rDe Warmeithuizer gasfabriek verkocht. RADIO Fa. Willemse OUDERS bediening service. Speciaalzaak SCHAGEN Loet F 17b Heiren Correspondenten 't HOEKJE Raad Warmenhuizen Kantongerecht te Alkmaar Telefoon 155 Ichten^SI ÏEBi de gang naar de regeerings- galg, waar het gasbedrijf aan is opgehangen, duurde maar tien minuten. Een laatst scherp profest van den heer Roozendaal w K b$ m loei, 4 titiei ersl'. In de gistermiddag gehouden raadsvergadering, welke door alle leden werd bijgewoond, en waar te vens op de publieke tribune aanwe zig waren de heeren Bonsema, wet houder en Hofman, directeur der Alkmaarsche lichtbedrijven, en ook de heer Meijer, tijdelijk directeur te Vrannenhuizen, is besloten een overeenkomst aan te gaan met de gemeente Alkmaar, met ingang van 1 October 1938, op de voorwaar den, als in de ooncept-overeenkomst vermeld. Zooals wij reeds mededeel den, levert een en ander na aftrek der diverse nadeelige saldi der re keningen, een kasvermeerdering van f 13.047.95 op, dat is f 17.442.54 meer, dan in 1937, toen het overschot op 125.605.41 werd geraamd. Voor dit voornaamste punt van de agenda aan de orde komt, spreekt de Voorzitter een kort herdenkingswoord ter geelgenheid van liet a.s. regeeringsjubileum en smeekt Gods zegen van Haar af. Een telegram van eer- rs ied en hulde, wordt verzonden. Verder be- ni° jandelt dc raad nog: INGEKOMEN STUKKEN. r Ged. Staten van Noordholland hebben goodgekeurd het besluit tot opheffing van de O.L. school te Schoorldam. Het uurloon voor de werkverschaffing Ik. heeft de minister van Sociale Zaken met a-s 1 cent verhoogd. -i1 Ged. Staten hebben goedgekeurd, dat de raad zal probeeren tegen den heer Daalder ige te Alkmaar als borg van den sluispachter erge ite Schoorldam, K. Medema, voor nog in te forderen sluispacht. sp Dc Ned. Spoorwegen deelen mede, dat net ingang van 2 October de tramtrein reer om i3.07 van Warmenhuizcn. naar Sik-maar zal .vertrekken. Dc stukken worden voor kennisgeving iangenomen. VERKOOP GASBEDRIJF. B. en W. stellen voor een overeenkomst in te gaan met Alkmaar, strekkende tot verkoop van het gemeentelijk gasbedrijf met ingang van 1 October 1938. DE GEVOLGEN Gevolg van het genomen besluit is, dat B. en W. voorstellen, de voorwaarden van |Ccd. Staten, zoo men zich zal herinne- gasfabriek verkoopen of geen rijks kin te aanvaarden. [De Minister van Binncnlandsche Zaken jeft medegedeeld dat de brief van den lad van Januari geen wijziging van zijn ihdpunt tengevolge heeft gehad cn geeft iting aan zijn voornomen, de rijkssteun in J houden, als dc raad niet verkoopt, digb [De heer Roozendaal legt dan een verkla- aali»£ M en zegt: iefde "Wij behoeven het ons geloof ik niet te kort1 Ontveinzen, dat we met een bloedend hart voor eleur flit voorstel van B. en W. op de agenda zien ïuldi ?eplaatst. Wij hebben gestreden voor be te houd van ons gasbedrijf cn het. was naar nze overtuiging een goede zaak .waarvoor ze li vij streden en een belang voor de gemeente, 1 Te meer heeft 't ons tegen de borst gestuit, nner dat de Regeering en ook U, M. de V., dit ka flemeentebelang niet heeft kunnen of wil len inzien. Niettemin hadden wij verder villen strijden, met eerlijke middelen, door het aantoonen van feiten en op die feiten •eek faseerde gegronde en hoopvol gestemde [am verwachtingen hadden wij willen trachten Scy Dw meening en vooral die van de Regeering aart w*iziSe»- Helaas beeft de allerminst be- ^onderen-swaardige houding der Rogee- naafp'!1" 0,15 c'i'eP teleurgesteld. De Reegering der Jv'' blijkbaar de strijd niet, óf ze durft t niet aan. Eén van tweeën, men wil niet naar onze argumenten luisteren, om welke Wden dan ook, óf men ziet- geen kans deze hgunienten te weerleggen. Het droevige feit dat onze gemeente 'nood lijdend is, al is dit dan ook geheel en al buiten eigen schuld, maakt 't de Regeering a' Ie gemakkelijk om zich aan den door ;ons gewilden strijd te onttrekken. Zij jdwingt ons eenvoudig onze overtuiging op- |2ij te zetten cn en besluit te nemen tegen dio overtuiging in, onder een dreigement |wat men in onze beschaafde maatschappij T>kcr niet verwacht zou hebben: „Je gas- ■rabrick of je leven!" i Het laatste is ons te lief, om voor zulk [®cn dreigement niet te zwichten, maar het Rechtsgevoel krijgt toch zeker allerminst be- 'redi«ing door zulk een behandeling. Deze louding is m. i. onze Regeering onwaardig fin wordt door mij diep, zeer dien betreurd. Noodgedwongen geef ik mijn stem aan dit ,J*00rs,(H> maar niet. zónder een diep veront- JfWaardigd protest te laten hooren. .mtussch-en wil ik niet nalaten hier mijn tulpij zond ere erkentelijkheid uit te spreken Malden opzichte van de gemeente Alkmaar, me hij de laatste onderhandeling niet de minste neiging getoond heeft, van de voor j?nz€ gemeente nieuwe pijnlijke en gedwon- ernpgen sjiuatie misbruik te maken. De vrees iWeike wij hieromtrent koesterden, is geheel ongegrond gebleken, zoodat een woord van ■«ank hier zeker niet misplaatst is. De Voorzitter acht zich belee- öigd. vaiwi? bestrijdt dat hij de argumenten lui nili IPRcnstanders niet erkent. Dat kan •°nrfM' I"*®®1 laten passceren; dit «ezegde is diep beleedigend. Caljj ÏGÜI b ;ars De heer Roozendaal zegt, dat de voorzit ter het ook niet heeft kunnen inzien. Voorzitter: De gedachte alleen is al be- lecdigend. U laat de ruimte open van het niet willen. De heer Roozendaal neemt zijn woorden terug, wat het „niet willen" betreft. Voorzitter: Dat. is dus weer accoord. U moet aan mijn goeden wil niet twijfelen. Het verdere betoog van den heer Roozendaal gaat langs het college heen, is bestemd voor de regeering, zegt voorzitter. De positie van het personeel. Voorzitter zegt, dat het personeel wordt overgenomen in de loongroep, waar het thuishehoort. Als een algemeene salarisver laging tot stand komt, zullen de overgeno men ambtenaren van hier in gelijke positie staan met de andere Alkmaarsche ambte naren. Dat is ook redelijk, anders zou het personeel van Warmenhuizen een te bevoor rechte positie innemen. Het personeel wordt dus ambtenaar van Alkmaar met alle lus ten en lasten. Meer garantie kan Warmen huizen ook niet geven. Weth. Mink wijst er nog eens nadrukke lijk op dat de bedoeling is, dat dus thans het personeel niet in salaris achteruit gaat. Weth. Mink vraagt of alle correspondentie die zou inkomen, ingekomen is. Spr. zou alle brieven graag willen indien. Voorzitter leest een betreffenden brief voor, waarin staat: „de loonen zullen niet minder zijn met inbegrip van emolumenten enz. dan thans geldend." Weth. Mink had liever gezien, dat het proefjaar van den leerling-fitter dadelijk was ingegaan, maar geeft toe, dat het niet veel uitmaakt. Voorzitter wijst er op, dat een en ander volgens het ambtenarenreglement is vast gesteld. Geen der leden verlangt stemming, zoodat wordt aangenomen, dat het voorstel van B. en W. Is aanvaard. De besprekingen hebben nog geen 10 minuten geduurd. Voorzitter: Het. doet mij genoegen, dat de zaak de onaangename zaak tusschcn raad en voorzitter beëindigd is. Vervolgens wordt -besloten de voorwaarden tot steun aan te nemen. De rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt. (Vervolg). Zij p e. DUBBELLOOPS JACHTGEWEER ZONDER VERGUNNING. Verd. J. S. K. wonende te Zijpe moet te recht staan, omdat hij een tweeloops jacht geweer in huis heeft gehad zonder vergun ning. D verd. zegt, dat hij steeds een akte voor schadelijk wild heeft gehad. Hij had het ge weer uitgeleend aan Boontjes en nou ken ik geen machtiging krijgen; begrijpt U 't goed meneer? Kant.: Nou niet erg. Verd. Ik hewwe al z'n leve een machtiging gehad en waarom krijg ik d'er nou geen. Kant.: Omdat U geen geweer meer had, zeker. Verd.: Dat ha'k wel; op m'n woord zooas ik hier sta. Ambt.: O. M. Waar is het geweer in be slag genomen? Vercl.: Bij m'n cige thuis. Mr. dc Bruys Tack eischt f 10.boete, subs '10 dagen en verbeurdverklaring van het geweer. Verd. Maar waarom krijg ik geen vergun ning; ik het die al ze leve gehad? Mr. Boerrigter meent, dat verd. dat maar eens informeeren moet en veroordeelt hem tot f 5.boete, subs 3 dagen en verbeurdver klaring van het in beslag genomen geweer. Bergen. HET IS OM MIJ TE NEMEN. Voor de derde maal kwam ,T. H. uit Ber gen voor de groene tafel van den kanton rechter en weer was het belcediging van een ambtenaar in functie, welke verd. werd ten laste gelegd. Op 19 Augustus had hij den gemeente veldwachter uit Bergen Sch. voor „reclame maker" uitgemaakt. Hij had dit strafbare feit gepleegd op den Ouden Prinsweg, luid de de dagvaarding. Verd.: Die man schrijft te kort; hij schrijft er niet bij, dat hij me komt uitdagen. Hij wordt er op uitgestuurd om mij te neme. Ambt. O. M. Maar je gaat er maar steeds mee door. De vorige maal toen je veroor deeld werd, ging je mompelend de zaal uit en beweerde: „Dat ga ik ze even zeggen", en nog maar net is de zitting afgcloopen, of je hebt het gedaan ook. Verd.: Dat mag ik toch zeker; ik heb ge zegd, „daar heb jc me weer voor f 4 of 4 dagen te pakken. Ze loere op me, omdat ik vroeger een koperdiefstal heb aangebracht, waar waarschijnlijk ook ambtenaren hij waren betrokken. Nou motte ze me elke keer opnieuw gi'ijpe! Wendt u zich dan tot den Officier van Ju- stutie. Verd.: Heb ik al gedaan, maar dat geeft net niks. Kant.: Dan moet u zich maar tot den mi nister van Justitie wenden. De ambtenaar van het O. M. zeidc in z'n requisitoir, dat dit nu reeds de derde maal is; dat verd. voor hetzelfde feit moet terecht staan. Daar moet nu eindelijk eens voor goed een einde aan komen. Mr. de Brueys Tack eischte f 10 móete, subs. 6 dageru Conform den eisch veroordeelde dc kan tonrechter deze verd. en voegde erbij, dat deze van dit vonnis in hooger beroep kan gaan. Verd.: Dat dacht ik wel weer, en ik zal in hooger beroep gaan, d'er zei eens een eind kome an dat gepest. Wendt U voor Uw aanschaffing van Radio tot een De ruim 16 jaren practijk op radio-gebied, zoowel toestellen als distributie zijn een waarborg voor U van Komt U eens bij ons luisteren of vraagt zonder EENIGE VERPLICHTING GRATIS demonstratie aan. TOB NOOIT worden er met nadruk op gerwe- zen, dat, gezien het feit, dat op talloos vele plaatsen de jubileum feesten worden gevierd, zij in de weergave daarvan in hunne ver slagen met het oog op de plaats ruimte zich tot het minimale die nen te beperken. Vlugge toezen ding wordt tevens dringend ver zocht. De Redactie. HET KERMISPROGRAMMA DER WIELERBAAN. Jan Derksen wordt gehuldigd! De eerste Zondag der Alkmaarsche ker mis is steeds gereserveerd voor de motor races, de tweede Zondag brengt ons jaar in jaar uit groote internationale wieler wedstrijden. Zoo zou het ook dit jaar gebeuren, maar de wereldkampioenschappen hebben een spaak in het wiel gestoken: tot en met Zon dag is aan alle profs een startverbod opge legd door de N.W.U., zoodat de groote man nen Zondag niet in Alkmaar kunnen ko men. Maar we behoeven daarom niet te treuren de directie der Alkmaarsche haan heeft voor Zondag een goed en gaaf programma in elkaar gezet van uitsluitend onafhankelij- ken en daarbij de toestemming der N.W. U. kwam juist af het Alkmaarsche kon- pel Evers—Pronk mogen indeelen. Het veld voor den 50 k.m. koppel wedstrijd ziet er als volgt uit. Roesvan Rossum, Bosland— Korridon, te LooWagenaar (een zeer be kend Limburgsch koppel,) DuineveldGlas, Rakker—Riineveld, WeemaesFranken file populaire Zeeuwen), Schieveen—v. d. Stel en PronkEvers. Voor de pauze wordt er o.a. een omni um gereden tusschcn Pronk, Roes 011 te Loo. De omnium bestaat uit een sprint, een jachtrace over 4 k.m. en tijd race over 500 meter. Schieveen en Bakker rijden een achtervolging over 5 k.m. de anderen rijden een 5 k.m.-wedstrijd en vervolgens een sprintwedstriid. De nieuwelingen vullen het programma aan met twee series van 3 K.M. en een fi nale van 5 K.M. Ten slotte nog mogen we melden, dat Jan Derksen gehuldigd zal worden. Hij zal op het bekende scha votje worden toegesproken en daar na een eereronde rijden. Zoodat al met al de Alkmaarsche Wieler baan voor Zondag met een goed program ma voor den dag komt. LEEUWARDEN, 2 Sept. Veemarkt. 86 Enterstieren f 90—100. 07 Twente rstieren f 190—200 per stuk, 265 vette koeien 149—260 per stuk, 44—64 ct. p. Kg., 391 melk- en kalfkoeicn f 130-306, 22 pinken f 75165, 14 vette kalveren f IS 58, 1048 grasik al veren f 2285, 144 nuch tere kalveren f 4—9, 310 vette schapen f 11— 23, 149 weideschapen f 10—17, 208 lamme ren f 713, alles per stuk, 340 vette var kens f 40—145 per stuk, 46—5-4 ct. per Kg. 42 magere varkens 22—45 ct. per Kg., 272 kléine bigden f 1017 per stuk, 28 bakken en geiten» 54 paarden. Totaal-aanvoer 3470 stuks. Overzicht: Stieren gedrukte handel, goede soort wegens kort aanbod nog prijshoudend Vette koeic-n siuggen handel, beste soort misschien nog prijshoudend. Melk- en kalf koeicn aanvoer beperkter, handel zeer traag met teruggaande prijzen. Pinken zeer kalm, vette kalveren traag, graskalveren slecht met teruggaande prijzen. Nuchtere kalveren zeer weinig aanvoer, beste soort iets vaster, overigens flauwer. Varkens iets vlugger, en ruim prijshoudend. Kleine big gen prijshoudend. Wolvee slecht. Dc N.V. C. nam Woensdag 95 en vandaag 145 var kens over. Zuivel. Sleutelkaas 16, Nagclkaas 2829, Goudakaas 35—38, Edammerkaas IS20, aanvoer 1237 Kg. Veilingbofcr 1.29—1.15 per Kg. Aanvoer 0/3, 2/6 en 1/12 vaten. Commissie 78. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 13.000 Kg., prijs 451/?, ct. per stuk, handels- prijs 82V2871/2 ct. per Kg. Een dei eren: aangevoerd 200 Kg., prijs 31/?,3%. ct. per stuk, handelsprijs 500V/2 ct. perKg. Pluimvee. 20 Slachthanen 3570 ct. 150 slachtkippen 35—80 ct., 100 jonge hanen 3090 ct., 40 piepkuikens 1525 ct. per stuk. Vereeniging van Zuïvelmaatschappijcn. - Edammer kaas 20 plus 10—10.50, 40 plus 10 —17, Goudsche kaas 20 plus 10—10.50, 40 plus 16—17, volvette 40 plus 21—21.50, brood kaas 40 plus 1617, Leidsche kaas 20 plus 1010.50. Stemming kalm. Moreele depressie De wisselwerking tusschen lichaam en geest. Wjj kunnen slechts dan gezond, gelukkig en evenwichtig zijn wanneer lichaam en geest in perfecte conditie zijn en de wissel werking tusschen die beiden vlot en zonder stooten verloopt. De toestand van lichaam en geest houdt wederzijdsch ten nauwste verband met el kaar. Want wat is, „stemmig"? Iets van den geest, zult U zeggen. Mis, slechts gedeelte lik. Wanneer U hevige tandpijn heeft, iets zuiver lichamelijk, kunt U onmogelijk in een opgewekte stemming zijn, hoogstens kunt U, indien U veel zelfbeheersching bezit, ten koste van veel energie een opgewekte stem ming voorwendén. Wanneer U daarentegen zorgen hebt en daardoor in een gedrukte stemming ver keert, draagt Uw geheele uiterlijk, dus het lichaam, daarvan het stempel. Uw oogopslag is anders, dan wanneer U opge wekt bent, de mondhoeken krijgen een nei ging tot dalen, kortom iemand die Uw gezicht eenigszins kent, zal terstond op merken dat U het niet naar Uw zin heeft. De nauwe samenhang en de voortdurende wisselwerking tusschen lichaam en geest maken, dat wij dikwijls lichamelijke en geestelijke oorzaken verwisselen. Er zijn dagen, waarop wij meenen te voelen, dat wij lichamelijk vermoeid zijn. Wij hebben ner gens zin in niet in wandelen, niet in praten, niet in lezen of studeer en. Wij zitten daar in een nietsdoen dat allesbehalve „zalig" is, want we zijn heelemaal met prettig ge stemd. Ieder voorstel van anderen slaan wij af met een: „Neen, liever niet, ik ben moe". Totdat zich opeens iets voordoet, dat onze belangstelling vermag te wekken, een tele foontje van een gewaardeerde vriend of vriendin die wij in lang niet zagen, en die ons bericht: „ik ben voor een paar uur in de stad kun je aaar of daar komen?" Of een antwoord op een paar dagen geleden geschreven sollicitatie, die wij in gedachten al hadden opgegeven. Dan valt onze veronderstelde vermoeidheid als bij tooverslag van ons af, het eenige wat wij nog denken is: vlug! Hoe kan ik er het gauwste komen?" De moreele depressie wordt overwonnen doordat iets een voldoende sterke prikkel uitoefent op onze belangstelling, tegelijker tijd verandert onze gelaatsuitdrukking en ons geheele wezen: van passief en lusteloos wor den wij actief en vol interesse. Ja, maar er komt niet altijd een onver wachte prikkel van buiten af, iedere keer dat wij passief en lusteloos zijn. En in die gevallen moeten wij trachten, er zelf boven uit te komen. Een mensch is geen macnine, maar een gevoelig, voortdurend veranderd -levend wezen, en het is niet van eenig mensch te vergen, om altijd even vroolijk en actief te zijn. Maar men kan een stemming bestrijden of men kan er aan toegeven. Wanneer U weer eens lusteloos en moe is, en beseft dat er geen verklaarbare reden voor die moeheid bestaat, begint dan eens met het U bewust behagelijk te maken. Neemt zoo mogelijk een bad, of waschfc anders in elk geval Uw gezicht en Uw handen, en kamt Uw haar op. Trekt vervol gens Uw beste pak of japon aan en dan: zoekt bewust iets te doen. Alles beter dan gaan zitten in sombere passiviteit. Ga een brief schrijven of een boek lezen, of ga naar kennissen toe, elk van deze drie dingen zal U helpen om Uw gedachten uit een doodloopend spoor en in een andere rich ting te brengen. Steekt desnoods den draak met Uzelf omdat U zoo hangerig en zoo vervelend bent, maar zegt in ieder geval tot Uzelf: „genoeg!" nu wat anders. Als het toeval U niet te hulp komt in der. vorm van een bizondere gebeurtenis, komt dan Uzelf te hulp met actie in we'.ken onschadelyken vorm ook! Dr. JOS DE COCK. VOOR DE Wanneer Uw kind naar school gaat, is het reeds in het bezit van heel wat kennis. Het hangt van het verstand van het kind af, hoe groot deze kennis is. Maar een be- I langrijke factor is ook, of de ouders of broers, zuster, familieleden, enz. zich met het kind bemoeid hebben. Er zijn huisgezinnen, waar men zich nooit de moeite geeft het nog jonge kind bezig te houden en het te leeren. Het komt dan ook dikwijls voor, dat sommige kinderen, wan neer ze voor het eerst in de schoolbank plaats nemen, ongeveer niets weten en an dere kinderen reeds tot tien of twintig kun nen tellen. Om dan nog maar te zwygen van alle andere kleinigheden, als iets vra gen aan de juffrouw, een boodschapje doen, enz. enz. Ja, dat wil ik gaarne gelooven. Ik heb dit zelf ervaren met mijn tweede. De eerste was veel aan haar zelf overgelaten, maar de tweede kon met zijn zusje spelen en leerde ongemerkt allerlei dingen, welke zy op school had geleerd. Een normaal kind leert overal en steeds. Wanneer het niet u wandelt, toont het zijn weetgierigheid door u honderduit te vragen naar de mogelykste en onmoge lijkste zaken. Ik weet gevallen, waarin ouders zich van dit „gezeur" afmaakten met de opmerking: „Ja, dat moet de juf frouw je straks maar vertellen hoor!" U begrijpt echter, dat men op deze wyze zyn kind geen dienst bewijst. Het vragen naar dingen op het moment van de waarneming is een spontaan vragen. Het kind heeft dan de sterkste belangstelling, wil een antwoord en zal dit antwoord verwerken. Uitstel be- teekent in dergelijke gevallen dan ook steeds afstel. Maar ze kunnen je dingen vragen, die je zelf niet weet! Dat heb ik ook al vaak genoeg ondervonden. Inderdaad. Dat komt een enkele maal wel eens voor, maar er is dan niets tegen, het kind te zeggen, dat men deze dingen niet weet of, wat in andere gevallen wel noodig is,, dat het kind voor deze dingen nog te jong is. „Kijk eens jongen, vader weet dit wel, maar dat is zoo,moeilijk, dat vacler h§t ie to$i eigeaijik qjet goed kan vertellen. Je bent nog zoo klein en je zoudt er niets van begrijpen. Maar later zal ik het je vast vertellen, hoor!" Wanneer het kind vertrouwen heeft in zijn vader en meer dan eens ervaren heeft, dat als vader zoo spreekt, het gevraagde werkelijk te moei lijk is, dan behoeft men niet bang te wezen, dat het zijn nieuwsgierigheden op andere wijze zal trachten te bevredigen. Als ik de zaak goed begrijp, wil men in de nieuwe school die dingen aan de orde brengen, welke de onmiddellijke belangstel ling van het kind hebben, door het kind be grepen kunnen worden en waargenomen? Zoo is het. Wat niet tot het rijk van het kind behoort op een bepaalden leeftijd, wordt over boord gegooid. Ik wil een voor beeld geven. Wanneer het kind de eerste weken op school is, heeft het geen zin het cijfer te leeren. Voor het kind heeft het cyfer geen enkele beteekenis. Voor ons is dit natuurlijk heel wat anders. Maar het feit, dat het cijfer voor het kind geen be teekenis heeft, wil niet zeggen, dat we nu het kind ook maar niet moeten laten „re kenen". Integendeel. We „rekenen" zeer veel in de niewe school in deze levens periode, maar we doen het anders dan vroeger. We laten het kind tellen en schat ten. Schatten zegt U? op zoo'n jongen leeftijd Ja, ja, ja, heusch! Wanneer we drie knikkers hebben in de rechterhand en een ln de linkerhand vragen we het kind: In welke hand heb ik nu de meeste knikkers? Het kir.d ziet onmiddellyk het verschil in grootte tusschen 1 en 3. Het weet, dat 3 meer is. Hiervoor behoeft het de cijfers niet te kennen. Wanneer we het kind aller lei voorwerpen laten tellen, krijgt het kind inzicht in getal, doch het teeken voor dit getal behoeft niet aanwezig te zijn om dit doel te bereiken. De cijfers zijn slechts teekens en die kun nen we gevoeglijk nog eenige weken uitstel stellen. In de oude school wil men hiervan niet weten, alhoewel de niewe kinderpsy chologie den huidigen gang bij het reken onderwijs scherp genoeg heeft aangeval- len met steekhoudende bewijzen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 15