STERREN-PARADE i Zaterdag 27 Augustus 1938 Vierde blad Mrs. Mot Mi. Mot WAT BRENGEN ONS DE KOMENDE MAANDEN? De bioscoop Garbo, de mysterieuz» istav Frölich „De groote leugen I Dagover in MOT/m ivord ik ffearresieerd." inivi Ondram ►De blonde Engel ook het rood-gou- den boek van Tobis. En wat komt er nu allemaal? Als steeds om zweeft Garbo, de uit verkorene, weer 'n waas van mysterie. Zij zal één film ma ken voor M.G.M. Welke? Men noemt Madame Curie, Georges Sand, de minnares van Cho- Din en men verze kert dat haar tegen speler de fijne ac teur William Po- well zal zijn. Waar heid of verdichting? Als steeds een vraagteeken! Van de verdere films, die de maatschappij- van-de-brullcnde leeuw in omloop brengt, noemen wij, Marie Antoinette met Gladys George, John Barrymore en Joseph Schildkraut, Test-piloot met Clark Gable en Myrna 3Loy, Drie kameraden (naar den roman van Erich Maria Remar- que) met Robert Taylor en Margaret Sullivan, en andere. Ook krijgen we van M.G.M. weer nieu we stereofilms, de films dus, waarin men als 't ware de beelden uit het doek de zaal in ziet ko men. Langen tijd heeft men Willy Forst, den Duitschen ac teur. niet meer in hoofdrollen zien op treden. Tobis brengt hem nu in „De On- zichtbaren", in een internationale om geving van liunst- vervalschers. Seizoen 19381939 ...De kom kommertijd is voorbij, we gaan ons weer in ernst en in feite met de problemen van het witte doek bezig houden. De productiekantoren in Nederland zetten hun beste beentje voor, wij ontvangen een keur van programma's en catalogi met film aankondigingen en mededeelingen van al les, wat er in de ko mende maanden gaat ge beuren. Bijzonder fraai is het programma van de Metro' Goldwyn Mayer, welke in ver hand met haar 15-jarig jubileum een schitterend geïllustreerd album de wereld in heeft gezonden. Zeer mooi is Willy Forst in „Be onzichtbarcn In „Alaska" is Hans Albcrs de in genieur, die zijn leven waagt om zijn werk te redden. GustaV Fröh- lich en Heli Finkenzeller spelen sa men in „De groote leugen". Om twee oude menschcn het verlies van hun zoon te verlichten, geeft zij zich voor hun schoondochter uit. Zij kan niet meer terug, ook niet als de doodgewaande zoon terugkeert. „Morgen word ik gearresteerd", is het minder prettige Leit motiv van de gelijknamige Tobis-rolprent, waarin Lil Dagovcr de eerste plaats inneemt. Tenslotte noemen wij nog Anny Ondra, die ondanks het sma delijke verlies van haar man-bokser Max Schmeling als steeds de vroo- lijkste noot is in een komische ge schiedenis, die onder den aanlokke- lijken titel van „De blonde engel" wordt aangekondigd. In Amsterdam en Rotterdam kondigt de Ufa haar tweede groote première aan, die van „Drie gezworen kameraden" (Ca priccio) met Lilian Ilarvey. Een ac trice, die tot heden weinig op den voorgrond is getreden, maar een bui tengewoon talentvolle karakter speelster schijnt te zijn, is Maria Koppenhöfer, eveneens van de Ufa. Behalve het prachtig spel van Willy Birgel en Lil Dagover, herin neren we ons zeer zeker haar fijn spel als de huishoudster in „Slotac- Maria Koppenhöfer, als de onheil voorspellende waar zegster in „Andalusische nachten coord", wij hebben haar daarna nog kunnen zien als de wat onverschil lige moeder in „Het mysterie van de Ju 52" en in „Problemen der Jeugd". En ook in „Verzegelde lip pen" speelde zij de rol van de wat vreemde en gekwelde moeder. Hoe wel haar creaties nooit van te be scheiden omvang zijn, zal men haar naam toch nooit groot en vet zien afgedrukt en voor de meesten onzer lezers zal haar naam wel vreemd zijn. In „Andalusische Nachten", een nieuwe Ufa-film van Herbert Maisch met de Spaansche zangeres en danseres Imperio Argentina, heeft zij een kleine rol, die niet lan ger dan drie a vier minuten duurt. Maar als de film ten einde is en U het verloop in gedachten de revue Lilian Harvcy. laat passeeren, dan behooren die paar minuten tot die van groot ar tistiek genot, dan heeft zij U in die luttele minuten iets moois gegeven. En bij deze waardeerende woorden mogen wij dan ook niet nalaten hul de te brengen aan haar emïnenten grimeur, die van een groot talent op zijn gebied blijk gegeven heeft. Bei de foto's mogen daarvan het bewijs leveren. „Vier moderne meisjes", waarvan wij er drie zusterlijk vereend zien bij de trekpiano, zijn Carsta Löcli, Ingrid Bergmann, Sabine Peters en Ursula Herking. Zij zin gen het schoone lied „Kiel, Kiel, nur du al- lein", een „Schlager", die ook in ons land wel populair zal worden. Er na Sack, de bekende ra diocoloratuur zangeres, zingt de hoofdrol in het nieuwste product van de Ufa operette-serie: „Nanon'van Millöcker. Van de muziek der oor spronkelijke operette is echter geen gebruik ge maakt, Alois Melichar, die reeds voor achttien films muziek schreef, zorgde voor geheel nieu we melodieën. Over Erna Sack zegt Melichar: „Een paar maanden geleden, juist na haar terugkeer van de suc cesvolle tournee door Amerika, kwam zij bij mij thuis, om voor te zingen. Ik kende haar prachtig geluid van gra- mofoonplaten en concer ten en bewonderde de zeldzame hoogte daar van. Wat ik echter niet wist, en ik was zeer ver baasd, dat vast te stellen is, dat zij tevens zéér laag kan zingen. Erna Sack zingt even gemak kelijk laag als hoog. Ik heb daarvan natuurlijk een dank baar gebruik bij mijn composities gemaakt. Ik heb een lied geschre ven, dat iets geheel nieuws in de muziekliteratuur is. Walt Disney's nieuwe teekenfilms. De onderhandelingen tusschen Walt Disney en RKO Radio te New York hebben tot resultaat, dat als tweede geteekende hoofdfilm, na „Sneeuwwitje", „Pinocchio" op liet programma staat, welke in het voor jaar van 1939 gereed zal zijn. Deze film liecft reeds het studium van Wij spraken enkele menschen over de bioscoop, de aangebedene, de verfoeide. Toen spraken aldus: M'n nichtje van zeventien: De bioscoop? Garbo... Dènderend! Gert van 't daikie. De kinemetegraaf? Zoo'n bubberding in donker... En den weer zingend en dèn weer sprekend, maar ik mag 't wel zien, veral as er zokke wupmaidjes benne met zokke gazen hessies an Maar den mot Griet er niet bai deze vanzelf, die houdt hil- legaar niet van zuks. As ze main ziet, den heb ze keme- die genog, zait ze. M'n neefje van elf Bioscoop? Lekker, van oorlog en schieten De Tooneelspeler: Bioscoop? Schei uit over de bioscoop Dat stupide gegrinnek van een paar grijnsidioten op een paar vierkante meter linnen. Waar de menschen naar wil len kijken! Praat met me over toonéél, meneer, liet ééuwige tooneel! Maria Koppenhöfer in liet dagelijksch leven. animation bereikt, wat wil zeggen, dat alle voorbereidingen, zooals draaiboek, geluidsband, ontwerptee- keningen, werkverdeeling, enz., ge reed zijn, zoodat nu met de z.g. „ani mation" het geven van de bezie ling, van de bewegingen aan de ge teekende ontwerpen kan begon nen worden. Mickey Mouse en Donald Druk zullen we weer in talrijke nieuwe producties zien rondscharrelen, en daarnaast komen nieuwe figuren, als Mr. en Mrs. Mot, en andere. Publiek, de stars wachten U! Brengt ze uw offer! Efgé.

Schager Courant | 1938 | | pagina 13