Sint Pancras BRIL BAL fa. D.K.W. auto's Motoren Woning Het is mooi om waar te zijn Klaas Middelbeek Zmmskrs C. BEERS tn nii iker VOOR 'N GOEDE Terlep's Drogisterij Controleur der Steunver lening en werkverschaffing Strandfeest op '38 Schager Roosjes al onze Dames Swift Schoenen 10 tot 20 pCt. korting. De laatste raadsvergadering in het oude raadhuis. De gemeentere kening 1937 geeft een voordeelig saldo aan. Een vooruitgang van 29 cents. Moet det gemeente stormschade vergoeden? De heer Timmer heeft kannibalistische nei gingen. Het electriciteitspotje moet langer mee. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmiddag. De heer Van Kampen was afwezig. Voorz. zeide in zijn welkomstwoord, te honen dat wanneer het nieuwe vergader- lokaal gereed is, men weer in gezondheid bijeen moge komen. De volgende raads- .i r J vergadering zal worden gehouden: in liet. te Joiet "okaal van dc O. L. school. De secretarie imoet in verband met de. restauratieplannen tijdelijk verdwijnen. Bij den hper *an ^aar kunnen wij, voor zoo lang de verbouw van het raadhuis duurt het Noordelijke gedeelte der woning, het voormalige postkantoor huren tegen f 4.35 per week plus f 10.voor de schoonmaak Voor dit aanbod is voorz. zeer erkentelijk. Het is een goedkoope en geschikte oplos sing. De trouwplechtigheden zullen ook in het. leegstaande lokaal moeten geschieden. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Medegedeeld werd, dat zich tien tuinbou wers hebben opgegeven voor het doen uit voeren van werkzaamheden in werkver schaffing als het dicpspitten en de grond- ,verversching in kassen. Hedenmiddag zal hierover een bespreking •worden gehouden met den inspecteur van werkverschaffing. De Minister van Sociale Zaken lieeft de werkverschaffing aan de begraafplaats ver lengd lof 31 December 193S. Momenteel zijn ij erbeiders aan de afwerking van de be graafplaats bezig. De volgende week zullen de voorbereidende werkzaamheden klaar zijn. Dan wordt het werk stopgezet. De ar beiders zullen dan elders in de werkver schaffing worden ondergebracht, bijv. te Bmek op Langen dijk. De Minister van Sociale Zaken berichtte voorts, dat deze gemeente voor den extra /leun aan werkloozen (B-steun) in aanmer- iing zal komen. In de Centrale werkplaats te 'Alkmaar ïs vsn, tos één jongere werklooze uit deze ge- meente geplaatst. De Minister heeft, geen Joden orden re! 000. Defr rneëmt 'ude nu» is zullen i van dej ^ugustusm •l in Dufc 'an een i dr. Hobu ontwikt! een gebij apsbowiu in de me: dc ven# verhinde men dat hij mei an hel Strek 'ter de >o gaal deel de; 1» de ai de kam 'an aul ren, die rij ver 'chap w »rt hij niet t viim "lijn® 'ormev dit wordt a Zei- rhaal- emen, vor st aan beril t van Junki vam, kom richt, van trok. Heen ook n te in mfstfi die iden me bezwaar, de hiervoor gebruikelijke bijdrage rfe geven. Ten aanzien van' de kroosgeschiedenis deelde voorz. mede, 'dat thans blijkt dat de ze zaak niet in eigen beheer door den pol der Geestmerambacht, Oosterdijk en Molen perzen wordt uitgevoerd, doch dat een en ander geschieden zal onder toezicht van de Heide Maatschappij hij wijze van centrale werkverschaffing. In de kosfen betaalt de polder 10 pet., terwijl van het overblijven de de gemeente het gewone percentage, dat voor in de centrale werkverschaffing ge plaatste arbeiders betaald moet worden, zal moeten vergoeden. Het loon is vastgesteld op een kwartje per uur. Er zal zooveel mo gelijk in accoordloon moeten worden ge werkt, zoodat hij flink werken een kwartje per uur kan worden verdiend. De heer Lek informeerde hoe het nu eigenlijk slond met het kroos. De heer C. Duïjf zeide, dat er veel kroos is. Deze zaak is echter geheel anders ge- loopen dan eerst door den inspecteur van de werkverschaffing tegen den voorzitter van den polder is verteld. Eerst zouden er heel maal geen kosten ten laste der gemeen te komen. Het blijkt wel, dat de Inspecteur van de werkverschaffing niet alles te zeggen heeft, al is hij een mach tig man. Ged. Staten berichtten, dat tegen de be zoldiging van den ambtenaar ter secretarie en de vergoeding van f 50 aan den volontair ter secretarie voor het in orde brengen van het nieuwe persoonkaartenstelsel voor den burgerlijken stand, geen bezwaar bestaat. Voorz. deelde mede, dat. van hoogerhand .overwogen wordt, de hiervoor gemaakte kosten aan de gemeente te restituecren. Van God. Staten waren goedgekeurd terug ontvangen twee wijzigingen van de begroo ting 1937 en bet raadsbesluit tot verkoop van de tocht in de Westbeverkoog aan dien polder. Aanwezig waren ecnige jaarversla- slagen. De schade aan de bollen van den beer Duijf, aangericht door het bouwen van de nieuwe otidcrwijzerswoning, is door onpar tijdige taxateurs geschat op f 20. De gemeenterekening 1937. Vooruitgegaan met f 0.29. Aangeboden werd hierna de gemeentere kening dienstjaar 1937, sluitende, op een to taal aan ontvangsten van f 77.181.52, uitga ven f 75.387.04, batig saldo f 1794.48 Men was begonnen met een batig saldo van f 1794.19, zoodat men met f 0.29 is vooruit gegaan. De kapitaaldienst sloot in ontvangsten en uitgaven op f 94.252.23 De rekening van de gemeenschappelijke gasfabriek gaf over 1937 een batig saldo aan van f 530.98, die van het electriciteits- bedrijf een winst van f 10016.60, waarvan f 10.000 aan de gemeenten is uitgekeerd. Deze rekeningen zullen worden nagezien door de heeren Jb. Duif en J. van Kampen. Het Otterplaatje kan worden ver kocht. De stemmen staakten. Aan de orde kwam een verzoek van den heer Abr. Wiering om prijsopgaaf van het Otterplaatje, terwijl tegelijkertijd eenige in lichtingen worden gevraagd over evt. uit breiding van het terreintje en de verplich ting tot ophooging. Voorzitter mertke op, dat uitbreiding niet mogelijk zal zijn, daar men de vaart open moet houden Schoeiingen zullen n.oodig zijn terwijl ophooging eveneens noodzakelijk zal zijn wegens de bepaling in de bouwveror- met een prettigen pasvorm en juiste sterk te der glazen gaat men naar den vakopti cien TERLEP. Want met zoo'n TERLEP's BRIL wordt het naaien en lezen weer een genot. Kosteloos oogonderzoek, 's avonds tot 8 uur, Reparatie aan Brillen, Fototoestellen, enz., in eigen reparatie-inrichting, ving en goed koop. Gediplomeerd Opticien, HOOGZIJDE 103 TEL. 99. - SCHAGEN. Ziekenfondsleverancier. dening t.a.v. de hoogte van bouwterrein ten opzichte van de weg. B. en W. stelden voor, dit terreintje voor f 400 aan den heer Wiering te verkoopen, De heer Timmer vond den prijs te laag. Voorz. merkte op, dat wanneer er een gebouw staat, men er toch voordeel van heeft door diverse belastingen. Nu hebben wij er niets aan. De heer Kloosterboer herinnerde zich, dat eenige jaren geleden nog f 800 voor dat stukje was gevraagd. Spr. zou nu f 600 wil len vragen. Na eenige besprekingen werd tot stem ming overgegaan. Men besloot met algemee- ne stemmen f 600 te vragen. De stemmen staakten echter over het voorstel van den heer Wagenaar om te verbieden dat een boet naast de woning wordt gebouwd. Voor dit verbod stemden de heeren Wagenaar, C. Duijf en Jb. Duijf. Een schrijven van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren betreffende de ver vanging van den gemeente-ontvanger werd voor kennisgeving aangenomen, aange zien men deze zaak op de door den Bond gewcnschte wijze geregeld heeft. Stormschade. De heer T. Bakker en eenige anderen verzochten een vergoeding van de door hen geleden stormschade, tengevolge van het verstuiven van het zand der nieuwe be graafplaats. B. en W. stelden voor, hierop niet in te gaan. Niemand kan daaraan iets doen. Dc heer Kloosterboer vroeg of een onder zoek naar de schade is ingesteld, waarop Voorzitter ontkennend antwoordde. De heer Timmer, die wel eenige aange richte schade had bekeken, betreurde, dat men geen meer deskundige raadsleden daar toe had uitgenoodigd. Na nog eenige besprekingen besloot men, op voorstel van den heer Wagenaar, de zaak na dc raadsvergadering eeris te gaan' bekij ken, voor men een beslissing neemt. Een brief van den Ned. 'Hotclhóudersbond betreffende sluiting enz. van de cafó's bij de a.s. jubileumfeesten werd voor kennisgeving aangenomen Met een en ander wordt reeds rekening ge houden bij dergelijke gebeurtenissen. Een verzoek van den Langcndijker Be- stuurdersbond om bij den minister aan te dringen dat de termijn van de stopzetting van de steunregeling voor werkloozen wordt verkort.wegens de snelle toeneming van het aantal werkloozen, werd voor kennisgeving aangenomen, aangezien dit voor deze ge meente geen zin heeft. De mehschen zijn al lemaal aan het werk in de werkverschaffing. Het Oranje-comité verzocht, een extra-ga rantie-bijdrage van de gemeente te mogen ontvangen van f50.voor de a.s. festelijk- lieden. Men hoopt het geld -niet noodig te zul len hebben, doch 't wordt beschouwd als een garantie hij een event. tekort. Voorz. merkte op, dat men f 50.mag gebruiken voor de versiering van het raadhuis. Dat gebeurt niet door de verbouwing. Spr. stel de voor, het verzoek in te willigen. Bij de gehouden besprekingen deelde de heer Timmer, die de „man van de cen ten" is in het Oranjecomité, mede, dat. men het feestvieren hoe langer hoe beter begint te leeren, zoodat men misschien wel een batig saldo zal hebben. Wij beenen echter liever'eerdér een ingezetene uit, dan dat wij bij de gemeente aankloppen om steun. (Gelach). Het voorstel van B. en Wé wordt aan genomen; Er moet gereserveerd worden. De gemeentebegrooting 1938 is terugont vangen van Ged. Staten met een opmerkincr over de begrooting van de lichtbcdrijven, welke niet gelijkluidend is met die, welke de gemeente Noordscharwoude heeft inge zonden. Verzocht wordt, de begrooting eens luidend te maken. Men wordt verder ver zocht, va nd e f 3000 per jaar, welke men tot en met 1942 als winstëdreving ontvangt van het P.E.N., f 1000 per jaar te reservee ren; de hierdoor gereserveerde f 5000 kun non .dan in dej aren 1913 tot en met 1945 in den gewonen dienst worden gebruikt. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Daarna ging de raad in comité voor de slotbesprekingen over de nieuwe inrich ting van het gemeentehuis. Uit onze omgeving ZUPE Veel animo. Naar wij vernemen hebben zich voor de functie van secretaris-penningmeester van het Waterschap Zijpe en Hazepolder ruim 60 sollicitanten aangemeld. SCHAGERBRUG Ook de schapen van den veehouder G. Jongerling alhier, waarbij indertijd rotkreu- pel werd geconstateerd, zijn van deze ziekte hersteld. De bestrijdingsmaatregelen zul ten binnen enkele dagen kunnen worden opgeheven. Thans komen in dc omgeving van Schagerbrug zes gevallen van rolkreu- pef meer voor. Hiermede betuigen wij, ook namens wcdorzijdsche Familie, onzen hart el ijken dank voor de vele.blijken van belangstel ling voor en bij ons Huwelijk. Jn. DE BOER. A. DE BOER—Kriek'. Westfrieschedijk D 19, Winkel, Aug. 1938. Met dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van onzen Zoon ondervonden. G. SLEUTEL. T. SLEUTEL—Keijzer. Koegras, Aug. 1938. Anna Paulowna „Veerburg" ZONDAG 21 AUGUSTUS, na den zwemwedstrijd Negerband o. 1. v. den beken den drummer Jimmy Watts. I 9300.3°/0 Hypo- theekleening gezocht op 7 H.A. weiland en 4 woon huizen; belegging en gelijne- mer zijn absoluut goed. Inl. Makelaar Veuger, Schagen, Corn. Bokstraat, Tel. 61. Gebottelde levensvreugde? Dat ist on arnote HOOGHOUDT is 't wel toevertrouwd FIRMA H. J. HOOGHOUDT GRONINGEN BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Schagen roepen sollicitanten op voor de betrekking van op oen salaris van f8.— per weck. Sollicitatiën, vrij. van zegel, in te zenden aan den Burge meester vóór 17 Augustus a.s. Geen persoonlijk bezoek dan na oproeping. De aanstelling ge schied op burgerrechtelijke ar beidsovereenkomst. Burgemeester en Wethou ders voornoemd, BUISKOOL, 1. B. De Secretaris, ROGGEVEEN. Schagen. zij n de besfe ter wereld- Zouden ook onze Hollandsche coupeuses niel TOor U de besfe corsetf en kunnen makea? Probeert de CORS ETTEN C/a/ance Nieuwste modellen. Verkoop. Verhuur. LOET TEL. 39 VASTE PRIJZEN. GEEN BE DERF: 1. BRANDSTOFFENHA.NDEL. Goede broodwinning opleve rend; handelserkcnning voor groothandelafname. Overname van woning, bergplaatsen, erf en inventaris. 2. BRANDSTOFFENHANDEL Geen broodwinning m. door ou derdom. Voor opwerking vat baar, centrumplaats. Tegen pandwaarde te koop met yoll. handelserkenn. 3. BRANDSTOFFENHANDEL met slijtvergunning. Winter- broodvvinning, tegen lage pr. Veuger's Zakencentrale „Noord- Holland", Schagen. C. Bokstr., Tel. 61. Wij verzorgen alle onderh. acten en contracten. te huur. Woningbouw- Nieuwe Nicdorp. Te bevr. Gem. Secretarie. Callantsoog: WEDSTRIJD IN HET MAKEN VAN ZANDFIGUREN Aangifte vóór 12 Augustus- 1938, bij den heer A. C. BRUS- SAARD, onder opgave .van' leeftijd en geslacht. Verzamelen 11 uur y.m. op het Dorpsplein. op VRIJDAG 12 AUG. a.s., 's avonds 8^ uur, in café „De Gouden Engel" alhier. AGENDA: le. Bespreking wijziging der tijden waarop de inrich ting voor het publiek toe gankelijk is. 2e. Hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. HET BESTUUR. Te koop: Friesche Staartklok, Friesche Scheepjesklok en een zeldzaam mooie origineele Frie sche Stoeltjesklok met datum. C. BONTES, Ileerenboschstr., Schagen. Tel. 104. Aangeboden: EERSTE HYPOTHEEK, f 10.000 tegen 4 ook in ge deelten. Br, no. 609 Bur. van dit 1)1 ad. Maar wij geven op Alleen van 10 t.m. 15 Augustus. Aanbevelend, SCHOENHANDEL. s SCHAGEN. SINT PANCBAS Arme plaatjesloozen. Kommies Koorn uit Noordscharwoude bij gestaan door de gewapende macht, had gis teravond veel succes met het. vangen van wielrijders zonder plaatje. Hij kwam er niet aan toe zijn opschrijfboekje op te bergen, de bonnetjes werden met kwistige hand uit gedeeld Dc raadhuisplannen aangenomen OVER DRIE MAANDEN AAN DEN EEREWIJN! In de gistermiddag gehouden comi- tévergadcring van den Raad van St. Pancras is besloten het ontwerp voor de restauratie van het gemeentehuis, vervaardigd door den architect den heer Ir. Keesman te Alkmaar, goed te keuren. Openbare aanbesteding met dien verstande, dat alleen ingezete ncn kunnen mededingen, zal plaats vinden. Per 1 September kunnen de werkzaamheden aanvangen. Zooals in ons raadsverslag reeds medege deeld, wordt dc secretarie tijdelijk gevestigd in het vroegere postkan toor, terwijl men ook de beschikking krijgt over oen lokaal van de O. L. school. Over ongeveer drie maan den hoopt men met het werk gereed te zijn. Unaniem was de Raad vol lof over de inderdaad zeer mooie en practische ontwerpen van Ir. Keesman. Hoe het wordt. Door welwillendheid van den burgemeester den Edelachtb. heer Kroonenburg werden wij reeds gisteravond in staat gesteld de teekening van het nieuwe gebouw te bezich tigen en. bijzonderheden over dc restauratie, die bijna nieuwbouw is, te vernemen. In het front van het gemeentehuis wordt een nieu we dubbele deur aangebracht, waarhoven het gemeentewapen zal prijken. Ter zijde van de deuren komt oen bloemonbak. Tusschen de twee ramen, vroeger bchoorende tqt de onderwijzerswoning, komt het kastje voor den burgerlijken stand, dat van binnenuit bediend kan worden. Op het dak zal verti caal de vlaggenstok kunnen staan. De plattegrond. De tegenwoordige raadszaal wordt secre tarie, en doordat de achtergelegen slaaj)ka- mer van de onderwijzerswoning wordt bij getrokken, aanzienlijk vergroot. De tegen woordige secretarie wordt burgemeesterska mer. Waar thans het archiefkamertje (en buffet tijdens de raadszittingen!) is, komt een brandvrije kluis. Waar eens de huis kamers van de onderwijzerswoning waren, komt de raads- en trouwzaal. Het publiek, dat door de voordeur via een portaal bin nenkomt, vindt een wachtlokaal met een loket naar de secretarie. Thans is daar de gang van de onderwijzers woning. Het ar chief wordt op de bovenverdieping onder gebracht. Het interieur. Ook het interieur zal groote veranderingen ondergaan. Overal opnieuw geschildcx-d, met nieuwe lambrizceringen van fijnhout, nieuw behang en natuurlijk nieuwe vloerbedek king, gordijnen en meubilair, tegels in de gangen zal men het oude raadhuis niet meer terugkennen. En toch verzekerde ons de burgemees- Ier, de kosten vallen mee, en dat is niet het minst te danken aan het inzicht van Ir. Keesman, die met zeer eenvoudige midde len wonderen heeft gedaan. Natuurlijk troffen wij den burgemeester en zijn zoon, den volontair, in prettige stem ming, daar hun wenschen vervuld zijn. Het was noodig,, hard noodig, dat er verande ring kwam en wij kunnen niet anders dan den heer Kroonenburg en zijn raadsleden felicileercn met het genomen besluit! CALLANTSOOG Het V.V.V. strandfeest. Het jaarlijksche V.V.V. strandfeest, d.i. den wedstrijd in het maken van zandfigu- ren, zal dit jaar a.s. Zondag 14 Aug. gehou den worden. De voorbereidende maatrege len worden bereids getroffen. Uit de badgas ten worden en jury en een regelingscom missie gerequireerd. Hierin heeft dit jaar ook zitting de heer P. J. Bouman uit Am sterdam, de man die hu vijftien jaar geleden het is dit jaar het 15e strandfeest het eerste strandfeest georganiseerd heeft. Toen was er nog moeite voor noodig om deelne mers te animceren Thans zijn er zeer vele, vorig jaar pl.m. 160. Voor verdere bijzonderheden omtrent aan gifte tot deelname enz. venvijzen we naar dc advertentie in het nummer van heden. Politie. Gevonden voorwerpen: 2 strandschepjes, 2 badpakjes. Verloren: mondstuk muziekin strument, kinderbadpakje, fototoestel, bad pak (Tweka), 2 badhanddoeken. WIEBTNGEN Rijwielcontrole. De eerste rijwielcontrole is alhier gehou den., Er liepen er natuurlijk al weer heel wat tegen de lamp. Men zij dus gewaarschuwd. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Bestuur Banne Harenkarspel. Bij enkele candidaatstelling is herbenoemd tot Hoofdingeland van de banne Haren- karspel de heer C. Berkhouwer en benoemd tot lid van 't Dagelijksch bestuur de heer L. Poland, in de vacature, die ontstaat door 't bereiken van den leeftijdsgrens door den heer W. Stroop er. Controle rijwielbelasting. Dinsdagmiddag hebben Rijksambtenaren alhier controle gehouden voor de „nieuwe plaatjes". Enkele fietsers werden het slacht offer. Wij weten zeer goed dat de rijksdaal ders niet om 't grijpen liggen, doch als het even kan, koopt een nieuw rijwielbelasting- merk, het bespaart dubbele onkosten! BEftGEN Benoeming chef-veldwachter. Heden ontving het gemeentebestuur een beschikking van den Commissaris der Ko ningin dezer provincie, houdende aanwij zing van den hoer A. van de Kooij tot chef- veldwachter dezer gemeente, zulks met iue gang van 8 Augustus 1938. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Penhouder met pen; gebloemde ceintuur; belastingplaatje; sleuteltje aan 'n bandje; rijwiclslot; padvindersriem; porte- monnaies met geld; notitieboekje; gele gla cé dameshandschoen; dameshandschoen; blauwe ceintuur; hondenriem; vier genum merde strooken kant; zilveren rozenkrans; leesboek; paar beige handschoenen; donker blauwe alpino muts; twee vischsnoercn; •kleerborstel; klein wit zakmesje; motorjek ker; twee sierduivén, rood beursje met rits sluiting; armbandje met bruin steentje; huis sleutel; grijze handschoen; fototoestel; deksel van een groote waschmand. Verloren: Beige glacé handschoen; twee botaniseertrommels; portemonnaies m. geld; paar zwarte beenpijpen: Indische gouden broche; pet.; gouden zegelring; beige gabar dine regenjas; dop van benzinetank: zwart, driedeclig hoorapparaat; blauwe trainings blouse; blauwe ceintuur met nikkelen gesp; étui met doublé lorgnet; donkerbruin kinder manteltje; zilveren armband met agaat steen; gouden armband; doublé armband; beige mantelceintuur; bruine ceintuur; gou den vulpotlood; gouden armband mét plat glad bandje; fluweelen tasch; zakschaa'rtje; stalen speelgoedauto; blauwe jongens regen jas; twee mutsen; blauw en bruin; auto plaid; grijs damesjasje; huissleutel; bank biljet van f 10.—. Binnen 8 meter van straathoeken is stil staan met auto's en andere voertuigen te genwoordig verboden!

Schager Courant | 1938 | | pagina 3