Alpen - tragiek Predikbeurten Schager Roosjes Marktberichten 5 pond RUNDVET l.S7'/i 10 pond RUNDVET 3.50 5 pond REUZEL L87'/j K W E L D A M SCHAGEN TEL- 64- Uit onze omgeving W1EJHNGEN Burgerlijke stand 30 Juli t.m. 11 Augustus 1938. Geboren: Nan Gerard, z. v. J. C. Half weeg en G. Heijblok; Hendrik Steven, z. v. F. Vriezêma en G. Buntjer; Machiel, z. v. F. Kuik en J. H. SchreudQrs. Ondertrouwd: T. v. cb Vijver en A. Smit Gehuwd: Geone. Overleden: (te Alkmaar): H. Veenekamp, 47 jaar, echtgenoot van G. Wagenaar. Loterij. Vergunning is verleend aan de Wielerclub \Vieringcn" lat het. aanleggen en houden 'van een loterij. Uitgegeven zullen worden 3000 loten a,10 cent. 1 floni, aan de ver. Flora te Den Oever Voor 1000 loten a 25 cent. Werkloosheid. Het aantal wcrkloozen bedroeg in deze. gemeente eind Juli 00, hiervan waren er 60 fe werk gesteld in de werkverschaffing in de Wioringcrmccr. De bevolking stabiel. Na een flinke teruggang vooral in de maanden Februari en April is het inwoner tal weer zoodanig toegenomen dat liet op 1 Augustus 1.1. precies gelijk was aan liet bevolkingscijfer op 1 Junuari, n.1. 5937. Bouwvergunningen. Bouwvergunning is verleend aan den boer J. Tijscn Jz. Jr. tot het oprichten van een woonhuis aan de. Zwinstraat; aan den heer Joh. Baijs tot het oprichten van een woonhuis aan den Slingerweg. LOOP DËB BEVOLKING JULI 1938. Ingekomen: Mw. L. A. Louwcrse de Roo hit Vrouwenpolder; Mw. B. v. d. Wijk— Bauman uit NéderhomeTt; M. -Bosui a uit Sloofdorn: F. P. Roelans uit Vogelwaarde; P. Gio.seen uit Workum; C. T. v. d. Maale e. e. uit Wieringerwerf; .T. C. Half weeg e.e. Ïii Barsingerhorn; Mw. E. A. Dekker uit ftmjaar; W D. Jnglcnberg uit Wamel; Mw. A Rijn uit Grootchrock; F. v. Bucl en ge-, zin uit Kapelle; J. Brandsma uit Sijhe- i&rsnel; A. Visser en gezin uit Rotterdam; X Aikema en gezin uit Barsingerhorn. Vertrokken: D. Dam en gezin nr. F.elde; Mw. A. v. d. .Zwang nr. Ermolo; A. de Boer nr. Frahekor; C. II. W. van Rossum de Chaffel en gezin nr. Ned. Oost ïndiö; D. dé Rijke'en gezin'nr. Yenraij; G. II. Beis en gezin nr. Anna. Paulowna: J. de Kcijzer e.e. nr. Gorinchem; G. Hoekstra nr. Zijpc; Mw. T. Klare nr. Hans weert; P. Nieron Groot nr. Alkmaar; H. Heggelaar nr. Dieren; A. Bosman en gezin nr. Heems kerk; Mw. C. P. F. 1 inga nr. Urk; Mw. L. Bcrpsnm nr. Den Ilclder, A- Oedzcsni". Twisk; J. P. Visser nr. Schagcn; W. H. F. K. Keijzer nr. Amsterdam; C. Balder e.e. nr. Wieringermcer; Mw. G. v. Dijk nr. Sche- veningen. - DEN OEVER DIEFSTAL Van den visseher C. Tijsen Jhz. werd dezer dagen een nieuw stuk touw uit diens schip gestolen. Van den dader geen spoor. ZEEKAMP N.J.V. Naar wij vernemen zullen de jongelieden die bijna veertien dagen op Ilr. Ms. wacht schip „De Buffel" hebben verblijf gehouden, Zaterdag a.s. wederom vertrekken. I-Iet schip zal a.s. Maandag weer naar clen Hel der vervoerd worden. DE EERSTE SLACHTOFFERS. Dezer dagen werd er aan Den Oever we derom ijverig gecontroleerd of de diverse fietsers wel van hun beruchte plaatje voor zien waren. Dit bleek evenwel niet hot ge val te zijn. Verschillenden liepen legen de lamp en moesten boete betalen. BERGEN Congres dansleeraren. Naar wij vernemen is eergisteren in de vergadering der Vereeniging tot bevordering aer Danskunst te Amsterdam besloten een groot, driedaagsch congres in den zomer van 1939 te Bergen te houden. Dit beteekent voor Bergen een aangenaam besluit, aangezien talrijke deelnemers deze congressen plegen le bezoeken en daar nieu we danspassen voor het publiek worden ge demonstreerd. Collecte Bergcn's Harmonie. De collecte van Bergcn's Harmonie, ge houden op 4 en 5 Augustus met muzikalen rondgang door de gemeente, heeft f 92.00 op geleverd. Roode Kruis-collecte. De Roode-Kruïscollccle, dezer dagen gehou den te Bergen-Binnen, Bergen aan Zee en ochoorl, heeft, in totaal h<jt fraaie bedrag van rond f 372.opgeleverd. HOOGWOUD Een leelijke schadepost! Donderdagmorgen reed de melkventer J. visser uit Aartswoud met zijn hondenkar nabij de autogarage van den lieer Mooij. Plotseling deden de honden een uitval naar een passeerende soortgenoot, waarbij dc heer Visser de macht over zijn stuur kwijt raakte en de kar in de sloot terecht kwam. Zelf kon hij er nog bijtijds afspringen, maar zijn voorraad melk ging verloren, terwijl ook de boter en kaas ongeschikt werden voor de consumptie. Alleen de flesschcn melk en pap waren, na een grondige rcini- ging, nog voor verkoop geschikt. V.C.L. mag een verloting houden. Door B. en W. is aan do voetbalver. V.C.L. vergunning verleend tot het hovfden van een verloting. Ook over Hoogwoud waakt de iiscus. Ook in deze gemeente wordt ijverig ge controleerd of de rijwielen wel voorzien zijn y?\?eldige bclastingplaatjcs. Reeds talrijke slachtoffers zijn bekeurd. Een smederij in de Weere. i C1i .er ^Mit is vergunning ver bena tot, liet houwen van een woning in de weere h. no. 36, met winkel en smederij. Aan den heer J. Nipshagen wordt ver gunning verleend tot het bouwen van een woning met winkel in de Wcerc K no. 36a. BARSINGERHORN Regeeringsjubileum H.M. de Ko ningin. Door de Oranje vereen, alhier is het pro gramma voor dc feestelijkheden ter eere van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. dc Koningin opgemaakt als volgt: Maandagavond 5 Sopt.: dos avonds her denkingsdienst in de Ned. Hcrv. Kerk te Bar singerhorn, met. medewerking van de zang- vereen. „Caccilia". Dinsdag 6 Scpt.: des mor gens kinderspelen; des middags bloemen corso. Woensdag 7 Sept.: avondfeesten te Barsingerhorn en Kolhorn. Kolhorn, zaal Droog: optreden van Harmonie „De Een dracht" en van den goochelaar Emil Mo- retti. Barsingerhorn, zaal de Graaf: optre den van het strijkorkest van Kolhorn en van den goochelaar Emil Moretti. Nadere bijzonderheden zullen aan de in gezetenen per strooibiljet worden hekend gemaakt. Winkelsluitingswet Door B. en W. is ontheffing verleend van het, bepaalde in de art. 2b en c, en 8, le lid b en c, der Winkelsluitingswet, ten aan zien van de dagen, waarop in deze gemeen te de viering van het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin zal plaats vinden. (5, 6 en 7 Sept. a.s.) Z UPE Burgerlijke stand. Geboren: Theodorus Cornelis, z. v. Corne- lis Johannes Sneekes en Catharina Volkers Ondertrouwd, getrouwd of overleden: gecne. 'T ZAND. In een zicht getrapt. Toen de heer Sluis aan de Stolpen gister bezig was met zichten, en een oogenblik zijn gereedschap had neergelegd, trapte hij in een molshoop. Daardoor struikelde hij en viel op de scherpe zicht Hij bekwam een zoodanige verwonding, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. ST. MAARTENSBRUG. Het regeeringsjubileum. Door dc Commissie voor dc jubileumfees ten, werd het volgende besloten: 's Morgens zullen voor alle schoolkinderen, verschillende spelen gehouden worden. Voor dc verschillende leeftijden zullen een achttal groepen worden samengesteld, 's Middags zullen volksspelen gehouden wor den. Des avonds zal de gymnastiekverccni- gihg zich verdienstelijk maken door het geven van eenigc groepen. Bovendien zal een gccostumecrde voetbalmatch plaats heb ben. Eenig vuurwerk zal worden afgesto ken, terwijl het geheele feest opgeluisterd zal worden door muziek. Bij de volks- in kinderspelen zal men voor afwisseling kunnen genieten van ccnigo oefeningen van de gymnastiekvereniging. Dc bedoeling is om op de verschillende tijdstippen in feestelijken optocht naar het terrein te vertrekken. Des avonds zal het feest in de verschil lende cafés worden voortgezet. LANGEND1JK BROEK OP LANGENDIJK. Aanvulling tot steunbedrag. Door B. en W. dezer gemeente is besloten om aan de arbeiders werkzaam in den proef pol der Gccstmer-ambacht, die de vori ge week een loon hebben verdiend van f 7.68, daarop een toeslag te vcrleeneu, strekkende tot het bedrag wat anders aan steun zou worden ontvangen, wanneer de betrokken arbeider opgenomen zou zijn in dc steunregeling. Beroepen. Naar wij vernemen, is als doopsgezind predikant te Broek op Langendijk beroepen üs. P. Oosterhaan te Hilversum. WINKEL Vaststelling rekening 1938. Door Gedeputeerde Staten dezer provincie is hij hun besluit van 3 Aug. 193S, no. 136, dc gemeenterekening over liet dienstjaar 1936 vastgesteld. Vogelvergunning. Door den Minister van Economische Za ken is aan den heer S. Vethman alhier een vogelverguiming G verleend. Politie. Gevonden: een grijs linnen damescein- tuur. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. ANNA PAULOWNA Jeugdhulde 6 September. Onder voorzitterschap van burgemeester Lovink kwarnen.de vertegenwoordigers van dc Jeugd verecnigingen gisteravond opnieuw ten raadliuize samen. Waar er een aantal afgevaardigden voor het eerst aanwezig was, zette voorzitter nogmaals in grove trekken de gang van zaken op 6 September a.s. uiteen, en stelde daarop de gelegenheid open om tot definitieve samenstelling van do deputatie, die de gemeentevlag naar Amsterdam moet. brengen, te geraken. Na ocnigc discussie werd deze afvaar diging als volgt samengesteld: voor de R. Iv. vercenigingen P. J. Iluijbens, Grasweg; voor de Gercf. en Orth. Protestanten K. D. Sas, Zwarteweg; voor de Vrijzinnigen: Mej. Chr. J. Waiboer, Veenvcg en den chauffeur J. L. Th. Groneinan, Molenvaart, die de deputatie zal rijden met de daartoe wel willend door burgemeester Lovink afge stane auto. Pastoor v. d. Eean gaf op des voorzitters verzoek een uiteenzetting van de wijze, waarop hij zich dc plaatselijke Jeugdhulde had gedacht. De heer H. Jonker Hz. kon zich, mede namens enkele verecnigingen, die hij daarover had gepolst, met het plan van Zijn Eerwaarde grootendeels vcreeni- gcn. Spr. wilde na de optocht met vaan dels en vlaggen vanaf de Drighruggen tot de Klcinesluis en na de plechtigheid hij het raadhuis (circa 2 uur) naar het Sport terrein laten afmarcheeren zoo dc heer Slikker dit weer welwillend wilde afstaan om daar den middag op nader aan te geven wijze door te brengen. Voor de pre cieze regeling bepleitte spr. een kleine com missie uit de jeugd zelf, versterkt met een paar adviscerende hoofdcomitóleden. De voorzitter wilde deze commissie uit de Jeugd echter niet nu reeds, doen verkiezen, doch op een volgende vergadering, waar alle verenigingen dan met één afgevaar digde vertegenwoordigd zouden zijn. Aldus werd besloten. Dinsdag 23 Augustus zal die. veragdering dan bijeenkomen. De te kiezen jeugdcommissie zal met de liecrcn G. C. van Balen Blanken en C. van der Linden als hoofdcomité-leden worden versterkt, terwijl Pastoor Van der Eean zich bereid verklaarde als artistiek leider van de Jeugdhulde op te treden. Daar de Burgemeester nu aan de Jeugd hulde verder niet. meer mede werkt, zegde de lieer Jonker hem tenslotte namens de vergadering dank voor zijn voorbereidende werkzaamheden en zijn leiding. Hierna sluiting. Lysol ingeslikt. Een tweejarig kind van den heer St. K. aan de Spoorbuurt wist in een onbewaakt oogenblik een kastje te openen, waaruit het een fleschjc lysol bemachtigde en dit aan den mond zette. Hoewel het kind slechts één slok heeft genomen, verbrandde het dc keel hevig. De buurman van Nuland heeft de ongelukkige kleine onmiddellijk naar het ziekenhuis te Alkmaar gebracht. De harddraverij. Het bestuur van „Sportlust" zat. het aan vankelijk niet mee met de inschrijvingen voor de Zondag fe houden kortehaandrave- rij, doch gisteren in Zaandam wist men nog heel wat eigenaars te bewegen naar den Polder te komen. De navolgende 17 paarden zijn thans in geschreven: Grcttch H, Diamant Bleu, Zola, Maya Toddington, Pinkerton, Sisterhond (2c in Zaandam), Aura V (kampioen van N.H.); "Uilenspiegel, Fatima, Quita, Rose Morgan, Bctty Wort.hy, Glossy Silk, Y Ker nei, Ylidizoon, Welkom, Xantippe. Alles hij elkaar een fraaie, sterke bezetting. SCHOORL Internationale Jeugdbijeenkomst. Esperanto in dienst van den vrede. In het R.K. Yercenigïngsgebouw heerschte gisteravond weer eenzelfde opgewekte geest als den eersten avond. Er viel geen spoor te ontdekken van de vermoeienissen van dc voor velen toch lange reis uit Engeland, /..- Wales, Frankrijk, België, Portugal,'Australië, Polen. Hun uit volle horst gezongen „Junaj ni cstas, gajaj ni cstas, fortaj ni estas. la eston teco apartenas al ni (Wij zijn jong, blij en krachtig, en de toekomst behoort ons) klink als een profetie. Benijdenswaard in deze tij den deze levensblijheid in dit cosmopoliti- schc wereldje, waar, dank zij het Esperanto, geen Babylonische spraakverwarring heerschte, met al de daaruit voortkomende narigheden! I-Iet op het, podium verschijnen van den heer Pierre Delaire uit. Orleans deed het ge roezemoes van stemmen verstommen en mot. de meeste aandacht volgde ieder de rede over: „Esperanto in dienst van den vrede". Verder werd nog wat gezongen, gedecla meerd enz., enz. cn toen was het gauw naar kooi, want hij het. opstaan zou wachten "de Kaasmarkt le Alkmaar, „de" attractie voor alles, wat vreemdeling is. CAMPERDUIN. Demonstratie Reddingboot. Naar wij vernemen, zal dc afdceling Pet- ten-Callantsoog van de N.Z. Hollandsche Reddingmaatschappij a.s. Zondagmorgen om half tien een demonstratie geven met een roeireddingboot te Camperduin. $w-emmen. De kampioenen toch naar Winkel Op 28 Augustus. Nadat het plan om een aantal van Nederland's beste zwemmers en zwemsters naar Winkel te krijgen, schipbreuk dreigde te leiden, om dat aanvankelijk 21 Augustus daar voor was gekozen en de K^N.Z.B. op grond van het feit dat de kring- kampioenschappen op dien dag te Anna Paulowna worden gehouden, geen toestemming kon verleenen, is het den heer G. Nobel, naar wij ver nemen, gelukt een en ander nu 28 Augustus te doen plaats vinden. Reeds langen tijd liep de actieve leiding van Winkel's Natuurbad met het voornemen rond om een deputatie zeer sterke zwem mers cn zwemsters naar Winkel te krijgen. Men hield het daarbij op Zondag 21 Augus tus aan cn verwierf zich zelfs de persoon lijke toezegging van een aantal onzer zwem- kampioenen, doch verloor uit het oog, dat dc K.X.Z.B, in deze een aan lal organisato rische bezwaren zou kunnen opperen. Op 21 Aug. verzwemt het Oude Veer te Anna Pau lowna n.1. de reeds in Mei vastgestelde kringkampioenschappen. Dreigde het ver dienstelijke voornemen van Winkel dus ge heel vast te loopen, dc heer Nobel is er in geslaagd in een onderhoud met de Teclm. Commissie van den K.N.Z.B. de wedstrijden toch doorgang fe doen vinden en wei op Zondag 28 Aug. Dc Techn. Commissie droeg de organisatie echter aan het Kringbestuur op. Dit zal nu met instemming van de T. C. een programma samenstellen, waarop, be halve de wedstrijdnummers, demonstraties en polomatch van de Bondsploeg. 'n vier- or vijftal nummers prijzen voor de zwem mers van den kring Noordelijk Noord Hol land. Granaat doodt zeven knapen Projectiel afkomstig uit wereld oorlog. Zeven knapen, van acht tot veertien jaar, zijn gedood, toen een granaat nabij Rud- kamirynska in het district van Kowel (Po len) tot ontploffing kwam. De granaat was nog afkomstig uit den wereldoorlog. De knapen hadden het ge vaarlijke voorwerp gevonden, terwijl zij het v-e hoedden. Drie hunner werden op slag gedood, toen zij met de granaat speelden. De vier anderen overleden later aan de be komen verwondingen. Koning Leopold's komst Datum vastgesteld. Het offieicele bezoek, dat Koning Lcopold aan H. M. de Koningin zal brengen, is, naar het Hdblcl. meldt, op 21 November a.s. vast gesteld. Hot programma van dit verblijf is nog niet vastgesteld. Willem Vogt heden vijftig jaar De A.V.R.O.-stichter onttrekt zich aan alle hulde. Willem Vogt, de stichter van de Avro, wordt lieden vijftig jaar. Willem Vogt behoort, aldus de Tel., tot de gelukkigen, die op een betrekkelijk jeugdi gen leeftijdde vruchten van hun begaafd heden, van hun werkkracht mogen aan schouwen. Het bereiken van den vijftigsten verjaar dag had aanleiding kunnen geven tot een hulde aan Willem Vogt. ware het niet, dat de jarige gemeend heeft door het onderne men van een huitcnlandsche reis zich aan die hulde tc moeten onttrekken. Een besluit, dat zijn medewerkers eerbiedigen, al betreu ren zij liet, hem juist op dezen dag niet de hand te kunnen drukken. Karimata-menschen tevreden Een goede nacht. Nog steeds op de goede plaats. Aan boord van de „Karimata" is men over de resultaten van den afgeloopen nacht best tevreden. Nog steeds stoot de bagger molen op het stuk wrak, dat, gisterochtend hij de grens van het afgepaalde gehiccl is getroffen. Vannacht werden opgehaald ongeveer honderd koperen spijkers, acht Spaansc'he matten, een aantal koperen muntjes, eenige ballastbrnodcn, een koperen plaat en dan natuurlijk veel wrakhout. Zandinstortincen van eenige beteekenis hebben zich niet voorgedaan. Er is weer hoop en vertrouwen! Per 1000 bergbeklimmers veron gelukt er één! Sinds Januari zijn er dit jaar in de Alpen 72 ongelukken voorgevallen met bergklim mers, waarhij 87 personen om het leven zijn gekomen: 6S mannen, 16 vrouwen en 3 gid sen. Lawines kostten 23 menschen 't leven, 43 menschen vielen, 11 kwamen om in stor men. Niet minder clan 23 der verongelukten waren op ski's. Het is nu mode bergen op ski's te beklim men, ondanks de waarschuwingen daartegen, welke vrijwel eiken dag in de kranten of over de radio worden herhaald, aldus het Hdbld. Van 72 verongelukten waren er 67 zon der gids, wat weer duidelijk bewijst, dat het verkeerd is zonder gids tochten te maken, een gewoonte die ecliter blijft toenemen, het zij wegens economische redenen, hetzij om dat de klimmers „vrij" willen zijn. Indien men rekening houdt met liet aantal klim mers in de Alpen 200 a 250 duizend per jaar is het aantal ongelukken toch niet onrustbarend: nauwelijks een per mille. ZONDAG 14 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, vm. 10.15 u., Ds. Vorstman Barsingerhorn, geen dienst. Huisduinen, nam. 6.45 uur, de heer Joh. Mensdnk, van Amsterdam. Julianadorp, 's av. 8 uur, de heer Joh. Mensink. Dirkshorn, voorin. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: TJzer en Leem. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Oude Niedorp, geen samenkomst. Valkkoog, voorat. 10.30 uur, Ds. Tinholt. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Wil'kop. Pelten, nam. 2.30 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Horu-hugowaard, voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Schoorl, voorm. 9 uur, Vroegdienst met de Jeugd. Warmenhuizcn, voorm. 10,30 uur, Ds. Krop. Aartswoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Ricpma, van Edam. Hoogwoud, geen dienst. Hippolytuslioef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Westerland. nam. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. R. v. d. Veen. Hippolytuslioef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. A. Sepp, van Zaandam. Geref. Kerk. Schagen, Landhouvvstraat, voorm. 9.30 uur, Ds. Steenhuis, van Snoek. Nam. 5 uur, Ds. Steenhuis. Kolhorn, voorm. 10 uur. de heer D. Visch. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, de heer H. Hee- rensnia, van Amsterdam. Brcezanrl, voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytus'hoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Den Oever, nam. 4.30 uur, dc heer O. Deen. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7.30 uur, Ds. N. de Zeeuw, van Echten^ Heden overleed, na een langdurig, doch geduldig lijden, in het Centraal Ziekenhuis, onze Zoon en Broeder, Simon Cornelis, in den ouderdom van 32 jaar. Namens zijn Ouders, B. en Z., Fam. DELVER. Burgerbrug, 11 Aug. '38. Begrafenis zal plaats hebben 15 Augustus, n.m. 2 uur n.t. te Sint Maartensbrug. Heden overleed, na een langdurig, geduldig lijden, in het Centraal Ziekenhuis, onze huis genoot, S. C. Delver, in den ouderdom van 32 jaar. Namens Fam. SWART. Burgervlotbrug, 11 Aug. 1938. ZICHTERS gevraagd, hij A. BAKKER, „Wa- geningen", Wicringerwaard. NET DAGMEISJE gevraagd, bij J. BUISMAN, Ver laat, hij Oude Niedorp. Te koop: 10 BESTE BIGGEN, hij G. BUTTER Jr., Winkel. Aangeboden: Ongeveer 2000 TULPEN, Copland (wit). J. MOOIJ, St. Maartensbrug C 53. Weggeloopeti een driekleurig POESJE, Terug te bezorgen s.v.p. bij V. BAKKER, Keinsmerbrug. Fruit en Varkensvleesch in Duitschland gerantsoeneerd Hamsteraars aan het werk. Het vruchtenseizoen is thans op zijn best in Oostenrijk, maar vruchtenhandelaars heb ben van officieele zijde order gekregen zich van bijzoudere vergunningen hij de markt- commissie te voorzien, voordat zij aan het koopen gaan. Jl. Maandag werd, naar het Hsbl. meldt, op de vlceschmartk abnormaal veel var kensvleesch gekocht, waarschijnlijk door hamsteraars. Er is thans een speciale com missaris voor de markt benoemd, dr. Khek, die dc order gegeven hoeft, dat varkens vleesch alleen maar verkocht mag worden aan personen, die daartoe vergunning heb ben ontvangen. De hoeveelheden varkens vleesch welke mogen worden verkocht, zul len worden vastgesteld op basis van de productie van verleden jaar. NOORDSCHARWOUDE, 12 Aug. Schotsche muizen 2.30—3.10, groofen 2.10 —2.20, r. duken 1.601.80, eigenheimers 2.50 —2.80, hl. dito 2.30—2.70, drielingen 1.80— 2.30, uien 4.704.80, drielingen 4.10—4.50. Gele nep 6.306.S0; zilveruien 1.50; drie lingen 4.407; zilvernep 2.006.10; spercie- boonen 4.408.10, kroten 0.802.50; roode kool 1.witte kool 0.80—0.90 BROEK OP LANGENDIJK, 12 Aug. Aanvoer: 25000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 2,50—3.10, eigenheimers 2.S0—2.90. hl. dito 2.30*2.G0, drielingen 2.40—2.50, 4675 Kg. uien 3.40—4.10, drielingen 4.20, grove 3.—, gele nep 4—5.40, 350 Kg. zilveruien, drielingen 5.10, zilvernep 6. 2560 kg. sperciehooncn 4—7.20; 200 kg. snijboonen 4—7.90; 1425 kg. kroten 2.50 2.G0; 49 duizend kg. roode kool 1—1.20; 18 duizend kg. witte kool 0.80—1.9500 kg. gele kool 11.10; 220 kg. bloemkool 8—8.80; dito 2e soort 4—4.40 EIERVEILING SCHAGEN, 11 Aug. Aangevoerd: 50.000 kipeieren: 5658 Kg. 3.55—3.S0, 58—60 kg. 3—70—3.05. 60—62 kg. 3.854, 6265 Kg. 44.40, per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING, 11 Aug. Aangevoerd: 20180 kipeieren: 55—57 Kg. 3.50—3.80, 5S—60 Kg. 3.50—4, 61—63. Kg. 3.80 4.30, 6470 Kg. 3.90—4.40, kleine eieren 23, per 100 stuks. HOORN, 11 Aug. 7 stapels Kleine Boerenkaas 21.3 sta pels Boeren Comm. Kaas 26.—. Totaal 10 stapels, wegende 3019 Kg. Handel goed. MEDEMBLIX, 11 Aug. Aardappelen; Bonken 0.95—1, Schotsche muizen 1.051.20, kleine muizen 8590 ct., witte Duc 8590 ot., borgers 1.201.30, kl. 90—05 ct., Geldersche 0.95—1.10, honken 80 90 ct., kleine 6575 ct. WIARMENIIUIZEN, 11 Aug. Schotsche muizen 2.60—3.70, grove 2.10 2.20, dr ielingen 2.502.60, eigenheimers 2-203.20, gele nep 4.905.40, gele uien 2.70—3.60, gele drielingen 3.804. goedge keurde poters A 28-35 5—5.10, zilvernep 5.40—6, id. drielingen 4.70—5, id. uien 0*0 —1.10, roode kool 1—1.40, bintjes 2.10—2.50, witte kool 0.S0, slaboonen 5.30—9.10, Früh- möle 2.20. Aanvoer; 76.900 Kg. aardappelen, 2400 Kg. gele nep, 1300 Kg. ecle uien, 4500 Kg. zilveruien, 3600 Kg. roode kool, 7900 kg. witte kool, 1940 kg. slaboonen. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederlandschc boter is heden vastgesteld op 75 ct. per Kg. DE BOTERHEFFING. De heffing en de sfeunuitkecring op boter, behoudens tusschentijdscbe wijzi ging, zijn voor de week van 11 tot 18 Aug. vastgesteld op 55 cent per Kg.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3