watten dekens Olie. fa. SCHMAL2-Schagen jekkers lassen Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. overtrokken U Beenstukken Broeken koopt ze beter en goedkooper bij Met Ivorol een super reiniging van mond'en tanden, Draverijen te Hilversum De millioenenzweDdel in Amsterdam Uit onze omgeving CALlfiNTSOOG J. BROUWER, f Onder zeer.groote belangstelling .heeft Za terdagmiddag dc teraardebestelling plaats gehad van liet stoffelijk overschot van den lieer. J. Brouwer, die Dinsdag j.1. op zoon tragische wijze plotseling om het leven was gekomen. Reeds voor twee uur verzamelden zich ve le vrienden, kennissen en clientèle zoowel uit. Ca Ha nisoog als uit Koegras, op en bij de begraafplaats en kwam het nogmaals dui delijk tol uiting, welk een gezien burger Brouwer was. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door den Weleerwaarden Heer Ds. H J. Witkop uit Schagerbrug, die het le ven van wijlen Brouwer schetste en woorden van troost sprak tot de nabestaanden. Achtereen vólgens werd nog het woord ge voerd door een vriend van den overledene, door Mr. D. Brcebaart als outfe buur, een neef en tenslotte door den heer P. Vos, voor zitter van de plaatselijke V.V.V., die er aan herinnerde dat Brouwer een der oprichters was geweest en jarenlang in het bestuur zit ting had, gehad. Een 15-tal kransen en bloemstukken dek ten ide baar. Onder vele aanwezigen merk ten wij nog op den heer Smit, Hoofd der Schoof te Broek in Waterland en den heer langhorst te Alkmaar, beiden oud-hoofd der ichool alhier. De heer J. Kruit dankte namens de fa milie de verschillende Sprekers. Diep onder den indruk verlieten allen de begraafplaats. Brouwer ruste in vrede. Verloting V.V.V. Zaterdagavond vond in Hotel „Duinzicht", alhier de trekking plaats van de verloting der V.V.V. Do hoofdprijs een „Miele" stofzuiger viel op lotnummer 298 en werd gewonnen door den heer T. Kocrts. Uurloon werkverschaffing. Door den Minister van Sociale Zaken is toestemming verleend, dat het uurloon in de werkverschaffing wordt verhoogd van., 25 cp 26 cent per uur. W ARMENHUIZEN KINDEREN SPEELDEN MET VUUR. Hooiklamp in brand. Zaterdagmiddag werden de bewoners van de Fabrieksstraat opgeschrikt door den roep: brand! Op een terrein aldaar heeft de heer Algra een paar hooiklampen staan en nu hadden kinderen door het spelen met luci fers een der klampen in brand gestoken. Met vereende krachten en ccn slang op de waterleiding wist jnen het vuur betrekkelijk spoedig meester te worden. Het hooi heeft ccbür veel geledon. De heer Algra was wel verzekerd, maar detvraag is nu of hij een voldoende uitkee- ring krijgt. Vermoedelijk zal het wel een schadepost voor den armen man worden. BARSINGEIÏHORN- - KOLHORN. Middenstandsfilmavond, met medewerking van de orkestver- eeniging. Zaterdagavond draaide de middenstands- film, welke opgenomen is van de Midden- standsreis, voor do tweede maal, deze koer in café Groet alhier. Verleende in Bar.sin- gerhorn de Harmonie haar medewerking, thans was het dc orkestvereeniging, dio het geheel opluisterde. En film, èn muziek vie len zeer in den smaak van het publiek, zoo dat de middenstandsvereeniging op een goed geslaagden avond kan terugzien. Buzgeraut. Naar we vernemen, heeft do tobneelcïub van 't Burgernut voor haar uitvoering in studie „Gekocht en Betaald". Daar de regie bij den heer S. Kuiper te Schagerbrug berust, durven wij nu reeds zeggen, dat den leden een mooie avond te wachten staat. Concert en verloting „De Een dracht". Eerst werd geconcerteerd door de Har monie, onder leiding van haar eminonten directeur, den heer Van Glabbeek, uit Den Helder. Eenige goede nummers werden ten gehoore gebracht. Hierna volgde de verlo ting, De gelukkige winnaar van het rijwiel was de-heer J, Meijer te Wijde nes, met lot no. 3-17. LANGEND1JE - OUDKARSPEL. Verbreeding der Dorpsstraat. De Dorpsstraat in onze gemeente is op ver schillende plaatsen verbreed, o.a. ook het Noordelijk deel der gemeente bij het begin van den Gccstmcrambachtsdijk. Het ge meentebestuur heeft hierbij de medewerking verkregen van particulieren alswel van den Polder Geestmerambacht, Oosterdijk en Mo- lengecrzen. Hot streven van het gemeentebestuur in deze kan niet anders dan worden toege juicht. OUDE NIEDORP BURGEMEESTER VAN BAAR'S INTREDE IN EDAM. Hartelijke ontvangst. Oud-burgemeester van Baar van Oude Niedorp deed Zaterdagmiddag zijn intrede in de gemeente Edam. In de Puraier onder de gemeente werd de nieuwe magistraat door het gemeentebe stuur begroet en oen hartelijk welkom toe gesproken door den voorzitter van de feestcommissie, den hoer J. G. Oostorbook. Voorafgegaan door hot Edams Fanfare corps reed burgemeester van Baar de stad Jn, waarna zich een groot aantal verecni- gingen met vlaggen en doeken aansloten, e,i een door buitengewoon goed wéder be gunstigde tocht door de stad werd aange vangen. Op liet raadhuis, nadat vele vercenigingen voor don nieuwen burgemeester hadden gedefileerd en de schoolkinderen een toe passelijk welkomstlied hadden gezongen, waren vele genoodigden aanwezig en ont waarden wij o.a. den wethouder van Oude Niedorp, d'en heer J. van Zoonen, den bur gemeester van Winkel en den heer Pluigr ter van Nieuwe Niedorp, evenals vele bur gemeesters uit den omtrek van de gemeen te Edam—Volendam. Verschillende autori tei ten voerden het woord. Burgemeester van Baar zeide, dat liem geen gemakkelijke taak wachtte. Niet dan na rijp beraad, aldus spreker, was hij be sloten liet burgemeestersambt voor- Edam te aanvaarden. Wanneer spreker's krachten niet toerei kend zouden zijn om te doen voor de ge meente. wat kon worden gedaan, dan hoop te hij zich verzekerd van de hulpe Gods. Alle krachten zou spreker gaarne geven in het waarachtig gemeentebelang, wanneer men hem slechts tijd en vertrouwen wilde geven. Spreker noemde het niet de juiste wijsheid om maar zoo weinig mogelijk voor een gemeente uit te geven, maar stolde daartegenover zijn zienswijze, dat alleen dan iets kon worden bereikt, wanneer met ken- is van zaken en nauwgezetheid onderzocht werd wat in het gemeentebelang moest, wor den gedaan. Dit zou spreker's richtlijn bij de vervulling van zijn taak dan ook blij ken. De eerste taak van spreker zou zijn do eensgezindheid to bevorderen opdat voor de gemeente Edam-Volendam zooveel mogelijk zou kunnen worden bereikt. Wethouder J. van Zoonen van Oude Nie dorp merkte nog op, dat Oude Niedorp door het vertrek van den heer van Baar veel had verloren, .en aan de gemeente Edam- Volendam kon hij wel verklaren, dat men de rechte man op de rechte plaats kreeg. Ook de burgemeester van Winkel memoreerde, dat het afscheid in Niedorp zwaar was gevallen, terwijl de heer Pluis- ter, burgemeester van N. Niedorp den heer van Baar noodc als buurman moest mis sen. Nadat nog vele afgevaardigden van Edam en omstreken het woord hadden gevoerd wees burgemeester van Baar nog eens op de eensgezindheid, die gebracht diende te worden en sloot hij deze installatievergade ring, waarna, aan .diverse ..vereenigingen de gelegenheid werd geboden met den burge meester en diens echtgenoote kennis to maken. Edam heeft den oudburgemeester van Oude Niedorp recht hartelijlk ontvangen met een vertrouwen, dat hij zal zijn een burgervader voor allen. Zondag is de burgemeester te Volendam verwelkomd.' ANNA PAULOWNA CHEF VERVER 40 JAAR BIJ DE SPOORWEGEN. De Spoorweg Mij. wijkt niet af van haar eenmaal ingenomen standpunt, wel aan dacht te schenken aan een 25-jarig jubileum van een lid van hot personeel, doch niet aan een 40-jarig dienstverband. Zoo kón dus de heer K. Verver, die Zaterdag 15 Oct. herdacht dat hij 40 jaar geleden bij „de spoor" kwam van dio zijde niets verwachten. Maar daarom ging deze dag voor den jubi laris nog niet ongemerkt.-voorbij. In tegendeel bij mocht zelfs zeer veel blijken van belangstelling ondervin den. v De Spoorbuurtbewoners toonden hun me deleven met het feest van den chef niet al leen door het uitsteken van de vlag, zij schonken hem ook, als blijvend aandenken, een prachtigen crapaud. Dc vischhandelaars van Wieringén, die over Anna Paulowna verzenden, boden hem ccn waardevolle vul pen aan. Fruitmand en bloemstukken van het stationspersonecl, van vereenigingen, waarvan de her Verver lid is. als visch- en biljartclub, en van particulieren vulden dc kamers en een stroom van felicitaties, schrif telijke en telegrafisch, ook ahveer van ver eenigingen (b.v. dc Z.A.P.) en particulieren spraken van waardcering voor den jubilaris. Fn tenslotte zorgden ook zij, die persoonlijk hun gelukwenschcn kwamen aanbieden cr voor dat onuitwischbare, aangename herin neringen verbonden zullen blijven aan don dag, die een belangrijke mijlpaal in het le ven van chef Verver was. Vrijz. Dem. Kiesvereeniging. De Vrijzinnig Democratische Kiesvereen. vergaderde Zaterdagavond in Veerburg. Nadat de heer Mol geopend had, werden notulen en rekening van den secr.-pc,nn., den heer G. H. Gecrligs, goedgekeurd. De heeren K. Brugman en H. Jonker Iïz. hadden als kascommissie de rekening die jnet een batig saldo van f 18.11 sloot, gecontroleerd. De besprekingen, gewijd aan het'agenda punt: candidaatstelling Prov. Staten, had den tot resultaat, dat op de fedcratiever- gadering te Alkmaar de candidatuur- C. D. Rezelman naar voren gebracht zal worden. De heeren C. D. Rezelman en C. Mol werden tot afgevaardigden naar do Alg. Verg. in Den Haag benoemd, de hoeren J. Gecrligs Jz. en H. Jonker Hz. tot hun plaatsvervangers. Zij kregen opdracht hij de verkiezing van een hoofdbestuurslid te stemmen op den heer J. C. Doering en hebben overigens vrij mandaat. Na eenige huishoudelijke besprekingen volgde sluiting. BREEZAND DOKTER BAVINO. Gisteravond gaf do vereeniging „Tntcr- nie" in de zaal van den heer Borst een op voering van liet tooneelstuk „Dokter Ba- vino". De baten van dozen avond waren bestemd voor de kas v. d. algemecne kleu terschool en het was dan ook namens de besturen van de kleuterschool en Internio. dat de heer van der Kruk, leider der too- neelvereeniging, voor den aanvang een kort welkomstwoord sprak. Over „Dokter Bavinb" behoeven we niet uit te weiden. Het stuk werd meerdere ma len hier en in den omtrek opgevoerd den inhoud er van mogen we dus bekend veronderstellen. Het deed het. niet do vaak rake philo&ophische opmerkingen van den mismaaktcn „Dokter" en de dramatische handeling waaraan liet rijk is. ook weer goed. Maar, ook dc vertolking was in orde. Uitblinkers hierbij waren de heeren ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Aafje Catharioa Dochter van D. SMIT—Vries en S. SMIT. Kanaalstraat 12, Schageii. 15 Oct. 1938. IN PLAATS VAN KAARTEN. Heden werden wij verblijd met de geboorte van ons Doch tertje, Trijntje Elizabeth A. BARTEN. E. C. BARTEN—Kos. Kanaaldijk, Bergen, 15 Óct. 1938. Met deze geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, WILLEM tV; BOS. C. M. BOS—Groenveld. Noox-dscharwoude, 15 Oct. '38. Oude worden als nieuw met het beste goed voor f 4.—. f 5.of f 6.naar kwaliteit en maat. Beleefd aanbevelend, J. HOSSEN Land bouw straat 18, JULIANADOBP. Direct gevraagd: Een BAKKERSLEERLING of gevorderde. K. KÓK, Bakke rij, Middcnmeer. Terstond gevraagd: Een flinke BAKKERSBEDIENDE bij M. DOORN. Petten. MEISJE gevraagd^ leeftijd boven 1G jaar. bij 1^ MARREES, Wieriii- gerwaard. BIETENROOIERS gevraagd A. SAAL, Medein- blikkenveg, \Y ieringerwerf. Gevraagd, wegens dienst plicht van den tegenwoordige, een prima PLOEGER en ZAAIER, bij Wed. J. A. W Al BOER Hzn., Botweg 12, Anna Paulowna. Terstond gevraagd: FLINK MEISJE, v. d. huishouding, voor dag of d. en n., bij P. MIENES, Boek handel, Oudkarspcl. Zwarts in de titelrol en de heer Loevens, de grimeur, die een gastrol vervulde. Het spel der anderen sloot hierbij goed aan. „Interma" had dan. ook de volle aandacht van het publick en daar dit in vrij flinke getale was opgekomen, mag van, en ook financieel, goed geslaagden avond gesproken worden. HEER-RU GOW AARD BAZAR. Zaterdag vond de opening plaats van de driedaagsche Bazar, welke gehouden wordt ten bate van de hjuziokv'ereeniging HUGO. Voor een tamelijk opgekomen publiek sprak de voorzitter de openingsrede uit en zette het doel der bazar uiteen en de redenen, waarom de bazar gehouden werd. Spr. was overtuigd van de sympathie der burgers en hoopte dat de burgerij de muziekvereni ging niet in den steek zou laten, waarna de bazar begon en de verschillende attracties de volle aandacht trokken. Was het bezoek Zaterdag niet overmatig druk, de. dag van gister was veel drukker bezocht en men kan met gerustheid het ver dere verloop tegemoet zien. Tot laat in den. nacht waren alle attracties nog in vollen gang en aan de gezichten van de bestuurs leden was te zien dat de ontvangst bevre digend was. Wat toch liet haakje is waar de kan aan hangt. ZIJP,Ei Naar wij vernemen heeft, zich voor den vanwege de afd. „ZijpeCallantsoog" van Het Witte Kruis te geven cursus in huise lijke ziekenverpleging een voldoend aantal deelnemers aangemeld om hem te kunnen doen doorgaan. De cursus zal Woensdag avond a.s, aanvangen. Voetbal VIERDE KLASSE B. De uitslagen van de wedstrijden, gisteren gespeeld in de vierde klasse B, zijn weinig verrassend. K.V.V. had de grootste moeite met Bergen en won tenslotte slechts niet 43. Sporters en C.S.V., de benjamins der afdceling, maakten elkaar een punt rijker door gelijk te spelen (2—2). Andijk vo rig seizoen in IV A ingedeeld boekte geen slecht resultaat; van E.V.C., één der kampi- oenscandidatcn, wérd met het kleinst mo gelijke verschil, verloren (01); de punten zijn niettemin verloren. Uitgeest en Monni kendam tenslotte, twee zwakke zusjes, doel den de eer (11). PETTEN 1—DOSKO 1 2—4. Ptjttens eerste is er niet in geslaagd als kermisattractie een punt in Petten te hou den. D. bleek over een pittige homogene ploeg te beschikken, met in de voorhoede eenige spelers, die zich kansen wisten, te scheppen, en ook te benutten. Al vrij spoe dig lcvdde Dosko dan ook met 20. Het wa ren overigens goedkoope doelpunten, waar bij Eriks niet geheel vrijuit ging. Een slui tende combinatie over den linkervleugel be zorgde P. door Glas een verdiend tégenpunt, doch nog vóór de rust vergrootte Slikker uit een doelworsteling D.'s voorsprong (13) Na „de hervatting was er van krachtsver schil geen sprake meer en toen Kohnhorst uit een vrije trap op grooten afstand den. stand op 23 had gebracht, herleefde de hoop in de harten van den P. aanhang, doch Muntjcwerf maakte ten slotte aan allen twijfel een einde (2—4). Scheidsrechter Ver- brugge leidde verdienstelijk. PETTEN 2—HELDER 6 3—4. Voor de rust was dit een aantrekkelijk partijtje met P. het meest in den aanval. Toch duurde het nog 20 minuten eer Kos- sen uit een corner van Kuiper P. de leiding wist te geven, terwijl laatstgenoemde kort hierna den stand op 20 bracht. Net voor de rust zag Raven een schot van rechts over zijn vingertoppen in de touwen ver dwijnen, 21. Het spel was na de hervat ting nog slechts enkele minuten oud, toen 'n inzinking inzonderheid v. d. middenlinie Petten noodlottig werd.Binnen 5 minuten had Helder den stand op 24 gebracht. Wel herstelde P. zich hierna eenigermate. doch verder dan een goed doelpunt van Kosscn wist zij het toch niet te brengen. Eindstand 3—4. want liet actieve zelfreinigend schuim dringt door tot in de meest verborgen schuilhoekjes waar gewone tandpasta niet komt. Tube 60-40-25 ct. CALLANTSOOG 1—SCHAGEN 3, 3—0. Een verjongd Callantsoog bond gisteren den strijd aan tegen Schagen 3 en met. suc ces. Met 30 moesten dc oudere Sehager sportbroeders het onderspit delven. Het spel was nog nauwelijks 5 minuten oud of de S. keeper moest voor een goed gericht schot van den midvoor zwichten. Gedurende een gcheele poos bleef C. in de meerderheid, wat zij door middel van den rechtsbuiten in een tweede doelpunt uitdrukte. Met den stand 2—0 ging de rust in. Na de rust met wind tegen maakte C. door middel van haar midvoor onmiddellijk na den aftrap het derde doelpunt, dat te vens het laatste zou zijn. Hoewel het C. doel dat heel goed werd verdedigd, eenige kec- ren in gevaar verkeerde, moeten wij tevens nicinoreeren. dat ook de Schagen-veste me nigmaal door het oog van een naald kroop. De leiding was goed en er werd zeer vriend schappelijk gespeeld, wat altijd prettig aan doet. Nog zij vermeld, dat S. den geheelen wedstrijd met 10 niensclien speelde. DIRKSHORN II—N.V.V. III. 2-5. Het tweede heeft in een thuiswedstrijd weer het onderspit moeten delven. Het begin was voor de thuisclub al slecht, want er werd begonngn met maar slechts 8 man. Deze handicap kostte D.F.C. eventjes 2 goals, hetgeen de thuisclub echter nog niet de ge nadeslag gaf, want cr werd nadien, tot de rust eigenlijk heel goed gespeeld. (2-2) Er was dus nog alles mogelijk, temeer waar D. een overwicht getoond had. Maar het zou anders zijn. N. Niedorp nam het beste deel van het spel en D. begon te schutteren en verviel weer in de oude traagheid. Het verband raakte zoek en N. Niedorp scoorde driemaal een goede goal. Eenmaal faalde W. Govers hopeloos, toen hij vlak voor doel staande, naast schoot, als gevolg van vermoeidheid waarin alle D.'ers deelden. Het eerste elftal behaalde uit tegen MEVO een gelijk spel in .een mooicn wedstrijd 3—3. N. NIEDORP H—V.C.L. I, 5—3. De gladheid was wel hoofdoorzaak dat deze wedstrijd op geen lioog peil heeft ge staan. Kort na den aanvang was de stand reeds 1—1. De Bakker scoorde voor N. N. Hierna was het Ab Smit die met een hard scliot don stand op 2—1 bracht. V.C.L. maak te liet Cliattillon gelukkig niet al te lastig. Mot 21 stand voor N.N. ging de rust in. Door middel van een penalty door Bakker goed genomen, kreeg N.N. kort na de her vatting een 3—1 voorsprong. Met een goed doelpunt bracht Ruig den stand op 4—1. Het werd 5—1 toen Komen van een kleine aar zeling in de rood-zwarte defensie gebruik maakte. Nu bleek. N.N. haar kruit dan ook verschoten te hebben. V.C.L. kwam geducht opzetten, en .wist den stand tot 5—3 terug te brengen. Vermelden we nog, dat scheidsrechter Bijlsma zich genoodzaakt zag een N.-speler uit het veld te zenden. PAARDENSPORT. Bij de gisteren te Hilversum gehouden draverijen won Welkom van Aduard (eig. G. Haan, her. J. de Vlieger), den Beuken- prijs (handicapdraverij le klasse over 2040 nieter). De heats van de kortebaan-draverij, han dicap over 790 meter, om den Sparren prijs werd achtereenvolgens gewonnen door Zoek licht (B. de Jong). Johanna M (J. van Ben- nekom). Zoo Doorlooper (D. Bosveld) en Dotermination (J. de Vlieger). In de finale zegevierde Detcrmination (1.03.2) voor Zoek licht, Zoo Doorlooper en Johanna M.' Westfriesch kanalenplan Van bevoegde zijde vernomen we dat Ged. Staten van Noordholland binnenkort zullen aanbesteden bestek 33. d.j. het ma ken van kanaalvakken, aansluitende ge deelten weg en. bijibchQoreiide werken on der de., gemeenten Oude en. Nieuwe Nie dorp en Winkel. Dit is een onderdeel van liet Westfriesch Kanalenplan, Verdachten bekennen schuld. - De gedupeerde verzekerings maatschappij kan doorwerken. Alles verspeculeerd? De hoofdverdachten in de zaak betreffende de bankkracli in Amster dam, Wiegerink en Muschtcr, hebben toegegeven, dat de effecten zijn ver dwenen. De verdachten, die thans nog op het hoofdbureau van politie vertoeven," zullen morgen naar het huis van bewaring worden overge bracht. De gedupeerde maatschappij. verzekerings- Ongeveer vier jaar geleden kocht de com manditaire bankvereeniging de aandee^n op van de Nationale Lloyd, zoogenaamd voor groepen menschen. die zich voor deze verzekeringsmaatschappij interesseerden, in werkelijkheid echter voor dc bank zelf, dio daardoor vrijwel de geheel financieels zeggingskracht aan'zich trok en de beschik king kreeg over de effectenportefeuille van de verzekcringmaatschappij. die een waarde had van f 450.(100.. Bovendien vertrouwden de beide bedrijfsleiders van de verzekerings maatschappij. de heeren Bijlsma en Borrius, de bank hun privébezit tot een waarde van ongeveer een halve ton aan effecten toe. De bank kreeg hierdoor dus in totaal de be schikking over een half milliocn. Op papier werd de eerste tijd de zaak steeds in orde bevonden, maar... bij con trole werden de effecten, nooit vertoond! Korten tijd geleden kreeg-men argwaan en, men stelde de cisch, dat de effecten bij een groote bank moesten worden gedeponeerd. Dit werd geweigerd. Dc verzekeringsmaat schappij bracht toen alle posten, behalve de transportverzekering, door haar bemidde ling afgesloten, onder bij een groote Deen- sche verzekeringsmaatschappij. De belan gen der verzekerden zijn dus veilig gesteld. Do verzekeringsmaatschappij zal door kun nen werken, het faillissement van de zwen- de.lbank echter kan worden tegemoet ge zien. ITet is een bekend feit, dat een der bankdirecteuren graag speculeerde. BROEK OP LANGF.NDI.TK. 17 Oef. Aardappelen: BI. eigenheimers 2.602.70, 12000 Kg. uien 2—2.30. drielingen 1.80—1.90. grove 2,10—2.30, gele nep 5.60—5.80. 6SOO Kg. peen 1.52, kleine peen 8090 ct., 180 Kg._ spercieboonen 8.20—9.70. 7500 kg. kroten 1.20—2; 16 duizend kg. roode kool 1.302.30; 1125 kg. savoye kool 22.20; 1S0 duizend kg. witte kool 0.901; 20 duizend kg. roode kool 1.20—1.70; 2800 kg. d. witte kool 1.30—1.60; 930 kg.-bloem kool 2.90—380; dito 2e soort 1.50—2.— NOORDSGHARWOUDE, 17 Oct. Groote muizen 1.70—1.90, uien 2.20—2.30, drielingen l.SÖ1.90, grove 2.20, gele nep 5.40—5.60, 5S00 Kg. poen 1.60—1.90, 800 Kg. spercieboonen 4.40—8.60. 130.000 kg. witte kool 0.90—1; 17000 kg. pootaardappelen A 28—35 4.204.60; A 35— 55 4.20; B 28—35 4—4.10 ALKMAAR, 17 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 79 \ette kooien f 160—280, 3G graskalveren f 30—55. 48 nuchtere kalveren 6—18; 57 vette scha pen '23—28; 333 vette varkens 0.51—0.54 WARMENHUIZEN, 15 Oct. Roode kool 1.20—2.60, gele kool 1.70—1.80, witte kool 0.90—1, nep 66.10, andijvie 0.50, uien 2.30. Frühmöllc 0.70—0.90, peen 1.80— 2.30, Rdhijn 22.20, eigenheimers 2.40— 2.80,' slaboonen 12.50, bieten 0.50—1.60 Aan voer: lOOOst. andijvie, 1700 Kg. "de kool, 79.500 Kg. witte kool, 1000 Kg. nep, 2475 Kg. uien. 5200 Kg- peen, 2950 Kg. aardap pelen, 900 Kg. slaboonen, 4200 Kg. bieten. ALKMAAR, 15 Oct. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. - Aanvoer: 200.000 kipeieren 4,70 5.50. kuikeneieren 3.104.55, eendeieren 3—3.20, per 100 stuks.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3