OUDERS iik Nieuws. OMGEVINGNIEUWS a t HOEKJE ALKMAAR NIEUW RUSTHUIS TE ALKMAAR. Huize „Voorhout" voor de stad behouden. Het was zeer moeilijk' om voor de statige woning van wijlen Mr. Bosman, huize Voor hout, een kooper te vinden en het heeft ei gen oogenblik werkelijk naar uitgezien dat tpt slooping zou moeten worden overgegaan, om de vrijkomende grond als bouwterrein te vèrkoöpen. Door het besluit van den gemeenteraad om circa 70 M2. grond van de Alkmaarsehe Hout aan de Noordhollandschc Levensver zekering Mij. te verknopen, staat thans vast dat deze Mij. huize Voorbout tot een rust huis zal ombouwen en dit fraaie bouwwerk van architect Ilanrath de toegang tot de Alkmaarsehe Hout zal blijven beheerschen. Dit ter completeering van ons raadsver- ilag, waaruit een stukje zetsel was wegge vallen. De ruitertjes staakten. De vele vreemdelingen, die gisteren onze stad hebben bezocht en natuurlijk om elf uur ook de wereldvermaarde ruitertjes van onzen Waagtorcn wilden zien, hebben het niet getroffen, want de ruitertjes reden niet! Hoe men dat ook geprobeerd hoeft, het mechaniek liet zich niet in werking stellen. \oor de honderden vreemdelingen een des illusie en voor Alkmaar een blamage. Zoo iets moet, vooral in dezen tijd van druk vreemdelingenverkeer, in orde zijn. Bestuurscrisis Middenstandsver- eeniging. Wij vernemen uit Alkmaar, dat de bc- stuurskwestie in de Alkmaarsehe midden- standsvereeniging is opgelost. Op de laatst gehouden vergadering, welke onder leiding stond van den directeur van den Kon. Ned. Middenstandsbond den heer D. A. van der Leeuw, hebben de leden een motie inge diend, houdende verzoek aan bet enbloc. af getreden bestuur, zijn functies te blijven waarnemen. Het bestuur is voor deze motie tenslotte gezwicht. Enkele bestuursleden maakten de restrictie, flat ze niet langer wilden aanblijven dan tot de eerste jaar vergadering in 1939. HOOGWOUD DE BRANDWEER VAN SIJBEKARSPEL ZOU TE DUUR GEWERKT HEBBEN! Ontstemming in den Raad van onze buurgemeente. In de Donderdagavond gehouden Raads vergadering der gemeente Sijbeikarspel kwam ook de groote brand in de Weere ter sprake, met name do assistentie, welke door de wijwilligc brandweer van Sijbc- karspel werd verleend en welke men te ^Hoogwoud te duur zou hebben gevonden. Bij de rondvraag zeide dc beer Poland te hebben vernomen, dat er door de vrijwilli ge brandweer van Sijbekarspel in de Wcerc een reuzework is verricht en voorts, dat men de onkostenrekening in Hoogwoud nog al hoog vindt; aldus de N. H. Crt Dc Voorzitter, burgemeester Kunnen, bad ook in bet raadsverslag van Hoogwoud ge lezen, dat daar is gesproken over een niet lage nota der gemeente Sijbokarspel voor verleerde assistentie bij den grootcn brand in de Weere. Waarschijnlijk moet dat wor den opgevat in dien zin, dat niet is be doeld dat de nota te boog is, maar dat de kosten niet zijn meegevallen. Maar de brandweer van Hoogwoud, die zelf heeft gezien wat er te doen is geweest, zal wel begrijpen, dat het beteugelen van zoo'n brand (vier brandende perceelen) moeite, dus ook geld kost. Dc nota van de Vrijw. brandweer is samengesteld als volgt: 13 man a f 5 (dc mannen moeten des mid dags na den brand dc slangen en de mo tor direct opknappen f 65; vervoer der spuit, met een auto f 10; benzine gebruik f 1.20; gebroken kurkplaten en beschadigde zuigstang f 10; verbrande kabel f 2.50; ver brande haken f 5; slijtage, schoonmaken slangen, motor enz. f 23; totaal f 121.70. Voor eiken brand in een gemeente, waar mede geen gemeenschappelijke regeling is aangegaan, moet bovendien f 50 aan dc vrijw. brandweer worden betaald. Wie daar in de Weere het korps uit Sijbekarspel heeft zien werken kan getuigen dat Sijbekarspel de gemeente Hoogwoud voor een groo- tere ramp heeft gespaard. Persoonlijk feliciteerde spr. die gemeente met het laatst door haar genomen besluit tot verbetering van haar materiaal en re- organisatie van het brandweerpersoneel. Wanneer ook dat korps eens wordt gerpe- pen in een naburige gematene waar vier huizen in brand staan en meerdere wor den bedreigd, geloofde spr. niet, dat bet zal gelukken bet zaakje te blusschen voor f 171.70. Spr. begrijpt werkeliik niet, dat men dit bedrag boog durft te noemen. Naar bij verneemt heeft die brand aan Hoogwoud f 500.gekost. Drie honderd dertig gulden is dus blijkbaar uitgekeerd aan do korpsen van Hoogwoud en Abhc- fcerk. Mat hebben die, zonder tekort te doen aan de brandweer van Hoogwoud, verricht in vergelijking mét Sijbekarspel voor die f 170.En wat zou bet Hoog woud verder hebben gekoot aan nablus- sching, wanneer de vrijwilligers van Sijhc- karspei bet vuur niet zoo grondig ge- bluscht hadden, dat er geen wolkje rook meer uitkwam? Een gemeente, welke haar brand weer niet up to date in orde heeft, gelijk voorheen Hoogwoud, zal toch niet verlangen van vrijwilligers uit een buitengemeente, dat die men- schen het voor een koopje of voor een lolletje doen, daarvoor is de zaak toch te ernstig! Blijkbaar zijn uit dewoorden van den voorzifter van den Baad van Hoogwoud ver- Keerde conclusies getrokken door de bui tenwacht en Juist deze laatste brengt het praatje op de straat als zouden de mannen van Sijbekarspel er een slaatje uit geslagen hebben, 't Ware misschien beter hier niet te diep op in te gaan, aldus spr., maar spre kende als opperste chef van de. brandweer zeide bij, dat het corps moet weten, dat. bij zich dergelijke verdachte aantijgingen van buitenstaanders niet laat aanwrijven. Het viel den beer Poland erg tegen, dat men, nadat Sijbekarspel uit. Abbckork een pluimpje gehad had, Hoogwoud nu dit er van maakt. Voorzitter vond dc dankbetuiging uit Ab- bekerk heel wat sympathieker. Spr. meende evenwel, dat de voorzitter van den Hoog- wouder Raad het niet zoo bedoeld heeft. WIERINGF^ Na Schotting ook Koorn voor Succes verloren. Na het vertrek van Schotting. de rechts back van Succes, naar Den Heider, is de voctbalverecniging „Succes" andermaal ge voelig getroffen, thans door het vertrek van haar linksback Nan Koorn, wederom een van haar meest prominente spelers. Wij zouden onze Nan tekort doen indien wij aan zijn vertrek niet een kort woord ten afscheid wijdden. Jarenlang .toch heeft deze sympathieke, lange blonde jongeman zijn club gediend. Oorspronkelijk voorhoe despeler, vormde hij in de laatste jaren met Schotting en Posthunrus het befaamde ach tertrio, dat zoo menige wedstrijd voor Succes uit het vuur sleepte. Aan waardeerende woorden voor zijn fraai verdedigingswerk heeft het hem nim mer ontbroken. Allen die op de Noord'hol- landsche voetbalvelden met hora kennis hebben gemaakt, en dat zijn er velen, heb ben hem leeren kennen en waardecren als een buitengewoon sportief speler, maar ook als een geducht tegenstander. In zijn verkiezing als aanvoerder van Suc ces, welke functie hij geruimen tijd waar nam, ligt bovendien de erkenning van dc waardeering zijner sportbroeders. Intusschen is Succes zwaar gehandicapt en een oplossing voor de ontstane moeilijk heden is een lastige opgave. Men meent de ze, althans voorloopig, te hebben gevonden door Iedema en Montulet de beide openge vallen platscn te doen innemen, respectie velijk als rechts- en linksback. Een lichtpunt is wel dat Rijkers, nu zijn schorsing is afgeloopep, thans weer van de partij zal zijn en zijn oude plaats als spil gaat innemen, geflankeerd door Jn. Koorn en Dovcs. Tn de voorhoede hoopt men versterking te hebben gekregen door het opstellen van den cx-Flevoman Ycnema als midvoor. De lin kervlcugcl wordt gevormd door Schmidt en C. Lont, de rechter door Rotgans en Kui per. Wij zijn zeer benieuwd hoe deze op stelling voldoet! Stamboekkeuring warmbloed. Bij de gisteren alhier, gehouden stam boekkeuring voor liet warmbloed, werden 4 merriën aangeboden. Opgenomen werden: Elza van J. Halfweeg, rle merrie van Jc. Lont en wegens geboorterecht Wantje van C. Rotgans. Paspoorten, bewijzen van Neder landerschap. Nu het reissoizoen weer is aangebroken, is het wel gewenscht op het volgende te wijzen: Algemeen heeft de meening post gevat, dat men evenals vorig jaar Frankrijk mag be zoeken op een bewijs van Nederlanderschap. Uitdrukkelijk wordt hier echter vermeld dat men voor Frankrijk een pas moet hebben. Dc bewijzen van Nederlanderschap waren alleen geldig gedurende de wereldtentoon stelling te Parijs. Zwitserland mag men betreden op een bewijs van Nederlander schap. Nu men voor Frankrijk (en Duitschland) een pas noodig heeft, is deze bepaling cclitcr practisch van geen waarde meer. Burgerl. Stand van 25 Juni1 Juli. Geboren: Nan, zoon van J. Davids en A. Broertjes. Rintje, dochter van J. Kuik en J. Swart. Ondertrouwd: C. de Smit en A. Zomerdijk. Gehuwd: Gecne. Overleden: Geene. WINKEL Voor de morgen te houden zwemwedstrij den van den Kring Noordelijk Noordholland van den Kon. Ned. Zvvembond, hebben zich reeds 73 deelnemers aangemeld, zoodat deze wedstrijden, waarbij ook polo zal worden gespeeld, zeer aantrekkelijk beloven tc wor den. Hedenavond 7 uur zal een demonstratie Schoonspringen worden gehouden door de hoeren Schatcrs cn de Goede, leden der Am- sterdamsclie Zwemchib. Deze interessante demonstratie van 2 kampioenen de heer Schatcrs is kampioen van Nederland en dc hr. dc Goede van A'dam zal zeker door talrijke beoefenaars van en belangstellen den in dc zwemsport worden bijgewoond. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de in dit nummer geplaatste adver tentie. BINNENBRAND. Donderdagavond ontstond brand in de timmermanswerkplaats van den heer Fijn- heer. Door kordaat optreden van omwonen de werd erger voorkomen en kon de brand met een tuinslang op de waterleiding en enkele emmers water gebluscht worden. BENOEMING. Tot bode van de vereeniging voor Zieken- huisverplcging alhier is benoemd dc heer •T. Breebaart \Tz. Deze vacature was ontstaan door het bedanken van den heer Bakker, die vanaf de oprichting der vereeniging als zoo danig werkzaam is geweest. BURGERLIJKE STAND OVER JUNI 1938. Geboorten: Johanna, dochter van Van der Male, Pieter en Kugel, Adriana; Aaltje An na, dochter van Visser, Dirk en Sivan. Grietje; Aafje, dochter van Nobel, Aldert en Appel, Geertje; Geertje, Liefke Louise. dochter van Ilannema, Jclle Fopma en Bakker, Cornclia. Overlijden: Dammes. Aafje, oud acht en zeventig jaren, weduwe van Jongejan, Pie ter, Ondertrouwd: de Boer, Jan, oud 21 jaren, landarbeider en Kriek, Anna Cornelia, oud 20 jaren, zonder beroep; Donker, Klaas, oud 25 jaren, landbouwkundig ingenieur en Mo lenaar, Anna Neeltje, oud 25 jaren, zonder beroep. Getrouwd: Tigchelaar, Pieter, oud 28 ja ren, landarbeider en de Rooij, Maria, oud 24 jaren, zonder beroep; Kaan, Albert, oud 25 jaren, landbouwer en Vries, Grietje, oud 24 jaren, zonder beroep; Ligthart, Adrianus oud 29 jaren, tuinbouwer en Klaver, Catba nna Gecrtruida, oud 27 jaren, zonder be- roepjde Boer, Jan, oud 21 jaren, landarbei der cn Kriek, Anna Cornelia, zonder beroep, oud 20 jaren; Donker, Klaas, oud 25 jaren, landbouwkundig ingenieur cn Molenaar, Anna Neeltje, oud 25 jaren, zonder beroep. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken personen: Zweep, Derkina J. van D 22 naar Hoogwoud; Pieter, Tacorna van C 37 naar Oosterend (gom. Hennardera- deel); Weij, Catharina van B 5 naar Noord scharwoude; Vries, Grietje van A 31 naar Wicringenneer; van Scheijen, Jacob en ge zin van B 42 naar Heerhugowaard; Klaver, Catharina G. van E 3 naar Warmcnhuizcn; Bolland, Harm J. en gezin van A 164 naar Castricum; Zweep, Gerrit van A 49 naar Harenkarspel; Stevens, Jantje van D 47 naar Den Helder; van Dijk, Hendrik van C 17 naar Hallum (gom. Fcrwerderadeel); de Boer, Aaltje van A 130a naar 's-Gravcn- hage. Ingekomen personen: Bakker, Reinder van Heerhugowaard naar C lc; Silvcr, Grietje van Hoogwoud naar A 11a; Kuiper, Neeltje (wed. J. Stekelbosch) van Zuidscharwoude naar E 5; Bakker, Feikje van Wymbritscra- decl naar C lc III; Veenstra, Pieter van Barsingcrhorn naar A 170; Sannes, Albert van lleiloo naar B 79b; Hofstee, Jozef G. van Hoorn naar A 59; van Veglen, Petrus J. II. en gezin van Alkmaar naar Lutjewin kei, vaartuig „Liberty"; Koedodcr, Johannes II. van Nieuwe Nicdorp naar A 133a; Bruij- ne, Tannetje van Serooskerke naar D 37a. HEERHUGOWAARD Naa.r Argentinië. De heer J. P. Haringhuizen alhier, als boekhouder werkzaam op bet grocntcn- exportkantoor der firma Kloosterboer te St. Pancras, wordt door deze firma uitge zonden naar haar kantoor te Buenos Aires (Argentinië). De heer Haringhuizen, cor respondent in de moderne talen, heeft zich daarvoor bovendien in het Spaansch be kwaamd. Bouwvergunning. Aan den heer Slik te Zijpe werd vergun ning verleend tot den bouw van een huis manswoning ter plaatse van het perceel, eertijds bewoond door de wed. K. Groot^ aan den Vccnhuizcr Middenweg, dat ecni- gen tijd geleden afbrandde. De bomv zal worden uitgevoerd door den aannemer Leek te O. Niedorp. Rijzende eKrk. Nara we vernemen, zal met den alhier onder leiding van Ds. van der Kam Zon dag a.s. te houden gcwestelijkon buiten dag o.a. na den morgendienst in de N. H. Kerk, een wandeling door den polder worden gemaakt. Daarna zal in de N. H, Kerk den koffiemaaltijd worden gebruikt, waarna om half twee op het sportterein zal worden verpoosd. Hier zal o.a. dc afd. Scliagcn een leckcnspcl opvoeren, terwijl de afd. Wieiïngermecr volksdansen zal laten zien. Ilct woord zal gevoerd worden door Ds. Klein Wassink. KOEGRAS JULIANADORP. De kerkelijke hoofdelijke omslag. Door het college van kerkvoogden en no tabelen der Ned. Hcrv. Gemeente Huisdui nen- Julianadorp, is het kohier 1938 voor den hoofdclijken omslag vastgesteld. Het hef- fingspcrcentage is bepaald op een half pro cent van het zuiver inkomen met aftrek van f 500 voor noodzakelijk levensonderhoud. Daar de gegevens voor dit kohier verstrekt worden door den inspecteur der Directe Be lastingen, mag dat kohier niet ter inzage werden gelegd en alleen maar*worden afge kondigd. Verplichte arbitrage verzocht. Men deelde ons mede, dat de tot overleg \erplichte veehouders en landbouwers in „Het Koegras" waren uitgenoodigd voor een conferentie. Aan den betrokken minister is om oplegging van arbitrage verzocht. Ver der werd ons bericht dat dc minister van Economische Zaken verplicht overleg heeft opgelegd aan dc werkgevers in bet bloem- bollcnbcdrijf en tot arbiter benoemd den lieer J. J. G. S. Falkena. Z IJPk SCHAGERBRUG. Aangesteld. Onze vroegere plaatsgenoot, de lieer Ir. C. P. Nap is, na een proeftijd van 3 maanden, met ingang van 1 Juli j.1. definitief aange steld bij de Siemens en Halske Werke A.G. tc Berlijn. W1ERINGERMEER Burgerl. Stand van 18 Juni1 Juli. Geboren: Bcrtus, zoon van B. Ton en E. Jansen. Abraham, zoon van J. Liefhebber cn A. St ri j bis. Tcunis Ilendrikus, zoon van G. J. Hiddink en G. J. Nijkamp. Hendrik, zoon van .T. Straat en A. La;\ Petrus Albcrtus Maria, zoon van H. Juurlink en M. E. Kla ver. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Cornelis Ilendricus te Buck cn Grietje Liefhebber. Overleden: Geene. LAN GEN DIJK NOORDSCHARWOUDE. Geslaagd. Voor bet diploma mach inesch rij ven is ge slaagd dc jongeheer J Vis»er Mz. met 254 aanslagen per minuut. Verder is nog geslaagd dc jongeheer H. Vis Cz. te Oudkarspel met 264 aanslagen per minuut. Zangvereeniging „Crescendo". De zangvereeniging heeft liaar jaarverga dering gehouden in „Concordia". Voorzitter was dc lieer J. I.angedijk. De rekening van den penningmeester, den lieer K. de Vries, was nagezien door een commissie, bestaande uit mevr. BosWarde- VOOR DE De beteekenis der concentratie De vorige maal gaf ik in deze rubriek een oefening voor kinderen van elf tot en met veertien jaar. Wie deze oefening toen las, zal zich afgevraagd hebben, waarvoor ik haar gaf. Ik wil dit thans mededeelen. Het is mij herhaaldelijk opgevallen, dat kinderen (en eveneens volwassenen) moeilijk hun ge dachten bepalen bepalen bij hetgeen ze lezen. Ze lezen over fouten en moeilijkheden heen en geven zich geen rekenschap van hetgeen zij lezen. Men kan ze, om zoo te zeggen, van alles voorleggen! Ik heb daar onlangs een zeer interessante proef mee genomen en mg bleek toen, dat de duidelijk ste onzin bij een eerste lezing van een ver haal niet onderkend werd! Waar zit hem dat nu in? Naar mijn meening hierin: Men kan zijn gedachten niet concentreeren op een be paald verhaal, een zin zelfs en leest verder, zonder eigenlijk den inhoud van het laatst gelezene vast te houden. Ik weet niet, of velen uwer de proef met hun kinderen genomen hebben, dat kinde ren mogelijk na twee of meermalen het lesje te hebben overgelezen eindelijk de fouten tegen den logischen gedachtengang ontdekt zullen hebben! Het concentreere: van de gedachten op een bepaald onderwerp is van de grootste beteekenis. Om van iets, het komt er ten slotte niet op aan, een succes te maken, i9 het noodig, dat men al zijn gedachten op het onderwerp kan concentreeren. En nu weten we dit allemaal zeer goed, We zeg gen het zoo dikwijls tegen ons kind: „Waar ben je nu toch met je gedachten? Waarom ben je er toch niet bij met je gedachten? Let toch eens op!", maar we vergeten, dat we zelf herhaaldelijk met onze gedachten ergens anders zijn, dat we herhaaldelijk „afwezig" zijn! Wat we van onze kinderen eischen kunnen we zelf dikwijls niet! Het concentreeren van de gedachte Is moeilijk en niet moeilijk. Moeilijk is het het leven leert het ons helaas maar al te vaak zijn gedachten op edele en goede dingen te concentreeren, niet moeilijk blijkt het evenwel zijn gedachten te hebben bij minder goede dingen. Ik geloof, dat er maar weinig menschen zijn, die niet in staat zijn hun gedachten te concentreeren. De keep zit 'm echter hier: waarop kan men zijn gedachten wel en waarop niet concen treeren. Telkens en telkens*fcal hij met zijn gedachten bij machines enz. zijn en onder de lessen, welke hem minder interesseeren zal hij „afwezig" zijn. Hier ls geen onwil in het spel, evenmin onmacht, het ligt hier louter aan het onderwerp. Of beter gezegd: Wat de belangstelling gaande maakt en heeft, vergemakkelijkt het concentreeren. Men heeft dikwijls iemand vior „dom" gehouden, die in werkelijkheid verre van dom was. Het betrof slechts een verschil in waardeering van het noodige voor de ont wikkeling. De betrokkken leerling zag dit noodige ergens anders dan zijn ouders en zgn leermeesters. En nu is dit de taak voor ons: het kind te leeren zijn aandacht te bepalen bij die din gen, welke niet dadelgk zijn belangstelling hebben. Hiertoe beginnen we met hetgeen wel zijn aandacht heeft en hierop voort bouwende laten we hem zien en ervaren, dat hij het in zijn leven nooit ver kan brengen, wanneer hij l.et andere verwaarloost. Een voorbeeld: Een jongen heeft geen zin in rekenen, maar hij wil toch bankwerker machinist worden. Na eenige maanden moet hij ervaren, dat hij zonder Tekenvaardigheid vast loopt. We laten hem gerust eenige maanden voort tobben, doch we zorgen er voor, dat hij tel kens voor het feit komt te staan, dat zijn liefde en lust in het begeerde vak tegenga- werkt wordt door zijn tekort aan Tekenvaar digheid. Hg zal ongetwijfeld op een goeden dag aan het rekenen slaan! Dit nu lijkt voor vele ouders en onderwij zers een verkeerde methode en toch... zy is de beste, de eenigst goede! naar en den heer J. Koopman. Alles was in de beste orde. Dc rekening sloot met een na- dcelig saldo. Door enkele leden werd aan de vereeniging een renteloos voorschot aan geboden, dat dankbaar werd aanvaard. Door Mevr. Malickote werd hierna een uit gebreid jaarverslag uitgebracht. Bij de bestuursverkiezing werd Mevr. Mallekote bij acclamatie herkozen, terwijl voor don heer Biesboor, de heer Jb. Veter werd gekozen. Besloten word om een Verloting te organi- sceren. Ook de werving van nieuwe leden zal ter band worden genomen. Medegedeeld werd, dat de vereeniging bet volgend jaar 50 jaar bestaat. Dit heugelijk gebeuren zal niet onongemerkt voorbijgegaan worden. Voorgesteld werd nog, om zich bij den bond van gom. zangvereenigingen in Noord holland aan te sluiten, doch dit werd met groote meerderheid verworpen. Na rondvraag volgde sluiting. NOORDSCHARWOUDE DE NOODLOTTIGE VAL. Het slachtoffer overleden. De arbeider J. E. die Donderdagmiddag door een noodlottig ongeval bij het opsta pelen van vaten kwam te vallen is gister middag aan de gevolgen overleden. UITKIJKEN IS DE BOODSCHAP. Op den hoek Dorpsstraat-Spoorstraat kwa men Donderavond een fietser en een motor rijder met elkaar in botsing. De. motorrij der dc heer H. van St. Maarten kwam aan rijden vanaf de richting Noordscharwoude toen de wielrijder, de heer A. O., met een flinke omhaal de Spoorstraat kwam af rijden. Een botsing was onvermijdelijk cn beiden kwamen ten val. De heer O. kwam er heelhuids af, terwijl do heer LI. zijn knie iets bezeerde. Verder bekwam slechts de motorfiets eenige materieel" schade, zoo dat een en ander nog vrij goed is afgeloo- pen. OUDKARSPEL DE OVERSTROOMING VAN DEN PROEFPOLDER. Geen hwaadwillic/heid in liet spel Naar de overstrooming van den proefpoldcr in het Geestmerambacht is door den rijksveldwachter in sa menwerking met den gemeente veldwachter een onderzoek ingesteld Ilct resultaat van dit onderzoek was, dat het vermoeden van kwaad willigheid niet gegrond is gebleken, men heeft bier te doen gehad met een gewone doorbraak van een dam Burgerl. Stand over Juni 1938. Geboren: Jannv Alida, dochter van Jan Posthumus en van Trijntje Kliffen. Marti- ne Brigitta, dochter van Cornelis Jan Met en van Maaltje Nicrop. Overleden: Jan van Exter, oud 85 jaar, weduwnaar van Grietje Schricken. Jan Bcors, oud 73 jaren, echtgenoot van Trijntje van den Berg. Jan Root jes, oud 76 jaren, echtgenoot van Ariaantjc Hofland. Jan Goudsblom, oud 58 jaren. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Johannes Baas van Schagen. Anna Emmerensiana Rijper van Zuidscharwoude. Wilhehnina Cornclia Boe kei van Harenkarspel. Vertrokken personen: Adrianus Molenaar naar Noordscharwoude. Gerardus Johannes Tromp naar Noordscharwoude. Bcrnard Hcesink cn gezin naar Amsterdam. Gerrit Strijbis naar Lochem (G!d.). Johannes Snee kes naar Egmond-Binnen. ONGEWOON SCHOUWSPEL. Gistermorgen tegen twaalf uur bood de markt een ongewone aanblik. Een afdeeling van het militaire motorcorps uit Haarlfim hield er tijdelijk halt. Naar de bevelvoerende eerste luitenant ons mededeelde, was hij niet een aantal rccrutcn speciaal naar Scha gen en omgeving gekomen, omdat de wegen om Schagen zoo bij uitstek geschikt zijn voor militaire oefeningen. Het is dus niet onmogelijk dat wij af en toe deze „mannen in leer" weer zullen zien verschijnen. Na tuurlijk trokken dc zware motoren en vrachtauto's veel belangstelling. VERGUNNING DRANKWET. Door B. en W. is de vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein slaande ten name van wijlen den heer J* Peetoom overgeschreven ten name van den heer J. H. W. Peetoom. HERHALINGSOEFENINGEN. Do dienstplichtige Berend Barenkamp der lichting 1928 is opgeroepen om op 10 October a.s. te Assen voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen te komen hij het lc Regiment Infanterie voor den tijd van 10 dagen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacobus Adrianus, zoon van Pe trus Jacobus Stam en van Kaatje Tuin; Cor nelis Antonius, zoon van Maximilianus Nuijcns en van Alida Deutekom. Ondertrouwd: Johannes Blokker, oud 24 jaren, grondwerker en Diewera Johanna Mak, oud 20 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schagen. Gehuwd: Arie de Moei en Theresia Kruij- er; Pieter Hermanus Bakker en Janna Pol- dermans. Overleden: Neeltje Veer, oud 73 jaren, cchtgenootc van Jan Adrianus Zwaag; Jan Adrianus Zwaag, oud 71 jaren, weduwnaar van Neeltje Veer. POLITIE. Gevonden: een volkszangboekje en foto's een dameshoed, een bus olie Valvoline, eeii ceintuur, aan komen loopen een poesje. Verloren: een dameshandschoen, een rood foto-album, 7 portcmonnaios, een nikkelen polshorloge, een bruine tasch met inhoud, een gouden ring, muziekboekje, een voetbaL Ringendief zwierf rond Eindelijk opgepakt. De Rotterdamsehe politie is' er in ge slaagd aan te houden den 18-jarigen G. P., zonder herpep, wonende te Rotterdam, die cenigon tijd geleden de ouderlijke woning heeft verlaten en een zwerftocht door het land is begonnen. Daarbij heeft de knaap het met het mijn en dijn niet erg nauw genomen. Zoowel te Rotterdam en Den Haag als te Amsterdam heeft hij verschil lende juweliers benadeeld, door zich gou den ringen te laten zien, waarvan hij er in een onbewaakt ooscnhlik een wegnam. In don loop van Donderdag vervoegde de jongeman zich weer bij een winkelier aan de Kipstraat, die evenwel op zijn hoede was en tijdens het helpen de politie liet waarschuwen. Een rechercheur heeft P. toen overgebracht naar het hoofdbureau van polilie. Hei blijkt dat de dief alle verduisterde ringen hij andere juweliers fesen goudprijs heeft verkocht. P. is opgesloten.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7