Plaatselijk Nieuws. EESTGEBAK Ia AMILIE-LEVENl Japan zal vechten tot den val van Tsjang Kai Sjek Nieuwe wet op de testamenten in Duitschland R ANZEN'S UIT HET DE A.S. HULDIGINGSFEESTEN. De commissie voor de a.s. huldigingsfees ten vergaderde bij don heer G. Boontjes De bijeenkomst had tot doel met de plaatselijke vercenigingcn tot samenwerking te komen. Het voorloopig programma werd vastge steld. Zaterdagsavonds zal een fakkeloptocht worden gehouden. De v.v. Schagen zal zich met de organisatie van een eerste klasse voetbalwedstrijd belasten. Men zal nog trachten een kermis te organiseeren, en zich met exploi tanten verstaan. Den Maandag blijft gewijd aan kinder- en ^VeeTzaT'van de opbrengst van de lijsten Afhangen welke zullen circuleeren. De com missie rekent er op, dat ieder ingezetene voor dit algemeene nationale feest iets over heeft Hoe meer geld wordt ontvangen, hoe meer men kan doen! Men overweegt nog het doen uitvoeren van een cantate door den heer Jac. Jansen gecomponeerd, een veld loop, enz. enz. HET A.S. REGEERINGSJUBILEUM. Défilé te Amsterdam. Gisteravond werd ten raadhuize een ver gadering belegd met afgevaardigden van de plaatselijke Jeugdverenigingen. Op de ze vergadering werd besloten, dat een 4-tal .vertegenwoordigers van deze verenigingen een deputatie zullen vormen en dan met een vlag, waarin het. wapen van Schagen, op 6 September deel zullen nemen aan 't te Amsterdam voor H. M. de Koningin te houden défilé. NAAR HEILOO. Kaar wij vernemen, gaat de lieer J. Bestevaar, die zijn huis aan de Spoorlaan heeft verkocht, zich metterwoon te Heiloo vestigen. INDIENSTTREDING DIRECTEUR GASBEDRIJF. Naar wij vernemen, zal de heer Ir. H. van den Boom, die de benoeming tot ad ministrateur-bedrijfsleider aan de Gasfa briek beeft aangenomen, op 15 September a.s. in functie treden. VERKEERSTELLING. Op Zondag a.s. zal nogmaals in "deze gemeente een verkeerstelling worden ge houden, waaraan door 4 personen wordt deelgenomen. Deze telling gaat uit van 't Provinciaal Bestuur van Noordholland. VERHUURDERSVEREENIGING „DE EENDRACHT." Een gunstig jaar achter den rug. De verhuurdersvereeniging voor Schagen en omstreken „De Eendracht" vergaderde gisteravond' öflcler leiding van den heer C. Barsingerhorn (Barsingerhorn) in café C. V. Huiberts. Als de Voorzitter na het verstrijken van het Schager halfuurtje de vergadering opent, zijn slechts enkele leden aanwezig. Spr. wijst er op, dat de vereeniging nu vijf jaar bestaat en hot verheugt hem te kunnen mededcelen, dat ook het afgeloopen jaar weer voordcclig is geweest. Wel is het ledenaantal niet gestegen, maar de kas werd wederom versterkt. De secretaris, de heer P. v. d. Oord leest hierna de notulen, welke onveranderd wor den vastgesteld. De administrateur, de heer IC. Roggeveen deelt mede, dat aan het begin van het boekjaar stonden ingeschreven 160 leden met 456 woningen, aan het einde 166 leden met 453 woningen. Inmiddels zijn al weer 12 woningen ingeschreven. Wat de finan ciën betreft ,,het saldo per 1 Juli 1938 be droef!: f 496.69. De waarde der bezittingen op dien datum was f 548.42; op 1 Juli 1937 f 386.97/4. De vooruitgang bedraagt derhal ve f 161.4434. Een en ander wordt onder dankzegging aldus vastgesteld. Tot lid der financieel© commissie wordt herbenoemd de heer E. Rentenaar (Schager- brup) en benoemd de heer A. Sleutel. Bij de bestuursverkiezing worden de af tredende heeren C. Barsingerhorn en P. v. d. Oord met groote meerderheid van stem men herkozen. Het salaris van den administrateur wordt wederom vastgesteld op f 72.50; tot admi nistrateur wordt herbenoemd de heer K. Roggeveen. Bij de rondvraag komen nog enkele kwes ties van internen aard aan de orde, waar- na sluiting volgt. Vermelden we nog, dat ter gelegenheid van het eerste lustrum den vergaderingbe zoekers een gratis consumptie werd aan geboden. Uit onze omgeving BARSINGERHORN KOLHORN. T Fancy fair „De Eendracht". g. oorspronkelijk in de bedoeling 1p,- i ™*riP°niever. „De Eendracht"om rn q«?eT .e'rï van Baar 20-jarig bestaan op f?o«n j cen faney fair te organiseeren, door bijzondere omstandigheden vJf f Saterdag 6 en Zondag 7 Aug. hoant? r5e geleKenheid is dc zaal van den Groet geheel uitgebouwd, om zooveel 1-r. i? rV,imte te hebben voor de „vroolij- en. enz-' terwijl voor een mooie lvcreicrmR is zore gedragen. Vn„ i r'dogavond om 8 uur begint het feest, rona m g om half viif zal dc jubilee- enae vereen, een concert worden aangc- ïiiir i0,) scBoolplein, door dc gezamen- ÏJ2 *S0I'Pscn van directeur van Glabbeek, odat den muziekliefhebbers een mooie'n middag staat te wachten. voS,U,rge,?eeftcr Lo^ers heeft zich bereid rxiaard, de kransen uit te reiken, waar- a weer volop feest gevierd kan worden. De organisatie is weer in de goede han- J, 3" hct ijverige bestuur, wij hopen-dat feest oor de volle honderd procent mag -'dgeii. voor bijzonderheden zie adv. in dik 'ANNA PAÜLOWNA Alg. vergadering B.K.C. De Voorzitter, de heer C. Kaan Az. kon in zijn openingswoord een, gezien de drukke werkzaamheden, flink aantal leden welkom heeten. De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd goedgekeurd. Fi- nantieele verantwoording "kan eerst op de volgende vergadering worden gedaan. De voorzitter deelde echter mede dat het een uitstekend jaar voor B. K. C. was geweest. De kascommissie bestaande uit de heeren W. A. Hoep en D. v. d. Goes werd met den heer Antoon Schilderman uitgebreid. Van M. F. C. was een verzoek binnenge komen om vlak voor de competitie te An na Paulowna een oefenwedstrijd tegen B. K. C. te spelen. De nieuwe voetbalclub te Bar singerhorn heeft B. IC. C. verzocht voor een wedstrijd tegen N. Niedorp op kermis-Dins- dag te Barsingerhorn (16 Aug.) Het bestuur zal beide aanvragen overwegen. De heer C. Schenk gaf de leden een ern stige aanwijzing voor de training. De voor zitter onderstreepte dit en maakte den heer Schenk een compliment voor de wijze waar op hij de leden op de noodzakelijkheid van training had gewezen. De tribune zal in den vervolge met een paar vlaggen getooid worden. Er zal een scoringbord komen, dat de heer A. Harder geheel kosteloos zal ver vaardigen. Er zal dezen winter een feestavond ko men met Daan Pool's nieuwe Cabaretgezel schap. De vergadering gevoelde er veel voor me de te werken aan de Jeugdhulde op 6 Sep tember. Voor de vergadering op het raad huis volgende week Donderdag werd de heer J. de Schipper Jz. als afgevaardigde aangewezen. Voorzitter sloot met de beste wenschen voor de a.s. competitie. W1ER1NGEN POLITIE Aan komen loopen: een terrier, Inl. hij den gemeente-bode. ZURE ST. MAARTENSVLOTBRUG. De toestand van den Heer van der Sluys. Naar wij van de assistente van dokter van Slooten vernemen, is de toestand van den Heet- van der Sluys, thans naar omstandig heden redelijk wel. Na een telefonisch onderhoud is het ons gebleken, dat het niet in de bedoeling van dc assistente lag, ons, zooals wij gisteren mededeelden, onbeleefd te woord te staan, of ons elke inlichting te weigeren. De assisten te-dokter had het zeer druk gehad en rust te juist even, toen wij opbelden. Een min der juist aan ons overgebrachte boodschap was toen oorzaak van minder juist begrij pen. Wij rectificeeren een en ander gaarne. SPANJE 30000 man regeerings- troepen geïsoleerd? Situatie ontwikkelt zich voor Franco in gunstigen zin. De artillerie van Franco heeft de regee- ringstroepen aan de monding van den Ebro zonder ophouden bestookt. Gisteravond werd medegedeeld, dat men er in geslaagd was een hergroepeering van dc rcgceringstroepcn te verijdelen, het schijnt, dat de toestand voor de troepen van Franco is verbeterd en dat zij tegenover de .aanvallen van de regee- ringstroepen het dubbele aantal manschap pen kunnen stellen, met een artillerie, welke vijf tot zes maal sterker is. Ook schijnt dc reohtsche luchtmacht er in te zijn geslaagd ongeveer der tig duizend man van de regeerings- troepen op den rechteroever van den Ebro te isoleeren. Franco wil zijn tegenstander demoralisee- ren door diens stellingen te vernietigen om dan ongehinderd te kunnen oprukken. Sleohts zijn artillerie is actief en deze zou den republikeinen aan zienlijke verliezen hebben toegebracht. LUCHTBESCHERMINGSTENTOON STELLING. In de eerste weken van November zal in het voormalige Tesselschadeziekenhuis te Amsterdam een groote luchtbeschermings- ten toonstelling worden gehouden, de z^g. „Lubcta". Nu het aantal vrijwilligers in de hoofdstad de 10.000 nadert, wordt meer en meer de behoefte gevoeld in breedc kringen der bevolking tc toonen, hoe organisatorisch de luchtbeschermingsdienst in de hoofdstad is geregeld. Bovendien zullen op de tentoon stelling inzendingen van verschillende par ticuliere en overheidsbedrijven aanwezig zijn. Daarnaast zal een duidelijk inzicht worden gegeven in de zelfbescherming der burgerbevolking. Het vliegongeval bij Rijswijk Tweede slachtoffer maakt het goed Naar wij vernemen is de toestand van den leerling-vlieger Verheyen, die eergistermid- dag bij het vliegongeluk tusschen Ypenburg en Delft ernstig werd gewond, thans rede lijk wel. Sovjet Unie niet tegemoetko mend genoeg. ONDERHOUD MET KONOJE. De Japansche minister-president, prins Konoje, heeft den vertegenwoordiger van dc „Voelkische Beobachtcr" in het Verre Oosten een onderhoud toegestaan. Hij heeft hierin o.a verklaard, dat Japan bereid is op vriendschappelijke wijze met de Sovjet- Unie de grens te regelen, doch tot nu toe heeft de Sovjet-Unie zich niet voldoende te gemoetkomend getoond Ten aanzien van het conflict met China verklaarde Prins Konoje dat het is ont staan door een georganiseerde anti-Japan- sche beweging Aangezien Tsjang Kai Sjek bewust met de Komintern samenwerkt, heeft hij Japan wetens en willens uitge daagd Nu Japan den strijd lieeft aange bonden om een einde te maken aan deze politiek, zal het den strijd ook niet opgeven voor de regecring Tsjang Kai Sjek zal zijn gevallen en hierdoor de oorzaken van het conflict zullen zijn weggenomen Met iedere andere Chincesche re geering zal Japan bereidwillig on derhandelen de volgende gevallen: toewijzing van een erfenis, op een wijze, waardoor de familie benadeeld wordt, aan een persoon, waarme de de erflater in onzedelijke betrekkingen heeft gestaan, zakelijk niet gerechtvaardigde toewijzing van familieherinneringen, fami liesieraden e.d. aan vreemden, toewijzing van stukken van waarde aan een staatsvij- andige organisatie, aanstelling van eeïi Jood tot erfgenaam van een erflater van Duitschen bloede met passeeren van naaste Arische verwanten. Nietig is voorts een testament, voor zoo ver een ander den erflater door gebruikma king van zijn doodsnood daarop invloed heeft uitgeoefend. In de motiveering van de wet wordt in verband met dit laatste ge zegd: het is voorgekomen, dat godsdienstbe dienaars met miskenning van hun ware plichten invloed hebben uitgeoefend op een erflater aan het sterfbed, met gebruikma king van den angst van den stervende, om een legaat ten gunste van hun na staande inrichtingen te verkrijgen. Een zoodanig optreden kan niet goedgekeurd worden. Een bepaling in een testament, die op de ze wijze tot stand is gekomen, zal volgens de nieuwe wet nietig zijn Erflater niet langer alleen baas. De Staat stelt bepaalde normen, bij overschrijding waarvan het testament nietig is. De Rijksregeering heeft een wet op 't opstellen van testamenten en erf- contracten uitgevaardigd. Bij deze nieuwe wet wordt de'opstelling van testamenten vergemakkelijkt. Te vens wordt er zorg voor gedragen, dat deze vergemakkelijking niet door een kwaadwilligen erflater wordt misbruikt. Volgens dc wet is een testamentaire be paling nietig, wanneer zij in groven tegen spraak is met een gezond volksgevoel en inbreuk maakt op de overwegingen, die een van zijn verantwoordelijkheid bewuste erf later in acht moet nemen jegens familie en volksgemeenschap. Hieronder vallen bijv. Japan verplaatst troepen Uit China naar Mandsjoerije. Naar het Chineesche telegraaf agentschap mededeelt is ongeveer een divisie Japansche troepen uit Zuidsjantoeng teruggetrokken naar Tsingtau. Deze troepen zijn bestemd voor Mandsjoerije. Ook zijn troepen uit Pei- ping teruggetrokken en per trein naar Mand sjoerije vervoerd. Het Japansche garnizoen in Peiping bedraagt thans tweeduizend man. De Chineesche bladen te Tientsin mogen sedert 27 Juli niets publiceeren omtrent de grensincidenten, met uitzondering van waf. door de Japansche militairen worclt vrijge geven. Opnieuw Tsjechische vliegtuigen boven Duitsch gebied „Runciman ziet de werkelijk heid", zegt de Duitsche pers. Gistermorgen zijn, naar het Duit sche nieuwsbureau meldt, twee Tsje chische tweedekkers boven de op 20 k.m. van de Tsjechoslowaaksche grens liggende stad Glatz versche nen. Ongeveer vijf minuten lang ble ven zij voornamelijk op slechts 100 meter hoogte boven de stad cirkelen. De Tsjechoslowaaksche kenteekenen waren duidelijk te herkennen. Voorts was duidelijk te zien, hoe de waar nemers zich ver uit de toestellen bo gen, zonder twijfel, aldus het D.N.B., om fotografische opnamen van de stad te maken. Volgens cen nader D. N. B.-bericht zijn de beide Tsjechische tweedekkers, die boven Glatz zijn waargenomen, vandaar eerst in dc richting van Bad Landcck gevlogen. Van daar zijn zij niet direct naar Tsjechoslo- wak ij c teruggevlogen, doch hebben boven Duitsch gebied nog ongeveer 30 tot 40 mi nuten lang de grens gevolgd. Ten slotte vlo gen zij boven het grensdorpje Bobischau Tsjechoslowakije binnen. Een derde Tsje- choslowaaksch vliegtuig, dat. met de beide andere bij Rcichenstein de grens was ge passeerd, keerde onderweg terug, terwijl de beide andere machines naar Glatz door vlogen. Duitsche pers verontwaardigd. Natuurlijk schrijven de Duitsche bladen over deze vermeende grensschending weer felle artikelen. De bladen wijzen er op, dat dit gebeurd is, juist op den dag, waarop Runciman in Praag is aangekomen, zoodat hij een indrukwekkend aanschouwelijk on rierricht heeft kunnen krijgen van de wer kelijkheid, die hij wil zoeken. Groote Feesten te KOLHORN ter gelegenheid van het 20-JARIG BESTAAN VAN HARMONIE DE EENDRACHT Zaterdag 6 Aug. F ANC Y-F AIR. Aanvang 8 uur (n.t.)' Zondag 7 Augustus GROOT CONCERT op het Schoolplein, onder lei ding van den heer v. GLAB BEEK. Deelnemende vereenigingen;. „Apollo", Wieringen; „Wieringermeer Fanfare", Middenmeer; „Ons Genoegen", Wieringer- waard. Aanvang 4.30 uur (n.t.)' Optocht langs Kolhorn, daarna concert. Na afloop kransuitreiking door den Edelachtb. heer G. G. LOGGERS, Burgemeester van Barsingerhorn, in de prachtig versierde zaal van den heer F. GROET. Vele attracties! Groot Dans- orgeL Dansen in de versier de Dancing. VRIJ ENTRé. VRIJ ENTRé. ZEGT HET VOORT!! F SCHAGEN LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen gedurende de maand Juli 1938. Boontjes, Jan, E 123, van Driebergen Rijsenburg; Guda Dekker, C. 148, van War- menhuizen; Andries Geel, A 113, van Haar lemmermeer; Hendrikus Josephus Bart, C. 160, van Wieringermeer; Theodora W. Dongelmans, H. 30, van Wassenaar; Gcrrit Veldman, C 14, van Nieuwe Niedorp; Roe lof van der Veen, C 75; van Barsingerhorn; Maria Bruijns (Wed. C. J. van Oort), D 81, van Amsterdam; Maartje Bakker (Wed. N. v. d. Blonk), E 111, van Alkmaar; Rcns- je van Eeten, 24. van Barsingerhorn: Aaltje Jansen, 'C 207, van Zwolle; Gerrit Duinkerken, G. 10, van Emmen; Gerdina P. J. Veltman, B 45, van Hilversum: Dirk Swakman cn vrouw, D 83, van Heiloo; Adriana P. H. van der Zande, D 179, van Apeldoorn; Gerrit Jan Boontjes, E 123, van Haarlem; Cornelis Mak en gezin, B 101, van Zijpe; Anna Koeman, H 5, van Noord- Scharwoude; Jacob Pieter Visser, E 136, van Wieringen; Theresia Kruijer, B 198, van Heerhugowaard; Fred. P. J. Bongenaar en gezin, C 114-, van Zandvoort; Adrianus Klaver, G 9, van Medemblik. Vertrokken personen gedurende dc maand Juli 1938. Maria S. II. van den Berg van D 163 naar Le-msterland Straatweg G 5 Pieter Kok en vrouw van C 109 naar Noordscharwoude, Dorpsstraat B. 38; Pieter Koning en gezin van C 109 naar Noordscharwoude, Dorps straat B 3S; .Tacobus Petrus Hogcvcen van B 191 naar Den Helder, Bassingracht 34; Maria W. S. Haak (wed. J. F. Obbes) van B 191 naar Den Helder, Bassingracht 34; Maarten Geel van A 113 naar Haarlem mermeer, IJweg 1252; Pietcrtjc Waij van K 34 naar Anna Paulowna, Molenvaart 309; Marinus Kleppe van Veldstraat 11 naar Wieringerwaard Molenweg F 10; Jacoba Re vers van J 30 naar Anna Paulowna, Ver lengde Meerweg 103; Gertruda Revers van J 30 naar Den Helder, Brakkevcldwcg 103; Otto Johannes Maria Kroon van B 6, naar Purmerend, Padjedijk 18 IJsbrand van der Wal cn gezin van II 3 naar Amsterdam, Vcspuccisstraat 10; Pieter Jongejan en vrouw van H 7 naar Haarlemmermeer in een woonschip; Christina .Tohanna Bccude van F 19 naar Opmeer, Middelweg; Janna Poldermans van E 52 naar Alblasserdam, van der Leest raat 103: Alhert Vree van F 82 naar Alkmaar, Zocherstraat 7; .Tan Fzikema en gezin van D 122 naar Zaandam. Heprengraeht 96; Aaltje Groenveld van E 133 naar Zwaag, Keern 374; Josephus Cor nelis van Loon van A 101 naar Echteld, Echteldschedijk 162; Pieter David Willig van E 136 naar Anna Paulowna; Riemke Kingma van F 20 naar, Sneek, Napiusstraat 62; Hendrik Heida van K 24 naar Haarlem, Brouwersplein 13: Adriana Necfkes van C 51 a naar Den Helder, Anemonenstraat 48; Wiepkjc Bakker .van TT 29 naar Den Helder, Zuidstraat 61; Trijntje Pietertje Bart van D 109; naar Nieuwe Niedorp, Dorpsstraat Andries M. Halman en gezin van B 72 naar Alkmaar, Traaks je D 4 Theodora Willi. Dongelmans van H 30 naar Wassenaar, Kerkstraat 106; Lodevica Bergmans van A 11 naar Andijk; Cornelis Wit van B 125 naar Den Helder. Ruiferstraat 40: Catharina te Paskc cn gezin naar Den Helder, Rui ferstraat 40; Jan Slingerland en gezin van C 197 naar Venlo, ambtswoning. OUDKARSPEL Burgerlijke stand over Juli 1938. Geboren. Petrus Clemens Maria, zoon van P. Blij leven cn D. M. Spaans; Guurtje Cor- nelia, dochter van C. Tlinlc Wan. en G. BTee- ker. Agatha Martlia, dochter van P. Th. Smit en A. E. Jansen. Ondertrouwd: geenc. Getrouwd: gcenc. Overleden: Trijntje Dissel, oud 69 jaren, echtgenoote van W. Koordes. Loop der bevolking. Ingekomen personen: C. Bruin van Ha renkarspel; Wed. J. Goudsblom-Kuilman van Noordscharwoude; J. W. Stoop van Nieuwe Niedorp. Vertrokken personen: L. Th. Sikkens naar Medemblik; A. Bakker Ozn. en gezin naar Noordscharwoude; H. Aarts en gezin naar Haarlem; B. A. Thedinga naar Beverwijk; C. J. Kusch naar Alkmaar; E. Duijs naar 's Gravenhage; A. Niemeyer naar St. Maar ten. SINT PANCRAS Burgerlijke Stand over Juli 1938 Geboren: Antje d.v. Jacob Verhagen en Lena Hoogland. Gehuwd: Cornelis Kooy en Petronella Ma ria Schat. Lubcrtus Kout en Immetje Bak ker. Overleden: Aaltje Modder, 71 jaren, echt- gen. van Dirk Hartman Loop der bevolking. Ingekomen personen: Neeltje van der Mo len, van den Haag naar No. 186b. Martje Been van Barradecl naar no. 137. Ali Koning van Koedijk naar no. 117. Vertrokken personen: Willem Klooster boer en gezin van no. 39 naar Buenos Aires. Hendrik Prins, van no. 93a naar Alkmaar Immetje Bakker, van no. 57 naar Zuidschar- woude, Willem Groen, yan 110. 238 naar Alk maar, met de Kermis. LUXE BROODJES ROZIJNENBROOD. Ziet onze keurig verzorgde etalages. Beleefd aanbevelend, J. P.FRANZEN WINKEL. TEL. 19. Voor direct gevraagd, we gens huwelijk: een DIENSTBODE, voor dag cn nacht of dagmeis je. Hotel M. GEEL, Schagen. SCHAGEN, 4 Aug. 1938. 30 stuks paarden 150425; 2 pinken 125— 150; 8 geldekoeien (magere) 145190; 68 idem vette 190—260; 9 kalfkoeien 230—300, 6 graskalveren 30—45; 41 nuchtere kal veren 6—14; 42 schapen (magere) 1118; 199 idem (velt?) 1^—24; 79 lamoren 712; 4 bokken en'geiton 225—9; '14 varkens (nla gere) 2428, 10 klem vette 0.530.55 15S bigen 1420; konijnen 0.251.50; 39 kippen 0.501; haantjes 0.250.75 AMSTERDAM, 3 Aug. Veemarkt. 237 Vette kalveren: le kw. 6066 ct., enkele hooger, 2e kw. 5408 et., 3c kw. 404S ct., per Kg. levend gewicht; 77 nuchtere kalveren f 712 per stuk, 155 varkens; vleosclivarkens,-wogende van 90 110 Kg. 6667 ct., zware varkens 6465 ct., vette varkens 63—64 ct. per Kg. slachtge- wicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte run deren uit Denemarken. Overzicht: Vette kal veren, aanvoer iets ruimer, handel slee- perid, prijzen vast. Nuchtere kalveren ma tige aanvoer, vlugge handel, prijshoudend. Varkens ruimere aanvoer, handel iets he ter, prijzen als Maandag j.1. WAR M ENTIUIZEN, 3 Aug. Schotsche muizen 22.90, grove 1.70—2.10, drielingen 1.90, eigenheimers 2.60—3.10, zil- vernep 5.40, id. drielingen 4.id. uien 1.Aanvoer: 5000 Kg. aardappelen, 375 Kg. zilveruien. MEDEMBLIK, 3 Aug. Aardappelen: Bonken 0.931, Schotsche muizen 1.151.20, kleine muizen 7580 ct., witvl. aardappelen 75S0 ct., borgers 1.20 1.40, kleine 80—85 ct., per 50 Kg. WINKEL, 3 Aug. Appelen f612, peren 412, aalhessen 1016, kruisbessen 911, aardbeien 13—14, tomaten 37, slaboonen 34 tuinboonen 0.90—1.30, aardappelen 1.301.S0, uien 1— 1.10, per 100 pond. Komkommers 34, per 100 stuks. MIDDENMEER, 3 Aug. Graanbeurs. Wintergerst 77.50, witte haver 6—6.60, groene erwten 9.25—9.75. Aan voer klein, verkoopers terughoudend, han del stug. ALKMAAR, S Aug. Aardappelen 2—3.60, aalbessen 1016, an dijvie 13, appelen 4.5011, augurgen 14 bloem/kool I 57.50, idem II 24, bieten 1.602.60, doperwten 36.50, druiven 23 28J gele kool 1.60, groene kool 1.kropsla 1.50—5.30, komkommers 25.50, meloenen 1024, peren 1015, peterselie 12, perzi ken 310, postelein 0.100.22, radijs 1. roode kool 1—1.40, selderie 1.50—3.80, spi nazie 0.1S0.32 snij'boonen 39, dubbele sperciebooncn 3.30—4.30, tuinboonen 30—10, tomaten 2—3.S0, uien 5.20—6, wortelen tr il, zwarte bessen 38.; rabarber 2—3.50 BROEK OP LANGENDIJK, 4 Aug. Aanvoer 22000 kg. aardappelen schotsche muizen 2.40—3; grooten 2.10—2.30; eigenbei mers 2.60—2.90; bl. dito 2.40—4.90; drie lingen 22.90; 700 kg. uien: drielingen 4.90 gele nep 5.505.S0; 2000 kg. drielingen 4.20, zilvernep 4.90; 500 kg. sperciebonen 7.108.10; 7/4 kg. snijboonen 6.10 375 kg. roten 3.503.60 40 duizend kg. roode kool 1—1.40; 12 duizend kg. gele kool 1—1,60; vroege d. witte kool 0.30—1! bloemkool 4.20 —5.60 dito 2e soort 2.50 52500 tomaten 5.20 —5.80; B 6—6.10; C 4—4.10 CC 4 372 kg. druiven nlicant 41.60—41.90; f ranken thalers 41.4042.80 19 meloenen 1825 ct.. NOORDSCHARWOUDE, 4 Augustus Schotsche muizen 2.60—3.10, grooten 2.10 —2.20; eigenheimers 2.402.70 hl. dito 2.40 —2.80 drielingen 1.80—250: uien 3.69—4.50; drielingen 3.50—4, gele nep 5—9.30; zilver uien 1.20 drielingen 4.10—4.40 zilvernep 3.50—5.60 kliene peen 1.50; tuinboonen 6.00 7.50 kroten 2.70; rode kool 1—1.40; witte kool 0.80-0.90, gele kool 1.20—1.50; aanvoer nog niet bekend.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3