Ambtenaar met spoed ontslagen 13000 meter onder water Wieringerwaard op weg naar wereldmogendheid Roosevelt's handteekeniog nagemaakt Het rassenvraagstuk in Italië Haring wordt niet duurder P. Kapitein G. Kapitein Dekker jj Datums der 3 gratis koopdagen Donderdag 20 October a.s. Marktberichten Het spionnage-proces in Amerika Nog een andere staat dan Duitsch- land er bij betrokken? Gisteren is de behandeling van het spi- onnageproces te New York voortgezet: De vertegenwoordiger van het O. M. zeide, dat de Duitsche spionnen naar Berlijn plannen hebben overge bracht van twee Amerikaansche viiegtaigmoederschepen, die zij in banden hadden gekregen door het namaken van Roosevelts handteeke- ning op een vervalschte lastgeving van het ministerie van marine. Deze verklaring wekte in de rechtszaal groote beroering. Hardy beschreef voorts tot in bijzonderhe den militaire geheimen, die volgens zijn zeg gen door de Duitsche spionnen naar Ber lijn waren overgebracht. Deze hadden, be halve op twee oorlogsschepen, betrekking op de Amerikaansche artillcriestrijdkrachten in de Panama-Kanaalzone en de sterkte van "de vloot in den Atlantischen Oceaan. Hardy verklaarde, dat tot de leden van het complot, dat de gegevens verzamelde en doorzond, ook de drie gedaagden Johaijna Hofmann, Erich Glaser en Otto Hermann Voss behoorden, die uit Duitschland instruc ties ontvingen. Hij verklaarde verder, dat de verbinding tusschcn de Duitsche agenten in de Vereenigde Staten en hun opdracht gevers te Berlijn werd onderhouden via twee te New York wonende beambten van de Duitsche scheepvaartmaatschappijen. Geleid uit Duitschland. Bij de behandeling van het spionnage- proces verklaarde Attorney Lamar I-ïardy o.a. nog, dat het complot was opgezet in en geleid werd vanuit Duitschland. Hij voegde hier nog aan toe, dat twee der beschuldig den, die niet, aanwezig zijn, verbonden zijn aan het Duitsche ministerie van oorlog. Het zijn hooggeplaatste Duitsche ambtena ren. De World Telegram meent te weten, dat Hardy nog een tweeden staat zal noemen, die ook geïnteresseerd is bij spionnage in de Ver. Staten en die inlichtingen met Duitschland uitwisselde. Niet overdrijven, zegt een pro fessor en het Vaticaan zegt het In alle kringen te Rome is de aandacht getrokken door een artikel over de rassen politiek van het regiem, dat verschenen is in het tijdschrift „Vita Universitaria" en dat is onderteekend door professor Pende, die een der medcondeiieekenaars is van het manifest van intellcctueelen,, dat de basis dier rassenpolitiek vormt. Pende keert zich tegen overdrijvingen, die in deze aangele genheid aan den dag gekomen zijn in voor aanstaande klingen en organen. Hij wijst er op, dat dit niet kan worden toegelaten, .,niet alleen door de wetenschap, maar ook door de politieke priesterheerschappij in Italië". Hij verwerpt in het bijzonder cle gedachte aan gedwongen onvruclitbaarmaking van erfelijk belaste individuen» aangezien dit in strijd met den godsdienst en zonder veiligen grondslag volgens den leer van het leven zou zijn. Dit standpunt wordt, vooral in godsdien stige kringen, toegejuicht. De Osservatore, het pauselijk orgaan, wijdt er een groote ruimte aan. Daarentegen wordt in zekere fascistische bladen levendige criliek op den professor uitgeoefend. De vliegramp in Westfalen Verongelukte toestel niet te zwaar belast? - Protest van de Sabena. De Sabenamaatschappij heeft medegedeeld dat de directie tot nu toe nog niet den uit slag heeft vernomen van het officieele on derzoek, dat is ingesteld naar de oorzaken van het verongelukken van het vliegtuig der maatschappij bij Soest in Westfalen (Duitsch land). De directie keert zich scherp tegen de be kering, dat het toestel te zwaar belast zou ZlJQ geweest. De credietre geling. Naar wij gemeld hebben, is een crediet- regeling tot. stand gekomen voor de haring- visscherij, welke ten doel heeft de prijzen te herstellen. Zal deze credietregeling nu tengevolge, hebben, dat de prijs van de haring, welken üe consument hier te lande heeft te betalen, zal stijgen? Deze vraag hebben we, aldus het Hsbl., voorgelegd aan den directeur en de Nederlandschc Visscherijccntralc, uie ons antwoordde, dat de kans van prijs stijging voor den binnenlandschen consu lent uiterst gering is. Het gebruik van naring luer ie lande is op het oogenblik "^rekkelijk weinig beteekenis in ver- Kenjkmg met de hoeveelheden haring, die zoo mogelijk naar het buitenland moeten worden afgezet. De haring, die thans wordt vervangen, is voor het overgroote deel voor export bc- stemd en de credietregeling heeft in cle eer ste plaats daarop betrekking. iJe Nederlandsche consument zal hiervan «\enwel mets bemerken. Wegens brochure „De duivelsche drieéénheid." Gisteravond kwam de gemeenteraad van Bergen op Zoom in spoedeischende verga dering bijeen ter behandeling van het op treden van Ir. J. van Roessel, directeur van openbare werken aldaar, die een brochure in het licht had gegeven, getiteld: „De dui velsche drieëenheid", gericht tegen „Wc- reldjoden'dom Vrijmetselarij en Wereldjezui tisme", welk pamflet kwetsend werd geoor deeld voor de gevoelens van groote bevol kingsgroepen in ons land. Anderhalve week geleden had de gemeenteraad Ir. van Roes sel in besloten vergadering gehoord. Bij deze gelegenheid heeft hij zijn brochure in getrokken. Vorige week Vrijdag heeft hij evenwel het gemeentebestuur verrast met een schriftelijke verklaring, dat hij de her roeping introk en in verband hiermede is de raad gisteravond bijeengekomen. Na een zeer korte gedachten wis seling werd op voorstel van 6. en W. met algemeene stemmen beslo ten. op grond van het bepaalde bij artikel 81 sub 2 (steunverleening aan een verboden vereeniging of van haar uitgaande acties) en artikel 80 sub 2-c (ongeschiktheid voor zijn betrekking) en met inachtneming van het bepaalde in artikel 83 van het ambtenarenreglement der ge meente Bergen op Zoom, ir. van Roessel met ingang van 18 October ongevraagd eervol ontslag te ver- leenen uit zijn betrekking van direc teur van openbare werken, Enkele raadsleden maakten nog gebruik van de gelegenheid om hun stem te rnoti- veeren, waaruit bleek, dat allen zich door den inhoud van de brochure dermate ge kwetst voelden dat zij zich unaniem vcr- eenigden met het voorstel wan B. en W. Volgens het Italiaansohe blaid de „Messagero" zou de jonge ge leerde Galeazzi te La Spezia een toestel hebben uitgevonden, waarmede men 13.0000 meter on der de oppervlakte der zee zou kunnen komen. Het toestel bestaat uit een bol vormige cabine met een middel lijn van 1.40 M., die een druk van buiten van 1300 atmospheren zou kunnen verdragen. De bol blijft op zijn plaats door gewichten van ongeveer 7000 kilogram in totaal. Voor het ophalen zou een kabel van 13 kilometer, die 100 ton zou wegen, noodig zijn. Om een der,gelijken kabel te ver mijden, 'heeft Galeazzi aan zijn toestel een tweeden hol verbon den, die een middellijn van negen meter heeft en gevuld wordt met olie. Deze tweede hol kan zinken met behulp van hallast, dat be neden wordt achtergelaten om stijging van het geheele toestel mogelijk te maken. OOaOOiOCXOOiOOOCX) Den 22 Oct. a.s. ho- O pen mijn lieve Pa en n Q hun 12 >2-jarige Echt- Q 8 vereeniging te herden- q ken. g 8 Hun liefhebbend q Dochtertje, g Q NELLY. Q Q Receptie van 2 tot 4 u. Q 8 Burgervlotbrug, Q Oct. 1938 O O O UOOOtXJOOfXJCfOOÖ Bij deze betuigenwijonzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons 1234-jarig Huwelijksfeest ondervonden. D. RADEMAKER. M. RADEMAKER-- Blom. Wieringerwaard, Oct. 1938. Blijkens actie van Notaris S. J. J. Luyckx te Hoorn, d.d. 20 September 1938, waren in den brief die bij Notaris S. J. J. Luyckx door ons in verzegelde couvert was gedeponeerd als gratis koopdagen aangewezen: Otto van Os, Hoorn, 23 Septem ber 1938. Otto van Os, Alkmaar, 29 Sep tember 1938. „Het Broekenhuis", Alkmaar, 11 October 1938. Ieder die dus op een der bo vengenoemde dagen in onze magazijnen gekocht en contant betaald heeft, ontvangt het volle bedrag van dien aan koop tegen inlevering van den koopbon, met data, in contan ten terug. De uitbetaling ge schiedt vanaf heden. In prijs, met kwaliteit, en keuze, OTTO VAN OS WINT HET!! Voor Heeren- en Kinderkleeding Te koop: Een nieuwe DRIEWIELDE KAR, op ijzer. C. KUIPER, Rijtuig maker, Anna Paulowna. Notaris J. KOOMEN zal op te 2 uur precies, ten verzoeke en ten huize van Mej. Wed. Jb. HAVERKORN te Wierin gerwaard, in liet openbaar verkoopen: Billijk te koop gevraagd: EEN GRAMOFOON of Koffer, in goeden staat. Br. lett. G10, Fa. Geb. GROOT, Boekh., N. Niedorp. WONING te huur, staande te Lutjew/n- kel. Te bevragen bij A. SPAANS, te Winkel. Te koop: Een prima JONGENSFIETS, 8 t.m. 14 jaar, fS.50., bij Th. J. v. d. BERG, Kalverdijk G 16. Te koop: 15 snees Deensehe Kool en 10 snees Mangelwortelen, 400 kilo Kriel, bij H. SMIT, Dirkshorn. Prijs gevraagd voor het LEGGEN VAN 2 DUIKERS in den Groetpolder vóór Vrij dag a.s. door P. REMPT, op zichter, Kolhorn. Te koop, voor zeer billijken prijs: 1 Heerenrijwiel, half transport, 1 Damesrijwiel, beiden met torpedonaaf, en vol le garantie. G. VIJFSCHAFT, Oudestreek, Kolhorn. Vermist: EEN ZEUG, vanaf Zaterdag. Inlichtingen aan A. v. d. SLÜIJS, St. Maar- tensvlotbrug. Te koop: Een SALA.MANDERKACHEL met beun. W. JANSEN, Balg- weg 4, Breezand. Schiphol vergroot 75 h.a. nieuw landingsterrein in gebruik genomen. Zonder eenig ceremonieel heeft de eerste uitbreiding van de vooral in den laatsten tijd veel bestreden Am- sterdamsche luchthaven Schiphol haar beslag gekregen. Gisteren is namelijk ongeveer 75 h.a. van het, om het oude vliegveld aangelegde, nieuwe landingsterrein voor het gebruik opengesteld. Het thans in gebruik genomen gedeelte bevindt zich aan de Noordwest-zijde van het oude veld, en omvat drie startbanen en even zooveel landingslampcn. Het nieuwe stuk vormt een onderdeel van de vergrooting der luchthaven waartoe on geveer vier jaar geleden werd besloten. Thans staan om liet geheele in gebruik zijnde terrein 7 lampen van elk 900.000 kaars terwijl straks als het geheele nieuwe veld in gebruik zal zijn gesteld, nog een achtste lamp daaraan zal worden toegevoegd. Met het aanbrengen van de grcnsverlichting is men thans druk bezig, zoodat men waar schijnlijk in den loop van de volgende week de ingebruikneming van het tweede en laat ste deel van de uitbreiding kan verwachten. Dit zal dan, aldus het. Hsb., waarschijnlijk met eenige plechtigheid geschieden. Het derde Rijk baas in de lucht Naar aanleiding van de,inmiddels tegengesproken geruchten, volgens welke Duitschland zou hebben aan geboden een luchtverdrag met En geland te sluiten, verklaart de „Man chester Guardian", dat deze' geruch ten van Duitschen oorsprong zijn en voornamelijk ten doel hadden, de openbare meening in Engeland te polsen. „Duitschland, aldus schrijft het blad, wil op het gebied der luchtwapening geen ge lijkheid met Engeland. Het moet zelfs be twijfeld worden, of het zou toestemmen in gelijke sterkte van zijn luchtvloot met de ge zamenlijke luchtvloten van Frankrijk en En geland. Het zou kunnen toestemmen in een verhouding honderd-vijf-en-dertig, ten hoog ste honderd-vijf tig tegenover Engeland. Duitschland zet de wapening krachtig voort. Het verwerven van vliegtuigfabrieken in het Sudetenduitsche gebied en misschien zelfs de medewerking van het Tsjechische luchtlegcr, zullen deze herbewapening spoe dig een nieuwen stoot geven. Gedurende dien tijd zal de onge lijkheid tusschen de Duitsche lucht macht en het FranschÉngelsche Inchtwapen snel toenemen, en in dien men in Frankrijk en Engeland niet tot een bijzondere krachtsin spanning komt, zal Duitschlancl zich gemakkelijk van de hegemonie in het luchtruim verzekeren. Men gelooft te Londen, dat Duitschland, indien Engeland weigert zich in een blij vende minderwaardigheid ten aanzien van het Inchtwapen te laten dringen, het vloot- accoord zou opzeggen en zou gaan streven naar verzwakking van Engelands macht ter zee, in verbinding met het koloniale vraag stuk Duitschland heeft koloniën noodig voor het aanleggen van ovcrzeesche vliegbases. Het wil cle uitbreiding van vloot en lucht macht rechtvaardigen door de noodzakelijk heid van verdediging der verbindingslijnen voor te wenden. Zijn koloniale cischen zijn een functie van zijn besluit een wereldmo- gcpdheidMg.jypj^ji". AMSTERDAM, 17 Oct. 1938 Binnelandsche granen (boerennoteering) Rogge f 77.35; Chev. gerst f 7.257.65, win- tergerst f 77.40, klaver f 66.30; duive- faoonen f 9.7510.25; paardeboonen f 8.50 9; groene erwten f 8.50—9.50; Wijker vale erwten f 1113; Mansholt vale erwten f 1114; alles per 100 kg. Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA Huisbroei wedstrijden. Het. is een goed idee geweest van de Stich ting Bloembollen-surplusfonds te Haarlem om bollen, die anders vernietigd moeten worden, beschikbaar te stellen voor huis- broei-wedstrijden voor kinderen van alle scholen in Nederland. De stichting wend de zich hiervoor tot de gemeentebesturen en in onze gemeente wilde men gaarne aan dit^ sympathieke plan medewerken. Na gehouden bespreking tusschen 't Dag. Bestuur en de hoofden van de openbare en bijzondere scholen is besloten zooveel bollen aan té vragen, dat voor elk der kinderen uit de ie tot de 7e klassen 6 tulpen; 3 hy acinthen en 3 narcissen beschikbaar zullen zijn. Daar thans ook aan de Breezander veiling groote massa's worden ingeleverd, zal men de hollen, van hier betrekken. Een voordeel, omdat men dan precies weet wat men krijgt cn zeker kan zorgen, dat alle kinderen ge lijkwaardige bollen ontvangen, zoodat, als een wedstrijd of tentoonstelling gehouden wordt, allen dezelfde kansen nebben om goed voor den dag te komen. Het spreekt dat deze bollen, die, zooals wc boven zeiden, eigenlijk vernietigd moes ten worden, alleen voor het genoemde doel verstrekt worden. De gemeentebesturen moe ten zich dan ook verbinden, dat noch van de te ontvangen bollen, noch van de daar uit verkregen bloemen iets wordt weggege ven aan anderen. OPENING NIEUWE RAADHUIS EN INSTALLATIE MR. MIJNLIEFF. Het is altijd de bedoeling geweest, den Commissaris der Koningin te verzoeken bij do. opening van het nieuwe raadhuis aan wezig te willen zijn. Bij de vaststelling van den openingsdatum was dus ook rekening te houden met den wensch, dien Z.Ex. dien aangaande kenbaar zou maken. Nu is ons gemeentehuis gereed; het kan in gebruik genomen worden. Echter met uitzondering van Zaterdag 22 October (en Z.Ex. vond dit zelf een minder geschiktpn dag) kon van een overkomst van den Commissaris geen sprake zijn vóór 10 November. Dat zou wat erg laat worden cn Z.Ex. adviseerde daar om tot eerder in gebruikname en dus tot opening over te gaan, ook al moest dat dan buiten zijn aanwezigheid geschieden. Het Dag. Bestuur der gemeente heeft nu besloten, de opening te doen plaats hebben op den dag van den intocht van den nieuwen burgemees ter. Men verwacht n.1. dat zoowel bij de ope ning van het nieuwe gemeentehuis als bij de installatie van Mr. Mijnlieff, o.a. ook de besturen uit de omliggende gemeenten hun belangstelling zullen willen toonen en dus deputaties daarvan aanwezig zullen zijn. Nu zal de lezer zich misschien herinneren dat de gemeenteraad indertijd f 200 beschik baar wilde stellen voor te maken onkosten bij 't afscheid van burgemeester Lovink en de opening van het nieuwe raadhuis. „Haarlem" haalde echter een streep dooi de rekening er mocht, niet meer dan f 100 voor uitgetrokken worden. Daarvan zijn ruim f 70 verbruikt en ook met het oog daarop is er dus veel voor, een en ander samen te doen vallen. Wanneer dus Mr. Mijnlieff Woens dag 26 Oct. waarschijnlijk des mid dags half twee, aan de Kooij arri veert, zal intusschen om 1 uur de buitengewone raadsvergadering, waarin de opening van het nieuwe gemeentehuis zal geschieden, een aanvang hebben genomen. Na zijn. tocht door de gemeente en de auba de der kinderen bij zijn aankomst te Kleinesluis, zal hij dan door den gemeenteraad worden verwelkomd en geinstalleerd. Dit zijn de mededeelingen, die wij tlïans over opening van het. raadhuis en installa tie van Mr. Mijnlieff kunnen doen. Misschien is een enkele lezer geneigd uit de vorige alinea conclusies te trekken, die er niet in staan. We zouden willen aanraden dit niet te doen en hopen zeer spoedig nog nadere bijzonderheden te kunnen vermelden. HEER-HUGOWAARD BURGERLIJKE STAND, 10—17 OCT. '38 Geboren: Geene. Ondertrouwd: Comelis Maria Groot en Maria Groot, Kamp, Bernardus Petrus en Groot, Maria Afra. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. Ingekomen personen, cle Groot. Manus, van Schoorl, Damweg E 22, naar Nieuwe Weg G 19; Raangs, Egbertina W., idem; Appel. Cornelia A., van Spanbroek A 33, naar D. 47; Appelman, Gerardns, van Amsterdam, Vasco da Gamastr. 32 II, naar F 67; Ransijn Agatha A, idem; Appelman, Margareiha A. A.; Appelman, Petrus G.; idem, Appelman, Cornelis, idem; Appelman, Alicla A., idem; Andela, Hendrika, van Ilillegersberg, Sta- tcnl. 2, naar R.K. Pastorie. Vertrokken personen: Schouten Alida, van G 256, naar Nieuwe Niedorp, 't Veld; Bloothoofd, Alida J.. van H 74 naar Alk maar, Snaarmansl. 78; Leek, Margaretha G., van H 84; naar Alkmaar, Stationsw. 110; van Stralen, Christina M., van B 90; naar Berkhout, Zd. Spierdijk; Wagenaar, Maartje van A 45, naar Wieringermeer, Midden- meer; Scholten, Brigitta C. A., van G 96 naar Amsterdam, Cz. Peterstr.: Komen, Pc- tronella, van F 67, naar Enkhuizen, Snouck str. 16; Keuning, Johannes P., idem; Keu- ning, Petrus J., idem; Keuning, Geertruida A. A., idem; Keuning, Johannes J., idem; Keuning, Jasper J. C.. idem: Keuning Ali cla M. A., idem; Koppes, Jacobus, van H. 82 naar Alkmaar, Ropjeskuil 70. WINKEL LUTJEWINKEL. De gisterenavond in het café van den heer K. Zeeman alhier gehouden veiling, ten overstaan van den Notaris G. J. van Leersum te Winkel, van cle perceelen behoo- rende aan den heer A. possen Jz., had het vólgende resultaat: Het huis met schuur, erf en bouwland, te zamen ongeveer groot 98 A. 45 c.A., werd gekocht door den heer J. Breebaart Sr. te Winkel, voor de som van f2990.89; dc arbei derswoning met erf, groot ongeveer 7 A., 15 c.A., door den heer E. Stuurman te Lutje- winkel, voor de som van f1431. De totaal-opbrengst bedroeg alzoo f 4421.89. HARENKARSPEL DIRKSHORN. De Dobber. Onder begunstiging van echt hengelweeer een aanhoudenden regen hield de vischclub „De Dobber" Zondagmorgen een wedstrijd om den Voorpolder. De vangst was niet groot, slechts 97 baars jes lieten zich aan den haak slaan, waar onder geen enkele maatbaars. De prijzen werden gewonnen door: le. Jan Rijs 14 stuks: 2e. E. H. Wind 13: 3e. L. Mei- nema 13 stuks, na loting: 4e. R. Ypma 10; 5e. Jb. Paarlberg 9; 6e. P. de Vries Czn. 8; 7e. C. Koster 8 stuks, na loting. WIERINGERWAARD De bekende film: Emile Zola. wordt na mens het hoofdbestuur van 't Nut. a.s. Za terdag vertoond. Het is een zeer mooie film, die al voor uitverkochte zalen hier in de omgeving is afgedraaid. Het behandelt de 'spannende Drevfus-affairc, dc geschiedenis van den Officier Alfred Dreyfus, die ten on rechte van landverraad werd beschuldigd en verbannen werd naar het Duivelseiland. De advocaat Zola rustte niet, voor het. vonnis herzien werd en Dreyfus weer als vrij man in zijn eer hersteld in 't leger werd opgeno men. We kunnen ieder ten sterkste aanra den, de zeer mooie film te gaan zien. (Zie adv. in dit no.). Karwijzaad f 10.25 en blauw maanzaad f 11.50—12 per 50 kg. AMSTERDAM, 17 Oct. Veemarkt. 486 vette koeien, le kw. 70 76 ct., 2e kw. 60—66 ct., 3e kw. 5258 et, per Kg. slachtgewicht; 65 melk- en kalf- koeien f 1S0260 per stuk, 60 vette kalve ren: 2e kw. 5260 ct., 3e kw. 4050 ct. p. Kg. levend gewicht; 60 nuchtere kalveren f 712 per stuk, 81 schapen f 15-27 per stuk, 439 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 6566 ct., zware varkens 6364 ct., vette varkens 6062 ct. per Kg. slachtgewicht, 1 paard. Aaneevoerd 4 wa gons geslachte runderen uit Denemarken-. Overzicht: Runderen behoorlijke aanvoer, handel traag, prijzen ongeveer onveran derd. Vette kalveren matige aanvoer, han del sleepend, prijzen lager. Nuchtere kal veren gewone aanvoer, handel willig, prij zen vast. Schapen matige aanvoer, handel kalim, prijzen onveranderd. Varken/s be hoorlijke aanvoer, handel kalm, afloop prijzen iets lager. ROTTERDAM, 17 Oct. Veemarkt. Aanvoer: totaal 2203 stuks, t.w. 512 vette runderen, 204 vette kalveren* 11 nuchtere kalveren,' 831 schapen en lam meren, 615 varkens. Prijzen per Kg.: vette koeien 746242-52 ct., vete ossen 7260 44-54 ct., vette kalveren 110100-70-80 ct, varkens (levend gewicht) 51—53—52 ct, schapen 40—36—30 ct.. lammeren 50—46— 41 ct. Prijzen per stuk: schapen f 2521 17, lammeren f 171411. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel kalm, prijzen hooger, pr. koe 7S, pr. os 74. Vette kalveren, aanvoer iets minder, handel matig, prijzen hooger, pr. tot 1.20. Schapen en lammeren, aanvoer veel grooter, handel rStrogf, prijzen met moeite te handhaven. Varkens, aanvoer kleiner, handel lui, prij zen iets lager. Een partij schapen werd voor export verkocht. ROTTERDAM, 17 October 1938. Binnenlandsche granen en peulvruchten Gerst, Chcvalier 7.50 tot 7.90; Do winter 7.25; tot 7.50; Haver 6.tot 6.50; Rog^ie 7.25 tot 7.50 Erwten, kleine groene, 9.tot 10. grove daarboven. Schokkererwten 11.tot 12.25; Bruine boonen 24.tot 27.alles per 100 kg. WARM EN HUIZEN, 17 Oct. Aanvoer: 30.300 Kg. witte kool 0.90—1. WINKEL, 17 Oct. Appelen 410, tieren 316, druiven 11 13, tomaten 4—6, slaboonen 26, aardap pelen 1.40—1.50, spruitkool 3—4, per 100 pond. Bloemkool 4—6, andijvie 1—1.30, p. 100 stuks. ZWAAG, 17 Oct. Veilings vereeniging „Bangert en Om streken". Komkommers 150—210,, aard bei 43, Lemocnappel 22, Brambij 612, Notarisappel 920, Groninger Kroon 918, Zoete appelen 722, Cose Oranje 1927, Sterappel 12—22, Noten 56, Jac Lebel 9—17, Witte druiven 30—36, Alicante 19—2Sa Frankenthaler 19—40, tomaten 1120, Ca- lebas 10—14. Wijnpeer 12—21, Baltet 16 22, Clairgeau 923, Doyenné de commice 19—39, Soldat Laboureur 1530, Williams 12—27, Beurré Hardy 2035, Sehellink- houter 1323, Conference 1327, Comtesse de Paris 815, Winterjan 513, Wiestl. Louw 510, Giese Wildeman S19, Vertil- lon 712, Gratiool 8—12, Kleermaker 7 16, Present v. Engeland 7IS, Goudreinet 519, Transperante Cronsel 15—28, St Germain 517, Nouveau 819, Boeregroen 614, Brab. Bellefleurs 914. ALKMAAR, 17 Oct. Aardappelen 23, Andijvie 0.50—2, appe len 5—11, bloemkool I 47, idem II 1.50 2.50, boerenkool 1.50, bieten 12.60, drui ven 9.5018, gele kool 1.20—2. groene kool 1.503.60, kropsla 16, knolselderie 22.40, komkommers 15, meloenen 511, peren 514.50, prei 24, peterselie 1.postelein 0.230.56, rooile kool 13.80, selderie 0.50 1, spinazie 1.03, spruiten 1.506. snijboo- nen 812, dubbele spercieboonen 0.95—2.30, tomaten 25.80, uien 1.20—2.60, wortelen 1—3,. boswortelen 3—5, witlof I 8—10, id. II 5—6. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Oct,. BI. eigenheimers 2.60—2.90, uien 2—2.50, drielingen 1.70—1.90, grove 1.90—2.40, gele nep 5.305.70, peen 1.702, kleine peen 50 70 ct., spercieboonen 4.40—1.60, snijboonen 18.8020.90, kroten 11.60. roode okol 1.30 2.60, savoye kool 1.20—2.60, witte kool 0.90 1. D. witte kool 1.10—1.60, Tomaten A 12.40 B 12.90, C 8.40—9.20. CC 4.40—4.90. Xatuur- tomaten A 7.90, R 8.90, Alicant 22.10-24.10 Frankenthalers 22.80—27.50. NOORDSCHARWOUDE. 18 Oct. Bevel. 2.—, bi. dito 2.70—2.90. uien 1.60— 2.40. drielingen 1.90—2, erove 2.10—2.40, ge le nep 5.30580, peen 1301.90, kleine peen 50—70 ct., spercieboonen 4.60—14.70. kroten 0.501.80, roode okol 1.302.40, witte kool 0-901, cele kool 1.301.60, Deensche witte kool 1.10—1.30. PURMEREND. 18 October 1938. Aanvoer: Koeien totaal 440 stuks; 200 vette koeien 0.64—0,70; gelde 115—180; melk 1S0260; stieren 0.440.52; 12 paarden 90 160, 95 vette kalveren 0.28—0.4S; 180 nuch tere kalveren 5—17; 186 vette varkens 0.52— 0.54; 35 magere 20—36; 400 biggen 12—18.50 1200 schapen 16—25; 40 bokken 316.

Schager Courant | 1938 | | pagina 10