Kantongerecht O BRIL UITENLANDSCH VERZICHT ie moeilijkheden der binnenschipperij terdag 23 Juli 1938 Economische beschouwing SPIERPIJNEN in zijn arm genezen DANK ZIJ KLOOSTERBALSEM AKKER'S KIQOSTERBALSEM VOOR ie Alkmaar. Ingezonden Alkmaarsche Kaasmarkt VOOR 'N GOEDE Terlep's Drogisterij J id en het ter er- nderen zij de opvoe- kind nvloed ierloos naken, zegend zullen et ook zien, in iets an» ver- kind. onder- van el an- On- in- an de f kin- sluit lIs zij niver- loeiin- dien n het moe- ulling in weinig henziel i arti- com« rijkste, moreel den ik De sonde 'an a von dood- t be- i idee indere OOGE HEFFINGEN EN OVERAANBOD VAN VRACHTEN. LEGEERINGSBEMOEIING OOK HIER. Dat we in Nederland iets kennen als een crisis op het gebied der bin nenschipperij is iets, wat we nauwe lijks behoeven te vermelden. Ook is algemeen bekend, dat er druk wordt gezocht naar middelen om in deze verbetering te brengen, al dient hier, helaas, onmiddellijk aan te worden toegevoegd, dat tot dusverre in dit opzicht nog bitter weinig werd be reikt. 'oor ons liggen een aantal prae-adviezen het dit jaar gehouden twaalfde Scheep- rtcongres, waaruit we ter illustratie van bestaande moeilijkheden, enkele frap- ïte gegevens willen aanhalen. Alvorens irtoe over te gaan, meenen we, zeer in kort, even te mogen aangeven, waar de malaise op binnenscheepvaartgebied otendeels is toe te schrijven, de eerste plaats dan is na den oorlog voor een tiental jaren zeer veel aan- louwd, zoodat de vloot een betrekkelijk oten omvang had, toen allengs meer de chtauto als concurrent begon op te tre- i In dezen strijd wist de auto, door haar otere snelheid, door het feit, dat ze iedere ats kon bereiken en door haar relatieve dkoopte, menig succes te boeken en zon- te zeggen, dat, het moderne vervoermid- rhet pleit heeft gewonnen, werd aan den chtschipper veel schade berokkend. Deze tste was er verder in te geringe mate toe rgegaan zijn vervoermiddel te moderni- rcn en te voorzien van motorkracht. Dat er te water nog wel iets te be reiken is, werd bewezen door de kleine kustvaarders, die men o.a. veel vindt in de provincie en die zoo veel vracht kunnen vinden, dat in dit bedrijf mag worden gesproken van een zekeren bloei. Is een der grootste bezwaren voor de bin- ischeepvaart worden gemeld de hooge fingen aan brug-, sluis-, haven-, vaart-, laad- en andere gelden, die door het rtuig moeten worden opgebracht. Van welk een omvang deze zijn blijkt» wanneer we lezen, dat de ge- heele binnenscheepvaart per jaar jonge aan vrachtpenningen bij benadering f 20.000.000.beurt, terwijl naar schatting voor de vaart op een deel van de waterwegen de vaart op de rivieren en de rijkskanalen is vrij en voor het gebruik van ha vens e.d. niet minder dan ruim 16.000.000.per jaar door de binnen schipperij moet worden betaald. Verschillende voorbeelden, aan de werke- theid ontleend, geven ons een nader in- ht. omtrent den druk, die deze heffingen de scheepvaart uitoefenen. Van deze voor- elden wyillen we er een, het eerste oveme- ittt Vervoer van beetwortelen van Zeven- o£ rgen (25S ton) met schip, groot 282 ton, ar Breda. Schip begeeft zich ledig van swijk naar Zevenbergen. Vrachtprijs f 1.40 r 2000 K.G. (in totaal verminderd met de provisie aan de B.C., f 168.) om- vrien- te „Dag nsten mijn n als dach. ïiden, e het i iets rouw, mg gang ie in rust. ij keu t te- oefd, wat wei- het nog :hen, - eden put irtig en ont- de mid- >ing. niet den. zoo- Hig, In in uit- er ltijd kan son- rekt uit- :he- bij- ;rst lige ust ren i ge Bruggeld Rijswijk f 0.05 doorvaartgeld Delft 4.25 bruggeld Delfshaven 0.23 havengeld Rotterdam 8.45 sluisgcld Parksluizen 4.94 sasgeld Roodevaart 14.10 bruggeld Zevenbergen 2.82 bruggeld Zevenbergen (terug 22.42 sasgeld Roodevaart 14.10 drijfgeld Mark en Dintel 11.28 havengeld Breda „11.28 Totaal' f93.92 bijna 56 van het vrachtcijfer. 'n Pijn om razend te worden bl) 't bewegen van den arm „De pijn begon in mijn bovenarm en zette zich zoo voort tot in mijn nek, soms zóó hevig, dat het huilen mij nader stond dan het lachen. Gewone spierpijn, zeide men mij, maar ik kon niets vinden om die gewone pijn te genezen. Ten einde raad ben ik met Kloosterbalsem begonnen. De uitwer king is enorm qeweest Na de eerste behandeling verminderde de pijn al en na voortgezet gebruik zijn al mijn pijnen verdwenen, dank zij Klooster balsem, den grooten pijndooder" E, 9. C. te A. ORIGINEEL TBR INZAOB „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrjjfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren ichroefdoos 85 et Potten» 62H ct en ƒ1.04 De vrij' ingewikkelde beschouwingen om trent de grootte van het surplus aan tonna ge, dat in ons land zou bestaan, willen we niet volgen, doch slechts memoreeren, dat blijkens de berekeningen in 1934 in October de maand van het maximaal vervoer de aangeboden scheepsruimte de vraag daar naar met 10 heeft overtroffen, doch dat in April slechts 30.8% van de binnenvloot in gebruik moet zijn geweest. Dit buiten gebf'uik zijn uit zich in den wachttijd, die voor een goed deel afhanke lijk is van het gebied, waarin men zich be vindt, welke echter b.v. in de provincie Gro ningen in 1935 opliep tot in doorsnee 60,9 lig dagen, in Friesland tot 3S,8. Deze gegevens toonen voldoende aan met welke schier onoverkome lijke moeilijkheden de binnenschip perij te kampen heeft en het is dus ook geen wonder, dat hier, gelijk in zooveel andere bedrijven wordt ge zocht naar saneeringsmaatregelen, die eenerzijds zouden moeten be staan uit verlaging der rechten, an derzijds uit het buiten gebruik stellen van een deel en dan natuur lijk het oudste deel van de vloot, Intusschen maakt onze binnenschipperij deel uit van het vervoer in het algemeen. Daartoe behooren ook het auto-transport en de spoorwegen en het is moeilijk het eene te regelen zonder zich daarbij te begeven op het terrein van het andere. .Zoodat er geen andere weg is, dan de binnenschipperij te betrekken in de coördi natie van liet vervoer. In hoeverre als gevolg daarvan voor onze eens bloeiende binnenschipperij betere tijden zullen aanbreken, dienen we af te wachten. Alleen zal hierdoor weer en nieuw bedrijf in meerdere mate dan tot dusverre het ge val was aan overheidshanden worden ge legd. Beperking van de vrijheid schijnt het teeken des tijds te zijn. Deze beperking is echter onvermijdelijk voor die bedrijven, welke zonder bescherming van de overheid niet langer bii machte zijii het hoofd boven water te houden. Bultenl. Spoorbiljetten (met kortingen) Scheepspassages Luchtvaartbiljetten Goedkoope privéreizen Zwits. hotelplanreizen Reismarken, cheques, Vreemd geld Hotel- en treinreserveering t.o. Postbrug VELTHUIJS DEN HELDER, TELEFOON 308 (Zitting van Vrijdag 22 Juli.) S c 'h o o r 1. LINKS VAN DEN WEG. Verd. P. Gr., van beroep werkman en wonende te Schoorl, moet terecht staan, omdat hij op 4 Juni j.1. rijdende op een mo torrijwiel op den Bergerweg, hoek Laudels- weg aan den linkerkant van den Weg zou hebben gereden, waardoor een aanrijding zou zijn veroorzaakt.. Verd. zegt, dat hij naar links moest gaan, omdat een bakfiets uit den Oosterweg kwam. Van den kant van Bergen kwam een auto den hoek om. Op den linkerkant van den weg is verd. niet geweest. Get. F. P. uit Alkmaar verklaart, anders en zegt, dat hij met z'n motorbakfiets van Alkmaar kwam en niet uit den Oosterweg. Verd. passeerde hem vlak bij den Loudels- weg en nam dus den linkerkant. Daardoor reed hij tegen een auto op die uit de rich ting Bergen den hoek omkwam. Als get. a décharge wordt gehoord mcj. H. A. woonachtig te Schoorl die komt ver klaren, dat de motorbakfiets op den Oos terweg stond. De Kantonrechter Mr. Boerrigter maakt er verd. op attent, dat de berijder van de bakfiets deze daad had neregezet; maar eerst is de motorrijder de fiets gepasseerd. Verd.: Ik ben niet op den linkerkant van den weg geweest! De Ambt. van het O.M. mr. de Bruevs Tack zegt, dat verd. hij een kruising der wegen niet had mogen passeeren. Dat ver biedt de wet. De get. a décharge weet verder niets van het geval. De motor is tegen het spatbord van de auto opgereden en omgeslagen. Get. is er toen afgevallen. De ambtenaar vordering nemend, acht wettig en overtuigend bewezen, dat verd. links van den weg heeft gereden. Mr. de Brueys Tack vraagt f 20.— boete subs. 10 dagen hechtenis. Verd. blijft ontkennen aan den linkerkant te hebben gereden. De Kantonrechter veroordeelt verd. tot f 12 boete subs. 8 dagen. Bergen DRONKEN 'ACHTER HET STUUR. Verd. W. C. Sch. wonende te Bergen wordt ervan beschuldigd, dat hij te Koe dijk op de vlotbrug heeft gereden, terwijl hij onder invloed van sterken drank ver keerde en daardoor de brug kapot reed. Verd. laat verstek gaan. Als get. wordt gehoord C. v. d. H. brug wachter te Bergen, die verklaart, dat verd. tegen de brugleuning opreed en het in strumentenkastje om de brug open te draai en kapot reed. Weliswaar kon verd. loopen, maar get. vond het toch beter, dat verd. met zijn auto niet verder ging. Terwijl get.. den verd. aan den praat hield, heeft z'n zoontje de politie opgebeld in Bergen. De Kantonrechter vroeg get. of verd. niet in de tram heeft willen stappen? Get.: Ja, maar de conducteur wilde hem er niet in laten. Toen is verd. gaan loo pen. Ambt. O.M.: Waar bleef die auto dan? Get. Die was kapot en stond bij de brug. Mr. de Brueys Tack vordering nemend aoht het tenlaste gelegde een ernstig feit en eischt f 40.boete subs. 30 dagen hech tenis met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. Mr. Boerrigter vonnis wijzende veroor deelt verd. bij verstek tot f 30 boete. subs. 20 dagen, met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. Sint Pancras.- VROEG OP EN LAAT THUIS. Dan moet terecht staan J. V., wonende te St. Pancras, die proces-verbaal kreeg, om dat hij zonder bel op z'n fiets reed. Verd. voert ter verdediging aan, dat de bel er den vorigen dag was afgevallen. Ambt. O.M.: Dat is wel toevallig, want U waart 14 dagen van tevoren al gewaar schuwd, omdat u geen bel had. Verd.: Ik had toen al een bel gekocht, maar vergeten de bel er op te zetten. Ik moet 's morgens vroeg op en kom 's avonds laat thuis. De ambtenaar eisoht f 4.boete, subs. 2 dagen. Mr. Boerrigter, vonnis wijzende, ver oordeelt verd. tot f 2 boete subs. 2 dagen hechtenis. Nog eens de ambten arendict at uur. Aan de Bedactie van de Schager Courant, Schagen, Mijne He eren, Naar aanleiding van het redactioneele onderschrift onder mijn ingezonden stuk in uw blad van 19 Juli wilde ik hieraan nog gaarne het volgende toevoegen hetgeen ik U verzoek nogmaals te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. De eleotiificatie van de Wierin- germeer. Het doet mij genoegen uit Uw onder schrift, te mogen constateeren, dat ook U blijkbaar inziet, dat we in de Wieringer- imeer nog niet aan artikelen als het Uwe toe zijn, afgezien nog van mijn. meening, dat ik de omstandigheden nog moet leeren kennen, waaronder men überhaupt aan de gemeenschap door dergelijke artikelen een dienst kan bewijzen. Het zou imij interessee ren Uw gegevens, die U tot dit artikel leid den te leeren kennen, hoewel ik vermoed, dat ze wel uit anonieme bronnen geput zul len zijn. Tot zoover de ambtenaren-dictatuur. Betreffende de P.E.N.-provisie, wil ik nog dit zeggen: Indien de storm over het hoofd van den heer van Eek hieruit ontstond, dan geloof ik dat het een storm in een glas wa ter is. Immers, het komt er heelemaal niet op aan wien profonna deze provisie toe komt, daar ze immers onder allo omstan digheden bij de Wieringenmeerdirect.ie be landt; ook wanneer de installateur ze met een giro van het P.E.N. kreeg. In dit laatste geval zou hij er n.1. bij zijn inschrijving wel hebben rekening gehouden en om de concurrentie te staan, f 16.per kookinstallatie minder gerekend. Resumeereiide geloof ik dus niet zoo zeer abuis te zijn. Met dank voor de mij verleende plaats ruimte verblijf ik, Hoogachtend, G. J. Ekkers Juist mijnheer Ekkers! De provisie was, onder alle omstandigheden bij de Wierin- gei-meerdirectie beland." Maar, geachte heer, schrijf er dan hij, dat dit nergens in de geheele provincie Noord- Holland zou gelukken, omdat overal de middenstand onafhankelijk genoeg is van het bestuursapparaat om krachtig te gaan protesteex*en en laat er dan vooral op vol gen, dat dit in de Meer niet mogelijk is, om dat daar de overheid zooveel macht, heeft, dat een of meer middenstandei's zich' opzij moeten laten schuiven en toezien dat de vergoeding, welke den installateur is toege dacht, door de Wiei'ingermeerdirectie wordt binnengehaald. Als U het zoo stelt, dan legt U de vinger op de wonde plek. Want hier is onrecht geschied! En tegen dei-gelijk onrecht zullen wij blij ven protesteeren. Evenals tegen een dicta tuur van de ambtenaren. Voorloopig hebben wij voldoende vertrou wen ju den rechtvaardigheidszin van den burgemeester van Wieringermeer en twij felen niet of de resultaten daarvan zullen merkbaar worden en in verdere uitwassen zal het mes wel gezet worden. Mocht dit onverhoopt niet het geval zijn, mijnheer Ekkers, dan zult U ons aanstonds weer op onze post vinden, ten spijt van Van EekEkkers cs. Red. Sch. Crt. DEN HELDER Ondragelijke pijnen bij nat weer Rheumatische pijnen door zijn heele lichaam De heer N. M. werd jarenlang gekweld door rheumatiek; vooral bij nat weer leed hij het meest. Maar dat is nu allemaal voor^ bij dank zij Kruschen. Hij schrijft ons: „Ik leed jarenlang aan rheumatiek. Bij nat of vochtig weer hield de pijn geen oogenblik op en was niet te beschrijven. Het is in enkele ledematen begonnen, maar het duurde niet lang of de pijn zat door mijn heele lichaam. Toen ik Kruschen Salts begon te nemen, bemerkte ik, dat het mij meer goed deed dan eenig ander mid del, wat ik daarvoor had geprobeerd en thans ben ik geheel bevrijd van mijn pij nen, zelfs bij nat weer. Ik kan Kruschen Salts van harte aanbevelen aan ieder, die aan rheumatiek lijdt". Rheumatische pijnen zijn meestal een ge volg van een overmaat van urinezuur in het lichaam. Twee van de zes zouten, in Kruschen Salts lossen het urinezuur op, terwijl andere bestanddeelen de natuur op krachtige wijze helpen, dit langs de natuur lijke kanalen te verwijderen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten. Geheel onverwacht was de ten dens beter, wat zich uitte in een stij ging over de geheele lijn van om streeks en halve gulden. De hoogste markt steeg tot 121.50. Voor f21. gingen verschillende exportstapels van de hand, zoodat de doorsneeprijs voor opzetgoed kan worden gesteld op f 20.50 a f 21.—. Ook de consumptiekaas was beter. De beste kwaliteiten brachten op f 19.50f 20.zachter goed, soms een tikje bros 119. Doordat de betere markt eenigszins onverwacht kwam, waren de vraag prijzen redelijk en was het verloop vlot. Merkwaardig hoog waren de prijzen voor boerencommissie, de hoogste markt was hier 126.50 en de gang f25.a f26.De aanvoer er van is weliswaar gering, het is zoo goed als uitsluitend kaas, die moet worden opgezet en de speculatie schijnt hier dus nog al iets aan te durven. Op de goede markten in Noord en Zuid-Holland was ook Friesland vaster. Moeilijk valt te bepalen, waaraan deze verbetering moet wor den toegeschreven. Wellicht dat de vaste tendens in andere levensmid delen, die voor kaas in de plaats kunnen komen, als vleeschwaren, er mee verantwoordelijk voor is. HET RUSSISCH-JAPANSCHE GRENSIN CIDENT. DE ZICH TOESPITSENDE JA- PANSCHE MOEILIJKHEDEN. VOOR RUSLAND SCHIJNEN DE VERHOUDIN GEN IN HET VERRE OOSTEN EN IN EUROPA GUNSTIGER DAN OOIT. Groote gebeurtenissen werpen hun schaduwen vooruit, zegt een spreek woord. Groote gebeurtenissen hebben plaats in het Verre Oosten waar op het oogenblik een oorlog woedt, die, zoo we hier in Europa geen we reldoorlog hadden gekend, heel wat records zou hebben gebroken en die vermoedelijk nog eeuwen lang zal voortleven in de herinnering, zoowel van Japanners als van Chi- neezen. De resultaten van dezen oorlog zullen toonaangevend zijn voor den evenwichts toestand, die straks in dit Verre Oosten ge boren zal worden. Deze resultaten vormen het groote gebeuren van morgen en, zoo de teekenen niet bedriegen, begint het oogen blik, waarop dit morgen heden zal zjjn geworden te naderen. Rusland althans schijnt omtrent de kwestie, wie als overwinnaar uit het conflict te voorschijn zal ko men, geen twijfel meer te koesteren en het moet voor de heeren te Tokio met een prettigen pasvorm en juiste sterk te der glazen gaat men naar den vakopti cien TERLEP. Want met zoo'n TERLEP's BRIL wordt het naaien en lezen weer een genot. Kosteloos oogonderzoek, 's avonds tot 8 uur. Reparatie aan Brillen, Fototoestellen, enz., in eigen reparatie-inrichting, vlug en goed koop. Gediplomeerd Opticien, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. SCHAGEN. Ziekenfondsleverancier. een ontstellende gewaanvoording zijn geweest te kunnen vaststellen, dat het zich zoo zeer van zijn macht bewuste Japan door den Sowjet als de vermoedelijke verliezer wordt gedoodverfd. Het grensincident, dat door Raisland aan de grens van Siberië en Mandsjoekwo is uitgelokt en dat in elk opzicht blijk geeft va.n een koele berekening der Russen, zou achterwege zijn gebleven, indien Japan geen teekenen begon te vertoonen van inzinking indien Japan zich aan de Russische grens niet zoodanig had verzwakt, dat het de vraag is of er van een behoorlijke tegenweer nog sprake zal kunnen zijn. De handelwijze der Russen biedt op zichzelf een staaltje van zoo verregaande brutaliteit, dat. het woord uittarting hier het eenig juiste schijnt. Zonder de minste waarschuwing wordt eenvoudig de grens en aantal kilometers verlegd, terwijl men te Moskou een en ander voldoende gemo tiveerd acht door de nuchtere verklaring, dat men ontdekt heeft, dat het bezette gebied in werkelijkheid aan Rusland be hoort, al is dit uit de beslaande verdragen allerminst op te maken. Men kan zich be grijpen dat Japan, gewend als het is ge raakt aan de gedachte wel zelf op deze wijze te mogen rooven, zonder dat een ander zich die vrijheid mag veroorloven, overloopt van woede. De pers legt zich hoe genaamd geen beperkingen op om vergel ding en genoegdoening te eischen voor deze Russische daad van geweld en, hoezeer ze daardoor blijk geeft van vaderlandsliefde, toch is het de vraag of door deze felle cam pagne aan Japan een dienst is bewezen. Er zijn nu eenmaal oogcnblikken in ieders le ven, waarin het beter is het een en ander door de vingers te zien. Genoegdoening eischen is goed en wel, men moet dit kunnen doen. De toestand is op het oogenblik van dien aard geworden, dat het een zeer ernstig prestigeverlies voor Japan zou beteekenen, zoowel in buiten- als in binnenland, indien het zich bij de Russische grensschen- ding zou neerleggen. Het is echter zeer onwaarschijnlijk, dat het er iets tegen zal kunnen doen. Immers de berichten uit China zijn niet van dien aard, dat Japan er aanleiding in mag vin den voor een groot optimisme. In de rich ting van Hankau worden geen vorderingen meer geboekl, de strijd is er vastgeloopen en de verovering van deze stad door Japan schijnt voorloopig van de haan. Uit andere gebieden,' die reeds geruimen tijd geleden in handen der Japanners zijn overgegaan, leest men van gevechten, die lang niet altijd verloopen in het voordeel van de Japanners. Hier en daar worden steden prijsgegeven aan de Chineezen, kort om van een. Japansche overmacht is zeker geen sprake meer. Hoe onder deze omstan digheden moeilijkheden zouden kunnen worden uitgelokt met Rusland, wiens leger de reputatie heeft zeer modern te zijn uit gerust, is een vraagstuk, dat zelfs de Ja- pansche generaals niet gemakkelijk zullen kunnen oplossen. Naast een kentering aan de oorlogsfron ten in China ten nadeele van Japan, begint in Japan de economische toestand steeds nijpender te worden, terwijl, gelijk reeds herhaaldelijk werd vernomen, de industrie niet bij machte is de bestellingen voor het leger uit te voeren. Intusschen wordt uit Japan melding ge maakt van nieuwe incidenten langs de Rus- siscih-Mandsjoekwosche grens. Hoewel deze niet de omvang schijnen te hebben van de bezetting van den heuvel Tsjangkoefcng, is het met gebeurtenissen als deze zoodanig gesteld, dat ze zoo belangrijk zijn als ze door de partijen worden gemaakt. Het ook nu weer niet zwijgen van Japan, zou er op kunnen wijzen, dat men te Tokio bezig is om te trachten door woorden te bereiken, wat door daden niet mogelijk is. Dit komt neer op „bluf" en de eerstko mende dagen zullen ons toonen, in hoeverre Rusland daarvoor toegankelijk is. De heele gang van zaken doet vermoeden, dat men te Moskou op het oogenblik wel berekenend en koel te werk gaat. Voor de Japansche positie is men niet blind, mis- schen ook wordt overwogen, dat de waarde van het Japansche leger de laatste jaren is overschat. Daarnaast is de toestand in Eu ropa voor Rusland op het oogenblik verre van ongunstig. In ons wereld deel heeft Moskou feitelijk alleen te rekenen met Duitschland als ge vaarlijke tegenstander. Berlijn nu is voorloopig vastgeloopen op Tsjecho- Slowakije. Het is uit de gebeurte nissen, die zich rondom dit land hebben afgespeeld vrijwel geisoleerd te voorschijn gekomen en het ziet zich de weg naar Rusland versperd door Polen en Tsjccho-Slowakije, die niet genegen zijn met Duitsch land gemeene zaak te maken. Hierdoor is tusschen de beide groote te genstanders een wig gedreven die hen voor elkaar onbereikbaar maakt en waardoor Rusland zich in den rug volkomen gedekt ziet.. Daarbij komt, dat de goede verstand houding tusschen Frankrijk en Engeland een soort hoogtepunt heeft bereikt, dat deze week culmineerde in het bezoek van den Engelschen koning aan Frankrijk. De rede voeringen, bij die gelegenheid gehouden richtten zich tegen niemand in het bijzon der, ieder echtér, die voornemens mocht zijn den status quo in Europa te wijzigen, daarmede de vrede in ons werelddeel in gevaar brengend, mocht zich de te Parijs geuite woorden aantrekken. Zoo schijnt, niettegenstaande de spannin gen welke zich van tijd tot tijd in Europa hebben voorgedaan, de toestand hier allengs stabieler te worden. We zullen moeten afwachten, ïïoe zich alles ten sloffe ontwikkelt. Intusschen ziet bet er naar uit, dat Rusland de tijd als ge komen acht om te trachten zijn tegenstan der in het Verre Oosten een knock-out toe te dienen,

Schager Courant | 1938 | | pagina 9