PRINSJESDAG SLAGERSVEREENIBING - „ONS BELANG" - geen reisbonnen worden verstrekt. Gratis Gratis ESPERANTO lezen!! in Den Haag „Chamberlain s vrede is niet onze vrede" Lunapark-sensatie v. i Walle Weer trok het sprookje van de Gouden Koets enorme belangstelling In den traditioneelen luisterrijken stoet heeft de Koningin zich vandaag wederom naar de aloude Ridderzaal op het Binnen hof begeven voor de plechtige opening van de gewone zitting van de Staten Generaal in het nieuwe parlementaire jaar. Reeds, vroeg in den morgen kwamen de feestgangers uit alle oorden des lands met treinen en bussen de residentie Binnenst roo iden om zich te voegen bij de vele Hage naars, die er eveneens reeds vroeg op uit waren getrokken om zich van een goed plaatsje te verzekeren.. Reeds geruimen tijd voor het vertrekken van den Koninklijken Stoet van het Paleis ■kon men in het Noordeinde de troepen zien aanrukken voor de eere-wacht voor het pa leis of dienende om den stoet te openen en te sluiten. Onder het spelen van het „Wilhelmus" 'door de Kon. Militaire Kapel verliet de Ko ningin omstreeks 1 uur het Paleis, tenvij'l de eerewacht de gebruikelijke honneurs bracht. Op hetzelfde oogenblik werd door het opsteken van een vaantje, welk sein werd doorgegeven door de van afstand tot afstand geposteerde manschappen van de eerste artilleriebrigade, het teeken gegeven aan de op het Malieveld opgestelde batterij, bestaande uit 4 vuurmonden, om het eerste van de minuutschoten af te geven, welke gelost werden van het oogenblik af dat de Koningin het paleis verliet tot dat zij in het paleis zou zijn teruggekeerd. Onder het dreunen van het geschut zettè de stoet zich plechtstatig in beweging. Hij werd geopend door een commando ca valerie, ter sterkte van 75 ruiters, van het 2e regiment huzaren. Achter dit eere-escorte volgden in hun Staatsielivreien een rijknecht-majoor en twee rijknechts te paard. Nu kwamen een izevental gala-rijtuigen, die aan de staatsie koets der Koningin voorafgingen. Elk rij tuig was met twee paarden bespannen. Naast elk van de portieren van deze drie rijtuigen ging één lakei. Hierop volgden twee rijtuigen, waarin dc grootofficieren, volgens rang van benoeming gezeten waren. In het zesde rijtuig zaten de dienstdoen de grootmeesteres mevrouw H. Snouck Hur- m gronjc, geboren Jvr. van Tets, en de dienst doende dame du palais, mevr. M. Barones se van Harinxma thoe Slooten, geb. Baro nesse Harinxma thoe Slooten. In het zevende rijtuig bevond' zich de oppei'-cei'emonicmeester J. H. F. Graaf du mi Monceau. Naast elk der portieren van deze vier rijtuigen gingen twee lakeien. Nadat deze zeven rijtuigen waren voorbij getrokken kwam het groote moment: de Gouden Koets, waarin de Koningin gezeten was. Deze staatsiekoets was met. acht paar den bespannen. Naast elk paard- ging een koetsier, terwijl aan elke zijde van de koets •vier lakeien gingen. Rechts van de gouden koets, een .weinig achter het portier, reed de chef van het militaire huis, Hr. Ms. adjudant-generaal vice-admiraal F. Bauduin, terwijl op gelij ke wijze ter linkerzijde van de koets de gouverneur der Koninklijke Residentie, Hr. Ms. Adjudant i.b.d. Luitenant-Generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst reed. Naast «en achter - de Gouden Koets volgden ter paard de officieren der landmacht van het militaire huis der Koningin. De stoet werd gesloten met een comman do cavalerie ter sterkte van 75 Ruiters on der bev^l van een ritmeester en een viertal bereden marechaussees. Op het Binnenhof stond bij de Ridderzaal als eerewacht opgesteld een afdeeling van het korps mariniers, ter sterkte van 80 man met vaandel en met het. muziekkorps van de Koninklijke Marine. Bij deze eerewacht, die onder bevel stond van een kapitein, bevond zich de commandant van de afdeeling ma riniers, kolonel H. F. J. M. A. von Frijtag Drabbe. Terwijl dé kapel het „Wilhelmus" speel de, de eerewacht het geweer presenteerde en de vaandeldrager zijn vaandel diep deed nei gen, schreed de Koningin de trappen op van het bordes der Ridderzaal, waarvan de pe ristyle was overhuifd met een roodfluwee- len baldakijn met gouden franje. Zoodra de Koningin op den troon was ge zeten, schaarden zich de verschillende hoog- waardigheidsbekleeders volgens de daarvoor gebruikelijke regeling ter weerszijden van en achter den troon. Na de voorlezing van de troonrede verliet de Koningin op dezelfde wijze de Ridder zaal om zich te begeven naar het Paleis. Bij de poort, grenzende aan de Ridder zaal, hadden, der traditie getrouw, de leden van het corps diplomatique met hun dames zich verzameld om de Koningin bij het voor bijgaan een hartelijken groet te brengen. Zoowel op den heen- als den terugweg en bij haar terugkomst ten paleize juichte de dicht opeengepakte menigte de Koningin geestdriftig toe. igd Vorrink en Kupers over den in ternationalen toestand. Dezer dagen is in het gebouw Carré aan den Amstel te Amsterdam een groote, door de federatie van de S.D.A.P. bijeengeroepen openbare vergadering gehouden, waarin de IQ lieer E. Kupers, voorzitter van het N.V.V. en K. Vorrink, voorzitter van de S.D.A.P., ge sproken hebben over het dreigende oorlogs gevaar. rgJl De heer Kupers zette, naar de N. R. Ct. meldt, uiteen, dat niet alleen het fascisme hiervan de schuld draagt, in zooverre dit door de lijdelijkheid van de Europeesche lei) tlomocrafieën overmoedig geworden is. Wan- n i neer deze op den grondslag der Volken- na hondsgedachte krachtig waren opgetreden tegenover de verovering van Abessinië door v lalië, de herbewapening van Duitschland, den aanval van Japan op China, den op stand der nationalisten in Spanje tegen de G wettige regeering, de bezetting van Oosten rijk door Duitschland, zou Ilitler zicli nu niet zoo sterk gevoelen in zijn waan, dat hij aan de overheersching en de her-verdeeling owj van de wereld toe is. Tsjechoslowakije mag voo het echter niet als Oostenrijk vergaan; de and, pogingen van Chamberlain om den vrede te e li bewaren mogen niet leiden tot een opoffe- •ijk ring van het bestaan van dit land als zelf- standigen staat. Dit zou het begin van Duitsch- land's verder naar het Oosten op dringen zijn en het Westen zou vol- ach gen' aan Westersche landen moeten duidelijk m0.kenbaar maken, dat zij geen 'afscheiding Sudetenland van Tsjechoslowakije zijBzullen gedogen; en een internationale con- (ji ferentie zal alle grieven van Duitschland en Italië onder dc oogen moeten zien. Hierin is, aldus spr, de eenige mogelijkheid tot be- louci van den vrede gelegen. Waarschuwing aan de kleine nes landen. me De lieer K. VoiTink deed uitkoxnen, dat de Tsjechen tot elk redelijk ovei'leg bereid hin, maar dat het Hitier alleen te doen is arr Pni de oppcrheex*schappi.j op het Eux-opee- Sche vasteland en waarschuwde de kleine ar»den, dat zij geheel zonder bescherming ^^3-ullen zijn als zij zichzelf van alle Volken- A, condsverplichtingen ontslaan. Chambei'lain's vrede, zoo zeide hij, is niet onze vrede; in - een duurzamen vx-ede gelooven wij niet als rli'fll! ve.t'kregen moet, worden voor een altijd UiyUerugwijken voor geweld. Wij willen geen anti-fascistische bloc-vorming, maar hand- Uiiefflaving van de internationale rechtsbegin selen van den Volkenbond. Wij willen, dat de Nederlandsche nie regeei'ing niet tex-ugdeinst voor de mi afpersingspolitiek der fascistische dac|. staten; haar neutraliteitspolitiek mag ons in geen geval aan de zijde van het Derde Rijk brengen. Dexi vrede mag Chamberlain niet koo- pen met verkrachting van alle vex*- dragen. K ^Ze vrac*e *s Herstel van den Volken- 12 pond, herziening van de vredesverdragen en i; 1 er"att°rmle ontwapening, en hierbij mo- fG" de kleine staten geen wex-kelooze toe- aa !We,s zV]n- 10 r' bracht warme hulde M.,inJ verzet, van Benesj tegen de capi- bl voor ^et geweld, welke Engeland m thans opdringen wil, Motorrijder stort naar beneden. Leeuwen verhoogën de paniek stemming. Op het Lunapark aan de Rochussensti'aat te Rottex'dam staat o.a. eerx sensatiebaan, waarop eexi paar motorrijders gewaagde kunstjes vertoonen. Hun tent doet denkexi aan een enorm groot vat, van vele meters hoogte. De toeschouwers groepeei'en zich op een platfox-m, langs dexx bovenrand van dit vat, om griezelend te genieten vaxx liet schouwspel, dat zich in dat vat afspeelt. De motoiTijdcx's beklimmexi op den bodem hun fietsen, om dan in snelle vaart te gaan rondrijden. Hun snelheid maakt het hun aldus de N.R.Ct., mogelijk tegen den lood rechten wand van het vat op te rijden, zóó, dat zij vx-ijwël in horizontale positie komen. Steeds rondwervelend werken zij zich te gen den wand omhoog, onder het luide ge ronk van hun motoren. Maar dat is nog niet voldoende sensatie. Als zij eexxmaal goed en wel aan het rijden zijn, gaat onder in het vat een deurtje open en daaruit ko men twee leeuwen te voorschijn dat het een leeuwin met haar welp is en niet de wel zeer vervaarlijk er uit ziende leeuw, welke mede als een soort „boniseui"" voor reclamedoeleinden in een kooi voor cle tent zit, doet er minder toe. De motorrijders ko men daarop wat naar beneden, zoodat zij rond cirkelen, met hun hoofden bijna vlak hoven de leeuwenkoppen. Het publiek vindt dat hijzonder mooi en griezelt bij de ge dachte, als er nu toch eens wat gebeui'en zou, want de meesten zijn toch eigenlijk heimelijk juist daarom komen kijken. En Zondagmiddag is er wat gebeurd ymet het gevolg, dat het publiek in panischen schrik de tent is uitgerend, schreeuwend, gillend en om hulp roepexid, dringend en vechtend op het trapje, om toch vooral het eerst het veege lijf in veiligheid te kunnen bi-engen. En de vele bezoekei's van het lunapark die het tumult hoorden, zetten het onmid dellijk op een loopen, zonder dat men wist, wat er aan de hand was. Men had de leeu wen voor de tont zien zitten, men zag de toeschouwers uit de tent hals-over-kop vluchten en dus vluchtte men ook. het lu napark af, de Rochussenstraat in. De wan delaars kregen ook den schrik te pakken en ook daar zette alles het op een loopen. In een oogwenk tijcis deed het gerucht de ronde, dat een der leeuwen was los gebi'o- ken, wat in wijden omtrek angstige moe- ders bewoog haar buiten spelende kinderen haastig in huis te ontbieden. Intusschien was er, aldus de N.R.Crt., heel iets anders gebeurd; in plaats van de plaat te poetsen, had juist één van de leeuwen en wel het, welp je, het vertikt zijn kooi te verlaten. In de middagvertooning zou één motori'ijder optreden. Toen hij goed en wel vaart had, is het deurtje van de kooi geopend, waarop de leeuwin in het „vat" verscheen, maar haar jong scheen geen zin te hebben. De welp bleef liever in het hok voor de tent een dutje doen. Een assistent is daarop naar dat hok gegaan, om het jonge leeuwtje op te porren. In dien tusschen tijd bleef het deur tje van de kooi open staan. Blijkbaar heeft de motoiTijder dit niet gemeikt. Hij is al thans geheel volgens het scnsatic-px'ogram- ma al iager en lager gaan rijden, met het gevolg, dat hij tegen het openslaande deui'- tje is opgebotst en gevallen. Hij is er met een ontwiichten rechterschouder af gekomen, maar Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Zoon, Broeder en Zwa ger. COR, in den leeftijd van 16 jaar. Uit aller naam, G. ANDRINGA. M. ANDRINGA—1 Bakker. Barsingei-horn, 19 September 1938. Teraax-debestelling zal plaats hebben Donder dag n.m. '3 uur, n.t. Heden ovei'leed, tot onze diepe dx'oefheid, onze innig geliefde Dochter en Zuster, Echtgenoote van C. Ivangh, in den oudei'dom van 40 jaar. Fam. J. v. d. WALLE. Scliagen, 20 Sept. 1938. Hoep. de wereldtaal, kunt U dezen winter beoefenen. „La Verda „Stelo" organiseert een begincursus. Opgave tot 30 September bij C. DE GRAAF, Zandvaaxi,. A. C. KATER, Molenvaart 126. J. PRANGER, Schorweg 61. Te koop gevraagd: 2 KALVERSCHETSEN en 7 BIGGENMERKEN, Aanbiedingen met pi'ijsopgaaf aan J. VEL, Wicringeiwaard. Tevens te koop 30 ooilammeren omvattende de gemeenten Schagen, Zijpe, Anna Paulowna, Wieringer- waard, Barsingerhorn, Winkel, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, St. Maarten en Callantsoog, maakt bij deze aan de clientèle van hare leden bekend, dat krachtens besluit van hare vergadering Voor het Bestuurt P. VAN ZOONEN Te koop: Beste DEK RAMMEN, kunnen tot dektijd loopen blij ven. bij A. BELLIS, Schinkel- dijk, 't Zand. Te koop: 2 GELDE KOEIEN, bij S. WARNAAR, Langereis, Nieuwe Niedorp. Te koop: ZEEUWSCHE BLAUWE POTERS, goedgekeurd xnet A, bij R. BIJ- POST Wz., St. Maarten. Te koop: 15 JONGE FOKSCHAPEN, ook bij gedeeltexx. A. SCHAGEN, Aartswoud. TE KOOP: Houten Tent of Bergplaats, 5 btj 12 M2., gedekt met ijzeren golfplaten. Geschikt voor con sumptie-tent of voor bloembol lenbergplaats. Hij is geheel uit? neembaar. - 12 Pakkisten van 2.50 1., 40 bij 60 breed. Nieuwe Planken. H. SCHRIEKEN TEL. 1. SCHAGEN. Te koop gevraagd: groote en kleine partijen sjalotten, Jb. VAN DUIN, Meerweg, Am na Paulowna, Tel. 25 Breezand, koemest. te koop gevraagd. A. BORST, Meex-weg, Breezand, Tel. 17. Te koop: Een mooi KUIKALF, van beste afstamming. H, ERIKS, Groenveld, St. Maarten Te koop: Een z.g.a.n. zware PLATTE WAGEN, bij JAC. BAKKER Gz., Lange» reis, Oude Niedoi'p. Te koop: Puike GROENE ERWTEN, voor 13 ct. per kg. Aardbol? planten, 40 ct. per 100. S. VETH- MAN, Lutjewinkcl. Gevraagd. Een flink DAGMEISJE, of voor dag en nacht. Br. lett. M55 Bui', van dit blad. Gevraagd: ZIT-SLAAPKAMER, met stroomend water. Week ends afwezig. Br. letter M33 Bux'. van dit blad. Gevraagd: flinke werkjongen, bij C. DE GEUS, Stroet. Gevraagd: Flinke DIENSTBODE, niet beneden 20 jaai\ voor dag en nacht, bij B. OTSEN, Kol- lxorn. Gevraagd EEN DAGMEISJE, bij J. v. STIPRIAAN, Kolhom. het publiek, dat den i'ijder zag val len vlak bij de leeuwin, heeft niet veixler toegekeken en is er ferstond vandoor gegaan. Helpers van den motorrijder hebben de leeuwin haastig naar haar hök terugge jaagd, waarna de artist zich onder medi sche behandeling kon stellen. Des avonds x*eed de andere motorrijder in zijn plaats Onze boeren naar Argentinië Voor menschen zonder theoreti sche of practische kennis wordt de kolonisatie een mislukking. In een ondei'houd dat wij dezer dagen hadden met den secretai'is der Nedex-land- sche kolonie Ti'es Ai'rovos in Argentinië, den heer J. Verkuyl, vertelde deze ons, dat Tx'es AiToyos een economisch bloeiende cul- tuui'gemeenschap is met gunstige pei'spcc- tieven voor de toekomst. De heer Verkuyl gaf ons als zijn vast staande meening te kennen, dat er voor menschen, die over eenig kapitaal be schikken, en anderzijds voor jónge men schen, waarvoor plaatsing als knecht in den landbouw gezocht wordt in Argenti nië nog tal van mogelijkheden zijn om zich een zelfstandig bestaan te verwei'vcn, mits zij dan echter landbouwkundig onderlegd zijn of reeds eerder in den landbouw wei'k- zaam waren. Want de geschiedenis van Tres-Arx-oyos leex't eveneens, dat de menschen zonder lei ding en zonder pi'actische of theoi'etische kennis van het werk, dat zij willen aan pakken, tot mislukking zijn gedoemd en dat kolonisatie van dei'gelijke mensehen op niets "uitloopt. Vee-invoer op Texel stopgezet Met het oog op het heerschen van mond en klauwzeer buiten de gemeente Texel is in overleg met de verschillende landbouworga nisaties den invoer van vee tot nadere aan kondiging geheel stopgezet SCHAGEN record aantal leerlingen. Aan onze Handelsavondschool, aangeslo ten bij het Instituut voor Middenstandsont wikkeling, is voor het cui'susjaar 19381939 een ï-ecord aantal leerlingen ingeschreven, de vérschillenrle klassen worden bezocht door totaal 132 leerlingen, een aantal het welk in het 27-jai'ig bestaan der school nim mer bei'eikt is gewoi'den. In verband mét het groote aantal leei'lin- gen zijn de eerste cn tweede klasse gesplitst. Reeds twee jaar terug heeft onze Handels avondschool haar leerplan aangepast aan de Vestigingswet 1937, welke toen nog in vooi'bei'eiding was, in Juni van dit jaar heb ben dan ook de leei'lingen van onze Han delsavondschool deelgenomen aan het vol ledige examen voor het middenstandsdiplo ma. Het. thans bereikte record aantal leex-lin- gen bewijst dan ook ovei'duidelijk het ver- ti'ouwen dat men-terecht stelt in deze uit nemende middenstandsopleiding. Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA Esperanlo. De plaatselijke Espei'anto vei'eeniging „La Vei'da Stelo" besloot in haar jaax'vergade- ring ook dézen winter weer, naast den cur sus voor gevordéTdexi. een cui'sus voor be- ginnei's te houden. De belangstelling In voi'ige jax-en, wettigt de vei'ondex'stelling, dat er ook nu weer vol doende animo voor zal zijn. Het kan als een gelukkig verschijnsel worden aange- mei'kt, dat in dezen tijd, zoo vol oox-logs- di-eiging, de Espei'anto-beweging gestadig groeit, immers de studie van Espei'anto is niet alleen ontwikkelend, maar met .de pro pageering: „Esperanto-wereldtaal" beoogt men ook den opbouw van den wereldvi-ede. HEER-HUGOWAARD Naar wij uit beti-ouwbare bron vei'nemen is dr. F. C. Spierings te Heex-hugowaard be noemd als controleerend geneesheer hij den Raad van Ai'beid te 's Hertogcnlbosch. Als gevolg hiervan heeft hij ontslag aan gevraagd als gemeente- en schoolai'ts al- hiel'. Burgerl. Stand van 1219 Sept. 1938. Geboi'en: Geei'truida Martina, dochter van J. Groot en C. C., van der Gragt. Cornelis, zoon van J. Tromp en A. Mooij. Ondei'tx'ouwd: Geene. Getrouwd: Gcene. Ovex'leden: Sigobei'ta Alida Bakkum, d. v. J. Bakkum en J. Vreeker. Loop der bevolking 12 tot en met 17 Senk 1938. Ingekomen pei'sonen: Kokkes, Hendrik, van Heiloo I 107 naar G 177; Ranzijn, Geei-- truida M. C., van Bergen N.II. naar B 159; Appelman, Wilhelmus, van Stroet, Amers- foortscheweg 20 naar G 296. Vex'trokken personen: van der Veer, Abra ham I., van C 75 naar Wognum C 46. WIERINGEN Vex*mist een heex*eni'ijwiel. Gevonden een grijze ceintuur. Inl. hij den gem.bode. DEN OEVER. Verduistering Tegen zekei'e V. timmerman bij de Genie- werken alhier is proces-vei'baal opgemaakt ter zake van verduistering van gex-eedschap 0 Zij, die zich thans op de Schager Courant abonneeren, ontvangen de nummers tot 1 Oct. a.s. HARENKARSPEL „De Dobber". Zondagmorgen hield de vischclub „De Dobber" een hengelwedstrijd in de ring vaart om den polder Koete'nburg. In totaal werden 220 stuks gevangen, waai'onder 1 maathaax's van 19 cM. De uitslag was: le prijs P. de Vries, 37 st. 2e pi'. Jan Rijs 25 st., 3e pi\ E. H. Wind 24 st., 4c pi-, L. Meinema 21 st., 5e px\ D. de Wit 18 st., 6e pi'. Jb. Paai'lherg 17 st. Ti-oost prijs voor het minste gevangen W. de Vet met 7 stuks. De prijzen bestonden deze keer uit kostelijke eetwai'en, n.1. een rollade, tulband, worst enz. ROTTERDAM, 19 Sept. Granen en peulvruchten. Gerst. Chevalier f 7.75—8.15, idem winter f 7.407.70, haver f 66.50, rogge f 7.507.75, erwten, kleine groene f 910.25. Schokken. Erwten f 11.50 13.50 alles p. 100 kg. AMSTERDAM, 19 Sept. Binnl Granen (boei'ennoteering). Rogge f 7.25—7.50. Chev. Gerst f 7.257.75, winter- gerst f 77.25, Haver f 66.30. Duiveboonen f 95010.25. Paardeboonen f 8.258.75, gi'oe- ne Erwten f 8.509.50. Wij kei* vale ex-wten f 911, Mansholt vale Erwten f 1112.50, bruine mosterd f 1919.50, alles per 100 k. g. Karwijzaad f 10, blauw Maanzaad f 11 11.50 p. 50 k.g. WARMEXHUIZEN, 19 Sept. Gele nep f 5.uien, drielingen f 1.80, witte kool 0.90—1. Aanvoer: 200 Kg. gele nep, 252 Kg. uien, 26.700 Kg. witte kool. WINKEL, 19 Sept. Appelen 6—14, peren 416, druiven 15 16, tomaten 23, augurken 610, slaboo- nen 68, snijboonen 9—11, aardappelen 1.40 1.50, uien 1.501.60, per 100 pond. Andij vie 12, meloenen 1215, koanikomtmers 2 4, per 100 stuks. ALKMAAR, 19 Sept. Aardappelen f 2.40—3.30, aardbeien 13— 22, andijvie 1.40—3, appelen 512, augui'ken 412, bloemkool I 9.5015, idem II 47, bieten 0.60—2.60, druiven 1310, gele kool 1.202.40, groene kool 2.204.40, kropsla 0.502, knolseldeiïe 2,60, komkommers 1 5, meloenen 8—26, peren 6—19, prei 34.60, peterselie 1.20, postelein 0.180.34, rabarber 1.503.50, i'aapstelen 1.10, x'oode kool 1.50 3.30', seldex-ie 0.501.20, spinazie 0.160.67, snijboonen 1.60—3, dubbele spercieboonen 1.80—2.85, tomaten 2.10—3.40, uien 2.60—3, wortelen 1.50. boswortelen f24. PURMEREND, 20 Sept. Veemarkt. Koeien totaal 662 stuks: 350 vetite koeien 6470 ct. per Kg., geldekoeien 120185, melkokeien ISO—260, stieren 44 52 ct., 14 paarden f 90—200, 100 vette akl- veren 2848 ct. per Kg., 285 nuchtere kal veren 717, 214 vette vai-kens 5254 ct., 35 magere vax-kens 1835, 270 biggen 10—IX 950 schapen 1824, 60 bokken 313, S00 lammeren 912. BROEK OP LANGENDIJK. 20 Sept. Aanvoer: 18000 Kg. uien 1.80—2.30. driel. 1.601.80, grove 2.202.40, gele'nep 4.80—5, 4000 Kg. peen 22.40, 420 Kg. spericeboonen 12.2016.20, kroten 22.50. roode kool 1.60 —2.60, witte kool 0.90—1. gele kool 1.60-2.40 Savoyekool 3.30, 600 stuks bloemkool 10 10.60, 2e soort 2.20—2.40, 2600 Kg. tomaten: A 4.1—4,60. B 4.70. C 4.—. CC 4.—. 300 Kg. druiven: Frankenthalers 22-2027.50, 80 st komkommers 1.10. NOORDSCHARWÖUDE, 20 Sept. Aanvoer: 31GOO Kg. aardappelen: Schotsche muizen 2.60, grooten 22.20, r. duiken 1.50 —1.60, eigenh. 2—2.10. hl. dito 2.40—2.70, driel. 1.90, bevel. 1.80—1.90, uien 1.80-2, grove 2.30—2.40, gele nep 5530. 3000 k.g. Peen f 1.802.10; Spercieboonen f 1.80—5.20; 1900 k.g. Kroten f 1.10-270; 10700 kg. Roode kool f 1.3—1.60; 68400 kg. Witte kool f 090—1,20; 6200 kg. Gele kool f 1.502.40; 80 kg. Bloemkool f 6.60. 77700 kg. pootardappelen A 28-35 f 4,704.80 A 35-55 f 4.20.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3