E Moreele- en Geestelijke herbewapening Werkloosheid moét weg! De economische toestand in Slowakije en Roethenië Continentale elftal zonder Hongaren Oostelijke voetballers oefenen Touringcarondernemers vreezen „afslachting" De wilde busdiensten Predikant weigerde inkwartiering Postvluchten op Ind fh"'n™s)'r|Sin,?ap- 19 0(:t-|Band- M 0,j Pril): 1 Bewapeningslast?] zijn ondraaglijk conomische 'aromi Voet&at, Ook Brustad zou niet beschik baar zijn. In de Engelsche pers circuleert het be richt, dat Brustad, de Noorsche linksbuiten, die opgesteld is in het Continentale elftal, dat Zondag a.s. te Amsterdam tegen Neder land—B zal spelen, heeft afgeschreven, om dat hij niet vrij gegeven zou worden door den Noorschen Bond in verband met den wedstrijd Polen-Noorwegen, welke op den zelfden dag te Warschau plaats vindt. De heer Lotsy deelde ons evenwel mede, dat dr. Schrickx van de F.I.F.A. te Zurich Dinsdag nog een bespreking heeft gehad met densecretaris van den Noorschen Voetbal Bond. Laatstgenoemde heeft om trent een eventueel bedanken van Brustad geen woord gerept. Het Fransche sportblad „L'Auto" brengt bet bericht, dat de Hongaarsche spelers, Biro, Lazar, dr. Sarosy en Szengellc^. geen vergunning van de regeering hebben ge kregen naar Londen te gaan. Zij kunnen dus ook niet te Amsterdam meespelen. Be vestiging van het bericht van het Fransche blad was niet te verkrijgen. Noordelijk elftal met 21 ge slagen, Engelsman blinkt uit. Op het Go Ahead-terrein is gisteravond on der ongunstige weersomstandigheden het regende gedurende den geheelen wedstrijd een lichtwedstrijd gespeeld tusschen het voorloopig Oostelijk en het Noordelijk elf tal, waarbij cje Noordelijken als sparring partners fungeerden voor de Oostelijkcn, die het. op G November a.s. te Muenchen- Gladbach tegen een West-Duitsch elftal zullen moeten opnemen. Het is een interessante strijd geworden, waarin de Oostelijkcn zich in velerlei op zicht de meerderen toonden van de ploeg der gasten. Dit wil echter ook weer niet zeggen, dat het Oosten op het oogenblik over een elftal van zeer bijzondere kracht beschikt. Er waren zelfs meermalen perioden, in welke de gasten beter combineerden en door hun snelle vleugelspelers gevaarlijke situaties wisten te scheppen. Bij het Oos ten waren de vleugelspelers toen zelfs zwak en het binnentrio hield het spel veel al te kort. De grootste dreiging ontstond meestal door den rechtsbinnen Engelsman van Ouick en deze was het, die den aanval inleidde, waaruit het ecnitre doelpunt van de eerste helft ontstond. Heetjans pikte -den barutt 'ziiit' paSs op, zette stevig door 'en aangezien 'doelman Colt'hof den bal niet kon vasthouden ha het schot, kreeg Holle- man dè kans om in te koppen (1—0). Het, spel van Engelsman dwong voortdurend bewondering af. Hij goochelde handig met den bal. voor al in de tweede helft, toen er steeds meer variatie ontstond in de de monstratie der Oost el ij ken. En hij was bet wederom, die ten Duis in de gelegenheid stelde. Colthof voor de tweede maal te passeeren 20). De tegen stand der gasten werd tegen bet einde weer iets krachtiger, doch de achterhoede behoefde toch niet te capituleeren. Het te- genpunt, cremaakt door midvoor de Groot, mocht zelfs een te croote helooning voor de Noordelijken heeten, althans, wanneer men een vergelijking zou maken tusschen het aantal kansen en geloste schoten aan beide zijden. Al met al was het een interessante kracht meting, welke de Oostelijke elftalcommissie zal hebben geleerd, dat. niet veel verande ringen kunnen en hehoeven te worden aan gebracht in het elftal, dat naar Duitsoh- land zal gaan. Bommen Veertiende partij remise Stand thans 1513 voor Baichen- bach De 14de partij om het wereldkampioen schap dammen tusschen Keiler en Raichen- bach is gisteravond in het Parkhotel te Amsterdam na 66 i#lten in remise geëin digd. De stand is thans 1513 ten gunste van de wereldkampioen. Prins Bernhard op Schiermonnikoog Per avondboot gereisd. Prins Bernhard is nadat hij op Terschel ling het nieuwe station van de N.Z.H.R.M. geopend had, met een extra boot naar Harlingen vertrokken. Vandaar begaf de Prins zich later op den middag naar Oost- mahorn, vanwaar Z.K.H. per douaneboot naar Schiermonnikoog vertrok. Amok gemaakt Een doode, zes zwaar gewonden Dezer dagen had een moord plaats in kampong ..Soekodono te Grissee. Waanzin nig geworden door hooge koortsaanvallen, vermoordde de Madoereeschc koelie Kan gen een van zijn familieleden en verwond de zes anderen. Voordat, de moordenaar overmeesterd kon worden door hij tientallen toesnellende kam pongbewoners, had Pa Kangen 7 slachtof fers gemaakt, waarvan 4 doodelijk gewond zijn. Zondagmorgen kwam het bericht, dat Pa Toja, een der zwaargewonden aan de verwondingen is overleden. Pa Kangen is onder arrest gesteld en ver toeft thans in de strafgevangenis te Grissee. Protestvergadering tegen het wetsontwerp inzake autovervoer personen. Onder groote belangstelling kwam gister de N'ed. Bond van Touringcarondernemers onder voorzitterschap van den heer H. N. Koning te Utrecht in vergadering bijeen uit protest tegen het bij de Tweede Kamer van de Staten Generaal ingediend ontwerp van wet op het autovervoer van personen. De secretaris van den bond Mr. J. C. L. Vlaanderen zeide in een toespraak, dat het ontwerp een groot aantal ondernemers, die in de uitoefening van het touringcarbedrijf een bestaan vinden, ernstig dupeeren en als het ware afslachten. Het zal een grootere werkloosheid tengevolge hebben. En of dit niet erg genoeg is, zal een be langrijke kapitaalsvermindering het gevolg zijn van deze maatregelen, want het wagen park der ondernemers zal belangrijk worden ingekrompen. Voor de wagens is geen em plooi meer. Nieuw materiaal zal niet meer worden aangeschaft met het gevolg, dat de leveranciers, de carrosseriebouwers, de af zetmogelijkheid voor hun producten zullen zien verminderen, en dit alles ter bescher ming der spoorwegen. Als daarmede het algemeen belang gediend wordt, dan weet spr. het niet. Het is noodig, dat de touring carondernemers en allen, die bij een floree- rend touringcarbedrijf belang hebben, zich krachtig verzetten tegen maatregelen, als de thans voorgestelde. Na een uitvoerige gedachtenwisseling werd besloten, dat het bestuur zich met an dere vereenigingen en organisaties op het gebied van personenvervoer in verbinding zal stellen om op deze wijze een gemeen schappelijke actie tegen de aanneming van het wetsontwerp te voeren. Uitspraak in hoogste instantie zal de plaatselijke ongelijke be handeling doen verdwijnen. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Poslhuma in verhand met het. aanhouden en in beslag nemen van autobussen, be- hoorende aan ondernemingen, welke dien sten van en naar Fripsland willen exploi- teeren, heeft de Minister van Justitie het volgende geantwoord: Het zoogenaamde wilde autobusbedrijf heeft zich inderdaad de laatste maanden in bepaalde streken van ons land niet onbelang rijk uitgebreid. Ook is het juist, dat bij de onderdrukking van dezo wetsontduiking in de verschillende kantons een zekere on gelijkheid valt op te merken, al is de te genstelling niet zoo scherp, als in de vragen wordt voorgesteld. Ook tegen ondernemers van andere wilde diensten clan die van en naar Friesland is herhaaldelijk opgetreden. Ten einde den bestaanden ongelij'keii rechtstoestand te beëindigen, heeft de mi nister reeds vobr, eenigen tijd opdracht ge geven, zoo snel mogelijk een uitspraak in hoogste instantie ter zake uit te lokken. Deze uitspraak kan thans spoedig worden tegemoet gezien. Zij zal, naar verwacht mag worden, de plaatselijke ongelijke be handeling ten deze doen verdwijnen. De brandspuit raakte in brand Felle brand te Maurik. Gisteravond omstreeks half zes is te Mau rik brand ontstaan in de woning van den heer J. Schumacher. In het pand is tevens gevestigd diens motor- en rijwielzaak en radiocentrale. De inboedel kon gedeeltelijk in veiligheid worden gebracht. Het perceel is geheel uitge brand. De oorzaak van den brand is waar schijnlijk eon defect in den schoorsteen. Huis en inboedel waren verzekerd. Tijdens de nablusschingswerkzaamheden raakte de niotorspuit in brand, doch de vlammen konden spoedig worden gedoofd, waarna de spuit weder gebruikt kon wor den. Prominente Utrechtenaren wenden zich tot H. M. de Koningin. Eenige vooraanstaande personen uit de provincie Utrecht hebben gemeend het ini tiatief te moeten nemen om het volgend schrijven tot Hare Majesteit de Koningin te richten: „Mevrouw, Ondergeteekenden, en de velen, allen in gezetenen van Utrecht en omgeving, die van hun instemming met de gedachte in dit schrijven vervat, deden blijken, veroorloven zich Uwer Majesteit eerbiediglijk hun war men dank te betuigen, dat Zij zich aan het hoofd heeft gesteld van de beweging voor moreele en geestelijke herbewapening, wel ke Zij in Haar persoonlijk woord tot het Ne- derlandsche volk. zoo gelukkig heeft gede finieerd als dien innerlijken drang, welke ook uitwendigen ommekeer teweeg brengt en tot gevolg heeft, dat eerlijkheid, vertrou wen en liefde richtsnoer worden tusschen personen en volken. Ons volk is door de gebeurtenissen van de laatste weken diep geschokt: door het feit, dat minder dan twintig jaar na het einde van den vi'eeselijkstexi aller oorlogen een nieuwe, wellicht nog schiïkkelij ker oorlog dreigde uit tg breken. Wij kunnen niet dankbaar genoeg zijn, dat de oorlog thans is vermeden. Edoch, de grondoorzaken, welke tot ooi'log leiden, zijn niet weggenomen en zullen tot nieuwen ooi' log voeren, tenzij het kwaad in den wortel wordt aangetast. Wie zou er niet toe bei'cicl zijn voor dat hooge doel te doen -wat in zijn vermogen is? Indien de wereldtoestand het ooit mocht noodig maken in Nederland tot algemeene mobilisatie over té gaan, zouden de dienst plichtigen uit liefde voor hun land zeker zonder aai'zelen aan dien oproep gehoor geven. Hoeveel te eerder zullen duizenden bereid zijn aan 'n oproep voor moreele en geestelijke mobilisatie gehoor te geven, in dien zij er van doordi'ongen worden, dat zij hierdoor medewerken aan de uitbanning van den oorlog en de bevordering van een duurzamen vrede. Ieder onzer is hiervan overtuigd en wil dan ook trachten de beginselen, welke Uwé Ma jesteit in haar persoonlijk woord aangegeven heeft, zooveel mogelijk tot verwezenlijking te brengen". Het schrijven is onderteekend door de hoeren H. Botterweg, H. A. J. Boudier, dr. G. A. Diepenhorst, dr. J. P. Fockema An- drae, W. Graadt van Roggen, dr. T. Th. 's Jacob, dr. G. A. E. B. Meijer, prof. dr. A. K M -Noyons, jhr. mr. K. J. 'Schorer en mr; A. I. M. 3. baron van Wijnbergen. Zij verzoeken den ingezetenen van Utrecht en omgeving, die met dit schrijven hun in stemming zouden willen betuigen, zulks te willen melden aan een der ondergeteeken den doov het zenden van naam en adres, welke aan Hare Majesteit ^zullen worden medegedeeld. Motorrijder botst tegen anto Aan zijn verwondingen bezweken. Gistermiddag is de 24-jarige motorrijder H. Troost uit Rotterdam, controleur bij de Gal akf abri eken aldaar, op den Barneveld- scheweg onder Lunteren met vrij groote snelheid tegen een personenauto gereden. De man kwam van den Meulunterscheweg en wilde den Barneveldscheweg oprijden. Toen hij de bocht naar links maakte, bot ste hij tegen de auto, die uit de richting Lunteren kwam en welke hij voorrang had moeten verleenën. De motorrijder werd over den weg ge slingerd en met ernstige verwondingen aan het hoofd opgenomen. De ongelukkige werd naar het Julianaziekenhuis te Ede overgebracht, op weg waarheen hij aan zijn verwondingen is bezweken. En kan ook weg, maar dan moe ten andere middelen worden toe gepast. De heer Dr. J. Eykman, lid van de directie der Amsterdamsche Jongemannenvereeni- ging heeft gisteravond te Amsterdam een interessante voordracht over de bestrijding van werkloosheid gehouden. Dr. Eykman kwam tot de conclusie, dat een democrati sche staat nimmer zoo ver kan gaan als een dictatuurstaat, omdat aan de overheid grenzen zijn gesteld ten aanzien van het ingrijpen in het particuliere leven, die zij niet mag overschrijden. Toch meent Dr. Eykman, dat men een open oog moet hebben voor wat er bijv. in Djjitschland gebeurt. Zal men in ons land dan al geen geuniformde arbcidsdienst- plichtigen langs den weg mogen zien, men zal toch maatregelen moeten nemen om de jeugd voor verdere degeneratie te bewaren. Spr. zag als middel daarvoor bijv. dat de Nederlandsche werkgever geen jonge men sehen meer aan stelt, wanneer zij bijvoor beeld langer dan drie maanden werkloos geweest zijn en niet bewijzen kunnen, ern stig te hebben deelgenomen aan de gelegen heid tot herscholing, vakopleiding, werk kampen, enz. enz. Ook zou de Nederlandsche overheid teza men met werkgevers- en werknemers een kapitaal kunnen vormen, dat tegen lage rente beschikbaar wordt gesteld aan onder nemingen, opdat deze hierdoor meer bewe gingsruimte en daardoor meer arbeidsgele genheid krijgen. Men zegge niet te snel meer „bet kan niet." Tegenover dit „bet kan niet" houdt spr. namens honderdduizenden werkloozen wien het niet gegeven is hun dagelijksch brood „in het zweet huns aanschijns" te eten, vol „dat mag niet". Hier op dit terrein de verantwoordelijk heid niet te zien, zal ons eiken dag dich ter brengen bij den ijzeren vuist, die dom weg doet „wat niet kan" en ook „niet mag." Met tien gulden boete gestraft. Dezer dagen had de Doopsgezinde predikant van Koog aan de Zaan, ds. J. van Brakel, zich voor den Zaandamschen kantonrechter te ver antwoorden, omdat hij op 30 Sep tember j.1. geweigerd heeft inkwar tiering en voeding te verleenen aan een dienstplfchfig oriderolfifcier van het 3e bataljon genietroepen. Civiele en militaire autoriteiten, die als getuige gehoord werden, bevestigden de juistheid der feiten, waarna ds. Van Brakel een uiteenzetting gaf van de principieele bezwaren, die hij tegen het militaire appa raat heeft. Verdachte wist een strafbaar feit ternlegen, toen hij de huisvesting wei gerde. Voorop stelde spr. echter dat hij de ze houding niet aangenomen had als gevolg van een gebrek aan vaderlandsliefde of een tekort aan eerbied voor H.M. de Ko ningin. Spr. was bij het bepalen van zijn houding geleid door de gedachte, of hij daardoor medewerkte aan oorlogshandelingen. Zijn conclusie was bevestigend geweest. De ambtenaar van het O.M. oordeelde dit feit, aldus de Tel., ondanks het verweer van verdachte, ernstig. De argumenten, die verdachte aangevoerd heeft, zijn van zuiver persoonlijke strekking en de ambtenaar, die zelf bij de jongste gebeurtenissen klaar had moeten staan, om zijn burgerplichten te vervullen, zeide evenveel tegenargumenten te kunnen aanvoeren. Zuiver op juridische gronden vorderde spr. een boete van f 10 of vijf dagen hechtenis, overeenkomstig wel ken eisch de kantonrechter verdachte ver oordeelde. MEER DAN OOIT RICHT ZICH THANS DE BELANGSTELLING OP DE ECO NOMISCHE WAARDE VAN DEZE GE BIEDEN DER TSJECHOSLOWAAK- SCHE REPUBLIEK. PRAAG. Nu Slowakije en Sub- Karpatisch Rusland een autonoom bestuur hebben verworven, richt de belangstelling zich thans ook meer dan vroeger het geval was, op de eco nomische waarde van deze gebieden der Tsjechoslowaaksche republiek. Hoewel in het oostelijk gebied weinig grondstoffen voorkomen, levert het Slowaak- sche Ertsgebergte toch 'een deel van het erts voor de hoogovens van Trzynietz en Witko- witz in het gebied van Moravisch Ostrava. De rijke houtvoorraden hebben tot gevolg gehad, dat zich in deze streek een hout-, pa pier en ccllulosc-industrie heeft gevestigd, alsmede een industrie voor houtskool en ont ploffingsmiddelen. Tevens werden boringen verricht om den bodem to onderzoeken op petroleum. liet Aveston en oosten van Tsjochoslowakije zijn twee scherp tegenover elkaar staande economische gebieden, üe algemeene stand van de cultuur en de cultuurbehoeften in het Oosten staan belangrijk bij het Westen ten achter. In sub-Karpathisch Rusland is thans nog 40 pet. van de bevolking anal- phabeet. Beide gebiedshelften zijn ongeveer even groot, doch in het westen wonen bijna elf en in het oosten slechts vier millioen menschen. In Bohemen wonen 136 perso nen per vierkante kilometer tegen 68 in Slo wakije en 57 in sub-Karpatisch Rusland. Het oostelijke gebied is een landbouw- staat, het westen een landbouw- en indu striegebied. Het aandeel van Slowakije in de geheele oogstopbrengst van Tsjechoslo- wakije bedraagt voor tarwe 37 pet., voor gerst 34 tot 40 pet., voor aardappelen 30 pet. en voor rogge 16 tot 18 pet. De landbouw in sub-Karpathisch Rusland is nog weinig ont wikkeld, doch biedt groote mogelijkheden. Het landbouwgebied vormt ongeveer 20 pet. van de totale oppervlakte. Meer dan cje helft van het land bestaat uit dichte ontoe gankelijke bosschen en een derde uit wei den en weidegronden. Het grootste deel van het landbouwgebied wordt met mais en hennep, alsmede in min dere mate met haver, tarwe, rogge en gerst bebouwd. Terwijl in Bohemen en Mora visch Ostrawa de voorwaarden voor de vee teelt gunstig zijn, is het klimaat in het oos ten daarvoor niet geschikt. Dit klimaat is nl. van invloed op het ver bouwen van gewassen voor veevoeder en doet dikwijls de weidegronden verdorren. Deze groote afhankelijkheid van de weers omstandigheden is oorzaak, dat veeteelt in dit gebied zeer wisselvallig is. hetgeen niet het geval is bij het verbouwen van suiker bieten en rogge. De rationeele exploitatie van de groote reserves aan waterkracht verkeert nog in een beginstadium, daar, naar verluidt, wei- nog verbruikers van electrischen stroom bestaan. De binnenlandsche grondstoffenbasis van Tsjechoslowakije voor ijzererts ligt voorna melijk in Boheemsch Silurmuldc en in het Slowaaksche Ertsgebergte. De binnenland sche mijnbouw dekt thans vijftig procent van de normale behoefte. De koperindustrie van Tsjecho-Slowakije ligt sedert 1932 stil. De beide kopermijn- bouwondernemingen te Dobschau en Schmoelhitz produceerden tot 1931 53.000 ton per jaar. De productie van antimonium is in de laatste jaren sterk gestegen. Antimonium wordt gedolven in Mileschau bij Selcany, in Punau bij Marienbad en in Slowakije bij Propoc en Cucma. In Slowakije bestaan vier portlandcement fabrieken en een bauxiet- cementfabriek. De belangrijkste van deze fabrieken zijn aangesloten bij de Slowaak sche portlandcementfabrieken A.G. te Press- burg en behooren tot 't Deocsiner concern, het grootste cementconcern in het Donau- gebied. Deze fabrieken werkten tot begin 1938 slechts op 74 pet. van hun capaciteit. Daar zij veelal op verren afstand liggen van de groote bouwwerken, is men van plan een groote cementfabriek in Oost-Slowakije op te richten. Wat het zout betreft, beschikt Tsjechoslo- wakije over twee zoutmijnen van aanzien lijke capaciteit, waarvan de productie nog steeds wordt opgevoerd. Van 1029 tot 1935 steeg de zoutproductie van 87.000 tot 170.000 ton, welke den staat een nettowinst opleverde van 20 millioen kronen. De productie zal door het boren van een derde schacht met 20 tot 30.000 ton wor den opgevoerd. De invoer daalde van 1929 tot 1935 van 164.000 tot 131.000 ton. Het aantal verkeerswegen in het oosten is tamelijk gering. Het oosten is vanuit het westen slechts te bereiken via den omweg over Oderberg in het Noorden of Pressburg in het Zuiden; de eenige weg via den Vla- rapas is niet voldoende Beide gebicdsdeelen zijn onvoldoende met elkaar verbonden, hoe wel de staat in het Oosten veel wegen heeft aangelegd. In de jaren 1926 tot4937 werd het wegennet met 64.000 k.m. tot meer dan 70.000 k.m. uitgebreid. Vertrek ren Aankomt t, OterURreis) lBa*dad 19 Athene 19 Emoe (heenreis) (heenreis) lXapels 19 0ct' |A,CS- 19 |Medanl9 0et.|Ra„R.19(J |jodhp. 19 Oct [Rang. 19 Onze Oc Het rijke ui bewone hard hi voorzit t nieuw pij OP waarnu dit ie vc Om acht ingen aan ederland" »,ind en tij om doortrekkende militairen in ondcrJiojocht nog op te nemen.) [>fi' dorp 2 Ten voor ch Nieuw bataljon luchtdoelgesc! Te Bando Naar de N.R.Crt. meldt, zal met 1 nuari a.s. te Bandoeng het derde batal luchtdoelgeschut worden ingesteld. Dit tal jon zal worden gelegerd in de gebow van het substitentenkader (korps dienen tien üu in Prinse van T( Öp het t Prin donkei zijn adj Alderw voorz H. de I :h.r.m. Amerika ziet slechts oploj als democratieën en dici staten elkaar vinden. De hedendaagsche wereldtoestand, zeide de Amerikaansche ambassadeur» nedy tijdens een diner te Londen, steltl"n!*®r "e leiders van alle naties voor een vreesfme,cl® n?' dilemma; nalatigheid om te bewapenen i_legrclc de overheerschinig doch verdere snelle t- 'IIS pening zal op een zeker oogenblik voor'; betrokkenen, evenzeer als een wereldoc ernstige economische moeilijkheden brengen. De last der bewapening met hetzelfde gewicht op het volk vanl land, ongeacht den regeeringsvorm, daarom, zoo voegde Kenïiedy er aan ziet het Amerikaansche volk uit naar dag, waarop de naties in de wereld beseffen, dat zij het eens moeten 1 over beperking en vermindering der pening. Democratieën en dictaturen ten elkaar vinden. Sprekende over de democratieën et laturen zeide Kennedy, dat deze, in 1 van haar krachten te verspillen op w pnverzpqnlijke tegenstellingen word schouwd, beter haar energie konden den. voor het oplossen van haar gei schappelijke problemen en voor het ven naar herstel van de goede betrekk op internationale basis. Ten aanzien van de marine zeide I(; dy: bij het opbouwen van de Ameri sche marine hebben wij de mogelijk dat onze schepen Britsche schepen i over zich zouden kunnen vinden, buitc; schouwing gelaten. Wat de koopvaardij F ,,Pr betreft, trachten wij uw behoefte aan 1} groote koopvaardijvloot te begrijpen. hopen, dat gij zult trachten, onze be te aan een kleine te begrijpen. t vastela luwe red instellen, :.R.M. h geschied te schel Daan der lei< de nieu bootenh buiten zich vai voorziei waar ei dingsbo do on g tijd Pi Bptogral volgde waarna rugkeei Sterren vallen uit de 1 rooden hemel Vele Russische onderscheid!^, Wegens voorbeeldige uitvoering v ciale opdrachten op het gebied der king van de Russische defensie en wi voortreffelijke resultaten bij de militair litiek en technische opleiding van tro van het roode leger en van het commii aat van binnendandsche zaken, heeft sidiüm van den hoogsten Sowjet der besloten verschillende onderscheiding^ te reiken aan bevelvoerende officieren, tici, ingenieurs, technici en combatU R, n.1. 9 maal de Leninorde, 44 m. de ordi de Roode vlag, 72 maal de orde van de de ster, 62 maal de medaille „voor d 168 maal de dedaille „wegens verdie in den strijd". Basis overeenkomstige week 1937 100 Week v. Maandag til Effecteumarkt Aandeelenkoersen Betalingsverkeer Omzet postcheque- en girodienst Groothandel Groothandelsprijzen Omzet termijnmarkt Amsterdam Kleinhandel Omzet winkelbedrijf Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar beidsdag) Haven Am sterdam Bevrachtingen wilde binnenvaart Arbeidsmarkt Aanvragen van werk gevers Aanbiedingen van werknemers Plaatsingen 72.0 83.6 95.3 120.4 96.5 85.2 93.0 94.0 Iet nieu llandsch Noord m paal lel. )e „Nic< door e cylindërs lke de 1 13 „Nic< Ikken d< epaard", lit is g( et boot en heer (en pom 1 Hercu ook gel accu in rerder i (binding uitrusti uit laa tonder nieuwi aan onden, aatschap takt ove jpdweer De 110.5 100.71 103.21 [Veertien 69.9ipagsche ik heh: beter vriem Cools 'komen [Wegens ^ien rei: itterdan Tufcr* De adv 76.1 mig wij zen pndorzool 'In 'e stel 101.6Het Ik en beslis; 1,3.4 kal word. 104.4 A's get de lieer 1 [politie te

Schager Courant | 1938 | | pagina 2