Raad St. Maarten SCHUDT UW LEVER WAKKER Langendijker Groentenveilingen Dinsdag 9 Augustus 1938 Tweede blad wat hoogcr dividend van da Noor- derstoomtram zou prettig aiin, maar kril0 maar eens meer! Men moet geen haastbrieven naar de Berg. stnrenl De P.E.N.-wijs- heden interesseeren den burgemees- Ier minder, dan de kwestie of er ,an t nieuwe contract wat te ver dienen is. Als de Koningin |ubi leert, wordt het raadhuis verlicht en zal men langer aan den wieg mogen stooten dan gewoonlijk! De rondvraag is belangrijk: dringend toezicht noodig te st. maartenszee. De Raad vergaderde gistermorgen. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter is de heer Klerk, burgemeester, tevens secretaris. Als de notulen der vorige vergadering zijn vastgesteld, zijn aan de orde de volgende ^GEKOMEN STUKKEN EN MEDE- DEELINGEN. a Jaarverslag vleeschkeuringsdienst, Noor derstoomtram en verslag cursus veldwchters Het dividend N'oorderstoomtram is bepaald of f 12.-— per aandeel. Het cursus geld'veldwachter is teruggebracht van f 30 °V Een 2e postbestelling in de buitenwij ken is ingevoerd, ingaande 11 Juli j.1. c Goedkeuring legesverordening inlich tingen bevolkingsregisters, wijziging begroo- ting dienst 1937 en raadsbesluit belegging opbrengst school te Valkkoog. d. proces-verbaal kasverïficatie bij den ge meenteontvanger en secretaris-beekhouder armbestuur. c. Aanbieding gemeenterekening dienst 1937, sluitende de gewone dienst met een batig saldo van f 4762,74 en de kapitaal- dienst met een batig saldo van f 16.01 en de rekening van het algemeen burgerlijke arm bestuur met een nadeelig saldo van f 1219.83 De commissie van onderzoek zal bestaan pil de hoeren A. Brak, P. Blom en J. de Pee De stukken worden voor kennisgeving aangenomen. „Krijg maar meer" zegt wethouder Gootjes, als Voorzitter nog eenige mcdedeelingen doet over de Noor- deistoomtram, welker reizigersvervoer sta biel is gebleven en waarvan de exploitatie rekening weinig afwijkt van die van vorig jaar. Wat de cursus voor den veldwachter be treft, is de raad van meening, dat het ei- gelijk wat overbodig is, maar ja, er komen elk jaar nieuwe wetten bij! Wethouder Glas dankt den directeur der Posterijen en alle anderen die hebben mee gewerkt voor de groote verbetering in de postbestellingvan de buitenwijken. Diep treurig is het echter nog in cje Burg, zegt de heer Blom. Daar is men slecht bedeeld en krijgt de brieven soms drie dagen te laat, Voor de bolienbedrijven is het al heel lastig. Zou ecu beroep op de Kroon helpen? Voorzitter zegt, als de posterijen er winst in zien, ze liet misschien zullen verbeteren. Waarschijnlijk is alleen het kanton -St.- Maartcn „geteld". Met plezier zal Voorzitter adresseeren. VOORSTELLEN VAN B. EN W. Café's in oorlogstijd. B. en W. stellen voor de politieverorde ning aan te vullen met een artikel inzake sluiting der vergunnings- en verlofzaken bij opkomst van dienstplichtigen bij oorlog, oorlogsgevaar en andere buitengewone om standigheden. Bij deze aanvulling zal. de burgemeester het recht krijgen in bovengenoemde om standigheden direct een algeheel ta^pverbod uit te vaardigen van alcoholische dranken. Aldus besloten. CONTRACT STRAATVERLICHTING. B. en W. stellen voor het contract straat verlichting te wijzigen, overeenkomstig het verzoek van het P.E.N. Het contract is van terugwerkende kracht vanaf l Januari 1938. Het K.W.U.-tarief komt van iy2 cent op iy2 cent. Het nieuwe tarief beteekent een verlaging an f22.14 per jaar. We willen het wel gelooven, zegt Voorzitter, wat het P.E.N. allemaal schrijft over frequentie en wisselstroom, het voornaamste voor ons is de bepaling voor opheffing van lichtpunten, waarvan een nadere berekening van vastrecht zou moeten plaatsvinden. Voor het verlies dat het P.E.N. dan krijgt, zal er wel iets bijibelaald moeten worden. Het voorstel wordt aangenomen. AFREKENING BIJZONDERE SCHOLEN. B en W. stellen voor de 3-jaarlijksche airekening met de bijzondere scholen over de ïaren 1934, '35 en '36 te bepalen als volgt orL8.0-1001 m' bijbel hpeft. ontvangen l o-u8,lo, had recht op f 3177.14, moet alzoo terugbPtnlcn f 251.01 De B.K. school heeft ontvangen f 2682.28 had recht op f 2489.32, moet alzoo terugbe talen f 192.96. De rekeningen zijn acocord bevonden; wijzigingen in de rekeningen «ai, j SC^00^ waar hef bedrag voor een aKonderwijzeres niet op mocht voorkomen i>e rekeningen worden aldus vastgesteld. DE A.S. JUBILEUMFEESTEN. B. en W. stellen voor om f 0.25 per school gaand kind beschikbaar te stellen bij het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin voor tractatie van de kinderen. Hierbij zal overeenkomstig de bedoeling van den raad rekening worden gehouden met begunstiging van neringdoenden uit de gemeente. In bespreking komt vervolgens de kwes tie hoe eventueel voor een gedeelte van het bedrag voor feestelijke doeleinden toege staan kan worden, te beschikken. Unaniem is de raad het met het toeken nen van het bedrag van f 0.25 eens Wat de toegestane f 50.van het rijk betreft, merkt Voorzitter op, dat verschillende ver- eenigingen het initiatief genomen hebben tot diverse attracties. Lijsten zullen circu- leeren. Hoe denikt de raad over verlichting van het raadhuis? Weth. Glas voelt er meer voor, omdat het raadhuis maar in een klein gedeelte van de gemeente centrum is, het geld anders te besteden. De heer Brak wijst op de moeilijkheid het geld Ie verdeelcn bij wijkversiering. De heer de Pee is het met den heer Glas eens. Zonde van het geld hiijft wethouder Glas het vinden, al is hij geenszins tegen de viering. De heer Eenhoorn vindt dat alleen versie ring van het raadhuis geen consequenties meebrengt. Valkkoog viert bijv. hcelcmaal geen feest, omdat het, jubileum weeks na kermis valt, dus die buurtschap valt er al buiten. De heer Breed zal het plan van den bur gemeester gaarne steunen. Nooit in Nederland voorgeko men is zoo'n zeldzaam jubileum, zegt de heer Brak, er moot iets gedaan worden en bo vendien zal St. Maarten daardoor nog wel vreemdelingen trekken. Het voorstel het bedrag van f 50 voor raadhuisverlichting te beste den, wordt aangenomen, met alleen de stem van den heer Glas tegen. ONTHEFFING TAPVERBOD. Dan komt in behandeling een advies van den Ned. Bond van Hotel-Koffiehuis, en Restauranthouders en slijters inzake het verleenen van ontheffingen van tapverbo- den en sluitingsuren enz., het toestaan voor het geven van.vermakelijkheden en het vrij stellen of verminderen van legesgelden. Ook dit. advies betreft de jubileumfeesten. Voorzitter gelooft, niet, dat do kasteleins, gezien het feit, dat het juist kermis is, er veel voor zullen voelen vrij entree te ge ven, anderzijds is het onbillijk tegenover de kasteleins uit de buurtschappen belas tingontheffing te verleenen. Het gaat om de dubbeltjes zegt de heer Brak, of het feest slaagt, is voor den bond vers twee. Voorzitter wil het adres voor kennisgeving aannemen, maar zal alle medewerking verleenen voor wat betreft bet sluitingsuur. De zaak behoort overigens geheel tot de compentic van den burgemeester, die nog nader zal beschik ken. Het adres wordt voor kennisgeving aan genomen. KOHIER HONDENBELASTING. Het kohier honden belasting wordt vast gesteld ten bedrage van fl 193.50. Er gaan hondjes af, zegt de voorzitter, want het wórdt minder, waarop de heer Eenhoorn opmerkt dat er toch nog wel hondjes bijkomen, anders zou den ze uitsterven! Rondvraag. De heer Glas vindt dat de burgemeester er wat gemakkelijk afkomt, daarom zal hij nog wat zeggen. Is het wel verantwoord dat in St. Maartenszee geheel zonder toezicht gebaad wordt? Kan dat niet in gezamenlijk overleg geregeld worden? Een weck of zes toezicht zou voldoende zijn. In samenwer king met Zijpe en Harcnkarspel zou dat wellicht gaan. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrü te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. Voorzitter gelooft dat met de ontwikkeling van het badbedrijf het voor de gemeente Zij pe wel zoover zal moeten komen. Eerst zal men de verbindingen wel moeten verbete ren. Dc heer Glas gelooft niet dat het zoo zal gaan, maar elke regeling is hem goed. De heer Eenhoorn is het volkomen met den heer Glas eens. Men zou zich tot den burgemeester van Zijpe kunnen wenden. Voorzitter zal dit gaarne doen. De heer Brak gelooft, dat veel menschcn graag zonder toezicht baden, maar dit moe ten ze dan zelf maar weten. Ook zal men aandringen bij dc reddings maatschappij op rcddingsmatcriaal. De heer Blom slipt nog even aan, dat St. Maartenszee feitelijk niet als badplaats wordt erkend dooi- het departement van defensie, en dus de toekomst, momenteel zeer in het duister ligt. Hierna sluiting. Uit onze omgeving BARSINGERHÜRN KOLHORN. Een schitterend geslaagd feest! Door eendracht moet het op de zandbank gestrande schip „Een- dracht" weer vlot komen! Het 20-jarig bestaan van onze Harmonievereeniging op waar dige wijze herdacht! Toen Zaterdagavond de fancy fair, welke georganiseerd was ter gelegenheid van het 20-jarig beslaan van de Harmonievereeni ging „De Eendracht", geopend werd, was reeds direct een prettige stemming op te nierken, welke tot sluitingstijd gehand haafd bleef. De belangstelling op dezen a\ond viel bijzonder mee! Zondagmiddag werd begonnen met een muzikalcn rondgang door het dorp, door de gezamenlijke muziekkorpsen van Den Oever, Middcnmeer, Wieringerwaard en de plaatselijke, thans jubileerendc vereeniging, welke allen onder leiding staan van den in deze omgeving zeer populairen dirigent, den heer van Glahbeck uit den Helder. 16 tamboers voorop, dan een groep padvinders, welke in ons dorp kam- peeren, daarna 100 muzikanten, waarop een stroom publiek volgde, gaf een hcele drukte! Hierna werd geconcerteerd op 't school plein. Allereerst kregen we te hooren „Feo- dorc" van den grooten Russisclicn componist I'. Tschaikovsky, gespeeld door Wieringer waard en Middcnmeer gezamenlijk. Deze ouverture werd goed uitgevoerd, beheerscht en vol van toon, geen noot ging ons verlo ren, waaraan de op den achtergrond staan de dikke kerkmuren, die als klankbord fungeerden, het hunne wel hebben toe bij gedragen. Hierop volgde „Fetes 'd hiver" van Gardenne. Vervolgens speelden Den Oever en Kolhorn samen „Wiener Melodiën", van Ivliment, waarop nog eenige Marschen volg den. Een aandachtig publiek, waaronder wij opmerkten burgemeester Loggers en weth. Burger, was getuige van dit concert. Toen allen weer in café Groet gearriveerd waren, zei voorzitter Strijder, dat gedurende de 20-jarige bestaanspcriode, zich vele fi- nanciëele depressies hadden voorgedaan, evenwel zat 't schip thans geheel vast op dc zandbank, zoodat deze fancy fair, verloting enz., nood zakelijk waren om „De Eendracht" vlot te krijgen. Spr. dankte den burgemeester voor zijn aanwezigheid, de zusterverenigin gen voor hun medewerking en een ieder, die voor 't welslagen der fancy-fair wil hij- dragen. Den directeur werd een woord van war men dank gebracht voor de prestatie, dat hij de vereeniging in korten tijd op de hoogste sport van de muzikale ladder had gebracht. Met vuur sprak Loggers! burgemeester Het ging weer slecht deze week alle reden tot klagen oor zaak: geringe export men is xvcer op steun, aangewezen lwe lang nog? diverse kool soorten brachten zeer weinig op vaak den minimumprijs of draaien door flinke aan voer roode kool veel minder gele witte wordt nog wat door de zouters afgenomen dalende prijzen weinig ra barber slechte prijs aan voer aardappels sterk gedaald prijzen van f 2 a f 3, zelfs voor Eigenheimers weinig snijbooncn matige prijzen idem voor slaboonen grootere aanvoer uien zilveruien veel te lage prijzen gele doen het wat beter zakkende prijs voor wortelen tuinboonen niet in trek goedkoope poot- aardappels zeer slecht voor tomatenkweekers matige bie- lenprijs beter voor druiven aanvoer van komkommers, per ziken en meloenen. Klaagliederen weerklinken weer uit de kringen van den tuinbouw. En met recht. Het ging weer eenige weken goed met de vroege aardappelen, tot 13 Juli n.1., en daar na is de klad gekomen in dit tuinbouwpro duct, dat door de meeste tuinders wordt geteeld en van welks resultaat het groot ste deel profijt kan trekken. Zij die er het vroegst bij waren, hebben van dc gunstiee prijzen het meest geprofiteerd, doch die wat later kwamen, en die vindt men vooral in het meer naar het Noorden gelegen ge- De Burgemeester complimenteerde in een prachtige rede dc jubileerendc vereeniging, bracht hulde aan den Dirigent, wekte de burgerij op voor alle medewerking en deed toezegging aan de vereeniging, om in samenwerking met de burge rij van Barsingerhorn te komen tot het aanbieden van een verplaats bare muziektent. Op welke manier dit zal geschieden, deelde Zijn Edelachtbare nog niet mee; voorts werden mede namens zijn echtge- noote bloemen aangeboden. Voorzitter Strijder dankte voor deze sympathieke woorden, vooral wat betreft de muziektent en biedt hierna elke aanwezige zustcrvcrecnigirig 'n herinneringskrans aan. Hierna volgden nog verschillende sprekers, n.1. de heer Koorn van „Apollo", den Oever, de heer v. d. Kolk van „Ons Genoegen" en de heer Meindertsma van „Wieringermcer fanfare" comiplimcnteerdcn en boden ieder afzonderlijk „De Eendracht" een prachtige bloemenhulde aan. De heer Nic. Keesman, voorzitter van de Gymnastiek vereen. U.D.I. biedt „een klein envelopje met kleinen inhoud" aan en dankt voor de samenwerking, steeds van de Eendracht ondervonden. Voorzitter Strijder dankt hierna voor alle belangstelling en hoopt in de toekomst op een nauwere samenwerking. Het draaiorgel begint met „Violetta", het rad van avontuur treedt in werking, de geweren der schiettenten knallen. Er heerscht lot laat in den nacht 'n gezellige Fancy-Fair-stcmming! ZIJPE RAADSVERGADERING. In de morgenmiddag te houden raads vergadering zal o.a. ter sprake komen een \erzoek dot uitbreiding van straatverlich ting te Burgcr.brug en Burgcrvlotbrug. B. en W. zullen vragen van den heer Veltman beantwoorden, in dc vorige raadsvergade ring gesteld over de stopzetting van de werkverschaffing. Mej. A. Kaptein heeft ontslag "verzocht als onderwijzeres te Oude- sluis. Voorgesteld zal worden den heeren dok toren Boerma en van Slooten eervol ontslag te verleenen in verband met het toetreden van de gemeente tot den districtsschoolart- sendienst. Voorts stellen B. en W. o.a. voor een schenking te aanvaarden, zijnde een portret van oud-burgcmecstcr de Moor; drie dui zend gulden beschikbaar te stellen voor restauratie van liet schoolgebouw te Bur- gcrbruc: en 't achtste gedeelte van de Ned. Herv. Kerk te Petten af te breken en al daar een nieuwe consistoriekamer te bou wen. —SCHAGERBRUG. MIDDEXSTANDSREIS. Op Zaterdagavond heeft de slotvergade ring voor den reis van den gcorganiseerden Middenstand van Zijpe in 't lokaal van den Hr. H. L. v. d. Poll plaats gehad. Het aan tal deelnemers overschreed ver het aanlal van het jaar 1937. Er gaan ongeveer 1200 mens'chen mee op reis, waarvan 410 op 17 Aug. 300 op 21 Aug. en 440 op 24 Augustus een geweldig succes dus voor de vereeniging Zooals men weet, organisceren verschil lende grossierderijen ook dergelijke uitstap jes, doch thans blijkt, dat de georganiseerde iddenstand van Zijpe eveneens nog wel wat kan bereiken! Alle drie dagen wordt er gefilmd door de firma Niestadt te Schagen. Ter dekking der filmkosten zullen insig nes worden aangeboden tegen den prijs van 10 cent. Het beloovcn buitengewoon gezellige da gen te worden, want het is het bestuur ge lukt voor de geheele reis dan heer Som broek uit Heiloo mee te krijgen, die het muzikale gedeelte verzorgt. De heer Kok te Bwrgerbrug heeft, een speciaal reislied gedicht, dat natuurlijk uit volle borst, zal worden gezongen! WAT DE „TROUWBUS" OPBRACHT. Met dc collectebus, geplaatst in de. trouw zaal ten Raadhuize, alhier, is gedurende het laatste jaar f 25.07 ingezameld. LANGEND1JK BROEK OP LAXGEXD1JK UITBREIDING EN STAND WERKLOOS HEID. Waar de werkzaamheden op den akker en de export der tuinbouwproducten in sterke mate zijn verminderd, heeft zich dientengevolge de werkloosheid onder de categoriön land- en transport-arbeiders zoo danig uitgebreid, dat. thans bij het. agent schap der arbeidsbemiddeling staan inge schreven 23 land- cn 25 transportarbeiders benevens 1 schoenmaker, 1 timmerman en. 1 kuiper. NIEUWE N1EDORP BURGERLIJKE STAND. OVER JULI 1938. Geboren: Jacob, zoon van Jacob Cornelis Blokker en Trijntje van Zoonen; Catharina Adriana. dochter van Anthonic van der Gu- lik en van Catharina Meester. Ondertrouwd en getrouwd: Koster. Jacob oud drie en twintig jaren en Schekkerman, Grietje, oud twee en twintig jaren, beiden wonende te Nieuwe Nicdorp. De Vries, Gerrit, oud drie en twintig ja ren en Nieuweboer; Aafje, oud twee en twintig jaren beiden wonende te Nieuwe Niedorp. Overleden: Scheer, Leonardus, oud acht en zestig jaren; Bakkum, Dirk, oud drie en zestig jaren, echtg. van Molenkamp, Anna. Op de huwelijksreis verdronken Drama in Engeland. Een paartje op de huwelijksreis, de heer en mevrouw Frank Brandrick uit Darlaston in de buurt van Wol verham pton, verdronken in dc Se- vern, nadat de man getracht had zijn een en twintigjarige vrouw, waarmede hij pas was getrouwd, van den verdrinkingsdood te redden. De Daily Express vertelt over dit ver schrikkelijke drama het volgende: De heer en mevr. Brandrick waren aan het vis- schen aan den oever van de rivier, toen de vrouw zich voorover hoog om te kijken naar den dobber van haar man's hengel, haar evenwicht, verloor cn in de rivier stortte. Onmiddellijk sprong de man haar na en greep de vrouw vast, maar de sterke stroom dreef het echtpaar voort en plotse ling verdwenen beide in de diepte. Hun elfjarig nichtje dat het ongeluk zag gebeuren liep gillend langs den oever en tal van vacantiegangers, die in booten zaten, roeiden naar de onheilsplek, maar zij konden den man en de vrouw niet meer bereiken Iemand die in de buurt aan het kampec- ren was, dook tal van malen op de plaats waar de ongelukkigen waren verdwenen en slaagde er na drie kwartier in, de lichamen te vinden. Dc man hield zijn vrouw nog steeds in zijn armen gekneld. deelte van het Geestmerambacht, zijn er bekaaid afgekomen. Gelukkig dat vele tuinders nog wat stcunuitkccring volgens den „steun aan kleine tuinders" trekken, an ders was de toestand nog beroerder. En dat alles is te wijten aan den geringen export, die ook in de afgeloopen week maar niet verbeterde. De bezitters van vroege aardap pelen weten daarvan mee te praten. Zoo goed als alles moet in het binnenland wor den geplaatst en die omstandigheid, houdt de prijzen zoo laatr. Ook met dc kool soorten is dit het geval. Het binnenland moet alles verwerken, is daartoe niet in slaat, gevolg doordraaien van een deel der aangevoerde producten en een buitengewoon slechte financiöcle uit komst. Het is niet slechts aan de Langen dijker veilingen slecht, ook uit andere stre ken vernemen we die klachten. Het welva rende Lancendijk van weleer is veranderd in een gebied, waar armoe wordt geleden waar vroeger talrijke goed gesitueerde tuin ders woonden, die nu nog slechts met groo te moeite, onder vele zorgen, aan hun ver plicht ineen kunnen voldoen. De slechte toe stand bliift maar voortduren en brengt ve len in de grootste ellende. Hoelane. vra gen velen zich af, moet dit nog blijven voortduren? Met de diverse koolsoorten ging hel weer buitengewoon slecht door het uitblijven van vraag uit het buitenland. Van roode kool kwam er heel wat, doch wat verkocht werd, bracht doorgaans niet meer dan f 1 op. In het begin kon voor hef mooiste goed nog wel eens f 1.30. soms f 1.40 worden gemaakt, doch later was dit zelfs al niet meer mogelijk cn was de hoogste nolcering 1.20. Gele kool kwam er aan beide veilingen betrekkelijk weinig, doch zelfs bij dezen geringen aanvoer kan dc handel ze niet verwerken. Ook van deze koolsoort ging veel voor den minimumprijs van f 1 weg. De mooiste partijen liepen soms tot f 1.40 a f 1.60, een enkele maal f 1.70. Begrijpelijk is het, dat bij dergelijke af- braakprijzen verlies wordt geleden en dat dit door steun eenigszins goed zal moeten worden gemaakt. Witte kool wordt nog wat gekocht dooi de zouters, doch overigens is er maar wei nig vraag naar deze koolsoort. De prijzen zijn niet hooger dan 80 en 90 cent per 100 kg. Een deel blijft onverkocht en wordt als veevoer te gelde gemaakt. De prijzen van de bloemkool liepen sterk achforuit. Bij het warme weer van de af geloopen week kwam er op de bloemkool veilingen een zeer groote aanvoer met het natuurlijke gevolg van dalende prijzen. Voor dc mooiste eerste soort kon niet meer dan f 4.50 tot f 5.50, een enkele keer f 6 worden gemaakt. Tweede soort bracht f 1.70—f 3 of iets meer op. Met den aanvoer van rabarber loopt het op een eind. Er is voor dit artikel ook zoo goed als geen belangstelling meer, en liet bracht slechts 60 cent per 100 hos op. Sterk verminderd was dc aanvoer van Aardappelen. De prijzen waren niettemin laag. Srhotsehc muizen brachten f 2.50 tot f 3 op. Enkele partijen golden zelfs f 2 of iets meer. Voor hestc kwaliteit werd nog wel- eens f 3.20 tot f 3.50 besteed. Groote werden voor f 1.80 lot f 2.20 verkocht, drielingen f 2f 2.60 Blanke Eigenheimers kwamen niet meer boven de Schotten uit: ze wer den voor f 2.40f 2.70 verhandeld en blau we Eigenheimers v. f 2.60 tot f 3 aanvan kelijk, later zelfs nog voor 20 a 30 cent minder. Ronde duken brachten f 1.40f 1.80 op. SnijboonCh verschenen er nog steeds wei nig: desniettemin waren de prijzen laag. Aanvankelijk golden ze f 1.10f 6, een en kel partijtje f 9, later f 8.70. Ook de slaboonen brachten matige prijzen op. Werden ze eerst nog voor f 7—f 10.— verkocht, later kon er slechts f 6f 8 voor worden bedongen. Uien, zoowel gele als zilveruien, werden in grootere hoeveelheden geveild. De laat ste zijn goedkoop. Groote werden voor f 1.30—f 1.40, soms tot f 1.70 a f 1.90 ver kocht, al naar kwaliteit. Voor drielingen werd f 3.50 tot f 4.60 betaald, later f 4.80 tot f 5.70; Nep werd betaald met f 4.50 f 5.50, hoogstens tot f 6.S0. Gele nep werd in de eerste helft der week voor f 6.60 f 7.80 verhandeld, later echter voor f 4.80— f 5.50 Voor uien werd f 4.50 tot ongev. f 5 betaald. Peen bracht eerst nog een redelijken prijs op n.1. f 4.50 tot f 5.20, doch iater kon slechts f 2.50 tot f 2.70 worden gemaakt. Voor tuinboonen was, bij zeer geringen aanvoer, biina geen belangstelling. Er kon slechts f 1.50 worden bedongen. Niet vlot ging het met den verkoop van goedgekeurde pootaardappelen. Het is ook nog wel wat vroeg. Men hoopt, dat de prijs nog wel wat zal aantrekken, daar er geen groote voorraden aanwezig schijnen to zijn. B., van de maat 2835 werd voor f 4.20f 5.20 verkocht, die van 3555 slechts f 4 of iets meer. Slecht ging het met de tomaten. Geen of weinig uitvoer en dus lage prijzen. A. deed aanvankelijk nog f 5.60 tot f 6, later f 4.50 f 4.90. B. zaktp van f 5.30 a f 6.20 tot f 5. Veel van dc C sorteerine bracht het niet verder dan f 4.een klein deel iets meer. CC. werd voor f 4 verkocht. Geen lioogc nriis deden ook de bieten f 2.50—f 3.50, soms f 4, doch dit bij hooge uitzondering. Voor Rammenas werd f 7 betaald. Druiven, Ali- cante, bracht eerst rond f 40 op, later f 44.90 a f 46.10. Komkommers golden f 2 f 3.50, al naar kwaliteit. Voorts kwamen er nog wat perziken, die voor 4—8 cent r*»r stuk werden vprkocht, en meloenen, die 20—24 cent opbrachten.

Schager Courant | 1938 | | pagina 4