DE EXAMEN-COMMISSIE. .Mén deelt ons mee. dat de heer Huytema te' Noordschnnvoude zitting heeft in de exa men-commissie voor het Middenstandsdiplo ma, kleinbedrijf. HET SPUITEN KAN GESTAAKT WORDEN. De bestrijding der draaiharliq- hcid bij kool. De plantenziektekundigc dienst te Wage ningen deelt ons mede: Volgens waarnemingen van dr. Leefmans is het gevaarlijke deel van de eerste vlucht der draaihartigheidsnuiggcn (waarin zij in groot aantal verschonen ziin) voorbij, zoo- dat nu liet bespuiten der koolplanten met nyridine of nicotine en zeep gestaakt kan worden. Zoodra het gevaarlijke tijdstip in de twee de vlucht der muggen (als zij wederom in groot aantal verschijnen) aangebroken is. zal 'n nieuwe waarschuwing - dan weder om met het hesnuiten te beginnen wor den gepubliceerd. NOORDSCUARWOUDE Noodlottige val Gistermiddag is in de conserven- fabriek der fa. Verburg alhier een ernstig ongeluk voorgevallen. De reeds bejaarde arbeider J. E. welke bezig was met bet opstapelen van vaten waarbij hij op een vat stond, is hiervan afgevallen en zoo ernstig gewond dat levensgevaar niet is uitgesloten. De man viel slechts van geringe hoogte, doch kwam zoo leclijk te recht, dat hij een zware hersen schudding heeft opgeloopon. Men vreest dan ook het ergste. De man is per schuit naar huis ervoerd. Onmiddellijk werden dok ters hulp en geestelijke bijstand in geroepen. 60 JAAR GETROUWD. Den 7en Juli a s. zullen de heer H. Bou- wens en mevr. M, Ivroon-Bouwens hun diamanten huwelijksfeest herdenken. SCHOOLFEEST. Het schoolfeest van de kindereu der R. K. school zal gehouden worden op Dinsdag 12 en Woensdag 13 Juli. De oudsten maken een reisje naar Amster dam, terwijl de kleineren naar Schoorl en Bergen gaan. Er wordt reeds met lijsten gecirculeerd. ZU1DSCHARWOVDE NIET TE VEEL ANIMO! Aan den oproep voor gegadigden als vo lontair ter gemeente-secretarie -alhier, is slechts door 1 sollicitant gehoor gegeven. Zou misschien de overweging, dat ook in dit vak geen gebrek meer is aan gediplo meerden, hierbij een rol spelen? BURGERLIJKE STAND JUNI 1938. Geboren: Jozias, zoon van Ja colnis de Feij- ter en van Aaltje Ootjers; Georlje, dochter van Pictcr Paarlborg en van Trijntje Aar scn; Simon Corneljs, zoon van Paulus Nan en van Maria Cornelia Kraakman: Antho- nius, zoon van Anthonius van der Hurk en van Trijntje Kliffen: Aris, zoon van Aiis Kout en van Cornelia Becfs; Jettio Ten, dochter van Jurjen Akkerboom en van Geertje Welbedacht. Ondertrouwd: Gerardus Johannes Tromp, oud 25 jaar te Oudkarspcl en Maria Komen oud 21 jaar, alhier. Getrouwd: Klaas Pictcr van Meurs oud 26 jaar te Oudkarspel en Anna Emmercn- siana Rijper, oud 25 jaar, alhier. Gerardus Johannes Tromp, te Oudkarspcl en Maria Komen 'alhier. Overleden: Petrus Nicolaas Kardinaal, oud 19 jaar; Catharina Kraakman 64 jaar. ochtgenootc van Ilendrikus Mol, (ovcrl. Ie Alkmaar). Necltje Kos, oud 77 jaar, wedu we van Anthonius van Kleef. B.4 RS1NGERH()R!\ De schoolreisjes. De schoolreisjes der o. 1. school te Barsin- gerhom zijn weer achter den rug. Beiden vonden plaats onder begunstiging van goed weer en er is dan ook weer naar hartelust genoten. Vrijdag 24 Juni vertrokken een tweetal groote H.A.B.O. bussen naar Alkmaar. Na een korLoponf.houd bij de herten werd „Duin- vermaak" in Bergen opgezocht. Hier werd weer als van ouds genoten van den idealen speeltuin, evenals later op den dag in Schoorl. In Camperduin werd ditmaal iets korter verbleven, in verband met het min der gunstige strandweer. Zeer voldaan keerde men huiswaarts. De grooteren gingen Dinsdag 28 Juni naar Amsterdam, Begonnen werd met een be zoek van de Bijenkorf, waar min" of meer genoten werd van de ranja met spuitwater Hierna een boottochtje door de grachten, waarbij vooral van het eonigszins woelige water wei;d genoten, 's Middags werd een bezoek gebracht aan de Ford fabrieken, Ier- wijl tof 'slot „Velserend" op het programma stond. Ook dit reisje verliep vlot en zin gend arriveerde het gezelschap te ruim 8 uur in ons dorp. De feestelijkheden tijdens de as. kermis. Woensdagavond hield de harddraverijver, een ledenvergadering in „de Fortuin" al hier. Aanwezig 14 leden. Wegens ziekte van den voorzitter, den hr. J. A. Schenk, werd de vergadering geopend door den heer Wicdijk, die de aanwezigen welkom heette. De notulen van de vorige vergadering wer den gelezen en goedgekeurd. Vervolgens werd de rekening van den penningmeester nagezien door de hoeren Loggers en Koopmans. Alles werd in orde bevonden. De rekening sloot met een saldo van f 5.36. Tot bestuurslid werd bij acclamatie her benoemd do heer Broersma. Het hoofddoel van de vergadering, be spreking over eventueele feestelijkheden tijdens de a.s. kermis werd nu aan de'orde gesteld. Na een geanimeerde gedarhtenwis- scling werd besloten Zondagsmiddags in overleg met de plaatselijke voet hal vereen, één of twee voetbalwedstrijden to organi- secren. Maandagmiddag zullen volksspe len worden gehouden .niet een hardrijden» te paard oru het langzaamst. Volgens vele aanwezigen was dit een attractief p ro er ram man urn-nver. Dinsdagmiddag, rinerrij- dcrij met paard en kar met een heoordee- ling naar het schoonst geheel en een aparte rubriek voor hitten. Voorts zal nog getracht worden een extra nummer aan dit Dinsdagmiddarrnrocram ma toe te voegen, n.1. concours tweespan nen en landbomvtuigpaarrien. Wanneer 'n voldoende deelname verzekerd kan worden zal het bestuur in die richting werkzaam zijn. Met den wensch, dat hef doel, om de kermis wat 1e verlevendigen, zal sla gen, werd de vergadering gesloten. WIER1NGR Rijkspostspaarbank. Aan het kantoor Hippolytnshoef werd op spaarbankboekjes ingelegd I' 2955.-42 en te rugbetaald f 3253.94: derhalve meer te rugbetaald dan ingelegd f 29S.52. ALKMAAR Ds, Verwaal vraagt emiraat aan. Ds. A. Verwaal, Nederlandsch Hervormd predikant te Kage (Z.II.), is voornemens te gen Oct. a.s. emiraat aan te vragen. Ds. Ver waal, geboren in 1872, werd in 1899 candi- daat in Drente, en was achtereenvolgens predikant te Vlijmen, Alkmaar, Etten en Kage (sinds 9 Sept. 1934). EINDEXAMENS GYMNASIUM ALKMAAR. Voor het eindexamen MurmeHius Gym nasium te Alkmaar, afd. B. slaagden T. Dekker en D. Franken te Bergen, G. He ringa te Stnmpeloren. en J. Kok kos. Kor- t'eweg en M. Vos, allen te Alkmaar. Afge wezen geen. Met 1 candidaat wordt het examen- voort gezet. SINT MAARTEN Reis Ouden van Dagen. In een bestuursvergadering der afdeeling St. Maarten van den Bond voor Staafspen- sionncering, werd besloten om de reis met de Ouden van Dagen dit jaar op 3 Augus tus a.s. te doen plaats vinden. I-Ict reisplan zal eerst kunnen worden vastgesteld, nadat de inteekenlijst hij de burgerij heeft, gecirculeerd, en het dus he kend is, over welk bedrag beschikt kan wor den. ZUPE Burgerlijke stand van 24 t.m. 30 Juni 1938. Geboren: Adrianus, z. v. Johannes Petrus Schilder en Adriana Veionica Bakker. Ondertrouwd: Cornelis Willem Hooge- booin, 24 jr.t chauffeur te Bergen en Ariaan- tje Gecrtruida de Waard, 23 jr., tc Zijpe. Pleun van Teulingen, 21 jr, landarbeider, Ie £nna Paulowna en Vrouwtje Bakker, 20 jr. te Zijpe. Getrouwd: Arie Rentenaar, 23 jr., kapper, Ie Barsingërhom en Bregjc Kouwenberg, 23 jr., te Zijpe. Overleden: Aangespoeld aan het strand tc Petten liet lijk van J. Casey (Engclsch- man). Ua&t&at GOUDEN KRUISFINALE. Hoe kranig Vrone zich thuis in den eind strijd ook moge hebben geweerd tegen Zaan dijk 2 (1-1), in den tc Zaandijk overgespeelde finale leek liet met de Pancrasscrs nergens op. Met niet. minder dan S—1 hebben ze te gen Zaandijk 2 het onderspit moeten delven. Deze heeft dus voor een jaar het Gouden Kruis in bezit. RAUCHBEKER-FINALE. Nog steeds zit de Rauchbcker-finale in het vat, d.w.z. de over te spelen match tuSschen de finalisten (Wieringerwaard en Punncr- steijn) te Purmercnd. Ook voor 3 Juli is deze nog niet vastgeseld. OPNIEUW NAAR WINKEL. Flinke bezetting. Het zit de zwenunerij lang niet mee. Is dit nu nog zomerweer wat we de laatste week voorgezet krijgen! Dc clubs zitten evenwel niet stil. Dc „zomer"' is toch al zoo kort, zoodat geen gelegenheid overgeslagen mag worden om voor den dag te komen. Van dc kringwedstrijden, die Noordelijk Noord-Holland a.s. Zondag, dank zij het no bele aanbod van den heer Nobel c.s. weer iu het Natuurbad te Winkel gaat houden, mag gezegd woeden, dat de vcrcenigde clubs imlerwaad goed voor den dag komen. In to taal pl.m. 75 deelnemers zijn van de partij; afgevaardigd door de beide Heklersche clubs: dc Bruinvisschen en dc Frissche Mor gen, Dc Wiel tc Schagen. H.Z.Y. te Heer- li ugow aard die de ex-Skarpct leden van Oude Nicdorp heeft opgenomen) en 't Oude Veer tc Anna Paulowna. Over de bezetting mag men lang niet onte vreden zijn! Temeer waar de nummers ta melijk zwaar zijn. nu de 50 M. zoo goed als ter zijde gesteld is. Dc 100 M. schoolslag hceren klasse B telt li deelnemers: de 100 M. borstcrawl hecrcn klasse B 13. Nu de klasse-indeeling geheel nieuwe verhoudingen geschapen heeft, zal er wel een cnerveerende strijd ontketend worden. Boven elk van de genoemde 2 num mers staan bijvoorbeeld 4 prijzen. Zwemmen van klasse krijgt men te zien op het nummer 200 M. schoolslag heeren A tusschcn Van der Water en Wildenberg; op het nummer 100 M. schoolslag Dames A tus schcn Maartje» Forrcr en Tini Stam en op de 100 M. borstcrawl heeren A, Zuurmond, Van der Water en Sinke zullen om dc eer strijden. Ook van der Meer heeft ingeschre ven maar dc H.H.W.-crack heeft door stu dieomstandigheden bijna niet kunnen zwem men, zoodat men van hem geen top-presta- tie mag verwachten. Op dit nummer is ook een plaats inge ruimd voor Mej. Bep Goedhart. Dc Bruin- visschen-damc die bij haar sexe geen waar dige tegenstand kan ondervinden, zal trach ten, door de snelle heeren getrokken, een zoo goed mogelijken tijd tc maken. Waartoe ze in staat is. We herinneren ons nog hoe ze voor twee jaar te Anna Paulowna, zonder strijd 1 min. 19.6 sec. liet noteeron; een tijd die hier in het Noorden door niet zoo heel veel heeren wordt over troffen. Na de estafettes, die uitstek 1 be zet zijn, volgen twee polomatches. Dc eer ste wordt gespeeld tusschcn Frissche Mor- een 2 en t Oude Veer te Anna Paulowna; dc tweede tusschcn Frissche Morgen 1 en de Bruinvisschen 1. Voor 't Oude Veer is dit de eerste wedstrijd. Met behulp van haar nieuwe lid don Beider van II.PC. uit Heemstede hoopt men echter spoedig te kunnen meekomen. We hopen, dat 't Zondag redelijk wce,r is. Vooral voor de toeschouwers. De zwem mers kijken niet zoo nauw, dat heeft Oude Nicdorp vorig jaar geleerd. SCIIAGEN NIEUWS. Wedstrijd voor Zondag a.s.: Schagen A—B.K.C. A, aanvang 10.30 uur A. Iloutkooper, P. Dekker, .T. Blaaubocr. W. Gorter G. C. Anneveklt, Jb. Molenaar II. Vollen, T. Schborl, J. Slikker. J. v. d. Ben, R v. Haren. Res.: P. Bakker, J. Zwaan TRAINING. De opkomst hij dc training is nog steeds niet zoo, als ze behoort te zijn. Vooral de- Dinsdagavond training wordt heel slecht bezocht. Komaan heeren schudt die laksheid toch van je af en komt minstens één maal! per week trainen, waarmede je de vereeni-l ging en je zelf een grooten dienst bewijst,! Wc willen er bovendien nog de aandacht j op vestigen, dat door liet Bestuur een lijst is aangelegd, waarop die leden worden in. geschreven, die zelden of nooit de training bezoeken. Dat dez.e lijst straks geraadpleegd z;il worden hij de samenstelling der conip!". elftallen behoeft zeker geen betoog. Spelers zorg er voor, dat Uw naam niet op de zwarte lijst komt! MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien blijft, op peil. Zware koeien waren niet. aangevoerd. Hoogste nolecring was f 265, werd pl.m. 35 cis. per pond Deze noteering kwam op naam van den verkoopcr, den heer J. Groot; Ie Schagen, die verkocht aan slager Korvcr, Den Helder. De handel in kalfkoeien was zeer matig; hoogste noteering f 285. Do han del in gelde koeien was stug, hoogste no lecring was 180 gld., Pinken en vaarzen nog riict aangevoerd. Do handel in nuchtere kalveren werd vlug genoemd, hoogste noteering f 15. Oude slachtschapen handel goed,, deze golden 22—25 gld. Magere schapen 16—18 gld., handel matig. Jonge vette schapen tot f 24.50, handel goed. Lammeren handel zeer matig. Aardigcn aanvoer van vette varkens, handel matig, hoogste noteering 251/2 cents, naar omstandigheden zeer goed. De handel in biggen was minder, wat de prijzen betreft, 7-weekschc biggen f 1417, 12-weeksche f 1720. Dat scheelt weer f 1 bij de vorige week. Kippen, konijnen, handel goed Naar bokken en geiten schijnt wel vraag te. zijn, volgens een hekend koop man. Er waren paarden aangevoerd door den heer L. Vader, Zijpe; pracht paarden. Wij konden noteeron tot f 500.dat is in langen tijd niet gebeurd, maar het waren dan ook extra hoesten. Door N. Spaan en Co. werden mooie Rus sische hitten aangevoerd; deze golden 125 175; denkelijk was de handel goed. Aar dige hitten zag men hier bij. Over het algemeen was de handel matig; er was weinig bezoek, maar het is hooi tijd. Voor alles zou het wenschelijk zijn, dat er meer gras was. DE GENTLEMAN-VAGEBOND IN THEATER ROYAL. Een fijne, Wecnsche film, waarin „Garen", de kleermaker. Pekdraad, de schoenmaker en Lijm, dc meubelmaker de zotste avon turen beleven. Als vagebonden zwerven do drie door de wereld en de bekoring van hun ongebonden leven en hun Tij 1 Uilenspiegel- manieren, doen ons in een sprookjessfeer, vertoeven. De „Tel", schreef van deze rolprent: Dit is iels wat niet terugkomt, althans niet in dezen vorm... De middenfiguur is Heinz Rühmann... hij speelt, dat klcerma- kertje niet een finesse, een melancholie, en verder zoo elegant en zwevendPaul Hörhigcr spoelt de dubbelrol van den eeuwi gen vagebond en den lichtzinnigcn schoen maker men heeft meer zulke rollen van hem gezien en zij behooren tot zijn beste... En dank zij Rühmann en Hörbiger is het een amusante en voortreffelijke film gewor den. ZONDAG 3 JULI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Doop. Maandcoll. Barsingerhorh, nam. 2 uur, Godsd. bijeenk. onder leiding van den lieer Korndörffer, Van Weix-ingerwaard. Dirksliorn, vm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Eerbied voor het Leven.» Oude Niedorp, 's av. S uur, Ds. Bocke. Nieuwe Nicdorp, geen samenkomst. Wieringerwanrd, vooim. 10.30 uur, de lieer C. A. Korndörffer. Julianadorp, Voorm. 10.30' uur, Ds. M. van Wiclicn. Huisduinen, geen dienst. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. F. W. J. van den Kicbooin. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop, Petten, geen dienst. Schagerlirug, zie Oudesluis. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, Ds. Tiiiholt. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Bocke. - Vroeg dienst met de jeugd. Wamienhuizcn, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Heide. Ilippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Doop. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, vm. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Hcerhugowaard voorm. 10.30 uur, Ds. van der Kam. Gew. Jeugdbijcenkomst. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Rijkx. Aartswoud, 's av. S uur, Ds. Baudet. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voonn. 10.30 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uui*, Ds. M. Hylkcnaa. van Westzaan. Hippolytushoef, geen dienst. Geref. Kerk. Schagen, Landbouwstraat, voorm. 9.30 uur, Ds. S. Greving, van Dirksliorn. H A. Nam. 5 uur, Ds. Kuipers, van Oostheui. Dankzegging II.A. Kolhorn, voorm. 10 uur, dc lieer D. Visch. Voorbereiding H. A. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, de heer B. J. Bosman, Evangelist te Andijk-O. Coll. Chr. school. Breezand, voorm. 10 uur, dc heer Boon. Nam. 7 uur, de heer Boon. Jeugddienst. Schugerbi'ug, 's av. 7.30 uur, (hij v. Twigt) Ds. Si rag. van Herkingen. Schagerlirug, Chr. Jongemanncnverecn., bij eenk. stopgezet lot 7 Sept. a.s. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur en 's av. 7.30 uur, de lieer Bcsselaar, van Amsterdam. E. V. „Maranatha". Bergen (Di\ van Peltlaan 1), voomi. 10.30 uur, Ds. Th. A. Hoen, van Bussum. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorin. 10.15 en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6