'o Uitkomst voor U i tl Opticien Teriep IUITENLANDSCH, I 1 VERZICHT Voedt Uw huid 's nachts met Purol Ie Alkmaar. geen twee Brillen raiiBJiraiiKiiMiiana Alkmaarsche Kaasmarkt Ingezonden want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 60-30 ct. Kantongerecht te Alkmaar. (Zitting van Vrijdag 1 Juli.) S c h o o r 1 NATUURLIEFHEBBERS. Allereerst wordt behandeld de zaak tegen H. St. en G. de V. beide wonende te Am sterdam, die verleden week werd aangehou den, om den verbalisant te hoeren. Verd. moeten terecht staan, omdat ze zich in de staatsduinen buiten de paden hebben begeven. De verbalisant, A. B. Rijksveldwachter te Schoorl verklaart, dat verd. in de boschjes hebben loopen zoeken. Eenige wulpcnnesten waren platgetrapt. Vrd. St. zegt dat er 'n hagebui kwam opzet ten en ze toen in een boschje hebben ge schuild. Verbalisant merkt op, dat hij verd. door zijn kijker heeft bespionneerd. Het Schoorl- sclie vlak is een broedplaats voor vogels en daarom is het afgebakend. Hij weet zeker, dat verd. St. in zoekende houding liep. De Ambt. van het O.M. mr. de Bruevs Tack: En waren daar ook de vertrapte wul pcnnesten.? Verbalisant: .Ta zeker. De ambtenaar requisitoir nemend, acht het. ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen. Wat verd. St. betreft, van hem is komen vast te staan, dat hij in bukkende houding eieren heeft gezocht cn daarom eischt mr. de Brucys Tack tegen dezen verd. 10.boete, subs. 10 dagen en tegen verd. de V. aan wien alleen ton laste kan worden gelegd, het zich buiten de paden bevinden f 6.— boete subs. 6 dagen. Verd. St. voert nog ter verdediging aan. dat zij de duinen intrekken, omdat zij lief hebbers zijn van de natuur cn dat ze er niet aan zouden donken om eieren te zoeken. I)e Kantonrechter, mr. Boerrigter, uit spraak doende veroordeelt verd. St. tot f 4 subs. 4 dagen en verd de V. tot f 3.— subs. 8 dagen hechtenis. S c h a g e n. ZIJN ZOONTJE GING DRINKWATER HALEN. Dan moet terecht staan D. R., woon achtig te Schagen, die te Zijpe bezig was mét. twee hengels te visschcn in het Nd.- Ilöllandsch Kanaal. Kon geen 5 minuten achtereen loopen Thans van haar rheumati9che pijnen verlost „Bijna twee jaar lang leed ik aan hevige rheumatische pijnen in mijn schouder. Als ik 4 minuten achtereen had geloopen, kon ik niet verder door dc pijn. Nu. na slechts een paar weken Kruschen Salts te hebben gebruikt, kan ik weer geregeld doorloopen en voel mij veel en veel beter. 1'k blijf er dan ook mee doorgaan en zal het iedereen aan bevelen." - Mej. J. Th. W. te A. Rheumatische pijnen ontstaan meestal, indien Uw lichaam verontreinigd wordt door schadelijke afvalstoffen, als o.a. het ge vreesde urinezuur. Wanneer U hiertegen geen maatregelen neemt, gaat het met Uw rhpumatiek van kwaad tot erger. Maak daarom gebruik van de ondervinding van duizenden anderen. Neem lederen morgen de kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts en Uw rheumatische pijnen zullen na kor ten tijd totaal zijn verdwenen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothe kers en erkende drogisten. Verd. zegt, dat de 'buitenlegger van z'n zoontje was, die even naar Schagen was om drinkwater te halen. Kant: Dan hadt u den hengel eruit moeten nomen. Dc meeste menschen zeg gen hetzelfde. De Ambt. van het O.M. requisitoir ne mend, eischt 2 geldboeten van f 6.subs. 2 keer 6 dagen en verbeurdverklaring van de in beslag genomen hengels. Dc kantonrechter, uitspraak doende, zegt voor de moeilijkheid te zitten, of hij ver- dachte's verweer kan gelooven. Mr. Boer rigter veroordeelt verd. tot 2 boeten elk van f 2.50 subs. 2 keer 1 dag en verbeurd verklaring van de hengels. Verd.: Ik zou m'n hengels toch graag te rug hebben1 Dc Ambtenaar van het O. M. vraagt nog aan verd, hoe lang dat loopen is van de plaats waar verd. zich bevond en z'n wo ning in Schagen. Verd.: Een half uur zoowat. Ambt. O. M.: Dus dat zoontje moest een uur loopen om wat drinkwater te halen? Dat is toch niet aan te nemen. Verd.: Toch is het zoo. Kant: Gaat u nu maar; ik heb al von nis gewezen; die hengels kunt u misschien wel terugkoop en. Bergen. GEEN TOEGANG TOT HET VLIEGVELD. Verd. J. M. V., wonende te Bergen, heeft op 17 Mei op het terrein geloopen, waar het vliegveld wordt aangelegd, terwijl er een bord stond met „Verboden toegang". Verd. erkent het feit, doch zegt dat hij naar den aannemer wilde, om werk te zoeken. Mr. Boerrigter wijst er verd. op, dat hij er niet komen mocht. Verd.: Maar hoe moet je dan werk vin den? De Ambtenaar van het O. M. zegt, dat werkzoekenden van 4 tot half 5 gelegen heid hebben, den aannemer te spreken. Verd.: Dat was op 17 Mei nog niet zoo! Mr. de Brucys Tack vordering nemend, acht het ten laste gelegde wettig en over tuigend bewezen en eischt f 4.boete subs. 4 dagen. De Kantonrechter veroordeelt verd. tot f 2.boete subs. 2 dagen. Uit onze omgeving BERGEN LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Ten einde te komen tot een goede organi satie van den luchtbeschermingsdienst in de ze gemeente, noodigde de loco-burgemeester de heer J. W. Macdonald, verschillende in gezetenen uit tot een bespreking ten Raad- huize. Vele maatregelen, welke in oorlogstijd moeten worden toegepast, dienen in vredes tijd tc worden voorbereid. De overheid moet weten op wie zij in tijden van oorlog kan rekenen, om het algemeen belang te dienen op zoodanige wijze, dat de burgers daardoor tegen de gevolgen van een luchtaanval zoo veel mogelijk worden beschermd. De heer G. v. Terwisga, hoofd van den luchtbeschermingsdienst, wees er in zijn kort exposé op, dat voor dc passieve lucht bescherming vooral noodig zijn: le. Een geneeskundige dienst, omvatten de eerste hulp bij ongelukken, transport der gewonden cn zieken en beheer der nood- ziekeninrichtingen en 2e. bijzondere brand weerposten. die als extra beveiliging in het leven dienen te worden geroepen. In ver schillende wijken zullen dc bewoners door vrijwillige bijdragen het benoodigde brand- bluschmateriaal hebben aan te schaffen, een licht transportwagentje met de noodigc slangen, straal- en standpijp, om een evcn- lueele brand in den aanvang te stuiten. Om eventuecle hulpverleening spoediger en meer doeltreffender te kunnen bewerk stelligen, is de gemeente in 10 wijken ver deeld, met elk een wijkhoofd, een plaats vervanger en een wijkbestuur. Wijkhoofden zullen zijn de heeren: Mr. F. G. G. Boerrigter (wijk I). J. Chr. Kctt.cn- borg (III), J. E. Miltenburg (VII), Baron Taets van Amerongen (X). L. den Das of Th. Ruytcr (VI) M. Aardema of J. Schroo- der (VIII). In andere wijken is nog geen definitieve regeling getroffen. Door deze decentralisatie, die meer con tact met de inwoners brengt, hoopt men dat de bevolking het groote belang der voor bereiding gaat inzien, waardoor vanzelf op veler medewerking in het algemeen belang zal kunnen worden gerekend. ZIJPE OUDESLUIS. De kermis nadert; variété in zaal Buisman. De eerste voorboden van de naderende kermis zijn reeds te bespeuren; zoo zagen wij de pakkende reclame van den heer Buisman, die op Maandag 18 Juli voor een uitstekend variété-programma heeft ge zorgd, waarin eerste rangs-artisten optre den. Wij zouden kunnen volstaan met U te verwijzen naar het buitengewoon groot succes, gememoreerd in ons verslag over de kermis te Schoorl. Daar is Pierre Lecn- houts, de man van de lach in zijn prach tige typeering; Carla Dianan, Nederlands grootste musical-act op haar keur van show-instrumenten. Iets nieuws voor deze provincie. Verder Wil van Houten, de bui tengewone manipulator, wien reeds meer dere malen de hooge eer is te beurt ge vallen voor het Hof te mogen optreden. Een programma, dat aantoont, dat dc heer Buisman het beste van het beste wil brengen. Verder verwijzen wij u naar de adver tentie in dit no. ALKMAAR Diploma behaald. Het accountantsdiploma van het Neder- landsch Instituut van Accountants werd na met gunstig gevolg afgelegd examen, ac- countancy-D, behaald door onzen, plaats genoot, den heer Th. L. Drioel. meer noodig. Eén paar glazen voor ver zien en lezen oer Daar f 4.bii te SCHAGEN. Ziekenfondsleverancier. Minderheidsproblemen ondermijnen I de Internationale samenleving. Strubbelingen in België. En- gelsche moeilijkheden in Pales tina. Oplossing van Sandsjak- minderheidsprobleem naar Wes- tersch voorbeeld. We hebben dc gewoonte onze voornaamste belangstelling te richten, op die streken van de wereld, waar de vlammen 't hoogst oplaaien. Dat zijn natuurlijk in de eerste plaats China en Japan. Daarnaast concen treert zich af en toe de aandacht op stre ken, waar de druk zoo hevig schijnt te worden, dat een uitbarsting verre van on waarschijnlijk is, gelijk eenigen tijd ge leden -in Tsjccho-Slowakijc, en nu, blijkens sommige berichten, weer in Zuid-Amerika het geval zou zijn, waar Paraguay en Bo livia zich gereed zouden maken elkander opnieuw om den bekenden twistappel, het Gran-C.haco-gebied, in de haren te vliegen. Daarnaast echter zijn er verschillende streken, waar doorloopcnd een geladen at mosfeer hangt en onze nieuwsbladen zou den daaromtrent wellicht meer vermelden, vare het niet, dat de verschillende uit slaande branden in zoo croote mate de Op merkzaamheid tot zich trekken, dat er geen tijd meer over scliiint te blijven voor plaat sen, waar het alleen nog maar broeit. Toch is bet o.a. in het naburige België, waar reeds sedert jaar en dag de ge moederen worden bezig gebonden door de kwestie „Waalsch of Vlaarpscb" en boewei het hier in de eerste' plaats gaat om een kwestie van zuiver nationalen aard, blijkt bet belang er van af en toe toch van ver- derstrekkenden aard tc zijn. Hoewel nu meriek Vermoedelijk iets in de minder heid, hebben de Fransch sprekende Walen in België altijd de lakens uitgedeeld. Dit kwam niet zelden neer op een onderdruk ken van het Vlaarasche deel der bevol king. Meer en imeer rijst daartegen verzet en zoo valt den laatsten tijd onder de Vla mingen een toenemende activiteit waar te nemen, die beoogt aan deze groep der be volking te brengen ten minste een rechts gelijkheid met de Walen. Op het oogen- blik wordt de heer Grammens, die eenige vonnissen tegen zich zag uitspreken op grond v?n dooreen genomen niet zeer ern stige st ra [delicten en begaan om zijn Vlaamschgezindhcid te bewijzen, meer en meer tot de martelaar der Vlamingen cn met zijn aantal veroordeelingen neemt de werkzaamheid zijner aanhangers toe. Hoezeer de Walen zich daarbij vrijheden permitteeren, die naar onze begrippen de grens van het toelaatbare verre hebben overschreden, zou kunnen blijken uit een dezer dagen door het Vlaamsclie Kamerlid de Backer gehouden inte'rpellatie, waarbij hij een artikel uit dc te Luik verschijnende „La WaMonne" citeerde. Hierin werd niets meer of minder gezegd dan dat de Waalsche soldaten werd aange raden om met het voorbeeld der Tsje chen uit - den wereldoqorlog voor oogen in geval van oen conflict tegen Frankrijk, met de muziek voorop naar de Fransche gelederen te descrtecren. Merkwaardigerwijze is van regeerings- zijde tegen deze uitlating geen stelling ge nomen en ook de houding van den minister gedurende de interpellatie bleek niet van dien aard, dat men daaruit zou mogen af leiden. dat. hij uitlatingen, gelijk de boven aangehaalde, scherp afkeurde. Men zou zich mogen afvragen of, wan neer de verhoudingen in België andersom I lagen, wanneer de Vlamingen de boventoon voerden en de Walen in de minderheid wa ren, Frankrijk zich het lot dezer laatsten zou aantrekken als een „Fransche minder heid", daarmee het aantal puzzles van in ternationalen aard, dat ons werelddeel rijk is, met een vermeerderende. Zoo heel on waarschijnlijk lijkt dit niet en met een va riatie op het bekende gezegde „van het ver hevene naar het belachelijke is slechts één schrede", zou men hier misschien kunnen zeggen; „van het nationale tot het interna tionale is slechts een pas". We mogen slechts hopen, dat het gezond vestand hiel de boventoon zal blijven voeren, dat de fel ste extremisten aan weerskanten niet de vertolkers zullen blijken te zijn van de pu blieke meening. De .regeering kan daartoe veel bijdragen, door excessen aan beide kanten met kracht tegen te gaan. Europa, dat waarlijk al broeihaarden genoeg kent, zal daarbij slechts gediend zijn en wij, als naaste buren zeer in het bijzonder. Een ander gebied, waar het doorloopend blijft gisten is Palestina. Engeland als man- daatmogendheid tracht daar de rust en de orde tc handhaven tusschen de Joden, die de laatste jaren zijn geëmigreerd naar dit land, dat door vrijwel dc geheele wereld als specifiek joodsch wordt gedoodverfd en de Arabieren, die er sedert eeuwen heb ben gewoond en die de komst der Joden al lesbehalve toejuichen. Een verdecling van het land tusschen Arabieren en Joden stuit op onoverkomelijke moeilijkheden bij heide partijen en een oplossing der kwestie schijnt verder dan ooit. Dat de aandacht er op het oogenblik wat van is afgeleid, spruit ver moedelijk in hoofdzaak voort uit het feit, dat er voorloopig althans geen internatio naal conflict uit schijnt te zullen voort spruiten. Onlangs, toen Italië zich er mee ging bemoeien, wellicht nog niet eens om cr zelf de hand in het spel te krijgen Mussolini zal de Engclschen stellig niet be nijden om het mandaatschap over Palesti na, doch meer in het bijzonder om Groot- Brittannië dwars te zitten en de Engelschc moeilijkheden te vergrooten, was dat anders. Toen kreeg Palestina internationale betee- kenis. Sedert de verbeterde verhouding tusschen Italië, en Engeland, is Palestina wat meer op den achtergrond geraakt. Wel kunnen ■we geregeld lozen omtrent aanslagen en overvallen, het blijft echter bij het relaas. Hoewel het verloop stugger was dan de vorigo week, konden de prijzen zich niet alleen handhaven, ze waren, bij een gelijk gebleven hoogste notee ring van 121.50, Iets stijver dan een week geleden. De exportkaas bracht prijzen op van 120.— tot 121.—, al naar kwaliteit, goede consumptiekaas onge veer f 19.tot f 19.50. Het stugge karakter sproot vooral voort uit aanmerkelijk te hooge vraagprijzen, waardoor het even duur de, alvorens zaken mogelijk bleken. In de vooruitzichten kwam weinig verandering. Friesland schijnt wat pessimistischer gestemd op buitenland- sche moeilijkheden ten aanzien van allerlei zuivelproducten, de speonlatie doet zich echter krachtig gelden, te meer waar de kwaliteit uitstekend blijft, mede ten gevolge van het gun- stige weer. CALLANTSOOG Drankwet. Aan S. P. Stevers, alhier, is wijziging van zijn drankwetvergunning toegestaan, in ver band met den aanbouw van een danszaal aan zijn perceel te Kalverdijk. Politie, Alhier gevonden een geldig belastingmerk, Inlichtingen bij de gem. politie. KALVERDIJK. Uitbreiding zaak. De heer S. Stevers heeft zijn zaalk ver groot door aan zijn café een zaak te laten bouwen van 144 vierkante 'meter. Toen wij een kijkje gingen nemen trof ons de smaak volle aankleeding, terwijl de verlichting iets aparts is. De ruime garderobe is berekend op een groot aantal bezoekers. Vermelden wij nog dat de heer Stevers zijn gasten binnen de minuut van warme dranken kan voorzien, dank zij een toe stel, dat geplaatst is door de gasfabriek te Warmenhuizcn. Het is een zaak geworden, welke de toets der moderne eïschcn kan doorstaan. De uitvoerders waren ,T. Moras, timmer werk, P. Dekker, metselwerk, P. Hoeve, schilderwerk, Mors cn Stam, electriciteit. Morgen, Zondag, zal de officieele opening plaats hebben. Wijziging openstelling poststa tion. - Verruiming gedurende de zomermaanden. Gedurende de maanden Juli en Augustus zal het poststation alhier geopend zijn voor postzaken van 9 tot 10.30 u.; 14 tot 15 u., 17 tot 17.30 u. en 18.30 tot 19.30 u. Voor tele foon en telegraaf van 8 tot 21 u'. Afhalen correspondentie op Zondag van 8.45 tot 9 u. Collecte. Door B. en W. dezer gemeente is aan de Ver. voor Werkverschaffing aan hulpbe hoevende blinden te Amsterdam vergunning verleend tot het houden van een collecte ten bate van deze vereeniging. Benoeming. Naar we vernemen is de heer P. Tigche- laar, te Julianadorp, thans als volontair ter secretarie alhier werkzaam, benoemd tot typist-schrijver bij den Dienst voor Sociale Zaken te Den Helder. HOOGWOUD Hulppostkantoor. De Directeur van het P. en T.-kantoor te Alkmaar maakt bekend, dat ingaand 4 Juli a.s. het hulppostkantoor te Hoog woud is opengesteld voor den Post- en Telegraafdienst van 911.30, 13.3015 cn van 1819 uur. Telefoondienst van 812.30, 13.3016 en van 1819.30 uur. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Concert- Blijkens advertentie in dit nummer zal de muziekvcrceniging „Onder Ons" Maan dagavond haar eerste buitenconcert geven. Laten wij hopen dat moeder natuur mild is en het buiten zitten een genot is. Bouwvergunningen. Door B. en W. dezer gemeente is aan E. Spaans, Spcketerpolder, vergunning ver leend voor het bouwen van een woonhuis, en aan P. Borst te Tuitjenhorn voor het verbouwen van zijn woning. Minderheden zijn het weer, die aanlei ding waren tot strubbelingen in het Fran sche mandaatgebied Syrië en wel in het bijzonder in Sandspak Alcxandrctte. Het gaat daarbij om de positie der Turken, die zichzelf verbeelden in het bewuste gebied een meerderheid te vormen, die echter in werkelijkheid bij eventuecle verkiezingen waarschijnlijk niet meer dan 40% van het aantal stemmen zouden halen. Zooals we dat den laatsten tijd. vaker hebben meegemaakt, wordt in zulke geval len de voorkeur gegeven aan geen verkie zingen of, zoo die gehouden worden aan verkiezingen onder Turksche minderheids- supervise, waardoor een meerderheid bij voorbaat verzekerd schijnt. Een Volkenbondscommissie, die naar Alcxandrette was afgereisd om zorg te dra gen voor een eerlijke gang van zaken, heeft zich genoodzaakt gezien het bijltje er bij neer te leggen. Ze gaat onverrichter zake terug, tegengewerkt als ze werd door ieder een, zelfs door het mandaatvoerende Frank rijk. De verklaring van deze. Fransche houding zal wel gelegen zijn in het goede vrienden willen blijven met Turkije, dat, onbereik baar als bet is, in het nabije Oosten een machtspositie inneemt Eenerzijds wil Frankrijk het land niet voerden in de ar men van de hevig naar de Turksche gunst dingende Mussolini en Hitier. Anderzijds zal men te Parijs, waar men het moeilijk genoeg heeft, ook weinig voelen voor een conflict met Turkije, dat, naar verluidt en blijkbaar naar Duitsch voorbeeld, zijn troe pen zou hebben geconcentreerd langs de grans van Sandsiak om, zoo noodig, de meerderheid der Turksche minderheid dooi de kracht der wapenen te kunnen bevesti gen. De minderheden vieren in onze verdwaas de wereld hoogtij. Overal bieden ze schoone gelegenheden om last te veroorzaken en om de gemoederen tegen elkander op te jagen. Het vreemde echter is, dat we er in dc welvarende wereld van voor 1914 niet over, hoorden. Toen waren èr geen minderheden geen Joden. Wat er wel was, das bloei. Daarvoor hebben we in de plaats gekregen een massa herrie en oneenighcid. DE HEER PILON SCHRIJFT NIET UIT NAAM VAN ZIJN GELOOFSGENOOTEN. Schagen, Juni 193S. Mijnheer de Redacteur, Gaarne een klein plaatsje in Uw veel gelezen blad. Langs dezen weg willen wij belangheb benden er op attent maken, dat als mijn heer Pilon een stuk in Uw blad schrijft, hij dit geheel particulier doet, dus op eigen houtje, zonder afspraak of overleg met zijn partijgenootcn. Wij meenden goed te doen, dit aan belanghebbenden mede te deelen. Met vriendelijkcn dank voor de plaatsruimte. Namens leden der Ger. Kerk. P. VAN DER MOLEN, Nw. Laagzijde, Schagen. ALKMAAR, 1 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 41- stapels, Fabrieksbaas, kleine f 21.50, Boerenkaas, kleine f 21.—, per 50 Kg. Handel goed. LEEUWARDEN, 1 Juli. Buitenlandsche granen. Gele Amerik. mais 142 boordvrij Leeuwarden, idem 135 boordvrij Rotterdam, Am. mixed mais 141.50 boordvrij Leeuwarden, idem 134.50 boordvrij Rotterdam, Am. no. 3 gerst 141 boordvrij Leeuwarden, idem 133 boordvrij Rotterdam. Gele laplatamais disp. 162 boordvrij Leeuwarden, idem 154 boordvrij Rotterdam, Russische gerst disp. 161 boordvrij Leeuwarden, idem 153 boordvrij Rotterdam, Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.50 boordvrij Leeuwarden, idem 8.95 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 9. boordvrij Rotterdam. Stemming kalm. LEEUWARDEN, 1 Juli. Veemarkt. 64 Enterstiëren f 80190, 132 Twcnterstieren f 190330 per stuk, 276 vette koeien f 140270 per stuk, 40—CS ct. per kg., 330 melk- en kalfkocien f 130—310 per stuk, 18 pinken f 05150, 20 vette kal veren f 185S, 215 graskalveren f 25—00, 501 nuchtere kalveren f 49, 178 vette schapen f 1228, 62 weidesehapen f 11—21, 201 lammeren f 711, alles per stuk, 294 vett.e varkens f 38130 per stuk, 40—50 ct. per Kg., 32 magere varkens 2245 ct. per Kg., 193 kleine biggen f 12—20 per stuk, 25 bokken en geiten, 18 paarden. Totaal 2559 stuks. Overzicht: Stieren aanvankelijk vrij vlug, later door grooten aanvoer iets kalmer. Vette koeien cn melk- en kalfkoeicn han del over het geheel iets gedrukter en aan het slot niet meer geheel prijshou dend. Pinken zeer kort aanbod en stille handel. Vette kalveren handel stemming flauw. Graskalveren bij groot ere aanvoer handel stugger cn prijzen iets lager. Nucli tere kalveren flink te plaatsen. Zware soorten iets duurder. Varkens en biggen prijshoudend. Schapen en lammeren stug ge handel. De N.V.C. nam heden 150 var kens over. Zuivel. Nagelkaas 10—37, Edammer kaas 26, aanvoer 1999 Kg. Mijnboter 1.26 1.25 per Kg. Aanvoer 0/3, 3/6 0/12 vaten. Commissie 81. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 17.200 Kg., prijs 2%4% ct. per stuk, han dels prijs 5557% ct. per Kg. Eendeieren: aangevoerd 225 Kg., prijs 3—31/4 ct. per stuk, handelsprijs 42%45 ct. per Kg. Pluimvee. 15 slachthanen f 0.600.80, 75 slachtkip-pen f 0.601, 150 jonee ha nen f 0.40—0.90, 50 piepkuikens f 0.15—6.30 per stuk. Vereen, van Zuivelimaatschappijon. Edammer kaas 20 plus S—8.50, 40 plus 15 15.50, Goudsche 20 plus 88.50, <10 plus 15—15.50, broodkaas 40 plus 14.50—15. Stemming kalm. Boternoteering De commissicnoteering voor Nederland- scIip boter is heden vastgesteld op 81 cent per kilogx'am. De boterheffing De heffing en de steunuifkeering op boter zijn behoudens lusschentijdsche wijziging, voor de week van 30 Juni tot 7 Juli onver anderd vastgesteld op 50 cent per kg.

Schager Courant | 1938 | | pagina 10