In handen van een ronselaar De aflevering van varkens Belangrijke fusie in de paardenfokkerij De zijdeteelt ia oas land „Tc dom om gevaarlijk tc zijn" Geleerden kwamen bijeen Postvluchten op In| Radioprogrammi Twee Nederlanders naar hun land teruggevlucht. Zondagavond meldden zich op liet politiebureau te Geleen twee perso nen, zekere-E; D. uit''s Gravenhage, en C. P., geboren te Leeuwarden, en woonachtig te Utrecht, die om nacht verblijf vroegen. Zij verklaarden in handen gevallen te zijn van een ron selaar, dien zij te Oss ontmoet had den. Deze was in het bezit van een pas ten name van van G.. en had hen onder val- eche voorspiegelingen naar België meege lokt,. waarschijnlijk met de bedoeling hen dienst te laten nemen in een vreemdelin genlegioen. Per auto was van G. met de twee man nen over Brussel naar de Fransehe grens gereden. Hier roken de geronselden echter lont. Zij keerden toen te voet naar Brussel terug, een reis van twee dagen en twee nachten. Daar troffen zij een Ncdcrlandsche vrachtauto aan, waarmede zij via Tongeren naar Limburg gereden zijn. Aangezien zij niet in liet bezit van een bewijs van Nederlanderschap waren, had den zij de Belgische politie niet nader dur ven inlichten omtrent de door hen gedane ervaringen. Geld hadden zij evenmin bij zich. Van hun zakgeld ten bedrage van ruim vijftig gulden, was niets meer over. Veehouderijcentrale begint" mor gen af te nemen. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de Nederlandschc veehouderijcentrale op Dins dag a.s. een aanvang zal maken niet de af neming van de varkens van 150 kg. en zwaarder, waartoe zij zich heeft verplicht. Al deze varkens zullen in de drie weken vóór 15 Oclobcr in ongeveer gelijke wekc- lijksche declen worden afgenomen. De uit betaling zal geschieden naar het geslachte gewicht. Varkens afkomstig van boerderijen, waar mond- en klauwzeer heerscht, mogen ingevolge voorschrift van den veeartsenijkundigen dienst niet wor den geleverd. Degenen, die zich ver plicht hebben tot levering, doch een bewijs kunnen overleggen, dat op hun bedrijf mond- en klauwzeer heerscht, kunnen van hun verplich ting tot levering worden vrijgesteld. Bericht zal worden gegeven waar en op welken dag geleverd zal kunnen worden. Voorshands blijft de gelegenheid tot het opgeven van varkens opengesteld. Onder voorzitterschap van den rijksveetecltconsulent, ir. W. de Jong, is t« Arnhem Zaterdag de oprichtingsvergadering gehouden van de nieuwe vereeniging V.L.N. (Vcreeniging tot Bevordering van de Landbouwtuigpaardfokkcrij in Nederland) zijnde de veelbesproken en langgewensclite fusie tusschen de beide belangrijke warmbloed- stamboeken: Nationale Vereeniging tot Bevordering der Paardenfokke rij in Nederland en het Geldersch Paardenst a mboek. Ir. de Jong doelde mede, dat het in de bedoeling ligt eerst de vereeniging V.L.N. op te richten en de beide andere organisa ties te doen liquideeren, zoodat er begin 1930 voor S provincies des lands een hechte cn parate vereeniging voor het landbouwtuigpaard zal zijn. Bliikens de statuten zal de vereeniging In stand houden twee paardenstamboeken en wel: een voor het landbouwtuigpaard van het Groningsch type (S. Gr. T.) en een voor het landbouwtuigpaard van het Gel de rsdh type. Het ligt in de bedoeling, dat de nieuwe vereeniging na Koninklijke Goedkeuring p. 1 Januari 1939 hare werkzaamheden in vol len omvang zal kunnen beginnen. Voorzitterschap cn secretariaat zullen vooiioopig waargenomen worden door resp. de heeren H. A. van Beuningcn te Kerk- Avezaath en ir. J. S. Swicrstra te Utrecht. Een ongewensebte schoonzoon Met een mes bedreigd. 1 Een 22-jarige stucadoor uit de hoofdstad had sedert eenigen tijd omgang mét een nieisjè, wier vader, een 50-jarigen grondwer ker te Scheveningen woonachtig is. Deze was blijkbaar niet te zeer op zijn a.s. schoon zoon gesteld en had dezen dan ook onom wonden 4o' kennen gegeven, dat het tusschen hem cn zijn dochter maar uit moest zijn, hetgeen evenwel niet belette dat de liefdes banden des te nauwer werden aangehaald. Nu wilde het toeval; dat. toen de vader-Zon dagmiddag bij een oudere dochter, woonach tig in de Borgèrstraat. op bezoek kwam, hij daar het paartje eveneens aantrof. Het duur de dan ook niet lang of er ontstond een woordenwisseling, waarbij de vader plotse ling een mes trok cn daarmede den jonge man dreigde te dooden. Deze wist evenwel liet gevaar te ontwijken cn kwam er zonder letsel af. Intusschen was de politie gewaar schuwd, die den opgewonden vader arres teerde en naar liet bureau aan de Marnix- straat overbracht. Nadat aldaar proces-ver baal tegen hem was opgemaakt ter zake van bedreiging tegen liet leven gericht, is hij in voorloopigc bewaring gesteld. Voor de oude militairen Alfj. Pensioenbond verf/adert. De alge-mecne militaire pensioenbond hield Zaterdag in Amsterdam een drukbe zochtealgemeene vergadering. De voorzit ter, de lieer D. F, Brandwijk uit Bergen N.II., constateerde in zijn openingswoord een toename van het ledenaantal cn een gezond vereenigingsleven. Onder instemming der vergadering deed bij een ernstig beroep op de regeering en kamér, om zoo spoedig mogelijk tot. de gelijkstelling van oud en nieuw gepensio neerden over te gaan. Eenzelfde beroep werd ten aanzien der weduwenpensioenmi gedaan. Auto op motorfiets gebotst Twee gewonden te Groningen. Gisterochtend om negen uur heeft, zich op den Frieschen straatweg te Groningen een botsing voorgedaan tusschen oen auto, be stuurd door den lieer J. C. v. d. B., cn een motorfiets, waarop gezeten waren de berij der J. V. cn de duopassagiere mej. Y. B., allen uit Groningen. De motorrijder' had 't verkeer van rechts geen voorrang verleend. Hij kreeg ernstige verwondingen aan de handen. Mej. B. werd tegen end grond ge slingerd en liep ernstige verwondingen aan het achterhoofd op, terwijl zij voorts een zenuwschok kreeg. De auto ramde een straatlantaarn en een verkeerspaal, doch de inzittenden bleven ongedeerd. Beide slacht offers zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Hagenaars in de loopgraven Schuilloopgraven op schoolspeel- plaatsen. B. en W. van 's-Gravcnhage hebben thans aan den gemeenteraad de noodige machti gingen gevraagd, om, indien noodig, snel te kunnen overgaan tot den aanleg van schuil loopgraven op do speelplaatsen van alle scholen en op ecnigc andere plaatsen in de gemeente. Teneinde ervaring op te doen, wordt voorgesteld reeds thans enkele loop graven als proef aan te leggen. De kosten worden in totaal op f 160.000 ge raamd, welk bedrag bijna geheel aan in werkverschaffing gestelde wcrkloozen zal worden betaald. Voor rekening van de ge meente zal slechts f30.000 komen, de rest komt ten laste van het werklooshcidssubsi- diefonds. Eisch fegen hoofdredacteur van het Nationaal Dagblad Wegens beleediging van Minister Goseling. Tegen mr. M. M. Bost van Tonningen, hoofdredacteur van liet Nationale Dagblad eischtc de officier van Justitie te Don Haag jhr. mr. van Ascli van Wijck, Zaterdag j.1. wegens beleediging van minister Gose ling een geldboete van f 200.subs. 100 dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden, met een proeftijd van drie jaar met de bijzondere voorwaarde, dat, zoo lang verdachte werkzaam is bij bet Na tionale Dagblad, hierin geen artikelen van beleedigendcn inhoud worden gepubliceerd. Mr. Rost van Tonningen werd bijgestaan door mr. W. J. C. A. Nijgb, die betoogde dat bier niet: van beleediging van den minister sprake is geweest. De uitspraak is bepaald op 6 Oclobcr. ^ezoadkeld Is de grootste schot. Dikwijls bedenken, toe dit olieen, als loe ongesteld ztjn. 6n als we ons oolkomen gezond woelen, oergeten we het waak iweer. Dralsma won A3alkenburg's lewertroon kon 1l\a grootste schot helpen beioaren. K.L.M. weer naar Praag Naar de directie van de K.L.M. mededeelt zuilen, behoudens onvoorziene wijziging in den internationalen toestand, de diensten op Praag, Wcencn en Boedapest worden her vat. Gisterochtend is het K.L.M.-vliegtuig op den volgens de dienstregeling vastgestelden tijd vertrokken. Dit toestel heeft de post voor Centraal Europa meegenomen. Hot Tsjechische toestel, dat gistermiddag via Praag en Wcencn naar Boedapest had moe ten vliegen, is op Waalhaven blijven staan. Deze machine is gisteren weer naar Tsje- cho Slowakije vertrokken. Kiod jammerlijk omgekomen Onder vallende gierbak geraakt Toen gisteravond tusschen half acht en acht uur het vierjarige dochtertje van de familie A. Jenrier te Hoogland op de boer derij van den landbouwer D. van 't Kloos ter aan het spelen was, had het kind het ongeluk tegen een gierbak te loopen. Het gevolg was, dat de bak omviel en het hoofd van het kind verpletterd werd, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Kon. Ned. Landbouwcomité Op verschillende verbeteringen aangedrongen. In de vergadering van het Kon. Ned. Lanidbouwcomité is besloten zoo mogelijk verbetering te krijgen in de radioweerbe- richtgeviwg.- Stelling zal worden genomen tegen de opvatting, dat een protestantsch- christelijkc land- cn tuinbouwschool beslist, moet uitgaan van den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Wat de export van fijne zaden betreft, zal men trachten deze onder controle van de landbouwuitvoerwet te krijgen. Besloten werd in overleg met de regee- ringscommissarissen te trachten den afzet van inlandsche haver te bevorderen door middel van een export'preniie. Ontwikkeling in opgaanden lijn. Meermalen heb ik, aldus de voor zitter in zijn openingsrede ter gele genheid van de 9e jaarvergadering van de Nederlandsche zijdeteelt ver eeniging, er op gewezen, dat men zich nog geen juist begrip van de zijdeteelt heeft gevormd. Een alge meen ingevoerde zijdeteelt kan een gunstigen invloed uitoefenen op den economischen toestand van ons land niet alleen door de werkzaamheden aan het kweeken der rupsen verbon den, maar ook door den hieruit voortvloeienden handel in cocons, ruwe zijde, garens heb spinnen en verwerken hiervan enz. (Naar wij onlangs mededeelden is ook oa. in de Heerhugowaard een kweekei ij). Verschillende industrieën zifllcn onze zij de-garens bij voorkeur willen verwerken, ook handelaren van in ons land vervaardig de weefsels zullen gaarne afnemers zijn. Men zoekt in ons, land naar in Nederland vervaardigde weefsels. De oorzaak, dat de zijdeteelt, in ons land geen bedrijf van bctcckcnis is geworden, is zonder eenigen twijfel gelegen in de onvol doende opbrengst van den eoconoogst. Verheugend is hel besluit tot samensmel ting van den Ncderlandschen bond van zijdetéeltvereeni'gingen met onze vereeni ging, zejidc voorzitter tenslotte nog. om te besluiten met den oprechten wcnscli, dal de samenvoeging van alle zijdeteeltvereeni- gingen in den lande cn hun gemeenschappe lijk streven een gunstigen invloed moge uit oefenen op de waardeering door de overheid opende de voorzitter de vergadering. Mussolini houdt weer eens een van zijn bekende toespraken. Mussolini heeft weer eens een van die toe spraken gehouden, welke bekend staan om hun gezwollen taal. Zelfs twee op één mid- dg. Eerst te Vicenza, waarin hij o.m. zeide dat voor Europa sedert Vrijdag een week van afwachten en hartstocht was aangebro ken, dat men de fouten, in de Vredesverdra gen begaan, blijft handhaven en de volken van Europa daarom tegen elkaar ten strijde moeten trekken. Te Bclluno sprak de duco als volgt: „Kameraden, gij behoort tot een oud en zeer sterk ras, dat in alle tijden bewijzen heeft gegeven van zijn onbedwingbare waar de. Gij zijt dus bet best. toegerust om geheel en al fascist te zijn, daar fascisme steeds plicht, opofferingsgezinde)! geest cn verach ting van gevaar beteekent. Qnze tegenstanders van de andere zijde der Alpen (de Fransehe (red.) (ge j.) nog verbonden met voorbije ide ologieën, kennen ons niét. Zij ken nen ons niet en zijn te dom om gevaarlijk te zijn. Zij laten zien ten minste een kwart eeuw ten achter te zijn. In deze kwart eeuw heeft Italië zich in vier oorlogen gestaald reden waarom wij ook toekomstige oorlogen zullen winnen, reden waar om, toen 52 staten 'te Genève, onder voorzitterschap van den t.egenwoor- digen president der republiek Tsjecho-Slowakije (gefluit)... Ook uw gefluit, aldus Mussolini. wordt door de wereld gehoord. Toen, zeg ik, 52 staten bijeen kwamen om sancties tegen Italië te dccretecren, heb ik geen oogenblik getwijfeld aan de overwinning van den moed van hot Tlaliaanschc volk. Toen gin gen belachelijke alternatieven rond: boter of kanonnen. Wij hebben toen gekozen Wat? De menigte roept: „Kanonnen." Doch zelfs kanonnen van het hardste staal waren slechts dood materiaal geweest, indien er niet even gestaalde mannen ach ter hadden gestaan. Deze mannen bestaan. Zij wonen van de Ligurische Alpen tot op rie eilanden, tot aan de grenzen van de woestijn. Deze mannen staan onder het toeken van den lectorenbundel en zijn steeds tot den strijd bereid. (Luide toejui chingen.) Het internationaal congres voor malaria en tropische ziekten. In het Koloniaal Instituut is Zaterdag het internationaal congres voor tropische ge neeskunde en malaria geopend. Professor Grijns, een der grondleggers van de vitaminoleer (de leer der levenwekken de stoffen) hield een groote rede, waarin hij een overzicht van de bestrijdingsmethoden tegen tropische ziekten gaf in de laatste vijftig jaar. Wanneer men een lijst van tropische ziekten van voor vijftig jaar vergelijkt met een lijst van thans, blijkt, dat de lijst lan ger is geworden. Men heeft namelijk ver schillende zioktcn weten te onderscheiden, welke men vroeger met elkaar verwarde. Bovendien is het aantal bestrijdingsmidde len in^iog sterkere mate toegenomen. Over al zijn openbare gezondheidsdiensten ont staan en meer en meer begint de inheem- sche bevolking de- Westersche medische wetenschap te waardcercn. Professor Swcllengrebel, voorzitter van het malariacongres, zeide. dat elk land zijn malariaproblccm heeft en dat op zijn eigen wijze moet oplossen. Dat beteekent echter niet, dat men zich als door waterdichte schotten gescheiden moet voelen, want om deze afzonderlijke oplossingen te bereiken, blijft in de eerste plaats samenwerking geboden. Minister Weiter spreekt. Minister Wélter sprak de openingsrede uit en herinnerde er aan, dat de bestrij ding van tropische ziekten hier te lande reeds vroeg ingang vond en schetste hoe de Westersche geneeskunde zeer veel kan doen de nooden der inheemsche bevolking, ver oorzaakt door tropische infectieziekten, te lenigen. Ti 7ertnk m Aaaktu heenreis) |sinüap. 25 Sept|Band. Ss, (tïïSïïw iAlhene 25 Sept.|A-dam25S, (Tempre"1 |,odhp- 25 Sept |BasrallS! Omreis) lBelprad.25SarlAlex.25sJ (tcrupreis) |M=dan 25 Sept. |Ranp. Relletje in de hoofdsi Politie kwam te Zondagavond stond op den hoek Hl sclie straat—Keizersgracht,, te Amstei wederom een groepje menschen, dal, zii ledig hield niet een levendige discussie don internationalen toestand, waarbij i moederen langzamerhand over en wee danig verhit werden, dat de vuist te pas moest komen. Een van de du- ontving van zijn opponent een geven uppercut, waardoor hij bewusteloos viel. Toen eenigen tijd later de politii scheen om de menigte te verspreiden, h zoowel aanvaller als aangevallene ve nen. Goering volkomen hersteld De veldmaarschalk onli w eer. Naar de behandelende geneesheer deelt, is veldmaarschalk Goering thans komen hersteld. Hij bevindt zich o; oogenblik in Oosf-Pruizen, waar hij dagen koning Boris van Bulgarije lol had. De koning is gisteren per vl« naar Berlijn gereisd. S E JiOli stei yee jnei Stri op slee laat yoo Am mei Als nev gen niet nut een die aai Scl der BA C van iel? tett por stel dcll Bar ge rl eciif voo: hot dat O 't v, E' tciT yci mal zwa den YCI Eoo kon al I kan niet O V Koe ivec met een bra DINSDAG 27 SEPTEiMBER 1938, Hilversum I, 1875 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om ca. 8.15 Bs 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het Omroeporkest. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.15 Berichten, hierna: het AVRO-A: mentsorkest. I.00 Het ensemble Bert van Dir.teren f mofoonmuziek. 2.15 Het Omroeporkest. 3.00 Declamatie. 3.25 Disco-Variété. 4.00 Vioolvoordracht met pianobegeleidi: 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Het AVRO-Aeolian-orkest. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.45 Causerie: „De drie verkeersdagen 7.00 Het AVRO-Dansorkest en soliste. 7.30 Boekenhalfuur. 8,00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Het AVRO-Amusementsorkest. 8.45 Zang met orgelbegeleiding. 9.15 Radiotooneel. 9.45 De Twillight Serenaders. 10.20 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP, hierna: Racz Be «cn Zigeunerorkest. H.4012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 801,5 en 415,5 m. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 KRO-orkest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 KRO-Kamerorkest. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Melodisten en solist. 5.456.05 Felicitatiebesoek. 6.10 Vervolg concert. 7.00 Berichten, 7.15 Causerie over Dr. Ariëns. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Stedelijk Orkest van Maastricht. 9.00 Het Unica-Ensemble. 9.20 KRO-Orkest. 9.50 Het Unica-ensemble (Vervolg). 10.10 Gregor Serban en zyn Roemee orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Boys en solist. II.1012.00 Gramofoonmuziek. de FEUILLETON. ETHEL M. DELl Verbaasd ging ze heen, maar ze was bljj hem in zoo'n goed humeur te treffen. Snel kleedde ze zich uit en trok daarna, om Ivor een plezier te doen, een blauwe japon aan, waarin hij haar altyd graag zag. Ze voltooide haar toilet met een enkel snoer parels, een cadeau van Ivor bij de geboorte van hun oudsten zoon. Ze kleedde zich graag zoo eenvoudig mogelijk, maar ze had smaak en ze wist hoe kleeren te dragen. Rose Masters keek met een bewonderenden blik naar haar. toen ze van de toilettafel op stond. „Your ladyship ziet er vanavond zoo mooi en zoo jong uit, dat U wel Uw eigen doch ter zou kunnen zijn." Molly moest lachen. „Maar Rose, wat een onzin!" „Onzin! Ik denk dat his lordship het wel met jne eens zal zijn." zei de onverbeterlijke Rose, „Hij voelt zich veel beter, is het niet, my lady?" „Ja, hij gaat vooruit," zei Molly. „Maar ik denk dat hij thuis toch wel gauwer geheel zal herstellen. Het weer schijnt nu voorgoed te zijn omgeslagen." Ze gaf Rose een vriendelijk knikje en ging de kamer uit. Ivor scheen in een feestelijke stemming te zijn en, hoewel er een flinke storm scheen te zullen komen opzetten en de wind om het huis huilde, kon dit zijn goede humeur niet in de war brengen. Hij stond voor het haardvuur en, toen ze bin nenkwam. riep hij uit: „Je ziet er vanavond al lerliefst uit, Mary. Kom eens hier, opdat ik je goed kan bekijken!" Hij trok haar naar zich toe en keek haar aan met onverholen bewondering. „Je ziet er nu jonger uit dan op de dag dat ik met je trouw de". „Werkelijk, Ivor?" vroeg ze verlegen en ze bloosde als een schoolmeisje. Eerbiedig kuste hij haar op haar voorhoofd. „Ik heb een gevoel alsof dit onze bruidsnacht zal zijn," zei hij. „We zullen champagne be stellen dat hoort er bij." Zijn woorden verwarden haar. Hij was heel goed voor haar geweest, al dien tyd in Tregant, maar zooals vanavond had hij nog nooit tegen haar gesproken. Glimlachend zei ze: „Ik ben blij dat je weer zooveel beter bent." „Ja, ik ben veel vooruitgegaan. Kom. liefste." Hij nam haar bij een arm en leidde haar de eetkamer binnen. Bij het licht van de lamp zag ze dat hij er veel levendiger en jonger uit zag dan veel jaren het geval was geweest. Aan tafel werden ze bediend door Awkins, die zich, gedurende hun verblijf in Tregant, in vele opzichten onmisbaar had weten te maken. Aan het einde van de maaltijd, nadat ze alleen waren gelaten, hief Ivor zijn glas op en zei: „Zullen we nu drinken op de toekomst, lieve, en op alles, wat zy ons moge brengen?" Ze voelde een felle pijn in haar hart ze kon deze toast niet drinken met hem. Maar toen ze hem aankeek, hief ze zonder een woord haar glas op en bracht het naar haar lippen. Hij greep haar linker hand en hield die vast terwijl ze dronken. „We hebben een mooi leven samen gehad," zei hy. „Ik ben niet blind voor alles, wat je voor me gedaan hebt en nog doet, Mary. Myn lieve, ik dank je daarvoor." Hij zette zijn glas neer en kuste haar hand. Stil zat Molly daar. Vaag glimlachte ze tegen hem, maar spreken kon ze niet. Een plotselinge windvlaag rukte aan ramen en deuren, alsof ze zich met geweld toegang wilde verschaffen. Molly kromp in elkaar. „Wees niet bang!" zei hij. „Het zal een stormachtige nacht worden, maar we. zyn hier veilig en goed beschut. Drink je glas leeg, lieve, en laten we van tafel gaan." Gehoorzaam dronk ze haar champagne en stond toen op. Hij hield de deur voor haar open, die toegang gaf tot de zitkamer en ze ging hem voorbij en liep ®p het vroolijk knappend haardvuur toe. Maar hier was het loeien van den storm nog veel duidelijker hoorbaar. De regen sloeg met vlagen tegen de ruiten en on ophoudelijk beukten de golven de rotsen. Molly stond op het haardkleed, haar gezicht naar de vlammen gekeerd. Onwillekeurig hui verde ze. Beschermend legde Ivor een arm om haar schouders. „Je bent toch niet bang, liefste?" vroeg hy. „Nee, oh nee! Bang ben ik niet. Maar die storm maakt me nerveus. Zullen we ons spel letje schaak spelen en trachten het noodweer buiten te vergeten?" „Zooals je wenscht, lieve," en Ivor trok het tafeltje naar zich toe, waarop de zorgzame Awkins alles reeds had klaar gezet. Ze speelden met hetzelfde eindresultaat als altijd, behalve dat Ivor ditmaal de overwinning nog spoediger behaalde dan anders. „Ik geloof dat ik vanavond al heel dom speel," zei Molly. „Het is meer dan genoeg dat je lief bent," zei hij en hij keek haar bij deze woorden lang en opmerkzaam aan. Toen vervolgde hij: „Je vroeg me wie onze gast zou zijn. Nu, mijn lieve, dat zal ik je vertellen. De gast is er al hier in myn hart en haar naam is liefde." Onwillekeurig kromp Molly in elkaar, maar hij merkte het niet. Ze was bezig de schaak stukken op te bergen en hield haar blik neer waarts gericht. Zacht sprak hij verder: „De laatste jaren was ik misschien wat minder attent voor je wat onverschilliger, maar dat is nu heelemaal voor- by. Mijn ziekte heeft my de oogen geopend. Ik heb je nooit zoo lief gehad als nu en daar om wil ik je weer in mijn armen houden, myn eigen liefste vrouw! Ik wil weer opnieuw be ginnen en ditmaal zal het mooier zijn, dat ik nu nog meer van je hou. Begrijp je Molly had onwillekeurig een beweging schrik gemaakt en tegen het tafeltje gestoi Twee schaakstukken waren op den groni vallen en ze bukte zich om ze op te i Toen ze de stukken gevonden had, deed in de doos en sloot die. Daarna zette ze schaakbord weg. Toen hief ze heel langzaam haar oogen i hem op en keek hem vast aan. Ze was bleek geworden. „Denk niet dat ik je niet naar waarde weet te schatten," J „Maar, Ivor, ik hoop dat je het me niet k* leemt, maar ik wilde hierover vanavond niet spreken. Ik ben heel moe en ik zou gaan rusten." „En zou je niet in mijn armen kunnen: ten?" vroeg hij. Zenuwachtig krampten haar vingers samen. „Ik heb een zorgelijken tijd d« maakt," zei ze zacht. „Ik zou zoo graag dat je wat geduld met mij had, Ivor. Hei zooveel beter zijn." Zijn blik versomberde en op den o: heerschzuchtigen toon zei hy: „Ik dacW we, voor we hierheen kwamen, een afs',- hadden. Vind je dit wel fair?" Ze was plotseling opgestaan: ze had van hem afgekeerd en, in het vuur st» smeekte ze: „Oh, Ivor, heb toch medelij met me! Je begrijpt het niet!" Wordt vervolgêl

Schager Courant | 1938 | | pagina 2