Vaet&at SCHAGEN 2—SPORTERS 2 0—1. Veel voetbalvreugde heeft deze wedstrijd niet gebracht, meestal was het voetbalver- driet, Sporters waren over het algemeen iets sterker, begrepen elkaar beter en zaten er jncer op, bij Schagen wasde grootste fout het onjuist opstellen en ook te langzaam tempo. Dat wil niet zeggen, dat er soms niet hardis gewerkt, vooral de Vries, Boontjes en jjfteniaker hebben soms danig gesjouwd, maar over het algemeen was het een slap partijtje. Keeper Slikker was goed op dreef, «venals zijn maat aan de overzijde. Bij Sporters was de achterhoede wel in orde m der backs speelde rijkelijk forsch de foorhoede tastte ook niet genoeg door. He eerste helft van voor de rust geeft ge- Hik opgaand spel te zien, langzamerhand morden de geelzwarten terug gedrongen, en ali een half uur gespeeld is, komt het eer de doelpunt voor de Horineezen. Als voor n.'st wordt gefloten, is de stand nog onver anderd. Na de pauze lijkt het of Schagen zich zal herstellen, maar kans na kans wordt gemist. Het laatste kwartier geeft wat heen en weer trappen te zien, even nog een gevaarlijk schot van Ruig en dan komt het vorlössende eindsignaal van arbiter de Snayer, die zijn fluitje rijkelijk veel naai den mond had gebracht. SCHAGEN 3—B.K.C. 3 5—7. Voor de rust waren de Spartanen nog vrij goed op dreef en ging het spel vrij gelijk op, wat de 33 stand hij de rust wel bewijst. Na de rust werd het minder en was B.K.C. de sterkere. Er zijn rijkelijk doelpunten te boeken, vijf maal moest de B.K.C.-doelman en zeven maal zijn Schager collega visschen Er is echter prettig gevoetbald, de verhou ding liet niets te wenschen over. SCHAGEN-ADSPIRANTEN. Schagen B bekampte H.R.C. D en sleepte een groote overwinning uit het vuur. Henk Volten was de kampioen met drie goals, Teun Schoorl zijn opvolger met twee, van Ëoov nam er een voor zijn rekening. De stand met rust was reeds 41 voor Scha gen, de eindstand 61. NIEUWE NIEDORP. N. Niedorp IIHem 1 05 N. Niedorp ASporters B 23. Alcm. Boys C—N. Niedorp B 3—5. In een vooral van Niedorper zijde slecht, gespeelden wedstrijd heeft Hem een flinke zij het wel wat geflatteerde overwinning behaald. Met niet minder dan 50 wer den de reserves geklopt. Hem verdiende de zege in alle opzichten, daar was in te genstelling bij N.N. een wil om te winnen. En al ging dit niet door middel van fijn spel, de wijze waarop succes werd verkre gen, was wel wat stevig, doch vorkomen 1 fair en sportief. De lichter gebouwde Nie dorper ploeg was hierdoor wel iets ge handicapt, maar daarom mag men nog niet bang zijn. Reeds bij rust hadden de |ltomimers een 10 voorsprong en na de, rust met den wind tegen is de N.-ploeg vrijwel steeds in de verdediging geweest, i'tén, het eenmaal niet meer ging,'bégón- j ün te veranderen met als eenig resul- faat, dat het nog slechter ging. Dank zij jliet feit, dat de N.-doelunan er finaal uit [was, kon Hem geleidelijk den stand tot 5-0 opvieren. De A-adsp. veadoren op eigen terrein met het kleinst mogelijke verschil van de goed spelende Sporters A-adsp. Met 3—2 ging Niedorps toekomst ten onder. De eenige overwinning wisten de kranige Badspiranten te behalen. In Alkmaar wer den de C.-adsp. van Alcm. Boys met 5—3 geklopt. OUDESLUIS. DOSKO—H.R.C. B, 4—1 De DOSKO-adspirantcn zijn op uitstekende wijze gestart in de competitie. Voor de rust jwaren zij met den wind in den rug het meest in den aanval. Toch duurde het geruimen tijd alvorens de midvoor uit een corner zijn 1 club de leiding wist te geven. Rust 1—0 .voor II. Na de rust kon er nog van alles gebeu ren, daar H.R.C. de wind mee kreeg, doch Oudesluis gooide zich direct met zooveel enthousiasme in den strijd, dat zij wederom het meest in den aanval kwam en al spoe dig toen de Oudesluis-spil een bal netjes tus schen de H.R.C. back's doorplaatste, brak de midvoor door en, bracht don stand op 2—0. Even later was de stand al 30, terwijl de Oudesluis linksbuiten er zelfs 40 van maakte. Kort voor het einde redt H.R.C. de eer. OUDKARSPEL. D.T.S. 2—VETERANEN. 2—3. Nu de competitie stil lag, werd op het D.T.S.-terrein gister een wedstrijd gespeeld tusschen D.T.S. 2 en een Veteranenploeg. En laatstgenoemde ploeg wist zoowaar de zege tc behalen. Het was een aardige wedstrijd, waarin geen van beide elftallen het als een lolletje opvatte. Met de rust was de stand |1—1, maar daarna werd het 3—1 voor de [veteranen. Tenslotte werd de stand 32, l'daardoor de Deetjes in hun oudere tegen standers hun meerdere moesten erkennen. D.T.S. a—Alkmaar Va. 1—5 D.T.S.bAlcmaria Vc. 0—1. DIRKSHORN. DIRKSHORN I—ALKMAAR III. 11—0. Hoewel de Alkmaarders beslist de minde ren waren van Dirkshorn in dezen vorm, toch mocht niet gesproken worden van een belegering, al zou het groote aantal doelpun ten zulks doen vermoeden. Het is een mooie open wedstrijd geweest, die vooral voor rust zeer snel gespeeld werd. Vooral de D. voor hoede speelde dat het een lust was. De score werd geopend door van Teulingen uit een penalty. Nog driemaal wist dezelfde speler voor rust te doelpunten, terwijl Schuit één maal het net wist te vinden. Met een 50 voorsprong ging dus de rust in. Hoewel het na rust zichtbaar moeilijker ging doordat de laagstaande zon recht in het gezicht scheen, wisten Manneveld tweemaal. Jaap van der Molen 1 maal. Schuit 1 maal en van teulingen nog 2 maal te doelpunten, waar door een tonscora bereikt werd van 11! Geen enkele goal wisten de Alkmaarders hier te genover te stellen. Ondanks hun grooten ach terstand bleven zij rustig, zonder mopperen, doorspelen. Onze hulde! B.S.V. „BERGEN". Geen slechte dag voor de Berge- naren. - De adspiranten verspeel den een puntje. Het tweede elftal behaalde weer een over winning. Ditmaal moesten de reserves van Koedijk er met 101 aan gelooven. Ofschoon er met negen spelers werd begonnen, was Bergen toch direct in den aanval en het was Muller, die, profiteerend van een fout in de Koedijker achterhoede, er dadelijk na het begin 10 van maakte. Ofschoon Bergen in de eerste helft met wind tegen speelde, had zij niettemin het beste van het spel, hetgeen uitgedrukt werd in een tweetal goede doel punten. zoodat de rust met 3—0 voor Ber gen inging. Na de thee was aanvankelijk Koedijk iets sterker, doch Bergen hernam al spoedig weer het overwicht. Geleidelijk werd de score opgevoerd. Wel maakte Koedijk een tegenpuntje, maar de overwinning is toch geen moment in gevaar geweest. Toen de scheidsrechter het einde floot, had Bergen nog zevenmaal gescoord. Zoo eindigde deze wedstrijd in een 10—1 zege voor de Berge- naren. Ons compliment aan den adspirant Swak- man, die twee wedstrijden achter elkaar speelde en als linksbuiten uitstekend vol deed. Ook alle respect voor aanvoerder ten Herkei, die zeker de meest technische spe ler van het veld was. Kuipers had met z'n doorsjouwen veel succes. Ook Dik Zwakman en Kees Bakker waren goed op dreef. De ad-adspirantcn verspeelden een kost baar puntje tegen Schoorl a. Het eerste doel punt was voor de Bergeparen, toen Wim Nap den bal tusschen de backs doorspeelde en Leo Swakman er als de kippen bij was om te scoren. Spoedig daarop was echter de stand gelijk. In de tweede helft gaf Ber gen den toon aan, doch de aanvallen van Schoorl waren zeer gevaarlijk. Toen Stroo ker was doorgebroken en alleen voor den keeper kwam, dachten we aan het winnen de punt, maar de bal ging meters naast. Bij Bergen waren de backs puik; ook Maassen speelde een stugge partij voetbal. In de voorhoede waren Dik Groot en Wim Nap wel de beste spelers Zonderling genoeg lag er een zekere matheid over het spel van Leo Swakman. Vooral na de rust. Bij Schoorl waren, de linksbuiten Duin en de spil Van Zoonen de beste spelers. Strooker, de gevaarlijke middenvoor, kon weinig uitrichten, geschaduwd als hij werd door Rein Maasen. De uitslag 1—1 geeft o.i. de verhouding goed weer. HOOGWOUD V.C.L. 1—STRANDVOGELS 1 5-2 Op raaie wijze wisten de VCL-ers de pun ten thuis te houden. Dadelijk werd er goed aangepakt, maar de verdediging aan beide kanten deed goed werk. Dan op een moment breekt Strandvogels door. Keeper Luekies vangt den bal in zijn armen en de scheids rechter kent een doelpunt toe, waarover nog verschil van meening ontstaat. Voor de rust maakt VCL dan nog gelijk door Wim Lak. Nadat er gedraaid is komt VCL meer en meer in den aanval en het succes blijft niet uit. Nog vier maal weet zij te doelpun ten, waarbij de midvoor Cees Benit een groot werkzaam -aandeel had. Strandvogels plaatst daartegenover nog 'n puntje. Jammer dat deze wedstrijd op minder aangename wijze werd besloten. Nog eenige minuten waren er te spelen, toend e speler Cees Benit bij 'n kopbal in zoo'n onzachte aanraking kwam met zijn hoofd tegen dat van een ander, dat hij zich onder dokter's behandeling moest stellen. VCL. 2—STRANDVOGELS 2 7—0. Uitstekend voor den dag kwam het 2e elftal en door met deze cijfers te winnen liet zij een pracht indruk achter. Strandvogels gaf de punten niet cadeau, maar VCL was zoo op dreef, dat haar kee per niet was te passeeren. Een goed begin. VCL ADSP.—STRANDVOGELS AI>SP. 0-2 02 had het niet behoeven te zijn, een verdceling der punten had de krachtsver houding beter weergegeven; onze jongens hebben zich kranig geweerd. ST. PANCRAS. Vrone-nïenws. Vrone a speelde tegen 'Alkm. Boys b. Werd algemeen een nederlaag ven-wacht, de jongens dachten er anders over. Zij gaven goed partij. De uitslag werd 22. Daarna kwamen in 't veld Vrone 2 en Schoorl 2. De groen-zwartcn waren weer zeer productief Voor rust werd de Schoorl- keeper zes keer gepasseerd, terwijl het Vronedoel voor doorboring bewaard bleef. Na de rust zakten onze jongens weer af, ouder gewoonte. Schoorl deed gevaarlijke uitvallen en scoorde tweemaal. Vrone wist eenmaal het net te vinden. De uitslag werd dus 7—2. Al met al weer een goede dag. PETTEN. Petten 2Succes 3 52. Eindelijk is het de P.-reserves gelukt ïn de nieuwe omgeving hun eerste overwin ning te boeken. Het was een pittigen wed strijd, waarin de krachten elkaar niet zoo veel ontliepen, doch P.'s voorhoede was be ter op schot en de doelpunten beslissen nu eenmaal. Inzonderheid Kossen had er van daag goed 't oog in en de voorzetten van Kuiper werden onberispelijk benut. Hij scoorde voor de rust tweemaal en van der Ham vierde zijn wederoptreden ook met een goed doelpunt. P.'s verdediging met Bellis aan het hoofd maakte een bijzonder solieden indruk. Uit een penalty bracht S. tenslotte den stand op 31. Na de hervatting wist P. nog twee maal het net te vinden, terwijl de Wieringers een verdiend tegenpunt maakten. Eindstand 52. Do heer Mulder leidde voortreffelijk. SCHAGEN PRIJZEN BEHAALD. Bij de te Alkmaar gehouden wedstrijden behaalde de Chr. Gymnasliekvcreeniging Excelsior alhier 2 tweede en 2 derde prij zen. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. DE GESTOLEN PALING. Ons bericht over dc gestolen paling te Broek op Langcndijk cischt eenige aanvul ling en verbetering. De paling is geen eigen dom van burgemeester Schelhaas, doch van de fa. G. Vlug, vischhandelaar te Broek op Langcndijk. Reeds meerdere malen is bij deze firma paling gestolen. ZIJPE BOUWVERGUNNING. B. en W. dezer gemeente hebben ingevol ge de bepalingen der bouwverordening ver gunning verleend aan F. W. de Waard te Burgervlotbrug tot het bouwen van een woning (landarbeidersplaatsje) aan den Belkmerweg. SPAARREGELING. Naar wij vernemen bedroeg het aantal deelnemers aan de spaarregeling B-steun op 15 October j.1. slechts 9. Het geringe aantal deelnemers zal wel verband houden met het feit, dat het aantal werkloozen ge durende den laatsten tijd bijzonder klein is geweest. SCHAGERBRUG MIDDENSTANDSFEESTAVOND. J.1. Zaterdagavond vond in de zaal van den heer S. Kuiper, alhier de eerste van de 8 in de Zijpe te houden film-feestavon den plaats uitgaande van den georganiseer- den middenstand van Zijpe. De zaal was geheel gevuld toen de voorzitter van den georganiseerden middenstand, de heer C. Brugman, het woord nam en de aanwezi gen welkom heette, in 't bijzonder het Dag. Bestuur der gemeente. Vervolgens werd overgegaan tot de ver tooning van de door de fa. W. D. Niestadt en Zoon te Schagen vervaardigde film van de middenstandsreizen, welke tot titel had „Met 1200 klanten van den Zijper Midden stand naar het Gooi op 17, 21 en 24 Augus tus 1938". Deze film is o.i. uitstekend ge slaagd, in een keur van met zorg gekozen opnamen wordt een mooi en duidelijk over zicht gegeven van het gebeuren op de mid denstandsreizen van 't Zand tot Valkeveen en terug. Buitengewoon mooi was het ge deelte kleurfilm met natuuropnamen van het Vondelpark, dat een uitstekend gevon den afwisseling in de filmvertooning vorm- de. Over de film was dan ook maar één roep en wel .,in alle opzichten af." In een daverend applaus aan het einde van de film uitte het publiek zijn waar deering voor het feit, dat de heeren Nie stadt en het Middenstands'bestuur de aan wezigen op zoo keurige wijze in staat stel den de reis als het ware nog eens mee te maken. Het filmgedeelte van den avond werd be sloten met een reprise van de reisfilm '37. Hierna volgde het optreden van het duo Jack Funny—Dora Schrama, afzonderlijk en gezamenlijk. In een uitgebreid reper toire hebben deze de aanwezigen op hoogst prettige wijze geruimen tijd weten tfc amuseeren. Het was ruim half 12 'toen de heer Brug man dezen gezelligen feestavond sloot met woorden van dank aan de medewerken den. Een gezellig bal na. PETTEN. Dammen. De Zijper Damclub was met zijn eerste tiental Zaterdag de gast van de IJmuider Damclub, spelend in de hoofdklasse van den Nederlandschen Dambond en het vorige jaar kampioen van Nederland. Na uitermate spannende partijen verricht ten de Zijpers de schitterende .prestatie tegen deze matadors uit^de damwereld met een ge lijk aantal punten te eindigen. De gedetailleerde uitslag was o.a.: IJmuiden: Zijpe; Dukel—W. Jimmink 2-0 LarosSlijkerman Jr. 1—1 MertensB. Groot 0-2 BuisSlijkerman Sr. 1—1 G. PostmaWaiboer 0—2 F. PostmaJ. Jimmink 2—0 T. DukelRezelman. 2—0 Schaap—Zoon 0—2 v. Straten—Mosch 2-1 BrandGeensen 1—1 Totaal 10—10 HARENKARSPEL DIRKSHORN. J.M.W.B. v. d. Stigchel met een lezing voor de „V.V.O." over Tsjecho-Slowakije. Zaterdagavond hield de „V.V.O." haar eerste avond in dit seizoen in 't Wapen van Harenkarspel. De voorzitter, de heer W. Kistemaker, open de en zeide. dat de vereeniging thans haar le lustrum herdenkt, nog steeds gaat het ledental vooruit, zoodat de V.V.O." zeer ze ker in een behoefte voorziet. De heer J. M. W. B. v. d. Stigchel uit Den Haag hield een lezing over Tsjecho-Slowa kije. toegelicht met lantaarnplaatjes en film over land en volk. De heer C. ten Bruggen- cate uit Heiloo verleende assistentie. Ook hem en zijn helper werd dank gebracht. De spreker deed zich dadelijk kennen als een vlot verteller, terwijl zijn redo doorspekt was met humor. Tsjecho-Slowakije de laatste weken ge noemd door bijna alle menschen, die lezen kunnen is door „een zekere maarschalk" aldus spr. genoemd, een land te zijn zonder cultuur. Deze „mijnheer" bewees hiermede dit mooie land slecht te kennen. Dit eeuwen oude rijk. dateerendc uit het jaar 600, heeft wel degelijk een cultuur. In verband hier mede noemde spr. „de vader des vader lands" wijlen den heer Maserijk. Als uitgangspunt noemde spr. Praag, ge legen aan de machtige Moldau, in 3K uur vanuit Holland te bereiken met een vlieg tuig van de K.L.M. Tsjecho-Slowakije heeff of hadt een lengte van Oost naar West van 750 K.M. Nadat spr. ons eenige bijzonderhe den van Praag had verteld toegelicht met zeer mooie lantaarnplaatjes ging hij met ons Oostwaarts door het land van Bo- hemen. Hij wees speciaal op Joachimsthal, geheel ondermijnd door het graven van kost bare grondstoffen, het z.g. pekblende, een kostbare erts, waarin het radium verborgen is. Hierna maakten wij kennis met de bevol king en gewoonten van Moravië, om ein delijk te belanden in Roethenië. Ook het Karpaten-Rusland werd op het witte doek getooverd. In Roethenië heerschen nog pre- mitieve toestanden, althans van de lands- bevolking kan 90 pet. lezen noch schrij ven. Dit is een gevolg van onderdrukking door de grootgrondbezitters van voorheen. Ook maakten wij kennis met de Joodschc bevolking door sommige regeerders als een minderwaardig volk genoemd hun gewoonten, hun zeden, vooral die van do orthodoxe, die door arbeid en handel in hun onderhoud voorzien, doch hun lot is steeds dat van Ahasvcrus „Quo Vadis" waar- 1 heen?. Tijdens de pauze werden wij in de gele genheid gesteld kennis te maken met de kleederdracht uit Slowakije speciaal door spr. medegebracht en met gratie gedragen door mej. Janny Dik en de jongeheer Jan Kant. De dames konden hun hart ophalen aan fijn borduurwerk. Na de pauze werd een film vertoond, en. werden wij getroffen door de prachtige bouw werken van verschillende steden, geweldige gebergten, met de vele thans vervallen kasteelen langs de rivier de Theiss enz. Ook mooie natuurtafereelen verschenen op het witte doek. Het was voor den voorzitter een aangena- men taak om te sluiten, waarbij hij een woord van dank bracht aan den heer van der Stigchel en z'n medewerkers voor dezen leerzamen avond. Ongewone drukte. Zaterdagavond omstreeks 9 uur hebben ongeveer 150 auto's ons dorp gepasseerd. Voor ons stille dorpje was dit een heele ge beurtenis. Naar wij vernamen betrof het een Herfststerrit van de K.N.A.C. HOOGWOUD Boter van vrachtwagen gestolen. De vrachtrijder Oudejans, alhier, heeft bij de politie aangifte gedaan dat Vrijdagavond van zijn wagen, die hij onder de gemeente Opmeer even onbeheerd had staan, 15 pond boter is gestolen. Van den dader ontbreekt tot nog toe elk spoor. Een treurig mensch. Zaterdagmiddag werd de politie gewaar schuwd, dat zich te Aartswoud een persoon ophield, die onzedelijke praatjes tegen de kinderen had. Hij werd door den burgemees ter en de politie verhoord. Hij ontkende ech ter hardnekkig en moest wegens gebrek aan bewijs weer worden losgelaten. Later bleek, dat hij in het Politieblad gesignaleerd stond en reeds voor eenzelfde feit was veroordeeld. WIERINGERWAARD Een mooie gift. Ons Kerkbestuur heeft dc verblij dende mededeeling ontvangen dat door de Synode besloten is een som van f 1000.beschikbaar te stellen voor eenige hoognoodige herstellingen aano ns kerkgebouw. Dit bedrag is evenwel nog niet toerei kend, ook nog niet met de opbrengst van de kerklammeren daarbij. Een klein bedrag zal door het Kerkbestuur nog bijgepast moeten worden. Verwacht mag worden, dat de hoofdelij ke omslag in zijn geheel zal worden be taald, terwijl eventueel vrijwillige bijdra gen dankbaar zullen worden aanvaard. EMILE ZOLA. Vanwege 't Dep. Wieringerwaard van de Mij. tot nut v. h. algemeen, werd Zaterdag avond in de zaal van den heer R. Breed de geluidsfilm: „Emile Zola" vertoond. Bij ontstentenis van den voorzitter open de de heer Sieswerda met een kort woord, waarbij hij o.m. meedeelde dat in een vol gende bijeenkomst waarschijnlijk een woud- loopcr, een eenvoudig man, die zeer veel studie heeft gemaakt van het leven te Nieuw Guinea, daarvan zal vertellen. De hoofdschotel van het programma was „Het Leven van Emile Zola". Over deze zeer bijzondere film gaven wij reeds meer malen een recensie. Ook te Wieringerwaard verwierf de rolprent grooten bijval. De afwezigen hebben groot ongelijk ge had!. De opkomst was maar zoo zoo. W1ERINGEN OOSTERLAND. INWIJDING GERESTAUREERDE KERK. Zondagmiddag had de officicelc inwijding plaats van de gei-estaureerde Nederlandsch Hervormde Kerk te Oosterland. Onder de vele belangstellenden die het kerkgebouw geheel vulden, merkten we op het colege van Burgemeester en Wethouders, vertegen woordigers van het Classicaal Bestuur van Alkmaar, van het Provinciaal College van toezicht op kerkelijke goederen en fondsen, de kerkeraden van de verschillende zuster- gemeenten uit Wieringen en Wieringer waard, enkele predikanten uit den omtrek, den heer O. Deen, Evangelist, en vele an deren. Korte predikatie. De voorganger van de gemeente, de Wel- eerw. Heer dr. v. Beek, had tot tekst voor zijn korte predikatie gekozen het woord uit Deut. 32 vs. 7: „Gedenkt aan de dagen van ouds". Bij het lezen van dit woord van Mozes gaan de gedachten terug naar het verleden, ook van dit kerkgebouw, eenmaal, voor eeu wen, gebouwd door menschen die zich stel den onder de leiding Gods. Wanneer dit gebouw nu in een waardigen toestand is hersteld, zal men den nadruk moeten blijven leggen op de kerk als de plaats voor Gods- vereering. Na in 't kort de geschiedenis van deze eeuwenoude aan den aartsengel Mi- chaël gewijde kerk te hebben nagegaan, wijst de predikant op het vele, dat door deze restauratie aan het licht is gebracht, zoodat de muren a.h.w. veel van de geschiedenis van het gebouw vertellen. Toch moet, bij alle zorg aan de restauratie besteed, bedacht worden, dat de kerk geen doel is, maar steeds middel. Want het komt tenslotte aan op de geest op een geestelijke herbewape ning, waaraan de kerk het zijne kan doen als ieder meewerkt, in het bijzonder ook de jeugd. Woorden van dank. Na het zingen van gez. 204 vs. 1 en 2 dankt ds. van Beek allen, in 't hijzonder de aanwezige burgerlijke en kerkelijke autori teiten, voor de belangstelling. Verder spreekt de voorganger woorden van hartelijken dank tot den heer O. J. Bosker en den ker- keraad van Hippolytushoef voor de aange boden en reeds in het kerkgebouw aange brachte geschenken, n.1. de op de plaats van de vroegere Noorderingang ingemetselde al taarsteen met de beeltenis van St. Michaël en de twee borden waarop resp. de tien ge boden en een herinnering aan de stichters van de kerk voorkomen, benevens de twee op 't doophek aangebrachte figuren van de graven Dirk I en Dirk II. Een rij van sprekers. Als eerste van de rij van sprekers, die daarna het woord voeren, treedt de heer J. MEISJE gevraagd, leeftijd 15 a 16 jaar, bij J. W. MEIJER, Schager- brug. Te koop: 1 H.A. ROODE KOOL, bij C. WAIBOER Cz., Kleiweg 8, Anna Paulowna. Te koop: 12 snees Roode, 10 snees Deen- sche Witte Bewaarkool. Tevens direct gevraagd: Een Jongen, voor tulpen planten. P J. MINK, Burgenveg. Burger brug B 19. Kuiper naar voren, die namens het college van kerkvoogden en notabelen spreekt over de finantieele moeilijkheden, die zich bij den zorg voor het onderhoud van het kerk gebouw voordoen.. De burgemeester, de Edelachtb. heer Kolff verheugt zich namens het gemeentebestuur sprekende, over deze geslaagde restauratie en biedt namens het gemeentebestuur aan het kerkelijk bestuur het zg. „zwaard van Treslong" aan, met het verzoek dit een plaats te geven in het kerkgebouw, tenzij daar bezwaren tegen mochten bestaan! (Dit zwaard werd in 1572 door Blois van Treslong uit dankbaarheid voor de gastvrije ontvangst van de Watergeuzen aan de bewoners van Oost-Wieringen aangeboden. Nadat het ge durende 300 jaar in het kerkgebouw had gehangen, was het verhuisd naar het ge meentemuseum in het raadhuis, vanwaar het nu dus op de oorspronkelijke plaats zal terug komen.) De heer Haringhuizen spreekt namens het Provinciaal College. Namens het Classicaal Bestuur spreekt ds. v. d. Poel uit den Helder. Ds de Wilde brengt uit naam van de Doopsgezinde gemeente de gelukwenschen over. De heer V. J. Bosker voert het woord na mens de kerkvoogdij van Hippolytushoef. Ds. Witkop, vroeger als-predikant op Wie- ringen staande, wijst op de verschillen in kerkelijke belangstelling van toen en nu. Na het dankgebed spreekt ds. v. Beek z'n erkentelijkheid uit, voor al het gesprokene en voor de aangeboden geschenken. Deze voor de Ned. Herv. Gemeente van Oost-Wieringen zoo belangrijke bijeenkomst wordt tenslotte besloten met het zingen van gez. 160 vers 1. Na afloop van de kerkdienst verzamelden de genoodigden zich in de jeugdherberg waar onder het genot van een kopje thee nog een uurtje aangenaam werd doorge bracht. OUDESLUIS. MIJN EN DUN. Een spel van eerzucht en ijdelheid in drie bedrijven, door Mw Jo van Ammers-Küller werd Zondagavond onder regie van Mw. Hoep-Pool voor den feestavond van den Bond voor Staatspensionneering. Afdeeling Oudesluis, door de Tooneelclub Animo opge voerd in de zaal van den heer Joch. Kreij- ger. Toen de voorzitter, de heer G. Geerligs, in zijn openingsspeechje meedeelde, dat het stuk pl.m. 3 uur zou duren, dachten we; „Wat een tijd!" Na 't. spel „meegeleefd" te hebben, vonden we, dat de avond omgevlo gen was. En van gelijke meening was de volle zaal, die „muisstil" den loop van Mijn en Dijn beleefde. De hoofdrollen, gespeeld door den heer en mevrouw MetselaarKistemaker en den heer G. Veldman, werden uitstekend en vlot vertolkt, doch ook de overige meespelenden waren volop in hun of haar rollen, zoodat het geheel een onuitwischbaren indruk heeft achtergelaten. Jaap, 't boefje verdient beslist een afzon derlijke vermelding voor de juiste wijze van uitbeelding van dezen aantrekkelijken, doch moeilijken rol. De voorzitter van de club, die zelf twee rollen voor zijn rekening had genomen, dankte aan het einde den Bond voor zijn uit- noodiging en bood mevr. Hoep een mooien ruiker aan voor haar voortreffelijke regie. De heer Geerligs complimenteerde Animo, met haar succes en hoopte en verwachtte, dat Animo nog verscheidene malen zou ge vraagd worden door de omliggende plaatsen. Hij spoorde in zijn sluitingswoord aan lid van Staatspensionneering te worden en dankte de overtalrijke bezoekers voor hun opkomst. Tot slot volgde een opgexvekt bal, onder leiding van den heer C. Kos uit Dirkshorn mot zijn goede band. ALKMAAR, 22 Oct. Op de lieden gehouden botermarkt, was de prijs per V2 K.G. voor groothandel 72Ye 7U/2 en kleinhandel 77%80 cent. Han del goed. Kippeneieren (groothandel) 4.10 —5.75. Ecwlcieren geen noteering. Totaal aanvoer 6550 stuks. Handel goed. ALKMAAR. 22 Oct. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 185.000 kipeieren 5.055.90, kuikeneieren 3.15—4.90, eend- eieren 3.103.20 per 100 stuks. WAR M EN HU IZ EN22 Oct. Roode kool 1—2.40, gele kool 1.60. witte kool 0.90—1.10. nep 5.60—5.70, drielingen 22.20, uien 2.50—2.70, eigenheimers 2.20 —2.40, bieten 0.50—1.80. Aanvoer: 6200 Kg. roode kool, 2100 Kg. gele kool, 88.800 Kg. witte kool, 425 Kg. nep, 8025 Kg. uien, 1900 Kg. aardappelen, 650 Kg. bieten. MEDEMBLIK. 22 Oct. Aardappelen: Schotsche muirên 0.95—1, kleine muizen 75 ct„ borgeers 1.30 per 50 Kg., roode kool 1,10—1.40 per 100 Kg., uien 1.25—1.30, per 50 Kg., kleine kroten 1.30 1.40, kroten 80—81 ct, per 100 Kg. Wortelen 1.80-2 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Oct, Aanvoer: 1300 Kg. aardanpelen: Souve nir 1.60, hl. pigenh. 2.60, 35C0 Kg. uien 2.60 2.S0, drielingen 2102.40. grove 2.80, 135 Kg'. snerciel->oonen 6.80, 11300 Kg. ronde kool 1.20-2.30, 157700 Kg. witte ko0l 0.90—0.91, 10.000 st. andijvie 1.15000 Kg. pootaard- apnoWi A 20. idrm A 2S—35 4.90. ALKMAAR. 24 Oct. Ter veemarkt waren beden aangevoerd; 100 vette koeien 165270; 22 vette kalveren 3050; 52 nuchtere kalveren 618: 57 vette schapen 22—30; 149 vette varkens 0.540.56. Handel goed. NOORDSCHARWOUDE, 24 Oct. Aanvoer: 10.000 Kg. uien 2.S20—3, drielin- gen2.102.40, grove 2.702.80, gele nep 5.50 5.90, 11.000 Kg. neen 1.82.10. kleine peen 50—70 ct., 2400 Kg. kroten 1.70— 1.S0, 3000 K<?. roode kool 1.60—1.00, witte kool 0.90—1, 2750 Kg. gele kool 1.301.70. D. witte kool 1.10—1.30, Andijvie 0.60—1.50, rammenas 2 —2.10.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3