B.A.C.H.-reis! AANBESTEDING. Dancing Schoolboeken eermiddelen Gebruikte Rijwielen alle Inrichtingen van Onderwijs Kermis Boekhandel TRAPMAN Grootc toename bedrijfsongevallen Het maken van een Los- en Laadplaats aan de Wuiversloot te Noordscharwoude. KERMIS - DIRKSHORH Leege woningen verontrusten Samenstelling pachtbureau Noord Holland llit onze omgeving KOEGRAl 1|.1. ntlee Lsschi Juni ?en •omtf :USt vree 4.058 rde isscl ïldel; uni JULIANADORP. Vereeniging voor Bijenteelt. De afdeeling Den Helder van de Vereeni- [ging tot Bevordering der Bijenteelt in Ne derland vergaderde gisteravond in de Chr. school aan de Kortevlict. Voorzitter de heer (T. Speur. Bij de ingekomen stukken zijn een tweetal brieven van bevriende imkers uit twee ge heel verschillende dcelen van ons land, en het opmerkelijke was wel, dat hun schrijven bijna gelijkluidend, van inhoud was: wij jhebbcn ditmaal een buitengewoon slecht hijenjaar (koningjaar), althans tot op heden ioc. De heide kan voor het gros der Neder- ïandsche imkers evenwel nog heel veel goed maken. Ook hier is het niet best, zegt de Voorzit ter nog. Daarna volgt het verslag van de jaarver gadering der Vereeniging. Door ecnigc leden zal ook dit jaar weer met een 60-tal kasten naar de Drentsche heide worden gereisd. Voorts wordt besloten om in de plaats van do jaarlijkscho excur sie langs de leden, dit jaar een excursie te houden naar Amsterdam, om daar het prachtige bijenpark van de afdeeling Am sterdam te bezoeken. Voor de eerstvolgende winterlezing in de maand October a.s. zal aangezocht, worden de heer Joustra, algemeen secretaris van de ycrecniging. Na rondvraag sluiting. Kaasmaker benoemd. Tot kaasmaker aan de Coop. Stoomzui- velfabriek „Koegras" is benoemd de heer Halbertsma, thans werkzaam aan de fabriek op Den Burg, Texel. NIEUWE N1ERORP Wegvernieling. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn de bewoners van ons dorp uit hun slaap opgeschrikt, door een zeer ongewoon, wij zouden haast zeggen, angstaanjagend geluid, dat niet was thuis te brengen. Het bleek later dat dit werd voortgebracht dooi- een zwaren kraanwagen met langen hefboom, minstens 12 t. zwaar, die gebruikt wordt bij het maken van duikers voor het nieuwe kanaal Kolhorn—Oudkarspel en wel ke werd vervoerd van het Winkelcr Zand laar Nieuwe Nicdorp. Voor het vervoer was in geen enkele autoriteit toestemming ge- •aagd en een en ander zal dan ook voor [den aannemer, voor wiens rekening dat is geschied, zeer onaangename gevolgen heb ben. De weg van het Hoogheemraadschap tus- schen Winkel en Nieuwe Nicdorp en de Nie- dorper dorpsstraat zijn beschadigd en de brug naar den Ooijcvaarswcg is geheel ont wricht. De hiervoor te betalen schadevergoeding zou wel eens niet gering kunnen zijn, ter wijl bovendien proces-verbaal het gevolg is. Tegen dergelijke wcgvcmiclers kan niet streng genoeg worden opgetreden. Waar wij nader vernemen is deze kraan gedemonteerd te Winkel aangekomen, maar dc aannemer vond blijkbaar deze manier van verplaatsen voordeeligcr en heeft dit toen brutaalweg in den nacht uitgevoerd. Hier zal echter de rekening ook wel onder in den zak liggen. ZUPE SCHAGERBRUG NAAR DE U.L.0 Tot de U.L.O. school te Schagen zijn toe gelaten Atie Eriks en Gerrit Anneveldt, beiden leerlingen van den heer J. D. Wie- ring, alhier. ANNA PAULOWNA BENOEMING. Mej. A. Kaler, onderwijzeres aan school I Is benoemd aan de IJsclmonde school te Amsterdam. i DE STUDEERENDE JEUGD. C. Boon en J. Cornelisscn, leerlingen van de Chr. U.L.O. School te Den Helder, zijn bevorderd van de eerste naar dc tweede klasse. F. van Lieróp, van de eerste naar de tweede klasse van de R.K. ULO school. R. Sinke van de tweede naar de derde klasse der Kweekschool. Op het Lyceum zijn bevorderd: G. Tiel, naar do tweede klas, J. Drijfhout naar de derde en N. Sin ke naar dc vierde klasse. W1ERINGE1* Schoolfeest De jongere kinderen van de O.L. school te Hippolytushoef hadden gisteren school feest. Hoewel de zon zich niet liet zien, was het toch mooi weer. De reis ging ditmaal met vijf autobussen, (er waren 150 kinde ren) over Camperduin naar Schoorl. Tc Camperduin werd gretig gebruik gemaakt van do gelegenheid om pootje Ie baden; vervolgens ging men naar het klimduin en den speeltuin te Schoorl.Er is op al deze plaatsen naar hartelust gespeeld en ge stoeid, zoodat dc terugreis wel voldaan werd aanvaard. Om half één vertrokken de kinderen en om S uur kwamen zij behou den in 't dorp aan. Vooral bij de thuis komst waren zeer velen voor een hartelijke ontvangst op 't Hoekje aanwezig. Het was weer een goed geslaagd school- ïeest. HEERHUGOWAARB In de gisteravond gehouden vergadering der commissie, welke de jaarlijkscho auto tocht voor Ouden van Dagen organiseert, is besloten dit jaar wederom een rijtoer tc houden, mits dc finantïën het toelaten. Deze tocht zal plaats hebben op Woens dag 17 Augustus. Verschillende reisplannen werdion besproken. Tenslotte besloot men, dit jaar eens een andere route te nemen, dan voorafgaande jaren en nu de Wierin- germeer en de groote sluizen aan den Oe ver te bezichtigen, terwijl over Modemblik en Hoorn de terugreis zal worden gemaakt, niet, als de tijd het toelaat, nog een bezoek aan Alkmaar of Bergen. Nu nog mooi weer en het wordt weer een allcrgenoeelijkstcn dag! LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. De herdenkingsfeesten. Vrijdagavond zijn in het gemeentehuis on der leiding van burgemeester Schelhaas door bestuur en commissarissen der Oranje vereniging definitief de plannen vastge steld voor de herdenking van het 40-jarig juhileum van H.M. dc Koningin. Op 31 Augustus zal des morgens 9 uur een aubade voor het gemeentehuis gehou den worden door dc schoolkinderen. Na afloop optocht met muziek en kinde ren door het dorp. Des middags worden volksspelen gehouden. Des avonds wordt 'n gondelvaart gehouden met muziek, om prij zen. Op 1 Sopt. zulen 's morgens kinderspelen worden gehouden. Dos middags wordt we derom een gondclvaart met muziek gehou den en na afloop een gccostumeerden voet- balwëdstrijd. Des avonds zal door de 3 zang verenigingen en de muziekverenigingen een concert ten gehoor worden gebracht. Na afloop een zeeslag tegen de onoverwin nelijke vloot in 1588 en vuurwerk. Er zal een etalagewedstrijd en een wed strijd in gevelversiering georganiseerd wor den. Schoolfeest O. L. School. Vrijdag 22 Juli hield de O. L. school alhier haar jaarlijksch schoolfeest. Als van ouds bestond hiervoor van de zijde der ouders zeer veel belangstelling, hetgeen reeds bleek bij het vertrek der bussen. Ook de heer burgermeester gaf blijk van zijn belangstelling, door persoonlijk de ver- trekkenden een goeden reis te wenschen. Na een voorspoedige tocht werd een be zoek gebracht, aan Artis en Aquarium tc Amsterdam. Daarna ging het naar Schip hol, waar het binnenkomen en vertrekken der vliegtuigen met groote interesse gadege slagen werd. Via het Kopje van Bloemendaal ging het vervolgens naar Castricum aan Zee, waai de meisjes do voelen schoon plasten, maar de jongens ze danig vuil maakten door een uiterst spannenden voetbalwedstrijd te spe len, waarbij de partij van dc meesters na tuurlijk met 53 zegevierde. Tot besluit naar den speeltuin te Bergen. Dit keer werden „de Bedriegertjes" met een bezoek vereerd. Dit was wel het hoogtepunt van het festijn. Wat heeft men daar gestoeid, geravot, gegleden en van de draaiende schijf afgetuimeld. Meester Westenberg loofde chocolade uit voor degene, die zich het langste slaande kon houden op het rad. Toen bleken er ware acrobaten onder de schooljeugd te schuilen. Het was reeds laat eer men van al dit heerlijke ging scheiden. De ontvangst, te Broek op Langendijk was enthousiast. Velen hadden zich opgemaakt de feestelijke intocht te aanschouwen. In de school werd afscheid genomen. De voorzitter van „Het belang der jeugd", de heer Van dei- Molen, sprak woorden van dank tot gelei ders en tot do ouders die door hun offer vaardigheid dit schoolfeest mogelijk ge maakt hadden. De kinderen besloten dezen dag met het. zingen van een vroolijk lied. Werkloosheid vermindert handig heid. De tegenwoordige arbeider is ner veus en onvoorzichtig. Bij de behandeling van het jaarverslag 1937 van de Centrale Werkgeversrisicobank, heeft de president-directeur Dr. F. E. Post- huma gewezen op de sterke toeneming van het aantal bedrijfsongevallen. Die toeneming is ten deele uit alge- meene oorzaken te verklaren, zooals de toegenomen werkgelegenheid, het weder te werk komen van arbeiders, die door langdurige werkloosheid verminderde handigheid en aan dacht voor het gevaar aan den dag leggen. De inschakeling in het pro ductieproces van vele jeugdige ar beidskrachten, die onbedachtzamer plegen te werken dan ouderen, en de omstandigheid, dat de tegenwoor dige generatie in het algemeen ner veuzer en minder voorzichtig is. Daarnaast meende spr. echter geconsta teerd te hebben dat in vele bedrijven de werkgevers nog te weinig doen om onge vallen te voorkomen. Een eigen geneeskun dige dienst voor grootere bedrijven zou veel goed kunnen maken. Kleinere bedrijven kunnen samen een geneeskundige dienst oprichten. In hoe langer hoe meer gevallen is het noodig te onderzoeken of het mogelijk is de ongevalskoston op derden te verhalen. Het bedrag, dat ten deze wordt verhaald, is niet onbelangrijk, een bedrag van bijna f 50.000. Sudetenduitschers geen aanhangsels Sudetenduitsclie -pers is reeds bevreesd. De Rundschau, het blad van Ilenlein is nu reeds bevreesd over den afloop der on derhandelingen over het nationaliteitensta- tuut. Een nationale staat van de Tsjechen acht het blad onvereenlgbaar met een af doende regeling. Op de absolute rechtsgelijkheid der volken en volksgroepen komt het aan, nu het iederen niet-Tsjechischen staatsburger dui delijk geworden is, dat ondanks vastgeleg- de rechtsgelijkheid van alle individuecle staatsburgers, de uit de Tsjechische partijen gevormde „meerderheid" Ie allen tijde in staat is, in te grijpen op het domein der niet-Tsjechen." De Sudetenduitschers zullen nimmer een aanliangsol willen zijn! Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van onzen Zoon, JAN. D. BLAAUBOER. C. BLAAUBOER— de Graaf. Burgerbrug, Juli 1938. De Schager menschen, die aan de B.A.C.H.-reis hebben deelge nomen, betuigen met deze hun tevredenheid over het verloop van dezen tocht-. Het was in één woord af. Zij danken den heer v. Barne- veld hartelijk voor den genoe- gelijken dag, die hij voor hun heeft georganiseerd. Anna Paulowna. H Dagelijks vanaf 4 uur. Ah Davidson's Kings of Swing. Tot 7 uur vrijt, entrée. Het Bestuur van den „Noor- dermarktbond" wenscht aan te besteden, onder gegadigden in het rayon van dien Bond, op Vrijdag 29 Juli 1938, Teekening en bestek, waar in de noodige gegevens om trent tijd en wijze van aanbe steding, zijn tegen betaling van f2.per stel, vanaf heden verkrijgbaar bij ondergetee- kende. Noordscharwoude, Juli 1938. JOH. OOSTERLEE. w.o. 4 zoo goed als nieuwe Damesrijwielen. Fa. Anneveldt De Haas LAANPLEIN SCHAGEN. op 24, 25 en 26 JULL Muziek Sonny-band. Aanbevelend, D. SWAGER. Gevraagd: AARDAPPELROOIERS. N. G. KISTEMAKER, Waard- polder, Kolhorn. Len voor levert keurig gekaft en geetiquetteerd en voor al op tijd SCHAGEN Te koop een wit geëmailleerd KOLENFORNUIS, fabrikaat Küpperbusch, groot formaat, bovenblad 66 X 107, in prima conditie, tegen voor- deeligen prijs. L. BOLTE, Schagen. Er bieden zich aan: 2 ZICHTERS, tevens aardappel- en bieten- rooiers. Inl. bij C. H. LIMPERS Wieringerwaard.. Te koop: DEKRIET, H. RAVEN, Magnusstr., Scha ffen. Gevraagd: BAKKERSLEERLING, of gevorderd. A. PLAKMAN, Keinsmcrbrug. Te koop: EEN STIER, geb. April 1937, dekt en be vrucht goed, lijst ter inzage. C. PLUISTER, Veenhuizen, Ileerhugowaard. Gevraagd, zoo spoedig moge lijk, een flinke BOERENKNECHT, best kunnende melken. Jb. VAN ESSEN, Pettemerpolder, post Burgerbrug. BOLLENPELSTERS gevraagd bij J. K. SLOT, Dirks- horn. Niet op Zondag. Te koop: 1 ^-jarige STIER, Frans K 1-45, beste productie, bij L. VISSER, Dijkstaal, St. Maarten. Van nijpenden nood tot verkwis tenden overvloed. En omgekeerd... Saneering is broodnoodig. Op de Chr. ITist, zomerconfcrenlie te Lunteren hield dr. Ir. G. Flieringa heden een referaat over „Bevordering gen beheer- sching van den uitbouw der gemeenten". Na een korte inleiding bespreekt dr. Flie ringa in de eerste plaats het tijdvak van min of meer doelbewust leiding van den groei der gerheonton,-<lat' in ons land is ingeluid door de Woningwet van 1901. Spr. vestigt de aandacht op twee hoofd gedachten van de Woningwet, namelijk eenerzijds de directe zorg der overheid voor verhooging van het peil der volkshuis vesting, anderzijds de zorg toe te zien op dc toekomst en ontwikkeling der stad. Onder het régime van die wet is in ons land zeer veel goeds tot stand gebracht ten bate van de volksgezondheid, de volks kracht, de moraliteit en het economisch weerstandsvermogen van ons land. Ervaring van den laatstcn tijd heeft ons echter de oogen geopend voor 't ontstellende feit, dat de wo ningproductie zich voltrekt zonder redelijk verband met de behoefte aan woningen. Uitvoerig behandelt spr. in dit verband het probleem van de leegstaande woningen. In de drie grootste steden van ons land staan tezamen meer dan 25.000 wo ningen leeg, een woningvoorraad toe reikend om een bevolking van meer dan honderdduizend zielen te huis vesten. Desondanks wordt steds bijgebouwd, ten koste van de ontvolking van gansche stads wijken. Wij leven in een woningovervloed, het geen een verkwisting beteekent., die onze verarmde maatschappij niet kan dragen! Alleen in de 3 groote steden ligt een ka pitaal van honderd milliocn gulden rente loos. Dc aanbouw van woningen gaat echter door, ook indien daaraan geen behoefte be staat. Er is_ een dispariteit tusschen behoefte en productie. Dit leidt tot de conclusie, dat wij den waarborg missen, dat wij niet te ecniger tijd weder voor het vreeselijke feit van woningnood zulen worden gesteld. Wij mogen dc oogen niet sluiten voor de gevaren, welke voor ons volk kunnen voort vloeien uit het gemis aan regel in de wo ningproductie. Duisternis. Als tweede ernstig gevolg van het gere leveerde verschijnsel merkt spreker aan, dat men ten aanzien van de voortzetting van onze woningpolitick in een toestand van onzekerheid geraakt, omdat het pers pectief van onze woningvoorziening in het duister is gehuld. Hoe kan men plannen make voor saneering van slechte woonwijken voor verbetering van minder gevraagde wo ningen en voor andere actueele doeleinden op het gebied der volkshuisvesting, wanneer men geen enkel houvast heeft omtrent de vraag, hoeveel, waar en wat in de naaste toekomst zal worden gebouwd? Spr. oppert de vraag, in welke mate ver dere leiding van overheidswege moet worden gegeven, in studie moet worden genomen. Volgens wetenschappelijke becijferingen kan worden aangenomen dat omstreeks het jaar 2000 de bevolking van Nederland haar maximale hoogte zal hebben bereikt, waar na verdere toeneming niet wordt verwacht Dr. Wicbols, neemt aan, dat Nederland dan oncevoer 12^ millioen inwoners zal tellen. Men kan dus wel met een redelijke zekerheid berekenen, hoeveel woonruimte ons volk in de toekomst noodig zal hebben. Een onbelemmerd voortwerken van de maatschappelijke krachten op dit gebied, zoonis zij zich thans aan ons voordoen, zou. groot nadeel kunnen brengen, zoo besloot spr. Dr. L. Heyermans overleden Gisteravond om tien uur is dr. L. Heyer mans, oud-directeur van den gemeentelijken geneeskundigen en gezondheidsdienst te Amsterdam, in het Walhelminagasthuis waar hij sinds ecnige maanden werd ver pleegd, overleden. Hij bereikte den leeftijd van 64 jaar. Onder leiding van den heer Heyermans groeide de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst tot een zeer omvangrijke organisatie. De overledene genoot bijzondere bekend heid door zijn publicaties als hygiënist en was een actief medewerker van tal van or ganisaties. en instellingen op medisch-so- ciaalgebied. Nieuw grensincident in Mandsjoekwo Thans door Japansche soldaten. Uit Chabarovsk wordt gemeld, dat 21 Juli jl. twee motorbooten van Mandsjoekwo op de Oessoeri-rivier hebben gevaren bij het dorp Vidnoe. Zes opvarende Mandsjoekwo-Japan- sche soldaten hebben de grens ge schonden, door aan land te gaan op het eiland Faingof, dat Russisch is. Deze soldaten hebben het vuur geopend op 'n Sovjetrussischen mo torboot, welke juist passeerde. Russische grenswachten hebben de zes soldaten gevangen genomen, Twee van hen werden tijdens een vuurgevecht gewond. Over U, maar zonder U Een nieuwe oplossing van het Tsjecho-Slswaaksche probleem! In Londen gaan in uilecnloopende kringen geruchten, dat Duitschland de Tsjecho-Slo- waaksche kwestie zou willen regelen buiten Tsjeclio-Slowakije om. Een door den Duitschcn ambassa deur von Dirksen aan Chamberlain gebracht bezoek brengt men hierme de in verband. Men veronderstelt-, dat van Duitsche zijde de gedachte naar voren gebracht is, dat het Tsje- cho-Slowaaksche probleem liet bést besproken zou kunnen worden tus schen Duitschland, Italië, Groot-Brit- tanje en Frankrijk, en dat, wanneer men een oplossing zou kunnen uit werken, men zich dan tot Tsjeclio- Slowakije zou kunnen wenden Wan neer dan het Tsjccho-Slowaaksche probleem geregeld zou zijn, zou Duitschland een waarborg van Tsje- cho-Slowakije's integriteit voor den tijd van vijf jaar kunnen geven. Andere geruchten behelsden, dat Duitschland bereid zou zijn een kwalitatieve beperking der luchtbe- wapeningen te bespreken. De officieele F.ngelsche kringen noemen deze geruchten fantastisch. Veerkeersvliegtuig tegen berg gevlogen De tien passagiers en vier l^den der bemanning omgekomen. Nabij de Poolsch-Roemeensche grens op 80 K.M. afstand van de Roemeensche stad Campulung, is een vliegtuig van de Pool- sche Luchtvaartmaatschappij L.O.T., dat den dienst WarschauBoekarest onderhield neergestort. Dc tien passagiers en vier le den der bemanning kwamen om het leven. Het toestel was juist te Ccmauzi opgeste gen, toen het tegen een berg vloog. Dezer dagen is te Haarlem bijeengekomen het bestuur van het Pachtbureau Noordhol land, ingesteld ingevolge de nieuwe Pacht wet, ter bespreking van de Stichtingsacte.. Het bestuur bestaat uit de volgende per sonen. Mr. P. S. Winkel te Hoorn, voorzit ter; C. A. J. van Baar te Haarlem, secretaris, Joch. Blaauboer Kzn. te Schagen; J. van Kampen te Spierdijk. P. Kistemaker te Kol horn, H. Klaver te Alkmaar, Jn. Lakeman te Lutjebroek, P. Mantel te Schermerhorn, W. A. C. Mcekel te Amsterdam-Zuid, D. No bel te Midden-Bcemster, Chr. Rcindcrs Fol- mer te Heemstede, Jac. P. Nijssen te Sant poort, A. Schermer te Hoogkarspel, W. Specht Grijp te Heemstede, Joh. Verkuijl te Heemstede, K. Vlaming te Nieuweschild, Texel, E. Vogelenzang te Egmond a. d. Hoef. Het bureau is gevestigd te Haarlem, te adressecren aan: het pachtbureau Noord- Holland, Parklaan 12, Haarlem. Tot de kern-commissie werden benoemd: 1. mr. P. S. Winkel te Hoorn, voorzitter; 2 Joh. Verkuijl tc Heemstede; 3 W. Specht Grijp te Heemstede en 4. C. A. J. van Baar te Haarlem, secretaris. ALKMAAR, 22 Juli 1938. Aardappelen 2—4; aardbeien 22—57; aal bessen 713; andijvie 1.60—4: appelen 5.50, bloemkool 915; bloemkool II 47; bicten 3.60; doperwten 36; druiven 1927, gele kool 2.60; groene kool 3.60; kropsla 0.50 2.40; komkommers 2—3.50; peterselie 1—2, perziken 2—8; postelein 0.30—0.54; peulen C10; rabarber 1.503.50: roode kool 1.20— 1.80; selderie 12; spinazie 16 p. 0.220 60; sniiboonen 618; dubbele speciebonen 10 12.50, tuinboonen 3045, tomaten 45.50, uien 2.605; wortelen' 49; zwarte bessen 30-35. WARMENHUIZEN. 22 Juli 1938. Schotsche muizen 2.203; id. grove 1.70 2.10; id. drielingen 2.302.70; eigenheimers 3.70—3.80; aanvoer 36Ó00 kg. aardappelen. WINKEL, 22 Juli. 1938. Aalbessen 640; kruisbessen 58; Fram bozen 2520; aardbeziën 10—15; slaboonen 1213; peulen S9; tuinboonen 1.60—1.80, aardappelen 1.80—2; komkommers 24; rabarber 22.60. MEDEMBLIK, 22 .Tuli 1938. Bonken 8085; schotsche muizen 051.10; kleine muizen 75—85; borgers 1.051.70; kleine 8090. ALKMAAR, 22 Juli 1938. KI. Edammer 40pl. 7240 st., verkocht 6920 1920, Ed. Kruidkaas 200 st., verkocht 200 2020; totaal aanvoer 7440, verkocht 7120. NOORDSCHARWOUDE, 23 Juli 1038. 97600 Kg. aardappelen: .Schotsche muizen f 23.50, grooten f 1.602, Eigenheimers f 3—3.60. bl. dito f 2.30—3.50, driel. f 1.90— 2.70. klpine f 1 30. 550 Kg. uien f 4.40. gele nep f 7.508, 6500 Kg. zilveruipn, driel. f 6.807.40, nep f 7.0010-70, 60 Kg. snereie- boonen f 2022. 375 Kg. tuinboonen f 2.30 2.40. 450 Kg. roode kool f 1.30, 0000 Kg. wit te kool f 0.80—1.10, 1600 Kg. gele kool f 3, 300 Kg. bloemkool f 15. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Juli 1933. Desondanks wordt steeds- gexe7.ao...oooo 110.000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 2-10—3.50. Eigenheimers f 2-703.50, hl. di to f 2.60—3.30. driel. f 2-20—2.60. kleine f 0.80 1.10, 800 Kg. zilveruien driel. f 6.20. nep f 8.30—9.80, 150 Kg. neen f 4.50—4.70. 500 Kg. sperciehoonen f 18.30—20.50. 55000 Kg. roo de kool f 1.20—2.10. 1800 Kg. witte kool f i —1.10. 15000 Kg. gele kool f 2 66—3.10. 300 Kg. bloemkool f 8.10—13, 8000 Kg. tomaten A f 9.10—10, B f 11.50, C f 7.20—8.20, CC f 5. 56 Kg. druiven: Alicant f 37.20, Frankcntha- lers f 39.90.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3