Critiek op Chamberlain Groote geestdrift in Egerland Nederland en Duitschlands koloniale eischen Beroemde dirigent gedwarsboomd Ds. Niemoeller houdt vol Ontginningswerken in Noord-Holland 10 October inlijving nieuwe troepen Post vluchten op Indië Kelderontploffiog te Rotterdam Uit het Engelsche Laqerhuis „De Tsjechen zijn op beschamende wijze verraden" ATTLEE AAN HET WOORD. Nadat Chamberlain zijn verklaring in het Lagerhuis beëindigd had, (zie ook de voor pagina in dit nr.) nam Attlee, de arbeiders- atgevaardigde, het woord. Deze zeide, dat, terwijl allen zich erdoor opgelucht voelden, dat er geen oorlog is gekomen, zij zich hier over niet onbezorgd konden verheugen. Dit is niet een overwinning ge weest voor de rede en de mensch- heid, het is een overwinning ge weest van het brute geweld", aldus Attlee. De gebeurtenissen der laat ste paar dagen vormen een der grootste diplomatieke nederlagen, die dit land en Frankrijk ooit te boeken hebben gehad en he& lijdt geen twijfel, dat het een enorme ze ge is voor Hitier." Attlee vervolgde, dat terwijl ieder erken de, dat de minister-president zich groote in spanning had getroost, en dat hij de man was, die den vrede had gered, hij ook de man was, die hen in gevaar had gebracht. Het waren de Tsjechen, die den vrede in Europa hadden bewaard. Zij hadden prach tige zelfbeheersching getoond en de meeste menschen in Engeland geloofden, dat de Tsjechen op beschamende wijze verraden zijn. Hun eminente president was een groot patriot, een groot Europeaan. Hij was door de Duitsche leiders op smadelijke wijze be lasterd, doch had zich nimmer verwaardigd om te antwoorden. „Zijn geheele gedrag heeft het ver schil laten zien tusschen een be schaafd man en een gangster." „Europa, aldus Attlee, leeft thans onder voortdurende dreiging van wapengeweld, en daarom kunnen vele mensohen zich op het oogen- blik niet gelukkig voelen. Zij voe len, dat geweld en het kwade een ontzaglijke overwinning hebben be haald", Spr. betoogde, dat men getuige is van het verval van de wereld. In de eerste plaats was er de nalatigheid in het behandelen van de uit de vredesverdragen voortvloeiende politieke en economische kwesties, en daar na kwam de nalatigheid in het tegengaan van het geweld en het beperken van agres sie. De positie van de Soviet-Unie was steeds duidelijk geweest, doch zij is nooit geraad pleegd. Bij de Fransche regeering heeft men groote weifeling kunnen zien. Indien men Tsjechoslowakije niet wilde steunen, had men het dit land moeten zeggen. Attlee wenschte te weten, welke bescher ming er zal komen voor de minderheden wat de aard en de waarde van de Britsche ga rantie was, en waartoe Chamberlain Enge land had gebonden. Sedert Eden was afge treden. was Chamberlain zijn eigen minis ter van buitenlandsche zaken geweest. Dit was gevaarlijk, want men zou zoo den in druk kunnen krijgen, dat Engeland evenals Duitschland en Italië slechts bij monde van een enkeling spreekt. Als Hitier eens om Sumatra vroeg? Attlee verklaarde, dat Chamberlain de dupe is geworden van de dictators. Alles wat men thans in do plaats van bondge nootschappen en collectieve veiligheid had. was een belofte van Mussolini en een belofte van I-Iitler. Wat zou de premier zeggen, als I-Iitler thans om den Belgischen Congo vraagt? Veronderstel, dat hij alleen maar vraagt om den Belgischen Congo of Nederlandsch Su matra. boe zou men daar dan tegenover staan? Een vier-mogendhedenpact is beslist gevaarlijk, omdat Engeland de ten achter gestelde partij zou ziin in een pact tegen de vrijheid, en het Britsche volk zou deze niet hebben. De premier is overtuigd van den goeden trouw van Mussolini en Hitier. haat deze dan blijken door het opgeven van plannen tot agressie en bet deelnemen aan een con ferentie tot het opbouwen van een nieuwen Volkenbond. Het werkelijke vraagstuk, zoo besloot Attlee, is. wat kunnen wij doen voor de toekomst van de menschheid? Verklaring van Eden. Na Atlee nam Eden onder toejuichingen het woord: De oud-minister verklaarde, dat iedere burger den premier oneindig veel dank verschuldigd is voor de oprechtheid en vast houdendheid. die hij in de slotphaze van de crisis gewijd heeft aan bet voorkomen van de grootste ramp, den oorlog. Het was thans de plicht van allen, te overdenken, hoe Europa op den uitersten rand van den afgrond heeft kunnen komen en te zien hoe dit voor altijd kan worden voorkomen. Ook Eden bracht hulde aan de zelfbe heersching van de Tsjechoslowaaksche re- geering en aan de kalme waardigheid en den onversaagden moed van Benesi. Eden meende, dat nagegaan diende te worden, welke de omstandigheden waren, die de Britsche regeering genoopt hadden, voor stellen aan een bevriende natie op te dringen, en stappen moesten worden over wogen om te verzekeren, dat Engeland niet nogmaals zulk een onaangename rol zal spelen De BritschFransche voorstellen boden meer dan algehccle voldoening aan de Su- detenduitschers en toch bevatten de voor stellen van Münchcn nog meer concessies. „Niemand zou, naar ik veronder stel, willen beweren, dat deze voorstellen gerechtvaardigd zijn". De oorlog was vermeden ten koste van een ernstige onrechtvaardig heid tegenover een klein bevriend land. De voorstellen van München waren geen zelfbeschikking „Er zul len niet velen onzer zijn, hoe wij ons ook opgelucht voelen, die niet een zeker gevoel van vernedering hebben ondervonden, toen wij deze voorstellen lazen." Na gewezen te hebben op de noodzake lijkheid van voorzorgsmaatregelen op ieder gebied van de landsverdediging, zeide Eden: „De democratieën moeten zich in haar politiek en geest even vastbesloten toonen als de landen met welken regee- rin^svorm ook. Aan drie conclusies schijnt men niet te kunnen ontkomen: 1. De snel heid van onze herbewapening dient met alle te onzer beschikking staande middelen te worden opgevoerd; 2. Het doel en het karakter van onze herbewapening moeten opnieuw bestudeerd worden in het licht der gebeurtenissen van de laatste weken; 3. Het burgcrgedeelte van de natie moet worden aangemoedigd, zich zoo te organi- seeren, dat het in staat is, aan iedere toe komstige uitdaging het hoofd te bieden on der andere voorwaarden dan de thans be staande. Opeenvolgende capitulaties bren gen slechts opeenvolgende vernederingen met zich mede, en deze op haar beurt brengen nog meer vernederende eischen." Na een eensgezind streven door een eensgezinde natie te hebben bepleit, besloot Eden: Ik geloof, dat wij den vrede niet slechts voor deze maand en voor de vol gende zouden kunnen reden, doch voor onze generatie". Aan het einde van de debatten heeft sir Samuel Hoare de uitgeoefende critiek be antwoord. De oorlog is afgewend, aldus Hoare en de vraag is nu: Was de prijs te hoog? Ik geef openhartig toe, dat Tjechoslowakije een vreeselijken slag heeft gekregen. Ik betreur zeerd iep de positie, waarin het eê- drongen is. De feiten waren echter te sterk en onweerstaanbaar. Tengevolge van de geogranhische positie van Tsjechoslowakije kwam het er niet op aan wie den oorlog zou hebben gewonnen of verloren. Tsjecho slowakije, zooals wij dat thans kennen, zou verwoest zijn en ik geloof niet, dat de on derhandelaars over een vredesverdrag ooit de tegenwoordige grens zouden hebben in gesteld. De minister 'besloot, drtf rribf'het hardnek kig volgen van een politiek des vrodes En geland de voorbereidingen zal voortzetten, teneinde zich sterk te houden en te maken. Toscanini vioet wachten op zijn paspoort. De Daily Telegraph and Morning Post meldt uit Stresa, dat Toscanini, de Italiaan- sche dirigent in 'n villa te Londen zijn in trek heeft genomen in afwachting van het paspoort, dat het hem mogelijk zal maken naar Amerika te vertrekken om er zijn con tracten na te komen te New York en in andere Amerikaansche steden. TO SC AS INI. Eenigen tijd geleden wenschte Toscanini zijn paspoort, dat verloopen was. te laten verlengen. De plaatselijke autoriteiten zon den zijn verzoek naar het ministerie van binnenlandsche zaken te Bome. waar de aangelegenheid thans wordt behandeld. Gewoonlijk worden paspoorten binnen den tijd van drie weken tot drie maanden uitgereikt. i Toscanini heeft geweigerd iets naders over zijn geval te zeggen. Het blad herinnert er aan, dat Toscanini verscheiden malen de anti-Joodsche politiek van de natio- naal-socialisten heeft gecritiseerd en dat hij geweigerd heeft naar de Festspiele te Salzburg te gaan nadat Oostenrijk bij Duitschland was inge lijfd. Onlangs heeft hij een bezoek gebracht aan Palestina, waar hij verscheiden Joodsche vrienden heeft opgezocht. Eenigc fascistische bladen hadden er op angedragen, dat zijn paspoort zou worden ngetrokken. Men gelooft echter niet, dat Mussolini dezen maatregel zal nemen. Ik zal geen gebroken man zijn, zegt de gevangen predikant. Tijdens een dienst in de Evange lische kerk te Berlijn-Dahlem. heeft de predikant medegedeeld, dat ds. Niemoeller, die sedert ruim' een jaar gevangen wordt gehouden, heeft geweigerd zijn vrijheid te herkrijgen ten koste van het teekencn van een stuk, dat hem het betreden zijner paro chie onmogelijk zou maken. In 'n brief heeft ds. Niemöiler, aldus deelde de predikant verder mede, de belijdende leden der kerk aangespoord krachtig te blijven en gezegd, dat hij, als hij eens de gevangenis zal verlaten, dat niet zal doen als een gebroken man. Er zijn weer eenige predikanten der belijdende kerk in hechte nis genomen. Vier leden der kerk te Dortmund zijn in vrijheid ge steld, nadat zijn 'n papier hadden moeten teekenen, waarbij zij uit de gemeente worden gesloten. De werkzaamheden sedert 1 Oc- tober 1937. Verschenen is het verslag der Ontgin- nings-Mij. Noord-Holland sinds 29 Septem ber 1937. Wij lezen daarin o.m., dat ook voor de uitvoering van het afpolderen, herverkave- len en ontginnen van een proefpolder in Geestmerambacht de provincie de bemidde ling heeft ingeroepen van de Ontginnings maatschappij, welke vennootschap de op dracht daartoe heeft a-anvaard. De bij dit object te verwerken arbeidsloo- nen van Rijkswege ten volle als overheids subsidie beschikbaar gesteld zijn geraamd op f 113.000 en de bijkomende kosten, voor zoover de opdracht aan de Ontginningsmaat schappij strekt op f25.195, welk bedrag voor rekening van de provincie komt. Begin April 1938 is met het werk een aan vang gemaakt met rond 15 arbeiders uit Oudkarspel en een gelijk aantal uit Noord- Scharwoude, terwijl hierbij gekomen zijn op 2 Mei 20 arbeiders uit Zuidscharwoude, 10 uit St. Maarten en 20 uit Bergen. Op 16 Mei zijn daarnaast nog 8 arbeiders uit Warrnen- huizen, en 12 uit Harenkarspel te werk ge steld en op 13 Juni 30 uit Alkmaar, 15 uit Koedijk en 15 uit Oudorp. Begin Juli zijn voorts nog arbeiders uit Schoorl, Heiloo en Broek op Langen dijk bij dit object te wérk gesteld ten getale an respectievelijk rond 10. 15 en 10. Terwijl het aantal te werk gestelden uit Oudkarspel, Zuid-Scharwoude, St. Maarten, Warmenhui- zen, Harenkarspel, Oudorp en Koedijk in de zomermaanden in verband met seizoenwerk zaamheden wat omlaag liep, is het aantal te werk gestelden uit Alkmaar in die periode gestegen tot rond 90. Voorts kan worden medegedeeld, dat in 1037 en in het begin van 1938 in de Provin ciale duinterreinen onder technische lei ding van het P.W.N. een aantal werken door jeugdige werkloozen werd verricht. Gedurende de eerste kampperiode kwamen do deelnemers voor het grootste deel uit Amsterdam, terwijl er enkelen uit Castricum afkomstig waren. Latpr zijn ook jongens uit de Zaangemeenten in het kamp opgenomen. Van de met de omschreven werkzaamhe den gemoeide „kosten van huisvesting, enz." komt 80 ten laste van het Rijk, ter wijl van de overige 20 2/3 deel door de Provincie en 1/3 deel door de Federatie van werkkampen wordt gedragen. De overige kosten komen, ten laste van de provincie. In totaal is met deze werken een bedrag van f 16.879,53 gemoeid geweest. GRENSBEVEILIGINGSTROEPEN KEEREN TERUG. De regeeringspersdienst meldt, dat de opkomst ter inlijving van hen, die bestemd waren om op -4 October 1938 te worden ingelijfd, en de op komst van hen, die als gevolg van verleend uitstel enz. wel zijn inge lijfd, doch op 4 Oct. '38 de eerste oefening moesten aanvangen, thans op 10 October 1938 moet plaats heb ben. Dit geldt ook voor hen, die be stemd waren om op 4 October 1938 op te komen voor opleiding tot re serve-officier. Op 10 October moet de opkomst geschie den, op plaats en uur, zooals voor 4 Octo ber was bepaald, ook al wordt geen nieuwe oproeping ontvangen. Degenen, die voor vrij vervoer naar de plaats van opkomst een vervoerhewijs noodig hebben en niet in het bezit zijn van een bewijs, geldig voor 10 October, kunnen zoodanig bewijs aan vragen tér gemeente-secretarie van hun woonplaats, bureau voor militaire zaken. Ten aanzien van de herhalingsoefeningen van de dienstplichtigen, voor wie het op komen voor deze oefening in verband met de buitengewone omstandigheden werd uitgesteld, is nog geen beslissing genomen. Het verdronken paar Stoffelijk overschot gevonden. Gisterochtend heeft een visscher uit Uit- dam, onder Broek in Waterland de lijken gevonden van de twee verloofde jongemen- schen, die, zooals wij gisteren uitvoerig meldden. Zondagmiddag op het IJsselmeer zoo jammerlijk zijn omgekomen. De ver dronkenen bevonden zich in de nabijheid van de omgeslagen joC God zij dank, dat de Tsjechen weg zijn! IN DE STAD MET HET DUITSCH VERLEDEN. Met de regelmaat van een uurwerk schrijdt de inbezitneming van het Sudetenduitsche gebied door de Duitsche troepen voort. De derde sector is nu aan de beurt. Een be langrijk gedeelte van dezen derden sector is het Egergebied, een schilderachtig stukje land, dat als een schiereiland in het Rijks- Duitsche grondgebied uitsteekt en dat de eeuwen door een zoo merkwaardige rol heeft vervuld in den verwoeden strijd om den voorrang, die sedert duizend jaar in deze streken tusschen Germanen en Sla ven wordt gestreden. In dezen strijd is het Egerland altijd een voorpost der Duitsche cultuur geweest. Eger kon en wilde niet vergeten, dat het een der oudste vrije Duit sche rijkssteden was geweest (vergissen wij ons niet, zegt de N.R.Ct., dan ontving het dit privilege nauwelijk zes jaar na Neuren berg), dat vijf keizers van het „heilige Komische Reich Deulscher Nation" er gere sideerd hebben, dat keizer Friedrich Bar- barossa er een burcht heeft laten bouwen en er den Duitschen Rijksdag bijeen riep. Een Duitsch verleden Alles in dit stadje herinnert aan zijn Duitsch verleden en met trots vertelde de 88-jarige stadsarchivaris dr. Siegl vanmiddag dat het Eger- volk in 1897, toen het dus deel uit maakte van Oostenryk-Hongarije, een beweging op touw had gezet voor aansluiting bij Duitschland. De toenmalige Oostenrijksch-Hongaar- sche regeering was over dit streven blijkbaar al even weinig gesticht ge weest als de Tsjechische regeering het in onze dagen is. De Oostenrijk- sche regimenten werden naar het Egerland gezonden om de betooging te verhinderen, waarbij het tot een bloedige botsing tusschen de onver schrokken Egersche boeren was ge komen Dit kleine dappere Egerland, zag van daag zijn eeuwenlangen strijd voor eigen Duitschen aard bekroond; niet alleen trok ken de Duitsche troepen het land binnen, maar Adolf Ilitler zelf was uit Berlijn ge komen om zijn intocht in de bevrijde ge- Vertrek raa Aanko»»t W (h"ï"s) lRanB' 3 0ct- |singap. 3 Oct aerVuR"'^I|BaBdad 3 °Ct' |Athe"e 3 0ct- fteenreis) lAlex- 3 °ct- K™ 8 OcJ, [terugreis) 3 ®ct. 8 Oct, bicden te houden en zijn eerste bez.oek gold Eger. Wie aan de gezindheid der Egerlandor» zou twijfelen, moet nu eens kijken in de bevrijde stad! Hij ziet glanzende oogen en de gelukkige gezichten der tienduizenden die geschaard stonden langs de route, die' Hitier zou volgen end ie dicht opeengepakt het wijde marktplein te Eger vulden. Reeds bij den intocht van de troe pen speelden zich vaak ontroerende tooneeltjes af, bijv. toen een Qude man niet tranen in de oogen naar voren drong om de Duitsche soldaten de hand te drukken, maar de geest drift kende geen grenzen, meer, toen Hitier, begeleid door Konrad Henlein, de stad binnenreed. Heel zijn tocht door het Egerland was 'n triomftocht geweest. In alle dorpen had men eerepoorten opgericht en spandoeken over da straten aangebracht met opschriften als; „Wir grüssen den Befreider des Sudetenlam des", „die Egerlander danken Ihrem Fuhrer", en de tot een gevleugeld woord geworden leuze: „Ein Volk, ein Reich, ein Führer". Men kon het den lieden aanzien, dat zij zich van een zwaren druk bevrijd gevoelden, En als men een praatje met hen maakte, kreeg men steeds weer te hooren: „Gott sei dank, dass die Tsjechen weg sind", waarop K dan in den regel een omstandig verhaal volgde over de ellende, die men den laat" sten tijd had doorgemaakt, over bange uren, f toen duizenden door Praag onder de wape- nen geroepen Sudetenduitschers bij nachten ontij naar Duitschland waren uitgeweken. I Rijdt men door de voornaamste winkel. straten van Eger, dan ziet men hier en da>: i ingeslagen spiegelruiten en door handgra* 1- ten beschadigde nuien, maar over het afc meen blijkt Eger er, althans vergeleken 3 r wat wij gisteren elders zagen, vrij goedï I zijn afgekomen. Twee broertjes aangereden Eén gedood, een zwaar gewond. Op de Gelderschekade tusschen Ede en Veenendaal is gistermiddag om half één een ongeluk gebeurd, dat aan den 15-jarigen Evert Jan van de Hoef het leven heeft gekost, ter wijl zijn 10-jarig broertje Willem ernstig werd gewond. De beide jongens waren aan het aard- appelrooicn geweest, en keerden per rijwiel naar huis terug. Het jongste broertje zat voor op den stang. Toen zij vaïi het land af de Gelderschekade op wilden rijden na derde juist een vrachtauto van de firma Nab uit Ederveen. De chauffeur kon een aanrijding niet meer voorkomen. De oudste jongen werd in de sloot langs den weg ge slingerd en was op slag dood; zijn broertje kreeg zware verwondingen aan hoofd en lichaam. Uit het onderzoek van gemeente- en rijks politie uit Ede is komen vast te staan, dat den chauffeur van de vrachtauto geen schuld treft. Een Engelsche persstem, die in ons land geen weerklank zal vinden. De diplomatieke correspondent van de Sunday Referee, een Engelsch Zondags blad, meldt, zegt de N. R. Crt., aan zijn blad het volgende bericht betreffende de besprekingen van Hitier en Chamberlain met betrekking tot het koloniale vraag stuk: „Ik ben in de gelegenheid," aldus dan deze correspondent, „bekend te maken, dat Chamberlain en Hitier een voorloopige af spraak over de koloniale kwestie hebben bereikt. Hot was een mondelinge afspraak, welke tot stand kwam, nadat zij Vrijdag het protocol der vier-mogendheden te Mün- chen hadden onderteekend." „Chamberlain beloofde Hitier, dat de En gelsche regeering in de nabije toekomst een conferentie van de koloniale mogendheden Engeland, Frankrijk, Nederland, Portugal, België en Italië bijeen zou roe pen, om de kwestie te bespreken, hoe aan de Duitsche vraag naar koloniën voldoe ning te geven." „Chamberlain is van oordeel, dat het al leen door een gemeenschappelijke poging mogelijk zou zijn de moeilijkheid, om de Duitsche aanspraken op een voldoende wijze te voldoen, te overwinnen. „Aan alle koloniale mogendheden zou ge vraagd worden een aandeel in het gebied bij te dragen, dat aan Duitschland zou wor den gegeven." „Hitier heeft zich van zijn zijde defini tief gebonden, dat het koloniale vraagstuk nimmer een voorwendsel voor een conflict tusschen Duitschland en Engeland zal worden." De Temps van vandaag maakt ook mel ding van deze uiting van het Londenschè blad. Wij weten uiteraard niet, zegt de N.R.Crt. tenslotte, uit welke bron de betreffende cor respondent zijn bericht heeft. Waar Neder land buiten het vredesverdrag stond en flus ook geen mandaatsgebieden van Duitschland's vroeger koloniaal bezit heeft gekregen, vermogen wij niet in te zien, wat ons land met een dergelijke conferentie uit staande zou hebben. Over de teruggave van vroeger koloniaal bezit, gelijk Duitschland gevraagd heeft, moet een conferentie van mandatarissen beslissen, MEISJES WAREN ONVOORZICHTIG ME! EEN BENZINEBUS. Drie meisjes ernstig gewond Groote verwoesting Gistermiddag omstreeks kwart voor vier werden de voorbijgangers op de Schiekade O.Z. te Rotterdam opge schrikt door een hévigen knal, welke werd veroorzaakt door een ontplof fing in pand 172, waar gelijkvloers' is gevestigd een fabriek van den hr. W. Hakkert. Ofschoon de politie tot nog toe in hei duister tast omtrent de oorzaak, schijnt m» te moeten aannemen, dat een of twee meis jes van het uit acht personen bestaande personeel van de fabriek zich met een mand- flesch benzine in den kelder ophielden, Toen alom hulpvaardigen toescho ten, bleek, dat drie meisjes min of meer ernstig met brandwonden over dekt waren. De 15-jarige Mej. G. Bu- se rende, hevig geschrokken, het huis uit en sprong luid gillend in de Schie. Met vereende krachten gracht men het meisje op het droge. Het bleek brandwonden aan armen en gelaat te hebben opgeloopen, evenals de 17-jarige Mej. F, van Rooyen. Beide meisjes werden met een wagen van den met drie auto's uitgerukten geneer kundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht. Het derde slachtoffer de 26-jarige mej. A. Kros was er ernstiger aan toe. Haar geheele lichaam was overdekt met brandwonden. Mej. K- werd in het ziekenhuis aan den Coolsinm opgenomen. De ravage, die in het oorspronkelijk als heerenhuis gebouwde pand werd aange licht, was aanzienlijk. Do»r de ontploffing ontstond brand in den kelder en op het middenalarm rukten vele slangeniwagens uit. Het brandje werd met twee stralen op de waterleiding gebluscht. In den gang en in het portaal werd alleS van de muren gerukt, terwijl stukken uit het plafond naar beneden stortten. Van de voordeur werd het bovenlicht to taal uiteengerukt, terwijl een groote ruit aan de voorzijde in splinters vloog. Een zware gangloopcr vatte vlam en moest op straat worden gebluscht. Van een warand® werd een groot deel vernield. Voorts stortte een keldermuur ten deele in. terwijl enke le andere muren ontzet werden. De niet gewonde, maar hevig geschrokken meisjes van het personeel werden bij buren ondergebracht. De bouwpolitie stelt een onderzoek in. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN - TWEEDE PARTIJ REMISfi. In hotel „Bristol", te Arnhem, werd gistel avond de tweede partij gespeeld uit den wed4 strijd KeilerRaichenbach om het wereld4 kampioenschap dammen. Zij is geëindigd na 59 zetten in remisie. De stad is thans 2-2. Ook in deze partij gaf onze landgenoot Keiler blijk van een zeer oorspronkelijke op vatting en hij sloeg zich uitstekend door zijn tijdnood heen. Van voor- of nadeel was feitelijk geen sprake Wel leek het even of Raichenbach in den overgang van midden- naar eindspel go1 makkelijker spel had, doch Keiler zorgde tijdig voor een tegenaanval en de Punten4 verdeeling is het juis^p resultaat yan deze tweede ontmoeting, dié eveneens uitstekend gespeeld werd. De derde partij wordt hedenavond te Anw sterdam gespeeld in bet Parkhotel.

Schager Courant | 1938 | | pagina 2