lei HILLE'S ALBUM Jwrtis Landbouwfentoonstelliug te Alkmaar angri] lOtU De Jaarlijksche Landbouwten toonstelling van de Afd. Alk maar van de Holl. Mij. v. Land bouw. Het mond- en klauwzeer deed zijn invloed gelden. Gisteren had te Alkmaar de jaarlijksche tentoonstelling plaats van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Wel leek hel weer even wat dreigend, doch dat viel per slot. van rekening mee. Erger was het, dat tengevolge van hot heerschende mond- en klauwzeer nauwelijks koeien aanwezig wa ren. Weliswaar was de aanvoer van scha pen en varkens zeer groot, was de expositie van pluimvee en konijnen, van land- en tuin hou wgewassen, van bloemen en fruit in de Korenbeurs uitstekend verzorgd, het ge mis aan hoornvee bleef een schaduw wer pen over het feest. We mogen slechts hopen, dat de gevrees de veeziekte het volgend jaar zal hebben uitgewoed en dat dan de schade zal wor den ingehaald. De Wieringermecr was op de Korenbeurs schitterend vertegenwoordigd. De fraaie praalwagen, welke tijdens de jubileumfees ten te Amsterdam zoon uitstekend figuur had geslagen, en de machtige tractor, had ieders bewondering. De grooie kaart 20.000 H.A., gaf een duidelijk beeld van den rijken nieuwen polder. Uit de lange lijst van bekroningen ver melden we de volgende: VETVEE. Het beste en fijnste vette vee. A. vette koeien (niet afgewisseld): le pr. T. Kostelijk, Oudkarspcl; B. vette koeien (afgewisseld): le pr. Mosterd, Barsinger horn; 2e pr. D. Timmerman, Schagcn, pl. 3e kw. prijs; B. vette Schotten: le prijs K. Engel, Schagcn, pl. 1ste kw.prijs; D. vette kalveren: le pr. J. M. Groot, Alkmaar, plus le kw.prijs: 2e pr# J. C. Bruin, Burgcrbrug, plus 2e kw.prijs. FOKMATERIAAL, type Texelsch: 'A. Rammen, gcb. in 1935, of vroeger; B. Rammen, geb. in 193G: 1ste prijs M. Kant, Wcere, Winkel; 2e prijs A: Jb. Eelman Gz., Texel; 3e prijs B: Jb. Wetsteen, N. Niedorp; d. Ooien met haar in 1938 geboren lammeren: E. V.: S. v. d. Wal, Wecre, Winkel. e. Ooien met haar in 1938 geboren ramlammeren (2 of meer): 1ste prijs A. Brak, Sint Maarten. f. Ooien met haar in 1938 geboren ramlammeren (éen ramlam): 3de prijs P. Borstj Heerlmgowaard. g. Ooien (viertallen), geboren in 1936 of vroeger: 3de prijs A: A. Brak, St.Maar- ten. h. Ooien (viertallen), geboren in 1937: lste prijs B: K. Reijne, Barsingerhorn; lste prijs C: M. Kant, Weere, Winkel; 2de pr. B: W. v. d. Oord Cz., Barsingerhorn; 3de '$)fijs A: R. C. W'aiboer, Anna PauTownn. i. Ooien (viertallen) geboren in 1938 van één vaderdier; 3de prijs B: A. Brak, Sint Maarten. FOKMATERIAAL VARKENS. a. Drachtige zeugen, geboren vóór 1 Sept. 1936: lste prijs A: J. Borst, Heerhu- gowaard; lste prijs B: P. Borst, Heerliu- gowaard; 2de prijs A: S. Borst, Heerlmgo waard2de prijs B: S. Borst, Heerhugow. h. Drachtige zeugen, geboren na 31 Aug. 1936: lste prijs A: S. Borst, Heerhugowanrd lste prijs B: P. Borst, Heerlmgowaard; 2de prijs A: S. Borst, Heerlmgowaard; c. Zeugen, geboren vóór 1 Sept. 1936 m. biggen: lste prijs A: P. Borst, Heerlmgo waard; 3de prijs A: W. Keesom, N. Nie dorp. e. Zeugen, geboren na 31 Aug. 1936, doch Vóór 1 Sept. 1937, met biggen: lste prijs B. P. Wonder, Bergen, e.) jonge fokvarkens, geb. op of na 1 .Tan. 1938: 2de prijs A. P. Wonder, Bergen; 2de prijs B. S. Borst, H. Hugowaard; 3de prijs C. P. Zwakinan, Bergen. f.) beeren, geb. in 1936 of vroeger: 2de prijs A. B. Dapper, Burgervlotbrug. g.) Beeren, geb. na 31 Dec. 1936, doch vóór 1 Oct. 1937: 3de prijs C. S. v. d. Wal, Weere, Winkel. h.) Beeren, geb. na 30 Sept. 1937, doch niet jonger dan 6 maanden: 2de prijs B M. Kant, Weere, Winkel. WOLVEE. a.) Vachten van éénjarige lammeren: lste pr. A.: J. Donker Pz., lste prijs B: Jb. Clay Gz., 2de prijs A P. Borst; 2de prijs B. Wed. H Langedij ie b) Vachten van rammen van 2 jaar: lc prijs Jb. Druif, 2de prijs A.: W. Jimmink Hz., 2de prijs B: N. A. Koning, 2de prijs C: A. Brak. c.) Vachten van rammen van 3 jaar en ouder: lste pr. A: Wed. H. Langcdijk; lste pr. B: J. de Haan; 2de prijs H. ter Beek. Z1JPE Soldaten gevraagd. In Octobor a.s. zullen de personen, die in 1920 geboren zijn, voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven. Voor de aan gifte ter inschrijving zal in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeente secretarie op 10 October a.s. Voor een-goed doel. B. en W. hebben aan de Vereen, tot Werk verschaffing aan hulpbehoevende blinden te Amsterdam, toestemming verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente. Landbouwcursus. B. en W. dezer gemeente hebben wederom goedgevonden, dat door 't bestuur der afd. 7 ij pc, van de Holl. Mij. van Landbouw ge bruik gemaakt, wordt van een der lokalen der O. L. school te St. Maartensbrug voor het geven van een landbouwcursus, onder leiding van den lieer J. Leeuwen. Wat zal dat vee gezond worden! Vanwege de afd. Zijpe en O. van de Holl. Mij. van Landbouw en den Bond van Oud leerlingen van den Landbouwcursus te St. Maartensbrug zal dezen winter, bij voldoen de deelname, een cursus in voeding en ver pleging van vee worden gegeven, onder lei ding van den heer.1, Leeuwen te St. Maar tensbrug, welke cursus gegeven zal worden in een.der lokalen der O. L. school aldaar. OUDESLUIS. Gelukkig! Naar wij vernemen zijn de schapen van den veehouder J. Boots alhier, waarbij in dertijd rotkreupcl werd geconstateerd, t.iians van deze ziekte hersteld, zoodat. bestrijdings maatregelen kunnen worden opgeheven. WIEÏtlNGEItWAARD Holl. Mij. van Landbouw. In een gehouden vergadering van de afd. Wieringerwaard van de Holl. Mij. v. Land bouw onder leiding van den Heer P. Visser Az. waren 16 leden aanwezig bepevens den Heer P. Kislcinaker als vertegenwoordiger van bet hoofdbestuur. Van Dr. Schcy werd een dankbetuiging ontvangen voor de medewerking bij diens afscheid als Rijks Zuivelconsulent, De ove rige ingekomen stukken hadden voor 't meercndecl betrekking de agenda voor de algemeenc vergadering. P.ij de verkiezing van 2 bestuursleden werd de Heer D. Sleutel als secretaris her kozen. terwijl voor den Heer M. Blaauboer, niet. herkiesbaar, de Heer D. Rademaker werd gekozen. De Heer Ir. Lienesch zal aangezocht worden om hier weer zg.n. praat avonden te houden. Tevens zal ge tracht worden iemand te vinden die de wet op liet arbeidscontract nader uit een zet. Overigens werd het bestuur gemachtigd verder te handelen. Bij de behandeling van den beschrijvings brief ontspan zich een uitvoerige discussie over de verkiezing van een voorzitter, waar voor door ccnigc nfdcelingen in Z. Holland de Heer F. tien Hartog te Hoog Bloklam wordt aanbevolen. De afdeeling Wieringermecr stelt voor de Heer Huisman, sccr. der Maatschappij, voor welke functie deze bereids heeft bedankt candidaat te stellen als voorzitter. Het voor en tegen van deze functionaris als zooda nig werd ernstig besproken. In verband hiermee heeft het bestuur van de afd. Schagcn een bijeenkomst uitgeschre ven tegen Donderdag in de Beurs te Scha gcn. Tenslotte werd besloten het. bestuur te machtigen het resultaat van deze bespre king te benutten. Als lid vna het Hoofdbestuur in plaats van den Heer A. de Haan te Becmstcr zal de candidatuur J. Uitenthuis worden ge steund. Voor de verkiezing van een lid der finantieele commissie krijgt afgevaardigde vrij mandaat. Hierna sluiting. NIEUWE NIEDORP Bouw koolkoelhuisbewaarplaats. Naar we vernemen zal voor rekening van den heer van Essen aan de Langercis een koolkoclbewaarplaats worden gebouwd, voor zien van de nieuwste technische voorzienin gen, welke momenteel voor dit doel bestaan. Het werk is opgedragen aan timmerman Koopmans van Tcrdiek. De oude boerenwo ning en de hijgebouwen zullen worden ge sloopt. Werkverschaffing. Tc beginnen met ingang van Maandag 26 Sept. a.s. zullen eenige werklooze arbei ders uit deze gemeente geplaatst worden bij de centrale werkverschaffing in het Geestmcrambacht, (verbetering van den Westelijken proefpolder. LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. De kermis. De dricdaagsche kermis is weer achter den rug. I-Iet weer is vrij goed geweest, wat vooral Zondag tot vrij veel bezoek aanlei ding gaf. Er waren meer vermakelijkheden dan dit in vorige jaren het geval placht te zijn. Dat er veel vertier is geweest, zouden we durven betwijfelen: 't is hier de laatste weken feest op feest geweest en de finan- ciecle toestand van de tuinders, en daardoor ook die van anderen, is nog niet zoodanig, dat het er op een gulden niet aankomt. In de dansgelegenheden was het niettemin druk en de tooneeluitvoering door O.K.K. van hier in de zaal van den heer Kramer goed bezocht. Het verloot) van de kermis is gezellig ge weest. Booneninmaak. Bij de firma Kramer is voor den in maak weer een groote hoeveelheid boonen gearriveerd. Dit geeft weer heel wat werk. Tal van meisjes konden daarvoor in dienst worden genomen. Na de kermis komen de bijverdiensten ongetwijfeld velen te pas. Geen animo. In tegenstelling met vorige jaren waren er dit. jaar geen liefhebbers om deel te nemen aan de gebruikelijke kolfwedstrijdcn. Na 5 dagen kolven is dit begrijpelijk. NOORDSCHARWOUDE. Een kostbare hoestbui. Dinsdagavond hooft de heer B. alhier, toen hij bij het café De YTiendschap aan den slootkant stond, en een hoestbui kreeg, een gedeelte, van zijn kunstgebit in de sloot ge hoest. Woensdag heeft men langen tijd naar 's beeren B.'s tanden gebaggerd, doch men slaagde er niet in, het gebit van den heer B. te completecren. Een dure hoestbui. Een tentoonstelling. Door de Ncd. Herv. Vrouwenclub is beslo ten om een tentoonstelling te houden van vervaardigde handwerken. Deze tentoon stelling zal gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk. WIERINGEN DEN OEVER. Visscherij. Met de palingvisscherij, die thans in vol len gang is, gaat het nog niet. bepaald naar wensch. Beziet men het enorm aan tal fuiken dat in de het I.Tselmecr langs bijna den gehcelcn afsluitdijk slaat, clan zijn de vangsten over het. geheel genomen verre van bevredigend. Ook is de visch lichter dan vorige jaren. Dinsdag werd er weinig over den afslag verhandeld, daar naar het oordeel van de visschers de prij zen te laag zijn on" ze daarom de visch ophouden. Woensdag werd er weer wat verkocht, doch daar de aanvoer niet groot is, was de handel nog stug. Bazar. Naar wij vernemen zal de Evangelisatie yereeniging alhier; dit jaar wederom een [JDAG r der Hier is het wei-doorwrochte werk ARTIS van niemand minder dan den bekenden dierencau- seur G. de Josselin de Jong met uitermate oorspronkelijk ingedeelden tekst van 112 pagina's en met ruimte voor 96 kleine en 8 groote platen van Sam van Beek, Kessler, Marburger, Herbert van der Poll e.a. Het is meer dan een bloote opsomming van de levende dieren van Artis. Het behandelt de dieren der Vlakte, van Bergen en Wouden, van het Hemelrijk, van het Water, terwijl een zeer merkwaardig hoofdstuk wordt gewijd aan de Evolutie. HILLE's album ARTIS zal den lezer eerbied inboezemen voor de veelzijdigheid in de natuur en tevens indirect onze honderdjarige klassieke dierenverzameling in de hoofdstad steunen. HILLE's album ARTIS behoort in ieders handen. Daarom stelden wij den prijs op slechts 50 cent bij Uw winkelier, of afgehaald aan ons Geschenkenkantoor, Keizersgracht 388, Amsterdam-C. (franco per post 70 cent, giro 55836 ZAANDAM). HILLE's Artisplaatjes alleen verkrijgbaar tegen inwisseling van bms, bedrukt met roode letter A. HILLE's beschuitontbijtkoektoast enz. B2 Y verl l verl ?n eb T d ing v Neder suith het ki (ma cl van 1 beg ilgeti bazar houden in de zaal van den heer Lont. Men denlkt. deze bazar in het laatst van October te houden» Nieuwbouw. Door den heer C. Koorn J. Vzn. is grond aan de Zwinstraat van de gemeente ge kocht, om aldaar een nieuw woonhuis te bouwen. ANNA PAULOWNA MIDDENSTANDSVERGADERING. Secretarie-ambtenaren zijn nu al vischboeren ook! Het belangrijkste punt dat de Midden- standsvereeniging bij don lieer Kossen in vergadering bijeen, behandel de was: de reisbonncn. Toch zullen we hierover slechts weing zeggen, want' de besprekingen leid den nog niet tot een resultaat. Vrij alge meen was men het er over eens, dat de winkeliers deze korting op hun winst niet kunnen missen. Nu eenigen met deze of een dergelijke attractie zijn begonnen, moe ten anderen volgen. Er dreigt een tegen elkaar opbieden in het aantal procenten dat wordt afgestaan m.a.w. een moorden de concurrentie. Men besloot ten slotte over dit punt nog eens gezamenlijk met de R.K. organisatie, de Hanze, te vergaderen, omdat alleen in samenwerking over de hecle linie valt te bereiken dat een einde aan dit kwaad komt of althans de gevolgen zooveel mogelijk worden beperkt. Van de commissie, gevormd voor bet aan bieden van glas-in-loodramen voor het nieu we raadhuis, kwam bericht in, dat het ver zoek om de levering van deze ramen, of zoo dit niet mogelijk was, provisie te gun nen aan een schilder ingezetene, niet voor inwilliging vatbaar was. Nadat de heer Zon verzekerd had, dat ook inwoners van Anna Paulowna door het Borgstellingsfonds waren geholpen en dat deze instelling wel zeker hulp verstrekt in gevallen dat men overtuigd is, dat de zaak levensvatbaarheid heeft, maar toch geen borgstelling of steun van andere zijde gekre gen kon worden, verleende de vergadering weer een subsidie van f 10.aan dit fonds. Aan de levering in natura door de ge meenten, zal zoo besloot men, weer aan dacht geschonken worden, zoodra de nieu we burgemeester in functie getreden is. Ze- verkoopen nu ook al gebakken schel visch- jes op de secretarie, vertelde een der mid denstanders. De voorzitter herinnerde ar vervolgens aan, dat 1 Maart 1939 dey afdeeling 25 jaar bestaat en het bestuur kreeg opdracht met voorstellen te komen voor een eventueelc viering van dit feit. Met den wensch, dat. de gecombineerde vergadering van neutrale- en RK. vereeni- ging die waarschijnlijk de volgende week gehouden zal worden, tot goede resultaten nlag leiden, sloot de heer Kaan de vergade ring. De nieuwe Juf. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan school I luidt: 1. Mej. A. G. van den Tooren van Alkmaar. 2. Mej. T. Zijp van Twisk. 3. Mej. J. J. Hoveling van Den Helder. Biljarten. De vergadering der biljartvereeniging werd geopend door den heer W. Alkemade en nadat de notulen van den heer C. Slik ker waren goedgekeurd, deed de heer P. Smit als penningmeester rekening en ver antwoording. De ontvangsten plus het sal do van het vorig jaar bedroegen f -44.75, de uitgaven f36.—. Het batig saldo is dus f8.75. De beeren P. Wilms en D. op 't Veld bevon den bij controle alles in orde. Enkele leden achtten het niet gewenscht dat de caféhouders een bestuursfunctie heb ben. De bestuursverkiezing bracht daardoor een geheel nieuw bestuur, n.1. N. Jonker, voor zitter, D. op 't Veld, secretaris en S. Wilms, penningmeester. Besloten werd de contributie te verhoogen van f 1.50 op f2.de groepsprijzen te stel len op f2.50 per persoon. Ook de prijs voor de hoouste serie werd op f2.50 bepaald, doch als de winnaar daarvan ook deel heeft in den groepsprijs, dan blijft de laatste f 2.50 in de kas. De wedstrijden zullen voortaan en te be ginnen met 5 October, op Woensdag plaats hebben. Bij de rondvraag werden nog aangenomen een voorstel-Gevers om de contributie op den eersten wedstrijdavond te innen; een voorstel-Op 't Veld om niet-leden niet aan de wedstrijden te laten deelnemen; een voor- stel-Smit om voortaan om 7 uur te beginnen en een voorstel-W. Alkemade, om ieder die zonder kennisgeving van een wedstrijd weg blijft, met f0.50 te beboeten. Hierna volgde sluiting. WINKEL Btêin Gezien het gunstig resultaat dat de R stÜ8 raliacommissie in voorgaande jaren hare tentoonstelling heeft gehad, verwat zij ook thans op de volle medewerking vainvof de burgerij te kunnen rekenen. ,v<?' def< Dorpsstraatbuurtcommisi P)r{ Dinsdagavond vergaderden de Dorpsstraallllen buurtcommissie in het café van den h«fan 8' Laan. Aanwezig waren 12 personen, voorzit! was de heer W. Keetman. Verslag werd gedaan van de tijdens de b jubileumfeesten gedane werkzaamhed) l09r (nkel bel Floraliacommissie. Dinsdagavond kwam de Floraliacommis sie bij den heer Laan bijeen ter bespreking van de werkzaamheden voor de a.s. ten toonstelling. In de eerste plaats werd de indecling be sproken. Waar verwacht wordt dat de be schikbare ruimte geheel benoodigd zal zijn, vcrcischt dit nogal eenigen tijd. De verdee ling van de vakken voor de Middenstands- tentoonstelling zal nog nader onder oogen worden gezien. Wat betreft het ringsteken werd vastge steld, dat gecostumeerd zijn niet verplich tend is en dat voor de mooiste costuums af zonderlijke geldprijzen zullen worden ge geven. Medegedeeld werd dat aan vrijwillige dragen f 83.55 was ontvangen, terwijl totale kosten der versiering f SI .02 haddr1® 111 bedragen. De verschillende versieringen i eveï1 ren door het goede weer in uitstekend P™5 staat gebleven en zijn met. zorg opgebor^he De rekening werd nagezien en in orde vonden. Gememoreerd werd de algeheele mei raag werking die van de burgerij was ontvang! ende De voorzitter wenschte zijn dank te betuig (tiee aan allen, die op de een of andere v hebben medegewerkt aan de werkzaam den. Burgemeester Zwart sprak als burgemeèiing ter en als voorzitter van de Oranjecomro erje( sie zijn dank uit voor het werk, dat voorloopige commissie heeft verricht. S ciaal wenschte hij een woord van dank richten tot de familie Keetman, die hij haar arbeid heeft bewonderd. Overgegaan werd vervolgens tot het der agenda: „Evcntueele oprichting definitieve commissie." De heer Span meende, gezien de volk zijn ge medewerking en het schitterend re? |or_( taat. der voorloopige commissie, dat opril ting van een definitieve commissie geffi tigd is. Ook de heer van Leersurn, alhoe' geen bewoner van de desbetreffende bui zou willen aanraden tot oprichting over gaan. De voorzitter constateerde dat de verg clering het hiermede eens was. Wel gat in overweging om indien deze wijk uitbi n ding, .zou krijgen de verschillende buurt >eft te splitsen. Een voorloopig bestuur, bestaande uit heeren W. Keetman, B. Span, L. Zander J. C. Wit werd hierna gekozen, waarna vergadering door den voorzitter werd sloten. «n, Bo ksta IS vloi V INSCHRIJVINGEN HANDELSREGlSflJ 1 13 tot 20 September 1938. Nieuwe Zaken: Anna Paulowna: bollenkweekerij en handel A. y. d. I Gzn. N.V., MolenVaart 379, benoeming curatiehoudcr. Schoorl: N. V. Algemeenc Risico Mij. Mercurius. Voorweg C 121; best gmg.

Schager Courant | 1938 | | pagina 8