P. W a i b o c r Schager Roosjes 1, Losse locomotief loopt op kolentrein in Sudetenduitschers bij Runciman Uit onze omgeving HEER-HUGüWAARD Een middenstandsreis. Dinsdag 9 Augustus hield de Neutrale Middenstandsvereeniging alhier een buiten gewone vergadering in het café van den heer A. Rus. Bij de ingekomen stukken volgde een heele discussie over de Middenstandscursus sen in Algemeene Handelskennis, volgens de vestigingseischèn. Besloten werd om te trachten in samen werking met de Hanzeafdeeling alhier een spoedcursus te organiseeren. Een verzoek om subsidie door het mid- denstandsborgstellingsfonds werd aangeno men en zal met f 2.50 gesteund worden. De voorzitter bracht hierna een verslag uit van de te Zeist gehouden alg. vergade ring der K.N.M.B. Het kardinale punt was nu aan de orde, n.1. liet reisplan. Besloten werd om de reis te doen op Dinsdag 30 Augustus. Daar er echter uit de vergadering ver schillende stemmen opgingen dat er dooi de korte periode van voorbereiding, vele menschcn niet tot het vereischtc aantal ze gels zouden toekomen, werd besloten om deze alsnog in de gelegenheid te stellen torli de reis mee te maken door enkel voor dit jaar toe te staan dat zij, die 40 zegels of meer hebben de onthrekende kunnen bij betalen tegen 6 cent. per stuk. Vervolgens werd besloten om volgend Jaar weer opnieuw een reisplan te organi seeren. Ook werd nog besloten om in de op tocht. welke gehouden zal worden ter gele genheid van bet 40-jarig jubileum van HM. de Koningin op 6 September mee te doen waarvoor een commissie werd benoemd om de plannen hiervoor uit te werken. SINT PAN CR AS Ouden van Dagen-tocht. Mooi weer, glundere gezichten, gewuif en hoera-geroep. Zóó was het afscheid gister morgen en zoo was het welkom thuis gis teravond! Wat hebben ze weer een mooien dag gehad onze tachtig ouden van dagen! 't Was een lange dag om 8 uur startten de drie autobussen reeds en eerst om kwart voor tien deden ze hun zegevierende in tocht weer. 'tWas een verre reis, heel naar Den Haag cn Scheveningen, maar wat is lang en wat is ver als men plezier heeft? En dat had men volop. Oogcn cn ooren te kort om alles te zien en te hooren. Dankbaar cn voldaan, ook over de leiding als steeds in handen van de heeren Van Kampen, Boskamp c.s., kwam men tenslotte in ons dorp terug, waar een groote men- schenmenigte „de helden van den dag" op wachtte! ZIJPR BURGERBRUG. Een genotvollen dag. Gisteren hebben de ouden van dagen uit Burgerbrug, Burgervlotbrug en Petten hun jaarlijkschen autotocht gemaakt, welke me de door het mooie weer uitstekend slaagde. Te half negen vertrokken de negentien auto's vanaf garage P. de Nijs te Burger- vlotbrug. Eerste halte was hotel Dreefzicht in Haarlem, waar koffie werd gedronken. Hierna ging men via Heemstede en Hoofd dorp naar Aalsmeer, waar de bloemenvei ling werd bezocht, en waar van de schitte rende bloemenpracht ten zeerste werd ge noten. Vervolgens ging het gezelschap naar Schiphol. Ook hier een verpoozing in het restaurant, waarbij het opstijgen en neer dalen der vele verkeersvliegtuigen met veel belangstelling werd gevolgd, waarna men onder geleide met de auto's een rondrit over de terreinen maakte en zoo nog heel wat te zien kreeg. Toen weer over Halfweg cn Haarlem naar Alkmaar. In Paviljoen Kin- heim werd gedineerd. Van hier zocht men de Zuid-Zijpe weer op, doch de club ging niet uit elkaar, alvorens een gezellig samenzijn te hebben gehad in café Langedijk, waar door verschillende personen het woord werd gevoerd. De geheele reis is zonder pech of tegen slag verloopen, en daar de oudelui een prachtdag hebben gehad is een woord van dank voor degenen die door teekenen op de lijst of door het. beschikhaar stellen van hun auto. dezen dag mogelijk maakten, ook wel op zijn plaats. Geslaagd. Mei. Lies Veuger Pd., alhier behaalde de zer dagen te 's Gravenhage het diploma voor kinderverzorgster. ANNA PAULOWNA BURGERLIJKE STAND. Geboren: Klazina Johanna Agatha, doch ter van Gerrit Petrus Philipsen en Agatha Margaretha Tuin; Pctronella Johanna, dochter van Daniël Angevare en Johanna Wilhelmina van Gijlswijk; Cornelis, zoon van Petrus Opdam en Jacoba van der Peet; Nicolaas Johannes, zoon van Jacobus An- thonius Pater en Trijntje Kcrssens; Lconar- dus Cornelis Maria, zoon van Gcrardus Ver- resen en Anna Cornclia Disco; Cornelis Ja cobus, zoon van Leonardus Petrus Looijen steijn en Ilendrika Margaretha Vcrbrug; gen; Lubberfha Geertruida, dochter van jan van 't Oever en Lubbertha Geertruida Uod&al FINALE RAUCHBEKER. Purmersteijn wint. Hoewel dit fraaie zomerweer aan alle dingen eerder doet denken dan aan voet bal, moet de uitslag van de zeer laat ge speelde Rauchbekerfinale toch even aan de vergetelheid worden ontrukt. Wieringerwaard was met heel wat in vallers naar Purmercnd, doch heeft kra nig partij eegeven en een zeer eervolle 21 nederlaag tegen de derde klassers geleden. Ab Wagpn heeft geweldig gekeept terwijl Cor Hermans een prima backpartij vertolkte. Van Ham was een zeer goede spil. Van Balen Blanken, Saai en M. Schenk speelden niet mee. Evenmin na tuurlijk als K. Schenk, die na zijn opnieuw uitvallen in Anna Paulowna wel niet meer zal spelen, al zal de verleiding dezen door- gewinterden sportman toch nog wel weer eens een keer te sterk worden. Purmersteijn heeft dus ovor di' jaar de Rauch-wissel'bcker gewonnen! Karssen; Antonius Franciscus, zoon van Johannes Antonius Smit en Anna Maria Kroonenberg Ondertrouwd. Geene. Getrouwd: Jan Nicolaas Bakker pluim veehouder te Den Helder en Hendrika de Boer, zonder beroep, alhier; Johan Jorna, kapper te Zijpe en Immctje Maria Bakker zonder beroep, alhier; Hendrik Rinner, landarbeiders te Den Helder en Trijntje Kos, zonder beroep, alhier. Overleden: Geene. INGEKOMEN EN' VERTROKKEN. Ingekomen personen: Grietje te Bück-Lief- hebber van Midclenmeer (Wieringermeer) Aagje de Boer van Zijpe; Antje Ellens van Haarlem; Geertruida Marjenburgh van Ermelo; Jacob Slikker van Wieringerwaard Jacoba ZonderwijkBrand van 's-Graven- hage; Magdalcna Blaauboer van Rotterdam Vertrokken personen: Margaretha Wurm naar Duitschland; Kuninggunda Otzelbcr- gcr naar Duitschland; Hendrika Bakker de Boer naar St. Maartensbrug, Zijpe; Im mctje Maria JornaBakker naar Oudesluis, Zijpe; Trijntje RinnerKos naar en Hel der; Anthonius J. Roossloot naar Den Hel der. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer I. W. Sinke, onderwijzer te Den Helder, slaag de te Den Haag voor de acte Hoog-Duitsch L.O. DUIVENSPORT. De uitslag van de op 31 Juli door de Post duiven vereeniging „Altijd Verder" ge houden wedvBucht vanaf Vilvoorde (217 K.M.) waaraan 70 duiven deelnamen luidt als volgt: W. Blaauboer, 18—101112 cn 14 met 14 punten; J. Hengstdijk 2 en 13 met 13 punten; K. Koster, 3 met 12 punten; P. de Vries 4 met 11 punten; A. Liefhebber 5 met 10 punten; J. Schenkels 6 en 9 met 9 punten; G. de Boe 7 met 8 punten. DE BADINRICHTING. Nadat de maanden Juni en Juli voor de badinrichting van het Witte Kruis zeer on gunstig waren geweest, kon badmeester Snijders over de week van 1 tot 8 Augus tus best tevreden zijn. Het was danook ei ken dag een gekrioel van jewelste en ve len zullen tot de ontdekking zijn gekomen dat het Witte Kruis toch wel goed werk doet met de instandhouding van deze voor de volksgezondheid zoo zegenrijke instel ling, waar elk jaar... geld bij moet. Bijjia alle gczinshooWen in Anna Paulowna zijn lid van het Witte Kruis. Ieder kan zich dus ongeveer deelgenoot voelen in de bad inrichting. Desalniettemin is het bezoek door elkaar genomen kleiner dan men mocht verwachten. De burgerij waardcere over welk een mooie inrichting zij beschikt! BREEZAND. Bloembollenveiling. Voor de Dinsdag gehouden bloembollen- veiling bestond vrij groot e belangstelling. De aangevoerde partijen bollen vonden ech ter niet allen een kooper. De volgende notccringcn werden gemaaikt: Enkele vroege tulpen: Gele Prins 1011 1.Red Moore 12 op 1.60, idem 11—12 1.35, Diana 12 op 1.60, 10—11 1.—, Couleur Car dinal 12 op 1.60, idem 11 1.35, idem 10 1.05, Grand Duc 12 1.00, Fred Moore 10—11 0.95, La Reine Max 1112 1.35, General de Wet 11—12 1-60. Witte Duc Max 10—11 0.95. Pros- perity 11—12 1.35, Flamingo 12 op 1.60, Ibis 1112 1.35, Prins van Oostenrijk 1112 1.35 Artus 12 op 1.60, Scarlet Duc 11 1.35, idem 10 1.Parg. Fantasie 12 1.55, idem 11 1.20, idem 10 0.90. Dubbele vroege tulpen: Murillo 12 op 1.60 idem 10—11 0.95, Couronne d'Or 10 1.15, Peach Blossom 1112 1.35, La Candeur 1\ •12 1.10, Mr. v. d. Hoeff 12 op 1.60, idem 1112 1.35, idem 10—11 1.El Toreador 10 1.30, idem 9 0.95, Parg. Lutea Major 10 —11 0.75, Perfecta 10—11 0.S0. Enkele late tulpen: Inglesc. Yellow 12 op 1.40, idem 11—12 1.10, idem 10—11 0.75, Moonlight 12 op 1.60, idem 1112 135, idem 1011 0.75, Oranje King 1011 0.75, La Mcrveillc 12 op 1.40, idem 11—12 1.10, idem 1011 0.75, Mrs. Moon 12 1.45, Brt. Pano rama 12 op 1.45. Darwintulpen: Will. Copland 1112 1.10, Rev. Ewbank 12 op 1.40, idem 1112 1.10, idcim 10—11 0.70, Alcx 'Bleu 11—12 1.10, Bartigon 12 op 1.40, 11 1.10, 10—11, 0.70— 0.80, Clara Butt 12 op 1.40, idem 11—12 1.10, idem 1011 0.75, Bona Est 10—11 0.70, Pride of Haarlem 12 op 1.40, idem 11—12 1.10—1.20, idem 10—11 0.S5, Will. Pitt 11—12 1.10, idem 1011 0.75, Yellow Giant 12 op 1.60, idem 11—12 1.15, Le Notre 11—12 1.10, Pr. Elisabeth 12 op 1.40, 11—12 1.10, idem 1011 0.80, Allard Pierson 1112 1.10, idem 10-11 0.70. King Harold 1112 1.10; Farnc. Sanders 12 op 1.40; 11 1.10; 10 0.70; Vict. d'Olivierc 11—12 1.10, M. T. Brams 10—11 0.70. H.I. Yellow Queen 7 op 0.65; 6—7 0.35; White Excelsior 7—8 0.30; 6—7 0.21. Crocus Walter Scott 10 op 0.59; Crocus Walter Scott m. Purp. 11 op 0.55; 10 0.45; 9 0.30; gemengd 9 0.26. Blauwe Druifjes 6 0.13. BERGEN Heden overleed zacht en kalm, mijn geliefde Echtgenoote.Mevr. G. RAVEN-Kos, in den ouderdom van 65 jaar. S. RAVEN. Breezand, 9 Aug. 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 12 Aug. a.s., Vertrek vanaf sterfhuis nam. 2 uur. IN PLAATS VAN KAARTEN. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van een Zoon, HERMAN. G. KROMKAMP. D. KROMKAMP—de Jong Wieringerwaard 9 Aug. 1938. Allen die medewerkten, bren gen wij onzen hartelijken dank voor het. bezorgen van den on- vergetelijken dag op 9 Aug. De gezamenlijke Ouden van Dagen van Burger- brug en Petten. TE KOOP: 12 Balken, 9 M„ 8 ijzeren Pla ten, 1 ijzeren Brug, 60 eiken Pa len, 2.25 1. <0 lange Palen, 6 tot 9 M. 8 Greppelbeunen, 28 M. Dakgoten, 30 Kruiplanken, 1 zware ijzeren Kaasbak, 6 M. lang. 65 voer Dekriet. 60 Wis selbielsen, 10 Brandkasten, 70 M. Spoor, 1 Draaischijf. Voorts Vaten, Kisten, Dekzeilen, 6X4, 5 X 6 en 6 X 8 M2. Ook nieuwe Zeilen, elke maat. Garage Boon tjes, Noord. H. SCHRIEKEN SCHAGEN. TEL. 1. SCHAGERBRUG. - TEL. no. 11. Uit voorraad te leveren: GRAANZAKKEN prima blauwstreep. AARDAPPELBALEN, Concurreerende prijzen. Te koop: JONGE W.L. HENNEN, geënt. D. P. KLARE, Nieuwe Niedorp. Verm. bedrijf 2923. U zoekt: Tafels, Stoelen, Dres soirs, Crapauds ot iets anders. Het adres: C. BONTES, Heeren- boschstr., Schagon. Tel. 104. Te koop: Circa 150 qeglaasde KRUIS- PANNEN en een KOZIJN, 195 X 97, met openslaande deurtjes. Postkantoor, Schager- brug. Te koop: 3 of 6 BESTE BIGGE* bij C. BLOKKER, Nieuvre dorp (Langereis). Gevraagd: ZICHER(S), voor 1 H.A. gerst, bij J. Kz„ 't. Pijpje, St. Maarten. Te huur aangeboden: nette WONING, in Lutje weg, St, Maarten bevragen bij den heer D,; aldaar. Te koop: Een KRUIDENIERSZA. met of zonder 10 snees gelegen in Ileerhugowaai gewenscht hypotheek baar. Te bevragen bij J, NING, Politiebureau, Ei zen. Te koop: Een z.g.a.n. t ëmaill. KOLENFORNUIS nieuwe Kinderwagen en i Box. Mevr. BLEEK, Scf brug. E C maar toen tot de ontdekking kwam dat de schapènboer z'n hart reeds aan Doka had verpand. Erna Ballcdux had geen gemakkelijke rol, maar zij speelde zuiver en goed en vooral haar zenuwachtig gebaren en haar „ja, va der" bij alles wat de schraapzuchtige vader vroeg, stempelden haar tot een actrice van klasse. Bruno, de verloofde van Elsje (Wim Gril- linger) was de onverschillige, hardvochtige mensch, die zich zelfs niet ontzag geld van zijn toekomstige vrouw te verduisteren en voor dit feit door Elsje aan den dijk werd gezet. Ten slotte noemen wij den pastoor (Jan van der Linden) die als goede zielchcrder zijn weldadigen invloed uitoefent; de mensch die waarachtig liefheeft, omdat hij is een Dienaar dos Hoeren. In het tweede bedrijf vooral deed hij ons genieten van z'n grootc gave en ook in het derde had hij een prach tig moment, toen hij Elsje het, geheim harcr opoffering voor den man die zij lief had, ontfutselde. Eind goed, al goed. De trouwhartige, ronde schapenboer krijgt moeder Doka en Elsje geeft zich aan den blinden Winus. Maar zoo zegt, Gieleken: ,Wat zullen de menschen daar in het theater d'r wel van zeggen; laten wij naar .binnen gaan!" En dan is het stuk met een ernstigen on dergrond cn een in blijden humor gehou den boventoon ten einde. Een talrijk publick heeft, van liet inder daad uitnemende spel dor arfistcn genoten en de bloemen welke de dames kregen, mits gaders de dank aan de heeren, waren ten volle verdiend. Rest ons nog te vermelden, dat de regie van Jan van der Linden tot in de puntjes was verzorgd. SCHAGEN Geen kwitanties bij het koopen van rijwielplaatjes Naar aanleiding van een onjuist bericht in één van de groote bladen, waardoor de post kantoren zeer veel hinder ondervinden, daar het publiek in de meening is gebracht, dat men bij den aankoop van een rijwielplaatje een kwitantie ontvangt, declcn wij mede, dat de posterijen géén kwitanties voor de beta ling van het belastingmcrk verstrekken. Het plaatje zelf geldt n.1. als betaalbewijs! DAT WAS SPRINTEN! Onze plaatsgenoot, de heer C. Smit, behaal de op den te Winkel gehouden sprintwed- srtijd op den weg den eersten prijs. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Juli 1938 werd aan het postkantoor Schagcn op spaarbankboek jes ingelegd f 28.728.56; cn terugbetaald f 20.626.6 i. Derhalve inccr ingelegd dan terugbetaald f .8101.92. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 20. V.V.V. OPENLUCHTTHEATER. Rond een half millioen van Jac. Ballings! door de Vereenig- de Haagsche Spelers. Door dit. ernstig spel waait een wind van frisschen humor en hel is Gicleken de scha penboer (Pierrc Ballcdux) die met zijn on verwoestbare levensblijheid het. publiek on ophoudelijk doet schaterlachen. Maar toch in het derde bedrijf laat hij heel even zien, hoe ook 's levens ernst door hem wordt aange voeld, als hij Doka (Dora I-Taus), waarop hij al veertig jaren zijn zinnen heeft gezet, van zijn eenzaamheid vertelt en haar vraagt mei hem in den vervolge door het leven te gaan. Voor een niet onbelangrijk deel heeft Ralle- dux het stuk gedragen, al dienen wij direct te zeggen, dat ook de overigen er het hunne toe hebben bijgedragen om „Bond een half millioen" tot een waar succes te maken. Daar was in de allereerste plaats Winus Woms (Bert van der Linden), de ongeluk kige novellenschrijvcr, die van den blinden man een inderdaad prachtige creatie gaf. Zijn spel was sober cn waar. zonder de min ste charge. En Elsje, de pleegdochter van moeder Doka (Dientje van Lier), die haar liefde voor Winus zoo oprecht speelt cn zich zoo geheel aan hem geeft, is een beeld van opofferende liefde; raak geteekend. De hoer Kozijn .Toop (Louis Vervoom) was kostelijk, vooral toen z'n gramschap legen Gieleken naar voren kwam. omdat hij ge hoopt had. dat z'n mallotige dochter Nathalie (Erna Balledux) met Gieleken trouwen zou, China staat een vreeselijken winter te wachten Hongersnood, cholera en typhus. In een interview, dat de directeur van het China Institute, Silcock, toegestaan heeft aan een vertegenwoordiger van Reuter, heeft Silcock, die terugkeert van een reis van verscheidene maanden door China, waar hij o.m. Sjanghai, Kanton, Tsjangtsja, cn Hankau heeft bezocht, verklaard, dat hongersnood en ziekte de grootste euvels zijn, waaronder China op het oogenblik lijdt.. In de door de Japanneezen bezette stre ken, aldus Silcock, grijpen hongersnood, cholera en typhus om zich heen. Men ver wacht, dat de winter verschrikkelijk zal worden in verband met de door de over- sfroomingen aangerichte schade. Rome wenscht contact tusschen Duitsche bisschoppen In September komen de Oosten rijks che bijeen. Kort na de conferentie der katholieke bis schoppen van het oude rijksgebied in Ful- da zullen in September de Oostenrijksche bisschoppen onder voorzitterschap van kar dinaal-aartsbisschop Innitzcr te Salzburg hun jaarlijksche conferentie houden. Er staat derhalve geen gemeenschappelijke conferentie der katholieke bisschoppen van het geheele rijksgebied op liet program. In kerkelijke kringen verwacht men echter voor liet late najaar een nauwer contact tusschen de beide bisschopsgroepen. dat. naar men meent, te Rome weuschelijk ge acht wordt. Spoorlijn HeerlenKerkrade ver sperd. Leerling-machinist licht gewond. Gisteravond tegen half negen zijn tusschen het perron en den spoor wegovergang aan de Willemstraat te Heerlen een kolentrein en een losse locomotief met elkaar in botsing ge komen. De losse locomotief werd door den gewel digen schok een vijftigtal meters terugge duwd, terwijl de eerste vijf wagons van den kolentrein uit de rails liepen. De eerste drie waren zoo goed als leeg, de andere twee wa ren met kolen gevuld. Een der eerste wagons brak doormidden, terwijl de andere dwars over de rails kwam te staan, waardoor het geheele traject HeerlenScliaesbergEv- gelshovenKerkrade werd versperd. De plaats van het ongeluk is bedekt met steen kolen uit de gederailleerde wagens. De beide locomotieven bleven na de bot sing op de rails en liepen slechts geringe schade aan de buffers op. De kolentrein kwam uit Eygelshoven en .was geladen met kolen van de mijn Laura cn Julia. De losse locomotief, afkomstig uit Amers foort, was des middags met den trein uit het noorden, gearriveerd en zou om 22.10 uur de terugreis ondernemen. De locomotief was bij het rangeeren te ver doorgereden, daar de machinist vermoedelijk niet heeft ge weten, dat op zijn lijn een kolentrein in aan tocht was. De machinist van den kolentrein heeft, naar aangenomen wordt, geen schuld, om dat zijn signaal op veilig stond. De leerling- machinist van de losse locomotief werd hij de botsing licht aan het hoofd gewond. Het opruimingswerk is in vollen gang en men hoopte tegen den ochtend gereed te ko men, opdat het verkeer in de richting van en naar Heerlen weer normaal zal kunnen worden hervat. rf~- Volgens de Sudeten-Duitschers verscherpt de toestand zich. De afgevaardigden der Sudeten-Duitschers hebben gistermiddag een langdurige be spreking gehad met de leden der missie van Runciman. Lord Runciman heeft zelf deelgenomen aan de besprekingen. Behalve nationalitcits- kwesties hebben de gedelegeerden met Run ciman gesproken over het incident bij Gla- scrwald, waarbij een Sudeten-Duitscher door een Duitschcn sociaal-democraat werd gedood. Zij hebben Runciman een document ter band gesteld, waarin gewezen wordt op het feit, dat dergelijke incidenten een at mosfeer van spanning kunnen scheppen, die weinig gunstig is voor de huidige be sprekingen. De toestand verscherpt. Het persbureau der Sudctenduitschc par tij deelt mede, dat gisteren een beraadsla ging beeft plaats gehad van de districtslei ders der Sudetenduitschc partij. In het communiqué wordt medege deeld, dat uit alle berichten blijkt, dat de toestand in 't geheele Sude- tenduitsche gebied, in het bijzonder na de maatregelen van 21 Mei, een algemeene verscherping heeft onder gaan en dat de Duitsche bevolking zich hoogst verontrust voelt. Daar toe, aldus het communiqué, hebben tal van incidenten, o.m. de moord op een Sudetenduitscher te Glaser- wald, ernstig bijgedragen. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Aug. Aanvoer: 26.000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 2.90—3.10, eigenheimers 2.70— 3, blauwe dito 2.50—2.70. drielingen 2.20 2.30, 1900 Kg. uien 44.10, drielingen 4. gele nep 4.305.30, 175 Kg. zilvreuicn, nep f 5.50. 1700 kg. spercieboonen 5.707.80 100 kg. snijboonen 5.90—6.00;950 kg. kroten 2.60 2.90; 37000 kg. roode kool 1—1.30; 15 dui zend kg. witte kool 0.80—0.90; 5700 kg. gele kool 11.40; 1120 kg. bloemkool 6.506.70; dito 2e soort 2.70. NOORDSCIIARWOUDE, 10 Aug. Schotsche muizen 2.90—3.40, grooten 2.10— 2.20, eigenh. 2.89-2.90, bl .dito 2.20—2.60, drielingen 2—2.20, uien 4.10—4.0, drielingen 3.40—3.70. gele nep 4.90—5.30, zilveruien 1 —1.20 drielingen 4.405. Zilvcrnep 3.40—5.70; sperciebonen 6.10 8.20 kroten 0.802.30 witte kool 0.80; gele kool 1—1.10. Te koop bij F. A. F. GRONE- MAN, Wieringerwaard: Mooi best zwartbles gLJg HENGSTVEULEN, met 4 witte voeten, uit warm- r bloed stamboekouders en nog niet drachtig HOKKELING, M. als 4 j. 6654 Kg., 242 Kg. v., V) v., 316 d. H 3,64 5\'ARMENHUIZEN, 9 Aug. Schotsche muizen 3.20—3.50, idem r 2.30, idemd rielingen 22.60, eigenhei 2.39—3.40, gele nep 5—5.40, gele uien 2,30 idem drielingen 2—2.60, eigenhe de pootaardappclcn A 28-35 5—5.10, nep 4.506.10, idem drielingen 4.70 id. uien 1.501.70, roode kool 1—, SDijJ ncn 4.10, witte kool 0.80, slaboonen f 8, bintjes 2.102.3}0. Aanvoer: 536001 aardappelen, 3875'Kg. gele nep, 725 Kg., uien, 4825 Kg. zilveruien, 700 Kg. kool, 10 Kg. snijboonen, 7800 Kg. kool, 910 Kg. slaboonen, 5200 Kg binij MEDEMBLIK, 9 Aug. Aardapeplen: Bonken 0.951, Schj muizen 1.201.40, kleine muizen Geklerscbe 0.95—1, borgers 1.301.4ó,| ne 8590 et., Geldersche bonken 85 kleine 80—90 ct. per 50 Kg. GRONINGEN, 9 Aug. Graanbeurs. Inlandsche rogge 7.10-) wintergerst 77.30, zomergerst haver (wit) 66.15, zwarte haver- groene erwten 9.50—10, koolzaad S.7 lcarwijzaad 1919.50, kanariezaad 7.1 ronde mais 8.558.75, platte mais 7.50j Overzicht: Aanvoer gerst: ruim, dochl onverkocht .Notecring beïnvloed doorl gewicht. Witte haver: zeer moeilijk te| koopen. PURMEREND, 9 Aug. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld/,: tijexx, wegende 63.000 Kg., handel hoogste prijs f 21.5 stapels kleine1 renikaas f21.2 stapels volvette f! 1282 Kg. boter f 1.181.33 per kilo. Runderen, totaal 520 stuks: 285 koeién G4—73 ct. per Kg., vlug; gelde koeien f 140210 per stuk, vlu; melkkoeien f 220—300 per stuk, matif stieren 4953 ct. per kilo, matig; S pi f 110—155 per stuk, stug; 74 vette kal', 30—50 ct. per kilo, matig; 291 nuchtere veren: voor de slacht f 714, voor f 11—18 per stuk, vlug; 201 vette var voor de salcht 5460 ct. per kilo, vlug magere varkens f 2638 per stuk, 522 biggen f 17—23 per stuk, stug; niet a KI Ma ver prei tog, le h lesp rou erd eef schapen f 16—24 per stuk, stug; 48 bol «Rib f 313 per stuk, matig", 473 lammeren p,r0 11 per stuk, matig; kipeieren f 3.50- eendeieren f 2.S0 per 100 stuks, N.H. wen oó—QZVo ct., uitzonderingsprijzen jonge hanen 371^45 ct., oude kipper1®1^ hanen 3040 ct.p er kilo, konijnen V01' 1.40 per stuk, eenden 29—60 ct. per duiven 40 ct. per paar. Coöp. Centrale Eicrveiling. Aam 40.000 eend ei eren f 2.752.90, 65.000 eieren: 65—66 Kg. 4—4.10, 63—64 Kg. 3 4, 60—62 Kg. 3.65—3.95, 58—59 Kg. 3.60- 56—57 Kg. 3.553.85, 5355 Kg. 3.50- 59—52 Kg. 3.25—3.50, 45—49 Kg. 2.25 ROTTERDAM, 9 Aug. Veemarkt. Totaal-aanvoer 30S6 s' t.w.: 173 paarden, 75 veulens, 748 ma; runderen, 660 vette runderen., 73 vette veren, 328 graskalveren, 675 nuchtere veren, 272 schapen en lamimeren, 10 kens, 72 bokken en geiten. Prijzen per Vette koeien 7060—42-4S ct., vette o 656844-48 ct., stieren 605450 ct., kalveren 8570-50-60 ct, schapen 45- 28 ct., lammeren 5345—38 ct., grasl» ren 5644 ct., nuchtere kalveren 44- 34 ct., slachtpaarden 494535 ct. Pri per stuk: schapen f 242017, lainm f 16—12S, nuchtere slachtkalveren f S—5, nuchtere fokkalveren f 20224 j, slachtpaarden f 210175105, werkpaai f 369-300—200, hitten f 245—195—100, lens f 12510550, stieren f 310—230-tlk aklfkocien f 3202601S0. melkkoeien<drc 260190, varekoeicn f 210155120, vfbe: zen f 239—170—120, pinken f 1S0—140-fcei hokken en geiten f 1310—5. Overzij,,K Vette koeien en ossen: aanvoer iets miiteei handel lui, prijzen iels lager, prima ko* "l pr. os 68 ct. Stieren, aanvoer i: sch ■ato; nfzo' handel traag, prijzen als vorige week. te kalveren, aanvoer iets ruimer, In stug, prijzen lager. Schapen en lammt aanvoer iets grooter, handel stil, houdend. Nuchtere slacht- en fokkab aanvoer grooter, handel sleepend, pi beduidend lager. Paarden, aanvoer ruimer, handel slachtpaarden lui, ovei redelijk, prijzen slachtpaarden lager, gens prijshoudend. Kalf- en melkkt aanvoer iets kleiner, handel kalm, pi onveranderd. Varekoeicn, aanvoer minder, handel stil, prijzen onveran^ Vaarzen en pinken, aanvoer als vtf wee'- handel matig, prijzen constant, ft kalveren, aanvoer ruimer, handel st? prijzen minder. Bokken cn geiten, aan< gewoon, handel traag, prijzen nauwe, prijshoudend. Veulens, aanvoer als. fjfl week, handel redelijk, prijzen »onveri ■ai»-

Schager Courant | 1938 | | pagina 6