Hpe zie ik er uit? r vraagt iedere vrouw zich af, wanneer S ApPLIQUÉ'S Knippatroon voor haar, die de slanke lijn niet kunnen bemachtigen Bekoring Een gezonde slaap Er behoort moed toe, Eenvoudig en toch gekleed Zaterdag 23 Juli 1938 Vierde blad zij de laatste hand aan haar toilet gelegd heeft. En zij kijkt in den spiegel Doch de spiegel geeft de vrouw het antwoord, dat zij reeds voor zich zelve geformuleerd heeft Want wie den spiegel tot raad gever neemt, bewijst reeds dat ze ijdel is en kan niet meer zonder vooringenomenheid haar eigen beeld beschouwen Daarom, ijdeltuit, spiegel U aan de gezichten van Uw medemenschen! Die zullen U vertellen of ge goed of slecht, élégant of belachelijk gekleed gaat! Meedoogenloos zullen ze het 'U zeggen, indien U althans de pretentie hebt, de mode te willen volgen! Een kruisvuur van critiek wordt op U ge opend. Spottende oogen zijn er en grijn zende monden, gichelende vrouwen en ge ringschattende mannen Maar de Dame zegeviert. Zij, die als nevenstaand figuurtje werkelijk onberispe lijk in de kleercn is gestoken, voor komt bij voorbaat elke neiging tot spot Marineblauw en wit zijn de kleu ren van haar eenvoudige zijden over hemdsblouse, marineblauw zijn haar halflange handschoenen en het co- quette strooien hoedje, waarop een fluweelen strik als een spin-in-haar- web in het gaas van de voile huist. Dit'toilet is charmant in zijn een- voud. Een prettig, gemakkelijk handwerk, dat echter Er is zeker geen handwerk, dat zulke prettige en snelle resultaten geeft als het aanbrengen van appliqué's, de kleurige fleurige stoffen knipsels, waar we kleeding- stukken, tafelkleedjes, kussens, enz. mee kunnen versieren Op ons schetsje vindt men enkele aan trekkelijke voorbeelden van de mogelijkhe den, welke met appliqué's zijn te bereiken! Vaar is in de eerste plaats het groole wandkleed voor de kindcrslaapkamer, dal op een effen fond een alleraardigst décor vertoont. Vit décor is van slof: katoen of cretonne, zijde of wol, dl naar men voorhanden heeft! Wij teekenen eerst de figuren en figuurtjes op papier, spelden de patronen op de lap en gaan dan aan 't knippen. Allerlei restanten kunnen wij voor dit werkje gebruiken. Voor de appels in den boom nemen wij gele rondjes met roode snippers er op. Met, een bijna onzichtbare steek die nen de appliqué's te worden opgenaaid. Op strandpakjes kan,mcn een boot-motief toepassen. Tiet jurkje rechts onderaan is van lichtgroen linnen, met don kergroene rondjes gegarneerd. Vocli niet alleen voor kinderkleedingóók voor ons zelf kunnen wij dit aparte décor gebruiken. Zoo zagen wij eens een korenbloemblauwe organdi avondjurk met enorme klaprozen, uit purper velours-chiffon geknipt, geappli- qitrerd! liet. komt er bij dit werkje op aan, nauwkeurigheid betrachten en dan is het resultaat verrassend! te als schoonheidsmiddel Hoe vaak hoort men niet zeggen: 's Morgens, als ik opsta, voel ik mij nog vermoeider dan 's avonds, als het tijd wordt om te gaan slapen! Dat wil dus zeggen dat de nacht geen verkwikking en geen verfris- sching gebracht heeft. In negen van de tien gevallen wil het óók zeggen dat een goed deel van den naclit slapeloos doorgebracht is. Dat is niet normaal. De dag is er om wak ker te zijn, de nacht om te slapen. En men kan alleen dan zijn veerkracht en zijn ener gie, zijn jeugd en zijn frischheid behouden, als men waarlijk een zeker aantal uren goed en rustig slaapt. Hoeveel uren? Dat is heel individueel en het doet hier niet ter zake. Van belang is alleen, dat men van de uren, die men aan den slaap geven kan, het grootst-mogelijke profijt trekt. Niets is fataler dan aan slapeloosheid lij den. Niet alleen dat de nacht, die welkom behooi'de te zijn, dan een eindeloosheid, van martelende uren wordt, maar de dag, die op zulk een nacht volgt, geeft aan levens vreugde niet meer wat hij zou hebben kun nen geven. Slapeloosheid moet bestreden worden. Hoe? Zeker niet door middel van „slaap- middeltjes", waaraan men maar al te spoe dig went en die op den duur toch niet hel pen als men de dosis ervan niet vergroot. De meeste van die middelen zijn bovendien volstrekt schadelijk. Slapeloosheid laat zich alleen door inspanning van den wil op afdoen de wijze bestrijden. Als u naar bed gaat moet u den vasten wil tot sla pen hebben. Ontbreekt die wil. dan moet u hem aankweeken. Tracht, zoo spoedig u zich ter ruste begeven hebt, een „leegte" in uw geest te scheppen. Denkt niet langer over uw zorgen en moeiten, en vooral niet over die van morgen. Jaagt ieder denkbeeld, dat u zou kunnen vasthouden en waarover u zoudt kunnen gaan tobben, als een onwel kome bezoeker weg. Dat kost in spanning, zeker, maar juist, die in spanning zal u doen slapen. Leidt de toepassing van deze methode, wegens gebrek aan wilskracht, niet tot het gewensebte resultaat, dan staat u nog een ander middel ten dienste, een middel, dat in den laatsten tijd met steeds grooter suc ces wordt toegepast. Ziehier. Voelt u dat u toch niet zult slapen, tracht u er zich dan niet toe te forceeren. Blijf eenvoudig op en zoek een of andere bezigheid. De slaap be kommerde zich niet om u, welnu, dan trekt u zich niets meer van de slaap aan! Er komt zeker een oogenblik, waarop de toe nemende vermoeidheid u noodzaken zal rust te zoeken. En als u op dat oogenblik, maar niet eerder, naar bed gaat, zult u zéker sla pen. Langzamerhand kunt u het oogenblik, waarop slapen noodig wordt, naar een meer normaal uur verleggen. Èn binnen niet al Ie langen tijd zult u. ook op deze wijze, van uw slapeloosheid radicaal genezen zijn. GERTRUDE. één van deze beide costuumpjes aan te trekken! Het groote ruit-dessln van de jurk met de pofmouwen maakt een schilderachtig ef fect en is uiteraard slechts voor slanke figuurtjes be stemd. Hetzelfde kan gezegd worden van nevenstaand cos- tuumpje, dat behalve een op vallend motief, een rijkdom van plissee's vertoont, die nu juist ook niet geschikt zijn om slank te kleeden! Men beschouwe de hier af gebeelde middagtoiletten niet als iets buitenissigs, wél als iets ligper-moderns. Wie gewend zijn, haar oogen in modehuizen den kost te geven, weten, dat ruiten, bloemetjes en strepen er voor het grijpen liggen... en kunnen zich ook met een minder opvallend patroontje tevreden stellen. Twee-in-een-patronen 2990. Prijs 30 cent plus 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Beide japonnen ook weer, behoudens kleine wijzigingen, aan de hand van één japon. Verschil in halsafwerking en mou wen. Links een gebloemd dessin op donkeren ondergrond, dat b.v. ook in moesjes heel aardig werkt, met shawl kraag en ruime, ietwat klokkende mouwen. Voorbanen in scherpe punt opgeknipt, sluiting met knoopjes en lusjes. Rechts een effen zijden, of dunne wollen japon met V-vormige hals afwerking en lange, niet geheel aan den pols aansluitende mouwen. Eenige garnee ring bestaat uit corsage. Men ziet aan het uitgesloten patroon, hoe eenvoudig beide japonnen te maken zijn. Patronen in de maten 4652. Besteladres: „Het Practisch Modeblad", postbus 36, Den Haag, giro 203203 Bij be stelling het verschuldigde bedrag m post zegels bijsluiten of opzenden per postwis sel of per giro.

Schager Courant | 1938 | | pagina 12