van de N.S.F. Firma ANNEVELDT-DE KUS vlaggen Schmalz Nieuwste Philips RADIOTOESTELLEN A- Keesman I iPoJder HeeÉpaard de vier uitblinkers Techn. Bureau Rijkskweekschool Saterdag Fa. Anneveldt-de Haas de Kroon op hei Radiogenot vlaggendoek Cornelis Mannes Kroon, dVjf te Alkmaar 10 SEPT. a.s. en zijn één en ondeelbaar LAANPLEIN SCHAGEN Zeldzaam koopje P. SLUIS ook compleet met stok en houder Schagen Noord A 80 - Schagen Telefoon 141 Predikbeurten de oot Heden overleed, ge heel onverwachts, onze geliefde Broeder en Oom, Gerrit Kosfer Weduwnaar van Jannetje van Lienen, in den ouderdom, van ruim 76 jaar. Uit aller naam, P. KOSTER. Groet, 24 Aug. 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 27 Augustus te Schoorl. Vertrek vanaf het sterfhuis n.m. 2 uur. Heden overleed tenge volge van een ernstig ongeval, onze innigge- liefde Man, Vader, Zoon, Behuwdzoon, Broeder en Zwager, de heer in leven Jachtopziener, Elftstraat 16 te Hippo- lytushoef te Wieringen, in den ouderdom van 31 jaren. Namens de Familie, Tr. KROON—Luijt. GEERTJE. ALI. H.-hoef, Wieringen, 24 Aug. 1938. Begrafenis a.s. Vrij dag te 2 uur nam. van uit de Ned. Hcrv. Kerk te Hippolytushoef. Ondertrouwd: '"IGERHARDUS H. GROTENHUIS eD ANTJE GROOTES. Huwelijks-inzegening door den Weleerw. Heer Ds. J. Eike- rna, Predikant te Zaandam, in Ie Nederl. Herv. Kerk te Scha ren op Donderdag 8 September 2rnackt,s"' dcs namiddaJ?s 2.30 uur. id kon Hengelo (O.), Koekoekweg. Behagen, Landbouwstraat. 2o Augustus 1938. Toekomstig adres: Bergweg rijlaftO. Hengelo (O.). en en lutomo lolitien pel) en- ,'eldwa aani delend] oerdeft stei foliant en val liecl n ï'emi rkzaai lolland t De lessen bij de afdeling B Wer Rijkskweekschool tot op leiding voor de HOOFDAKTE vangen aan op iu 3 failli 65.008 riken ïhe bank sch. tijdif te st« icr van om 2 uur n.m. Aanmeldingen tot en met iien datum bij den directeur der School. J. VAN DER WORP, Konnemerpark 23. Te koop: JONGE W.L. HENNEN, bij Jn. KUIT, Terdiek, Nieuwe Niedorp. Kuikenbroederij 13742. IL.ADI Als specialisten op radiogebied brengen wi], zooals begrijpelijk, daarom ook In ontvangsttoestellen HET BESTE VAN HET BESTE; De nieuwe N.S.F, toestellen in de prijzen van i 90.i 127.50, f 157.50 en f 225.—, zijn niet alleen VOORNAAM VAN VORM EN UITVOERING, maar zij brengen door hun SCHITTERENDE KLANKWEERGAVE bovendien een STEMMING, EEN SFEER In woonkamer en salon, die met recht zetten. Wendt U voor demonstratie en nadere inlichtingen tot de alleen- verkoopers: Een VERITAS HANDNAAI MACHINE, met kast, zoo goed als nieuw, voor slechts f45.contant. Naaimachinehandel, BARSINGERHORN. Flink DAGMEISJE gevraagd, bij J. TIJSEN, Meer weg 9, Anna Paulowna. erd k( ïslcerd ing vl :raf. D Engf I. doel hiera verkrijgbaar bij Prijzen Wisselstroomtoestellen vanal 1 89.— Batterijtoestellen vanai Schitterende ontvangst. Ruilt Uw oude toestel in. 1108.— ovei mdvli inimo eelintf rband- nr opn en wi) it.aat _n lepali» Ie kort boden, n, er 1 Veenhuizer Middenweg wordt teerweg. Leening van f9000.— aangegaan ten behoeve van de uitvoering der werkzaamheden. De laad- en losplaats bij Broek- horn. - Een kwart eeuw onge- - veer Polderbestuurder, lijkheid] Gistermiddag vergaderde het Poldcrbe- venvw*tuur in het Polderhuis, onder voorzitter- /c, aP van den heer P. Tromp, dijkgraaf, vrrffc,. It00rzdter opende de vergadering met een «Welkom, waarna de notulen van de vorige jercI1iifc<:rKaderir,K voorRclczen. door den heer H. en nn ïrioogland, werden vastgesteld. 1 een I ns zij f: De Hensbroeker brug. it^aar aanleiding van een yraag van den jheer Van Langen, antwoordde de dijkgraaf, dat de zaak van de Hensbroeker brug in handen is van den Prov. Waterstaat. Er is nog niets aan gedaan. Het gaat niet erg vlug met het onteigenen. Wij hebben echter onze toezegging gedaan, waardoor, wan neer er iets mocht gebeuren, de verant woordelijkheid niet geheel voor den polder zou zijn. De brug voldoet thans niet aan de eischen van het verkeer. Medegedeeld werd, dat voor de maximum belasting van de oude Broeker brug door den Prov. Waterstaat borden zullen worden geplaatst. Dit is tot nu toe nog niet ge schied. Me nis echter reeds over de maxim.- asbelasting tot overeenstemming gekomen, zoodat de plaatsing spoedig tegemoet kan worden gezien. Al de loopende geldleeningen van den polder zijn geconverteerd. De rente is nu 3 De kasgcldleening van f 10000 waartoe in de vorige vergadering was besloten, heeft men af kunnen sluiten tegen een rente van 1 'sjaars. De sloot demping in Heerhugowaard Nrd. vanaf K. Oudeman tot Reijne is goedge keurd. De belanghebbenden hebben de door den Polder opgelegde verplichtingen aan vaard. Aan de Oostzijde wil het nog niet erg vlotten. Er moet een sloot komen ach ter de huizen om. De medewerking der be langhebbenden is niet zoo groot. Er zijn nog heel wat bezwaren. In de vergadering van Dijkgraaf en Heem raden is een verzoek behandeld van den Prov. Waterstaat om den Middenweg van de kruising van den nieuwen weg tot aan den Huigendijk aan het verkeer te mogen onttrekken, door er een sloot te graven. Dit verzoek is togestaan. De vergadering ging hiermee accoord. Nazien geloofsbrieven. Voorzitter deelde mede, dat bij enkele candidaatstelling in de vacatures is voor zien, zoodat men geen verkiezingen heeft moeten houden. De heer Jb. Appel is her kozen. In de vacature van Hoofdingeland is de heer L. P. van Graft gekozen. In de plaats .van den heemraad den heer K. van Langen is de heer C. van Langen Kz. gekozen. De commissie, welke belast was met het nazien der geloofsbrieven, adviseerde tot toelating, waartoe werd besloten. Voorzitter feliciteerde den heer Appel met diens herkiezing. Het teren van den Veenhuizer Middenweg. Voorzitter deelde mede, dat aan de langgekoesterde wensch van den beer C. van Langen tegemoetgeko men zal worden. De Veenhuizer Mid denweg zal van grindweg teerweg worden gemaakt. Men was reeds begonnen, toen een op zichter van de Provincie kwam en bezwaren maakte, omdat geen vergunning was aange vraagd van Ged. Stalen. Er moest aan verschillende voorwaarden worden voldaan t.a.v. de uitvoering van het werk. Er moes ten ecnigo verbeteringen worden aange bracht voor men tot teren over kon gaan. Dit is wel goed, maar kost gedl. Men mag er echter voor leenen en bijv. in lü jaar aflossen. Het dag. bestuur stelt daarom voor, f 9000 te leenen, af te lossen in 10 jaren. Op een vraag van een der ingelanden of de Schapenweg hier ook bij inbegrepen was antwoordde voorz. ontkennend. De lieer Van Langen dankte voor hetgeen het dag. bestuur voor elkaar heeft gebracht. De heer Sinnige vroeg of het al lang noo dig is dat er goedkeuring gevraagd wordt van Ged: Staten. Er zijn toch wel meer we gen gedaan. Voorzitter deelde mede, dat het reeds sinds 1932 zoo is. Het wordt nu zeker wat strakker aangehaald. Er is wel wat voor te zeggen, dat door een hoogei college toezicht wordt uitgeoefend. Het is een openbare weg. Ten slotte kan het wel eens gebeuren dat de zui nigheid de wijsheid bedriegt. De heer Van Lange: Moet het gedeelte dat niet zoo goed gedaan is overgedaan wor den? Dan hebben we meteen een proef. Voorzitter: Neen, dat laten wij zoo. Men zegt, dat het verschil nu reeds is te zien. Hierna besloot men een leening aan te Qaan tegen een rente „van ten hoogste 3Va pCt., af te lossen in 10 jaar. De heer Van Langen vroeg nog of de ver betering wordt uitgevoerd tot aan de O. Nie- dorperbrug waarop voorzitter bevestigend antwoordde. Een nieuwe steiger Er waren 's morgens twee ambtenaren van den Prov. Waterstaat bij dijkgraaf en secre taris geweest om te spreken over de te ma ken laad en losplaats bij Broekhorn. Zij stel den voor de steiger te maken bij die van de malerij „De Goede Verwachting". Het was de bedoeling een steiger van stalen damwand te maken. Doch daar is een maar bij; daar de kosten daarvan thans 3 maal zoo hoog zijn dan van een beste houten steiger. Men vroeg de meerdere kosten ad. pl.m. f3800.voor rekening van den polder te nemen. Dijkgraaf en Heemraden zouden wel wijlen advisecren een beste hou ten steiger te maken. Men heeft geen f 4000.— voor een stalen stei ger over. Nu heeft men pl.m. 25 jaar geleden „De Goede Verwachting" vergunning gegeven, een steiger maken. De steiger van de Goede Verwachting zal nu moeten worden opgeruimd. Daarvoor in de plaats wil de Prov. Waterstaat geen nieuwe maken omdat dit een particulier persoon is. Nu is men tot de overeenstem ming gekomen, dat voor den polder een steiger wordt gemaakt van 50 M. vóór de gebouwen van „De Goede Verwachting". De Malerij mag dan het N. Westelijke gedeelte van den polder gebruiken. De steiger is echter van de polder. De malerij krijgt geen gedeelte van de steiger, doch heeft alleen het gebruik van een gedeelte. Als de malerij dit gedeelte een dag niet gebruikt, zal in den drukken tijd dat ge deelte ook door anderen mogen worden ge bruikt. De secretaris deelde mede, dat met eenige moeite ook voor den heer Blokker en eenige anderen een steiger is verkregen. Spr. ried aan om, wanneer men een steiger wil de hebben, een gezamenlijk verzoek aan de Prov. Waterstaat te doen om één steiger. Allemaal afzonder lijke steigers zullen niet meer wor den gegeven. Met bestaande vergunningen wordt wel rekening gehouden, deelde voorzitter mede. Aan het onderhoud van de steiger zal de Goede Verwachting niet moeten betalen. Dan zoü men ook van de anderen, die er gebruik van maken, geld moeten vragen. Men zal verzoeken een houten steiger te maken. De secretaris deelt mede dat behalve een trap naar de nieuwe weg bij den heer Gootjes ook een kluft zal worden gemaakt. Op een vraag van den heer Urscm deelde voorz. mede, dat de zaak over het watdr bij den tuin van Veerman nog niet is opge lost. De eigenaar van den tuin van Voerman meent, de sloot niet te moeten schoonhou den, omdat het zijn sloot niet is. Er zal 'n onderhoud worden aangevraagd met den griffier van Prov. Staten. De heer C. van Langen merkte op dat er geen hulpbrug is bij te vernieuwen Oude Niedorperbrug. Spr. stelde voor, een ver zoek te richten daar een hulpbrug te lesr- gen. Het duurt nog een heele tijd voor het werk klaar is. Voorz. merkte op, dat wanneer de wemen bij Verlèat klaar zijn, nog wel eens over wogen kon worden of men de Veriater brug weg kan doen. Men 'besloot geen verzoek te richten. Laatste vergadering van den heer K. van Langen. Voorzitter zcide, dat dit wil de laatste vergadering zal zijn, welke de heer K. van Langen meemaakt als Heemraad. Het spijt ons, dat hij ons verlaten gaat. Voorz. dankte den heer v. Langen voor alles wat hij, eerst eenige jaren als hoofdingeland, later ongeveer 20 jaar als Heemraad en plaatsvervangend dijkgraaf, voor den pol der heeft gedaan. Hij heeft met zijn gehee ld persoon de belangen van den polder voorgestaan. Applaus. De heer Van Langen dankte voor deze woorden. Spr. heeft allen zien komen. Nu is het zijn tijd van gaan. Spr. hoopte dat allen nog lang hun functie mogen, vervul len in hot belang van den polder; hij dank te voor de ondervonden imedevvrking Daarna sluiting. Uit onze Omgeving LANGENDIJK De middagsluiting der kappers. De afdeeling Langendijk van den Neder- landschcn Kappersbond heeft aan de gemeen ten tot haar ressort behooreiid, een adres gericht, met het verzoek te willen bevorde ren de totstandkoming van een verorde ning als bedoeld bij art. 6, eerste lid cler Winkelsluitingswet 193Ö. Onder de kappers uit deze gemeenten is een petitionnement ge houden over bedoelde middagsluiting. Ge vraagd wordt om, indien mogelijk, de veror dening voor de 4 gemeenten gelijkluidend te doen zijn. Ontwerp gemeensch. regeling ge reed. Wij vernemen, dat het ontwerp Ge meenschappelijke Regeling voor de 4 Langendijkcr gemeenten en St. Pancras tlians gereed is, en aan de betrokken instanties is gezonden. Markeurs. Voor de Nationale Kolfwedstrijden, die de volgende maand te Zuidscharwoude worden gehouden, zijn als markeurs aangewezen de heer A. en C. Berkhout. Stand roode kool zeer goed Na de vele jaren, dat roode kool bleek niet meer met eenige kans op succes in het Geest merambacht te telen was, blijkt thans, dat de stand van dit gewas dit jaar over 't alge meen zeer goed is. We hebben akkers gezien, die zelfs best stonden. De draaihartigheid treedt dus zoo goed als niet op. BROEK OP LANGENDIJK. Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch l.o. de heer J. C. Rinner, alhier. ZUPE Zij mogen een biertje tappen. Door den Commissaris dor Koningin is aan P. Kossen te St. Maartensbrug en aan A. Iloiman te St Maart en svlojibrug toestem ming verleend tot. het verkoopen van zwak- alcoholischen drank zonder verlof in een tent op 'het. terrein van I. J. M. Hage te St. Maartensbrug, ter gelegenheid van de fees ten ter herdenking van het 40-iarig Rege«- ringsiubileum van H. M. de Koningin op 6 September a.s. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Henderica, d. v. Anto Cornelis Beets en Jantje Visser. Ondertrouwd: Martinus Mattheus Ap- tonius 'Janssen, 24 jaar, chauffeur, en Ge- rarda Margarctha Ligthart, 20 jaar, beiden alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. SCHAGERBRUG. Harddraverijvereeniging. Tot voorzitter van de Harddraverijvereen. ..Voorwaarts" alhier is benoemd de heer G. Visser te St. Maartensbrug en tot vice-voor- zitter de heer P. Vries, alhier. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Politie. Verloren: een portemonnaie met inhoud. Gevonden: een damesmuts. Inlichtingen bij den gemeente-veldwachter. ZONDAG 28 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar, van Den Helder. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Verloren Paradijs. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst Oude Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Krop. Den Oever, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, Ds. M. van Wichen. Julianadorp, voorm. 11 uur, Ds. v. Wichén. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Anna Paulowna, voorm. lO.lp uur, de heer Korndörffer. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Vorstman. Haringhuizen, vm. 10.30 uur, Ds. Vorstman. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, nam. 2.30 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schageibrug, zie Oudesluis. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. A. J. P. Boeke. Schoorl, voorm. 9 uur, Vroegdienst met de jeugd. Warme nhuizen, 's av 8 uur, Ds. Boeke. Aartswoud, 's av. 8 u., de heer Korndörffer. Hoogwoud, 's av. 8 uur, Ds. Baudet. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Mej. S. E. Treffers, hulppredikante. Alkmaar. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Schagen, Landbouwstraat, voorm. 9.30 uur, Ds. Steen huis, van Sneek. Nam. 5 uur, Ds. Steenhuis. Kolhorn, voonm. 10 uur, de heer D. Visch. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, dc heer Boon. Middenmccr, voorm. 10.15 uur, Ds. van Rooyen, van Heemstede. Sloot dorp* voorm. 10 uur, Cand. Nijdam. Wieringcrwerf, nam. 2.30 u., Cand. Nijdam. Slootdorp, Jeugdbijecnkomst in het Gym nastieklokaal. Hinpolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Den Oever. nam. 4.30 uur, de heer O. Deen. The Star of Hope Mission. Julianadorp, vm. 10 uur, en 's av. 7.30 u.. de heer Donker, van Zaandijk.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3