Uil Lannendijk Plaatselijk Nieuws. Raad Koedijk Zwemwedstrijden Ernstig motorongeluk Na Roosevelts groote rede Een onderwijzer is ongeschikt Groot BAL. Liever baggeren dan naar den proefpolder. Zooals wc tc zijner tijd meldden, werd de cemeohtelijko werkvcrschaMing, liet iwigge- reu lot 27 Augustus op last van clou be trokken Minister stopgezet, lteeils dadelijk tvertl tereclit de vrees geuit, dat er in Augus tus gezien de vordering van hot aardappel en 'tulnenrooien, veel tvcrklooze arbeiders «ouden zijn Inderdaad is dit zoo gcloopen. Na een waclitwoek doorgemaakt te hebben, kunnen de arbeiders dan naar den Procf- ïohlor voor velen een schrikbeeld. I-icvor «ouden verschillende arbeiders aan het bag geren gas", mcn dcollle ons mee, dut „eerdere tuinders ook daarmee wilden bc- Daar' het cchler nog geen 27 Augustus is, ïcan dit niet. We vernemen nu, dat van de zijde van gemeentebesturen al aandrang bij den Minister is geoefend, om dien datum te (vervroegen. Antwoord hierop is nog niet ontvangen. broek op langendijk. Uitvoering werkzaamheden polder in werkverschaffing. a.s. Maandag zal onder toezicht der Ned. Heide Mij. in werkverschaffing een begin gemaakt worden met het maken eener perskade en oprit, voor de nieuwe brug over de ringsioot in den polder van de Wed. K. v. d. Molen. Een 40-tal arbeiders kunnen bij deze werkzaamheden geplaatst" worden. Uitreiking gemeentevlaa. Op 6 September zal des morgens voor het gemeentehuis door Burgemeester Schelhaas de gemeeirtevlag worden uitgereikt aan vertegenwoordigers der verschillende jeugd organisaties. Een drietal afgevaardigden de zer organisaties zal dc«o vlag overbrengen naar Amsterdam en daar deelnemen aan Jiet défilé. geen baggeren in werkverschaf fing. i In verband met de uitvoering der werk zaamheden aangaande het maken der pers- iade en oprit nieuwe brug in don polder der Wed. K. v. d. Molen, benevens de uit- voering van het werk-objcct diepspittcn ligt het voorloopig niet in de bedoeling van B. en W. dezer gemeente om als derde werk- objcct „baggeren in werkverschaffing" aan te vragen, daar een tekort aan arbeids krachten zal ontstaan om dit object uit te voeren. HET WAS WEER MIS MET DE BOLLEN. Het is met do bloembollenveiling van de tangen dijker Groenten Cen trale snel achteruit gcloopen. Was er op de eerste veiling heel wat be langstelling, de animo van de koop lieden bleek elke volgende veiling minder te zijn, totdat gistermorgen bet aantal koopers wel bijzonder klein was. Er waren er maar een paar aanwezig. Ook de belangstelling van de kweekers is niet groot meer. De móéste partijen, cr waren er bijna 200, draaiden door. Slechts een drietal partijen werd door tien handel afgenomen, hoewel van twee hiervan nog maar slechts een ge deelte werd gekocht. Do omzet zal dan ook niet groot geweest zijn. •De totale aanvoer beliep ruim een millioen stuks. De oorzaak van deze geringe belangstel ling voor de bloembol len veiling van de Lan- gendijkcr Groenten Centrale wordt in ver schillende richtingen gezocht. In de eerste plaats geldt hier echter wei het feit, dat de hollen overal vrijwel dezefdc prijzen opbren gen, zoodat de handelaren bij bet tegenwoor dige teveel aan bloembollen, niet heel naar Broek op Langendijk behoeven te komen om ze daar te koopen. Een groot bezwaar wordt door verscheide ne handelaren bovendien gezien in het sy steem contante betaling, dat aan de Langcn- dijkcr Groenten Centrale wordt toegepast. Aangezien dat alleen hier liet geval is, lieeft mon wel dit voordcel, dat de kapitaal krachtigste handelaren hier komen koopen. Nu er echter geen gebrek aan bollen is, blijken deze kapitaalkrachtige handelaren niet veel behoefte te gevoelen, om hun geld productief te maken, door aan den Langen dijk te komen inkoopen. De uitkeering der armen in ge vaar! De raad protesteert. Re kening 1937 een tekort van ruim 37000 gulden. In de gisteravond gehouden vergadering van den raad werd behandeld een schrij ven van Gcd. Staten, waarin zij voorstellen de steun normen voor de door het Burger lijk Armbestuur ondersteunde behoeftigen tc verlagen. Geel. Staten willen den norm van fl. 8 op 11. 6.50 brengen; gelijk aan den isteun voor werkloozen. Het Burgnrlijk Armbestuur had over deze kwestie uitvoe rig aan B. cn W. geschreven, .cn betoogd, dat een verlaging tot groote armoede zou leiden. De steun in natura zou moeten wor den verhoogd, zoodat het B.A. er weinig voordeel voor de gemeente inziet. Waai de raad liet met de redeneering van het B A. geheel eens was, werd besloten dezen brief met begeleidend schrijven aan den minister van sociale zaken te zenden; op dat deze hopelijk nog van inzicht zal ver anderen. Aan een adres van den bond van Ned. Onderwijzers om te komen tot ver laging van de leerlingcnschaal werd adhac- sie betuigd. De jaarwedde van den veld- wachter werd bepaald op f 1300—f 1700 Verzocht zal worden de gemeente, voor wat betreft de wijziging van de klasseindee- ling voor de personcclc belasting uit de zevende in de zesde klasse te plaatsen. In verband met de oprichting van de vrij willige brandweer werd de algemcene po litieverordening gewijzigd. De gemeenterekening. Do gewone dienst van de gemeen- tflirekening 1937 sluit in ontvang sten^ en uitgaven tot een bedrag van f 179.739.17 met een tekort van f 37.512.83 Re rekeningen werden aldus vastgesteld. ALKMAAR DE NOODTOESTAND BIJ DE FRIESCHE BRUG. Kamer van Koophandel verzoekt den Minister om maatregelen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier heeft een schrijven tot den Minister van Waterstaat gericht, waarin wordt gewezen op de sto ringen in het verkeer te land bij de Frie- sche brug te Alkmaar, welke een ernstigen vorm beginnen aan te nemen. Uit een ver keerstelling op 8 en 9 Juli j.1. is gebleken dat het landverkeer tussclien S uur v.m. en G uur n.m. resp. 100 en 92 minuten gestremd is geweest, terwijl gedurende dien tijd in totaal resp. 533 cn 418 voertuigen voor de brug moesten wachten, of te wel circa 22 pet. der op die dagen passeerende vehikels. Daar de noodige financiën voor een nieu we brug nog niet gevonden kunnen worden, verzoekt de Kamer den Minister, die maat regelen in overweging tc willen nemen, wel ke tot een zoo spoedig mogelijke vernieu wing der brug kunnen leiden. W1ER1NGEN De Heer C. Kroon alhier is gis teravond om tien uur met zijn mo torfiets op den Koningsweg tegen een telefoonpaal gebotst en bekwam hier bij zeer ernstige beenfracturen. Het ongeval is ontstaan doordat de stan daard van de motor is losgeraakt. Het slachtoffer is naar het Zieken huis te Den Helder vervoerd. ANNA PAÜLOWNA OUDSTE INWOONSTER OVERLEDEN. Thans W. Schilderman de oudste. Van Donderdag op Vrijdag is de Weduwe Antje Niesse—Brouwer, Lagedijk, Kleine Sluis, in den ouder dom van 95 jaar Overleden. De Wed. Nicsse werd 2G November te Stcenwijkcrwold in Overijssel ge boren. Natuurlijk rees de vraag cn vooral in dezen tijd van records, kampioenschappen, blauwe wimpels enz. wie nu voortaan de ecrepalm dragen mag. Dit bleek niet de favoriet van het Wcstdeel te zijn, de Wed. J. Cornelissen-Crum, geboren 23 Ju ni 1S49, al is het wel vermeldenswaard dat zij in de eerste jaren van den drooggeleg den Polder geboren is uit een der Geldcr- sclic kolonistenfamilies, en ook met een Geldersch kolonistenzoon is getrouwd. Ook de Wed. Eriks van de Ewijcksluis had „bij den weg" goede papieren doch de Kleine Sluizer gegadigde Hendrik Bakker, de wa genmaker, die 3 Maart j.1. 90 jaar is ge worden, bleek aldra de beide dames achter zich te laten. Aan de huize Bakker wachtte ons echter de verrassende mcdedceling dat Wouter Schilderman die velen jonger waanden nog ouder is dan de oude wagenmaker. En zoo stapten we de verfmalerij van Schilderman- Jr. (alias Benema) binnen om Wouter Senior het nieuws te vertellen. Hij had wel van het overlijden van de Wed. Niesse gehoord maar niet er aan gedacht dat hij nu de oudste was. Toen we het hem vertelden, dat het toch werkelijk zoo was, wilde hij er nog niet aan, want zoo zeidc hij, Abram de Smit is nog een jaar ouder dan ik. Pas toen we hem zeiden dat die niet meetelde omdat deze naar Texel is verhuisd, was de heer Schilderman overtuigd cn sloot alle twijfel uit door kort en krachtig te beweren: „Nou, dan ben ik de oudste!" Schilderman vertelde 24 Juni 1847 (de of- ficieele registers zeggen 25 Juni) aan de N;euwesluis in de Wieringcr waard geboren te zijn. Op Wieringeri was hij gedoopt. Op zesjarigen leeftijd was hij met zijn ouders in den Polder gekomen. Wouter Schilderman, die zich door een fout bij den burgerlijken stand heel vroeger ook Wouter Benema noemen mag, is dus met zijn 91 jaar thans de oudste inwoner! De zwemwedstrijd. Hoewel het weer zich niet best laat aan zien heeft het bestuur van het Oude Veer besloten slechts in het uiterste geval tot uit stellen over te gaan. Een zoodanige beslis sing zal eventueel om 12 uur Zondagmiddag genomen worden. Het bal in Voorburg gaat in elk geval door cn zal, indien de wedstrijden niet doorgaan, reeds om 4 uur beginnen. B.K.C. oefent. Zondagavond speelt B.K.C. een oefenwed strijd tegen de Hoornsche derde klasser Hol- landia. In verband met den zwemwedstrijd is dé aanvang op half zeven gesteld. RAAD ANNA PAULOWNA. Voorstel tot het bouwen van een nieuwe O. L. school. De raad zal op Dinsdag 23 Augustus, des middags te drie uur, vergaderen. Van de agenda vermelden wij: Voorstel om over te gaan tot het sluiten van een overeenkomst met het P.E.N. be treffende levering van stroom ten behoeve van de straatverlichting. Vaststelling van een uitbreidngsplan voor Kleine Sluis, met bijbehoorende bcbouwings- voorschriften. Voorstel tot het bouwen van een nieuwe openbare lagere school met 5 klusselokalcn, een gymnastiek lokaal en een woning voor het Hoofd der school, overeenkomstig liet in gediend plan door de lieeren Saai cn Hoep. Voorstel om een bedrag van f 200.— uil te trekken ter bestrijding van onkosten bij het aftreden van den Burgemeester en de opening van het nieuwe raadhuis. ZIJPt SCHAGERBRUG. ZIJPE EN HAZEPOLDER. Dondendag 25 Augustus zullen Dijk graaf, Heemraden en Hoofdingelanden van liet Waterschap Zijpe en Hazepolder in ho tel „Het Wapen van de Zijpe" vergaderen. De agenda vermeldt o.m. de benoeming van een secretaris-penningmeester op proef tijd van 1 jaar. De voordracht luidt: 1. J. D. Rigbers, Haarlem*. 2. J. C. Bossen, Oudkars«el en 3. F. J, Middelhoek, geinenoord (Z.-H.) OUDE NIEDORP Floraliavereeniging. Vrijdagavond vond ten lokale van den heer Feijs een ledenvergadering plaats van de Floraliavereeniging. Aanwezig waren 11 leden. Voorzitter de heer Leek; secretaris-pen ningmeester'de heer M. Poen. Na opening door den Voorzitter volgt voor lezing van do notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Aan de orde komt punt 3 van de agenda: Benoeming Commissies. De voorzitter deelt mede, dat de benoe ming van deze commissies voortaan niet meer zal plaats hebben bij vrije stemming, doch op voorstel van het Bestuur. Overeen komstig het voorstel van het Bestuur wor den de volgende commissies benoemd. Afdccling Fruit: de hoeren P. Blokker, A. van Zoonen en H. ivistemaker. Plaats vervangend de heer W. Langedijk. Afdeeling Land- en Tuinbouw: de heeren D. v. Zoonen, A. v. Stipriaan en Jb. Lief hebber. Plaatsvervangend de heer J. Mee- reboer. Afdccling Huisvlijt: Mevr. Biersteker, mevr. Leek, mej. M. Kriller en mevr. R. Heinis. Afdccling Attracties: de heeren Jb. v. Zoo nen, J. Biersteker, M. Poen, G. de Heer, D. Sanders, Jb. Liefhebber en K. Vormer. Afdeeling Verloting: de heeren C. G. M. v. Baar, F. Leek, cn G. de Heer. Afdccling Bloemen: Mevr. Heinis, mevr. Doorn, mej. C. Rootjes en mevr. van Zoonen. Theetuin: Mej. G. Kuiper en mevr. H. Kriller. Plaatsvervangend mevr. P. Meere- boer. Hierna volgt de bespreking van de ten toonstelling. Op de vorige Vergadering was besloten om de muziek deze keer te laten verzorgen door de heeren Bakker cn v. Stipriaan. Besloten werd. nog om alsnog met de hee ren Bakker en Stipriaan in onderhandeling tc treden voor 4 man. Overeenkomstig hot voorstel van het be stuur wordt besloten om de vrije inzenders gratis te laten deelnemen. Het vorig jaar moesten zij f 0-25 betalen. Vervolgens wordt besloten om ook de schoolkinderen weer te laten deelnemen aan de tentoonstelling door het inzenden van teekeningen enz., welke dan door de jury zullen worden beoordeeld. Een en an der zal aan het onderwijzend personeel ter regeling worden overgelaten. De voorzitter deelt? mede dat vermoedelijk de 2500 lot.cn niet, geheel zullen kunnen wor den verkocht 1G25 loten zijn thans aan de man gebracht. Na rondvraag, welke niets opleverde, volgt sluiting. Bouwvergunning. Aan den heer P. Noordstrand werd vergun ning verleend tot het bouwen van een broei kas c.a. SOLLICITANTEN Het aantal sollicitanten naar de vacante betrekking van controleur y.oor de. steunver- lecning, ontstaan dóór het verf relt van den Heer A. E. -Liev«ns, bedraagt IS., UITSTEL HERHALINGSOEFENINGEN. Aan den dienstplichtige Aldert Willem Ni- colaas Ploeger, der lichting 1932, is door den Minister van Defensie uitstel van opkomst voor herhalingsoefeningen verleend tot een nader te bepalen datum in 1939, waarvoor hij dit jaar was opgeroepen. BIJDRAGE VAN DE PROVINCIE UITBREI DING ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS Door Gedeputeerde Staten' dezer Provincie zal ten behoeve van de uitbreiding der Al- gemeene Begraafplaats een bijdrage worden verleend ten bedrage van éénderde deel der bijkomende kosten exclusief kosten van grondaankoop tot een maximum van f 1000.—. BESTEMMING DIENSTPLICHTIGEN. Van de lichting 1939 zijn de volgende in geschrevenen tot gewoon dienstplichtige be stemd: Jan Beers, Frederik van der Bel, Klaas van der Bel, Thcodorus Nicolaas Blee- ker, Johannes Hcrmanus Brügemann, Abra ham Buis, Antoon Aaficl Burgman, Rein- dert Cornelis Damcn, Gcrrit van Dijk, Jan Hecmsbergen, Cornelis de Jager, Geert Her- mannus Joling, Reijcr Kossen, Gerardus de Leeuw, Cornelis Marecs, Albert Molenaar, Wilhelmus Johannes Praat, Wilhelmus Jo hannes Schaaf, Johannes Lourentius Schot ten, Cornelis Slikker, Petrus Joseph Stam, Johannes Waij, Roelof Winters, Albert de Wit, Johan Zonncnberg, cn tot buitengewoon dienstplichtigen zijn bestemd. Johannes Franciscus Bcrkvcns cn Willem Bremer. OPTOCHT MET MUZIEK. Aan de R.K. v.v. „S.R.C.' is toestemming verleend tot het houden van een optocht met muziek op Zondag 21 Augustus a.s. van af de Markt alhier. BUURTVER. „DE GRACHT". Gisteravond vergaderde de buurtver. „De Gracht" in het lokaal van het N.H. Koffie huis, om tc bespreken de a.s. feesten. Het finanticel verslag, uitgebracht door den heer Roobol, was nogal pessimistisch, doch eensgezind werd besloten, om door te gaan op den ingeslagen weg. Ieder zal zijn steentje blijven bijdragen om de Gracht weer een prachtig aanzien te geven. Besloten werd de verlichting weer te doen aanbrengen door cenige emblemen, betrek king hebbende op het Regeeringsjubileum. Ook werd besloten weer volksspelen te hou den en werd hiervoor uitgekozen een race voor paarden cn kotten om 't langzaamst, waarvoor een commissie werd benoemd om dit verder uit te werken, bestaande uit de heeren Poorter, Vos, W. Schmalz, Kroone en I.ingeman. De prijzen zijn f 25, f 15, f 10, f 5. Door allen werd de medewerking toege zegd voor de te verrichten werkzaamheden. BURGERLIJKE STAND. Geboren. Herman Alphonsus, zoon van Al- plionsus Sijnesael en van Emma Louisa de Smit. Ondertrouwd: Anlhonius Cornelis Berk- vens, oud dertig jaren, chauffeur, wonende te Schagen en Stephania Raatgers, oud twee en twintig jaren, dienstbode, wonende tc Den Helder. Getrouwd: Johannis Wilhelmus Quax en Brcgtje Stam.; Arie Zeeman en Aagje Prins POLITIE. Verloren: een vischnet (leefnet), een kin derschoentjes, een blauwe regenjas, een bei ge manteltje en twee rijwielplaatjse. Warme waardeering in Enge land. Italië ongerust. „Ver kiezingspropaganda" zegt men in Dnitschland. Het was te verwachten dat de rede van president Roosevelt ter gelegen beid van zijn promotie, waarin hij Canada steun toezegde en als zijn meening uitsprak, dat Amerika niet onverschillig meer tegenover de Eu- ropeesche problemen mag staan, druk besproken zou worden. In de groote bladen van bijna alle landen van het continent treffen wij dan ook uitgebreide commentaren aan. Het. Italiaansche blad Popoio di Rom&. schrijft o.a.: Dat Roosevelt een gebied onder zijn beschermheerschap heeft genomen dat men tot dusverre heeft be schouwd als onder de bescherming van Groot Brittanje. In geval van een oorlog zou dit standpunt van Roosevelt van verre strekking kun nen zijn, aangezien Canada op een goeden dag zou kunnen verklaren, dat het zich niet verplicht gevoelt met betrekking tot het Europeesche vasteland dezelfde houding als En geland aan te nemen. In Engeland is de rede met warmte ont vangen. De „Daily Express" noemt de rede een belangrijke bijdrage in de wereldpolitiek. Indien Roosevelt erin slaagt de steun van liet. Amerikaansche volk te verkrijgen en indien Amerika besluit eventueel in Euro-pa in_ te grijpen, dan moot Engeland zijn po litiek herzien, aangezien hierdoor het ge ile el e vraagstuk zou worden gewijzigd. Duitsche kringen beschouwen Roosevclt's woorden eenvoudig als propaganda in ver kiezingstijd en verklaren er weinig zake lijke waarde aan fc hechten. De Ameri kaansche commentaren zijn nietszeggend. Watervliegtuig in brand Piloot springt in zee en blijft ongedeerd. Een watervliegtuig van het Vlieg kamp Hr. Ms. De Mok, is enkele oogenblikken voor den start in brand gevlogen en vrijwel totaal verwoest. De piloot redde zich door In zee te springen. Het gebeurde heeft zich, aldus de Tel., als volgt toegedragen: liet vliegtuig lag met op volle toeren draaienden motor, gereed om op tc stijgen, toen de piloot zich plotseling door hoog oplckkende vlammen bedreigd zag. Hij bedacht zich geen oogenblik en dook te water. Met een paar forsche slagen wist hij zich spoedig weer op het droge te helpen, waardoor hij met den schrik en een nat pak vrijkwam. Het vliegtuig was een willige prooi van het.vuur Toch slaagden cenige manschappen er ten slotte in het toestel met behulp van brandhlusehapapratcn, voor een gedeelte te behouden. In don onmidde- lijkcn nabijheid van het brandende vlieg tuig lagen nog verscheidene andere toestel len, terwijl zich niet ver van deze plaats de benzine-opslagplaats bevond. Het overspringen van een vonk. Later is komen vast te staan, dat de brand is uitgebroken, door het. overspringen van vonken in aanraking zijn gekomen met op het water drijvende olie en benzine. WANNEER HIJ TOT ONGEHOORZAAM HEID AAN DE WETTEN DES LANDS AANSPOORT. Bij nota van wijzigingen worden in artikel 133 (oud 140) van de Lager Onderwijswet 1920" de woorden ,bij het geven van lager schoolonderwijs" weggenomen, evenals in artikel 145 de woorden „bij het geven van zijn onderwijs". Hij, die leeringen verspreidt, strij dig met de goede zeden, of aanspo rende tot ongehoorzaamheid aan de wetten des lands, is zoowel voor de opleiding van onderwijzers als voor 't geven van lager onderwijs in het al gemeen ongeschikt, los van de vraag of een en ander geschiedt in of bui ten de school. Aldus wordt de be staande regeling uitgebreid. Bij nadere overweging is het ook den mi nister voorgekomen, dat het geen aanbeve ling verdient om hier tc lezen „het geven van lager onderwijs"- in plaats van „het geven van onderwijs", zooals in artikel 10 der wet Het woord „lager" is dus alsnog geschrapt. Geen Esperanto op de kweekschool Het komt den minister niet wcnschelijk voor, 't aantal onderwijsakten voor specia le vakken uit te breiden met die voor ste nografie, machineschrijven en esperanto. De behoefte daaraan is naar zijn meening niet gebleken en hij zou het, verkeert achten, indien de uitvoering van dergelijke akten er toe zou leiden om de op de Kweekschool te verwerken leerstof uit te breiden. Aldus lezen wij in de Memorie van Ant woord inzake het wetsontwerp tot wijziging van de Lager Onderwijswet 1920. joden moeten joodschen voornaam hebben In een maatregel van bestuur, uit gevaardigd door de Duitsche minis- teriën van Binnenlandschc Zaken, en Justitie, wordt bepaald, dat volle Joden en Jodinnen van Duitsche na tionaliteit, die nog geen Joodschen voornaam hebben, een dergelijkcn voornaam naast den anderen voor naam moeten voeren. Anna Paulowna. ZONDAG 21 AUG., 2.15 uur Kampioenschap Nrdl. N.H. Vanaf 5 uur in „Veerburg" Jimmy Watt's Negerband. Tot 8 uur viij entrée. Dansdemonstraties van den heer P. C. VAN OOSTVEEN te Winkel. Schager Roosjes Voor direct gevraagd: Een flinke HUISHOUDSTER. liefst tusschen 3040 jaar. 1 Jn. DOORN Kz., Manufacturen, St. Maartensbrug. Te koop: Radiotoestellen, Carriers, Transportfiets, Spie gels, Kachels, Kinderwagens, enz., enz., bij J. MEULEVELD, Hoep, Schagen. Tc koop: 2 BELGISCHE PAARDEN, 4 en 5 jaar oud. merrie's en een VA-jarige Stier, met beste productiecijfers. A. KAPITEIN, Tel. 10, Zijpcrsluis, Burgerbrng. Te koop: EEN ROEIBOOTJE, voor spotprijs. Te bevragen bij JAN RIJS Hz., Burgervlotbrug. Gevraagd: AARDAPPELROOIERS, Jb. geerligs, Zwinwe^ 14, Anna Paulowna. Te koop: Een 8-jarig bruin MERRIEPAARD, of een 4-jarige Bruine Ruin, Tevens een partij Zaadzakken bij A. WINK Azn., Kade, Dirks- horn. Te koop: 175 N.H. BLAUWE HENNEN, geënt, cn tegen de leg. II. REN TENAAR Jz., Schagervvaard. Gevraagd EEN ZICHTER voor duivenboonen, in den Stoomweg. C. REZEL, Ilippo- lytushoef, Wieringen. WielAtnnen BATTESINI VERBETERT HET WERELD RECORD 5 K.M. De Italiaansche .rênnejj Fabio Battefini verbeterde op de Vigorelïibaan te Milaan «het Wereldrecord over 5" k in', door dezen afstand af te leggen in den tijd van 6 min. 20 2/5 sec. Het oude wereldrecord Stond op naam van onzen landgenoot Frans Slaats, die op 29 September 1937 op dezelfde baan do 5 k.m. in 6 min. 21 sec. aflegde. ZONDAG 21 AUGUSTUS. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Dienst. ALKMAAR, 19 Aug. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 2 H.L. voertarvve 6.757.50, 163 H.L. wintergerst f 6.70, idem chev. f 6.60—7.50, 26 H.L. ha ver f 6.50—6.60, 6 H.L. boonen," w.o.r brui ne f IS cn citroen boonen f 1213; 91 HL. karwijzaad f IS21: 17 H.L. diversen: 258 H.L. erwten, w.o.: kleine groene f 9.209.75, grauwe f 25.5035 en vale erwten f 1020. Totaal 563 H.L. Alles per 100 Kg. Handel stug. ALKMAAR, 19 Aug. Kaasbcurs. KI. Edammer 40 nlus, aan bod 7790 stuks, verkocht 6150 stuks, prijs f 19f 21.50. Aanwezig 1 fabriek. WARMENHUIZEN, 19 Aug. Eigenheimers f 2.703.30, witte kool SO —90 ct., slaboonen 6.10—9.20. Aanvoer: 4000 Kg. aardappelen, 5000 Kg. witte kool, -1050 Kg. slaboonen. WINKEL, 19 Aug. Apnclcn f 414, peren 422, pruimen 1222, aalbessen 911, augurken 311, slaboonen 25, snijboon cn' 46, aardappe len 1.S0—2, uien 23, alles per 100 pond. Komkommers f 2—3 per 100 stuks. ALKMAAR, 19 Aug. Aardappelen 2.40—3.40, andijvie 0.S03, appelen 517, augurken 27.50. bloemkool I 1525, idem II 47. bieten 2.40, druiven 1625, gele kool 2r—3, (grocne kool 45, kropsla 1—5, komkommers 14. meloenen 10—30, peren 4.50IS, prei 3.604.00. peter selie 1—1.50, perziken 210.50, nostelein 0.10 0.22, rabarber 2—4, roodc kool 12.50, selderci 0.501.20, spinazie 0.13—0.05. snij- boonen 0.751.95. duhbe'e Ó0:ê>,ci.«,bóón«i 0.851.60 tomaten 23.60, uien 45, wor telen 4—10. NOORD SCHA RW Ol "D E20 Aug. Schotsche muizen 2.70—3.10, erooten 2.20 2.30, r. duken 1.60l.Sft. eigenheimers 3. bl. dito 2.7fts—2.90, drielingen 1.50—2-40, uien 4.2Q00, drielingen 4.705.10, gele nep 6.506.80, zilveruien 1.30—150. drielin gen 4.50—5.80, zilvernep 1.100.30, k'o^n 0.901.S0, roode kool 11.40; witte kool 0.80 —1.14, gele kool 2.10—2.80. BROEK OP LANGF.NDTJK. "0 Aug. Srhotsolic. muizen f 2.20—3.10, grootcn f 2 2.30, r. Duken f 1.302. eigenheimers'f. 2 80 --3.30, hl. dito f 2.70—3. uien f 4.60—5. driel. f 1.70, gele nep f 6.90—7. zilveruicn f 7>50 8.50. spercioboonen f 7.9010.50, sniibooren f 8.30. kroten f 1.30—2.60. roode kool f 1 I.80, Tomaten A f 4.80—5 50. B f 5. C f 4, CC f 4, druiven Alicant f 32—31.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3