„De Koningin deed Haar eed gestand" FraÉijks veertigurenweek Kostbaarheden voor het Prinselijk Gezin Onze slechte fruitoogst Hef in beslag genomen Spaansche schip Bijen steken twee paarden dood Geheimzinnigheid rond de graanconferentie Loon, in Duitschland verdiend Aanslag op Sfalinl burgemeesters en secretarissen in het voor malige kanton Schagen; In deze vereenigin- gen was burgemeester Lovink een tempera mentvolle markante figuur. Ook als vriend, niet alleen bij het vroolijk feestgedruisch, maar tevens in den nood waardeert spr. zijn collega Lovink. „Lovink, het ga je goed". Onze dank en het beste, besluit Mr. Bree- baart. Namens het bestuur van de N.V. Bloembol lenveiling spreekt de heer van Dijk woorden van dank. De heer Notaris van Leersum spreekt na mens de stichting „Westerlicht", waarvan de heer Lovink waarnemend voorzitter is. Voor het Burgerlijk Armbestuur spreekt de heer Schenk, die opdracht namens vele bedeelden heeft, den burgemeester hartelijk te danken. In oude sfeer... De oud-raadsleden hebben als hun zegs man gekozen de heer Looij, die op hartelij ke wijze den burgemeester huldigt.. Stond men scherp dikwijls tegenover elkaar, steeds kwam de zaak weer „in de goede luren", zegt spr. Namens het geheele onderwijzend perso neel van openbare en bijzondere scholen voert de lieer 'Mol het woord De liefde voor het kind stond bij den burgemeester voor aan, de klop op de deur was nimmer ver geefs. „I« 't voor de mot 't maar", kinderen, dan dit was burgemeesters leuze. (Luid applaus) De oud-burgemeester van Wieringerwaard, de heer Haringhuizen, spreekt een kort woord als vriend. Als nu nog de heer Ko men, notaris te Wieringerwaard. het woord heeft gevoerd, als min of meer officieuze notaris van de gemeente Anna Paulowna, spreekt de burgemeester nog een kort af scheidswoord en dan gaat men vaneen tot acht uur, waarna de avondfeesten zullen plaats vinden. Hiervan geven wij elders in dit nummer verslag. Vóór de buitengewone raadsvergadering vond een Kinderhulde plaats. De kinderen van alle openbare en bijzon dere scholen verzamelden zich aan de Klei ne Sluis, marcheerden, vroolijk zwaaiend niet vlaggetjes, en onder de muziek van Soli Deo Gloria, naar de ambtswoning van den burgemeester en stelden zich daarvoor op. De heer J. van Neerden, als oudste school hoofd, noemde liet een aangename taak na mens de 850 kinderen en het personeel een enkel woord te mogen zeggen. Het. was de laatste jaren, zei spr., gewoonte geworden op 31 Augustus voor de woning van den burgemeester samen te komen, een goede gewoonte! Nu zijn we hier weer, doch met een ander doel. De kinderen wilden af scheid van U nemen, U niet zoo laten gaan, want voor U waren clc kinderen naast de armen altijd nummer één. Namens de kin deren en liet onderwijzend personeel dank ik U voor alles, wat U voor de scholen en hen deed. U en Uw echtgenoote kunnen' overtuigd zijn, dat U blijvend in onze her innering zult voortleven. Een groot bloem stuk bood spr. daarna aan, namens de kin deren. Het werd door een der jongens ge dragen, terwijl de zes afhangende linten, met de namen der drie openbare scholen, de twee katholieke en de school met den Bijbel, vastgehouden werden door meisjes leerlingen van die scholen. Andere meisjes boden liet door den heer C. Rezelman ge dichte vers aan. dat daarna uit vollen borst door allen werd gezongen en gevolgd werd door liet Wilhelmus. AFSCHEIDSLIEDJE. (Wijze: Ferme jongens, stoere knapen.) I. Jongens, meisjes uit den Polder, Zongen vaak zoo met elkaar Op het einde van Augustus Zongen wij vast ieder jaar Burgemeester, 't is toen feest, steeds geweest, steeds geweest. Burgemeester, 't is toen feest, steeds geweest, steeds geweest. II. Jongens, meisjes uit den Polder Zingen samen nog eens weer Vooï- hun goeie Burgemeester 't is misschien de laatste keer Burgemeester, 'r klinkt verdriet, in ons Lied, in ons Lied! Burgemeester, 'r klinkt verdriet, in ons Lied, in ons Lied! III. Wij, de kind'ren uit den Polder, Geven U ons Danklied mee Voor wat U die achttien jaren Voor ons en de scholen dee. Burgemeester werd bemind, door het kind, door het kind! Burgemeester werd bemind, door het kind, door het kind! IV Alle kind'ren uit den Polder Brengen U een afscheidslied Opdat U nog eens zult denken Aan wat U hier achter liet. Burgemeester, 't ga U goed, weest. gegroet, weest gegroet! Burgemeester, 't ga U goed, weest gegroet, weest gegroet! Burgemeester Lovink sprak vanaf het ba Icon van zijn woning: Kinderen, ik dank jullie allen heel harte lijk, jullie hebt dat lied erg mooi gezongen. Jullie hebt den burgemeester willen gedag zeggen en bent daarom naar hier gekomen. Dat doet me groot pleizer, want jullie weet dat de burgemeester veel vin jullie houdt. Jullie bent altijd brave, lieve kinderen ge weest. Blijft dat! Gehoorzaam aan ouders, meesters en den nieuwen burgemeester! Ik zal altijd trouw in de krant lezen wat er over Anna Paulowna in staat en ik hoop er ook veel goeds van jullie in te lezen, misschien dat enkelen zich in het bijzonder zullen onderscheiden. Dan zal ik me ver heugen! Wordt brave burgers, brave, trouwe onderdanen van de Koningin! Geestdriftig werd door de kinderen inge stemd met sprekers driewerf hoera! op on zen mooie Polder, en met gejuich zijn mede- deeling begroet, van de tractatie die zou volgen. Zijn belofte, dat elk kind een por tret als aandenken zou ontvangen, ontlokte een: lang zal hij leven! Na de tractie werd weer onder de muziek van S.D.G. afgemarcheerd en was dit ge deelte van de afscheidshulde, dat, omdat het de kinderen waren die haar brachten, zeker een van de mooiste momenten op dezen dag voor den scheidene was, ten einde. (Vervolg elders in dit nummer). Een gouden rammelaar, lepel en bord voor Prinses Beatrix, een filmcassette van Indisch ebbenhout voor Prins Bernhard. Gisterochtend werden door de Indische zelfbestuurders bij hun bezoek aan het Prinselijk Paar op Huis ten Bosch ver schillende geschenken overhandigd. Door den sultan van Deli werd aan de Prinses en den Prins aangeboden een cas sette, inhoudende een waaier van goud op fluweel, een gouden vaas met zilveren sirihbladcn en een gouden bloemtak (zijnde volgens landsgebruik ceremonieele huwe lijksattributen). In de cassette is een inscriptie in zilver aangebracht. Voorts bood de sultan een ge schenk aan voor H.K.H. Prinses Beatrix, n.1. een geheel in handwerk vervaardigde goud bestikte draag- doek (slendang), alsmede een casette, inhoudende een gouden rammelaar in den vorm van het driedubbele ceremonieele statie zonnescherm (pajong van den zelf bestuurder), gedekt door een kroon tje van briljanten en de gebruike lijke franje vervangen door schel letjes, in welke cassette in zilver een toepasselijke inscriptie is aange bracht. Een byouteriekistje voor de Prin ses. Tevens werden door den sultan van Lang- kat verschillende geschenken aangeboden, n.1. aan prinses .Tuliana een byouteriekistje, geheel vervaardigd van ivoor, versierd met fraaie ornamenten in goud. Het. kistje heeft een hekleeding van fluweel en wit satijn. Een bijzonder vak is aangebracht voor den kostbaren juweelen armhanri, die ter ge legenheid van Haar huwelijk door de inge zetenen van Nedorlandseh-ïndië aan H.K. H. werd aangeboden. De Prins ontving een filmcassette, waarin een zestal films, vervaardigd van Indisch ebbenhout en gevoerd met goudkleurig flu weel. Prinses Beatrix ontving nog een gou den bord en een gouden lepel ten geschen ke. Een gouden poederdoos voor de Koninklijke Baby. De Sultan van Pontianak bood de vol gende geschenken aan: voor de Prinses een antieke smaragd, welke Steen vroeger gebruikt is als kroonjuweel, en enkele ge- geweven sarongs, doorstikt met goud- en zilverdraad, voor Prins Bernhard een gou den kris en voor Prinses Beatrix een gou den poederdoos. Naar verlaging der leer'ingenschalen Een stroom van adlieasi eb etui gingen van gemeente- en school besturen. Nadat de samenwerkende onderwijzers organisaties zich met een adres tot de regeering hadden gericht, waarin gevraagd werd gelden beschikbaar te stellen op de nieuwe begrooting om de lecrlingenschalen te verlagen, hebben zij zich tot alle gemeen te- en schoolbesturen in ons land gewend en dezen verzocht hun instemming te betuigen met het gezonden adres. Door ongeveer 200 gemeentebesturen en de besturen van pl.m. 1,000 bijzondere scho len is reeds aan dit verzoek voldaan en nog dagelijks blijven de adheasiebetuigingen bin nenkomen. Een gelijk verzoek is of wordt gericht tot hen, die leiding geven op cultureel gebied en tot organisaties welke het belang van goed volksonderwijs op een of andere wijze ter harte gaat. Een pop voor Prinses Beatrix Geschenk van Soest. Voor de jubileumfeesten te Soest, die van 31 Augustus tot 6 September zullen worden gevierd, is een uitgebreid programma vast gesteld. Een van de belangrijkste onderdee- len vormen dc landbouwdag op Donderdag 1 September en de opening van het nas gestichte openluchttheater in de bosschen aan den Soesterbergschen Straatweg op 3 September. Van het Prinselijk Paar is bij den burge meester bericht ingekomen dat H.H.K.K.H.H voornemens zijn den landbouwdag te bezoe ken. Tijdens dit bezoek zal het comité voor de feesten aan het Prinselijk Paar een pop. in oude Soester kleederdracht, als ge schenk voor Prinses Beatrix aanbieden. Monopoliehelfing op versch bul- tenlandsch fruit is verlaagd. Burgemeester en wethouders van Amster dam hebben eenigen tijd geleden, na inge wonnen advies van de commissie voor aard appelen groenten cn fruit,verbonden aan den levensmiddelcnraad, de aandacht van de re- gecring gevestigd op de te verwachten schaarschte van inlandsche peren en prui men, waardoor de bevolking, wat deze soor ten fruit betreft, zou zijn aangewezen op. den invoer uit het buitenland. Burgemeester en wethouders hebben de aandacht der regee ring er op gevestigd, dat deze !nvoer in ster ke mate belemmerd werd door de hooge rech ten, welke op dit Iruit worden geheven, daar naar hun meening 'n voldoende aanvoer van genoemde fruit soorten in het belang moest worden geacht van de volksgezondheid, zoo wel als van den handel en van de arbeiders, die bij het transport van het fruit betrokken waren, verzochten zij de regeering, de cri sisheffing op dit fruit te willen opheffen, zoo lang de inlandsche oogst in onvoldoende ma te in dc behoefte zou voorzien. Ten aanzien van de buitenlandsche prui men heeft, de regeering thans in zooverre aan dit verzoek voldaan, dat de monopolieheffing met ingang van. 15 Augustus j.1. is verlaagd van 7 tot 3% cent per kg. Wat de heffing op peren aangaat, is een beslissing nog niet genomen. Drie dorpen weggevaagd Bergdam-breuk in Britsch Indië met catastrophale gevolgen. Drie dorpen in Britsch Indië zijn met de geheele bevolking door het water wegge vaagd, tengevolge van een overstrooming, veroorzaakt doordat een natuurlijke bergdam over de rivier Tehri in den staat Garhwal doorgebroken is. De Nederlandsche regeering heeft het bij de Belgen verbruidl De „Soir" bericht, dat de opwin ding, welke in scheepvaartkringen te Antwerpen is ontstaan door het in beslag nemen door de Nederland sche autoriteiten van het Spaansche schip „Garbi" dat van Antwerpen kwam, nog steeds levendig is. In een memorie welke de gemeenteraad van Antwerpen aan de Regeering heeft ge zonden om te vragen stappen te doen bij de Nederlandsche regeering, wordt er de aan dacht op gevestigd, dat de vrijheid van scheepvaart is voorzien en dat deze vrijheid onbeperkt is. De Nederlandsche houding is, volgens de memorie niet slechts onverdedig baar, doch ook in strijd met de Nederland sche wet zelf. Tenslotte wordt in de memorie met nadruk opgemerkt, dat een dergelij ke controle op de haven van Ant werpen niet kan worden aanvaard. Naar wij vernemen, zal de diplomatieke vertegenwoordiger van België te 's-Graven- hage zich tot onze regeering wenden. Groot verlof in Duifsch'and uitgesteld DIENSTPLICHTIGEN NOG ENKELE WEKEN ONDER DE WAPENEN. De dienstplichtigen in Duitschland, wier diensttijd op 30 September zou afloopen, heb ben officieel de mededeelinq ontvangen, dat zij pas 27 October met groot verlof zullen kunnen gaan. VLIEGTUIGEN TEGEN KINKHOEST. De leider van de groep Elbc-Saale van het nationaal-socialistisch vliegercorps heeft verordend, dat de groep vliegtuigen moet ter beschikking stellen, om mot kin deren, die aan kinkhoest lijden, hoogte- vluchten te maken. Voor eenigen tijd werd n.1. met een aan die ziekte lijdend kind een dergelijke vlucht gemaakt, met het verrassende resultaat, dat de hoestaanval len wegbleven. Thans wil men dit genees middel ook anderen kinderen doen ten goede komen. Voor behoeftige ouders zal daarbij een bijzondere regeling worden ge troffen. In verband met dit bericht vernemen wij. dat men ook ter genezing van asthma proe ven met hoogtevluchten neemt. Op de heide onder Fochteloo staan mo menteel tallooze korven met bijen opgesteld, in verband met den bloeitijd van de heide. Maandagmiddag was de landbouwer M. v. d. Veen op een aangrenzend perceel bouw land aan het ploegen, toen zijn beide paar den plotseling door een menigte bijen wer den aangevallen. De dieren werden op zoo veel plaatsen gestoken, dat één paard na korten tijd dood neerviel. Het andere paard kon nog naar den stal worden vervoerd, maar is later op den dag eveneens bezwe ken. De heer v. d. Veen kreeg zelf zooveel bijen steken, dat hij zich onder geneeskundige behandeling heeft moeten stellen. Vermoe delijk zal hij evenwel geen nadeeligc gevol gen van het gebeurde ondervinden. Dr. Colijn legt delegatie het zwijgen op. Dr. H. Colijn heeft gisterochtend om half elf ten departemente een deputatie uit den graanhandel ter audiëntie ontvangen. Het doel der afgevaardigden was, een uit eenzetting te geven van de bezwaren- van den graanhandel tegen de graanpolitiek der regeering. Inzonderheid tegen de her haalde verhooging der monopolieheffingen. Op uitdrukkelijk verlangen van Dr. Co lijn wordt naar het Hsbl. meldt, door de or ganisaties géén perscommuniqué of andere ïitededeeling verstrekt van deze conferentie. Aan de leden der delegatie is verzocht, zich niet over het onderhoud uit te laten. Prof Jhr. Mr. B. de Savornln lohman (Chr. Hist. Unie) J Landstorm herdenkt het Regee- rings jubileum. Gisteravond heeft de stelling Amster dam van de gewes telijke landstorm- commissie van den Bijzonderen Vrijwil- ligen Landstorm in hotel Krasnapolsky een bijeenkomst ge houden, ter herden king van het veertig jarig Regceringsju- bilcum van H.M. de Koningin. Nadat de voorzitter van de Gewestelijke Landstormcommissie en lid der Tweede Kamer, dr. I. H.. J. Vos, een openings woord had gesproken, sprak prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman,. hoogleeraar te Utrecht, een herdenkingsrede uit. Rede prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman. Spreker begint met in dc gedachte terug te roepen den dag der inhuldiging van 6 September 1898, toen de jonge Koningin, gra cieuze en vorstelijke verschijning, zich on der aanroeping van Gods Heiligen Naam aan Haar volk verbond. Bij velen, zeker bij Haar. zal toen de vraag zijn opgekomen, welke toekomst voor Oranje cn Nederland onder de rcgcering van Koningin Wilhel- mina zou zijn weggelegd. Terugblikkende op vier decenniën weten wij nu, dat veel zegeningen, maar ook veel greote moeilijkheden Koningin en Volk zijn beschikt geworden. De wereldoorlog opende een tijd perk, wellicht even belangrijk als het tijdperk der revolutie van het einde der lSe eeuw Echter voor Nederland met dit verschil, dat thans Oranje niet werd verloochend en onze onaf hankelijkheid ongerept bleef. Na veertig jaren zien Vorstin en volk el kander in de oogen. Het volk getuigt dank baar: „Gij, Koningin Wilhelmina hebt Uw inhuldigingseed gestand gedaan en meer dan dat". Wat hield die eed in? Toen de revolutie den kop op stak. De Koningin heeft gezworen, de Grondwet te onderhouden. Zij hield dien eed, handhaafde onze constitu tie, toen, juist in het midden £Iarer regeering, de revolutie den kop op stak. Toen gaven duizenden onmid dellijk gevolg aan den oproep, den troon te schragen en werd ook de B.V.L. geboren. De Koningin bezwoer, de onafhankelijk heid van het vaderland te zullen verdedi gen. H.M. toonde zich steeds vurig voor standster van den vrede, maar sprak niette min uit, dat ons volk, „natuurlijk" een aan val zou weerstaan. Hier ging dc Koningin ons volk voor. Ook toen een deel van ons volk dat helaas niet zoo „natuurlijk" vond. Zij toonde met woord en daad tijdens de mobilisatie, maar ook daarna. Haar warme sympathie voor dc weermacht. Spr. deed vervolgens uitkomen, dat dc Koningin dc vrijheid cn rechten Harer on derdanen heeft, beschermd en de welvaart des volks in stand heeft gehouden. „Waar lijk, aldus spr., de Koningin heeft de belofte vervuld van het eedsformulier te regeeren, zooals een goede Koningin schuldig is te doen." Godsdienstvrijheid. Koningin Wilhelmina zal liever de kroon neerleggen, vervolgde prof. de Savornin Lohman, dan goedvinden, dat de godsdienstvrijheid een haar zou worden gekrenkt of dat men haar in dc positie van een dictator zou willen dringen, of zou willen no pen een dictator naast zich te dul den. Aan het slot van zijn rede noemde spr. dc Vorstin een „vrome Landsmoeder" en zeide, dat de leden van de Bijzondere Vrij willige Landstorm met hun leden pal staan voor de onschendbaarheid der Kroon. Met een zegenbede voor heel het Ko ninklijk Huis besloot spr. zijn herdenkings rede. Regeering wil het recht hebben, overuren toe te kennen. De creet voorgelegd aan president Lebrun. In den gisterochtend gehouden minister raad heeft Bonnet, een uitvoerig overzicht gegeven van den buitenlandsch politieleen toestand, voornamelijk met betrekking tot de gebeurtenissen in het Verre Oosten, den oorlog in Spanje, de Fransch-Italiaansche betrekkingen en het Tsjccho-Slowaaksclie vraagstuk. Nadat Daladier een overzicht had gegeven van den toestand op het gebied der nationale productie, heeft Pomaret, de minister van arbeid, een door alle leden der regeering mede-onderteekend decreet aan pre sident Lebrun ter onderteekening voorgelegd inzake de mogelijkheid van overuren binnen het kader van de wet op de 40-urige werkweek. Ar tikel 1 van dit decreet omschrijft de rechten van de regeering inzake het toekennen van overuren in alle fa brieken, die werkzaamheden ver richten in het belang van de lands verdediging, de veiligheid en de openbare diensten. Nederlandsche arbeidersgezin nen wachten op geld. Vraj. over de transfereering van ken. Het. Tweede Kamerlid Woudenberg h, aan de ministers van Sociale Zaken, Financiën en van Economische Zaken, volgende vragen gesteld. Hebben de ministers kennis genomen de aanzienlijke vertraging in de transfo ring der marken-bedragen, welke de j volle medewerking van de regeering Duitschland te werk gestelde Nederland?* arbeiders stortten ter overmaking aan Lf' 'familieleden in Nederland? Zijn de ministers bereid zoodanige maf regelen te treffen, dat. de achtergebleven zinnen van de in Duitschalnd werkende® dcrlandsche arbeiders wekelijks en zonl ccnigc vertraging in het volle bezit kony van de ten hunnen bate gestorte bedrag. 65000 bleekneusjes genoten Record van het Vacantie i derfeest. Op Donderdag 1 September zal de. 2% klas door toedoen van de vereeniging i Vacantie-Ivnidcrfecst" drie dagen gaan. geeren in het Gustav Bricglcbhuis te Val! veen. Het is het zesde leerjaar van de; A. Kuijpor-school te Amsterdam. Op 4 dag noteert de Vacantig Kinderfeestcomtc sic, aldus het, Hsb., dat 68.000 kinderen i, openbare en bijzondere scholen drie da: hebben genoten in de vrije natuur. De dictator ernstig De Poolsche pers maakt meldini van geruchten, dat nabij Moscot 'n aanslag zou zijn gepleegd op Sti lin, toen hij zich in zijn pantw auto naar zijn villa begat Stalü zou ernstig gewond zijn en verschei dene personen uit zijn omgeving gedood door het ontploffen van mi bom. Anderzijds is sprake van een on geval, waarbij Stalin betrokken zou zijn geweest. Uit onze Omgeving WIERINGERm MIDDEN MEER Weer vreemdelingen in den Poli Voor de zooveelste maal heeft de Wi® gcrmccr de aandacht van vreemdelinw getrokken. Het waren Maandag de van de te Amsterdam congresseerende 1 tornational Law Association, die de Mf met een bezoek vereerden. Het gezelschap had eerst Enkhuizen li gedaan, vervolgens per boot Urk bezoc en, alvorens de terugreis, naar de hoofdsti te ondernemen, heeft men een rondrit maakt door den Polder, onder leiding inspecteurs Cultuurmij. der Wieringcras Met een uitgchrcidcn koffietafel in ho,; Smit alhier werd de trip naar het nieut land besloten. SLOOTDORP GEEN KINDERVERLAMMING. Het overlijden hier ter plaatse van k kindje gaf aanleiding tot geruchlen, weli gewaagden van kinderverlamming doodsoorzaak Uit de meest betrouwbare bron kunt! wij mededeelen, clat dit sterfgeval nie met de gevreesde besmettelijke kindera* te te maken heeft, zoodat voor ongerusthi niet de minste reden bestaat. HARENKARS?l DIRKSHORN. De a.s. feest! Ter gelegenheid van het Regeering9ju![ Ieum van H.M. de Koningin zullen de Zat vereeniging „Crescendo" en de MuziekvC ccniging „Onder Ons" Maandagavond fl concert geven in den versierden tuin vq den heer M. lJff. De burgemeester zal in de pauze een ko: rede uitspreken. j Dinsdagmorgen heeft voor het Raadhi een aubade plaats van de drie plaatseli» muziekcorpsen, onder leiding van den lu Pranger. Kinder- en volksspelen zijn voor; georganiseerd. Onnoodig te zeggen, dat de burgerij f'. zocht wordt te vlaggen. Als het op den Nalionalen feestdag t nog mooi weer is, zal het feest zeker si-' gen! ANNA PAULOWNA. De stoffeering van het nieuwe gemeeni huis is gegund aan den heer J. C. Grootc DIRKSHORN. Onhygiënische toestande Naar aanleiding van clysenteriegevali! te Hccrhugowaard, w.o.m. w rd gewezen de onhygiënische toestanden van het M schcn van groenten en melkbussen in sloot, hcerscht in onze gemeente die smakelijke gewoonte helaas ook nog. Gelukkig gebruiken velen de waterleidii doch er zijn er, die de sloot „zindelijk* vinden dan dc kraan, liet water in het A: bacht, vooral een paar weken terug, toonde een melkachtig brouwsel, en i zeer onwelriekend, terwijl er een dikke li dopjeskroos opdrijft. Dan komt er nog bij, dat velen de sl« als een vuilnisbak gebruiken, alles en al' wordt er in geworpen. Zoo zagen wij lijd! de schoonmaak haverdoppen en een pok bed in de dorpssloot drijven, te vele poesjes en een hond, die te veel wai, hetzelfde water drijven. Wij herhalen, velen volgen die onsraaki ke gewoonten niet, doch er zijn anderen] Voeg er dan de vele privaten nog bij, kunnen wij gerust constateeren, dat geen water is om „af te wasschen".

Schager Courant | 1938 | | pagina 6