Plaatselijk Nieuws. Toen Rusland en Japan vochten Ons Drukwerk is a Ti N sla Uit onze Omgeving Vier Hoofdcafé's, Drukkerij TRAPMAN N.\ ADVERTEER in dit blad Geen extra steun aan den tuinbouw Boternoteering De wig bij Hankau breeder Leven en werken in de hoofdstad Een felle aanval op Bk Predikbeurten Biggenmerken 1 Ooggetuigenverslag van den strijd om Tsjang Koe Feng. Russen drongen langs een smallen strook voorwaarts. In de Prawda publiceert kapitein Stezjien ko „aanteekeningen van een deelnemer aan den strijd om Tsjang Koe Feng", een van de eerste ooggetuigenverslagen, welke aldus de N. R. Ct. de Sowjet-pers publiceert. Kapitein Stezjenko geeft eerst een uiteen zetting van de strategische beteckcnis van den heuvelrug, waarvan Tsjangkoefeng deel uitmaakt. De heuvelrug en het meer Chasan ten Oosten daarvan bevindert zich slechts 10 K. M. van de kust van den Grooten Oceaan. De streek tusschen het meer en den Oceaan is laag en moerassig, zoodat legeen, die de heuvels langs den Westelijken oever van het meer Chasan bezet, op heldere dagen uit zicht heeft tot aan de zee en met behulp van een binocle de kust en de eilanden, welke daarvoor liggen, kan waarnemen. Indien de Japanners meester van den heuvelrug waren, zouden zij het heele gebied ten Zuiden en ten Westen van de baai van Posset met hun vuur kunnen bestrijken en een rechtstreek- sche bedreiging vormen voor de Posset-baai zelf en de kuststreek in de richting van Wla- diwostok. Een aanval op den heuvelrug wordt vergemakkelijkt door het feit dat over een afstand van vier a 5 kilometer het meer Chasan zich er achter uitstrekt, dat op sommige plaatsen slechts 150 tot 200 meter van de grens afligt. De heuvelrug is dus door een breede watervlakte van de rest van het Sowjetgehied geschei den en slechts te bereiken langs twee smalle wegen, welke vlak langs de grens loopen. Japanners waren 20.000 man sterk Kapitein Stezjenko schrijft, dat de Japan ners voor hun aanval op dit gebied de 19e Japansche divisie, die in de Noordelijke grensstreek van Korea lag,op oorlogssterkte gebracht hadden, zoodat zij over 20.000 man beschikten. Er was ook zware artillerie, luchtafweergeschut en een pantsertrcin aan gevoerd. In den nacht van 28 Juli, aldus deze Sow- jetlezing van het gebeurde, werd in de buurt van Zaozernaia (Tsjangkoefeng) en Bezym- jannaja op Koreaansch grondgebied een af- deeling Japansche grenstroepen ter sterkte van ongeveer een compagnie samengetrok ken, welke den volgenden dag Bezymjannaja aanvielen. De elf Sowjet-s^pldaten die zich op dat oogenblik op den heuvel bevon den, verzetten zich krachtig, maar nadat vijf man gedood en de overi gen gewond .waren, moesten zij het veld ruimen. Eerst nadat hulp was komen opdagen, slaagde men erin de a.Tpanners van Bezym jannaja fe verdrijven, waarbij zij hun doo- den op Sowiet-grondgebied achterlieten. Den volgenden dag. 30 Juli, bleef het in de buurt van het meer Chasan rustig, maar den 31en gingen de Japanners nog voor het aanbreken van den dag tot. een nieuwen aanval over, welke zoowel Bezymjannaja ils Zaozernaia gold. Naar na afloop van den strijd aan de dooden te consfateeren viel, namen aan den aanval twee infanterieregimenten van de 19e divisie deel, welke'gesteund werden door een groot aantal machinegeweren, mijnwerpers en artillerie. Op 31 Juli en 1 Augustus duur de de strijd onafgebroken voort. Sovjet-soldaten achteruit gedreven De Japanners hadden echter een materieel overwicht, dat hun veroorloofde, zij het ook ten koste van groote verliezen, de Sowjet- grenstroepen achteruit te drijven en tot; een diepte van vier kilometer op het Sowjet- grondgebied door te dringen. Na Bezymjannaja en Zaozernaja bezet te hebben, haastten de Japanners zich om ver sterkingen aan te leggen. Intusschen waren afdeclingen van het veld leger ontboden om de Sowjet-grenstroepen bij te staan, waarbij hun echter Strikt be volen werd de grens niet te overschrijden. Op 2 Augustus kwamen de eerste afdeelin- gen in den strijd en 's avonds waren zij erin geslaagd om de Japanners van de oevers van het meer tot aan de heuveltoppen van Be zymjannaja en Zaozernaja terug te drin gen. De moeilijkheid voor de Sowjet- troepen was, dat het meer een front- aanval onmogelijk maakte, en dat de troepen om het gevechtsterrein te bereiken soms vlak langs de grens moesten trekken, waarbij zij onder het vuur kwamen van de Japanners die niet alleen Bezymjannaja en Zao zernaja bezet hadden, maar ook de anderen hoogten, welke zich rechts en links langs de grens verhieven, terwijl het hun onmogelijk was door het bevel om de grens te eerbiedigen, om over Mantsjoerijsch gebied om de heuvels heen te trekken. Den geheelen nacht en de volgende dagen moesten de Sowjet-troepen onophoudelijke tegenaanvallen van de Japanners afslaan. Zij moesten letterlijk om iederen voet van het terrein vechten, maar hoewel langzaam, naderden zij onafgebroken de Japansche stellingen. De beslissende slag Intusschen waren de noodige technische middelen bijeengebracht om een beslissende slag te kunnèn wagen. Op 4 >n 5 Augustus regende het onophoudelijk, maar zoodra het op den 6en opklaarde, verschenen cenigc tientallen Sowjet-vlicgtuigen in de lucht, terwijl ook de artillerie de Japansche stel lingen onder vuur nam. Toen kwam de beurt aan de infanterie, welke, begeleid door tanks over de smalle strook ten aanval ging. 's Avonds herhaalden de vliegtuigen den aanval. Het invallen van den nacht bracht den strijd niet tot staan. Geleidelijk verslapte de Japansche weerstand en toen de dag aanbrak, woei de roode vlag weer boven Zao zernaja, hoewel de Japansche tegen aanvallen onophoudelijk terugkeer den. De volgende dagen werden de voornaamste gevechten geleverd op de hellingen van Be zymjannaja en het was hier ter plaatse, dat de Sowjet-troepen tenslotte toch een 300 a 400 meter op het Koreaanse! c grondgebied doordrongen. Toen op 11 Augustus de wapen stilstand gesloten werd, bevond zich geen enkele Japansche soldaat meer op Sowiet- grondgebied, hoewel de Japanners op het laatste oogenblik nog een poging deden om er opnieuw op door te dringen. Zij werden echter ditmaal gedwongen om terug te koe ren achter de linie, welke zii bezetten op het oogenblik, dat de wapenstilstand tot stand kwam. Aldus in het kort het verhaal van kapitein Stczjcmko. T ZAND. I DE „CORNELÏS DREBBEL" AAN DEN GROND GELOOPEN. Gistermiddag omstreeks 12.30 uur werd de aleemeene aandacht gevestigd op een groot schip, de „Cornclis Drabbel", dat het moederschip van den onderzeedienst te Den Helder bleek te zijn. Toen men de brug ge passeerd was. werd een half uur rust ge houden om de bemanning de gelegenheid te geven den inwendigen mensch te verster ken. Later werd de reis vervolgd naar Am sterdam. Even buiten 't Zand geraakte het schip, bij het passeeren van een te genligger echter aan den grond, hetgeen wel is te wijten aan onbe kendheid ter plaatse. Toen men probeerde het schip van zijn plaats te krijgen, had een der sleepbooten het ongeluk de tros in de schroef te krijgen. Met veel moeite werd deze met behulp van een matroos, die vele keeren moest duiken, verwij derd. Omstreeks 4 uur was men erin geslaagd om het gestrande schip los te krijgen. Een en ander had, zooals men kan begrijpen, veel bekijks. VINGER IN DEN KNEL. Dezer dagen geraakte Mej. H. v. d. Lin den met haar vinger bekneld tusschen een mangel, waardoor de vinger leehjk werd bezeerd. Daar zij werkzaam i.s in 't zieken huis in Den Helder was medische hulp spoedig verkregen. EEN VROOLIJK BEGIN MAAR EEN MIN DER VROOLIJK EINDE. Evenals vorige jaren had ook nu weer op Koninginnedag het verbranden van al lerlei brandbare waar plaats, die reeds da gen van te voren door de jongens is op gehaald. De brandstapel stond op den Zij- perdijk bij Oudesluis. Toen men de brand stapel wilde opstooken, stuitte men op auto banden, welke er boven ongeplaatst waren en die zooals men kan begrijpen, hevig brandden. Juist deze autobanden zouden de vreugde verstoren. Men rolde de banden van de dijk af en weer terug, toen plotse ling een knaapje van Oudesluis de on voorzichtigheid had om één van de banden door de lucht te slingeren. Brandend kwam het ding in 't talrijke publiek terecht, met 't noodlottige gevolg, dat mej. T, Slijkcr- man de band in 't gezicht kreeg. Zij heeft daarbij leedijke brandwonden opgeloopen. Bij doktersbehandeling bleken de wonden gelukkig niet van zoo ernstigen aard. La ten wij hopen, dat Mej. S. geen nadeclige gevolgen van de kwajongensstreek zal on dervinden. BURGERVLOTBRUG. Café ,.Du Passage" onderhands verkocht. Behoudens goedkeuring van overname der vergunning, is het bekende café „Du Pas sage", eigendom van don bewoner, den heer P. de Nijs alhier, onderhands verkocht aan den heer .Th. Schrieken, nog afkomstig van Purgervlotbrug, en thans woonachtig te Heiloo. De heer de Nijs blijft te Bwrgcrvlotbrug wonen en zal de belangen van het pompsta tion annex autohandel en reparatie-inrich ting verder blijven behartigen. BERGEN VRIJ DANSEN. Ter gelegenheid van de jubileumfeesten op 6 September a.s. zal in de Stationsstraat een plankier worden opgesteld, waarop des avonds van 8 tot 11 uur gelegenheid tot vrij dansen zal'worden gegeven'. De huurt- commissic zal voor een aardige lampionver siering zorgdragen en de dansmuziek dooi den heer Schouten verzorgd worden door cramofoonplatcn met een versterker boven de dansvloer. Naar wij vernemen zal om de Kerkruïne een bijzondere verlichting worden aange bracht. TEWERKSTELLING ARBEIDERS VLIEGVELD. .Tl. Woensdag zijn een 36 werkloozen uit deze gemeente door het gemeentebestuur naar het vlegveld verwezen om aldaar bij de grondwerken werkzaam tc worden ge steld. Reeds eerder waren een 15-tal werk loozon aangenomen, terwijl een 6-tal grond werkers, die uit het vrije bedrijf kwamen ook op het vliegveld werk vonden. Vermoedelijk zullen enkele arbeiders, die door den aannemer niet voor grondwerk- geschikt geacht worden, worden ontslagen. Verwacht wordt .dat toch zeker een 50- tal arbeiders op het vliegveld langeren tijd werk zullen vinden. BENOEMING ONDERWIJZERES. Aan de Sf. Trsulnschool alhier is tot on derwijzeres benoemd mej. A. W. Blom, al hier. VEUGER's Zakencentrale «Noord-Holland" Schapen Corn. Bokstraat, hoek Roosstraat Tel. Bi- Biedt o.a. ter overname aan: met volledige vergunning, te controleeren omzet en boekhou ding, van ouds gevestigde zaken in goede dorpen in N.H. BRANDSTOFFENHANDEL, goede broodwinning, woning schuur, erf. BRANDSTOFFENHANDEL, wintel-broodwinning, woning m. schuur, voor pers. v. P.G., zeer goede perspectieven. Zeer billijk. HOUT- en TRIPLEXHANDEL Zaansteek; gezonde rendee- rende zaak. CAFÉTJE te Schagen met Verlof A, met invent. voor lagen prijs. WEIDE-BEDRIJFJB, 1.68.90 H.A., uitmuntend grasland met ruime woning en steenen koeboet. Mooie geldbelegging. Voor serieuse gegadigden volledige inlichtingen. Koop en Verkoop van Zaken en Bedrijven door geheel Noord -Holland. Door ons Uw drukwerkorders toe te vertrouwen, kunt U zich hiervan overtuigen. Wij leveren alle mogelijke druk -. werk tegen een concurreerenden! prils. PALING fe koop, 3 pond voor 1 gld., bij P. BAKKER, Groote Keeten, 't Zand. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Opgepast. Deze week werden verschillende bewoners van ons dorp en omgeving door een vrouw bezocht, die door een droevig verhaal over haar man, hot medelijden wist op te wek ken, en door verkoop van stukken zeep intusschen blijkt deze zeep minderwaardige rommel te zijn in haar onderhoud tracht te te voorzien. Zij ziet, op werkelijk geraffineerde wijze de namen der menschen aan de weet te ko men, en doet dan of zij die al jaren kent. Bij de één zegt. zij te Tuitjcnhorn, bij een an der weer tc Koedijk Ie wonen en de door meelij bewogen burgers - meestal vrouwen vliegen er in. Zij is gekleed in een korten bruinen mantel, en beeft een klein postuur. Men zij op z'n hoede.! HEER HUGOWAARh Raadsvergadering. In de a.s. Maandag te houden raadsver gadering zal o.a. ter sprake komen wijzi ging van de plaatselijke politieverordening en het beschikbaar stellen van gelden voor de jubileumfestiviteiten. AANRIJDING. Op den hoek Gedempte GrachtLaan is gistermiddag een zuster van het R.K. Lief desgesticht hij het oversteken van den weg onder een motorfiets geraakt, zonder zich evenwel noemenswaard tc bezecren. Zij werd binnengebracht bij den lieer Dc Moei en was al vlug van den schrik bekomen. MARKTOVERZICHT. Veel vette koeien waren er gisteren aangevoerd. We hoorden een grossier ver tellen, dal hier de koeien nog goed verkocht worden, wat oen verschil bij elders! Deze handel was nu direct niet vlu,r en goed te noemen, maar het ging toch wel, hoogste noteering was f 260.tegen hoogstens 35 ets. Van den prijs der kalfkocicn was wel wat af; handel zeer matig. Geldekoeicn een kalmen handel. Pinken tot f 130. Dc handel in graskalveren was goed. Nuch tere kalveren deden volgen dc berichten tot 20 gld., maar laler bleek dat voor de zwaarste was besteed f 22.50; handel vlug, duur. Magere schapen hoofdzakelijk Tcsse- laars waren cr aangevoerd; deze handel had beter kunnen zijn; hoogste noteering 20 gld. Handel in lammeren zeer stug, de beste lammeren golden niet meer dan f 13, Oude slachtschapen handel zeer stug, de besten werden verkocht voor 27 gld., aan een bekenden aloudcn koopman. Van bokken en geiten geen noteering. Prachtige paarden aangevoerd, noteering tot 425 gld., handel heette goed. De handel in vette varkens was zeer goed, hoogste noteering 29 ets. Op de biggenmarkt was de handel zeer kalm. 7-wecksche biggen konden wij niet hooger noteeren dan 12li gld. De 12-week- sche van 14—19 gld. Bij vorige weken was er dus belangrijk wat af. Schrammen worden den laalslen lijd niet aangevoerd; de boeren houden ze begrijpe lijkerwijze thuis. Een mooi gezicht leverden 3 zeugen met biggen, noteering was 90125 gld. Moeder met haar kroost had veel be kijks. Op de kippenmarkt was het van ouds, handel goed. Voor jonge kippen werden beste prijzen besteed en wel tot f 1.75. Ha nen lot 75 ets. Over het algemeen was de aanvoer van vee en het bezoek heter dan de vorige week Van week tot week worden de markten beter. Geruchten van nieuw crediet weersproken. In verband met het ongunstig verloop in den tuinbouw, doet in Haagsche kringen het gerucht de ronde, dat het steunbedrag voor 1938 met twee millioen gulden zal worden verhoogd. Wij kunnen echter, aldus het. Volk uit betrouwbare bron mededeclen, dat de re geering ten aanzien daarvan geenerlei toe zegging heeft gedaan. Voor den tuinbouw is een toelage uitgetrokken van tien millioen gulden, waarvan op het oogenblik twee mil lioen is verbruikt. Verschillende organisaties op tuinbouwgebied hebben aandrang uitgc oefend het steunbedrag verhoogd te krijgen. Van eenig succes, is echter geen sprake. Voorloopig zal geen nieuw crediet worden toegestaan. Dé cominissienoleering voor Nederland- sche boter is vastgesteld op 78 cent per Kg. Japanners naderen strategische punten. Chineezen tot 15 K.M. voor Shanghai. Volgens berichten uit Tokio, is de wig, door de Japansche troepen gedreven tusschen de Chineesche verdedigingslinies van Hankau aan de grens tusschen Hoepeh en Anhwei, breeder geworden, doordat een afdeeling Tauümiau, 28 kilometer ten westen van Liwan bezet heeft na een gevecht van twee uur. De vijand verloor ongeveer 360 dooden. Een andere afdeeling heeft Sikautien ver overd. Van verschillende zijden naderen de Japansche troepen het strategisch belangrij ke Teian, aan den spoorweg Kioekiang-Nant- sjang. Chineesche pogingen tot herovering van Hsiaujangpoe zijn verijdeld. De Chinee sche troepen zijn verdreven uit hun stel lingen te Ihzesjan en Toengkoeling: de Ja- panneezen zijn overgegaan tot een algemee- nen aanval op Tsjiensjan. Verwoede strijd bij de Gele Ri vier. Van Chineesche zijde wordt gemeld, dat hij Fenglingtoe een doorwaadbare plaats van de Gele Rivier in Zuid Sjansi, verwoed wordt gestreden. Uit Honkong wordt gemeld, dat de Chineezen Tsjoetsjako, een stad 20 k.m. ten westen van Sjanghai heb ben heroverd. De troepen zijn ver der doorgerukt en zijn Sjanghai tot 15 k.m. genaderd. In den strijd leden de Japansche troepen zware verlie zen. In het door de Japansche troepen bezette gebied zijn de Chineesche guerillabenden zeer aclief. Teneinde de aanhangers van <lc benden te beletten Peking binnen tc komen stempelen de Japansche schildwach ten aan de poorten der stad de bewoners, die de stad willen verlaten, met een rub ber stempel op de handen. Zonder een der gelijk stempel kan men de stad niet meer binnengaan. Gisterochtend hebben achttien Japansche vliegtuigen een aanval gedaan op Tsjoet- sjau in I-Ioenan. Een zeventigtal burgers werd gedood en 200 gebouwen werden ver nield. De Chineesche strijdkrachten hebben naar verluidt eergisteren een groote overwinning behaald op de Japanneezen bij Joeitsjang. De Japansche troepen werden zes kilometer teruggedreven, zij verloren vierduizend doo den.. Iets gunstiger toestand, doch nog een somber economisch beeld. Niettemin verhoogd bioscoop-, revue- en sportbezoek. Het bureau van statistiek der gemeente Amsterdam geeft belangwekkende cijfers over het. tweede kwartaal 1938, voor wat be treft het leven en werken in de hoofdstad. Verschillende cijfers zijn gunsti ger dan in het 2e kwartaal 1937. Toch wijzen de belangrijkste gege vens op een achteruitgang, zoodat moet worden aangenomen, dat de opleving, welke in de eerste kwar talen van 1937 geconstateerd kon worden, slechts van tijdelijken aard is geweest. Besmettelijke ziekten kwamen minder voor. In totaal werden 577 (vorig jaar 654) gevallen aangegeven. Het gunstiger verloop was het gevolg van een geringer aantal gevallen van roodvonk, evenals van typhus. Diphteritis en dysenterie kwamen meer voor. De zeescheepvaart was in het afgcloopen kwartaal iets drukker dan in dezelfde pe riode van het vorig jaar. Er kwamen 835 (827) schepen aan, met een brutoinhoud van 5.436.502 5.275.285) M3. De Rijnvaart geeft een belangrijken ach teruitgang tc zien. liet aantal aangekomen schepen verminderde met ruim 10 pet. Ook de totale goederenbeweging over zee, langs rivieren en kanalen en por spoor ver toont een achteruitgang vergeleken met het 2c kwartaal van 1937 (1.8S2.000 ton tegen 2.062.000). Over den economischen toestand der bevolking. Het algemeenc percentage (zonder dia mantbewerkers) bleek aan het eind van elk der maanden van het 2e kwartaal iets gunstiger te zijn dan op denzelfden datum van het vorige jaar. Deze verbeterin; waarneembaar bij de drukkersbedrijvê de bouwbedrijven, dc hout-bewerking, metaal-industrie en voor de fabrieksj; ders. De aan werkloozen uitgekeerde bedn waren in het 2e kwartaal 1938 hooger in dezelfde periode van het vorige jaj De cijfers betreffende de arhcidsbcmii ling geven eveneens een ongunstiger Tegenover een iets grootcr aantal aanhit gen van werkzoekenden stond een gcrii aantal aanvragen vanwerkgevers. Het bezoek aan vermakelijkheden ij afgeloopcn kwartaal was minder druk verleden jaar. Grooter was daarentegsj; bioscoopbezoek en revuebczoek, het door publiek betaalde bedrag was hooger, vJ melijk door de grootcre ontvangsten bioscoop, revue- en sportbezoek. De „jodenmillionair" eigen belang oorlog met It willen. Een speciale verslaggever van de lo dltalia" in het Spanje van Franco over leveringen van Fransehe benzii de regcering tc Barcclona: Dc benzine, deze verslaggever, wordt in het bijt over Perthus vervoerd. Tankwagens lading in te La Nouvelle, waar aanzit voorraden zijn opgeslagen door een Franschc maatschappij, die speciaal 1 gericht voor de leveringen aan Bai De naam van de maatschappij is Montel en Co., en de voornaamste at houder is oud-ministerpresident Leon Deze omstandigheid, aldus vervolgt dt liaansche verslaggever, verklaart, \vi dc Joodsche millionair Blum voorslam van inmenging, zelfs van oorlog, dat daarvan groote winsten voor zijn on( ming verwacht'. E B 1....» ZONDAG 4 SEPTEMBER. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, de heer dei van Noordwijk aan Zee. da ha ve be lu da dc Ki lii tii 19 h< VI F oi We hol p heid druk bol e EIERVEILING SCIIAGEN, 1 Scpt. Aangevoerd: 45.000 kipeieren: 5658 4.65—4.80, 5S—60 Kg. 4.80—1.90, 60—62 4.S05, 62—65 Kg. 5—5.55, 'per 100 stuif HELDERSCHE EIERVEILING. 1 Sepi Aangevoerd: 17025 kipeieren: 5557 4.40—4.90, 58—60 Ks. 4.70—5, 61—63 Kpi —5.30, 6467 Kg. 55.30, kleine eieren: 3.20, 210 ecndciercn 3.303.40, per 1W, HOORN, 1 Sept. 7 stapels kleine Boerenkaas 21.50, 1 slia Boeren Comm. aKas 26.50, totaal 8 stapt', wegende 2251 Kg. Handel goed. WARMENHUIZEN, 1 Sept. Schotsche muizen 3.30, id. drielingen eigenheimers 2.50—2.90, gele nep 5.30-4} uien 2.903.40, drielingen 2.703.10, grove 3.50, goedgekeurde eerstelingen Af 35 4.S04.90, A 35-55 4.20—4.30, roode k| 1.702.70, gele kool 2.80, witte kool 1-1* slaboonen 1621, bintjes 1.902,20. Aanwl 49.500 Kg. aardappelen, 3740 Kg. gele 6625 Kg. uien, 10.000 Kg. roode kool, Kg. gele kool, 4600 Kg. witte kool, 14251 slaboonen, 30.000 Kg. goedgekeurde een lingen. MEDEMBLIK, 1 Sept. Aardappelen: grove 0.951.05, Gelders! muizen 0.851.05, kleine muizen 50—701 horgers 1.351.40, witte duc 70—75 ct.,» 50 Kg., roode kool 1.502.10 per 100 snijbooncn 2.202.25 per 15 Kg. "Worte/- 2.80 per 100 Kg. BROEK OP LANFENDIJK, 2 Sept. j Aanvoer: 4600 Kg. aardappelen hl. elft heimers 2.70—3, uien 3.20—3.30, drieling 2.603.10, grove 3.20—3.70, gele nep 5.1', 5.40, 130 Kg. sperciebooncn 8.7017.40, si bonnen 1317.60. 38000 kg. roode kool 1.30—3.20; 55000# vroege witte kool 0.801.90; 17500 kg. P! kool 1.50—3; 660 kg. bloemkool 15.S(M dito 2e soort 8.90 11.60; 1950 kg. tomaten 5.50—6; B 5—5.20; C 4—4.20; CC 4. 200 druiven Alicant 36.50—37.70; Frankenth^ 38.8039.10 400 st. komkommers 1.40—3.t NOORDSCHARWOUDE, 2 Sept. Schotsche muizen 2.70. grooten 2.10-2- r. dukon 1.50—1.60, eigenheimers 2.30-2-] bl. dito 2.80—2.90, drielingen 1.802,30,1" tjes 2.10. 8500 kg. uien 2.703.30; drielingen 3.20; grove 3.50; gele nep 5.20^-5.50, zih'l uien 1.10; 400 kg. drielingen 3.20—3.80; vernep 4.90 725 kg. peen 3; 5000 kg. spere: boonen 12.6021.50;4200 kg. mode kool 1- —2.40; 40000 kg. witte kool 1.20—1,60; kg. gele kool 1.40. Van 15 lot. 20 Augustus zijn aangebraw e 46.488 (v.j. 36.566) biggenmerken. j Van de toekenning 193S zijn tot 20 Aufj-j d tus 1.1. gebruikt 1.206.341 merken, tegenodl v 1.100.116 merken van dc toekenning 1937 het overeenkomstige tijdstip van het votlfl v ja«r- - Voor een juiste beoordeeling dicne, van 1 Januari tot genoemden datum in 5j taal zijn gemerkt 1.469,070 (v.j. 1.2503«j biggen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6