1 Krachtiger Britse! ingrijpen in Palestina? BOELHUIS te Schagen De tijd is China's bondgenoot Overneming gerst Het Britsche Koningspaar naar Canada De strijd om Hankau Twee jongens door zwaveldampen gedood Laatste Telexberichten De terugkeer der Italianen Meubilaire e. a. goederen Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Uiipnttingsoorlog China's doel. JAPAN BLOEDT UIT VELE WONDEN. In een proclamatie ter gelegenheid van Hen tienden verjaardag der stichting van de Chineesche republiek, heeft de Chineesche «mier, dr. Koeng, vertrouwen uitgespro ken in dc eind-overwining van China, dat bereid is den oorlog nog jaren lang te voeren, wanneer dat noodig is. De tijd werkt voor China. De Japansehe bombardementen hebben een nationaal be wustzijn in China geschapen en het land in den weerstand tot eenheid gebracht. Duitsche bemiddeling. Inmiddels is hekend geworden, dat Duitsch land bemiddelingspogingen aanwendt, waar tegenover in beginsel Japan niet afwijzend zou staan. Berlijn zou het met Tokio reeds eens zijn over een militair driehoeks accoord, dat een versterking van het anti-komintern pact zou beteekenen. Uitputtingsoorlog. Volgens het Chineesche persbureau slaagt China nog steeds erin Japan op" het gebied van menschenmateriaal uit te putten. In de afgeloopen vier maanden, se dert den aanvang van het offensief tegen Hankau, zijn reeds meer dan 350.000 Japanneezen gedood of ge wond. Alleen aan het Jangtsc front zijn de .Tapansche troepen volgens do Chineezen meer dan 22 divisies of ongeveer 600.000 man sterk. De garnizoenen in noord- en oost-China, alsmede Mandsjoekwo meegerekend, heeft Japan voor den inval in China meer dan een millioen man in het veld moeten brengen.. De kwestie van het menschenmateriaal zal Japan binnen zes maanden groote moeilijk heden opleveren, omdat liet ten hoogste drie millioen man kan mobiliseeren, waarvan slechts de helft voor den dienst aan het front kan worden gebruikt. Het doel van China bliift een uitputtingsoorlog, die Ja pan op hooge kosten komt te staan, waar door zijn reserves op economisch en finan cieel gebied en op het gebied van men schenmateriaal, uitgeput zullen raken. De tijd is China's bondgenoot. In de afgeloopen vier maanden was de verhouding tusschen de Chineesche en Japansehe verliezen een tegen een, daarentegen in de eerste tien maanden van den oorlog drie tegen een. Maatregelen onverwijld noodig. Het verdoelingsplan onuitvoer baar? Nieuwe geweldsdaden. De Engelsche bladen zijn het er over eens dat onverwijld maatregelen tegen de terreur in Palestina genomen moeten worden. De „Daily Express" schrijft: „Wij meenen te weten, dat over den aard dezer maatre gelen reeds beslist is. Er zouden versterkin gen naar Palestina gezonden worden. De re geering schijnt de opvatting te huldigen, dat ih de eerste plaats een einde moet worden gemaakt aan het regime van terreur, dat de Arabieren trachten te verbreiden. De ministers zullen binnenkort nieuwe plan nen aangaande het lot van Palestina in overweging nemen, doch eerst moest de or de volkomen hersteld zijn. Men gelooft overigens, dat het ver- deelingsplan zal worden losgelaten als onuitvoerbaar". Verwacht wordt dat Macmichael, de hooge commis saris ongeveer het midden van de volgende week naar Palestina te rugkeert. Voorts wordt vernomen, dat ook besprekingen gaande zijn tusschen Dr. Weizman en den Mi nister van Buihanlandsche Zaken van Irak. Spoorlijn vernield. Nieuwe daden van geweld zijn weer ge pleegd. De spoorlijn LyddaJeruzalem is zwaar beschadigd. Gisteren zijn acht Joden min of meer ernstig gewond door de ont ploffing van een mijn, juist op het oogen- blik, dat de vrachtauto, waarin zij hadden plaatsgenomen, passeerde. Rebellen hebben te Djenin een veertigtal huizen in brand gestoken en nabij LydÜa een goederentrein tot ontsporing gebracht. Voorts wordt melding gemaakt van talrij ke overvallen, o.a. op het politiebureau te Djenin en op verscheidene .Toodsche kolo nies, alsmede van bomontploffingen in de onmiddellijke omgeving van Jeruzalem. Het gevoeol van onveiligheid neemt der mate toe. dat het verkeer tusschen de voor naamste steden vrijwel geheel stilgelegd is. PRINS BERNHARD UIT DUITSCHLAND TERUG. Prins Bernhard is Zaterdagavond van zijn verblijf in Duitschland ten paleize Soest- dijk teruggekeerd. Uit onze Omgeving HOOGWOUD AARTSWOUD. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat, aangezien de prijzen voor gerst nog niet het gewenschte niveau hebben bereikt, de Minister van Economische Zaken besloten heeft ,den telers tot 1 December 1938 gele genheid te geven gerst aan de Nederland- sche Akkerbouwcentrale te koop aan te bieden. Voorloopig zal deze gelegenheid slechts aan de telers in de noordelijke provincies worden geboden, daar het aanbod van gerst daar het grootst is. De aangeboden gerst, mits voldoende schoon en houdbaar, zal door bemiddeling van de G.T.O. voor Gro ninger beurs en Drenthe op de gewone Gro ninger beurscondities worden afgenomen te gen den prijs van f 7.75 per 100 kg. Zódra de wenschelijkheid daartoe blijkt te bestaan, zullen ook in andere deelen van het land maatregelen in denzelfden geest worden genomen. Auto-ongeluk. Gistermiddag plm. 5 uur heeft hier een auto-ongeluk plaats gehad, dat hoewel het zich ernstig liet aan zien, toch nog bevredigend is afge loopen. Twee luxe auto's met voetballers van hier, kwamen van Hoorn; in het begin van het dorp wilden de wagens elkaar passeeren, maar helaas, zij haakten even. De eene auto vloog tegen een boom, terwijl de an der in de sloot terecht kwam. De heer Ham ming wist de inzittenden uit het water te bevrijden, 4 personen moesten zich onder dokters behandeling stellen, waarvan er een het sleutelbeen heeft gebroken. De auto's behoorden aan de heeren Tromp en Louw; zij zijn waardeloos geworden. HEER-HU GOW AARD de en met den kop in de richting stond, waaruit de locomotief gekomen was. Hij is daarbij tegen een toevallig bij het spoor- bruggetje staande lorrie gébotst, die waar schijnlijk heeft voorkomen, dat de wagen óf tegen een paal is gesmakt, of in de hier diepgelegen Zandvaart is getuimeld. Het erwonderlijke bij dit alles was, dat de carrosserie intact bleef, er zelf geen ruit sprong! De heer Borst stapte dan ook uit zonder ook maar een enkel schrammetje be komen te hebben. We zagen de auto nog oordat hij door den kraanwagen van de fa. De Moor werd weggesleept en konden ons ter plaatse den gang van zaken goed voor stellen. Het is natuurlijk financieel een heelen slag voor den heer Borst, maar we feliciteerden hem toch. Hij was werkelijk door 't oog van een naald gekropen. Drie weken verblijf in de Do minion. Van Balmoral Castle wordt ge meld. dat het Britsche konings paar de uitnoodiging van den Cana- deeschen minister-president, om het volgend jaar een bezoek te brengen aan Canada, heeft aangenomen, Hunne Majesteiten hopen vroeg in den zomer aan te komen en drie weken te vertoeven in dc Dominion. Dit bezoek is het eerste, dat de Engelsche koning zal brengen aan een gebied buiten Engeland. Vermoedelijk zal het koningspaar met een speciaal schip reizen. Tot nu toe hee't nog gepn regeerend Britsch vorst een bezoek gebracht aan de nieuwe wereld. Onthulling van een oorlogsmo nument. Alvorens naar de Vcreenigdc Staten te vertrekken, waar hij een onderhoud zal hebben met president Roosevelt, verklaar de de Canadeesche minister-president, Mac- kenzie King, dat hij den gouverneur-gene raal lord Tecdsmuir heeft verzocht Hunnen Majesteiten de dankbaarheid van de Cana deesche regeering en het Canadeesche volk le betuigen voor hun besluit een bezóék te brengen aan Canada. Hij deelde verder mede, dat Hunne Majesteiten is verzocht het nationale oorlogsmonument, dat in Ca nada is opgericht, te onthullen. De reis van het Koningspaar is nauw keurig uitgewerkt, de reis zal zich uitstrek ken tot de kust van den Stillen Oceaan. Hevige aanvallen der Chineezen. Japansehe berichten melden, dat de Japan sehe troepen, die naar Hankau oprukken, iKitsjoen aan $en noordelijken oevei^^van den -Jangste, 130kilometer ten oosten van Hankau, bezet hebben. De Chineezen doen thans hevige aanvallen op de Japansehe troepen, die twee stations aan de spoorlijn Peking-Hankau ten zuiden van Sinyang. bezet houden. Hier zouden tweehonderd Japanneezen in den pan ge hakt zijn. Volgens een onbevestigd bericht is het treinverkeer hervat. Japansehe berichten. Volgens Japansehe berichten, zijn de sedert begin September herhaaldelijk ondernomen pogingen der Chineezen om Hwangwei en Kwangtsi aan den noordelijken oever van de Yangtse te heroveren, thans definitief door de Japansehe garnizoens gebroken. Een ander deel van de spoorlijn Peking Hankau is op twee plaatsen gebombardeerd en opgebroken door dc Japansehe lucht macht. Aan het zuidelijk front, ten zuiden van de Yangtse, heerscht thans een hitte golf, De grond is uitgedroogd en de ther mometer wijst 33 graden aan. Duitsche vriendelijkheden. In antwoord op de gelukwenschen van den minister van oorlog. Itagaki, in verband met de regeling van het Sudetenduitsche pro bleem, heeft Hifiér de hoop uitgesproken, dat het' Japansehe leger verdere successen moge behalen en dat de vriendschap tusschen de wederzijdsche legers verder versterkt moge woi-den in hun gemeenschappelijken band van bestrijding van het communistische front. Goede schuilplaats werd hun noodlottig. Twee jonge Duitsche Joden, die de halve wereld waren rondgereisd om ergens een nieuw vaderland te vinden, ziin te Londen op tragische wijze om het leven gekomen, meldt de N. R. Crt. De mannen, die onge veer 25 jaar oud waren, hadden Duitser- land een half jaar geleden verlaten en W.- Indië weten te bereiken, waar zij werk zochten. Toen dit niet lukte namen zij pas sage op een boot naar Engeland. Daar werd hun echter het binnenkomen geweigerd en zij werden voorloopig opgesloten aan boord van het schip, dat hen meegebracht had en dat ligplaats had genomen in het West India Dok te Londen. Woensdag bleken zij gevlucht te zijn. De andere schepen in de ze haven werden nagezocht, doch de jongens werden niet gevonden. Toen echter een de zer schepen de Jamaica Progress was uit- gezwaveld, von dmen hun lijken. De jonge mannen hadden zich zoo goed verstoof in een van de luchtkokers, dat zij niet-gevon den waren. Uit da ligging der lijken bleek, dat deze schuilplaats hun noodlottig was geworden. Zij hadden toen het uitrooken van het schip begon klaarblijkelijk nog wanhopige pogingen gedaan om yr:; te ko- warén tTsarlf? Benoemd. Mejufrouw M. Wagenaar alhier is be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Middenmeer. Goede vorderingen. De werken nabij de Boterhuizen vorderen geregeld. Thans is men bezig de van teak hout te vervaardigen remming aan te bren gen. Naar we vernemen, zal de brug een hef- brug worden, doch zal het wel April wor den voor een en ander kan worden opge leverd. Het zand van de hulplijn, dat indertijd op gebaggerd is uit het Waardje, is bestemd tot demping van de slooten langs den Boter- weg. SINT MAARTEN men, doch" niet geslaagd. De laatste zóne. Duitschlands „handelsreiziger" doet zaken Volledige overeenstemming om trent het crediet van 150 millioen R.M. De Duitsche rijksminister voor Economi sche Zaken, Funk, heeft voor vertegenwoor digers der buitenlandsche pers verklaard, dato mtrent den grondslag van 't Duitsche crediet aan Turkije, waarvan wij Zaterdag gelding maakten, bij de' onderhandelingen volkomen overeenstemming was bereikt. Het aandeel van Duitschland aan den Turk- schen goericreninvoer bedraagt reeds thans tusschen 40 en 50 pet. De totale har.del tus sen heide landen zal nog dit jaar waar schijnlijk stijgen tot een kwart milliard rijks- Wark. Aangezien het crediet opgebouwd is op de hestaande natuurlijke productie- en afzetverhoudingen, zal het zonder moeilijk heden worden afgewikkeld. 'Tenslotte deelde Funk mede. dat de Turk- sche minister voor Economische Zaken, fveschir, een uitnoodiging om naar Duitsch land te komen, heeft aanvaard. Funk naar Solia. Minister Funk zal op den terugweg van u voteendc weck een bezoek aan ftotia brengen om besprekingen te voeren over Ruitsch-Bulgaarsche handelskwesties V* trachten een verbetering in de han dstrekkingen tot stand te brengen. Joden verlaten Dantzig Binnen drie maanden zal Hitier ook de Vrijstad hebben opge- eischt. De correspondent van de Daily Telegraph te New York meldt, dat met de Noordam van de HollandAmerika-lijn een groot aan tal Joden uit Dantzig is aangekomen, die het verstandiger hebben geacht Dantzig bijtijds te verlaten. Onder hen bevonden zich 14 le den van de familie Anker in verschillende leeftijden van 11 jaar tot 61; aldus de N. R. Ct. De Ankers behooren tot de grootste huis eigenaren te Dantzig. Zij hebben al hun eigendommen met groot verlies verkocht, omdat zij overtuigd zijn, dat Hitier binnen drie maanden ook Dantzig zal hebben opge- eischt. De familie begeeft zich naar Califor- nië en do „leider" toonde aan de immigra tie-ambtenaren op Ellis-eiland een chequé van 100.000 dollar, waarop ze zonder veel formaliteiten onmiddellijk zijn toegelaten. De bezetting van het Sude'-an- Duitsche gebied. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „De Duitsche troepen zullen he den de laatste zone van het te bezetten Su detenduitsche gebied binnenrukken." DE AANVALLEN OP INNITZER'S PALEIS In gezaghebbende kringen te Berlijn ver klaart men, dat bij de nieuwe tegen Inntzer gerichte betoogingen, die gisteravond ge houden zijn, geen daden van geweld ge pleegd zijn en dat de politie vrijwel niet be hoefde in te grijpen. Het is thans ter plaat se rustig. Volgens berichten uit het door Franco be- heerschte Spanje zullen zich Dinsdag of Woensdag twee Italiaansche divisies, „23 Maart" en „Littorio", te Sevilla naar Ita lië inschepen. Het aantal repatrieerenden zou 17.000 tot 18.000 man bedragen. De Ita lianen zouden een deel van het materiaal van infanterie artillerie en luchtmacht in Spanje laten. Ook de technici zouden nog eenigen tijd blijven. Zij zullen het materiaal, in het bijzonder het geschut, aan de Span jaarden moeten overdragen. Ook eenige vliegers blijven in Spanje. Men herinnert er aan, dat tijdens den strijd om Bilbao he£ Italiaansche hulpleger rut 4 divisies en 70.000 man bestond: de Zwarte Pijlen, de Blauwe Pijlen, 23 Maart en Littorio. In Juni zouden nog slechts 30.000 man zijn overgebleven, na belangrijke repatrieeringen en samenvoeging van Zwarte en Blauwe Pijlen. Sedert het begin van den oorlog zijn 4.000 Italianen gesneuveld en 9.000 gewond, ziek geworden of gevangen genomen. Maurice Chevalier geridderd Naar de Parijsche correspondent van het Volk verneemt, is de beroemde filmacteur Maurice Chevalier benoemd tot ridder van het Legioen van Eer wegens de propagan- dadiensten voor Frankrijk, die hij door zijn optreden heeft verricht. Burg. Stand. Geboren: Sijtje Jannette, dochter van Ger- rit Schoorl en Reintje Louise Rensine Teensima. Gehuwd: Geene. Overleden: Immetje Brouwer, oud 41 ja ren, ongehuwd; Dieuwertje de Graaf, oud S7 jaren, weduwe van Cornelis Groet. Har- men Leijcn, oud 12 jaar, zoon van Dirk Leijen en Stijntje Bonthuis. ANNA PAULOWNA Foto-tentoonstelling. Bescheidenheid siert den mensch. Een spreuk die graag op den oorgrond treden de personen niet altijd in eere houden, maar anderen misschien ook wel eens te veel op den achtergrond doet blijven. Deze gedachte kwam bij ons op toen we Zaterdag een kijk je namen op dc tentoonstelling van foto's, die gemaakt zijn bij d£* regecringsiubileum- feesten. Want behalve de foto's, die waren ingezonden voor den door de Oranjevereni ging uitgeschreven wedstrijd, waren er ook opnamen aanwezig van hen, die niet wil den meedingen. En zeker zouden er ook van deze voor een prijs in aanmerking zijn ge komen als door hen wel aan den wedstrijd was deelgenomen. Wie nu de prijswin naars waren, vermeldden we reeds eerder. De tentoonstelling was een succes, vooral voor den heer Hamelink. De organisatie was grootendeels zijn werk en de bezoekers waardeerden z'n initiatief. De verlichting en de optocht hebben de belangstelling van alle inwoners gehad en ieder vond het leuk veel nog weer eens in beeld terug te zien. Ook de nevenbedoeling, een gelegenheid te scheppen, tot uitwisseling van foto's, kwam goed tot haar recht en vele bezoekers, die zelf niet fotografeeren en toch graag een herinnering wilden hebben aan de feesten maakten dankbaar gebruik van de gelegen heid om afdrukken te kunnen bestellen. Bovendien bleek uit deze tentoonstelling dat hier amateur-fotografen zijn, die reeds heel mooie resultaten weten te bereiken (de verlichte brug met maan van Joh. Grone- man) en ze tot een aardig geheel weten te anangeeren (de lieer Hamelink, met de leu ke onderschriften hij z'n series) en wellicht zal dat voor hen allen een aansporing zijn om nog meer werk te gaan maken van de amateur-fotografie, om zoodoende een vol geilden keer nog beter voor den dag te kun nen komen. Het auto-ongeluk bij Breezand Omtrent het den heer Borst overkomen auto-ongeval, waarvan elders in dit num mer reeds gewag werd gemaakt, vernemen wij no" dat het weer storm- en regenach tig was, en het gevaarlijk was om te rijden, omdat voetgangers en wielrijders een auto door den wind niet konden hooren naderen en de beslagen en natte ruiten het uitzicht van den automobilist belemmerden. De heer Borst reed om kerkgangers op te ha len. in Oostelijke richting langs de Zand vaart en moest een paar meisjes passeeren. Hij was bang dat, ze hem, ondanks z'n sig nalen, niet konden opmerken en bepaalde zóó z'n aandacht aan het voorbijrijden, dat hij geen erg had in rle locomotief, die eiken morgen vroeg voorbijkomt. Toen hij 't gevaar zag, waarin hij ver keerde, heeft hij nog sterk geremd. Dat heeft misschien erger voorkomen, maar toch werd de auto aan den voorkant gegre pen. Lampen, radiateur en motorkap wer den er afgerukt. De motor zelf werd be schadigd en het chassis verwrongen. De w_ gen was intusschen achterste voren komen te staan, kreeg toen van achteren nog een klap, waardoor hij nog een kwartslag draai- lloeiiat HORNA I—AARTSWOUD L 3—2. In een spannende wedstrijd, waarin Aarts- woud voor het eerst in de competitie vol ledig uitkomt, weet Horna te zegevieren met 3—2. Aartswoud speelt eerst men den vliegen den wind in den rug. Doch Horna, die di rect tot den aanval overgaat, weet reeds spoedig te doelpunten. Dan komt A beter op dreef en hoewel eerst de doelpunten uitblijven, weet ze toch twee maal te scoren, zoodat de rust ingaat met 21 voorsprong voor Aartswoud. Na de rust is Horna het meest in den aan val en weet tweemaal het net te vinden. Wel zet A. dan nog alles op alles om den stand gelijk te brengen,,maar dit lukt niet, zoodat Horna met 3—2 overwinnaar wordt. NIEUWE NIEDORP. N. NIEDORP—ATLAS 2—0. Verdiende N.N. zege. De tweede thuiswedstrijd bracht N. Nie- dorp de tweede zege. Het in de vierde klas se debuteerende Atlas werd met 2—0 naar Den Helder terug gezonden. Atlas heeft haar huid echter duur verkocht en niet na de grootste inspanning kon N. Niedorp de goed spelende debutante de baas blijven. In doelman de Ruiter en midvoor Post heeft de wit-zwarte club prima krachten. Vooral de Ruiter is een steunpilaar. De N. Niedorp doelman Floor deed echter niet voor hem onder. De achterhoede was in haar geheel met Van Herwerden en Faus goed op dreef. De halflinie Grootes, Sepers en Jes heeft veel goed werk verricht. In de N. voorhoede stond ter Haar nu midvoor en heeft daar beslist beter voldaan dan de laat ste wedstrijden in de halflinie. Bregman en Wit waren ook weer van de partij, doch het was vooral Wit aan te zien, dat hij eenigen, tijd niet actief was geweest. Hij was be- )aald onvoldoende dezen middag. Veel heeft lij echter goed gemaakt met zijn doelpunt, dat den stand op 2—0 bracht. Ruststand was 0—0. Na de rust zou het nog 20 min. duren alvorens Bregman uit een algemee- nen N.N. aanval het eerste doelpunt wist tc maken 1-^0. Atlas'zette er alles op om gelijk te maken, doch Floor was niet te passeeren. Als. later Wit er 20 van heeft gemaakt, speelt N. N. gewonnen spel. Schagen 2N. Niedorp 2 43. ALKMAAR, 8 Oct. Op de heden gehouden botermarkt was de prijs per V2 Kg. voor groothandel 75 77V2 ct. en kleinhandel 77i/>—80 cent. Han del matig. Kipeieren (groothandel) f 3.50— 5.30 per 100 stuks. Eendeieren geen notee ring. ALKMAAR, 8 Oct. Aanvoer: 215.000 kipeieren 4.95—5.70, kui kenederen f 3.15i.55, een-deieren 3—3.20, per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 8 October 1938. Roode kool 1.502.70; gele kool 1.601.90; Deensche witte kool 2.20; witte kool 0.90; nep 4.905; uien 1.602.40; peen 2.90—3.40; eigenheimers 3.103.30; Bintjes 1.80, slaboo- nen 9.5014.10; bieten 1.202,40; aanvoer: 40.200 kg. roode kool; 2300 kg. gele kool; 2000 kg. Deensche witte kool; 31.700 kg. wit te kool; 550 kg. nep; 6625 kg. uien; 4400 kg. peen, 8700 kg. aardappelen; 1510 kg. slabooncn en 1500 kg. bieten. ALKMAAR. 10 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 144 vette koeien f 130—280, 35 graskalveren f 30—55. 52 Nuchtere kalvere 6—16; 48 vette scha pen 23—28; 437 vette varkens 0.52—0.55; han del goed. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Oct. Aanvoer 4200 kg. aardappelen bl. eigen heimers 2.50270; 22000 kg. uien 1.902.10; drielingen 1.70—2; grove 1.80—2.10; gele nep 55.30; 8300 kg. peen 2—2.80; kleine peen 0.70, 1025 kg. spercieboonen 8.50—12.10; 1650 kg. kroten 1.50—2.10; 10.000 kg. roode kool 1.30270; 28 duizend kg witte kool 90; 5000 kg. gele kool 1.—1.80; 4000 kg. groene kool 1.70—1.90; 8360 kg. bloemkool 1.60-4.10 di to 2e soort 1.50; 800 kg. rammenas 1.301.50 NOORDSCHARWOUDE, 10 Oct. Aanvoer: 2800 Kg. aardappelen: Bl. eigen heimers 2.70—2.80, 8600 Kg. uien 1.50—2.20, drielingen 1.90—2, grove 2.10, gele nep 5.10, 1700 Kg. peen 2.60—3.30. 1800 Kg. spercie boonen 3,30—10.50. 900 Kg. roode okol 1.60 —2.70, witte kool 90 ct. in het Café „De Roode Leeuw" van den heer C. D. HUI- BERTS a. d. Markt, op Woensdag 12 October a.s. des v m. 10 uur,, van w.o. ameublementen, dressoirs, tafeltjes, spiegels, ledikanten, vloerzeil, tapijtgoederen, gangloopers, eenig beddegoed, de kens, tafelkleeden. manufacturen, gordijnstoffen, enz. enz. Grootendeels afkomstig van de opgeheven zaak Fa. STRIJ- BIS VAN I.EIJEN te Nieuwe Niedorp. Kijkdag Dinsdag 11 October, van 10—12 en van 25. Deurw. VAN HUIT, Onderget. (in 't bezit van di ploma Veeverzorging, enz.) ver schaft hulp en inlichtingen ter voorkoming van ERGE ZEERE KLAUWEN EN SPENEN BIJ MOND- EN KLAUWZEER. A. JEENSMA BURGERBRUG. BIETENROOIERS gevraagd. K. J. KAAN, Lotweg, Anna Paulowna. UIEN te koop. fl.per 50 pond., bij J. STAMMES, Kneesweg, Anna Paulowna-, Gevraagd: Een beste MELKGEIT, zonder hoorens. K. GLIM, Tuin straat 44, Den Helder. Te koop: EEN GELDE KOE, 11 liter melk, voor f125. P. v. d. AARDE, Molenweg, Schoorl. Direct gevraagd: EEN FLINKE JONGEN, J. HAGENAAR, bakkerij, Dirkshorn. Gevraagd, tegen half Novem ber, een flink DAGMEISJE. Mevr. KAANZeeman, Wie- ringerwaard.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3