D e „Karimata" wordt opnieuw ten strijde uitgerust De benzine wordt niet goedkooper Niets ontsnapt aan den Minister Ook Dimitrof's einde nadert Een algemeen accoord te Londen KERMIS- AANBIEDING 20°/otot40°/o laielloOof 2 Opjaagstellen, =Ge< .voc Koningin Wilhelmina te Luzern H.M. de Koningin heeft met haar gevolg voor eenige dagen haar intrek genomen in het Carlton hotel te Luzern. De eerste Australië vlucht volbracht Gisteren is. naar de N.R.Crt. meldt, de P.K.A.P.M. op de eerste vlucht naar Au stralië in den geregelden dienst om 14.25 te Sydney aangekomen. BIJZONDER INVOERRECHT BLUFT GEHANDHAAFD. Andere brandstof voor motor rijtuigen zal ook belast worden Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend houdende nadere voorzieningen ten aanzien van de heffing van het bij zonder invoerrecht op benzine. Het zal wel geen betoog behoeven, aldus de memorie van Toelichting, dat de schatkist voorzoover thans is te voorzien, in de eerste Jaren de op brengst van t bijzonder invoerrecht op benzine van meer dan f 32.000.000 niet kan missen 't Hierbij aangeboden wetsontwerp strekt dan ook in de eerste plaats om artikel 20 van de wet van 19 Deoember 1931 In dien zin te wijzigen, dat de geldigheids duur van deze wet voorloopig met vijf jaren en dus tot l Januari 1944 wordt verlengd. Waar het nieuwe vergunnings stelsel voor het vervoer al zoo betrekking op heeft... Gelijk bekend mag worden verondersteld, zijn om het woord „exploiteeren" dat in de wet op de vervoers-coördinatie van 1935 voorkomt, bezwaren gerezen van strafrech telijken aard. Ter vermijding van verdere moeilijkheden is, in het nieuwe wetsontwerp, (zie elders in dit blad) een'omschrijving gegeven van meer feitelijk karakter. Behoudens straf uitsluitingsgronden kan thans een ieder strafrechtelijk aansprakelijk worden gesteld, die. terwijl een vergunningsplicht voor den betreffenden bedrijfstak is voorgeschreven, vervoer bewerkstelligt zonder daartoe ver leende vergunning, onverschillig of zelf ondernemer is of in dienst van de onder neming staat. Het is gewenscht gebleken een ruimere aanduiding van de onderwerpen, waarom trent voorwaarden kunnen worden gesteld, op te nemen, ten einde aldus de voor een goede uitvoering vereischte maatregelen te kunnen nemen. Deze onderwerpen zijn: a. de tarieven; b. de dienstrege ling dan wel het aantal uit te voe ren ritten of vaarten; c. den te vol gen weg of het gebied, waarbin nen het vervoer zal worden verricht; d. de te bezigen vervoermiddelen en hun lading; e. de samenwerking met andere vervoerondernemers; f. het verstrekken van gegevens betref fende het vervoer; g. het bezigen van ver- voerdocumenten en vergunningsbewijzen; h. de dienst- en rusttijden, die het vervoer verrichten; i. de geschiktheid van deze per- sonen, de omtrent den staat van het mate rieel te stellen eischen en het toezicht daar op. en hetgeen voorts voor de veiligheid van het verteer wordt vereischt; j. de me dewerking aan het toezicht op de naleving van de voorwaarden der vergunning; en hetgeen verder voor een doeltreffende co ördinatie van het vervoer van goederen wordt vereischt. UIT ONZE OOST Een kink in den kabel Christelijke haringvisschers niet uitgevaren. Het stakingsconflict in de haringvisscherij komt er op neer, dat de vakbonden na het binnenkomen der schepen zes uren. rust voor de visschers eischen, terwijl, zooals wij gisteren mededeelden, de reeders slechts twee uur rust willen toestaan. Tusschen de reeders en de schippers is niettemin overeenstemming bereikt, doch gisteren veroorzaakte de christelijke orga nisatie een kink in den kabel; de chr. vis schers zijn, tegen het oorspronkelijk voor nemen in, hedenochtend niet uitgevaren. GEVANGENISSTRAF GEëlSCHT TEGEN EX-N.S.B. LEIDER. Twee maanden. De officier van Justitie bij den raad van Justitie te Batavia heeft, aldus de N.R.Crt., tegen ir. van der Laaken, vroeger alge meen organisatieleider van de N.S.B. in Nederlandsch-Indië, in verband met het be kende spreckdelict twee maanden gevange nisstraf geëischt. De leider der Komintern zou ge arresteerd zijn. Sowjet-Russi- sche politiek in Spanje had geen succes. Het Poolsche telegraafagentschap meldt uit Moskou, dat daar geruch ten in omloop zijn, volgens welke de leider der Komintern. Dimitroff, ge arresteerd zou zijn. Bevestiging hier van is echter niet te krijgen. Nader meldt het Poolsche telegraafagent schap, dat volgens te Moskou de ronde doen de geruchten, Dimitroff, gearresteerd zou zijn, omdat hij verantwoordelijk zou zijn gesteld voor het feit, dat de Sowjet-Russi- sche politiek in Spanje geen succes heeft gehad. Het Poolsche telegraafagentschap voegt hieraan toe, dat wanneer het bericht der arrestatie van Dimitroff niet wordt beves tigd, men toch verwachten moet, dat hij uit het politieke leven wordt verwijderd, aange zien reeds zijn twee medewerkers Tanieff en Popof in ongenade zijn gevallen en de leider der Komintern niet gekozen is in den hoogsten Sowjet der U.R.S.S., waarvoor hij zijn candidatuur had gesteld. SPOORWEGEN GEBONDEN AAN GEPU BLICEERDE TARIEVEN. Aan de toelichting tot het wetsontwerp inzake de vervoerscoórdinatie, ontleenen wij. dat de minister in de eerste plaats gedacht heeft aan een coördinatie van de vrachtprij zen per spoor en die in de andere vervoers takken. Het beginsel van artikel 31 der spoorweg wet. hetwelk de spoorwegen vrij laat om te vervoeren tegen vrachtprijzen beneden de gepubliceerde tarieven, kan in verband hier mede niet gehandhaafd blijven. CRÈME Het Britsche plan tot terugtrek ken der vrijwilligers aanvaard. Uit Londen wordt gemeld, dat thans alle 26 leden van de non-interventie commissie het Britsche plan tot te rugtrekking van de vrijwilligers uit Spanje hebben aanvaard. Het ont werp gaat nu naar de rechtsche re geering te Burgos en de linksche re geering te Barcelona. Een voorbehoud. De vertegenwoordiger van Sovjet-Rusland, Kagan, maakte evenwel het voorbehoud, dat zijn regeering haar goedkeuring aan het be sluit zal moeten geven. De Sovjet-vertegenwoordiger drong er voorts op aan, dat een controle ter zee tege lijkertijd niet de controle te land zal wor den hersteld. Ingevolge het besluit hebben Groot-Brit- tanniö, Frankrijk, Duitschland en Italië ie der 12.500 pond sterling aan het internatio nale comité betaald, teneinde het eerste voor bereidende werk mogelijk te maken. De commissie zal opnieuw bijeengeroepen worden, zoodra de beide Spaansche partijen haar standpunt ten aanzien van het plan, dat over acht en veertig uur Spanje berei ken zal, zullen hebben doen kennen. Stop de vleeschinvoer Geen Duitscb vleesch meer, zegt Wijnkoop. Het Tweede Kamerlid Wijnkoop heeft aan den minister van economische zaken de volgende vragen gesteld: Is het juist dat de vleesch-invoer uit Duitschland. die zich oorspronkelijk tot 4 millioen kilogram zou beperken, thans toch verder uitgebreid zal worden, en wel met 6 millioen kilogram? Zoo ja, acht de minister het dan niet met het oog ook op de op het moment op de binnenlandsche markt dalende slacht- veeprijzen raadzaam, dezen Duitschen invoer van vleesch verder te doen stopzet ten? Wat vervoers- vergunningen kosten Tusschen de f 20 en f 40 per jaar. Uit de toelichting op het wetsontwerp be helzende de coördinatie van het vervoer blijkt, dat het in het voornemen ligt, een heid van toepassing der wet te verkrijgen door het land voor de evenredige vrachtver- deeling in een beperkt aantal districten te verdeelen en om aan kleine commissies, waarvan de leden door den minister wor den benoemd, in deze gebieden een taak toe te kennen bij het vaststellen van tarieven en voorwaarden, zulks uiteraard binnen het kader der coördinatie. Ter bestrijding van kosten, verbonden aan de maatregelen, welke krachtens de zesde en negende afdccling dezer wet worden ge nomen, met betrekking tot het vervoer van goederen, zijn de volgende heffingen voorbe houden: a. Terzake van een aanvraag om een ver gunning het hodrag der kosten, welke recht streeks in verband met de aanvraag worden Heden overleed mijn innig geliefde Man, de lieer J. van Eeten in den ouderdom van 73 jaren. E. VAN EETEN— Bood, en Familie. Kolhorn, 6 Juli 1938. Te koop: 4 Spoorrails, 9 M,, 4 Balken, 6)4 M. - 80 M2. duims Zolder hout. - 3 Planken, 40 c.M. br., 9 dik, 5.60 lang. - 5 Greppelbeu nen - 30 Kruidelen - 22 Battings 40 M. beste Gooten 6 Lucifers- kisten - Nog 1 Badkuip - 1 Bas cule met ge-ijkte gewichten, 500 Kg. Groote Vaten en Kui pen Eiken en grenen Spoor bielsen - 70 M. spoor, 70 c.M., met Draaischijf. Dekzeilen, groote, 24, 30 en 48 M2. Hangen garage C. Boontjes, Noord. H. SCHRIEKEN, TEL. 1. SCHAGEN. korting op Zomermantels Mantelcostumes Complets Swaggers Wacht nu niet langer met het kaopen van een mooie Mantel. Doet als zovelen en koint ook eens kijken bij „DE BIJENKORF", Spoorstraat, hoek Koningstraat (Den Helder) Uit een enorme voorraad Hollandsche, Duitsche, Fransche" Engelsche MODEBLAD! kunt U bij ons een keus maken. La Femme Elegante - Star - Elegancet tiques - Zomerpracht - Record - Paf, bum - Weldon - Neue Moden - Wiet Modenwelt - Reyer Mode - Home fasi Het Nieuwe Modeblad, enz., enz. ligp U te wachten. BOEKH. TRAPMAN SCHAGl zonder stroppen, met fonkel nieuwe lijnen er in. Prijs 118.75. per stuk. Spotkoopje. C. BREET, Touwslager Schagen. GELE BEWAARKOOL- PLANTEN te koop. KI. DE GEUS, Groen veld. Prijsopgaaf gevraagd van 400 GAA5BAKKEN, nieuw of gebruikt. J. W. MET- ZELAAR, Tel. 8, Oudesluis. Te koop: EEN LICHT MOTORRIJN met J.C.O. motor, in g- staat, moet weg, bij VER.; IvER, Rijwielhandel, Oude dorp. Weggenomen: MEISJESFIETS, uit de Molenstraat, Zat? avond 2 Juli. Terug te gen bij BARNEVELD, pars, Schagen. ED BL Te koop: GELE KOOLPLANTE5I... en een Sint Bernhardi bekr. met lsten prijs. H.^ WENBERG. Winkel. gemaakt, b. Van den vervoerder, aan wien vergunning is verleend, een bedrag, dat per jaar voor een vaartuig ten hoogste f40 en voor een vrachtauto of aanhangwagen ten hoogste f20 zal bedragen, c. Van de tus- schenpersoon. die volgens artikel 8 is erkend, een bedrag van ten hoogste f25 per jaar voor elke erkenning. Het bepaalde onder a. heeft slechts adver- tentickosten e.d. op het oog, welke ook in het R.A.P. ten laste van vergunningaanvragers zijn gebracht. Kosten noch moeite worden ge spaard. De resten van Bec- ker's toren zijn opgeruimd. Ein de dezer week weer naar het Lutinegebied. Trots drijft de Karimata op de reede van Terschelling voor zijn eene en laatste an ker. Aan boord wordt thans orde op de zaken gesteld. De Stortemelk vaart als van ouds tusschen wal en molen heen en weer. Inge nieurs en monteurs van Heemaf, Stork, van Kinderdijk en de Billitonmaatschappij, de lasscher van Leeuwarden reizen heen en weer en rusten de Karimata opnieuw ten strijde uit. Uit de jongste ervaringen heeft men leer zame lessen getrokken en men gaat nu den molen volkomen bestand tegen stormen ma ken. Kosten noch moeite worden gespaard, naar de N.R.Ct. meldt, om den tegenslag te bo ven te komen. Te Kinderdijk heeft men don ganschen Zondag moeten werken om tijdig gereed te komen. De nieuw-gemaakte onder- deelen zijn op een vrachtauto geladen en naar Harlingen geraced, waar 'n extra-boot gereed lag om te zorgen voor verder vervoer naar Terschelling. Do vijf duims ankerdraden zijn bjj den storm afgeknapt als een draadje, maar on middellijk is er een zesduimsdraad besteld. Gisteren speelden aan de kade kwajongens verstoppertje achter de houten rollen, waaromheen deze kanjer van een anker- draad is gewonden. Drie kleine broers daarvan, alle vijfduims, ligeen daarnevens te wachten op het oogenblik, dat zij aan boord van de Karimata worden gemon teerd. Iedere Schellingcr, die zichzelf res pecteert, moet even den zesduimer gaan zien, waaraan straks de Karimata zal wor den opgetrokken. Alles wat hier zeilt en schipt, komt onder den indruk van dezen enormen ankerdraad met zijn 130 ton trek- vermogen. „Tjonge, tjonge, wat een draad! Als hij daaraan ligt, kan hij windkracht 12 maar veilig op zijn tabernakel laten spelen!" Tn dien trant, redeneert het gezelschap, dat bij den opgerolden ankerdraad den tijd met beschouwingen vult. Wij meldden reeds, dat Vrijdag op het Lutineterrein twee ankerdraden, die afge knapt waren, zijn opgevischt. Zondag is men opnieuw uitgevaren, om de resten van Beckers' toren, die nog opgeruimd moesten worden, te laten springen. De andere verloren ankerdraden zijn inmiddels nog niet teruggevonden. Gisteravond hebben wij de Texel uit Har lingen zien komen met tal van nieuwe onderdeelen voor de Karimata. Electrisehe laschtransformatoren zijn hier aangeko men, mitsgaders een ankerstop van eroote afmetingen. De lasscher uit Leeuwarden, die den jongens van den machinistencursus aan de Zeevaartschool onderwijs in 't. las- schen geeft, heeft de handen vol werk op den tinmolen. Inderdaad, ook de „Karimata"- in-rust Is een bedrijf, waarin hard gewerkt wordt. Maar ook voor de verpoozing is er tijd en aandacht. Als er Zondags in het Badpavil joen gedanst wordt, dan trekt ook de Ka- rimatabevolking, voorzoover zij belust is op een pretje, derwaarts, om er een rondje te dansen met de Tersehellinger meisjes, die de Karimata en alles wat daar denkt en zwoegt nog meer waardeeren, sedert het den cadetten der Zeevaartschool hij oekaso van den directeur verboden is tot 15 Juli het badpaviljoen te betreden. Zij hebben het onlangs daar wat al te bont gemaakt en moeten zulks nu bezuren. De eerste vertooning van de „Ka- rimatafilm." Gisteravond hebben wij de eerste vertoo ning van de Karimatafilm in hotel Nap bij gewoond. De leider van het werk, de heer Bol, had alle betrokkenen bij het Karimata- bedrijf te Terschelling uitgenoodigd om de nieuwe film te komen zien. Zij is wel wat heel kort, maar de vertooning van het frag ment sloeg geweldig in. Naar wij van betrouwbare zijde vernamen, zal de Karimata aan het einde van de week gereed zijn voor het vertrek naar het Luti neterrein. Venvacht mag worden, dat de molen Zaterdag of Zondag naar de Tersehel linger gronden vertrekt, althans wanneer de weersomstandigheden, die tot dusver nog ver van fraai zijn geweest, het haar zullen toestaan. faenuneri DE PRESTATIES TE WINKEL In aansluiting op ons wedstrijdverslag in ons blad van Maandag j.1. geven we hier onder de gemaakte tijden van de deelnemers voor zoover zij afkomstig zijn van de drie plattelandsche zwcmclubs De Wiel, Schagen HZV Heerhugowaard en 't Oude Veer, An na Paulowna. 50 M. Schoolslag meisjes 13 en 14 jaar; T. Rezelman, Schagen 47,2; G. Wardenaar idem 47; M. Kouseband, idem, 47.2 100 M. Schoolslag heeren klasse B.: J. de Raat Schagen, 1.42.4; K. Raven, idem 1.45,6; J. Molenaar, Anna Paulowna 1.49; A. J. van Duuren, idem 1.42.6 J. Wiggers, idem 1.42; C. M. J. Sinke, idem 1.34.6; C. Wagenaar, Heerhugowaard, 1.37.2 100 M. Schoolslag Dames B.: N. Leek, Heerhugowaard, 1.45; R. Kout, idem 1.47.8 100 M. Borstcrawl heeren B.: J. Boonac- ker Schagen 1.24.8; J. Blaauboer, idem, 1.27.4 N, Kcijzer, Anna Paulowna 1.23.2; H. Jon ker Hz., idem 1.34.4; H. J. den Beider, idem 1.26.6; J. Kommer, idem 1.19.6 50 M. Borstcrawl dames B.: N. de Leeuw, Anna Paulowna 46.8 100 M. Borstcrawl heeren A: H. v. d. Meer Heerhugowaard 1.10; C. M. J. Sinke, Anna Paulowna 1.14 W ARMENHUIZEN Overgang zaken. Naar wij vernemen is de schuitenmakerij, welke sinds vele jaren is gedreven door de fam. Otto, onderhands verkocht aan den heer H. Quant alhier. Naar men verklaart, zal ook de heer Quant liet schuitenmakersvak gaan uitoefe nen, terwijl hij tevens hieraan een kisten fabriek gaat verbinden. WIERINGEfr Zwaar weer. Gisteren heeft zich boven onze gemeente een zware onweersbui ontlast. Het regende hevig en er vielen ook hagelsteenen. Bij den heer N. Bays te Westerland is de bliksem ingeslagen. Wel is daar eenige scha de aangericht, maar gelukkig is er geen brand veroorzaakt. WINKEL Wielerclub „Tempo". Zondag hielden Tempo, Winkel en Flevo, Medemblik, een peleton-trainingswedstrijd voor de competitie. Voor de A-klasse ging dit over pl.m. 78 K.M., voor de B-klasse over pl.m. 61 K.M. Er verschenen 16 renners aan de start. Het tempo, dat werd gereden was weliswaar niet hoog, maar door het vele dcmarrecrcn is het toch een zware wedstrijd geworden. Uitslag A-klassers: 1. Nijboer, Flevo 2. M. Strijbis, Tempo; 3. V. Nijboer, Flevo; 4. Jn. Dekker. Tempo; 5. Van Wijk, Flevo; 6. Tibe, id.; 7. Wilkens, id. Uitslag B-klassers: 1. R. Band. 2. Rozendaal, 3. Lageveen, 4. P. Oud, 5. Boekei, 6. Hofland, 7. W. Boer, 8. Wiemers, 9. Kleine Tibe. Zondag is er een 80 K.M. trainingswedstrijd tegen DOK, Den Helder. ZIJPE 'T ZAND. Uitstel. De minister van Defensie heeft den dienst plichtige G. C. Slijkerman alhier uitstel verleend van opkomst voor de herhalings oefeningen, waarvoor hij dit jaar zou moe ten opkomen, tot een nader te bepalen datum in 1939. NIEUWE NIEDORP Gevonden: een geldig rijwielbelasting- merk. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. RARS1NGERHORN KOLHORN. Geslaagd. Voor het candidaatsexamen A in de Fa culteit der Wis- en Natuurkunde slaagde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, de heer J. Kistemaker, alhier. iKTS PURMEREND, 5 Juli. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 1? tijen, wegende 72.000 Kg., handel hoogste prijs f 21.50. 9 stapels kleine renkaas f 21.50, 1 stapel volvette f 1312 Kg. boter f 1.20—1.30 per kilo. Runderen, totaal 480 stuks: 200 koeien 63—72 ct. per kilo, matig; 148 koeien f 110—200 per stuk, matig; 80; koeien f 210—300 per stuk, matig; 42 si der h( 52—56 ct. per kilo, matig; 15 paarden l n zjjn 160 per stuk, stug; 46 vette kalveren 3 hui ct. per kilo, matig; 348 nuchtere kali pr(i el pna hrifte rake. offici Wstertk dr rjarigei ling hac De hf voor de slacht f 512, voor de fok f por stuk, vlug; vette varkens voor de tlG6 stuks) 5254 ct. per kilo, vlug; ti gere varkens f 2843 per stuk, vlue pe aa: biggen f 1524 per stuk, vlug; 513 scl f 1529 per stuk, vlug; 37 bokken f per stuk, matig; lammeren f 7—li hing den Dor he: hriftel pitsen stuk, matig; kipeieren f 3.253.75, eieren f 2.60, per 100 st. Oude kippen non 3545 ct. per kilo, konijnen f O.oöiPrcrirl per stuk, eenden 20—50 ct. per stuk, d®n (loc 40 ct. per paar, N.H. blauwen f 0.62%-ftog u jonge hanen 0.37%0.40, uitzondfoe cc 0.42^—0.45. fer gelijl Coöp. Centrale Eicrvciling. Aanet recl 8000 eendeieren f 2.752.85, 75.000 kipeinclien i 6566 Kg. 3.70—3.S0, 63—64 Kg. 3.05-fet ree 6062 Kg. 3.553.70, 53—59 Kg. 3.45-laken, 56—57 Kg. 3.45—3.35, 53—55 Kg. Het neder winter mwe GRONINGEN, 5 Juli. Inlandsche rogge 6.73—7.75, 6.256.80, zomergerst 6.507.50, haver 56, bigotgerst 6.506.90, zwarte have 6, karwijzaad 16—20, kanariezaad 7- pe p buitenlandsche gerst 77.20, ronde i 7.S08, platte mais 7—7.20. Aanvoer m stemming kalm, middenprijs witte h in f 6.—. ROTTERDAM, 5 Juli. ms p jatstc De C 1 eer iets pnovt Veemarkt. Aanvoer: 170 paarden. ak veulens, 520 magere runderen, 730 runderen, 45 vette kalveren, 150 grai ichte veren, 626 nuchtere kalveren, 250 sch^ppr en lammeren, 7vvarlcens, 51 bokken geiten. Prijzen per Kg.: Vette koeien 75 -48-54 ct., vette ossen 700452-56 ct., i ren 65—GO—56 ct., vette kalveren 100— itraln 55-65 ct., schapen 50—40—35 ct., lammi De 50—4540 ct., graskalveren 5852 ct., wik 'o tere kalveren 494439 ct., slachtpaarfenisti 52—4540 ct. Prijzen per stuk: scha» f 26—2214, lammeren f 15128, w*' tere fokkalvercn f 25—2316, slacht» j, den f 215ISO—110, werkpaarden f 3^ 305—200. hitlen f 245—195—100, stia De f 350—265—200, kalfkoeien f 300—2504 den melkkoeien f 295—250—175, varekoeien f ie r -155—120, vaarzen f 220—170—120, pinl heef f 180—140—110, bokken en geiten f 12-4 4.; nuchtere slachtkalveren 13107. Overzicht: Vette kooien en ossen, a voer iets kleiner, handel tamelijk, pri® hooger, pr. koe 80, pr. os 75. Stieren, voer ruimer, handel kalm, prijzen hoof; Vette kalveren, aanvoer gelijk vorige wfc handel matig, prijzen onveranderd, pr.' 1.05. Schapen en lammeren, aanvoer «ft; grooter, handel traag, prijzen schapen gisteren, lammeren iets lager. Nuchlt slacht- en fokkalvercn, aanvoer korter, fc y del vlug, prijzen stijgende. Paarden, «f voer gelijk vorige week, handel taineli prijzen siachtpaarden stijver, overigens f veranderd. Kalf- en melkkoeien, aanv iets ruimer, handel kalm, prijzen van Vri rige week goed te handhaven. Varekoe ziel aanvoer gelijk vorige week, handel rei ma lijk, prijzen iets stijver. Vaarzen en pinto P*a aanvoer gewoon, handel stil, prijzen on« anderd. Graskalveren, aanvoer ruimer, 1'! del stil, prijshoudend. Bokken en aanvoer kleiner, handel vlot, prijzen i' - hooger. J WARMENHUIZEN, 5 Juli. j* Schotsehe muizen 6.608.20, id. Prf; 7.60—8, id. drielingen 5.20-6.20, eigen]* mers 10.90. Aanvoer: 61.600 Kg. aardappels MEDEMBLIK, 5 Juli. jj Aardappelen: Bonken 3.653.85. kier jjj muizen 2.653.25, horgors 5.755.90, kk>' m' 3.954.35, ronde 4.10—6.10, Schotsehe ne zen 3.50—3.85 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE, fi Juli. Schotsehe muizen 6—7.30, grooten 6.# w 7.30, bl. eigenheimers 10.80—11. drieling 4.40—5.60, kleine 1.60—2.60, zilvernep 10- tuinboon en 3.60, witte kool "6.40, bloemt 5.10649. BROEK OP LANGENDTJK, 6 Juli. JU Schotsehe muizen 6—7.70. drielinsen be —5.70, snijboonen 26.10, rabarber 2.30, hi veiling duurt voort, di

Schager Courant | 1938 | | pagina 6