Automobielen „Zestien Jaar" JAN SMIT Gebruikte Rijwielen NEDERLAND Jb. 0TSEN >p It Gymnastiek-Bondsdag ïiechb voor Holl. Noorderkwartier Als de „Aoschlusz" geschiedenis is geworden CINEMA DE HAAN bloembollen rijden regenmantels en -jassen Schager Roosjes Wereld-vliegrecord Je kunt nooit weten Predikbeurten ,Dc onbekende Parel" De charme van een vrouw is als een zon- Aankoai»nestraai in ons leven. En welke vrouw zal niet verlangend uitzien naar een ge- $asra 8 J. chenk ^at ]iaar natuurlijke charme zal ondersteunen en die eigenaardige bekoring 8 jwai geven die nu eenmaal het geheim is wan icdcrè beschaafde Vrouw ana c De echt gekweekte parelcollier zal de meest verwende vrouw hovrediKen. Wij ontvingen van de Fa. Paisseau, Paris, asra 8de alleenverlegenwoordiginft voor Den Hel- 5er voor den verkoop van de zoogenaamde onbreekbare Parel, die door huu fraaie af- nog ,J werking, zachte teere kleur en diepen publiet glans niet van de echte te onderscheiden stadig lijn Deze Parels zijn een lust voor het oog hoon >i en 'doen iedere charmante en smaakvolle Hing' vi .vrouw verlangen om iets dergelijks moois verkb te kunnen bezitten, wen ai De Fa Paisseau brengt momenteel een lerei'den ierie oorknoppen, zoowel groote als kleine eersgel. parels, voorn™ van schroef of steekslui- chenuei ting, in priizen van 11.95 Lm. 12.9o. ran ven Daarnaast een sone Parelsnoeren in prij- xen van fd-95 t.m. f -pó. vvordl Al deze Parels worden door ons gegaran- Uitgesn' deerd als zijnde onbrcckbaar-kleurecht en de oio* kunnen niet afschitfeien. ®r Sr Bovendien zijn allo Parelsnoeren GRATIS jS verzekerd tegen DIEFSTAL, VERLIES en voor BRAND. lok Laat D onze collectie eens voorleggen en .i,i ar II zult ziclt kunnen overtuigen, dat juwe- en vi.1 lier Beemstcrboer, Keizerstraat, Den HeF ditmaal weer iets bijzonders brengt, r 1,23 lAdV-) TEXEL ipK Eenigcn tijd geleden meldden we reeds, dat op Zondag 17 Juli a.s. de Bondsdag van het Ned. Gymnast. Verhond op Texel zal worden gehouden; over liet programma voor dezen dag kunnen we thans het vol uut gpndc modedeelen: - 17 vereen igin gen zullen aan den Bonds- fl t 1 <Jag deelnemen, met tezamen 600 gymnas ten: verder komen plm. 200 supportei-s moe naar Texel. Het gezelschap komt. met een extra boot r>l.m. 8.45 uit Den Helder) en zal aan de Texelsche haven worden opgc- waclit door de dames- en heorenafdeelangen van die Texelsche A'ereeniging. Vanaf de haven zal een wandeltocht gemaakt worden door het dorp Oudesehild. verder langs Brakenstein naar het Doolhof en langs de Jeugdherberg, over de Hoogte naar Den Burg, aankomst op de Groeneplaats om streeks half twaalf. Op het Raadhuis zal 'het bestuur officieel door Tex. Gemecntebe- [stuur worden begroet. Hierna wordt rust gehouden tot 1.30, waarna de Marschwed strijd aanvangt, hieraan is tevens een de- filé verbonden voor het Gemeentehuis van alle deelnemende voreenigin-gen, ook do Texelsche'. Veimoedeliik zullen twee Texel- sche muziekcorpsen hierbij met maizick be geleiden. Do marschwedstrijd eindigt te pl.m. 2 uur op hot Sportterrein te Den Burg waar eerst een vanncletgroet nlaats vindt.. Daarna neemt de massa-uitvoering van alle dames- en heercnafdeclignen een aan vang, de. adspiranton van de Texelsche Gymnast iekvereen iging werken hiei-bii me de. Hierna volgen de verooni gingen-wedstrij den. Het Keurkorps van Holl. Noorderkwar tier zal een demonstratie geven van toe- stelturocn. Na afloop va.n het Sport feest heeft in verschillende zalen een tnrnbal plaats. De grom jongeren vertrekt met den gewonen bootdienst van 8 uur van Texel, de ouderen met een extra boot ongeveer om 12 uur. WlERINGEN bben als klasf CINEMA DE HAAN. In Cinema De Haan draait vanavond een filmwerk van ontroerende schoonheid. Het is de rolprent „Zestien Jaar", waarin de bekende actrice Lil Dagover een hoofdrol .vervuil. Alleen hedenavond is men in de gelegen heid deze film te gaan zien en we zouden een ieder willen aanraden deze gelegenheid nift te verzuimen. Daarvoor is „Zestien Jaar" van tè groote beteekenis. - DEN OEVER. Schoolreisje. Donderdagmorgen vertrokken onder leiding van hot onderwijzend personeel een zescn- twinfigtal leerlingen der O. L. school alhier per rijwiel naar Schoorl, waar gelogeerd zou ■worden in jeugdherberg „Do Brechthoeve"', aldaar. Via Slootdorp en Kolhorn werd eerst Luhewinkel aangedaan, waar een bezoek gebracht, werd aan de bekende Coöperatieve Zuivelfabriek. Hier keken de jeugdige be zoekers hun oogen uit naar dit echte Hol- landschc bedrijf. Toen werd koers gezet naar Schoorl waar men om ongeveer half ane arriveerde. De middag werd benut met spelen en ravotten in de mooie duinen, jaarna hot avondeten zich heerlijk liet sma- Gistermorgen werd een wandeltocht ondernomen naar Camperduin. Om half 3 vertrok de jeugdige stoet weer van Schoorl jaarna men om zes uur Den Oever wedcr- m de beste orde bereikte. De kinderen aren opgetogen over hun fijne tocht, die !zoo schitterend was .verloopen en waarbij gehad^ eeni^e pech van betekenis had Denkt om de belastingplaatjes. Alhoewel het de laatste maand is dat we wrf- nlel ons Gelastingplaat.ie mogen rijden mlier steeds nog gecontroleerd. Gister- iivo Wci'rï h'ci' in Den Oever wederom •J gecontroleerd met resultaat dat di- "?lati?cn op (ic k°n worden geslingerd hniiw s rïonki or toch aan: de fiscus go- if mal i fen ook al is het de laatste and dat Uw plaatje nog geldig is. LANGEND!JE De gemeenschappelijke reaeling voor het Gasbedrijf. Nieuw conflict dreigt. In ons communiqué van de gehouden ver- g nering van de Gascommissie met de wet- omiers, die geen lid van die Commissie Jn, xverd meegedeeld, dat, alvorens het ^•nbtenarenreelement op de helling te nfol611, imen eerst zou doen met de ge meenschappelijke regeling, de grondwet zou men deze kunnen noemen voor de Gas commissie. Over deze wijze van behandeling is men 't in het bestuur echter niet eens, en daaruit dreigt weer een conflict te ontstaan, het zoo- veelste in het beheer der Lichtbedrijven. Dit conflict komt hierop neer. De eene partij stelt zich op het, formeel moeilijk te weerspreken, standpunt, dat de gemeen schappelijke regeling door de raden der 5 gemeenten moet worden vastgesteld. In de raadsvergaderingen worden de besprekin gen over dit onderwerp gehouden, kunnen wijzigingen en aanvullingen worden aan gebracht, enz. Dit moet door B. en W. wor den voorbereid, die op eventuecle opmer kingen enz. kunnen antwoorden. De voorbe reiding behoort, aldus redeneert men van dien kant, dus niet in de Gasommissie te geschieden. Van andcz*e zijde zet men daartegenover, dat de bovengeciteerde gang van zaken niet uitsluit, dat men de herziening van de ge meenschappelijke regeling in ontwerp aan vangt in de Gascommissie. Daar hebben de burgemeesters toch ambtshalve zitting in, zoodat zij reeds op de hoogte zijn van de be sprekingen in de Commissie, wat van be teekenis kan zijn voor de besprekingen in de vergaderingen van B. en W. en raad. Bo vendien, de Gascommissie, die al meer dan een kwarteeuw volgens deze gemeenschap pelijke regeling werkt, kan het best beoor- deelen, welke haar rechten en verplichtin gen behoórèn te zijn voor een goeden gang van zaken in het bedrijf. We zullen ons onthouden van eenig com mentaar op bovengenoemde zienswijzen, doch willen er alleen op wijzen, dat de ver gadering, in den aanvang genoemd, het recht miste om een of andere beslissing te nemen. Het gemis van een krachtige leiding, die weet wat ze wil en zonder naar rechts of links te zien, recht op haar doel afgaat, zal zich ongetwijfeld wreken. BROEK OP LANGENDIJK. Begin van brand. Gistermorgen ontstond een begin van brand in de noordelijke overkapping der veiling. Vermoed wordt dat door het onachtzaam weggooien van een brandende lucifer of si garet de pas geteerde steiger heeft vlam ge vat. Deze brandde reeds lustig, voordat men het ontdekte. JVIct emmers water werd toen echter spoedig erger voorkomen. Burgerlijke Stand over Jnni 1938. Geboren: Grietje, dochter van T. Gootjes en van Trijntje van Dalfsen. Cornclis, zoon van Arie Dekker en van Trijntje Glas. Ja- cob, zoon van J. Vroegop en van P. C. Kom mer. Dita, dochter van P. Vroegop en van N. A. Wagenaar. Gretha, dochter van G. Va der en van T. Jonker, Thea, dochter van C. Koedijk en van T. v. d. Molen. Overleden: te Alkmaar. Aagje Balder, 57 jaar, echtgen. van P. Stammes. Gehuwd: Leendert Boom, 29 jaar en Grietje Twisker, 19 jaar. Klaas Bak, 22 jaar en An na Tesselaar, 21 jaar. Maarten Groen, 26 jaar en Aaltje van Zuijdam, 23 jaar. Loop der bevolking over Juni. Ingekomen: van Britsch-Indië naar Dorps straat 206 Klaes Jaarsma, zonder beroep; van Sint Pancras naar Dorpsstraat 1S7 Jannetje Molenaar; zonder beroep, van Alkmaar naar Wilhelminastraat 572 Grietje Schenk; zon der beroep, gehuwd met A. Bak, van Alk maar naar Wilhelminastraat 583 Jannetje Slot, zonder beroep. Vertrokken: naar Heiloo, Bergeonstraat G 1 191, Klaas Groen en echtgenoote; naar Alk maar, Schennerweg 11, Grietje Twisker; naar Oudorp N.H., Burgem. Bosstraat 33, Imme- tje Doets en Lambertus Koning; naar Am sterdam, Fahrenheitstraat 57, Jan Biersteker; naar Amsterdam, Corn. Anthoniusstr. 57III Klaas Biesboer; naar Sint Pancras, Bencden- weg 120b, Aaltje van Zuijdam. 'ANNA PAULOWNA BREEZAND GESLAAGD. Mej. M. van Lierop behaalde het diploma hulp in de huishouding aan de Huishoud school te Den Helder. TOEGELATEN. Gerrit Borst Gz. slaagde voor het toela tingsexamen van het Lyceum te Den Hel der. Zal Schuschnigg misschien wor den vrijgelaten. Uit betrouwbare Duitsche krin gen verneemt Un Press dat Schusch nigg, in tegenstelling met wat men uit Buerckel's woorden zou kunnen opmaken, waarschijnlijk nooit aan geklaagd en voor het gerecht ge bracht zal worden wegens zijn anti- nationaal-socialistische activiteit als kanselier. Een week geleden verklaarde Buerckel, dat Schuschnigg op het oogenblik „zijn le ven dankt aan onzen zin voor edelmoedig heid" en voorspelde hij, dat het ©enige, wat een proces zou kunnen voorkomen, was de wensoh: „geen oude wanden open te rij t en". Vele goed-ingelichte kringen in Berlijn gelooven, dat dit bij de bepaling van Schuschnigg's lot een belangrijke rol zal spelen. Volgens het oordeel van vele conservatie ve nazi's zou een dergelijk proces in het buitenland ongetwijfeld protesten uitlokken af gezien nog van de vraag, of het goed zou zijn de binncnlandsche belangstelling opnieuw te. vestigen op den man, die thans vrijwel geheel vergoten is. Volgens Duitsche nicdedeelingcn is Schusch nigg in Hotel „Metropol©" van alle comfort voorzien. Naar verluidt heeft hij de beschik king over drie kamers en geniet hij een uit stekende verzorging. Natuurlijk mag hij geen vrienden ontvangen. Hier en daar gelooft men, dat. tegen den tijd, dat de „Anschlusz" tot geschiedenis ge worden is, aan Schuschnigg zal worden toe gestaan, zich ergens in Duitschland te ves tigen en zich binnen een vastgesteld gebied vrij te bewegen, op voorwaarde, dat hij zich afzijdig houdt van alle politiek. Advertenties Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in het Wilhelmina- Gasthuis te Amster dam, ten gevolge van een droevig ongeval, onze geliefde Echtge noot, Vader, Zoon, Broeder en Zwager, de Heer Jacob Jan Bleek, in leven Secretaris- Penningmeester v. Zij- pe en Hazepolder, Eerder Weduwnaar v. Trijntje Rentenaar, in den leeftijd van 42 jaren. Schagerbrag: E. BLEEK— Sabatowski. JAN JACOB. Ouderkerk a. d. Amstel: J. BLEEK. F. BLEEK— Hogenhout. Dorsten (D.).: Th. LIMBACH. E. LIMBACH—Bilska en Familie. Schagerbrug, 8 Juli '38. De teraardebestelling zal plaats hebben te Sint Maartensbrug op Dinsdag 12 Juli a.s., 's namiddags 3 uur, v. af het Polderhuis. Liefst geen bezoek'. Te koop: 30 zware gegalva niseerde Golfplaten, 1 Opjaag- stel, 40 M. Dakgooten, als nieuw Dekzeilen, 24, 30 en 48 M2. Ga rage C. Boontjes. H. Schrieken TEL. 1. SCHAGEN. D.K.W. 1935, mooi wagentje. FORD 1931, luxe wagen, met achterdeur. FORD A BESTELWAGEN, met Super bal lonbanden. CITROEN, 6 cyl., voor f50.— CITROËN, 4 cyl., 5 p.k., licht wagentje f35. KOEGRAS Ford reparatie-inrichting. TELEF. 7. WIERINGEN. Alleen ZATERDAGAVOND 8.15 uur: Het schitterend gespeelde filmwerk: Met Lil. Dagover, Karl Schonbock, Sabine Peters, Geraldine Katt. Een uiterst boeiende en diep ontroerende geschiedenis. Goed verzorgd voorprogramma. Zaterdag pop. prijzen: Zaal f0.30, f0.40, Balcon f0.75. Jongens-, Meisjes-, Dames- en Heerenrijwielen. Goedkoope prijzen. Fa, Anneveldt» De Haas LAANPLEIN. TEL.' 27. SCHAGEN. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het naar de H.B.G. Llsse en Hillegom. Manden uit depot verkrijgbaar. G. STAPEL HOOGWOUD. Te koop: W. L. KIPPEN, 4 maanden oud. Wed. KIERS, Oudesluis. koopt U bij ons, goedkoop. MANTELS vanaf i 11. Alle jassen en mantels met garantie. KOLHORN. Café Kreijger Oudesluis Kermis-Maandag komt „ORMENIO" van Anna Paulowna, met het blijspel ,,'n Wespennest" Bespreekt Uw plaatsen. Te koop: 19 JONGE W. L. KIPPEN met Haan, pl.m. 3 maanden oud, hij Jn. DE BOER. Keinsmerbrug. JONGEN gevraagd ter opleiding in het kruideniersvak. Schriftè- lijke aanbiedingen no. 771 Bur. van dit blad. Te koop: Een HA.NDW ASCHMACHINE z.g.a.n. 2 hokken met Konijnen en een mooie Waakhond, D.H. bij C. ROOD, IIocp, Schagen. Schipper, hou je roer rechf Je kunt beter op zee varen dan op het land," zeide de ambtenaar van het Open baar mdisterie tot een bruin-verbranden Eg- mondschen vischer. En er verscheen een breeden grijnslach op het gelaat van den visschersman, die het gevalletje van den vroolijken kant bekeek. Ik rij misschien net tweemaal in een jaar op een fiets ziet u en ik heb van al die borden geen verstand. Op 't hoekie van een straat zag ik wel een bord, maar ja... wat doe je dan? Wias het zoo'n rond wit hord met een rooden band erom heen? informeerde de Kan tonróchter. Dat was 't. nou net; repliceerdede visschcr. Bovendien stond een mooi auto'tje afgebeeld en ondcran een stoomfiets. En daar tusse ziet U was'een rijwiel. Maar 't kassueele van het geval was nou, dat liet stuur van die fiets de andere kant opstond as van die andere dingen. Toen dacht ik: nou waar dat stuur heen wijst, daar mag je infietse. Maar dat mocht nou juist niet. En ik ging op de bon. Kinderachtig hoor! •7- De teekens op zee ken je zeker op je duimpje? vroeg de ambtenaar. Nou en of. Maar van die landteekens snap ik geen laars. Het is hier dus: „Schipper hou je roer recht!" meende Mr. de Brueijs Tack. Dat zal ik wel doen ook; geen gevaar bij hoor, grijnsde de schipper. Vier guldien boete of vier dagen; deed de ambtenaar onverbiddelijk. Da's veul, meende de visschersman. Motte ze maar wat duidelijker zijn met die borde. Nou; omdat je zoo'n beste visscher bent f 1.— of 1 dag. Is dat goed? vroeg mr. Boerrigter. De heere worre bedankt; zei minzaam de overtreder van de wet en zwaaide af! In 32 uur zonder dalen van Cran- well naar Ismaïlia in Egypte. Gistermiddag is door een bericht van het ministerie voor de lucht vaart bekend geworden, dat vier mi litaire Vickcrs-Wellesley-machines van de R.A.F. een wereldrecord heb ben gevestigd door van Cranwell in Lincolnshire zonder oponthoud te vliegen in 32 uur naar Ismaïlia in Egypte. De gevolgde route was België, West- Duitschland, Noordoost Italië, Albanië, Grie kenland en over de Middellandsche Zee; vandaar oostwaarts tote en punt tusschen Koweit en Bahrein aan de Perzische Golf en vandaar weer westwaarts naar Ismalia. Het record stond aldus het Ilsb., op naam van Italië met 5340 km. in Januari van dit jaar gemaakt van Dakar op de Westkust van Afrika naar Rio de Janeiro. De vier Vickers-Welleslev-machines heb ben elk een Bristol Pegasus XXI motor. Zij zijn Donderdagmorgen kwart over vier van Cranwell in groote geheimhouding vertrok ken en gistermiddag 12.10 te Ismailia aan gekomen. De gemiddelde vaart was 220 km. per uur cn de machines vlogen op een ge middelde hoogte van 3000 km. De afgelegde afstand bedroeg 6920 km. Heeft het luchtschip een kans naast bet vliegtuig De heliumkwestie is wel penibel voor de vervolmaking van de Zeppelin. Bij de feestelijkheden naar aanleiding van den honderdsten geboortedag van graaf Zep pelin is in de eerehall van het Zeppelinmu seum te Friedrichshafen, een standbeeld van graaf Zeppelin onthuld. In een aansluitende feestelijkheid hield dr. Eckener een rede voering, waarin hij o.m. zeide: „De strijd gaat thans om de vraag of het luchtschip, dat zijn geschiktheid bewezen heeft, zich kan handhaven naast het vliegtuig, Deze kwestie heeft tot dusverre een bevestigend antwoord gekregen. Door de beklagenswaar dige catastrophe van den „Hindenburg" wa ren wij er toe gekomen den laatsten stap tot vervolmaking van het Zeppelinluchtschip door een economisch dragelijk, zuinig ge bruik van helium te doen. Wij kunnen met voldoening zeggen, dat ons deze stap gelukt is." Ten slotte wees dr. Eckener er op, dat de kwestie van heliumaankoop in de Vereenig- de Staten nog niet definitief is opgelost. Als de aardappeloogst meevalt, kunnen de telers de heffing wel betalen! MINISTER GEEFT NIET TOE. Op de vragen van den heer Groen betref fende de heffing op vroege aardappelen, heeft de minister van Economische Zaken geantwoord: Het is den Minister bekend, dat het vroege aardappelgewas in sommige streken des lands door vorst en andere weersomstandig heden heeft geleden. Het is dan ook te ver wachten, dat een minder overvloedige oogst, dan waarvoor verleden jaar afzet moest wor den gezocht, ter veiling zal worden aange voerd. Voorshands kan echter nog nipt wor den gezegd, dat de oogst zeer gering zal zijn. Door de kleinere aanvoeren is, mede we gens den geringen voorraad oude aardap pelen, de prijs aanvankelijk hoog geweest. Deze is thans wel is waar teruggeloopen, doch bevindt zich nog op een aanzienlijk hooger niveau dan verleden jaar in dezen tijd, toen reeds enorme hoeveelheden aardap pelen onverkoopbaar bleken te zijn. Daar over het verdere prijsverloop momenteel nog weinig is te zoggen, is bet zeer wel mogelijk, dat de telers gedurende de geheelc campagne een loonenden prijs voor hun product zul len ontvangen. In verband hiermede kan niet worden toegegeven, dat de heffing van f50.— per H.A. onmoge lijk door de telers zal kunnen wor den betaald. Bij daling van den prijs zal, gelijk vorige jaren is geschied, een minimum-prijsregeling dienen te worden ingesteld, waarvoor de gel den, afkomstig uit de heffing, zullen moe ten worden aangewend. Gezien het onzekere prijsverloop kan op dit oogenblik uiteraard niet worden gezegd of deze gelden geheel of slechts ten deele zullen worden aangewend. Onder deze omstandigheden is de minis ter niet bereid het nemen van maatregelen tot vrijstelling of vermindering der heffing in overweging te nemen. ZONDAG 10 JULL Ned. Herv. Gemeente. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Dirkshorn, geen samenkomst. Oude Niedorp, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Krop. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Gcesterwcg la), voorm. 10.15 en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. Schoorl (dorp) bosch achter „de Roode Leeuw", hagepreek met zang, Ds. Ruijs, Uitvoer van aardappelen en granen naar België Onderhandelingen gaande. De Belgische Kamer heeft gisteravond de behandeling van de interpellaties over de landbouwpolitiek der regeering beëindigd. Ten aanzien van den aanvoer op de Belgi sche markt van vroege aardappelen uit. het buitenland, verklaarde de min. v. landb. dat zijn departement aan de Nederland- sche regeering had verzocht de noodige maatregelen te nemen om te vermijden, dat door on-tijdigeninvoer de prijzen inlanrtsehe' aardappelen in BeLgië aanzien lijk dalen. Wat de prijszetting van granen betreft zijn eveneens onderhandelingen met Ne derland gaande. ALKMAAR, 8 Juli. Aardappelen f 37, aardbeien 3270, aal bessen 1115, andijvie 0.502.90, bloemkool I- 46, idem II 2—3, bieten 7.50, doperw ten 34.50, druiven 2327, kropsla 0.502, komkommers 21, peterselie 1.503, perzi ken 2—8, postelein 0.16—0.38, peulen 7.50-15, rabarber 46, radijs 1.50, roode kool 3.80^- 5, selderie 1.904.50, spinazie 0.321, snij- boonen 1221, dubbele spercieboonen 16— 20, tuinboonen 4075, tomaten 47.50, uien 2.60—6, wortelen 2.50—7.50, zwarte bessen 20—28. WARMENHUTZEN, 8 Juli. Schotsche muizen 4—5.30, id. grove 4r- 4.20, id. drieling 3.204, eigenheimers 6.10 6.90. Aanvoer: 52750 Kg. aardappelen. WINKEL, S Juli. Aalbessen f 624, kruisbessen 58, frambozen 10—12, aardbeien 612, slaboo- ncn 17IS, tuinboonen 1.502, peulen 7—8, aardappelen 2—2.50, per 100 pond. Bloem kool 24, komkommers 2—3, wortelen 3— 4, per 100 stuks. MEDEMBLIK. 8 Juli. Aardappelen: Bonken 2.152.30, Schotsche muizen 2.15—2.35, kleine muizen 1.601.75, ronde 5.65, borgers 2.70—2,75, blauwe bor- gers 3.60-^-3.75, kleine 1.S0—2, per 50 Kg. ALKMAAR, 8 Juli. Graanmarkt. 40 H.L. gerst f 7.507.60, gei-st chev. 7.75—8, 118 HL haver %.40 tot 7.12Vk, bruine booncn 1520, citroenboonen 13.50^-20 en witte boonen 22.22 H.L. mosterdzaad (rood) f 16; 8 H.L. erwten, w. o. grauwe 15—32.50 en vale erwten 8—13. In tolan 1 204 H.L. Alles per 100 Kg. Handel goed. NOORDSCARWOUTIDE. 9 Juli. Schotsche muizen 4—5.60, grooten 4.20 4.80, bl. eigenheimers 6.507.70, drielingen 3.20—4.40, kleine 12.10, zilverdrielingen 3.50, zilvernep 5.907.70, witte kool 3.90-4, bloemkool 3.606.60. BROEK OP LANGENDIJK. 9 Juli. Schotsche miuzen 4.10—5.40, grooten 4.40 —4.80, bl. dito 6.49—8, drielingen 3.304.80 kleine 1.60—2.30, peen 2.503.50, rood ekool 3.80, tomaten: A 12.10-12.90, B 12.1013, C 11.80, CC 6.10. Wie tflt bord voor zich ziet moet éxtra voorzichtig zijn, want hij nadert 'n voor- rangsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan!)

Schager Courant | 1938 | | pagina 3