V De moord op Greta Groen De geestelijke herbewapening Palestina in oproer Crisis-automobilisten Joodsche artsen te Berlijn gehinderd De Duitsche spionoage in Amerika i, j Hl Ontwaakte roet stijve, pijnlijke knieën. Nb alle pijnen verdwenen Deze man schrijft: „Drie jaar leed ik aan rheumatische pijn onderin mijn rug. 's Mor gens werd ik wakker met knieën zóó stijf, dat ik ze slechts met vreeselijke pijnen kon bewegen. Toen raadde een vriend mij aan, Kruschen Salts te probeeren. Ik begon het eiken morgen te nemen en tot mijn verwon dering bemerkte ik, dat de rheumatische pijnen verdwenen. Ik ging door met Kru schen en hoewel ik den middelbaren leeftijd reeds gepasseerd ben. ben ik al twee jaren vrij "van pijn." A. W. Rheumatische pijnen zijn vrijwel altijd een gevolg van een overmaat van urine-' zuur in het lichaam, dat ontstaat doordat door onvoldoende werking Uwer inwendige organen afvalstoffen gelegenheid kregen zich op te hoopen. De zes zouten in Kru schen verwijderen deze afvalstoffen, door dat zij lever, nieren en ingewanden steeds blijven aansporen tot krachtige, geregelde werking. Hierdoor wordt voorkomen, dat afvalstoffen zich ooit weer kunnen ophoo- pen; Uw pijnen zullen afnemen en tenslotte geheel verdwijnen Kruschen Salts is uit sluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. Uoeitat K.N.V.B. Vierde klasse B. Tegen K.V.V. in Krommenie gaat Bergen waarschijnlijk een nederlaag tegemoet. Ver der: Uitgeest—Monnikendam; Andijk-E.V.C.; SportersC.S.V. N.H.V.B. Eerste klasse A. Vrone ontvangt Oudorp (2 uur), waaraan het de punten zal moeten afstaan, als geen verrassingen zich voordoen. Tweede klasse B. Wanneer Mevo inderdaad niet zoo sterk is als vorig jaar en de 60 nederlaag te gen Alkmaar 2 doet dat vermoeden dan is D.T.S. 2 thuis tegen die heeren niet ge heel kansloos (2 uur) ofschoon we dit jaar in de D.-reserves weer weinig vertrouwen durven hebben. Derde klasse D. Alkmaar 3Bergen 2 (12 uur) is een strijd tusschen 2 ploegen die allebei tot de zwak keren behooren. Is B wat we vreezen de zwakste? Schoorl 2 zal weinig in kracht verschillen met D.T.S. 3. dat haar bezoekt (2 uur). We verwachten dat Dirkshom in Alkmaar bij Mevo 2 (10 uur) geen fout maakt. Vrone 2 wint van Oudorp 2 (12 uur). Derde klasse E. Aartswoud is vrij. Vierde klasse D. Bergen 3 is onverwacht succesvol. Met Akersloot 2 dat om 2 uur bezocht wordt *r. zullen Akerboom c.s. het zeker wel kla ren. N. Niedorp 3. zoo fraai gestart, zal zich van de Berger nederlaag willen herstellen. Uit tegen Dirkshorn 2 bestaat daar o.i. wel kans op ook. Het bezoek aan V.V.S. lijkt ons voor D.T.S. 4 een te zware opgave (10 uur). Vierde klasse E. V.C.L. 2 is vrij. Adspiranten. Afd. K: D.T.S. a verliest thuis (11,15) wel van Alkm. Boys a. Afd. L: Koedijk a—Vrone a (12.30); Alc- maria c—Alkmaar a. Afd. M: D.T.S. b—Alkm. Boys c (10 uur). Afd. O: Sijbekarspel a—V.C.L. a (12.30). PAARDENFOKKERIJ. Premiekeuring type Trekpaard te Middenineer. Telkenjare worden er vanwege de afdee- ling Noordholland van het Ned. Trekpaar denstamboek keuringen van merrieveulens gehouden, die in deze provincie zijn inge voerd. Merrieveulens die doorgaans worden ingevoerd uit Zeeland of West-Brabant, waarvan verwacht mag worden dat het peil van den trekpaardenstapel er door wordt verhoogd. In den loop der jaren is ook inder daad newezen, dat dit het geval is geweest, zoodat de premiën die hiervoor worden be steed een zeer i uttige bestemming wordt gegeven. Zooals voor de hand ligt, zijn aan eventueele primeering ook zekere voorwaar den verbonden. Zoo moet een geprimeerd merrieveulen tot op driejarigen leeftijd tel ken jare op de premiekeuringen in Juni worden aangeboden, wat dus tevens inhoudt dat de eigenaar van het geprimeerde veulen garandeert, dat dit dier in de provincie moet blijven. De afdeeling N.-Holland stelt hiervoor vijf premiën van f50,beschikbaar, waarmee wordt bewezen, dat de zaken goed worden aangepakt. De invoer bedraagt jaarlijks ge middeld een tiental, zoodat de helft kan wor den geprimeerd. Deze keuringen werden tot dusver steeds te Hoofddorp gehouden, om dat import zoo goed als geheel in de Haar lemmermeer plaats vond. Door de drooglegging van de Wieringcr- tueer en steeds stijgende belangstelling voor het koudbloedpaard in het nieuwe land efi in den geheelen kop van N. Holland, vindt thans ook daar geregeld meerdere import plaats. Het is dus een goede geste van het bestuur van genoemde afdeeling geweest om deze keuring dit jaar in Middenineer ;e doen houden: een goede geste te meer, omdat het initiatief hiervoor van de Zuide lijke makkers is uitgegaan, waarmee het al gemeen belang van de kondbloedfokkerij ten zeerste wordt gediend. Bii geregelde be langstelling in den kop van N. Holland zal dus het eene jaar de keuring te Midden- meer, het andere jaar te Hoofddorp worden gehouden. Ongetwijfeld zal hierdoor ook de belangstelling stijgen en. venvachten we op 22 Octohor te Middonmeer een druk bezoek. Reeds zijn een achttal veulentjes aangege ven, doch aangifte van ingeschreven geim- porteerd materiaal staat nog open en kan c-achieden bij den secretaris der afd. N.- Holland. J. C. Gehrels te Vijfhuizen, terwijl ook de heer K. J. Kaan. Anna Paulowna, aangiften in ontvangst neemt. De keuring vindt plaats op Zaterdag 22 Octoher, des morgens om half tien, in de nabijheid van hotel Smit te Middenmeer. Recherche voor een schier ho- pelooze taak. Vingerafdruk ken van buurvrouwen bemoeilij ken het onderzoek. Nog steeds tast de politie in het duister omtrent de aanleiding tot de gruwelijke moord op Greta Groen. Doch allengs is komen vast te staan dat het slachtoffer zich hevig heeft verzet tegen den binnen gedrongen aanrander. Zoo is op het toilet een ware ruïne aangericht. Worsteling met den moordenaar. Het vermoeden bestaat, dat Greta, toen de moordenaar binnengekomen was, voor- nenipns is geweest, zich in de W.C. op te sluiten, om zoo den man te ontloopen. Hij moot haar nageloopen zijn en gegrepen hebben, voordat zij het haakje, op de deur heeft kunnen doen Greta heeft zich toen in haar wan hoop vastgehouden aan de afvoer van het reservoir. De afvoerbuis is totaal van den wand gerukt; van het plafond en van de muren is een massa kalk gevallen. Het reservoir hangt schuin, voorover in het toilet. De politie poogt thans ook hier vin gerafdrukken te verzamelen. Talrijke getuigen zijn reeds gehoord. Een van de buurvrouwen verklaarde gegil te hebben gehoord en een. zware mannenstem. Zij was niet in staat het bed te verlaten en kon dus niets doen. Verder zijn gehoord een groenteman en een melkboer. Zij beiden zijn, naar thans gebleken is, in de och tend van Woensdag aan de deur geweest op nummer 38. De melkboer komt al ge- ruimen tijd bij de familie Groen en vindt doorgaans op de deur een briefje geprikt, waarop juffrouw Groen haar bestelling doet Hij komt altijd met een looper binnen. Woensdagochtend was er geen briefje aan de deur bevestigd, omdat Greta wel wist wat er besteld moest worden. Maar Greta kwam niet kijken, toen de melkboer om streeks half elf aan de deur kwam. Hij ging binnen en zette een flqschje melk klaar. Melkbezorger tegelijk in huis met den moordenaar? De melkbezorger heeft gezien dat de gor dijnen dichtgeschoven waren en ook, dat in KONINGIN WILHELMINA SPRAK TOT HET HART VAN ALLE VOL KEREN. Het Brusselsche „Laatste Nieuws" wijdt naar het Hsb. meldt, een beschouwing aan het persoonlijke woord van H.M. Koningin Wilhelmina, betreffende de geestelijke her bewapening. Het blad schrijft: „Hoe klinkt deze taal hartverhef fend in deze dagen, waar nog zoo pas het oorlogsgeweld dreigde los te breken, juist omdat die gedachten van eerlijkheid en vrede maar al te zeer uit het na-oorlogsche Europa zijn uitgeroeid geworden. ,Men zal wellicht inbrengen, dat het voor al in deze tijden, van een overdreven idea lisme getuigt in de uitstralende kracht van deze gedachten te gelooven. „Waarover echter iedereen het zal eens zijn is over het feit, dat. de kleine landen, die werkelijk, aan den vrede gehecht zijn, die geen gebiedsuitbreiding in het schild voeren en die niet beter vragen dan de groote mo gendheden te zien overeenkomen, op een grondslag van eerlijkheid en betrouwbaar heid, er slechts voordeel bij kunnen heb ben, indien deze gedachten over alle gren zen heen den weg weten te vinden naar het hart van alle volkeren." VERVANGING VAN MOTOR BELASTING. Initiatief van de N.S.B. Door de nationaal-socialistische fractie der Tweede Kamer is, naar de persdienst der N. S. B. mededeelt, ingediend een initia tief-ontwerp tot vereenvoudiging en yermin dering der belastingen op het motorrijtuig en op 't rijwielverkeer. Hierin wordt voorge steld de afschaffing der personeele belas ting op motorrijtuigen, der motorrijtuigbe- lasting en der rijwielbelasting, met gelijktij dige verhooging der bijzondere heffing op benzine van f 8.60 op f 8.75. per 100 Kg. De verwachte opbrengst dezer heffing ad 30 millioen gulden zal volgens het ontwerp geheel ten goede komen aan het verlcecrs- fonds. Het wetsontwerp gaat vergezeld van een uitvoerige memorie van toelichting. (De opbrengst van motorrijtuig? en rij- wielbclasting gezamenlijk is voor 1938 ge raamd op f31.000.000. In 1037 word in totaal neg een hoeveel heid van meer dan 242 millioen kilogram benzine met inbegrip van enkele andere producten in ons land ingevoerd). Uitverkoop in landbouwproducten Ver. Staten willen de boeren helpen. Do Amerikaansche minister van Land bouw Wallace, heeft bekend gemaakt, dat zijn departement een reusachtig program ma voor den verkoop van overtollige land bouwproducten (katoen, groenten, fruit, zui velproducten, vleosch) aan behoeftige ge zinnen tegen lage prijzen voorbereidt. Men wil hierdoor overschot verminderen en zoo de prijzen voor de landbouwers doen stij gen. Verder wil men de ontevredenheid in landbouwerskringen doen verminderen. Ver liezen zullen volgens het plan door den. Staat gedragen worden. de voorkamer een erge rommel was. De stoelen lagen omver en een vaas was op den grond terechtgekomen. Hij heeft verder opgemerkt dat de keukendeur gesloten was, maar het was stil en daarom heeft hij geen vermoeden gehad dat er iets bijzonders aan de hand was. De mogelijkheid bestaat, aldus Het Volk, dat de dader, bij de komst van den melk boer omstreeks half elf, nog in de keuken is geweest Geen van de getuigen heeft tot dusver nog een aanwijzing gegeven, die tot arres tatie zou kunnen leiden. De officier van justitie heeft, een beloo ning uitgeloofd van ten hoogste f 250 voor dongene, die inlichtingen kan geven, welke tot ontdekking en opsporing van den dader kunnen leiden. Hopelooze taak Het officieele rapport van den politiedes kundige, dr. Rochat, wordt heden verwacht. Thans reeds is komen vast te staan, dat de politie niet denkt in de rich ting van een ongeluk, maar dat moord wordt aangenomen. Het ple gen van een zedenmisdrijf is niet te bewijzen, terwijl van roofmoord even min sprake is. Men zou hoogstens kunnen spreken van een „poging" tot zedenmisdrijf, welke op doodslag is uitgeloopen. De politie legt evenmin verband tusschen den bewusten jongeman met zwartkrullend haar, die het meisje enkele malen zou heb ben aangesproken, en dit misdrijf. Men zoekt den jongeman alleen om inlich tingen te kunnen verkrijgen, die zooals alle andere van belang voor het onderzoek kunnen zijn. Naar wij vernemen, levert het ne men van vingerafdrukken groote moeilijkheden op omdat verschil lende buurvrouwen in de woning zijn geweest, vóórdat de rechercheurs hun werk konden beginnen. Het is wel duidelijk, dat de recherche voor een zeer moeilijke, zij het niet volko men hopelooze taak staat. Wellicht zal de belooning welke is uitgeloofd voor dengene die nieuwe aanwijzingen kan verstrekken, aanleiding zijn zich tot de politie te wen den. Hierop is thans de hoop gevestigd van hen, die moeten probeeren licht te brengen in het mysterie'van den moord op Greta Groen. Een groot deel van het land in handen der Arabieren ARABISCH LEIDER VERMOORD. De Arabieren zijn thans de haas in een groot deel van Palestina. Ten Oosten van de lijn NabloesJerichoBethlehcmHe- bron beheerschen de opstandelingen de si tuatie cn ook in de groote gebieden ten N. en ten Z. van Jeruzalem is het met de En- gelsche macht voorloopig gedaan. De Britsche Hooge Commissaris Mac Michael is per vliegtuig naar Palestina ver trokken. Hij schijnt zeer uitgbreide vol machten te hebben. Reeds zijn alle straatwegen, die van Je ruzalem naar Oosten, Zuiden en Noorden leiden, door Britsche militaire vrachtauto's tanks en oprukkende Britsche troepen be zet. Opzienbarende moord. Het hoofdbureau van. politie te Jeruzalem deelt mede, dat 't lijk van den Arabischen leider Dajany gisterochtend werd gevonden ter zijde van den spoorweg van Jeruzalem naar Lvdda. Men gelooft dat hij door roovers is ontvoerd en vermoord. Deze misdaad heeft op Ara bieren en Joden een grooten indruk gemaakt want dit is de eerste vooraanstaande figuur die sedert het uitbreken van den opstand is omgebracht. Dajany was zeer bevriend met den emir van Transjordanië en was een vurig voorstander van samenvoeging van dit land met Palestina, met als koning zijn vriend den Emir Abdoellah. Het wordt dan ook niet uitgesloten geacht dat hij door Arabische extremisten is ver voerd, die Abdoellah als een werktuig der Engelschen beschouwen. Een lngubere vondst. De afgehouwen hoofden van twee Marok- kaansche moslems, die te Jericho vermist werden, zijn gisteravond bij den Damascus- poort te Jeruzalem gevonden. Men zegt, dat het de hoofden zijn van twee mannen, die vroeger behoorden tot de lijfwacht van den moefti van Jeruzalem, die thans verbannen is. Er hebben zich gisteren verscheidene ge vallen voorgedaan van beschieting uit hin derlagen, brandstichting, en bommenwer- pcn. Er zijn twee Arabieren gedood, o.m. een terrorist, die door regeeringstroepen bij het vliegveld van Gaza werd neergelegd. Granaat legt goudader bloot Merkwaardig toeval in den Ja- pansch-Chineeschen oorlog. De correspondent van het Japansche blad Asahi Sjimboen heeft medegedeeld, dat een Chineesche granaat in de heuvels van Wan- gitang, 17 K.M. ten Zuidwesten van Jang- sjin een goudader heeft blootgelegd. Een .Tapansch soldaat, die heeft gestudeerd aan de universiteit van Foekoeoka, ontdekte on middellijk, dat de steenstukken, welke vand en rotswand afspatten, goud bevatten. DUITSCH VLIEGTUIG NOG NIET GEVONDEN. Het bericht, dat het sedert 1 October ver dwenen Duitsche verkeersvliegtuig in de Zwitsersche Alj>en zou zijn gevonden, is onjuist gebleken. Het zoeken naar het ver dwenen vliegtuig wordt van Duitsche, Zwit- schersche en Italiaansche zijde met kracht voortgezet-. Hr. Ms „Piet Hein" beschadigd Tijdens de oefeningen in Straat Soenda is de torpedoboot-jager „Piet Hein", naar de N.R.Crt. meldt, ernstig aan den voorsteven beschadigd. Het schip vaart op eigen kracht naar Socrabaja. Er werd in Noord-Holland maar raak gereden Uit het verslag van de Alg. Rekenkamer publiceert liet Hsb. o.m. het volgende: „Bij do Landbouwcrisisorganisatie voor N.-Holland was het gewoonte geworden, dat het kantoor-personeel met gehuurde auto's op reis ging, om toezicht te houden, instructies te ge ven, onderzoekingen te doen enz. Zoo werd een bij zonder-vrij-kostba^r-con- trole-apparaat gevormd, naaè't den Centr. Crisiscontroledienst. De opmerkingen der Rekenkamer hadden tot gevolg, dat deze autorei- zen, die in 1936 f 2700 hadden gekost, bijna geheel ophielden en thans nog slechts f100 a f200 per jaar beloo- pen." Er werd dus. zoo voegt het blad hieraan toe, maar eventjes f2500 bespaard, d.i. 500 gasmaskers, om zoo te zeggen Strenge voorschriften voor de uitoefening van hun practijk. Zooals bekend, mogen van de ruim 3000 Joodsche artsen, die nog van den zomer te Berlijn practijk uitoefenden, slechts een klein gedeelte daarmee doorgaan, maar de genen, die tot dat gedeelte behooren, mogen alleen Joodsche patiënten behandelen. Deze Joodsche artsen hebben, aldus de Ber- lijnsche correspondent van de N. R. Ct., nu een aanschrijving van het. ministerie van binnenlandsche zaken gehad, waarin o.m. staat, dat zij zich hebben te richten naar de instructies, niet alleen van het „Gesundheits- amt", maar ook van de Todencommissaris, in het bijzonder ten opzichte van de plaats waar zij hun werkzaamheden uitoefenen. Advertenties omtrent hun beroepswerk zaamheden hebben vooraf zijn goedkeuring noodig. Zij mogen zich niet meer arts noe men. Zij moeten op alle recepten, op alle rekeningen en pp hun briefpapier een tee- ken gebruiken, bestaande uit een geel ge kleurd, circelvormig oppervlak,, dat af steekt tegen een blauwen achtergrond en waarop, wederom in blauw, de Davidsster is aangebracht Bovendien moet daar nog hij staan: „Gerechtigd tot geneeskundige behandeling alleen van Joden". De Joodsche artsen mogen geen ziekte-verwekkende bacillen kweeken of stoffen samenstellen welke tot inenting worden gebruikt. Laafsfe telexbericht Johanna Hoffman c.s. staan morgen terecht. Het grootste spionnageproces uit de ge schiedenis der Vereenigde Staten zal mor gen beginnen voor het federale hof te New York, waarvan John Knox president is. Vier beschuldigden zullen aanwezig zijn, nl. Johanna Hoffman, kapster aan boord van het Duitsche schip „Europa", die er van verdacht wordt, als tusschenpersoon te heb ben dienst gedaan bij de overbrenging van documenten betreffende de defensie der Vereenigde Staten. Guenther Gustav Rumrich, oud-sergeant in het Amerikaansche leger en deserteur, die er van beschuldigd wordt een code der mili taire luchtmacht te hebben gestolen. Erich Glasser, soldaat bij de luchtmacht, verdacht van het stelen van geheime documenten, en Otto Hermann Voss, employé in de vlieg tuigen fabriek „Seversky", verdacht van het stelen der plannen van een nieuw model jachtvliegtuig. Veertien veel gewichtiger verdachten zul len niet aanwezig zijn, daar zij zich in het buitenland bevinden. Tot hen behooren drie officiez-en van hot Duitsche ministerie van oorlog. HARENKARSPEL KAL VERDIJK. Aanrijding met doodelijken afloop Gisteravond om 8 uur is de wed. Karsten aangereden door een auto, welke werd be stuurd door een zekeren J. J. Speets uit Warmenhuizen. Deze aanrijding was van zoo ernstigen aard, dat het slachtoffer twee uur later aan de gevolgen overleed. De vrouw, die 60 jaar oud is, zou naar haar zoon gaan. Dr. Groenhart van Dirkshorn en Dr. van Hesteren van Warmenhuizen wa den spoedig aanwezig, maar ten slotte kon men slechts den dood constateeren. Naar men ons mededeelde, treft den automobilist geen schuld. HEER-HUGOWAARD STROPPEN. Bij de alhier in de Koffiemolen plaats ge had hebbende verkoop van het huis met bijbehoorend bouwland, samen groot 7.49 H. A. bewoond door C. Broersen en eigendom van den heer C. Langedijk te Oudkarspel werd het geheel „verscheurd" onder een veertiental bieders. Het huis werd gekocht door den heer J. Schotten alhier. De tota- •le opbrengst was I 19.454.— Te koop: TWEE HOLL. HERDERS, 6 weken oud, zwart masker, st. ooren. Heel mooie diertjes en een overjarige Herder, beste waakhond. Kleine f3.en groote f5.per stuk. B. HART, Nieuwe Niedorp, bij de sluis. Te koop: 3 H.L. Witte Zwaan en 2 H.L. Brahms Plantgoed. Te huur: 4 Are Tulpenteelt ver gunning. K. BART Pz., Winkel SCHAGE BUITENLANDSCH BEZOEK AAN Dl ESPERANTO-GROEP. Woensdagavond hield in de zaal van heer Igesz de heer Mcrivoo uit. Estland lezing over zijn land (natuurlijk in ranto), hiertoe uitgenoodigd door Schagen van de Federatie van Arbeidt Esperantisten. In zijn openingswoord sprak de voor ter, de heer J. Winkel, den wensch dat alle aanwezigen een leerzam.cn avu zouden hebben. Hierna was het woord aan den heer rivoo die een goed en beschaafd spi bleek te zijn, terwijl hij het Esneranto beheerschte. In eenvoudige bewoordim gaf spreker ons een beeld van de hista en het leven in Estland. Na de pauze behandelde hij de tevej omstandigheden van het volk, in de en op het platteland, waaruit bleek gnen zeer vooruitstrevend is. Ook Espera: jieemt hier een voorname plaats in <m de meeste steden en dorpen vindt esperantogroepen, welke door de leden gefinancierd worden, daar het land het algemeen arm is. Spr. besloot zijn niet een opwekking aan allen om yooral voor Esperanto propaganda te ken. Een hartelijk applaus was spr.'s dliende loon; de voorzitter dankte daai eten heer Merivoo voor zijn leerzame n Met het zingen van eenige Esperanto! deTen werd de avond besloten, TENTOONSTELLING „NATURA" Heden zal in de O.L. School alhier zeer interessante tentoonstelling worden opund. I>eze tentoonstelling werd reeds in vam plaatsen in ons land gehouden en h« daa.rbij de steun van gemeente- en ondt wih^autoriteiten. pe Zij bevat een groote verzameling vogj vaj en jaoogdieren, verder vlinders, uitheemse! Vc v dienen; de inlandsche vogels etc. zijn alk natj< zooreel mogelijk in natuurlijke omgeving! worc hourien. Zoo vindt men er een weide in pa weidevogels, een strand met strandvogel neon boscihgroep enz. Geen dorre verzameling i hou&jes dus, maar alles heel aantrekken te,/ in het groen opgesteld. Varder vindt men er anatomische pre ra tem, skeletten, voor de natuurvrienden groote kast met literatuur op dit gebied, gestaian door de Ned. Uitgevers Mij. In het bijzonder zij hier nog vermeld, ook d'e origineele aquarellen van de bel de „Verkade's plaatjes" worden geëxposi pracMige waterverfschilderijtjes, die alk reeds een bezoek waard zouden zijn. worden grammofoonplaten van zangvoj gedraaid, terwijl het publiek 's avonds interessante natuurfilms kan genieten. De tentoonstelling duurt 5 dagen. Men zae overigens de advertentie in blad. Aai (f üeu' n lede - chei SCHAGHEN, 13 October 1938. Aangevoerd 30.000 kipeieren; 5860 k| 5.25; 6062 kg. 5.305.40; 6265 kg. 5.35- 5.50; klein 3,10—4.10 tijd DEN HELDER, 13 October 1938. Aangevoerd 17000 kipeieren; 110 eendeierel 52—54 kg. 4.20—4.40; 55—57 kg. 4.10—O l 58—60 kg. 500—5.50; 61—63 kg. 500—5.» 6467 kg. 5.305.70; kleine eieren 3,20- 4,50; eendeieren 3003,60. Alles per 100 sl WARMENHUIZEN 13 October 1938 Roode kooil le kwal. 1.202.30; gele kool 11.50; Scho't:Bche muizen grove 1.80; BintjK 1.80; witte kool 0.90; nep 55.10, goedge keurde eerstelingen A 2835 4.504.70; A 35—55 4.20; B 28—35 4.20; uien 2—2.10: goedgekeurde bintjes C 28—35 2.50; peen 1.902.40; blautwe aardappelen 2.60—3.50; eigenheimers 2..602.S0; slaboonen 9.40—10; bieten 0.50—1.60. Aanvoer 1500 kg. goedge keurde bintjes; 21400 kg. roorle kool 6300 kg. gele kool;.413700 kg. witte kool; 100 lig. nep; 3000 kg. udem; 5400 kg. peen; 5650 kg. aardappelen; S3D kg. slaboonen, 4300 kg. bieten; 10400 kg. goedgekeurde eersteling® HOORN, 13 Octtober 1938. Aanvoer 6 stapels kleine Boerenkaas f 2 stapels Boeren Comm. Kaas f 23; samen 8 stapel, wegende 1948 kg. Handel vlug. BROEK OP LANtGENDTJK. 14 Oct. Aanvoer: bl. eige nheimers 2.80; uien 2.10- 2.40; drielingen l.CO2.10; grove 2.102.20; gele nep 5.60—5.70; peen 1.70—2.30, sperde-1 boonén 42011.90; snijhoonen 10.50—15.30;I kroten 1.30—1.80; rode kool 110—2.40; Sa- vove kool 2.10; witte kool 0,901; gele kool 1.301.90; d. witte Jcool 1.40—1.60; bloem kool 1.50—3.60, dito Re soort 1.50. Druiven: alicant 25.1025.40; frankentha- Iers 21.90—26.50 NOORDSCHARWWrDE. 14 Oct. Aanvoer: 6200 Kg. aardappelen, hl. ei??!1 heimers 2.502.60, Bevel. 1 90, groote mui zen 1.80. 11850 Kg. wien 2.30—2.40, drielin gen 2—2.20, grove 2.30—2.40. gele nep 5.70 —5.90, 500 Ke. peen 2 tn~2.20, 550 Kg. ?ner cieboonen 5.507.20, 8600 Kg. roode hooi 1.10—1.70, 1700 Ke. giooene kool 11.10- 156500 Kg. witte kool '050—1. 3000 Kg. kool 1.10—.20, D. witte kool 1.50. DE BOTERHEFFING. Het bedrag van de henlfing en de steun- uitkeering op boter is, bphoudens tusschen lijdsche wijziging, voor de week van 13 tot 20 October .vastgesteld 70 cent per kg.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6