Plaatselijk Nieuws. Woonhuis Predikbeurten Uit onze omgeving ZIJPE- EN HAZEPOLDEH. De nieuw benoemde secretaris- penningmeester J. D. R1GBERS De heer J. D. Rigbers, die gisteren door het bestuur van de Zxjpe en Hazcpolder be noemd werd tot secretaris-penningmeester van dezen polder en wiens portret wij hier bij afdrukken, is werkzaam aan de admini stratie van liet P.E.N. te Bloemendaal. Daar* voor bekleedde de hr. Rigbers een functie ter gemeente secretarie te Bloemendaal. Hij De nieuw benoemde secretaris-penningmees ter J. D. Rigbers. is 27 jaar en ongehuwd. De nieuw benoemde secretaris-penningmeester, dien wij gisteren direct na de vergadering van het polderbe stuur gelukwc-ischten, vertrouwde ons bij deze gelegenheid toe, dat hij zeer verheugd was over zijn benoeming en hij mot vol en thousiasme zijn taak aanvaardt. BERGEN Benoemd. B. en W. hebben den lieer P. Smit be noemd tot chauffeur bij de brandweer als opvolger van wijlen den heer P. Nagel ker ken. Regeeringsjubileum. Naar wij vernemen bestaat het voorne men' bij liet a.s. Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin de Dorpsstraat fec9tolljik te verlichten en het gemeentehuis te ver sieren. Gevonden en verloren voorwer pen (van 16—25 Augustus). Gevonden: Broche, nikkelen polshorloge, hondenriempje, bijbeltje, rijwiclgcreedschap, zwarte damesportemonnaie met geld, wit zadeldekjc, paar bruine en een paar witte schoenen, blauwe ceintuur, bril in étui, blauw koord met gesp, hecren armband horloge, zwarte regenjas, zilveren dames- ring. groote metalen broche, blauwe dames trui, twee zonnebrillen, blauw damesvest, zwarte damesjas, violet kindei taschjc, num merplaat G 10998, springtouw, vulpen, beige damesportemonnaie, gele gummi regenjas, belastingplaatje in étui, oorknopje, beige gabardine regenmantel, gestreepte badman tel; oude zwarte tasch met inhoud, zand- schepje. Verloren: Parapluie met grijze knop, rood kinder regenjasje, beige autoped, rosc cein tuur, belastingplaatjes, zilveren armband, portemonnaios met geld, gouden dames armbandhorloge, hondcnrieni, groote grijze deken, geel barnstcencn collier, dakluik van autobus, dames regenmantel, blauwe ceintuur, nummerplaat G 21789, rozenkrans, zwarte rijwielpomp. bril met zwemmontuur, nieuwe grijze regenjas, ring met sleutels, Waterman vulpen, zilveren rammelaar, blauwe autoped, gele kanaiic, bankbiljet van f 10.—, gouden halsketting, rood zwart kleed, blauw regenhoedje, kort wit linnen jasje, bruin-beige ceintuur, blauw-witte sjaal, blauw jongensjasje, blauw zijden damesjasje. BARSINGERHORN Westfriezendag Dr. v. Balen Blanken eerevoor- zitter van het Historisch Genoot schap Oud-Westfriesland Het Historisch Genootschap „Oud-- Westfriesland" hield Woensdag den z.g.n. „Westfriezendag" te Enkhuizen Dr. G G. van Balen Blanken, voorzitter opende des middags te twee uur de alge- meene vergadering met een toespraak, waar in hij de leden, die door overlijden het «re- nootschap ontvallen zijn, herdacht; dit wa ren o.m. Arie Commandeur, oud-burgcmces ter van Spanbroek en J. Ringcrs te Alk maar. Het jaarverslag, dat vervolgens door den lieer H. Galis (Hauwcrt) gelezen werd, ein digde met het voorstel, dr. van Balen Blan ken, die als voorzitter aftreedt, tot cere- voorz. te benoemen, met welk voorstel do vergadering onder daverend applaus ac- coord ging. Totdat de voorzittersvacature vervuld is, zal dr. v. Balen Blanken echter in functie blijven. In de vacature van mr. dr. J. Belonje werd gekozen de heer P. Kikkert, burge meester van Beemster, terwijl de heer P. Schuurman als bestuurslid herkozen werd. Na afloop der vergadering begaf het ge zelschap zich naar „Die Port van Cleve", teneinde den koffiemaaltijd te nuttigen: „Koffie naar welbehagen, konkclstikkcn, gastersstikken, vlaisige snakkerighaidjes, ham, rookvlais, worst, brood, tulband en koek op bol, alles in ien gooi voor ien gol den dê man." Het middagprogramma vermeldde een of- técicclc ontvangst ten stadhuize een rond gang door de stad en werd besloten met een gemeenschappelijken maaltijd in „De Oocle." ANNA PAULOWNA Gereformeerde kerk. De Gereformeerde Kerkeraad alhier heeft beroepen cand. Jac. van Nieuw koop te Rijnsburg. BREEZAND. Ongelukkige val. De heer W. Cornelissen, die bij J. Cornelis- scn Jz. in den Meerweg bezig was aan 't. op zetten van een zaadklamp, had het ongeluk daarvan achter af te. glijden. Hij kwam daar bij niet 't zitvlak juist neer op een recht-, staande vork, waarvan de steel hem in 't li chaam drong. De erge verwonding maakte opname van den heer C. in het ziekenhuis noodzakelijk. KOEGBAi Eerste oefening. De voor deze gemeente ingelijfde dienst plichtige der lichting 1938, J. Everts, aan wien voor een jaar vrijstelling van den dienstplicht was verleend wegens kostwin nerschap, is opgeroepen om voor eerste oefening in werkelijken dienst te komen bij het 21e Regiment Infanterie te Amers foort op 24 October a.s. Uitstel herhalingsoefeningen. Aan den dienstplichtige A. Blaauboer is door den Minister van Defensie uitstel van opkomst voor herhalingsoefeningen verleend tot 9 Februari 1939. Hengelsport. Naar wij vernemen. l>ostaat bij de Hcn- gelsportvereeniging „Yischlust" alhier het voornemen een grooten personeelon wed strijd te organiseeren. Deze wedstrijd zal vermoedelijk op IS September a.s. worden gehouden. Verschillende clubs uit den om trek, o.a. ..de Baars", Schagen, „Vlschlust". Anna Paulowna, „De Dobber" Dirkahorn, de visohclubs Valkkoog. De Stroot en Winkel zijn uitaênoodigd hunne medewerking te verleenen. WIERINGEN DEN OEVER. Een gelukkige winnaar. Voor eenige weken werd door de fa. Alh. de Haan, electrotechnisch bureau, alhier een reclamekaart van huis tot huis bezorgd van de Ferodon Lampenfabrieken, welke kaart genummerd was en waarop men een lamp kon winnen. Dezer da* *»n is de uitslag bekend gemaakt. Ilct nummer was 20788 en de gelukkige winnaar E. Halfweeg te Vatrop JULIAN'ADORP BERGPLAATSJE VERBRAND. Zeer waarschijnlijk doordat vonken of sintels uit de locomotief van een voorbijrij dende trein gevallen zijp,, geraakte het dor re gras langs den spoorweg in brand. Daar het brandje plaats, had kort hij het nóg bestaande houten bergplaatsje van de voormalige spoörvvoning Post 5, deelde liet vuur zich ook aan dit schuurtje mede. dat weldra met den grond gelijk gemaakt was, zonder Mat er door iemand aandacht aan was besteed, omdat het nogal afgelegen lag. Gevaar voor de omgeving kon het niet opleveren en toen men er bij kwam, was er niets meer dan asch over. P.E.N.-CONDITIES VOOR DE FEEST VERLICHTING. In aansluiting op ons bericht, dat het P.E.N. heeft toegezegd voor de feestverlich ting in onze gemeente bij aansluiting op het provinciaal net 5 ct. per kilowatt-uur te berekenen, doelen wij nader mede, dat het k\Vh-vcrbruik voor dergelijke aansluitin gen zal berekend worden naar het normaal geldende tarief. Dit is hij het vastrechttarief dus tegen een prijs van onderscheidenlijk 5 cent, 5 en 21/? cent, of 3Vè per kWh. Het vastrechtbedrag zal daarbij geen verhoogirc ondergaan. Zij, die van dit aanbod gebruik wenschen te maken, worden verzocht -vóór 27 Augus tus a.s. zich in verbinding te stellen met den secretaris van de feestcommissie, den heer K. Roggeveen, Oudeslotstraat 51. al hier, teneinde kennis te nemen van een aantal voorwaarden, welke het P.E.N. aan het installceren van feestverlichtingen ver bonden heeft. VERKOOPING. Openbare verkooping in het Noord-Hol- landsch Koffiehuis van den heer J. Schenk en ten overstaan van Notaris Pinster' van Schoorldam, van de boerderij „De Kleine Vos" aan den Belkinerweg. hoek St. Maar- tensweg, nabij Sint Maartensviotbrug in de Zij pc. Deze boerderij, in 't geheel groot 30.84.20 H.A'., was op Donderdag 18 dezer in bod gebracht tot een totaa. 148430.37. Bij gehouden afslag der afzonderlijke pcrceclen werd niet gemijnd, behalve het dertiende of laatste perceel, bestaande uit arbeiderswo ning met bloembollenschuur en erf, groot 10.15 A., dat in bod slond op f2320. Dit per ceel werd nog gemijnd met f25 en kwam dus op f2345. Het geheel kwain dus nu op f48455.37. Bij de verschillende combinatiën werd niet geboden en ook niet gemijnd. Ten laatste, bij aanbieding der perceelen 1 tot en met 12, welke tezamen in bod ston den op f 4-0110.37. weid dit bod nog ver hoogd tot' 140120.—, doch ook niet gemijnd en bij de eindcombinatie van alle percee len. welke nu in bod stonden op f48405, werd niet op geboden en ook niet gemijnd zoodat met dit cijfer de einduitslag kwam. Tenslotte deelde de notaris mede, dat de per ceelen 1 tot en met 12 niet gegund werden. Alleen perceel 13 werd toegewezen aan den heer C. Beers te Schagen. voor f2345. De verkooping geschiedde ten verzoeke van den heer Hoogerbrugge te Overschie. JAARVERGADERING V. V. SCHAGEN. De voetbalvereeniging Schagen hield gis teravond onder presidium van den heer K. S. Lcguit haar jaarvergadering bij den lieer Nic. Raven. Na opening volgt lezing en vaststelling der notulen. Eenige mcdedeelingcn worden gedaan ten aanzien van de inschrijving der elftallen. Er zullen drie hoogere elftallen aan de compe tities mededeelen en één adspirantcnelftal. Enkele ingekomen stukken geven geen aan leiding tot discussies. De jaarverslagen, die daarna worden ge lezen, worden onder dank aan de samenstel lers, goedgekeurd- De heer De Haas rapporteert namens dc kascommissie, dat hoeken en bescheiden in orde zijn bevonden. Dc penningmeester,, dc heer W. C. van Gcelcn wordt décharge ver leend. Uit dc rekening blijkt, dat de financicclc toestand der vereeniging momenteel minder gunstig is, in zijn jaarverslag deelt dc pen ningmeester mede als zoodanig te bedanken Volgen de bestuursverkiezingen. Tot voor zitter en secretaris worden met groote meer derheid van stommen herkozen resp. dc heeren K. S. Leguit en Joh. Brem er. De lieer Van Geelen, die gedurende 9 ja ren met de grootst mogelijke accuratesse de financieele belangen der vereen, heeft behartigd, laat zich niet overhalen de functie "van penningmeester langer waar te nomen. In zijn plaats wordt, benoemd de heer J. Broer. Dc overige bestuursleden, de heeren S. Brcebaart, J. Peetoom, C. Bestevaar en W. van Gcelcn worden herkozen. De elftalcommissie, bestaande uit de hec ren K. S. Leguit, J. Broer, A. Vader, P. Krook en Gir. Tjalkcns, wordt in haar geheel herkozen. Bij de bespreking der agenda van de Bondsvergadering X.H.V.B. komt het nog lot een heftig mament als dc heer Van Geelen zegt. dat de vereeniging bedrogen is door het N.H.V.B.-bestuur. Ons a-adspiran- len-elftal wordt altijd in de Hclderschc af- deoling gedrukt, aldus spr. De lieer J. E. L. van Ketel, bestuurslid N.H.V.B., protesteert sterk tegen deze woor den. Bij dc rondvraag dringt de heer Van Ketel aan op liet houden van veteranen- wodstriiden Dank wordt gebracht aan al- diegenen, die prijzen voor de verloting ten bate van het trainingsfonds, hebben be schikbaar gesteld. Enkelo klachten worden naar voren ge bracht inzake de controle bij do wedstrijden. Het bestuur zal trachten een zoo goed mo- geliikc oplossing hiervoor te vinden. Nog vele kwesties van huishoudelijke!) aard worden besproken, waarna sluiting volgt om ongeveer 11.30 uur. NAAR DEN BRAND. In de richting Tolken werd omstreeks 11.30 uur gisteravond een bcand waargeno men. De brandweer werd gewaarschuwd, o.a. onze brandmeester, de lieer Jb. Mole naar. Om maar direct op onderzoek uit te kunnen gaan, huurde de heer M. een auto van de fa. R. van L. Van dichtbij zou hij de brand evenwel nooit gadeslaan, want bij Tjallewal verdwenen auto "en bestuur der in de sloot langs den weg. Onze brand meester kwam met den schrik vrti. maai moest per fiets onverrichter zake huiswaarts koeren. (Zooals men elders kan lezen was de brand te Schagerwaard.) WAARSCHUWING. Bij een onzer middenstanders is vannacht de lamp van de lichtreclame, die buiten aan den winkel is bevestigd gestolèn. Moge dit een waarschuwing zijn voor andere za kenlieden, die eveneens lichtreclame voe ren! DE KROON OP HET RADIOGENOT. De firma Anneveldt-de Haas aan het Laan plein, alhier vertegenwoordigt al gédurende een drietal jaren de Nederl. Seintoostellen fabriek te Hilversum (N.S-F.) een der meest bekende fabrikaten van radiotoestellen. Reeds het vorige jaar wezen wij op de prachtige, zich aan iedere beurs en smaak aanpassende collectie ontvangapparaten, welke de N.S.F. brengt. En wat wij dit jaar zagen, versterkte ons in de meening. dat de firma Anneveld.t-de Haas met bet propagee- re.n van dit artikel, waarvan zij zich de al- teonverkoop heeft verzekerd, niet anders dan succes kan hebben. De beer de Haas toonde ons de nieuwe serie toestellen, waarvan de prijzen variee- ren van f 00 tot f 225. doch die alle dit ge meen hebben, dat zij voor hun prijs werke lijk het hoogste aan kwaliteit en daardoor aan genot bieden. Natuurlijk er is onderscheid tusschen de laagst en de hoogst geprijsde, maar de volle, diepe toon en de selectiviteit ook van het billijkste toestel geeft een intens genot. En het duurste instrument, de Hilversum 25 A is een ware openbaring. Hier is het mogelijk de selectiviteit zéér hoog op te voeren, zonder aan de kwaliteit van de muziek ook in de hooge toonen ge weld aan te doen. Daarenboven heeft dit toestel nog oen extra nieuw snufje, n.1. een automatische drukknopafstemming. Aannemende dat de gemiddelde luiste raar tevreden is met hoogstens acht verschil lende stations en slechts zoo nu en dan een wandeling door de aether maakt om de klanken van de tallooze stations, welke een modern toestel hem in zijn huiskamer kan brengen, te beluisteren, hebhon de construc teurs aan dit toestel een achttal knnnnen aangebracht, waardoor men zonder afstem ming het voorkeurstation (dit naar eigen keuze) kan krijgen. De moderne techniek staat werkelijk voor nfets! Nadere bijzonderheden over deze volmaak te N.S.F.-serie verstrekt rie actieve firma gaarne. Wat dit loestel en ook dat van f 127.50 daarenboven brengt aan ontvangst van de ultra-korte golven, grenst aan het wonder baarlijke. Hier opent zich voor den liefhebber een terrein, schier onbegrensd, waar de ama teurs van gansch de wereld, waar Japan. Tndië en Amerika elkaar rendoz-vous geven, ia, waar do tonen uit heel de wereld door ppii eenvoudig draaien aan een knop uit de klankvolle luidsnreker. harmonieeren en zonder storing of hinderlijke bijtonen de huiskamer b'nncnsnrankelen. Wij wenschen de firma van harte veel succes mot den verkoop van deze fraaie in strumenten. Verder zie men de advertenties. MARKTO VERZICHT. Vette koeien golden gisteren 35 cents, de beste duurste koe is gekocht door slager P. Snijders van Den Helder voor den prijs van 275 gld. en werd verkocht door den heer Jac. Blaauboer te Schagen. Er waren wel aardig wat slagers en grossiers, maar de handel was direct niet Vlug te noemen. In kalfkocicn was geen handel, hiervoor is dc tijd weer voorhij, aanstonds komt dat wel weer. In gelde koeien was het een stillen handel, hoogste notcering 175 gld. Pinken niet aangevoerd. De graskalveren konden nog aardig geld opbrengen, hoogste notee ring 55 gld., handel vlug. Nuchtere kalve ren duur, vlug, notcering was 8 tot 20 gld. Dc noteering kon echter zijn 12 tot 20 gld, maar er waren er verkocht voor 8 gld. De gang voor goede kalveren was toch de eer ste notcering. Later bleek, dat er nog 22 a 23 gld. besteed was, maar dan voor oudere, b.v. 14 dagen oude. Kalverenmarkt is het tegenwoordig het geheele jaar door. Jonge vette schapen hoogste noteering 26.50 gld., werden verkocht aan Groninger koopman. Oude slachtschapen golden 2327 gld. Ma gere schapen 1518 gld. Lammeren tot 13 gld., dc allerbesten. De handel in jonge vet te schapen was trekkend en de rest zeer stug. Wat scheelde, dat een stuk bij de vorige week maar gezien andere markten was dc handel over liet algemeen zeer stug. Bok ken en geiten weinig te doen. Veel paarden niet aangevoerd maar alleen had dc heer A. Kaptein Burgerbrug er 7 stuks aangevoerd en al gauw had hij er 3 stuks van verkocht. Ilct heette dat deze handel heel goed was. Vette varkens was 281/? ct. dus minder bij de vorige weck, handel traag Op de Big- genmarkt geleek het s' morgens vroeg nog al te gaan maar later op den dag viel dat ook niet mee. Wij kunnen noteeren voor 7 week- schc biggen li16 gld. voor 12 weekschc 16 —20 gld. Op tic kippen markt bij 't gewone doen handel goed. Jonge kippen nu tot f 1.40. Over het geheel genomen wel een heel stille markt met weinig bezoek. Oogsttijd werd er gezegd: de markten wor den over een weck of li dagen wel beter PALESTINA Bekend opstandeling gedood door een slang Reptiel schoot weg van het lijk, toen de politie kwam. Al maanden lang zocht, de Palcstijn- sche politie naar Mohammed Taha Subani, een bekend opstandeling, op wiens hoofd een prijs was gesteld van 200 pond sterling. Subani, afkomstig uit een dorp in den omtrek van Jeruzalem, stond aan het hoofd van een bende, welke het district voortdu rend onveilig maakte en de omliggende dorpen bezocht om geld en levensmiddélen a' te persen, aldus de N.R.C. Dezer dagen is Subani, naar Reuter meldt, op een ongewone wijze aan zijn eind geko men. De politie was hem op het spoor, doch hij was .gewaarschuwd en, was de bergen ingevlucht om aan de politie te ontkomen. Op een ochtend zag de politie, welke naar hem zocht, op een eenzame plaats een ver laten paard staan. Zij ging erop af om een onderzoek in te stellen en vond het lijk van Subani/ Subani was overleden tengevolge van een slangenbeet. Het reptiel schoot weg van zijn lijk, toen de po litie naderbij kwam. Klaarblijkelijk was hij in zijn slaap door het dier verrast. Moffat, de adjunct-commissaris van politie in het district Jenin, op wien een aanslag is gepleegd, is aan zijn wonden bezweken. Er is een politiecordon om Jenin getrokken. Een Arabier is in verband met den aanslag ge arresteerd. Geheime immigratie naar België Strenge maatregelen van de re- gsering. Het Belgische ministerie van Justitie deelt mede. dat langzaam maar zeker de immigra- tie van vreemdelingen naar België blijft stijgen. Zij heeft de noodige maatregelen genomen om aan die immigratie een einde te maken en alle vreem delingen. die onder onwettige om standigheden in België zullen ko men. naar de grens terug te leiden, Die maatregelen zullen van heden af in werking treden. De regeering zal geen immigratie toestaan dan onder de voorwaarden en in de vormen die door het internationale comité, dat te Londen zetelt, vastgesteld zijn. Geen misdrijf in het spel Het gevonden lijk bij Rhijnau- wen. Jhr. mr. J. J. W. Twist Quarles van Uf- ford, officier van Justitie te Utrecht, heeft gistermorgen verklaard, dat de 19-jarige jongeman, die dezer dagen bij Rhijnauwen dood op den weg is gevonden, niet door eenig misdrijf om liet leven is gekomen. Zoowel het gerechtelijk onderzoek als de sectie hebben geen .sporen van misdaad op geleverd. aldus het Hsb. Vermoedelijk is de jongen er alleen op uit getrokken en is bij Rhijnauwen in een boom geklommen. Men neemt aan. dat de jongen bij die klimpartij zoo is neergekomen dat hij aan de gevolge) daarvan is overleden. ZONDAG 28 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. St. Maarten, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinholt. Evangelisatie. Schagen, voorin. 10.15 uur, Cand. M. C. Koole, van Amsterdam. Te koop: Nieuw modern 2 warenhuizen, groote schuur, 2K Hectare best bollenland met teeltvergunning. Te bevragen hij SPAAN en DE RUITER, Tel. 3716, Bier kade 9, Alkmaar. Te koop: Een ZEUG mot 10 Biggen. D. MAREES, Keinsmerbrug. Terstond gevraagd: LOSSE ARBEIDERS, voor den oogst, bij K. SCHA GEN, Tweewegen, Wieringer- waard. Van vaandrig tot beroepsoffii Éénjarige opleiding midi Van deskundige militaire zijde wordt# het Hsb. verzekerd, dat de proef om re?d officieren in één jaar tot beroepsofficier! te leiden als mislukt moet worden I schouwd. Het bleek niet mogelijk om den vaandL in dat korte tijdsbestek die wetenschap! geoefendheid hij te brengen evonwaaj aan die van een beroepsofficier. Men hl daarom besloten dat de zeventig aatid: van de scholen voor reserve-officieren in October a.s. naar de K.M.A. zullen u f om een cursus te volgen voor beroepsj r cier aldaar een tweejarige opleiding zii ontvangen. ARBEID IN HOTELS TIJDENS DE FEESTWEEK. De Minister van Sociale Zaken heeft g» gevonden, in verband met feesten Ier ring van het 40-jarig regeeringsjuhili van H.M. dc Koningin, ten aanzien van ir, nen en vrouwen, die arbeid verrichten een koffiehuis of een hotel, gedurende tijdvak van 29 Augustus tot en met 10 Si het volgende te vergunnen: Indien in een gemeente des rijks in t band met feesten als bovenbedoeld op ééi meer dagen in bovengenoemd tijdvak v koffie huizen of hotels een later sluitii uur is toegestaan, mag de aan dit verl sluitingsuur aansluitende dagelijksche oi gebroken rusttijd zooveel korter zijn dan uren als de betrokken inlichtingen langer opend mogen zijn, echter met dien verst de, dat die rusttijd niet minder dan j uur mag bedragen. JAPAN IS CHINA'S VIJAND NIET, Japan is.. De bladen te Honkong hadden dadel na het uitbreken van de^ bijandelijkhc! tusschen China en Japan 'den wenk gckl gen niet over de Japanners te sc li rij ven 4 „vijand". Men leest dan ook in de C2/he sche kranten van Honkong niet moen|J vijand", ook niet in berichten, welke invT band met de belangrijkheid van het I richt, vet gedrukt worden of gespatieÉ In plaats van nu op een andere manieat Japanners aan te duiden, wordt het let» teeken voor Vijand eenvoudig weggclal en hebben dc couranten daar een wit je. Iedereen weet, wat er bedoeld word» heeft pret over deze echt Cliineesche mor. EIERVEILING SCHAGEN, 25 Aug. 1p Aangevoerd: 45.000 kipeieren: 56—58EL! 4.704.85, 58-60 Kg. 4.70-4.85, 60-62 KJ™' 4.75—4.95, 62—65 Kg. 4.90—5.25, p. 100 st|*0K HELDERSCHE EIERVELIING, 25 Au Aangevoerd: 1SC00 kipeieren: 55—57 4.30—4.90, 58-60 Kg. 4.60-5, 61-63 Kg. 5.20, 6470 Kg. 4.905.30, kleine eie 2.503. 150 eendeieren 3.50—3.70, p. 100 ,rc" MEDEMBLIK, 25 Aug. [aa" Aardappelen: grove 1—1.05, Gelder lat muizen 11.15, kleine muizen 60 ct., gers 1.351.45, kleine 95 ct., witte duc 00 ct., per 50 Kg., roodc kool 1.30—1.S0 100 Kg., uien 1.65, drielingen 1.45 p. 50 HOORN, 25 Aug. 6 stapels kleine Boerenkaas 21.50, 2 pels Boeren Comm. Kaas 2S.totaa: stafels, wegende 2131 Kg. Handel goed. WA R MEN HU 1Z EN, 25 Aug. Schotsche muizen 2.90—3.10, grove bintjes 1.60—2.10, eigenheimers 2 30—3,1 nep 6.306.S0, uien 33.50, driclimreii 4.30, grove 3.S0, zilvernep S.90—9.50, i lingen 4.S0, uien 90 ct. Roode kool 1 40—2.30. witte kool i: 1.40, slaboonen 15.30—18.40, bieten 1.70-1 goedgekeurde eerstelingen A 28-35 4.S0. 28-35 4.40, A 35-55 4.20. Aanvoer: 33350 aardappelen. 7000 Kg. gele nep. 1800 uien, 1150 Kg. zilveruien, 3025 Ke. w kool, 9850 Kg. witte kool, 1955 Kg. sla' nen. 66075 Kg. goedgekeurde eersielinga NOORDSCHARWOUDE, 26 Aug. Aanvoer 20200 kg. aardappelen: ScliolJ muizen 250—260; grooten 220—230; r. da 1G0170; eigenheimers 260—280; BI. dito drielingen 2; Bintje 220—230; 16600 kg.ïf 280320; drielingen 3404; 4100 kg. zi j uien: gele nep 6650; zilveruicn 9 drielingen 460510; zilvernep 4.50- 5100 kg. spercieboonen 14.5020; 45 ke. hoonen 4.60—660; 300 kg. kroten 1.40; kg. roode kool 1.40—1.90; 24400 kg. kool 1.10—1.40; 3200 kg gele kool 2.K BROEK OP LANGEND IJK. 20 Aug. Aanvoer: 19000 Kg. Aardappelen; sche muizen 2.80. eigenheimers 2-56-3.J dito 2.602.30. drielingen 1.80, 10.000 uien 1.90—3.50. drielingen 3.90— i. erovp —4.20, gele nep 6.26—6.40, 4000 K<*. zi!*; uien, drielingen 4.80, zilvernep 870. 1" Kg. spercieboonen 10.3017.80. 350 V'T hoonen 7—15.10. 2200 Kg. kroten 1.90-t 25000 Kg. roode kool 1.30—2.60. 15000 witte kool 1.46—1.6, 20000 Kg. gele kool 2.90e 1140 stuks bloemkool 14-25.11' soort 6.26—10.30. 2450 Ke. tomaten: A 6.10, B 6.20. C 4,80—5. CC 4.—. 675 K«- ,ir ven: Alicant 27.20—37.60, 100 st. andij" f 2.50. Vert and.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6