TSJECHISCHE VLUCHTELINGEN UIT HET SUDETENGEBIED. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden promoveerde Vrijdag tot doctor in de wis- en natuurkunde mej. A. P. Keesom, bij welke promotie haar vader, prof. dr. W. H. Keesom, als promotor fungeerde. Vader en dochter na de promotie Gevlucht voor de Duitsche bezettingstroepen. Talrijk zijn de vluchtelingen uit het Sudetengebied, die naar het overgebleven Tsjecho Slowakije zijn gegaan en daar voorloopig onderdak hebben gekregen. Een kijkje in een der kampen te Labem Melnic Op den vooravond van de 8 October viering te Alkmaar werd door de 8 October Vereeniging een lampion optocht door de stad georganiseerd De Parijsche politie heeft de hand ge legd op belangrijken wapensmokkel. Een deel van de buit, welke in beslag genomen werd tijdens vervoer in de Fransche hoofdstad De voorgevel van het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam Is I geheel gerestaureerd. Een der fraaie ramen, welke een mooi uitzicht o Nieuwe Kerk geeft De ontvangst der Poolsche troepen, die Teschen kwamen bezetten, ging met betuigingen van vreugde door verschil lende inwoners en inwoonsters gepaard De onlusten in Palestina. Een Engelsche machinegeweer-af- deeling in stelling in Tiberias, waar hardnekkige gevechten geleverd worden De vrijwilligers van het Britsche Legioen, die naar Tsjecho Slowakije vertrekken, ontvangen hun uitrusting Te Venlo vond Vrijdag de start plaats van den Lustrum Vierdaagsche 1938, den vijfden afstandsrit te paard. Eenige deelnemers onderweg

Schager Courant | 1938 | | pagina 12