Ouitsch opmarschgebied naar bet Oosten? Engeland vastbesloten de orde te herstellen De vliegramp in België Mussolini wcnscht Japan geluk Hitiers plan tot bewapeningsbeperking De Britsche bewapening Spanje wendt zich tot de wereld Amerika bereid Japan de voet dwars te zetten België heeft een „gevaarlijken buur" Mark tberichten Tsjecho Slowakije VANDAAG DE BESLISSENDE DAG IN DE HONGAARSCH—SLOWAAKSCHE BESPREKINGEN. NATIONALISTISCHE BETOOGINGEN DER POOLSCHE OEKRAINERS. Ofschoon in beginsel reeds overeenstem ming bereikt zou zijn tusschen de delegaties van Tsjecho-Slowakije en Hongarije, ver wacht men toch, dat het vandaag de be slissende dag der onderhandelingen zal zijn. De kloof tusschen de beide standpunten is nog steeds breed, daar de Hongaren krach tig vasthouden aan de meeste hunner oor spronkelijke eischen. De lieden te houden besprekingen zullen waarschijnlijk langdurig en diepgaand zijn, zoo zij al niet tot een breuk leiden. Ingeval van afbreking der onderhandelingen zou de Hongaarsche regeering, naar uit gewoonlijk betrouwbare bron wordt vernomen, een tijds limiet stellen voor het inwilligen van haar voornaamste eischen. Wat de Hongaren opeischen. In Hongarsche kringen verklaart men, dat de Hongaren een gebied opeischen, dat wordt bewoond door 840.000 Hongaren, 140.000 Slowaken, 57.000 Duitschers en 30.000 Roethenen, in totaal een bevolking van 1.067.000 zielen. Het getal der Slo- waaksche minderheid in Hongarije, het welk thans 110.000 bedraagt, zou hierdoor op 250.000 worden gebracht. De Tsjecho-Slowaaksche delegatie heeft voorgesteld het gebied met een zuiver Hon gaarsche bevolking, groot 600.000 zielen af te staan. Hierdoor zouden 150.000 Hongaren in Slowakije blijven naast 2.500.000 Slowa ken. Nationalistische betoogingen der Poolsehe Oekrainers. Nauw verbonden met het vraagstuk in Tsjecho-Slowakije is dat der Oekrainers, het volk, dat over verschillende staten ver deeld is. Onder meer ook in Polen. Daar zijn gister tegen het einde van den mid dag in de stad Lwow door de Oekrainsche nationalisten groote betoogingen op touw gezet. De menigte trok door de straten der stad, juichende voor de oprichting van een autonoom sub-Karpatisch Rusland en daarbij den eisch uitroepende, dat alle Oekrainers in een onafhankelijken staat moeten worden vereenigd. De Poolsehe na tionalistische studenten hebben tegenbetoo- gingen georganiseerd. De politie moest tus- schonbeide komen om botsingen te voorlco- De nieuwe grens van Tsjecho- Slowakije. Zal het land geheel van Duitschland afhankelijk worden? Te Londen is thans de officieele landkaart met de nieuwe langs de vijfde zone loopen- de grens van Tsjechoslowakije. zooals deze door de ambassadeurscommissie te Berlijn goedgekeurd is, ontvangen. De nieuwe grenslijn omvat een gebied, waarvan de grootte nagenoeg overeen komt met de ei schen van Godcsberg, doch slechts in een paar gevallen vallen de nieuwe lijnen ge heel samen met die van Godcsberg. Over het algemeen bedragen de variaties 8 tot 16 k.m. naar beide kanten. De grootste terreinwinst hebben de Duit schers ton noorden van Praag, waar de nieuwe lijn van 16 tot 24 k.m. zuidelijker ligt dan oorspronkelijk geëischt werd. De Duitschc grens ligt thans op nog geen 40 k.m. van Praag. Daartegenover staat, dat de toestand er voor de Tsjechen beter op is geworden rond Pilsen, waar de grenslijn niet tot de stad zelf doordringt. Te Londen heeft men geen bevestiging van de berichten, volgens welke de Duit schers de grenslijn op sommige plaatsen over een afstand van wel 16 k.m. zouden hebben overschreden. Volgens een bericht van den Timesdienst aan het „Alg. Hsbl." zou het belangrijkste vraagstuk, waarvoor Tsjecho-Slowakije zich geplaatst ziet, dat van zijn economischen toekomst zijn. Daarover wordt thans be slist in drukke onderhandelingen tusschen de Duitsche en de Tsjechische regeering. Duitschland zou aandringen op een sy steem van voorkeurstarieven en handels preferenties. Er loopen zelfs geruchten, die gewagen van een tolunie tusschen het Derde Rijk en Tsjechoslowakije. Daar dit zou neerkomen op een wegvagen der economische grenzen tusschen deze beide landen, kan het vraagstuk der Duit sche penetratie naar het Oosten hiermede direct in verband worden gebracht. Immers uit handelsoogpunt bezien komt Duitschland dan te grenzen aan Roemenië met zijn graan- cn olievelden. In dit verhand is het typcerend op te merken, dat Duitschland er allerminst aan schijnt te denken de vergaande Hongaar sche f^schen tot afstand van Slowaaksch gebied te steunen. Voor een gemeenschappelijk Poolsch-IIon- gaarsche grens, die Duitschland voor goed van het Oosten verwijderd zou houden, voelt men te Berlijn nog minder. En «het is dan ook- met een soert bevreem ding, dat men in de laatste dagen in de Duitsche pers waardeerende woorden kan lezen over den kleinen Tsjechischen buur man, die zoo correct zich houdt aan zijn afspraken. Men verbloemt in Berlijn allerminst dat men Praag behoorlijke levenskansen wil laten en stelt zich op het standpunt, dat geen zuiver Tsjechisch of Slowaaksch ge bied door anderen moet worden bezet. Steeds duidelijker blijkt, dat Duitschland van Tsjecho Slowakije een economisch op marschgebied naar de begeerde Roemeen- sclie petroleum wil maken. Palestina Nieuwe ongeregeldheden vragen nieuwe slachtoffers. Vooral te Nabloes gaat het warm toe. De toestand in Palestina wordt steeds ernstiger, doch de Britsche re geering is vastbesloten de orde te herstellen, hetgeen ook noodig is, wil men overgaan tot de uitvoering van een of ander plan, aldus de „Ti- Nieuwe incidenten. Hevig ver zet te Nabloes. Een detachement van de royal engineers (genietroepen) welke gisteren op weg was om het huis van een bekenden Arahischen bommenwerper te Nabloes af te breken, werd door terroristen, die zich op de daken van huizen en in de heuvels hadden genes teld, met geweervuur en bommen ontvan gen. Er ontstond een gevecht, dat tach tig minuten duurde, en waarbij de terroristen zes dooden en gewonden den verloren, terwijl geen der mili tairen getroffen werd. Tenslotte werd de omgeving gezuiverd en kon het huis worden afgebroken. Een reeks aanslagen- Het einde van den dag is gekenmerkt geworden door een reeks aanslagen. Zoo drongen in Haifa rebellen de woning van den Moektar binnen in de Arabische wijk Al Yahoud Zij doodden een vooraan stand persoon en twee zijner gasten. In .Tcnnin is een Arabisch ambtenaar midden op straat gedood. Na den aanslag werd een verbod uitge vaardigd om zich na een benaalden tijd op straat te bevinden. Voorts zijn op verschil lende plaatsen des lands drie Arabieren vermoord en een politieagent ernstig ge wond. Dertien rebellen zijn gedood en twee Britsche politiemannen gewond tijdens het belangrijke gevecht, dat tusschen Jeruzalem en Hebron is geleverd tusschen een afdeeling troe pen en benden opstandelingen. Bij een militair ingrijpen bij Walaia ten Zuidwesten van Jeruzalem is een Engel- sche soldaat gesneuveld en een andere ge wond. In verhand met onlusten te Nebloes zijn daar de bepalingen betreffende het verkeer voorloopig verscherpt. Gasophooping in de cockpit, aan gestoken door een onweersvonk? Volgens te Brussel ontvangen bijzonderhe den omtrent de ramp met het Belgische verkeersvliegtuig te Soest, in Westfalen, blijkt het thans nagenoeg zeker te zijn dat het vliegtuig, op ongeveer 1500 meter hoos- te, in de lucht is ontploft. Men heeft, aldus de N. R. Crt., wrakstukken van het vlieg tuig cn ook overblijfselen van de slachtof fers teruggevonden over een afstand van meer dan twee kilometer. Hoe de ontplof fing zich heeft voorgedaan blijft voors hands nog een raadsel. De drie motoren zouden, met de schroeven, vrijwel onbe schadigd zijn gebleven. Heeft zich onder dc cockpit een gasonhooning voorgedaan, wel ke door een vonk. misschien een onweers vonk, werd aangestoken? Niemand weet het. De vleugels waren eeheol vernield en ook de staart moet. in de lucht, aan stuk ken zijn gevlogen. Het lijk van den eersten bestuurder, van den Evnde, is in een veld ontdekt. De man had het stuurwiel nog in handen. De andere 19 lijken waren vreese- iijk verminkt. Aan boord bevonden zich achttien post zakken. Men heeft deze echter nog niet teruggevonden. Waarschijnlijk zullen de stoffelijke over blijfselen van de vier leden der bemanning heden te Brussel aankomen. Tn het Noor- derstaiion wordt een rouwkapel ingericht. De plechtige lijkdienst zou dan V>"dag of Zaterdag in de Brusselsche voorstad Schaarbeek plaats vinden. Een geheimzinnig telefoontje Er is een vrouw vermoordI Scotland-Yard voor een duiste re zaak. „Ga naar nummer 43 Warleigh- ï'oad in Brighton en u zult daar een vromv vinden die vermoord is", al dus luidde een geheimzinnig tele foon tjo aan Scotland-Yard in Lon den. Van daaruit werd de politie in Brighton gewaarschuwd en binnen enkele minuten had men den toeeang tot de gemelde wo ning geforceerd. Op een divan vond men het lichaam van mevr. Aline Ursula Ban ham, de 22-jarige vrouw van George Bad- ham. Zij was gewurgd. De dood moest waarschijnlijk vier uur van te voren ziin ingetreden. Borden, messen en vorken wer den op de keukentafel gevonden, blijkbaar gereed gezet voor den maaltijd. In de wo ning zag alles er keurig uit. De twee en twintigjarige echtgenoot van het slachtoffer en haar hahy van achttien maanden waren niet te vindon. Z" hadden de woning den middag van te voren verlaten om naar de ouders van de vrouw te gaan. Ofschoon de politie van Brighton in samenwerking met Scotland Yard al het mogelijke doet, licht in deze duistere zaak te brengen, is zij daarin nog niet gelukt; zegt de Dailv Ex press. Men staat voor een raadsel! Een huurman van de vermoorde vrouw vertelde, dat de twee een gelukkig paar waren en heiden gek op hun kleinen jon gen. Veel omgang met vrienden hadden ze niet, meestal zag men ze gearmd samen uitgaan. Het ontschepen van Japansche troepen in Zuid China stemt hem vreugdevol. Tijdens een ontvangst van Japansche journalisten heeft Mussolini verklaard, dat het Italiaanschevolk bezield is door een diepe sympathie voor Japan, waarmede het verhonden is door het belangrijke antiko mintern pact, en voornemens is steeds meer de vriendschapsbanden met het Japansche volk te versterken. Voorts zeide Mussolini, dat het hem bijzonder verheugde de Ja pansche missie te ontvangen om een ge lukkigen dag voor dc Japansche strijdkrach ten, nu troepen ontscheept zijn ten Zuiden van Kanton, Hij gaf uitdrukking aan zijn overtuigdheid van de slot-overwinning van Japan, zoodat het communisme geheel uit het verre Oosten zal moeten verdwijnen en aan het Japansche volk de ontwikkelings mogelijkheden zullen worden gegeven, die een krachtig en vruchtbaar volk verdient: het Italiaansche volk, beter dan ieder an der, kan dat begrijpen. Het wachten is op Londen en Parijs. In Duitsche politieke kringen wijst men er op, dat men antwoord wacht van Brittannië of Frankrijk op het denkbeeld, kort gele den door Hitier geopperd, inzake een beper king der bewapeningen. Het wordt technisch uitvoerbaar geacht, omvang en aantal van vele moderne wapens te beperken, in het bijzonder van zware ar tillerie, en ook omvang en actieradius van zware bommenwerpers. Het Duitsche standpunt is dat Duitschland veel te winnen heeft bij een uitgebreide beperking der bewa peningen mits Brittannië, Frankrijk cn Italië een pact mede-onderteeke nen. Het schijnt dat het risico van een Russi- schen aanval als minder ernstig wordt be schouwd, nu de positie van Tsjechoslowa kije fundamenteel gewijzigd is. Men had hier tot dusver steeds aldus geredeneerd, dat dit land te beschouwen was als een „spring plank" voor Russische luchtaanvallen op Duitsche steden. Duitschland vindt het niets prettig. RUSLAND NIET KLAAR. Onder het opschrift „Bedenkelijke Engel' sche bewapeningspropaganda", schrijft de „Deutsche Abend-Zeitung": Er valt niet meer aan te twijfelen, dat in Groot Brittannië, on danks Münchcn, een regelrechte bewape ningspropaganda aan den gang is, waaraan, behalve de pers, ook leden van het kabinet deelnemen. Het blad noemt Lord Winterton en den minister van luchtvaart Kings- ley Wood, en vervolgt: In Duitsch land volgt men met toenemende be langstelling deze Engelsche bewa peningspropaganda. Men zal dit op den duur niet werkeloos kunnen toe zien, want er zou een wanverhouding in de bewapening nit kunnen ont staan. Wij verwonderen ons echter wel, dat het democratische Engeland zich zoozeer laat beinvlocden door oorlogsaanstichters van het slag Eden, Churchill en Duff Cooper, wier optreden in het Lagerhuis en elders duidelijk aan het licht heeft gebracht, waar om zij bewapenen willen: hun doel is den oorlog. In een gisteravond te Horsham in Sussex gehouden rede heeft Lord Winterton met betrekking tot Tsjechoslowakije gezegd, dat zijn verklaring dat „Rusland geen nauw keurige toezegging van militairen steun, doch in verband met zijn militaire zwakte slechts vage beloften heeft gedaan", volko men juist is. (Naar men weet, heeft de Sovjet Ambas sade te Londen gisteren een verklaring ge publiceerd, met het doel de juistheid van Wintertons verklaring te weerleggen). Verdwenen vliegtuig gevonden Duitsche verkeersmachine op Zwitscliersche qletscher. Het vliegveld Duebendorf heeft uit Splue- gen bericht ontvangen, dat het sedert twaalf dagen vermiste Duitsche verkeersvliegtuig is gevonden op den Tambogletscher in de Adu- la groep ten westen van dc Spluegenpas aan de Italiaansch—Zwitscliersche grens. Het toestel was 1 October met tien passa giers en een bemanning van drie personen naar Milaan vertrokken en sindsdien was er niets meer van gehoord. Twaalf benzine reservoirs ontploft Vlammen tot 50 meter hoog. Te Linden in New Jersey (Noord-Amerika) zijn twaalf benzinereservoirs, die een capa citeit hebben van 27.252.000 liter, ontploft. Een k.m. in den omtrek moest het ge bied ontruimd worden in verband met de hitte, die de brandende benzine verspreid de. Gistermiddag duurde de benzinebrand nog voort. De vlammen stegen op tot een hoogte van 50 M., terwijl een zwarte rook den he mel verduisterde. De brandweerwagens van vijf naburige steden waren ter plaatse, maar de brandweerlieden konden slechts trachten den brand te beperken, welke nog andere re servoirs dreigde aan te tasten en gevaar op leverde voor naburige plaatsjes. De leiding der maatschappij verklaart, dat het nog niet mogelijk is vast te stellen of er slachtoffers onder het personeel zijn gevallen! Gewoon lijk werken er honderd man, maar in vel band met den Columbusdag kan 'n aantal hunner vrij hebben gehad. Radiorede van President Negrin verwacht. Terugtrekking der vrijwilligers geschiedt vlot. Vrijdag 14 October zal Negrin, de Presi dent van linksch Spanje, een groote radio redevoering voor de geheele wereld uitsprc- keri. Een vertaling in het Fransch, Duitsch, Engelsch, Italiaansch en Portugeesch zal on middellijk na het uitspreken der redevoering worden uitgezonden. Geen compromis. Tijdens een SpaanscheAmerikaansche plechtigheid ter herdenking- van het feest van het ras, hoeft Del Vayo verklaard, dat de (linksch) Spaansche regeering geen enkel pact of compromis overweegt. De terugtrekking der vrijwilligers. De Italiaansche vrijwilligers, die naar hun vaderland tcrugkeeren, hebben het front reeds in met vlaggen en bloemen versierde treinen verlaten, en wel naar Cadix, waar zij zich zullen inschepen. Op de stations waar de trein stilhoudt, worden de soldaten door de Spaansche bevolking geestdriftig toegejuicht. Oorlogsschepen zullen de schepen, waar mede de Italiaansche legionarissen uit Span je naar Napels zullen worden vervoerd, van de wateren van Cadiz tot Napels convoy eeren. Ook dc vrijwilligers, die aan regeerings- zijde hebben gestrdeen zijn gereed voor het vertrek. De Britsche gezant te Barcelona heeft bij zijn doorreis door Bourgmadama verklaard dat hij, hoewel hij geen officieele bevesti ging had onlvangen, meent te weten, dat talrijke vrijwilligers van het front zijn te ruggetrokken, Hii uitte de meening, dat de oorlog snel ten einde zou loopen. als men tot een juiste bemiddeling zou komen. Het Italiaansche offer. Sedert den aanvang der operaties in Spanje en tot. 10 October j.1. hebben de Ita liaansche troepen de volgende verliezen ge leden: 227 officieren gedood, 697 officieren ge wond, 2430 legionarissen gedood, 8161 legi onarissen gewond, 3 officieren en 351 legio narissen werden gevangen, genomen, terwijl door dienst oorzaken 278 legionarissen over leden. Van de gewonden zijn ongeveer 2.000 verminkt en invalide. Het totaal der verlie zen bedraagt 12.147. Laatste telexbericht De Amerikaansche ambassadeur te Tokio heeft het departement van buitenlandsche zaken te Washington de Japansche nota doen toekomen waarin kennis wordt gegeven van de ontscheping van Japansche troe pen in Zuid-China. In diplomatieke kringen te Washington merkt men op. dat de Brit sche belangen in die streek belangrijk en meer bedreigd zijn da nde Amerikaansche. Van de vastberadenheid van Engeland zal het dus afhangen of besloten zal worden tot een andere dan een diplomatieke actie Fr wordt aan herinnerd, dat Huil herhaal delijk verklaard heeft, dat hii de Amerikaan sche belangen zou verdedigen en dat hij tot dusverre geweigerd heeft de vlag te strij ken voor de militaire eischen van Japan In dezelfde kringen betoogt men, dat de Vereenigde Staten, Frankrijk en Engeland tegenover dezelfde Ja pansche bedreiging staan cn dat een gemeenschappelijke of althans evenwijdige actie dus voor de hand ligt. Men spreekt den wensch uit, dat de toestand in Europa zoo spoedig mogelijk ge stabiliseerd wordt, opdat Engeland en Frankrijk hun aandacht aan het Verre Oos ten kunnen wijden. Zoodra het ministerie van buitenlandsche zaken de Japansche nota bestudeerd zal hebben, zullen besprekingen worden gehouden tusschen de diplomatieke vertegenwoordigers der drie landen. Do Fransche perscommentaren zijn in hoofdzaak gewijd aan het bezoek van den Koning der Belgen aan Parijs. De „Jour" cn „Echo de Paris" schrijven: „Geen volk is meer dan het Fransche be sloten den vrijheidszin der Belgen te eer biedigen. Maar de Belgen hebben niet al leen Franschen tot buren. Er is een gevaarlijke nabuurschap, die dit vredelievende volk zware plichten oplegt. Het wil die plichten vervullen: dat heeft Koning Leopold gistcfcn duidelijk willen maken. Wij moeten hem danken voor deze open hartigheid, die voor anderen een waarschuwing is." De „Oeuvre" zegt, dat het gisteren geble ken is, dat neutraliteit niet gelijk staat met in den -steek laten en dat vredelievendheid moed niet uitsluit. Volgens Madame Ta- bouis zou het niet onmogelijk zijn, dat een van de eerstvolgende stappen op den weg van het Grootduitsche rijk het opeischen van Eu pen cn Malmcdy zou zijn. WINKEL. 12 Oct.- Appelen f 410, peren 312. druiven 10 -12, tomaten 24. slahoonen 45. aardap pelen 1.40—1.60, per 100 pond. Bloemkool 35. komkommers 34, per 100 sluks. WARMENHU1ZF.X. 12 Oct. Roode kool f 1.30, witte kool f 0.90. Aan voer 3G00 Kg. roode kool, 25300 Ke. witte kool. Gevr. in Blocmendaal (bij Haarlem) tegen 1 Dec. a.s. FLINK MEISJE Goed kunn. koken (of het graag willende leeren) en zelfst, wer ken. V.g.g.v. Loon f35 p. m. Br. no. 243 Bur van dit blad. Te koop: ZEEUWSCHE BLAUWE AARDAPPELEN, puik lekker. C. HARTOG, Win kel. Te koop: VOERB1ETEN en een Bietenrooier gevraagd. Wed. J. VADER, Lotweg no. 7, Anna Paulowna. Te koop: een beste DRESSEERKAR op coll.as voor weinig geld, bij R. BIJPOST Wz., Sint Maarten. Te koop: 50 snees ROODE DORSCH- KOOL, II). GR IN. Westenveg G 65, N. Niedoip. SCHAGE VAN VRACHTAUTO GEVALLEN. Den heer R. Pr. werkzaam bij de fa. Hc land is gistermiddag een leelijk ongel overkomen. Staande op een vrachtauto de hij een kist verzetten bij welke bei heid eenige jongens hem de behulpzai hand boden. Dit werd den heer Pr. nood/( tig. want door het onverwachts gerukka lelde de groote kist, hij verloor 5 evenwicht cn viel achterover op de stnj steenen. Hetgeen natuurlijk hard aankwii de heer Pr. liep een hoofdwond op klaagde voorts over pijn in het been. moest zich onder doktersbehandeling steS wiEnm Vrijz. Democratische Bond, Wieringen. Bovengenoemde afdeeling vergaderde teravond in de foyer van Cinema de Haj Té acht uur heette de voorzitter, de h« O. J. Bosker, dc acht aanwezigen welkt waarna door den secretaris, den heer Lont, de -notulen werden voorgelezen, ke onveranderd werden goedgekeurd. Na eenige besprekingen werd besloü om evenals bij de vorige statenverkiezing eenige _Wieringers candidaat te stemming hiervoor bracht tot uitslag de heeren O. J. Bosker en J. Doves Sz. 1 didaat gesleld worden. Vervolgens werd door den voorzitter! beschrijvingsbrief voor de a.s. alg< vergadering voorgelezen, die gehi wordt o-p 26 en 27 November a.s. in Haag. Als afgevaardigde werd de hi J, Bosker benoemd. Na nog een kort m gesproken te hebben, sloot de "voorzitt] vergadering. Verloren: een huissleutel. Inl. bij den gem.-bode. WIEtilNGERWAÊ Als vervolg op de gehouden jubiletL feesten, werd nog een fotowedstrijd uiil schreven van den optocht enz. De uitJ van dezen wedstrijd was als volgt: Optocht: le prijs mej. M. Bakker, 2eI 3e prijs J. J. Blaauboer. Volksspelen: le en 2c prijs J. J. Blaj boer, 3e priis J. P. Groot. Diverse: le nrijs K. Schenk Jz., 2e enl prijs mevr. KaanZeeman. De prijzen kunnen gehaald worden J den heer J. P. Groot. De foto's worden f leerd bij den lieer J. Bakker, smid, al ook meerdere foto's besteld kunnen word SCHAGEN, 13 Oct. 5S geldekoeien (magere) 120227.50, idem vette 200—300, 27 kalfkoeien 225-1 40 graskalveren 35—62, 24 nuchtere kali ren 820, 20 magere schapen 15IS. 360 schapen 1826; 400 overhouders 1 1850; 8 hokken en geiten 411; 18 varto| magere IS—32; 12 idem vette 0.53—0.54;! biggen 12—19; 126 konijnen 0.30—1.25; pen 0.350.75; haantjes 0.500.75. NOORDSCIIARWOUDF.. 13 Oct. Sfehotsche muizen 22.20, groot en Hl eigenh. 2.20, hl. dito 2.30—2.SÓ. bevel. i-1 uien 2.30—2.50. drielingen 1.80—2.10, erof "20—2.40, gele nep 510—5.60, peen 2.1021 Kroten 0.80—2.10; roode kool l.tfO-ll witte kool 0.90—1; gele kool 1.30—1.8" witte kool 1.30—1.40 BROEK OP LANGENDIJK, 13 Oct. BI. eigenheimers 2,40—2.80, duiken uien 2.10—2.40, drielingen 1.80—2.10. p«f 2.102.30, gele nep 5.205.60, peen 2— kleine peen 0.80. Spercieboonen 5.60—10.60; kroten 1.30- Savoye kool 1.40—1.50; witte kool 0.90;. menas 1.301.70; veiling duurt voort. AMSTERDAM. 12 Oct. Veemarkt. 194 vette kalveren: le Ic 62—70 ct., enkele hooger, 2e kw. 5660 J 3e kw. 50—55 ct„ per Kg. levend gcwicl 48 nuchtere klaveren f 712 per stuk, I varkens: vleeschvarkens, wegende van ül i 10 Kg. 6165 ct., zware varkens 62—611 vette varkens 6162 ct. per Kg. slach'l wicht. Overzicht: Vette kalveren malp handel, hoogere prijzen, enkele prima f ven noteering. Nuchtere kalveren zeer W tige aanvoer, vlugge handel cn iets h<x) re prijzen. Varkens matige aanvoer, weii handel en prijzen iets lager. ALKMAAR, 12 Oct. Aardappelen 2—3, andijvie 0.70—2.20.1 gurken 12.50. appelen 5S, bloemkol 46. idem II 23, bieten 0.70—2.20. druij 918, gele kool 1—1.70, groene kool 3.60, kropsla 14, knolselderie 2—3.60/1 kommers 1i, meloenen 58, peren 3 prei 1.80—3, peterselie 0.501, postelrinj 0.20. raapstelen 0.50. roode kool 1.20=-t selderie 0.50—1, spinazie 0.40—0.93, spni 1.505, snijhoonen 810, dubbele >pï bonnen 0.45—1.00, tomaten 2.10—6.40. 1 2—3, witte kool 1*0, wortelen 1.10—3.J wortelen 2i.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6