i iiS! Racing en Kaasstad-derby 1^RV£*-%£G^ Weinig hoop voor Succes en Helder K.RV.B. N.H.V.B. U&MaZ Schagen en B.K.C. voor zware opgaven Heldersche- contra Haar- lemsche Racing De eerste derby te Alkmaar. Voetbal kan dikwyls interasant zyn, zoo ook het voetbal-programma. Het treft ons, overzichtschrijvers, wellicht meer dan ande ren, dat elk voetbal-programma zijn eigen interessante mogelijkheden en bijzonderheden inhoudt. Let b.v. eens op het programma, dat voor morgen voor de 2e klasse is vastgesteld. Zijn daarvan eigenlijk niet alle 5 wedstrijden veelbelovend, met HRCRCH en Alkm. Boys Alcmaria voor ons als de grootste attracties HRCRCH, de Heldersche tegen de Haar- lemsche Racing, wat zal dat worden? Het is niet eenvoudig te voorspellen. Afgaande op de door beiden tot nu toe geleverde verrich tingen is er geen twijfel mogelijk, maar wy kunnen vooralsnog maar niet aannemen, dat HRC's spel er in vergelijking met het vorige seizoen zooveel op achteruit is gegaan. Wij verwachten elk oogenblik het herstel en waarom zou dit b.v. morgen niet komen, ter gelegenheid van het feit, dat men voor het eerst in dit seizoen eens heelemaal volledig hoopt uit te komen? Een Heldersche Racing in ouderwetschen vorm hoeft voor het tech nisch knappere Haarlemsche Racing niet op zij te gaan, maar dan ook in ouderwetschen vorm! Play up, HRC! De 3e wedstrijd (tevens 3e thuiswedstrijd!) van de Boys gaat niet meer en niet minder dan tegen Alcmaria, de veel oudere en zoo veel meer ervaren stadgenoote, die in zekeren zin zelfs de moeder der roodwitten genoemd kan worden. Dat wordt dus een uitverkocht huis aan den Westerweg! Wist U, dat, ook al hebben wit-zwart en rood-wit elkaar nog nooit in officieel K.N.V.B.-verband ontmoet, er toch een traditie bestaat, n.1. dat Alc maria niet van de Boys kan winnen? Inder daad is het opvallend hoe groot het succes der Boys in hun friendly games tegen Alc maria was. En nu morgen „officieel" tegen elkaar, om de kostbare en dure puntjes. Men kan er verzekerd van zyn, dat het er heet zal toegaan, maar hopenlijk zal de referee Enno Crabbendam baas blijven. In dat geval en andere abnormaliteiten voorbehouden, zal de uitslag niet ver van een gelijk spel af zijn. Van de overige 3 wedstrijden trekt vooral De KennemersOSV (de huidige nummers 10 en 1!) de aandacht, maar ook WFCEDO (muzikaal geïllustreerd door bovenmeester C. J. Mol Jr.) en West-FrisiaHFC hebben wel degelyk de belangstelling van zeer velen. Succes en Helder, wat mof gen Met angst en vreeze zien we den afloop van de wedstrijden onzer beide derde klassers tegemoèt. Succes ontvangt ZVV, de gedegra deerde runner-up ea Helder gaat zelfs Zaan dijk, den fieren koplooper, opzoeken! Met den besten wil ter wereld kunnen we hier niet veel winst in zien. O ja, wij weten wel, dat nóch by Succes, nóch by Helder den moed er al uit is, maar er is zoo ontzettend veel noodig om ZVV én/of Zaandijk te slaan, té veel, dan dat we, gezien beider spel, j.1. Zondag op het Helder-terrein, zouden mogen verwachten, dat Succes of Helder daartoe in staat is. We mogen slechts met de mogelijkheid rekening houden, dat men eens wat-je-noemt flink „uit-den-slof" schiet en een gokje maken op het bekende gezegde, dat bij voetbal alles mogelyk is. Wy wenschen zoowel Succes als Helder op hun zwaren gang in ieder geval veel succes toe! QSC zal in Hoorn ondervinden, dat de rood witte leeuw nog haar op de tanden heeft, ter wijl Assendelft misschien kans ziet op het be zoekende Purmersteyn een kostbaar derde winstpunt te behalen. De derby Kinheim Beverwijk is uitgesteld. Schagen en B.K.C.: hooge hoornen die veel wind vangen Aan hun prachtigen start hebben Schagen en BKC het te wijten, dat hun verrichtingen met meer belangstelling dan haar aange naam is, worden tegemoetgezien en gevolgd. Met name roept een kopplaats met cijfers als die van de Schager- en Poldersche geelzwar ten bij eiken tegenstander een extra inspan ning op. Wieringerwaard heeft er vorig jaar van kunnen meepraten! Schagen en BKC zullen dan Zondag ook wel weer voor een danig heet vuur komen te staan. De Schagers bezoeken Watervogels (11 uur) en nu mag men aankomen met de mededeeling, dat Watervogels haar beide wedstrijden met flinke cijfers heeft verloren, het is een waarheid, aan de praktijk ont leend, dat een elftal nooit verrassender kan losbreken dan na een reeks nederlagen. Of schoon we Schagen als a.s. winnaar dood verven moet zij niet denken, dat het haar zal komen aanwaaien. BKC heeft in elk geval dit op Schagen voor, dat zij niet op bezoek moet bij een club zonder reputatie. Immers MFC is zoo uit muntend begonnen, dat zij bijna even fraai aan den kop staat als Schagen en BKC. Ter wijl zij kan bogen op een zege op het eiland Texel, die de anderen haar nog moeten na doen. Bovendien weet BKC door het veel vuldige contact, ook buiten competitiever band nu zoo langzamerhand wel wat een visite aan Medemblik zeggen wil. We ver wachten dan ook een spannenden strijd, ach ten eiken uitslag mogelijk, doch o.i. moet BKC een gelijk spel zéker weten te bereiken. Atlas opent de competitie met een visite aan N. Niedorp. Of de punten echter mee naar Den Helder gaan, ligt o.i. in handen van de thuisclub. Komen de geelkragen vol ledig uit en wordt er steeds! mét animo aangepakt dan gebeurt het vrij zeker niet. Wieringerwaard, de kampioen van vorig jaar is, nu het excellente duo HazeloopK. Schenk verdwenen is, uiteraard gedwongen op bescheidener voet te leven. Dit in het oog houdend, moeten de prestaties van de rood- broeken ook met bescheidener maat worden gemeten. Ze verloor inderdaad haar beide wedstrijden, maarook precies tegen de sterksten der afdeeling. Thuis tegen Strand vogels geven we Rob c.s. evenwel de beste kans op de eerste overwinning. Texel bezoekt DTS In het herstel der eilan ders hebben we vertrouwen genoeg om uit zicht op winst, ja zelfs de volle winst, te ge ven. Aan DTS (nu weer met Carnas?) het antwoord! De reserve-klassen Een bezoek aan KFC 2 is altyd een van de moeilijkste opgaven voor de HRC-reserves geweest, die dan ook geducht moeten oppas sen voor den Koog9chen aanval op hun on gerepte cijfers. Helder 2, dat WFC 3 ontvangt, zou haar aanhang al geducht teleurstellen, als zy ook maar 1 punt verspeelde. Toch moeten de wit- zwarte reserves de blauw-witten niet onder schatten! Het komt ons voor, dat HRC 3 in Krom menie op KW 2 de eerste winst kan boeken. Eerste klasse D. Wanneer de sportvelden het vele hemel water hebben kunnen verzwelgen, zal 1 D een paar belangrijke wedstrijden te zien kun nen geven. SchoorlPetten (2 uur), dat we 't eerst bij de horens vatten, is reeds zoo'n klassieke wedstrijd geworden, waarbij beide partijen er een extra schepje op plegen te leggen. Wanneer Petten nu eens volledig uit kan komen, kan dit ten gevolge hebben, dat Schoorl een heele dobber krijgt om de leiding te behouden. Petten heeft bovendien de gele genheid haar kans, in Koedijk zoo in de waagschaal gelegd, met één slag te doen te- rugkeeren. We houden het niettemin op de thuisclub. Ook in de andere wedstrijden zijn de thuisspelende elftallen onze favorieten. Al zal het niet overal eVen vlot met het ver werkelijken van de zege gaan. Zoo staat Oudesluis o.i.; zelfs thuis, heel wat strijd van Helder 3 te wachten en moet JVC op 't Dorp. Succes 2 niet onderschatten. HRC 4 moet thuis evenwel flink baas over Koedijk (10 u.) kunnen blijven. Tweede klasse F. Schagen 2N. Niedorp 2 (2 uur) belooft een spannende strijd te worden. Veel zullen de partijen elkaar tenminste niet ontloopen. De thuisclub lijkt ons favoriet, indién het geen puntenverdeeling wordt. VCL ontvangt Hollandia 4 (2 uur). De Langereizers hebben winstmogelijkheid, maar dienen daartoe hun beste beentje voor te zet ten: Verder Strandvogels 2Hem en Spor ters 2Oudendijk. Tweede klasse G. BKC 2 moet thuis (2 uur), mits zonder invallers uitkomend, van Tex. Boys kunnen winnen. Watervogels 2 bezoekt Texel 2 (2 u.) Ik twijfel niet aan de vierde overwinning voor W. HRC 5 kan, op visitie bij Helder 4 (10 u.) zeer geschikt een gelijk spel oploopen, ter wijl HRC 6 thuis tegen Cocksdorp (12.30) niet behoeft te verliezen. Derde klasse G. JVC 2 heeft thuis een kleine overwinning in het verschiet tegen Succes 3 (10 uur). HRC 7 is, thuis, tegen Atlas 2 niet opgewas sen (10 uur). Petten 2 ontvangt haar oude rivaal Wieringerwaard 2 (2 uur), 't Zal weer spannen. Voorspellen is hier te riskant. Even als bij Texel 3Helder 6 (12 uur) wat voor beiden de eerste wedstrijd is. Vierde klasse F. (jocksdorp 2Atlas 3 (2 uur) doet heel weinig krachtsverschil vermoeden. Zijn dit de zwakke zusjes hier, OosterendWatervogels 3 (2 uur) is van belang voor de eerste plaats. Wint Oosterend, wat ons gevoelen is, dan is de weg voor haar bijna vrij. Vierde klasse G. Barsingerhorn treft thuis in Callantsoog een lastige tegenpartij (2 uur), die de punten waarschijnlijk niet beide laat afhandig ma ken. Schagen 3 zal thuis volledig moeten zijn (10 uur) om Wieringerwaard 3 te weerstaan. Adspiranten. BKC a heeft in afd. P. thuis tegen Helder b een kansje op gelijk spel. Afd. Q.: Schagen a wint thuis van HRC d (12 uur). Misschien geeft terreinvoor-deel bij JVC aSucces a den doorslag (12 uur). Hel der c verliest thuis van HRC c (10 uur). Afd. R.: HRC c klopt thuis Succes b (12 u.) ZONDAG 9 OCTOBER 1938. Hilversum I. 1875 en 301,5 m. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.). 9.50 Gereformeerde Kerkdienst. Na afloop: Or gelconcert. 12.15 KRO-orkest. 1.00 Boekbespreking. I.20 KRO-Melodisten. 2.00 Vragenbeantwoording. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Pianovoordracht. 3.45400 en 4.05 Gramofoonmuziek. 4.15 Ziekenlof. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 5.50 Nederduitsch Hervormde Kerkdienst. Na afloop: Gewijde muziek (gr.pl.). 7.45 Sportnieuws. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 KRO-Orkest, KRO-Melodisten en solis ten. 9.15 Causerie „De verhouding van Katholi cisme en cultuur. 9.35 KRO-oi-kest. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. II.0011.30 Esperantolezing. Hilversum II. 415,5 m, 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 9.59 Berichten. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Vrijzinnig Hervormde Kerkdienst. 12.00 Het woord van de week. 12.05 Filmrubriek. 12.30 Ensemble Jetty Cantor. 1.30 Causerie: „Wat in Indië gebeurt". 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Concertgebouw-orkest. loc Ni 3.25 Internationaal overzicht. 3,45 AVRO-Amusementsorkest en soliste. 4.30 Stork's Mannenkoor met pianobegelei. ding. 4.50 Gramofoonmuziek en Sportnieuws ANP 5.00 De Ramblers. 5.30 Kinderuurtje. 6.00 VARA-Kinderkoor „De Merels", 6.30 Sportpraatje. 6.45 Berichten ANP. Gramofoonmuziek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.30 Noviteiten-orkest m.m.v. de VARA' Mount-Boys en solisten. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen, Radio. journaal. 8.20 „Manon", opera. 9.30 Hersengymnastiek. 10.00 Renova-kwintet. 10.20 Radiotooneel. 10.35 Vervolg concert. 10.55 Vervolg van 10.20. 11.00 Berichten ANP, hierna: het AVRO Oansorkest en soliste (opn.). 11.4012.00 Orgelspel. MAANDAG 10 OCTOBER 1938. Hilversum I. 1875 en 301,5 m. NCR V-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek (9.30—Hl Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst. 11.00 Christelijke lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Amsterdamsch Salonorkest (Om 123 Berichten). In de pauze: gramofoonmuziek 2.00 Voor de scholen. verWC 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie over kamerplanten. de Ka 3.40 Berichten, hierna tot C.55 gramofoft'. muziek. Iater 5.15 Kinderuurtje. 2lch 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuur (7.007.15 Berichten). 7.45 Reportage, eventueel gramofoonmuz. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Ber. Na een s van I nen t zich dentei foen d< 8.15 Christelijk Radiokoor m.m.v. solist. 1 lieten, KOPPIGHEID. de pauze: Gramofoonmuziek. 9.30 Causerie „Réveil in de Islam?" 10.00 Berichten ANP. 10.05 Arnhemsche Orkestvereeniging, m.« solist. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II. 415,5 m. Algemeen Programma, verzorgd door VARA 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichte 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Declamatie. 11.20 „Fantasia". 12.00 Gramofoonmuziek. 12.45 Orgelspel. I.151.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Viool en piano. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Vervolg declamatie. 3.30 Cello en piano. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 „Esmeralda". 6.30 Muzikale causerie met gramofoonmi 7.00 Discussie over de vereenvoudigde zp ling. 7.30 Pianovoordracht. 8.00 Herhaling SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP. 8.10 VARA-Orkest, m.m.v. solisten. 9.15 Declamatie. 9.30 De Ramblers. 10.00 Damnieuws. 10.05 Berichten ANP. 10.10 Orgelspel en gramofoonmuziek. II.0012.00 Gramofoonmuziek, getrc erjeug phouw laburi ld ble ren, rcheei 'op, sc n offi vond Reute eid li it slee e tegei fcteite hebbe even tc FEUILLETON MAURICE WALSH 7. „Sir Jerome Trant was wat je zou kunnen noemen een Britsche proconsul in het klein West-Indië, Malakka, de eilanden in de Stille Zuidzee en toen hij uit zijn slavernij verlost was, kwam hij weer hier te land, op zyn geboortegrond, nog betrekkelijk jong, hij is nu nog niet ver over de vijftig daarbij een behoorlijk mensch en iemand, die tegen een goed gla9 wijn kan. Niet rijk dat komt in de regeeringsdienst niet meer voor sedert de dagen van Warren Hastings 'maar toch in het bezit van zekere waarden, en ik betwijfel sterk, of zijn zoon Ambrose daar één van is. Hij heeft al vroeg zijn vrouw verloren. Ambrose was haar nalatenschap. Dat was haar Ambrose, die je vanmorgen gezien hebt, Rcgan Stuart, in zijn cowboy toilet Hoe noemde je hem ook weer „een vriendelijke vlerk?" „Hy deed niets dan grijnzen. Hij onthield zich „Daar zeg je het goede woord. Daar is de knaap mee geteekend. Zijn heele leven be halve één enkelen keer heeft hij zich ont houden van actief doorzetten. Hij heeft het plantersbedrijf geprobeerd in Penang, waar menschen, die wat waard zijn slagen en zien een goeden naam verwerven; hij probeerde de parelvisschery by Kaap York en het wer ven van gekleurde werkkrachten op de Salo- mon-eilanden; en de wodka-smokkelarij in Oregon; en zijn eenige goede vangst deed hij op een ranch in Arirma één van die na- maak-farms, waar de menschen uit Oost- Amerika sensaties komen op doen. Tusschen ons gezegd en gezwegen, was hij niet veel meer dan iemand, die door zyn familie be taald wordt om hun uit de oogen te blijven maar dat was hij toch niet heelemaal, daarvoor ontbraken hem de noodige nega tieve deugden. Maar hoe dan ook, op die na- maak-farm kwam hij bepaald tot zijn recht, want daar nam hij het eenige regelrechte be sluit van zijn leven: hij trouwde er. „Zyn vrouw heette Elspeth Conroy. Dat is een Keltische naam en het beteekent de dochter der koningen, en als de geruchten juist zijn, was ze de dochter van een veekoning, of een petroleumkoning in elk geval van een koning van het geld. Ambrose pikte haar in, waar mee? Zijn knappe gezicht, zijn goede manieren, zijn vriendelijkheid wie zal 't zeggen? Hoe dat ook zij, ze trouwde met hem, kwam naar het land der vaderen en, zooals de gewoonte is, verwierf zij zich een domein en een huis. Daar ginds zie je ze voor je. Van haar is het huis, van h<iar het vischrecht van de baai en van de rivieren, die er in uitstroomen, heelemaal tot Loch Aonach; berg, en vallei en stroom, het is alles van haar. Van ons is het land niet meer, Rogan Stuart!" Terwijl die twee elkaar met een blik van ver standhouding aankeken, begon Alistair te lachen. „En toen gaf zij hem een echt Engel- sche draai om zijn ooren!" zei hy en vervolgde tot Paddy Joe: „Jongen, jij hebt aardig in de plaatselijke geschiedenis rondgesnuffeld. En wat doet Ambrose?" „Hij wordt Amby genoemd door de heele wereld," zei Paddy Joe. „Daar is alles mee gezegd!" „Mogelijk maar weten doen we 't nog niet. Ik heb ze geen van beiden ooit gezien, hem niet en haar niet; gisteren zijn zij thuis gekomen van een reis naar Noord-Afrika met enkele logées, geloof ik. Maar ge zult den dag niet voor den avond loven maar dat doet er nu niet toe. Waar ik het over hebben wil, maakt het jullie misschien gemakkelijker haar te begrijpen. Kjjk, ik weet, dat ze zich vanmorgen verduveld driftig gemaakt heeft, en allemachtig onaardig was tegen een vreem- I deling, die niets anders deed, dan er zyn ge mak van nemen, maar als ik naga, wat ik alle maal over haar gehoord heb, dan kun je haar toch niet bepaald hard of bitter noemen; Tom Whelan, de havenmeester, zegt, dat ze een allerliefste meid is, met een hart van goud." Hij keek Rogan eens onderzoekend aan en lachte. „Heb jij ook soms iets aan je, dat de meis- kes het land opjaagt?" „Dat moet haast wel!" zei Rogan somber. Eén ding Wist hij maar al te best; hij maakte niet veel indruk op vrouwen. Paddy Joe kwam overeind. „Nu weten jullie er even veel van als ik zelf en ik krijg dorst van al jullie geklets. Blijf liggen, waar je ligt, Rogan Stuart. Krijg jij het benoodigde vaat werk, knaap ik ben zoo terug." Hij liep een vijftig meter kustopwaarts, tot waar in een knik in de helling een mager stroompje tusschen de varens door kwam sijpelen en een miniatuur watervalletje maakte over een overhangende rotspunt. Daar wierp hij zich voorover op den grond, iets hooger dan het beekje, stroopte zijn mouw op en stak een langen arm achter het gordijntje van vallend water. Stuk voor stuk haalde hij drie donkere, druipnatte flesschen te voorschijn en grabbelde nog voor een vierde keer in de provisiekast. „Eén twee vier, waarachtig, vandaag heeft de jongen zijn fatsoen gehouden; maar als je hem niet met de honing alleen kunt laten, hoe wil je hem dan vertrouwen op het punt van bier en dan nog wel met zulk weer!" Toen hij bij de tent terugkwam, had Alistair drie glazen en een instrument om de capsules van de flesschen te lichten klaar. Met een schuinschen blik lette Paddy Joe op Rogan's manier van drinken. De jongen'dronk zooals het hoorde. Iemand, die onmatig is, zou waar schijnlijk op een dag als dezen bij den eersten teug zijn glas drie-kwart leeg hebben; maar een fatsoenlijk, beschaafd mensch neemt om te beginnen niet meer dan een slokje om den smaak van den drank te savoureeren en zijn gehemelte op het komende genot in te stellen; daarna wel, dat hangt af van den voorraad en van de sterkte van iemands hoofd. Rogan dronk de anderen toe met een Ier- schen toast en vervolgde: Jullie bent bijzonder vriendelijk voor me vooral als je nagaat, hoe ik den boel in 't honderd geholpen heb. Ik drink op de mogelijkheid, dat alles met een sisser af zal loopen!" „Het noodlot had vanmorgen een forel voor je in de koekepan," was Paddy Joe's duister antwoord. „Ik drink op de eventueele gevolgen," luidde Alistair's toast. Hij hief zijn glas op, maar wachtte nog even met drinken, om te kunnen luisteren. „En ik geloof, dat die niet heel ver meer af zijn, ouwe jongens!" Er kletterden hoeven op de kiezels en de beide paarden kwamen te voorschijn om de bocht. De jonge vrouw reed voorop, even als de eerste keer, achter haar kwam, slank en slap en lui in het zadel hangend, haar jonge echt genoot. Rogan Stuart weifelde geen oogenblik. Hij klom bij de helling op en bleef naast het paar- depad staan wachten; Alistair en Paddy Joe keken elkaar aan en kwamen achter hem aan. Zoo stonden zij op een rij, drie sterke mannen, die stonden te wachten op een jong ding van een meisje, en geen van drieën was heelemaal op zijn gemak. Zij hadden alle drie hun glazen, nog drie-kwart vol, in hun rechterhand ge klemd, alsof ze aan de één of andere ceremonie bezig waren, maar ze waren verstandig genoeg, om daar niet om te geven. Vlak voor hen kwam het paard, abrupt, met slippende hoeven tot staan; het bovenlichaam van de jonge amazone zwaaide licht voorover, buigzaam als een hazelroede, haar stevige jonge borsten af geteekend tegen de dunne zijde van haar blouse. Rogan begon te spreken, zoodra haar blik op hem viel en op hem viel die het eerst. „Mevrouw, het spijt me, dat ik een verkeer den indruk bij u gevestigd heb. Het was heele maal alleen mijn schuld. Dit is mijn kamp niet. Deze beide heeren zijn zoo vriendelijk geweest, mij op te nemen en dat terwijl ik 'n toevallig voorbijkomende vreemdeling was." „Een toevallig voorbijkomende vreemdellt? op weg, waarheen Meer was hy niet. M? zou hij ook nooit zijn. Zijn diepliggende Oflf glimlachten naar haar op en voor een fc moment werd haar, in een schemerende! tuitie, geopenbaard, wat in het binnenste ff 0pen a het hart van dien man sluimerde. Orasli dinaal Üit Dien or men, t duizem verzam leis va Gedu Zij bleef hem nog even aandachtig aankjjk toen zwierven haar oogen naar Alistair. „Mevrouw," zei hij met koele stem, hebben een vergunning om hier te kampö onderteekend door Sir Jerome Trant. Is u genoeg of niet?" Misschien kwam het door zijn koele sten zijn koele blik, dat zij het voorhoofd fro: maar hij deed niet voor haar onder en haar even recht en boos in de oogen, als: hem. „U en ik zijn beide Amerikanen," voer- on, hij haar toe. „Het is wel te betreuren, dat» bisschc ons soms belachelijk maken in een vreeJ^jj acj^ land." j Elspeth Trant had zich goed in bedwang,^, ln haar frons werd niet erger; ze gaf geen we# buisde woord. Haar oogen gleden naar Paddy Joe e De Paddy Joe glimlachte met dien gewonen, dD*kreten geestigen, vriendelijken glimlach van hem. „Let u maar niet op hem, mijn lieve jocr dame." En zijn stem werd wonderbaard zacht. „U deed niet meer, dan wat u niet lal P0«tii kon. Dat weet ik best. En het was niet v< omg keerd. Ze zeggen, dat u van zichzelf een Co 'PTOer roy is en de Conroys veranderen niet. W> ^Dhui ik woon, hebben Conroys eenmaal kasteel® f^dige land bezeten, hebben er als koningen rn *lc heerscht nu hebben ze niet veel meer oi 'e ven dan hun moedig temperament. Zie toe, data,n£ doi dat houdt! Moed behouden, al behouden! §J een Tegen Paddy Joe glimlachte ze, maar Pfe rui was een glimlach, die iemand een steek in ^'Ubil; hart gaf. Toen zonder verdere waarschuwden j< dreef ze met haar knie het paard aan, dat wer dadelijk in beweging zette, met. zyn gewof', dooi sukkeldrafje. Geen enkel woord had ze gezfp lijd v De drie mannen bleven haar na staan kijkuit de en, evenals zij, negeerden ze haar man toUWerijon Wordt vervolqd.) imeni; Igfoote

Schager Courant | 1938 | | pagina 15