Dramatisch eind van Hollandia- Helder Goed spel van Beverwijk Voetbalmenu Texel was sterker, maar MFC won Een 43 nederlaag na een 31 voorsprong. Een volkomen falen van scheidsrechter Kareis heeft de altyd zoo spannende kamp tusschen Hollandia en Helder in het laat ste kwartier doen ontaarden in een gooi en smytparty, waarvan niet minder dan 5 spelers het slachtoffer werden. Wat ir.oet men ènders zeggen, dan een wed- gtryd waarin Helder de aanwezige reserves opgebruikte en toch neg met 9 man, zegge negen wan, na afloop 't veld verliet. Het begon mèt Teeckelenburg, die pl.m. «n kwartier voor 't einde, toen Helder nog met 3—1 leidde, wegens een blessure 't veld moest verlaten, terwijl in dit laatste kwartier Godschalk en Gast zijn voorbeeld helaas hebben moeten volgen. Godschalk, die voor open doel stanade, op zeer unfaire manier van den bal werd gewerkt en Gast, die na een botsing eveneens niet in staat was ver der te spelen. Doch ook by Hollandia was 't in dit laatste kwartier stuivertje wisselen. Linksbinnen en ;"|J rechtsbinnen moester, beiden vervangen wor- Zeer slechte leiding. Dit alles, deze werkelijke tragedie, zooals onze overzichtschrijver Zater,dag zeer profe tisch voorspelde, kon niet geheel op rekening der spelers zelf worden geschreven. Want daar stond een scheidsrechter in het veld, die er letterlijk niets van terecht bracht. Het wordt noodig tijd. dat de K. N. V. B. voor dergelijke wedstrijden meer capabele referees 't veld stuurt, dan kunnen dergelyke excessen tenminste voorkomen worden. De wedstrijd kt ^Blve was voor rust 't aanzien ten volle waard, leider toch was, na een aanvankelijk aarze- end begin, veel beter op dreef, dan tegen {SC. Nu zag men vaak het aan de wit jakken zoo eigen fraaie positiespel, waardoor Hol- anclia volkomen overspeeld werd. Na onge- reer een kwartier spelen culmineerdé dit iverwicht in een prachtig doelpunt van v. d. wi Bogacrde, die een goede voorzet van Hoebe rh ineens inkogelde. En nauwelijks drie minuten later stond het eeds 20, dank zij een formidabel schot >an Hoebe. waarnaar de Holl.-keeper ver- ;eefs uitviel. ilii" De Horineezen gaven den moed echter niet -D op en aangezien beide ploegen met aanvallen- len spil speelden (een unicum tegenwoor- inldig!) kon men nu genieten van een snelle t open wedstrijd, waarbij beide doelen beurte- ings in gevaar kwamen. Twee minuten voor de rust scoorde de Vechtsbinnen van Hollandia met een goed echot onhoudbaar tegen. 21 met de rust. Ql In de tweede helft begon Hollandia over- ^Bonderend. Helder werd geheel in de verde diging teruggedrongen, doch De Jongh was m bleef ongenaakbaar en zoo kon 't gebeu ren. dat het niet Hollandia was, doch Helder, lat na 20 minuten spelen den voorsprong ver- [rootte. Alweer was het Hoebe, die een cor- er van Siersma goed inschoot (31). lifl Het spel verflauwde nu zienderoogen en n( liets scheen er op te wijzen, dat Helders ver- ;it iiende voorsprong nog gevaar zou loopen. Een misverstand tusschen Schotting en [enter gaf den Holl. middenvoor echter ge- 3genheid den achterstand te verkleinen. Nu ntbrandde de strijd opnieuw en helaas niet op de juiste wijze. Het werd een rauwe ver- ooning-, die niets meer met voetbal gemeen lad 10 minuten voor 't einde was de stand ?!(jk, alweer door aarzelen in de Helder- ichterhoede en terwyl Helder met 9 man ver reed vocht om toch nog een gelyk spel te evechten, was het Wolf de Jongh, die even voor tijd aan alle onzekerheid een einde naakte en onhoudbaar in eigen doei schoot. Zoo moesten de bezoekers het in hoofdzaak hebben van vlugge uitvallen. Ze deden dit met onloochenbaar succes, al kon men niet aan het gevoel ontkomen, dat ze met een en ander meer kregen, dan ze verdienden. Voetbal is en blijft echter het onberekenbare voetbal en zoo deelden de tegenstanders de punten. Al gelooven we, dat Alcmaria in den gang van zaken een zekere geruststelling kan putten. We blyven van meening, dat, zoo het in het vervolg even meezit, de ploeg der wit- hemden. die zeker tot de beste uit de compe titie behoort, nog wel van zich zal doen spreken. De wedstryd. Het spel was nog slechts een tweetal minu ten oud, toen de talrijke Alcmaria-aanhangers konden juichen. Een uitstekende voorzet van Keppel wordt door Hamstra prima ingekopt. De gastheeren leiden met 10. We zien dan West-Frisia enorm aanpakken om den geiykmaker te scoren. Keuris heeft het even zwaar te verantwoorden, het Alcmaria- doel ontkomt op het nippertje aan doorboring, totdat na omstreeks 10 minuten het zwoegen der gasten beloond wordt. Een harde schuiver belandt, buiten het bereik van Keuris, in het doel. Partyen staan gelyk. Successievelijk begint Alcmaria dan een zekere meerderheid te vertoonen. Het zou te ver voeren de tallooze doorbraken en uitstekend opgezette aanvallen te beschrijven. We kunnen volstaan met te zeggen, dat het er vele waren. We zagen prachtpasses, maar het West-Frisia- doel scheen dichtgespijkerd. Verschillende goede kansen gingen verloren, het andere deed de puik werkende doelman. West-Frisia bepaalde zich daarbij tot door braken, die echter daaraan kan geen twijfel bestaan zéér gevaarlijk waren. En zoo kreeg Keuris gelegenheid genoeg zijn capaciteiten te toonen, terwijl we met voldoening meenden te mogen constateeren, dat Maassen zich in zijn nieuwe milieu uitstekend begint aan te passen. Het is bijna half-time, we denken reeds de eerste helft met een gelijk spel te zien eindi gen. Keuris staat gereed een bal op te vangen, reeds denken we die veilig in zijn armen te zul len zien belanden, wanneer een West-Frisiaan, net op tijd, de bal voor hem wegkopt, in het doel! De gastheeren leiden met 21Enkele secon den later is het rust. Na de hervatting lijkt Alcmaria nog meer in den aanval. En de heeren hebben onmiddellijk succes. Van Wieringen loopt den doelman een bal uit de handen en het leer draait langzaam in het doel. Gelijk spel, 22! Enkele minuten later krijgt Hamstra prach tig aangegeven en op een wijze, die niets te wenschen overlaat, kanjert hij den bal in het doel. Wederom heeft Alcmaria de leiding. De witten komen er bovendien bijzonder in. Doch ook de West-Frisianen zitten niet stil, ze forceeren een corner. De bal belandt vrij ver in het veld bij een half-back, die onmiddellijk schiet. Door een kluwen van spelers heen vindt het leer zyn weg en ongehinderd suist het in het net. 33! Enorm komen de withemden nu opzetten. De gevaarlijk blijvende uitvallen der bezoekers be perken zich tot enkele weinige, maar... enkele malen spant het voor het Alcmaria-doel. Meer en meer echter nemen de witten het heft in handen. De uitvallen worden zeldzamer, maar gedoelpunt wordt er niet. Even voor het einde zien we een West-Frisia-back in het doel, naast de keeper staande, knielend, een hard schot houden. Dit staaltje was bijna typeerend voor het verloop van het laatste kwartier van den wedstrijd. Alcmaria krijgt een serie van corners toegewezen, doch het blijft 3-^-3. En als het eindfluitje weerklinkt, mag men gerust zeggen, dat West-Frisia een gelijk spel uit het vuur gesleept heeft. Het was een mooie wedstrijd, waarvoor aan beide partijen zeker lof mag worden toege zwaaid. Want om tegen een sterk spelend team als Alcmaria heden was een 33-stand te kun nen forceeren daarvoor moest ook West- Frisia spelen voor wat het waard was! i Alcmaria Victrix- West Frisia 3 3 Alcmaria en West-Frisia deelen de eer, maar de bezoekers slaakten een zucht van verlichting toen het eind signaal weerklonk. De talrijke bezoekers, die, aangelokt door het prachtige herfstweer, den tocht naar het Sportpark aanvaardden, hebben waar voor hun geld gekregen. Er werd daar een strijd uitgestreden, die tot het eind toe sensationeel en spannend was en waarvan de einduitslag, zoo het de wit hemden een beetje meer had meegezeten, gemakkelijk 63 in hun voordeel had kun nen zijn. Ze waren vrywel doorloopend in de meerderheid. Tegen het eind maakten we een complete belegering mee van het West-Frisia-doel, maar het winnend pun- tje werd niet ter wereld gebracht. Intusschen wekte het voldoening te kunnen vaststellen, dat de Alcmaria-aanval buitenge- SWoon gevaarlijk was. De gastheeren wisten kansen te scheppen en wanneer er daarvan biet meer dan drie werden benut, komt dit mede voor rekening van den rood-gelen kee per, die een vorm vertoonde, welke byna feno menaal mag worden genoemd. Hoeveel zeker schijnende goals hy er uit hield, valt nauwelijks te zeggen, doch het waren er vele. Het zwakste mj Alcmaria leek ons de middenlinie, waarin overigens Rootring een tiental minuten na het oegin moest worden vervangen. De invaller Godvlied deed wat hij kon, doch had er eenige moeite mee het hooge tempo te volgen. Dooreen genomen, gelooven we, dat het Alkmaarsche succes grooter zou zijn geweest, indien de sPelers kans hadden gezien de ballen meer te drukken. Daartegenover stond een West-Frisia. dat de °rmatie met voorliefde scheen te benutten n dat dit goed kon doen omdat de midvoor bHt v*eu5»e'sPeters, vooral echter de rechts- mten, zich ontpopten als gevaarlijke spelers. Beverwyk wint. Beslissende tweede helft. Na dezen eersten competitiewedstryd in eigen huis gespeeld moet zich wel een groote teleurstelling van den grooten Suc ces-aanhang hebben meester gemaakt. Laat ons voorop stellen, dat de B.-over- winning volkomen verdiend mag worden genoemd en er kan geen enkel excuus voor de S.-nederlaag worden aangevoerd. Beverwyk was de betere, ja veel betere ploeg, en komt als zoodanig de zege toe. Inderdaad, het spel van Succes liet dezen middag veel te wenschen over, in niets her kende men meer het fraai combineerende elf tal van vorige week. Wij mogen slechts uit de wetenschap dat Succes beter kan, de ver wachting putten, dat alles zich nog ten goede kan keeren. De eerste helft is beslissend geweest. Het overrompelende aanvalsspel der B.'s gepaard aan een goede techniek deed de S.-defensie in de eerste helft tweemaal zwichten en on danks de vele goede pogingen door Succes in de tweede helft aangewend om den achter stand in te halen bleef de stand onveranderd. Telkens weer stuitte S. op het door B. ge vormde verdedigingsbloc, waartegen geen kruid gewassen scheen. De wedstryd. Nadat S. had afgetrapt, kwam reeds dade lijk aan het licht, dat B. met de beste voor nemens was bezield. In een opmerkelijk hoog tempo spelend maakte B. direct een vlotten indruk, temeer daar de combinatie in alle linies uitstekend vlotte. Reeds in de eerste minuut moest de uit stekend leidende heer Augustijn B. een vrijen schop toekennen, die vanuit het middenveld genomen door den handigen middenvoor, juist werd overgekopt en weliswaar kreeg Succes onder dezelfde omstandigheden direct daarop een vrijen schop te nemen, welke nog een corner opleverde, maar daarmede was het ook voorloopig uit met S. De prachtig spelende B.-voorhoede vormde een geregelde bedreiging voor Succes. Toch kwam na ongeveer 10 min., toen Posthumus reeds verschillende malen had moeten Ingrypen, niet uit een der talrijke B- voor as. Zondag K. N. V. B. E.D.O.—H.R.C; Alkmaarsche Boys r West Frisia r O.S.V.Alcmaria Victrix. 1 J HelderSucces. SchagenWieringerwaard; Strand- f vogelsTexel; B.K.C.Nieuwe Niedorp; l D.T.SM.F.C. C S H.R.C. 2Z.F.C. 3. f H.R.C. 3—Helder 2. 1 N.-H. V. B. S Helder 3Schoorl 1Succes 2Oude- r C sluis 1; Koedijk 1—Petten 1; J.V.C. 1 —-H.R.C. 4. S Oudendyk 1SchagenHem 1V.C.L. 1; r C N. Niedorp 2Strandvogels 2; Hollan- diao 4Sporters 2. H.R.C. 5—B.K.C. 2; De Cocksdorp 1 C Helder 4; Watervogels 2H.R.C. 6; Tex. Boys 1Texel 2. Na rust kwam B.K.C. los tegen Watervogels Watervogels heeft het er opnieuw slecht afgebracht en behoort o.i. op het oogenblik tot de zwakkere zusjes van de afdeeling. Door diverse tegenvallers met spelers ziekte, schorsing kan Watervogels op het moment niet vergeleken worden met het elftal, dat vorig jaar geruimen tijd kampioensallures kon aannemen. De achterhoede bijv. eens het sterkste deel is al heel erg achteruitge gaan. mede doordat W. genoodzaakt was als rechtsback iemand op te stellen, die den ge- heelen zomer niet heeft gespeeld. Keeper Hol lander was verre van safe. terwijl Freek Been belangrijk beneden zijn kunnen van vo rig jaar bleef. In de halflinie, als geheel niet kwaad, is Leo Bosch nog immer een kracht van beteekenis. Toen hij na rust met Gerrit- setn omwisselde om te trachten den achter stand te helpen inhalen, gaf dit meer nadeel dan winst. We misten zijn stuwkracht in het middenveld en de BKC-verdediging was door de omzetting van Steinvoorde en Van Teulin- gen Jz., welke laatste dus weer rechtshalf spelen ging, heel wat hechter dan voor rust. Daar de Watervogels-aanval niet in staat bleek ook maar één snelle open aanval te be werkstelligen, hoefde Prins dan ook geen keer meer te zwichten. Toch had Watervogels nimmer zoo'n zware 62 nederlaag behoeven te lijden als BKC het spel had blijven spelen, wat zij in de eer ste helft vertoonde. Ook dat was verre van goed. De Polderschen hadden de allergrootste moeite met het harde drooge en daardoor springerige zandterrein en er werd vaak zoo getalmd, geknoeid en slecht geplaatst, dat het ons 10 min. na rust toe ging schjnen dat een gelijk spel misschien wel de bil- lijkste uitslag was. Vanaf dat moment is BKC echter geleide lijk los gekomen, vooral dank zij de kleine, maar voortref felijke gangmaker die zy in Jan van Wees bezit. In samenwer king met zijn broer Jaap op de buiten plaats, trok hij uitste kend profijt van Wa tervogels' zwakke ver dedigingshelft en het nog altijd felle schot van De Schipper deed de rest. Twaalf minuten na den aftrap gooide De aanvallen het eerste doelpunt tot stand. Er werd n.1. in wanhoop eenmaal zoodanig slecht teruggespeeld, dat de bal, kennelijk voor N. Koorn bedoeld, by den rechtsbuiten belandde, die naar binnen zwenkte en onhoudbaar scoorde. (01). Door de grootere technische vaardigheid van B. bleef het voor S., dat zich voorshands onmogelyk wist los te werken, hopeloos vechten. Eenmaal leverde het taai doorzetten van C. Lont een zeer gevaarlijke situatie op voor den B.-doelmond, waarbij op het nippertje werd gered, maar nauwelyks was de daaruit ontstane corner weggewerkt of B. zat meer voor het S.-doel, dat nu een ware belegering onderging. De bal werd steeds weer in den S.-doelmond geplaatst en met een handig trucje stelde de middenvoor den links binnen in staat van dichtbij te scoren (02). Succes moest alle zeilen bij zetten om nog erger te voorkomen. Het zag er dan ook vry hopeloos uit toen de rust met 02 inging. De tweede helft. Zonder ook in deze tweede helft het knappe spel van B. te kunnen benaderen, wogen de partijen nu beter tegen elkander op en kwam ook S. tot eenige goede aanvallen. Men wist althans tot het doel door te dringen, waar echter door het zwaar verdedigende B. van vlot aanvalsspel geen sprake kon zyn. De S.- middenlinie kwam nu goed achter de voor hoede aan en Iedema en Koorn konden met Posthumus, die ook in de eerste helft zulk prachtig werk had gedaan, de nu met 3 man spelende B.-voorhoede wel aan, al dient ge zegd, dat de overrompelende B.-uitvallen niet van gevaar ontbloot waren. Tegenkansen. Toen, met nog ongeveer een half uur te spelen, kwamen plotseling de tegenkansen. Het geluk was echter ditmaal niet aan Succes- zrjde. Alleen het feit, dat S. negen corners kreeg te nemen tegen B. slechts 2. wijst er op, dat Succes in deze periode duchtig van zich afbeet. Bovendien schoot C. Lont van ongeveer de penaltystip juist naast, een schot van Rijkers kon juist overgekopt worden, een vrije schop op den rand van het strafschop gebied ging juist naast, twee schoten van Jb. Ott, die Kuiper wegens militairen dienst verving, over. Op het nippertje redde de B.- keeper twee maal een schot van Schmitt. Men had dus aan pech geen gebrek. Ondanks dit alles kor het spel van S. weinig bemoediging schenken. Inderdaad, het waren kansen, zeer goede zelfs, zoo zelfs, dat met eenig geluk misschien nog een overwinning was bevoch ten, maar indien nu eens den vele door B. in dc tweede helft ondernomen verrasende uit vallen eenzelfdo geluk waren beschoren ge weest Schipper ineens op de vleugel, maar Jac. van Wees', voorzet werd door Been onderschept. Jan van Wees bemachtigde het leder echter en schoot onhoudbaar over alle hoofden heen in den bovenhoek (01). Rechtsbuiten Meere- boer passeerde niet lang daarna zijn bewa kers, naderde het doelgebied en schoot, ter wijl iéder een voorzet naar den vrijstaanden De Schipper verwachtte, plotseling met het linkerbeen in (02. Nauwelijks een minuut later kopte Marsman uit een corner een te- gengoal in het net (12), waarna de stryd tot rust weinig meer opleverde. Na rust hadden beiden een kleine omzetting voltrokken. W.-vogels was iets enthousiaster cn flink doorzetten van het binnentrio werd met een doelpunt van Hoogwoud beloond (2—). Na begon BKC er een schepje op te gooien. De verdediging was safe en in het middenveld heerschte na Bosch' verdwijnen naar de voor hoede eer.s te meer Jan van Wees. Na 14 min. bracht hy snel op, gaf een afgemeten trough- pass naar De Schipper, die met een flink schot scoorde (23). Negen min. later waag de Jan van Wees na een snelle dribbel, zelf een schot, dat Hollander wel terugsloeg, maar juist voor de voeten van den toeloopenden De Schipper, die weer raak schoot (24). Nu speelt alleen BKC. 't Wordt haast een tonig, maar weer is het Jan van Wees, die van achter af ophaalt en Jan de Schipper in staat stelt, na de backs ontweken te zijn, keihard in te schieten (25). Even krijgen we afwisseling als Van Teu- lingen Jz. te hardhandig verdedigt. Gerritsen neemt de penalty wel hard en laag. doch pre cies „op de man" en Prins kan redden. Tenslotte zet linksbuiten Jac. van Wees de kroon op zyn goede werk door alles voorbij te loopen en met een vliegend schot langs de paal, via Hollander's handen, het zesde en laatste doelpunt op zijn naam te brengen. De scheidsrechter was niet altijd juist in zyn beslissingen. Texel 1—M.F.C. 1 1—2. M.F.C. heeft, zooals algemeen werd voorspeld, de beide puntjes mee naar huis genomen. Texel heeft evenwel de overwinning niet cadeau gegeven, integendeel, den geheelen wedstryd waren de gastheeren, die aanmerkelijk sterker uitkwamen dan vorige week, in de meerder heid. Wel is nu ook weder de geringe schot vaardigheid van de voorlinie de oorzaak ge weest van deze onverdiende nederlaag, doch de Medemblikkers, die over een uitstekenden doel- verdediger beschikken, hadden dezen middag toch ook Fortuna niet weinig op de hand. Nog nauwelijks was de wedstrijd begonnen of reeds kopte De Graaf tweemaal zeer onfor tuinlijk juist naast en joeg Verheijen met een keihard schot rakelings een bal over het doel. Daarna zien wij M.F.C. een oogenblik in den aanval en ontstaat een moeilijke situatie voor het Texelsche doel, maar Beumkes zendt den bal het veld weder in. En de Medemblikkers worden weder in de verdediging teruggedron gen. Weder ontsnapt het doel der gasten nu herhaaldelijk aan doorboring, doch er wordt nu slecht geschoten door de Texelaars terwijl de keeper de goedgerichte ballen alle retour zendt. Niet lang voor de rust kopt De Graaf van zeer nabij een bal juist in handen van den keeper. Hoewel de krachtige druk op het doel der gas ten blijft voortduren, komt de pauze met blanco score. Na de hervatting heeft de wedstrijd aanvan kelijk weder volkomen hetzelfde aanzien als in de eerste helft, een krachtig aanvallend Texel met nu en dan een niet minder krachtigen tegenaanval en een met succes verdedigend M.F.C. Vooral de rechtsback der gasten speelt een uitstekende partij voetbal. Ongeveer twin tig minuten voor het einde komt vry onver wachts een doelpunt van M.F.C. van den links binnen Geus. Protest kwam over dit doelpunt van den grensrechter en van het publiek. Het zou een buitenspel bal zijn geweest. Wij willen ons in dezè zaak niet mengen. Een feit is even wel, dat de scheidsrechter dezen middag met zijn beslissingen (aan beide zyden) betreffende buitenspel nogal zeer onfortuinlijk was. Texel zet er nu alles op om den achterstand in te halen hetgeen na ongeveer 10 minuten gelukt door een mooi schot van P. Neyens, van grooten afstand gelost. Medemblik valt daarop zeer krachtig aan en neemt nu met een niet omstreden doelpunt van rechtsbinnen Geuseman opnieuw de leiding. Texel zet er alles op om opnieuw gelijk te maken, doch M.F.C. blijft met succes verdedi gen. Op het allerlaatste moment krijgt Texel nog een corner te nemen, doch deze levert niets op. Direct daarop klinkt het eindsignaal en heeft Texel den tweeden wedstryd in dit seizoen on verdiend verloren. Bij M.F.C. viel bijzonder op de linksback en le linksbuiten Schaap, die na de rust midvoor heeft gespeeld. Bij Texel was geheel de verdediging goed; Witvliet het best. In de middenlinie speel de vooral P. Neijens zeer goed. In de voorlinie waren ditmaal geen uitblinkers. Het komt ons vrij onbegrijpelijk voor, dat men daarin dit maal H. Ran niet had geplaatst. Helder 2 was te sterk voor Hollandia Helder 2Hollandia 2 30. De witte reserves heben wederom ge zegevierd, ditmaal met 3—0 over Hollandia 2. Feitelijk is het steeds Helder geweest, dat den toon aangaf. Reeds in de eerste minuut schoot De Leur r akelings ovef- en dtl her haalde zich verscheidene malen by denzelfden speler; wellicht had een voorzet meer resul taat gehad. Een enkele maal trekt Hollandia eens ten aanval, maar de Helder-achterhoede met Beekhoven aan 't hoofd is onpasseerbaar. Achtereenvolgens noteeren wij schoten van De Leur en Burger, maar de kleine Hollandia- keeper is uit het goede hout gesneden en redt de moeilijke situatie. Ook Byl wil het pro- beeren, zyn schot gaat naast. Als er onge veer 35 min. gespeeld is maakt één der Holl. backr hands. Quant benut de penalty onbe rispelijk (1—0). Hollandia gooit er een schepje op en Prins moet gandelend optreden. Een goede pass van Rottier heeft Bijl maar voor 't inleggen, maar weer is 't mis. Kort hierna is het rusten. Na de thee is eerst Hollandia in den aanval, maai' Smit werkt goed weg. Aan den ande ren kant mist De Leur een opgelegde kans. Na 1) min. is het weer Quant, die een pe nalty wegens hands afstraft (20), Nu wordt Helder toch wat productiever en de Holl.- keeper moet verschillende keeren saves ver richten. Toch lukt het Burger een voorzet van De Leur te benutten (30). Rottier wil het ook eens probeeren, maar de keeper redt weer. Bij Helder wordt Kok door Been ver vangen. Prins onderschept een voorzet van rechts en Voerman weet een kopbal juist over de lat te koppen. Kort hierop is 't eind© en heeft Helder 2 weer twee puntjes binnen. HRC IV-Helder III 5-3 In een goed gespeelden wedstrijd is het HRC 4 gelukt de tweede overwinning te be halen. In deze vorm spelend zal het gerust niet by deze twee overwinningen blijven, want het was een hoogstaand spel, dat HRC de bezoekers voorlegde. Niet dat de roodjes nu zooveel beter waren dan de witten, maar in tegenstelling met Helder had HRC geen zwakke plekken. De groote fout bij Helder 3 schuilt nog steeds bij de backs, ze staan voort durend op één lyn en wat erger is, ze missen ook nog wel eens. De roode midvoor Koster maakte hier een dankbaar gebruik van en dank zij zijn activiteit konden de roodjes vijf doelpunten fabriceeren. Toch duurde het nog 20 minuten voordat de midvoor der roodjes een pass van Van Doorn inkogelde. 10 minuten later maakte De Vries op zijn ééntje gelijk en Heineker gaf de witten zelfs met een goed schot de leiding (12). Nog voor de rust maakte Koster weer 22. Na de thee is het weer Koster, die na 10 minuten spelen profi teert van een misverstand van Brouwer en het is 32 voor HRC. Helder komt nu sterk opzetten, maar wat Heineker c.s. ook probee ren, het wil niet lukken. Hij HRC gaat het beter, achtereenvolgens doelpuntte rechtsbui ten Van Kralingen en rechtsbinnen De Graaf. Beekhoven die inmiddels naar voren is ge gaan, heeft een paar maal pech, toch weet Helder uit een strubbeling nog éénmaal tegen te doelpunten. Zoo komt het einde met een 53 overwin ning voor HRC. De wedstrijd, was vry forsch. JlaumteruiLi Wordt Budge prof.? Volgens berichten in de verschillende bladert zal Donald Budge, de officieuze wereldkam pioen der amateurtennissers, aan het eind van dit jaar zijn prachtige loopbaan als amateur afsluiten. Begin Januari zou hij in de Madi- son Square Garden zyn eerste partij als be roepsspeler tegen Ellsworth Vines spélen en daarna op een exhibition-tournee gaan. Er zou hem een garantiesom van 150.000 dollar ge boden zijn. De promotors zouden zich ook met Gene Mako, den partner van Budge in het dubbel spel, bezighouden. DONALD BUDGE, de sterkste tennis-amateur, die de wereld ooit gekend heeft. Mej. Mnrble kampioene. Wat nog nooit iemand gelukt is, heeft Do nald Budge volbracht. Hij heeft in een seizoen de kampioenschappen van Australië, Engeland (Wimbledon), Frankrijk en de Vereen. Staten gewonnen, een prestatie, welke uniek in de tennishistorie is en waarmede de Amerikaan nog eens duidelijk aangetoond heeft, de sterk ste amateur van het oogenblik te zijn. In den eindstryd van de Amerikaansche kampioenschappen t e Forest Hills versloeg Budge zijn landgenoot en dubbelspelpartner Gene Mako met 63, 68, 62, 6—1. In het damesenkelspel veroverde Alice Marble den titel door een overwinning op de Australisch© speelster Nancy Wynne met 60, 63. W-iefazMiejn, Geen Italianen in de ronde van Frankrijk 1939 Het Bureau van den Italiaanschen Wieier- bond heeft te Milaan vergaderd. Besloten werd om in 1939 niet deel te nemen aan de Ronde van Frankrijk. Het schijnt, dat de Italiaansche bond tot dezen stap is overge gaan in verband met de clausule, in welke den organisatoren de bevoegdheid gegeven wordt het reglement tydens den wedstryd te veran deren. Jan van Wees

Schager Courant | 1938 | | pagina 7