RAED-PRAET i ^armenhuizen Nieuwe veilingleider van den ioordermarktbond Plechtigheid in eïnstalleerd het veilingsgebouw Mooie, charmante zonnebruining? Bloembollenveiling vereen. „West-Friesland" te Bovenkarspel donderdag 4 Augustus 1938 Tweede blad Jeur oud in i IBEN „DOMHEIDSMACHT" MAAR „HOO- GERE POLITIEK" ACHTER DE REGEE- RINGSGASFABRIEKBEVELEN! Wanneer men van den heer Burgemeester Volei iels gedaan wil krijgen, moet men &t op hoofsohen toon vragen. Dat heeft bij Elf verteld, op de gedenkwaardige raads- itting van Dinsdagavond, waarin den leden •Solen werd de gasfabriek aan Alkmaar te verkwanselen, 't Verzoek was in hoofsche lermen vervat, vertelde de burgemeester, dus had hij geen motieven gevonden in te grij- „en Echter toen meneer Rijs de secre taris' eveneens zéér hoofsch, na afloop van le voorstelling het publiek was er óók EgJiij dus we schenden géén geheim dit te fortellen, nog even de pers inzage wilde ■even \an het gedeelte uit den brief van fod, Staten dat behandeld was dien avond, reril meneer Xolet ineens zèèr hoos Hij >es op vanuit zijn zetel, blies zich op, klom og liooger dan den Warmenhuizer kerk eren en beval meneer Rijs vooral er op toe f zien. dat. de persvertegenwoordigers niet léé'r onder de oogen zouden krijgen dan (rikt noodig was. Vanuit de schulp waarin fc persridders gekropen waren klonk toen an schuchter „We zijn altijd zèèr beschei- en, burgemeester". Maar donderend toorn- e 'de stem des verbitterden burgervaders: Neen meneer, dat heb ik anders ondervon- pn Metéén kroop meneer Rijs in een andere tthulp, de brief van het hooge college uit Haarlem verdween als bij tooverslag, en ons restten niets dan onze aanteekeningen ban de door meneer Xolet op schier on- gporbaren toon afgeraffelde opmerkingen iler Heeren Gedeputeerden. Maar ach... wat maken hurgemcestertjcs en raadslidjes en krantenmannetjes zich toch eigenlijk druk... Als er een machtige regeering is, die met én pennestreek haar onverbiddelijk „veto" Sgpreekt... En tóch, de conclusie, die eigen k beide wethouders trokken, dat het een lort „domheidsmacht" van de regeering wn Wannenhuizen zijn dierbaar fabriek- af te troggelen en de gemeente met huid en haar aan meneer Hofman, den Alkmaar- schen radiodirecteur van het gasbedrijf over te leveren kunnen we niet doelen... Het heeft ons eigenlijk bevreemd, dat de wethouders' die niet een -welsprekendheid een Cicero waardig hun verontwaardig uitspraken, niet deze vraag stelden: Wat beweegt de rcgecring zoo te handelen? Wat zit er achter, dat een bedrijf, dat de noodlijdende ge meente winst bezorgt haar zonder meer wordt afgenomen? Centralisatie van gasbedrijven, door de regeering doorgevoerd is nog niet voorgekomen! Wat beweegt de regeerfrig? Waarom be voordeelt men vergeve ons deze contra dictio in terminis de Ncdcrlandschc Maagd, het eene kind boven de andere? Wij denken er dit van Alkmaar heeft een gasfabriek, die nu eenmaal te groot is opgezet. Men kent de geschiedenis van het geruchtmakende proces van Alkmaar contra het P.E.N. Alkmaar wil zijn electrisch be drijf niet overdoen, maar (het is slechts een veronderstelling!) de regeering acht de einduitslag van de kwestie niet twijfel achtig. Of Alkmaar het proces verliest of wint, de groote haten raakt deze stad toch kwijt. Alkmaar, dat tot dusverre nog geen last heeft gehad van de moordende con- curcntie gas tcgeh electriteit, of omgekeerd, omdat bijv. electrisch koken in Alkmaar door de hooge tarieven nog niet doenlijk is, krijgt in het P.E.N. een geduchtcn vij and Het gasverbruik zal sterk dalen, en de zeer terugloopende winsten van het gasbedrijf zullen de gemeentcrekening even eens zeer ongunstig beïnvloeden. De regee- ring wenscht er géén groote noodlijdende gemeente bij, dus stopt Alkmaar wat toe, om zoo mogelijk het verlies ecnigszins te compcnseercn Liever een kleine ge meente die toch al noodlijdend is, opgeof ferd! V Wat kon de raad anders doen, dan vi coactus, door geweld gedwongen, opnieuw beginnen te onderhandelen? Gezien onze uiteenzetting hierboven, lijkt ons de uitla ting van wethouder Mink wel wat tè opti mistisch. „De regeering zal Wannenhuizen niet aan Alkmaar overleveren." Niet? Tot eiken prijs, meneer Mink. Let op de dingen, die komen zullen! m mm 'M Gistermorgen heeft in het veiling gebouw van den Noordermarktbond le Noordscharwoude de installatie plaats gehad van den nieuwen vei lingleider van deze veiling, den heer J J. Hos, waarbij liet gehcelc dage- lijksch bestuur van de veiling aan wezig was. De lieer J. Kliffen, de nieuwe voorzitter, deelde mede, er prijs op te stellen, de veran deringen, welke in de leiding van den Noor dermarktbond hebben plaats gevonden, in de veiling bekend te maken. Ingevolge het besluit van de alg. vergadering dat perso nen boven 70 jaar geen leiding meer mogen Vervullen, waren veranderingen in het be stuur en de leiding noodzakelijk, daar ér twee heeren waren, die dezen leeftijd reeds met eenige jaren overschreden hebben. Er moest een nieuwen veilingleider worden be noemd Zooals bekend, was deze functie tot nu ton gecombineerd met het voorzitter schap, doch dit moest volgens de wcnsch ran de alg. vergadering, in het vervolg ge- feiden worden. In de bestuursvergadering spr. tot voorzitter gekozen, in verband daarmede hij van allen de medewerking toïoept. Spr. zegde zijn medewerking toe. let goeden wil is het mogelijk moeilijkhe en te voorkomen. In mijn plaats, vervolgde poiz is de heer P. Duijves tot secretaris «kozen. Dat is de rechte man op de rech te plaats. Als veilingleider is benoemd de heer J. iOs, voor u geen onbekende. Voorzitter deed een beroep op allen, om b zaken, de veiling betreffende, met den Ber Kos te willen overleggen; in het bij- toder verzocht spr. de aanvoerders om de fenken van den nieuwen veilingleider [I't op te volgen. Ook de medewerking der ►plieden werd door voorzitter ingeroe- i. benevens die van de verschillende con- ileurs, opdat bereikt worde, dat onze vei- mg tot een der beste uit deze streek wordt, tan do transportarbeiders verzocht spr. wel B willen zorgen voor de handhaving van b voorschriften van de veiling. Voorzitter I bereid zoo noodig door overleg tot rege- pgen te komen. Vooral deed spr. een be- >ep op de medewerking van den betaal meester en diens bekwame personeel. Geen parmantigheid. Dk hoop, aldus richtte voorz. zich tot den •r Kos, dat het voldoende tot U doorge ien is, dat Uw taak niet altijd even oakkelijk zal zijn. Door het goed vol- in in Uw vorige betrekking aan de vei- JR hebt U een vorsprong op de andere mbgden gekregen. Er zal van U ge- agd worden een helder inzicht en een jplige houding. Neem U voor, door over- !f 1.moeilijkheden uit den weg te wei- tnV ccn zekere mate van zelf- jandigheid welke echter niet gepaard mag ia,n met parmantigheid of dictatoriaal op- nen. Dergelijke neigingen hebben wij niet u opgemerkt. Wij hopen .dat. zij ook niet voren zullen komen. Uw nieuwe werk- Jg is geen gemakkelijke. Ik hen bereid, aewerking te verleenen en hoop, dat de samenwerking tusschen U en het overige personeel goed moge zijn en Uw werk ten allen tijde verantwoording kan velen. Hiermede verklaar ik U als vcilinglei- dor geïnstalleerd. (Daverend applaus.) Thans gaan onze gedachten naar anderen uit, naar hen, die wij zullen moeten mis sen. Ook onze veilingleider, de lieer Oot- jers gaat van ons heen. Nogmaals dank ik hem hartelijk voor alles wat hij voor de veiling heeft gedaan. De heer Ootjers spreekt. De heen* Ootjers zeidc, dat thans zijn tijd van gaan gekomen is, overeenkomstig zijn eigen wenschen en niet tengevolge van onaangenaamheden. Mijn leeftijd maakt het wenschelijk dat een jongere kracht mijn plaats inneemt. Vanaf de oprichting van de veiling heb ik deze functie vervuld en altijd de meest mogelijke medewerking genoten. Hiervoor mijn oprechten dank. Spr. beveelt den heer Kos warm aan. Uit ondervinding is spr. gebleken, dat hij met plezier de betrekking aan Kos overgeeft. Spr. hoopte, dat men, evenals dit met hem het geval is, als vrienden afscheid neemt. In het bijzonder sprak de heer Ootjers den marktbetaalmeester toe, met wien hij zeer veel heeft moeten overleg gen, hem dankende voor de mooie samen werking, welke spr. ondervonden heeft. Denieuwe veilingleider aan het woord. De heer Kos zeide, te hopen, dat hetgeen de voorzitter in zijn rede heeft gezegd, in vervulling mag gaan. Ik heb veel contact gehad met de aanvoerders, in de drie jaren, welke ik aan de veiling werkzaam hen ge weest, zoodat ik de menschen vrij goed ken, hetgeen van belang kan zijn bij event. geschillen. Wat Koophandel betreft, heb ik niet zooveel contact gehad met heeren kooplieden, doch ik zal mijn best doen om zoo noodig zoo goed mogelijk bemiddelend op te treden. Op de medewerking van de Koophandel hoop ik te mogen rekenen. Do samenwerking met het personeel is steeds goed geweest. Hopelijk blijft dit zoo. In het bijzonder dank ik den beer Ootjers, die voor mij in mijn vorige functie meer een vriend is geweest dan een chef en onge twijfeld mijn voorspraak is geweest bij mijn benoeming. Tenslotte een bijzonder woord van dank tot het bestuur van de veiling, voor het vertrouwen dat het in mij stelt. Dankbaarheid en felicitaties. De betaalmeester, de heer Keeman wilde in bet openbaar den heer Ootjers danken voor de hém betoonde vriendschap. Met nie mand heeft spr. zooveel contact gehad als met den heer Ootjers. Er is wel eens ver schil van meening geweest, dooh de heer Ootjers wist personen van zaken te onder scheiden. Spr. wensclite den scheidenden veilingleider nog vele jaren van aangename rust toe. Spr. feliciteerde de heeren Klif fen en Kos met hun benoeming, hopende op aangename samenwerking met beiden. Ook den heer Duijves, den nieuwen secretaris en het nieuwe lid van het Dag. Bestuur, den heer De Boer feliciteerde spr. met hun ver kiezing. Wel eens wat te verhapstukken. Tenslotte voerde de heer P. Deutekom, voorzitter van de vereen. De Koophandel het woord. Het kwam voor spr. wel wat on verwacht, zoodat hij onvoorbereid is. Spr. richtte een hartelijk woord van afscheid tot den heer Ootjers. Er is wel eens wat te ver hapstukken geweest, maar altijd werd er een goede oplossing voor gevonden. Spr. betuigde hiervoor zijn dank en wensclite den lieer Ootjers in zijn laatste levensjaren liet beste toe. Spr. hoopte, den heer Ootjers nog vele malen als belangstellende op de veiling te zien. De heer Deutekom feliciteer de den voorzitter met diens verkiezing en hoopte, dat men in overleg met elkaar veel zal kunnen bereiken. Ook den veilingleider feliciteerde spr. met zijn benoeming. Dit is voor den heer Kos een groote stap. Moge hij er in slagen, zijn taak op de juiste wijze te vervullen. Nadat de heer Deutekom den heer Duij ves nog had toegesproken, was deze offi- cieele plechtigheid ten einde en werd met veilen begonnen. De verschillende redevoeringen werden niet aandacht gevolgd en telkens door ccn luid applaus onderstreept. LANGENDIJK. LOONBIJSLAG IN DEN TUINBOUW. Bedrijfsraden richten zich op nieuw tot den minister. Gelijk wc indertijd berichtten, beschikte de Minister van Sociale Zaken afwijzend op het verzoek der bedrijfsraden voor liet. tuin bouwbedrijf in Noord- en Zuid-Holland, om oen loonbijslagregeling voor den tuinbouw te treffen. Deze bedrijfsraden hebben zich n.a.v. deze afwijzende beschikking nog maals tot dezen Minister gewend met de mcdcdceling, dat zijn be schikking in tuinhouwkringen groo te teleurstelling heeft gewekt. Verder worden verschillende gronden, waarop Z. E. de regeling, als door de be drijfsraden voorgesteld, onaanvaardbaar achtte, weerlegd. Vooreerst wordt er op ge wezen, dat deze regeling geheel losstaat van andere regelingen op dat gebied, daar hij de samenstelling fouten, die in vorige regc- linggcn bleken te schuilen nauwlettend wer den vermeden en onmogelijk gemaakt. Het door de bedrijfsraden vastgestelde percen tage van 70 behoeft niet als absoluut vast staand te worden beschouwd, al mcencn zij nochtans te mogen aannemen, dat thans vrijwel algemeen slechts 70 pet. van het economisch normale loonbedrag wordt vcr- loond. Verder wordt vastgesteld, dat de conse quenties van de regeling geheel zijn te overzien, omdat bij een bijslag van 50 pet. niet meer kan worden genoten, dan de helft van liet meer vcrloond bedrag. Óm voor den bijslag in aanmerking te komen, is liet derhalve noodzakelijk, dat meerdere arbeiders le werk worden ge stold. In verband met de meening van den Minister, dat het stimulecrcn van meer arbeid in het tuinbouwbedrijf niet aan vaardbaar is zoolang niet is voorzien in de mogelijkheid om de meerdere productie op de markt te plaatsen, wordt gewezen op den buitengewoon verwaarloosden toe stand van de bedrijven, die zienderoogen toeneemt. Ook ten opzichte daarvan zou de voorge stelde regeling een gunstiger invloed kun non uitoefenen. Het gevaar is bovendien niet denkbeeldig, dat zonder eenige sti mulans van de Overheid, liet den onder nemers allengs moeilijker zal vallen, hun bedrijven op peil te houden, met het ge volg. dat de arbeid in het tuindersbedrijf nog meer zal verminderen. Daardoor kunnen zij ook niet deelon de meening van den Minister, als zou de re geling verstarrend werken op het bedrijfs leven en een bijslag zou worden toegekend op grond van den bestaanden omvang der teelten, waardoor een bevriezing van liet bedrijf in de hand wordt gewerkt. Schimmel in de uien. Enkele tuinders deelden ons mee, dat verschillende akkers met uien in ernstige mate door schimmel zijn aangetast. De automatiseering der telefoon. Van welingelichte zijde vernamen we, dat liet nog wel een jaar zal duren, eer in deze streek met automatisch telefoncercn zal worden begonnen. Te St. Pancras moet voor dit doel nog een gebouw worden ge sticht. De Maandagmiddag-sluiting van de kapperszaken. Naar wij vernemen, hebben de Langendij- kor kapperspatroons Dinsdagavond een ver gadering gehouden, in welke de Maandag middagsluiting van de kapperszaken is be sproken. De grootst mogelijke meerderheid van de kappers is voor deze sluiting. Slechts één is er tegen. Men besloot, de lijsten met de namen der kappers aan liet bestuur van den Kappershond te zenden en dit te verzoeken een adres aan dc gemeen teraden te willen opstellen. Het ligt in de bedoeling, te vragen, de kapperswinkels 's Maandagsiniddags om 1 uur te doen sluiten. OUDKARSPEL. Distributie van vleesch in blik. Met ingang van een nader te bepalen da tum waarschijnlijk omstreeks de weck van 22—27 Augustus a.s. is de voorraad varkensgehakt in blik uitgeput. Alsdan zal worden begonnen met dc distributie van rundvlcesch in blik. Dc prijs per bl^k bedraagt 37Yo ct. De verstrekking is ecnigszins "anders dan bij varkensgehakt in blik. ZUIDSCHARWOUDE. De vaste lasten. Bij do Commissie voor de Vaste Lasten hebben zich ten slotte 2 personen opgege ven, die de bemiddeling van deze commis sie hebben ingeroepen. en geen verbranden en vervellen met Amilda-Zonnebruin. Flacon 90, Doos 50 en 25 ct. NOORDSCHARWOUDE. De oranjefeesten Zooals wij reeds berichten zal ook in deze gemeente het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin feestelijk worden gevierd. Dinsdagavond werd ten gemeentehuize 'n vergadering gehouden waarop werd bespro ken, hoe de festiviteiten 's middags gevierd zouden worden. Besloten werd om een optocht te houden met versierde fietsen, autopeds, poppenwa gens enz. 'n Ieder kan hieraan deelnemen De commissie hiervoor zal bestaan uit de heeren P. Duyves, K. Zijp en J. Keizer (se- cretiaris). Er zullen mooie prijzen in den vorm van kunstvoorwerpen beschikbaar wor den gesteld. Verder werd op deze vergadering het hou den van volkssuelen besproken. De com missie hiervoor bestaat uit dc heeren Jac. Bruin, G. dc Geus, St. de Rijke, Jn. Schuit en J. Zeeman (secretaris). Deze feesten zul len gehouden worden op het R.K. sportter rein. Voor deze wedstrijden zullen eveneens mooie prijzen beschikbaar worden gesteld. Als wedstrijden werden genoemd, spriet- loopen, komische hindernisbaan, tobbeste ken, mastklimmen, touwtrekken enz. Drie groepen kunnen hieraan deelnemen n.1. jongens die de lagere school hebben verlaten tot en met 16 jaar, oudere heeren en ook zullen afzonderlijk wedstrijden voor da- nies worden gehouden. Zoo worden ook in onze gemeente de noo- dige voorbereidingen getroffen om den Na- tionalen feestdag van 6 September tot een onvergetelijke tc maken. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer C. A. A. Dul- lemond slaagde voor de acte Engclscli L.O. BROEK OP LANGENDIJK. Geslaagd. De heer J. van Ectcn alhier behaalde de acte Iioogduisclie taal L.O. SCHOORL Kermis te Groet. Groet heeft zijn drie dagen kermis met de meeste opgewektheid gevierd. Het weer was schitterend en het bezoek op sommige uren overweldigend. Het warme zomerweer, echt strandweer, was oorzaak, dat het 's middags stilletjes was: alles zocht dan verkwikking aan zee. Maar 's avonds kwam alles los. Zelfs op den anders zoo stillen Maandagavond brachten de vele gasten en kampeerders nog heel wat leven in de brouwerij. Vreemden en ingezetenen verdrongen elkaar op het kermisterrein en genoten van de vele attracties. Zweef, Turk- sclie schommel en fietsjes hadden 't druk, kramen en stalletjes werden belegerd. Ve len beproefden hun geluk bij werptent, schiettent en de andere gelegenheden, waar een prijsje viel tc veroveren of toonden hun kracht bij kanon en kop vari Jut. De dansvloeren waren natuurlijk overvol. Overal werden goede zaken gedaan. De ge zellige drukte, die drie avonden te Groet hecrschte, werd nergens ook maar een oogenblik verstoord, geen wanklank werd gehoord. BERGEN Tentoonstelling. De bekende Friesche schilder F. Kani stra, houdt in de groote zaal van Dfe Roodc Leeuw tc Sclioorl een expositie van zijn werken. Wie nog geen kennis met het werk ge maakt liecft, kunnen wij aanraden zulks te doen. Do expositie is gedurende dc maand Aug. Toegang vrij. Dagelijks geopend. KORTEBAAN HARDDRAVERIJ. Zoo Hardlooper van stal H. van der Pol te Heemstede won den eersten prijs, maar Aura V maakte den besten tijd. Het was gistermiddag inderdaad een genot in dc lommerrijke Hofiaan de kortebaandraverij te volgen, welke door de V.V.V. te Bergen was georganiseerd. En met ons heb ben talloozen van deze hippische •sport genoten. Er werden over het algemeen behoorlijke tijden gemaakt Verschillende paarden legden dc 300 M.-baan in 22 sec. af. Aura V bleek den snclsten tijd te hebben, n.1. 21 1/5 sec. Jammer, dat de loting van den eersten- en tweeden omloop weinig spanning bracht, jammer «ook, dat de zwa re boomen langs beide zijden van de baan een onbelemmerd uitzicht op de baan be letten en dat hij de finish talrijke personen ook menschen. die er niets te maken hadden het volgen van de rennen totaal belemmerden. Wellicht wil het volijverige V.V.V. bestuur een volgend jaar daar zijn aandacht eens aan wijden. Voor de rennen waren oorspronkelijk 26 paarden ingeschreven, twee trokken zich terug, terwijl V Kernei niet aan den start verscheen, zoodat er tenslotte 23 paarden overbleven. Dc jury. bestaande uit dc heeren J. Swak- man, .Tl». Swaag Jz., Jb. van Exter en P. Raltus bad geen al tc moeilijke taak, daar alles een zeer vlot verloop bad en er zich geen incidenten voordeden. Ook de starter, de lieer Jac. dc Wit, kweet zicli uitstekend van zijn taak en zwaaide onverbiddellijk de witte vlag als er ccn valsclie start had plaats gehad. Het zou ons te ver voeren alle rennen bier afzonderijk te vermelden en het zou ook bovendien weinig nut hebben, daar in den eersten omloon al reeds de helft der- paaiden uitviel. Elke ren werd tweemaal gereden; soms zelfs was een beslissings kamp noodig. als beide paarden een ren ge wonnen hadden. De eerste omloop. In den eersten omloop werd Bebbv Wor- thy van stal K Wijk te Haren (Gr.) gedis kwalificeerd, daar het dier bij de finish over de streep sprong. We zagen in dezen omloop een zeerspannenden rit tusschen Nora Scot. van stal J. Vrjjlandt uit Rotter dam en Fanfare van stal Th. Knijnenburg De aanvoer was deze week nog belangrijk Ruim 3200 partijen vormden de catalogus. De belangstelling was weer groot. De prijzen van de goede handelssoortcn hiel den vrij goed stand, met uilzondering van Couleur Cardinal, welke van 20 tot 30 ct. lager was. Besteed werd voor: Artus 12 op 160; 11—12 135; 10—11 95— 110; 1' Aurore 12 op 200; 11—12 155—165; 10—11 125—135; Brillant star 12 op 2S0— 310; 11—12 200—230; 10—11 170—1S0; Cou- ronne dor 210; 11—12 170—190; 10—11 120— 130; Couleur Cardinal 12 op 1601S0; 11—12 140—150; Cerise Grisdelin 11—12 135; Cramoisic Brillant 12 op 160; 1112 135; Cullinan 12 op 175; Crimson Qucen 12 op 160—165; Diana 12 op 160; 11—12 135; Duch de Parma 12 op 210; 1112 180; 10— 11 135; Electra 12 op 170—200; 11—12 135— 140; El Doreado 11—12 270—280; 10—11 165—185; Flamingo 12 op 160180; Frcd. Moore 12 op 160; 11—12 135; Forluna 12 op 1S0; Grand duc 12 op 290295; Gen. de Wet 12 op 190—215; 11—12 170—180; Hennann Schlegel 12 op 160; 1112 135; Mr. van der Hoef 12 op 160—170; 11—12 135—140; Ibis 12 op 160—185; 11—12 135; 1011 95100; Imperator rubrorunri. 12 op 290; 1112 255; Ladv Boreel 12 op 225; 11—12 145; 10—11 110, Lady Moore 12 op 160; La reine max 12 op 220235; 1112 150—175; 10—11 110—120; Lac van Haarlem 12 op 255; 11—12 225; 10—11 200; Mon Tresor 12 op 160—180; Murrillo 12 op 160-185; 11—12 135; Mar. Nicl 12 op 250285; Mad. Gevers 12 op 185 van der Neer 12 op 170—1S0; 11—12 140; Oranje Nassau 12 op 235—275; 11—12 150 —160; Oranje Globe 11—12 170; 10—11 140; Olympiade 12 op 2S0; Proserpinc 12 op 240 265; 1112 160; Progression 1112 195; Pr. Juliana 12 op 240; 11—12 210; Pr. van Oostenrijk 12 op 160; 11—12 135; Peach Blossom 12 op 160—190; 11—12 135—145; Pelikaan 12 op 295: 11—12 220—230; Rij zende Zon 12 op 160; 11—12 35, Rose prc- cose 12 op 160; Rose Luisante 12 op 160— 170; Scarlet duc 12 op 170; 11—12 115—150; 1011 100110; Schoonoord 12 op 215; 11 —12 165; 10—11 145; Solita 12 op 160; 11 —12 135; Sunburst 12 op 405—470; Trium- phator 11—12 160; Verm. Brillant 12 op 160; 11—12 160-190; 10—11 115—130; Vuur baak 12 op 305—320; 11—12 240—280; Witte Valk 12 op 240—265; 11—12 165—180; 10— 11 130; Woinverman 12 op 185195; 11 12 170. Alles in centen per 100 stuks. uit Den Haag. Laatstgenoemd paard won met een koplengtc. Na dezen eersten omloop hieven nog in de haan: W. Pctrosia stal C. Vergay, Am sterdam; Glossy SiJk, J. Vrij landt, "Rotter dam; Zonnestraal, Th. Knijnenburg, Den Haag; Zoo Doorlooper, H. van der Pol, Heemstede; Ansolor, J. de Vlieger, N.-Vcn- ncp: Jeanncttc I-Iarvcster, H. Derlagcn, Buiksloot; Fanfare, Th. Ivnijnenburg, Den Haag; Aura V, J. de Haan Jzn., Wijde Wor- mer; Fatima, J. de Haan Jzn., Wijde Wor- mer; Rose Moran, K. Wijk, Haren; Xuthus, Ih. L. van der Sande, Rotterdam) en Gina- porta, K. Makken, Groningen. De tweede omloop. Ook de tweede omloop bracht eenige span nende rennen, o.a. tusschen Rosa Moran en Ginaporta en tusschen Fanfare en Ginapor- Janimer voor laatstgenoemd paard, dat de haan in 22 sec. aflegde, doch gediskwalifi ceerd moest worden wegens galoppecren. Na dezen tweeden omloop bleven nog over; Xuthus; Rose Moran: Zoo Hardlooper; Aura V; Glossy Slik en Fatima. Voor den vierden omloop werden tenslot te gekwalificeerd: Xuthus: Glossy Silk en Zoo Hardlooper. H»t laatste paard lootte vrij en kwam dus al dadelijk in aanmerking voor een eersten of tweeden prijs. Rose Mo ran; Fatima en Aura V verdeelden den vier den prijs van f 15.— De strijd om den tweeden f75.en der den prijs f 40.— ging derhalve tusschen Xu thus en Glossy Silk, In een weinig span nenden ren legde Glossy Silk op den twee den prijs beslag en moest derhalve in dc fi nale kampen tegen Zoo Hardlooper. Feitelijk gingen de rennen toen als een nachtkaars uit. Zoo Hardlooper, een prach tige bruine merrie, sierlijk gebouwd niet een soepelen. regel matigen gang deed het kalm aan en liet Glossy Silk ver achter zich. En dan te bedpYikcn, dat de tijd... 25 sec. be droeg! Zoo Hardlooper won dus den len prijs van f250. Om ruim half zeven was dc Draverij af- geloopen en had in de Rustende Jager de prijsuitreiking plaats. Het was een mooie middag geweest, waarvan een groot aantal gasten genoten heeft. WINKEL Zondag begint de kermis. Dc verschillende voorbereidingdh voor de a.s. kermis op 7. 8 en 9 Augustus zijn weer getroffen. Zoo zal in de zaal van den heer Laan liet tooncclgezelschap „de Masker- spelers" uit Bergen op Maandagavond optre den met het succesnummer „Betjc regeert". Dinsdagmiddag staat een wielerwedstrijd op liet programma. Van Dijks Volendammers zullen de dansmuziek verzorgen. In dc zaal van den heer de Bruijn komt Maandagavond het tooneelgezelscbap O.K.K. uit Zuidschar- woude met „Dc weg naar 't Geluk" een spel van sport, malaise en liefde. 's Middags wordt in deze zaal prijsdansen gehouden en op het terrein bestaat, voor de liefhebbers gelegenheid om te katknuppelen. Gedurende de gcheclc kermis wordt dc dans muziek verzond door „The four midnight swingers". Voor verdere bijzonderheden wordt naar de advertenties verwezen. Geslaagd. De heer P. Smit te Lutjewinkel slaagde te Den Haag voor de acte ixiekhouden M.O,

Schager Courant | 1938 | | pagina 5