TIMMERLIEDEN EU METSELAARS Strijd over een front van 40 mijl Treinbotsing in New Yorkscbe metro Runciman stelt rapport op Voorhistorische „werkplaatsen" op Java Geheele Duitsche vloct paradeert „Het Duitsche bloed door de modder" Piet van Nek nog steeds aan den kop Russische plannen voor een sub-stratosfeertocht CHINA Japanners bij de Jangtse in het offensief. Chineesche guerilla oorlog woedt bevig De Japanneezen hebben een offen sief ontketend ten Zuiden van de Jangtse. Zij trachten door de Chi neesche linies heen te breken, welke hun opmarsch in de richting van Hankau stuiten. Volgens de ontvan gen berichten woedt de strijd over een front van 40 mijl, dat zich uit strekt van de Jangtse tot aan de Westelijke oevers van het meer Po- Jang. De hoofdaanval der Japannee- zen wordt uit Eioekiang gericht op Joeitsjang. Tegelijkertijd banen de Japansche troepen, die aan land ge zet zijn op den oever van het meer Pojang, zich een weg door de heu vels ten Noordwesten van Singtse, dat Zaterdag in hun handen is ge vallen. Tien Japansche vliegtuigen hebben een luchtaanval gepleegd op Tsjangsja, de hoofdstad van Hoenan. De Japansche troepen, die 17 Aug. Poets- Jau hadden genomen, hebben thans Han- jangtsjen veroverd, dat vier kilometer zui delijker ligt en rukken op naar Fengling- tsjen aan den noordelijken oever van de Gele rivier. Uit Tokio wordt gemeld, dat de Japansche militaire luchtmacht er voor de eerste maal in is geslaagd bij Hankau acht Chineesche vliegtuigen neer te halen. Twee dooden, tientallen gewon den. - Spookachtig blauwe vlam men flitsten onder de wagons. In de New-Yorksche ondergrond- sche spoorweg heeft zich een botsing voorgedaan. Een trein reed bij een der stations in op een stilstaanden trein. Een rijtuig werd in elkaar ge schoven, een tweede wagen vloog in brand. Een ware paniek brak na de botsing, toen plotseling het licht uit ging, los in de treinen, die vol rei- zigers waren, welke zich naar hun werk begaven. Twee menschen zijn om het leven gekomen en tiental len werden gewond. Hevige paniek onder de reizi gers. Het ongeluk geschiedde, aldus de Msb., op het oogenblik. dat een trein vertrok en een andere, daarachter, binnenreed. Reeds had de eerste trein zich in beweging gezet, toen een conducteur zich genoodzaakt zag, aan de noodrem te trekken, daar een vrou welijke passagier met haar hand tusschen de deuren beklemd geraakt was. Op dit oogenblik reed de volgende trein binnen en de machinist was niet in staat, tijdig de remmen in werking te stellen. Een ontzettende botsing was het gevolg. Beide treinen waren, gelijk steeds omstreeks dezen tijd, vol bezet. Verscheidene wagens werden geheel in elkaar geschoven en op hetzelfde oogenblik reeds brak in de verniel de treinen een begin van brand uit. De on- dergrondsche treinen worden electriscli voortbewogen, waartoe een derde rail tus schen de beide sporen den stroom aanvoert. De verschoven treinstellen en wrakstukken maakten onmiddellijk kortsluiting en spook achtige blauwe vlammen flitsten' onder de tvagons. Een oogenblik later had kortsluiting alles in duisternis gehuld. De paniek, die uitbrak, was verschrikke lijk. De kreten der gewonden mengden zich in het hulpgeroep der doodelijk verschrikte reizigers, die ongedeerd gebleven waren. Met bewonderenswaardige snelheid werd hulp geboden. Alle alarmsignalen werden in werking gesteld en dadelijk waren red dingsbrigades. brandweerlieden, politie en medici ter plaatse. Do dichte duisternis en de sterke rookontwikkeling maakte het red dingswerk uiterst moeilijk en ook de sterke constructie van het materieel lc-gde den red ders groote hinderpalen in den weg. Vele passagiers en ook do machinist van den achtersten trein moesten met behulp van steekvlammen bevrijd worden. De machinist werd dadelijk naar het hospitaal vervoerd, doch men slaagde er niet in, zijn leven te redden. Brandweer in avondkleeding De gewelddaden in Palestina. Op don spoorweg tusschen Haifa en Lyd- da is Zondagmiddag een mijn ontploft, waardoor twee Arabieren ernstig en 'n der de licht werden gewond. Gisterochtend vroeg is brand uitgebroken in een groote houtopslagplaats nabij de Ta- lavera-kazeme te Jerusalem. Officieren in avondkleeding hielpen het vuur bestrijden. De schade wordt op vijfduizend pond ster ling geraamd. Men vermoedt brandstichting. Beschieting van autobussen Ten zuiden van Tel Aviv cn bij Ness Ziona hebben onbekend gebleven personen twee Joodscho autobussen op den weg tusschen' Akko en Safad vermoord aangetroffen. Zes bandieten hebben gisterochtend een overval geploegd op een bureau van de Mo- hammedaansrho gemeente te Hebron. Bij Beisan zijn tijdens een gevecht met de poli tie vier bandieten neergelegd. Guerilla breidt zich uit. Het Chineesche persbureau te Han kau meldt, dat de guerilla thans doorgedrongen is tot Sjitsjiatsjwang, het belangrijke centrum aan den spoorweg in Zuid Hopei. Het spoor wegverkeer gaat nog slechts van Peiping tot Pauting. De guerillatroe- pen zijn ook op verscheidene plaat sen tusschen Peiping en Pauting verschenen, terwijl zij ook optreden langs den spoorweg TientsinPoe- kau. De strijd aan het Pojangmeer. Een hevige strijd is ontbrand ten noorden van Sintse aan het Pojangmeer, toen een Japansch detachement overging tot een aanval op de Chineesche stellingen langs den spoorweg NantsjangKioekiang. De toestand aan het front is niet Veranderd. Twintig oorlogsschepen namen den gehee- len dag Sintse onder vuur, blijkbaar om een landing te dekken. Sintse werd ook door vliegtuigen gebombardeerd, een Janansche landingspoging ten zuidwesten van Hoekau werd verijdeld. Volgens een militaire autoriteit is het terrein ongunstig voor de Ja- panneezen, die hun zware bewape ning moeten vervoeren. Sterke Chi neesche strijdkrachten hebben stel ling gekozen langs den geheelen Oostelijken oever van het meer. De Japansche rechtervleugel heeft een offensief ingezet langs oostelijken en noor delijken oever. De Japansche hoofdmacht, ruim 2.000 man sterk, beeft haar basis te Hoetsjiatang gevestigd. Tegenover Kioeki ang leggen de Japanneezen in groote haast een vliegveld aan. Twintig oorlogsschepen. 70 kleine transportschepen en 100 jonken zijn in de richting van Kioekiang opgevaren. De Japanneezen in Soesoeng en Taihoe zijn versterkt tot ongeveer een kwart divisie. De geheele Japansche macht ten noorden van den Jangtse wordt op 150.000 man geschat. In het noorden van I-Ionan hebben de Ja panneezen dc stellingen Sjisalitjen- tever geefs aangevallen. Bij Sjakangpore wordt hevig gevochten. SUDETENDUITSCHERS TE MARIëNBAD BIJEEN. Volgens uit goedingelichte bron vernomen mededeelingen, zou lord Runciman, de bemiddelaar in de Sudetendnitsche kwestie, thans de laatste hand leggen aan een rap port, waarin alle door hem ver- kresen gegevens zijn verwerkt. Het eerste verslag zou noch raad gevingen noch concrete voorstellen bevatten. Het zou ten doel hebben den toestand op te klaren en het vraagstuk op te lossen en aan beide belanghebbende partijen wor den medegedeeld. De Sudetenduitschers bijeen. Om twee uur gistermiddag is te Mariënbad de conferentie gehouden tusschen Henlein cn de delegatie van de vijf leden der Su- detenduitsche partij, die belast zijn met 't voeren der onderhandelingen met de re geering. Met doel der bijeenkomst was de gevol machtigde delegatie der Sudeten-Duitsche partij op de hoogte te brengen van het onderhoud, dat Runciman op 18 Augustus gehad heeft met Henlein, en besprekingen te voeren over den nieuwen toestand, zooals die door dat onderhoud is geworden. Heden zal de Sudetenduilsche afgevaar digde Kundt een onderhoud hebben met Modza, den ministerpresident, ter hervat ting van het contact. Tijdens dit onder houd zal de kwestie der voortzetting der onderhandelingen .besproken worden. Geen manoeuvres van Sudeten duitschers? Alle door zekere te Brno én Praag ver schijnende Tsjecho Slowaaksche bladen ge publiceerde berichten, waarin gesproken wordt over manoeuvres van formaties der Sudeten-Duitsche partij in Noord Bohemen worden van icderen grond ontbloot ver klaard. Brand op scheepswerf In aanbouw zijnd schip door het vernield. Op de Neptun-werk te Rostok (Dld.) is gis termiddag aan boord van het In aanbouw zijnde, voor Bulgarije bestemde, stoomschip „Schipka" brand uitgebroken. Het vuur greep spoedig om zich heen, en nam een zoo grooten omvang aan dat het schip als verlo ren moest worden beschouwd. De directie van de werf stelde pogingen in het «verk om de rondom het brandende schip liggende schepen te beveilipen door ze te versieepen. Vier hongerstakers dood gevooden Echter wordt aan geweld gedacht Vier gevangenen, die Vrijdag j.k in honger staking zijn gegaan om te protesteeren te gen het voedsel, dat hen in de Holmeshurg- gevangenis in de Ver. Staten werd verstrekt, zijn dood in hun cel gevonden. De wettelijke lijkschouwer heeft een lijkschouwing gelast, aangezien hij van meening is dat de mannen om het leven zijn gekomen tengevolge van gewelddaden. De directcjir van de gevangenis heeft ver klaard, dat dc mannen ruzie hebben gehad doch hem was niets bekend van een ge vecht. Prinselijk Paar terug naar Nederland Vóór de festiviteiten weer thnis. Men meldt ons van officieele zijde, dat H.H.K.K.H.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard gisteren Venetië hebben verlaten en de terugreis naar Nederland hebben aanvaard. Zij zullen Dinsdag 30 Augustus, des avonds, in Nederland terugkeeren, verneemt het Hsbl. Prinselijk Paar bij de Wapenschouw Wij kunnen thans mededeelen, dat oók Prinses Juliana en Prins Bernhard aanwe zig zullen zijn bij het défilé van de verschil lende onderdeelen der weermacht voor H. M. de Koningin ter gelegenheid van haar veer tig-jarig regeeringsjubileum. Bakkersarbeid en de Nationale feestdag Afwijkende bepalingen van de Arbeidswet. De minister van Sociale Zaken heeft be paald, dat ten aanzien van broodbakkerijen in alle gemeenten de<- rijks, waarin ter vie ring van den nationalen feestdag op Dins dag 6 Sept. geen arbeid wordt verricht door hoofden ofbestuurders cn door bakkersge zellen, in afwijking van het bepaalde in de Arbeidswet 1919, op Maandag 5 Sept. te 3 uur des voormiddags met den bakkersar beid mag worden aangevangen, zoodat dc Nationale eesldag dus niet broodeloos be hoeft te worden doorgebracht en de bakkers toch het feest zullen kunnen medevieren. Een „fabriek" van steenen bijlen. De conservator van het Koninklijk Bata- viaasch Genootschap van Kunsten en We tenschappen heeft onlangs een bezoek ge bracht aan op de thee-onderneming Pasir Karet nabij Buitenzorg gelogen „werkplaat sen" uit het steenen tijdperk, waar 2000 a 3000 jaar geleden steenen bijlen werden ver vaardigd. Materiaal, waaronder fraai geslepen en onafgewerkte bijlen (z.g. planken) en frag menten van slijpsteenen vervaardigd van zandsteen, werden ter onderzoek naar het museum te Batavia medegenomen. De bijlen zijn vervaardigd van verkiezel- de kalk. een steensoort, die zeer na verwant is aan het Europeesche vuursteen en even als deze ontstaat in kalklagen. In afgewerkten toestand verhan deld. Een eigenaardigheid van de werkplaatsen van Pasir Karei is liet veelvuldig voorko men van slijpsteenen, zoodat men moet aannemen, dat de bijlen in de werkplaatsen werden geslepen en in afgewerkten toe stand verhandeld. Men heeft kunnen aan- toonen, dat de bijlen van de werkplaatsen te Patjitan (Midden-Java) grootcndeels on geslepen werden verhandeld. Daar te Buitenzorg en omgeving zeer veel steenen bijlen en andere voorwerpen uit het steenen tijdperk worden gevonden, moet deze streek in lang vervlogen tijden reed» betrekkelijk dicht bevolkt zijn geweest. Admiraal-Horthy met Hitier te Kiel. De v^rade duurde bijna een uur. De Hongaarsche rijksregent, admiraal Horthv, is gisterochtend te Kiel aangeko men. Op het station waren ter ontvangst aanwezig de Fuehrer en bijna alle minis ters, alsmede andere autoriteiten. Voor het station stond een ontzaglijke menigte sa mengepakt, welke de staatslieden op hun tocht naar het jacht „Nixe" luide toejuichte. In de haven van Kiel ligt bijna de geheele Duitsche vloot voor anker. 110 Eenheden^ in Idcllinie. Aan boord van de „Aviso Grille" hebben Hitier en Horthv een schouw van vrijwel de geheele Duitsche vloot bijgewoond. Meer dan 110 eenheden voeren in kiellinie langs de „Grille" De parade duurde bijna een uur. Achtereenvolgens voeren het slagschip „Gneisehau" de gepantserde schepen, dc kruisers, de artillerie-opleidingsschepen, de torpedobootjagers en torpedobooten, mijnve- gers, duikbooten en andere vaartuigen voor bij. Woensdag weer naar Berlijn. De Hongaarsche rijksbestuurder zal Woens dagmorgen, tezamen met Hitlèr, aan boord van de „Aviso Grille" in Hamburg aanko men, waar hij zich aan boord zal begeven van het staatsjacht „Hamburg" voor een tocht door de havens. Des middags wordt op het stadshuis een receptie gehouden, waarna Horthy en Hitier naar Berlijn te rugkeeren. Militaire vliegtuigen botsen Zes dooden. Om kwart voor tien gisteravond zijn twee bommenwerpers bij het militair vliegveld van Bron (Frankrijk) op 1000 M. hoogte te gen elkander gehotst. Zij zijn beide bran dend omlaag gestort. Er zijn zes dooden. Belaische koning bij de troepenrevue Duizenden toonden hun belang stelling. Begunstigd door schitterend weer hebben de Belgische koning en de eerste minister, Spaak, benevens de militaire atfaché's gis termorgen een troepenschouw bijgewoond, die ruim twee uur duurde. Aan het défilé werd deelgenomen door de troepen, die de manoeuvres in de Ardennen hadden meege maakt. Geestdriftig werden de koning en de troe pen door de duizenden belangstellenden toegejuicht De oud-Oostenrijkers pleegden po litiek verraad. Zal de nieuwe Duitsche wet slechts in geringen omvang worden toegepast? De „Voelkischer Beobachter" schrijft in zijn Weensche uitgave, dat de vroegere Oostenrijksche machtheb bers, die voor het hooggerechtshof zullen worden gedaaagd, beschul- zullen worden gedaagd, beschul- dien deze beschuldiging wordt staande gehouden, aldus Havas, zal zij belangwekkende vooruitzichten openen voor ale lieden van Duit- schen oorsprong die buiten het R"k wonen en in dat geval voor een Duitsche rechtbank zouden kunnen worden gedaagd wegens verzet te gen de inlijving van hun land bij het rijk. Het blad schrijft: Namens de geheele Duitsche natie en onze Duitsche geschiede nis zal het hooggerechtshof hen die poli tiek verraad pleegden door op onbeschaam de wijze den roep van het Duitsche bloed door de modder te halen, dagvaarden". Een „rechtsonzekerheid zonder weerga." Van Semi-officieele zijde wordt medege deeld, dat uit de studie van de archieven der voormalige Oostenrijksche ministeries een groote massa materiaal over overtre dingen van leidende personen te voorschijn is gekompn. Geblekpn is dat in Oostenrijk een rechtsonzekerheid zonder weerga was ontstaan. Het gevonden materiaal zal door een on na rt ij dige rechtbank worden bestudeerd en daarna zal worden vastgesteld of dé lei dende personen voor het gerecht gedaagd zullen worden. De mogelijkheid bestaat, dat de wet slechts in zeer geringen omvang zal worden tnpcenast. UUehetuien De om'oop van het Westen Cloarec op slechts 54 sec. Nadat drie ronden van den „om loop van het Westen", de klassieke Fransche wielerkoers zijn verreden, heeft <-onze landgenoot Piet van Nek nog steeds de leiding. De derde rit, welke voerde over een afstand van 196 K.M., werd gewonnen door den Franschman Fournier. Cloarec werd vijfde en van Nek met geringen ach terstand 22e. De voorsprong van den Hollandschen renner is nu evenwel teruggebracht tot 54 seconden. Hij zal derhalve op zijn qui vive moeten zijn, wil hij als eerste eindigen. De tweede étappe 129 K.M. werd in twee gedeelten verreden. Van Cherbourg ging het eerst naar Caen over 129 K.M. Dc Belg Grvsolles won in de sprint, terwijl Piet van Nek een halve minuut later ongeveer, in een groote groep binnenkwam. De tweede halve étappe (140 K.M.) werd eveneens door een Belg gewonnen, n.1. door Buvsse en ook dit werd een sprintzege. In het totaal klassement dat over dc heide halve étappes werd opgemaakt bezette Van Nek de acht ste plaats met een achterstand van 1 minuut en 13 seconden. BREEZAND. Auto hotsing. Juist toen A. Leven het erf bij z'n woning af, cn den Zwarteweg links opreed, kwam L. v. d. Berg met groote snelheid van rechts langs denzelfden weg gereden. V. d. B. rem de krachtig om een hotsing te voorkomen, en toen dit niet voldoende was, trachtte hij nog buitenom den vrachtwagen van L. te passee- rcn. Hij raakte echter met het linkerachter- spatbord den voorbumper van dc vrachtauto rukte deze er finaal af cn botste toen tegen een paal van het cloctrisch-lichtnet. v. d. Berg bekwam slechts een schramme tje aan de wang, doordat z'n hoofd tegen het stuur sloeg, bumper en spatbord van z'n auto kregen een gcduchten knauw en de zware paal was bij den grond af versplin terd. Gezien de hevige botsing kwam de be stuurder er dus merkwaardig goed af. 'T ZAND. Lichtbak gesneuveld. Toen een trailer, welke vrij hoog was, bij het café van den heer G. de Wit moest uit wijken voor een fietser en een scherpe bocht nam, kwam het gevaarte in aanraking met de lichtbak, die aan genoemd café was be vestigd. Natuurlijk werd de bak van het pand los gereden. De trailer was afkomstig uit Amsterdam. De betaling der schade zal nader worden geregeld. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: JACOB DIRK, Zoon van A. KOOIJ—Kamp. D. G. KOOIJ. Valkkoog, 22 Aug. 1938. Schager Roosjes Te koop: Een witte keeshond, J. R. V. STIPRIAAN, Kolhorn. Te koop: 20 jonge Hennen, 5J4 maand, en 20 idem, 4^ maand oud. J. ANNEMA, Win kel. Te koop: Een goede 2 schaarploeg, voor 117.50. A. DE GOEDER Oudesluis. gevraagd. D. DE LEEUW Wz„ Aannemer, St. Maartensbrug. dienstbode gevraagd. DE VRIES, Kerk straat 2, Bergen, N.H. Moskou-Californië heen en terug via de Noordpool. De Russische vliegers Cromof, Joemasjef en Demalin hebben ter gelegenheid van den eersten verjaardag van hun vlucht van Rus land via de Noordpool naar de Ver. Staten in de Prawda een artikel geschreven, waarin zij mededeelden, dat, een speciaal vlieg tuig, geschikt voor het vliegen op groote hoogte, thans in aanbouw is in de vliegtuig fabrieken te Moskou. Het type, dat ontwor pen is door Joemasjef, is bestemd voor het vliegen op een hoogte van 9 a 10.000 meter en is voorzien van een speciale ontijzings* installatie, op welk gebied er in Rusland sensationeele uitvindingen zouden zijn ge daan Korten tijd geleden heeft Joemasjef een proefvlucht zonder tusschen landing gedaan van Moskou naar het Oeralgcbergle cn te rug in- een van deze nieuwe vliegtuigen, wel ke een bemanning, bestaande uit acht per sonen meevoerde en een kruissnelheid van 445 K.M. per uur op ongeveer 5500 meier ont wikkelde. De Russische regccring heeft, naar de N. R. Ct. meldt, het plan, dit nieuwe vliegtuig dat type 20 B is genaamd, uit te rusten voor een vlucht zonder tusschenlan- ding van Moskou naar Californië en terug voor het einde van dit jaar. Het vliegtuig zal dan een reis ondernemen zonder tus- schenlanding, via de Noordpool, van ruim 20 duizend K.M., waarbij op een hoogte van ge middeld 9000 meter zal worden gevlogen. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER (16 tot 23 Augustus 1938. Wijzigingen: Broek op Langendijk: Jh. Goudsblom, Sluiskade 500, pluimveebedrijf; verplaatst naar Heerhugowaard. Zijpe: Ver. voor Ziekenhuisverpleging Noord-Zijpe en Callantsoog, Keinsmenveg I 76; bestuurswijziging. ROTTERDAM, 22 Aug. Binncnl. granen cn peulvruchten. Gerst chevalier 7.50S.15, dito winter 7.407.70, haver 6.25—6.90, rogge 7.257.50, erwten, kleine groene 910, schokkererwten 12.50 —13.25, prima uitgezochte kwaliteit daar boven betaald, alles per 100 Kg. ALKMAAR, 22 Aug. Aardappelen 2.803.40, andijvie 1.503.80, appelen 416, augurken 2—10, bloemkool I 1525, idem II 5—9, druiven 1723, gele kool 3.80, groene kool 4.606.50. kropsla 1.50 —6.10, komkommers 14, meloenen 1030, peren 515, prei 46, peterselie 12, per ziken 39.50, postelein 0.220.52, rabarber 1.504, ronde kool 1.402.10, selderie 0.70 1.50, spinazie 0.350.75, snijboonen 1— 2.40, dubbele sperciebooncn 1,352.30, to maten 23.80. uien 4.305, wortelen 5—9. WINKEL, 2 Aug. Appelen f 5—11, peren 418, pruimen 1216, tomaten 34, augurken 612, sla- boonen 56, snijboonen 60, kool 0.80t aardappelen 1.80—2.10, uien 1.80—2, per 100 pond. Komkommers 1i per 100 stuks, PURMEREND. 23 Aug. Koeien, totaal 650 stuks: 300 vette koeien 6472 ct. per Kg., gelde koeien 140210, melkkoeien 220300, stieren 5054 ct. per Kg., 14 paarden f 110180, 102 vette kal veren 30—50 ct. per Kg. 220 nuchtere kalveren 717: 1S1 vette var kens 0.550.57; 45 magere 2533; 300 ffic- gen 1522; 800 schapen 16—24; 35 bokken 313. 320 lammeren 811. NOORDSCHARWOUPE, 23 Aug. Schotsche muizen 2.703, grooten 2.20-4 2.40, r. du ken 1.501.70, eigenheimers 2.GI 3, bl. dito 2.002.90. drielingen 120, uien' 4.20—4.80, drielingen 4.60—4.70, gele net1 6.406.70, zilveruien 1.401.50, drielingen 4.105.20, zilvernon 4.200.10. Kroten 1.301.50: roode kool 1.301-?n; Witte kool 0.80—1.30; gele kool 1.20—2.70; 13200 kg. pootaardappelen A 35—55 4.20; idem A 28—35: 4.70—4.80; B 35—55 4.—. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Aug. Aanvoer: 25.000 Kg. aardappelen: Schot sehe muizen 2.403.10, eigenheimers 2.70- 3.10, bl. dito 2.50—2.00, uien 4.50—5.10. ri>ie lingen 4.605.90. gele pen 60.40. drieën- gen 4.80—5.S0. zilvornon 0.50—9.60, peen 2r- 2.2, kleine peen .070—2.10. Spercieboonen 9.204.60; kroten 1.40—2; 10 duizend kg. roode kool 12.60; 35000 kg. witte kool 0.90—1.30; 25000 kg. gele kool 1.30—3.20 1100 kg. bloemkool 19.70-.m80; dito 2e soort 7.80 tomaten A 4.604.S0; B 5.40 C 4.20-430; CC 4 alicant 2S-34.30

Schager Courant | 1938 | | pagina 6