hff\f p stofzuigers V V ArrondissementsRechtbank Alkmaar Marktberichten Ivorol geeft een zeer effectief zacht en geurig schuim heer Doorn niet in. De autokosten vervallen zegt voorzitter, op een vraag van den heer Jansma, hoeveel, dat weet voorzitter ook niet, dit schommelt tusschen fl 50 en fl 100 De fietsvergoeding blijft. De heer Bos had liever een snellere Eijsink Nederlandsch fabrikaat gezien. Voorzitter. D.K.W. is goedkooper! Met een jaar of vijf is de zaak afgelost; De heer Doedens heeft 7 jaar motor ge reden. Het was wel geen kraamkind je, maar vijf jaar kan men niet met een motor toe. De heer Doedens is tegen aanschaffing. Voorzitter: Dan is U van meening ver anderd. De heer Doedens: Ik heb er niet over gesproken, maar het afgewacht. Overigens ik inderdaad van meening veranderd, oorzitter licht toe, dat voor bodedien sten de fietsen blijven. Men moet het be schouwen als een proef. De heer Dignum: Het wordt zoo alles dubbel, als de rijwieltoelage blijft. Op stuk van zaken komt er nog een auto ook bij! Voorzitter wil de rijwieltoelage dan voor- loopig nog een jaar aanhouden. De heer Jansma verklaart zich tegen aan schaffing, de heer Bruin er voor. De heer Veltman zou willen dat de leve rantie via den Middenstand te Zijpe gaat. Voorzitter verzoekt de regeling aan B. en W. over te laten. De importeur Moejes geeft 7pet., maar als de Ziiper Midden stand deze 7Vo pet. niet geeft, moet de gemeente dit betalen. Daar moet men om denken. De heer Doedens wil ook Nederlandsch fabrikaat. Voorzitter vindt het logischer eerst te stemmen over de aanschaffing van de mo torrijwielen. De heer Jansma: Laten we maar een Fiat je aanschaffen. Voorzitter: Laten we niet overdrijven! Het voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen stemmen de hee- ren Doorn, Doedens en Bos. ARTIKEL 13. Op voorstel van B. en W. worden enkele tegemoetkomingen in vervoerkosten van leerlingen der bijz. chr. lagere school te Schagen (art. 13 der L.O. wet) herzien, namelijk voor de heeren de Graaf en M. Schrieken. GEMEENTEBEGROOTING 1938. De gemeentebegrooting wordt op eenige administratieve onderdeelen gewijzigd. O.a. wordt een bedrag van f 500 uitge trokken voor luchtbescherming, gasmasw kers, kleeding, geneesmiddelen, radiotoe stel, enz. Voor het volgend iaar komt er weer f 500.De uitgaven zijn alleen voor de leden van den dienst, de snuffelaars, zegt Voorzitter. Zijipe is een derde klas gemeente, en moet alles zelf betalen. Reine onzin vindt de heer Doorn het. Op niks af, vijftig gulden was genoeg ge weest. Je hebt er van den eersten dag de beste af de last van. Voorzitter: Dacht u dat in de spannende dagen ook? De heer Doom is stommer uit dienst ge gaan. dan hij er in kwam, maar wel weet hij, dat men een vliegmachine toch niet kan afweren. Voorzitter: U praat onzin, het is geen aanval, maar bescherming. Het hoofd van de luchtbescherming is anti-militairist! Wij schieten niet, dat is de zaak van het riik. De heer Doorn: Al zouden ze twintig bommen tegelijk laten vallen, was ik niet bang. Voorzitter: Er zijn brandbommen ook. De beer Doorn: Tk ben verzekerd! Weth. Nannis: Zitten we nu in vergade ring of niet? De heer Doorn: We mogen er toch over praten! Ik ben geen anti-militairist, maar 't is onzin. De heer Veltman vindt eveneens de kos ten te hoog. Voor den dienst zullen wel gasmaskers komen. Dp meeste gemeenten nemen de kans wa«r om de zaak er doorheen te sleepen. Voorzitter: Het is geen sleepen! Weth. Van der Sluijs is de post niet sympathiek, maar 't oorlogsgevaar is er nu eenmaal... De heer Veltman: Al twintig jaar! Weth. v. d. Slniis wïist vprder on de grootte der gemeente. Dit maakt bijzondere bescherming noodig. Met 7 tegen 4 stemmen wordt het voorstel verworpen. Den minister zal bericht worden, dat de raad tegen heeft gestemd, en de luchtbe scherming niet kan worden uitgevoerd. Voorzitter zegt dat de post tóch zal wor den uitgegeven. De heer Veltman: Dat is kinderachtig, nu u 't niet kunt winnen. Zoo doen de jon gens met knikkeren ook. Enfin, we zijn eigenlijk kwajongens. Voorzitter wijst er op dat er reeds uitga ven zijn gedaan, er zijn 25 gasmaskers be steld! De heer Doorn: U hoeft er voor mij geen een te res'erveercn. Voorzitter vraact f 250 uit te trekken. Alleen de heer Doorn is hier tegen. De begroofingswijzigingen worden verder aangenomen. DAK BOVEN ZIJN HOOFD! De heer J. Schermer verzocht hem de ge meentewoning te Petten te verhuren. Het verzoek wordt ingewilligd. SECUUR!SECUUR! B. en W. stellen voor de gemeente te doen aansluiten bij het Registratuurbureau der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, incnande 1 Januari 1030. Het eerste jaar zullen de kosten bedragen: a. kosten van aansluiting f 135.— (vol gende jaren f 65.— per jaar) b. kosten van aanschaffing van dossier- omslagen enz. pl.m. f 60.(voor volgende iaren kan met een geringe aanvulling wor den volstaan) c. kosten van aanschaffing van een stalen archiefkast pl.m. f 75.totaal f 270. Het zijn algemeene verbeteringen die bij na in alle gemeente administraties worden ingevoprd. Het gemeentelijk beheer wordt er efficiënter door, vlugger en beter, licht voorzitter toe. HENGELO model, één pri], eFVT» Schager Ijzerhandel L. VAN RIJSWIJK - Heerenstraat 128 - Schagen De heer Dignum snapt de beteekenïs niet. Voorzitter zegt, dat het de inboeking be treft van inkomende en uitgaande stukken, zoodat men een goed overzicht heeft. Het is een bepaald stelsel van archiefvorming. De secretaris merkt op, dat reeds 600 ge meenten het hebben. Het is eon eiscli des tijds. Ook Zijne en Hazepolder heeft het. Stemmen: Die zijn altijd voorlijk, (hilari teit) De heer Bruin vindt de kosten hoog. Hij kent het stelsel, het is Zeurig. Voorzitter meent dat men eerst kan be palen of het duur is, als men het stelsel later op practische bruikbaarheid heeft kunnen toetsen. Het voorstel wordt m.a.s. aangenomen. RONDVRAAG. De heer Vriesman vraagt, hoe het met de werkverschaffingsobjecten staat. Voorzitter: Niet slecht, er zijn reeds ver schillende objecten bij particulieren. De heer Veltman is verheugd dat er iets gedaan wordt, maar in andere jaren is in 't laatst van September de werkverschaf fing reeds geopend. Er zullen na de bieten campagne veel werkloozen komen. De his torie zal zich herhalen, stempelen, een paar weken werkverschaffing en dan Kerstvacan- tie-stempelen van 3 weken. Had het college de werkloozen niet in centrale werkver schaffing kunnen onderbrengen. Voorz. merkt op, dat dat niet mogelijk scheen. De werkzaamheden bij particulie ren zullen spoedig beginnen. Er zijn nog maar 20 werkloozen. De heer Veltman herinnert aan de toe zegging bij de C. W. te Aartswoud,, waar bij het tweede gedeelte Zijpe toch in aan merking zou komen. Kunnen de werkloo zen niet naar de Wieringermeer? Voorz.: We doen wat we kunnen, wc hebben reeds tegen beslissingen van hoo- gerhand geprotesteerd. Aan het kanaal Kol horn werken bijv. mensen uit de Zaan streek, daar is over geschreven, maar de inspectie neemt een algemeen standpunt in, waartegen men spoedig is uitgepraat. De heer Veltman wijst op de ministerieele circulaire van 9 Mei, waarbij fondsen a fonds perdu worden gegeven. Zou de weg PettenCamperduin onder duin niet ter- hand kunnen worden genomen? Voorzitter: Ook al bekeken, we zitten niet stil. Tik op de deur. zegt de heer Veltman. De minister vraagt om werkverschaffingsobjecten, zeg, we zit ten met onze werkloozen. B. en W. maakt de heer Veltman overigens geen verwijt. De heer lom zegt. dat er knippen in den weg van den Pettemerpolder zitten. Voorzitter zegt verbetering toe. De heer Veltman heeft een waschlijstje van vragen, want het tijdsverloop tusschen twee verga deringen is te groot. Tn de eerste plaats protesteert de SDAP-fraetic tegen de be kende circulaire over het niet vlaggen tij dens de jubileumfeesten door ambtenaren. De fractie noemt dit een eerste stan teeen de geestelijke vrijheid, het aan banden leg gen van een overtuiging. Voorz.: Is dat namens uw geheele frac tie? De heer Veltman: Jawel. Voorz.: Dat verwondert mij, want in B. en W. is er niet tegen geprotesteerd. Voorz. zet dan uiteen dat de circulaire in overleg met den locoburgemeester is opgesteld. Het had ergernis verwekt dat nie mand van de leden van 't onderwij zend personeel vlagde te Schager- brug, Als men zoo doorgaat, wordt naar buiten de indruk gewekt dat op de openbare school een anti-natio nale geest heerscht. Dit heeft tot ge volg, dat sommige ouders hun kin deren naar bijzondere scholen zou den zenden. Het gemeentebestuur moet er voor waken dat de kinderen naar andere scholen wor den gezonden, waar zij eigenlijk niet thuis hooren. Spr. zegt uitdrukkelijk, dat de geest op de school niet anti-nationaal is. Overwogen is dat beter was aan alle gemeenteambtena ren een circulaire te zenden. Het is niet de bedoeling schijnheilige Oranjeklanten te kweeken, maar met de ideeën der ingezete nen rekening te houden. Voorzitter heeft er nog geen spijt van en noemt als voorbeeld een hoofdonderwijzer elders, die zijn onderwijzers dwingend voor schreef Oranje te dragen. Geen principieel debat wil de heer Veltman. De Schager Courant heeft de zaak reeds aangeroerd. Voorz. had reeds eerder in het openbaar kunnen antwoorden. De heer Veltman herinnert aan de rede van H.M de Koningin, waarin vooral de sa menwerking en verdraagzaamheid geprezen is. Van verdraagzaamheid is in de circu laire niets te merken. Waarom is een amb tenaar, die niet vlagt, minder goed! Voor zitter kan wel zoo enthousiast zijn, dat voorzitter in een Oranjebroek gaat loopen, daarom hoeven anderen dat toch niet te doen? Dat is een begin van dwang, ook tegenover neringdoenden bijv. Wie zullen straks de spionnen zijn. die de genen aanbrengen die niet vlaggen? Voorzitter maakt onderscheid tusschen par ticulieren en overheidspersoneel en blijft bij zijn standpunt. Wie 't niet wil. worde geen onderwijzer. Het is een zachte aansporing. De heer Veltman: Wat doet U, als ze niet vlaggen? Voorzitter: Niets' De redactie had mis schien wat anders kunnen ziin. De heer Veltman: Dan was 't ook on- noodig. Weth. Nannis bestrijdt, dat hij iets van de zaak wist. Voorziiter en secretaris zeggen van wel. Weth. Nannis: Dan is 't mij ontgaan. In ieder geval is spr. tegen de dwang, en het frappeert spr. dat juist het onderwijzend per soneel wordt genoemd. Er waren honderden mcnschen die niet vlagden, maar de onder wijzers worden als stokpaardjes gebruikt. Weth. Nannis meent, dat Voorzitter er veel meer bijhaalt dan noodig is. Als tweede punt brengt de heer Veltman de zeer slechte verbinding van Oudesluis met de buitenwereld naar voren. Sinds de laatste dienstregelingswijziging der Neder landsche spoorwegen en het overnemen van diensten door de particuliere autobusbedrij ven, is de toestand onhoudbaar. Noch met Schagen, noch met Den Helder, noch met Alkmaar is verbinding, dan langs groote om wegen en ten koste van veel tijdverlies. Spr. dringt er bij het college op aan zich met de spoorwegen te verstaan, ondat moge lijk de halte Oudesluis voor enkele ochtend en avondtreinen weer wordt ingeschakeld. Voorzitter geeft gaarne toe, dat de toestand niet best is. Ook Zuid-Zijpe zit met hetzelfde geval. Gaarne wil spr. zich, desnoods in sa menwerking met Wieringerwaard, tot de spoorwegen wenden. Bereikt men niets, dan kan getracht worden busdiensten in 't le ven te roepen. De heer Jansma merkt op dat van de bus sen te weinig gebruik werd gemaakt, ter wijl wethouder Nannis de verslechtering ziet in de onderlinge naijver tusschen de bus- dienstondernemers. Op verzoek van Voorzit ter zal de heer Veltman de situatie bestu- deeren, en het college rapport uitbrengen. Dit zal dan doen wat mogelijk is. Volkstuintjes waar men niet in- en uit kan. Vervolgens houdt de heer Veltman een uitvoerig betoog over de volkstuintjes, de Oudesluis, waar men door verschillende maatregelen van het Hoogheemraadschap (dat den grond aan de gemeente verhuurt) en de man, die 't grasgewas van een dijk in de nabijheid van de gemeente weer in onderhuur heeft, niet in en uit kan. Spr. heeft daarover aan B. en W. geschreven en nu kijkt de onderhuurder hem lcelijk aan. Iloe kan dat? Een brief die bij B. en W. komt, blijft toch bij B. en W. vraagt spr.... De toestand is zoo, dat de onderhuurder een hek heeft gezet en nu moeten de volkstuin huurders hun mest in akertjes op het land brengen en honderden me ters sjouwen om hun producten van den tuin af te krijgen. Weth. v. d. Sluys zegt dat de lieer Veld man deze zaak veel te veel opschroeft. In overleg met weth. Nannis, spr. en den on derhuurder van 't grasgewas, zou de zaak allang geregeld kunnen zijn. Inmiddels kan spr. medcdeelen, dat een poortje zal worden aangebracht. De heer Veldman behoort den onderhuurder niet van onwelwillendheid te beschuldigen. Een „smakelijke" geschiedenis. Dan wil de heer Veldman weten of er nu al iets wordt gedaan tot verbetering van arbeiderswoningen met rijkssteun, vol gens de ministerieele circulaire. Waarom is deze circulaire niet in den Raad gebracht? Voorzitter: 't Stond in de krant. De heer Veldman: Dat heb ik niet gelezen, maar indertijd is toegezegd, dat alles steeds in den Raad behandeld zou worden. Voorzitter: Er is nog geen aanvrage ge weest. Daar wachtte ik op. En bovendien, 't heeft werkelijk in de krant gestaan. De lieer Veltman: De krant is een kapstok daar kan je alles aan hangen. Voorzitter: Ik begrijp Uw opmerking niet. De heer Veltman: Hm... Enfin op sanitair gebied is hier veel te verbeteren in sommi ge arbeiderswoningen. Hier en daar staan vijf kasteeltjes boven één sloot, men kan in de slooten, om 't netjes te zeg gen den volgenden dag zien, wat men gis teren gegeten heeft. Op een vraag van den heer Veltman, waar om de plannen tot boombeplanting van don Schagerweg niet vorderen, antwoordt Voor zitter, dat de polder bezwaren heeft. De wegen zijn hier smal, en de beharding zou door de wortels ondermijnd kunnen wor den. Verfraaiing van de gemeente en fi- nanfieele belangen van den polder komen hier in het gedrang. De heer Veltman: Dus de zaak is van de baan? Voorzitter: Neen, er wordt nog steeds overleg gepleegd. Een nabeschouwing van den heer Doorn. De heer Doorn merkt op, dat de Raad nu anderhalf uur lang heel stil de stand jes van den heer Veltman. aan het college uitgedeeld, heeft aangehoord. 't Was mooi vervelend. Speculeert me neer Veltman misschien op een wethou- derszetel?? Als er geen comitévergaderin0- volgde, was spr. allang verdwenen! Voorzitter heeft zich heelemaal niet ver veeld. Wie werkt, maakt fouten en spr. kan best tegen critiek, als die o»»hnm«-«nd is. Laat men zich gerust uitspreken. Spr. merkt nog op, dat het lange tijdstip tus schen twee vergaderingen, oorzaak vond in het opmaken van de gemeenterekening, dat veel tijd vorderde voor zij behandeld kon worden. Hierna gaat de raad in comité ter be spreking van de eventueele schoolverbouw te Burgerbrug. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. (Zitting van Dinsdag 25 Oct.) Ex-notaris tot één jaar gevan genisstraf veroordeeld. De Rechtbank deed gistermorgen uitspraak in de zaak tegen den ex-notaris C. G. v. H. te Hoorn, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Alkmaar, wegens verduis tering en ver-oordeelde verd. tot een gevan genisstraf voor den tijd van eén jaar (de eisch luidde twee jaar gevangenisstraf. Uit onze omgeving WIERINGERMEER SCHIPPERSBEURS BRENGT DRUKTE. Men vestigt er de aandacht op dat de schippersbeurs van H.IIoef te Wieringen is overgeplaatst naar Middenmeer, in verband waarmee thans de schippers voornamelijk een ligplaats zoeken in de buurt van Sloot- dorp en Middenmeer. Naar wij vernemen brengt dit voor de alhier gevestigde zaken lui nogal wat voordeel mee. HARENKARSPEL DIRKSHORN. 25 jaar een kaartje gelegd. Dezer dagen is het 25 jaar geleden dat de heeren D. Keppel, G. v. d. Oord, J. Rijsen en P. Schrijver een pandoerclub oprichten. En nog altijd komt dit. viertal tijdens het winterseizoen iederen Dinsdag om beurten bij elkander, om onder het genot van een kopje saliemelk, (zulks in tegenstelling met „Den Dré en z'n kameraden") gezet door .moeder de vrouw" een kaartje te leggen. Wij weten heel goed dat er belangrijker jubilea's herdacht worden, doch meenden dit jubileum van deze eenvoudige menschen niet onvermeld te mogen laten. Nog vele jaren! BARSINGERHORN KOLHORN. STAATSPENSIOEN Maandagavond vergaderde in de zaal van den heer Droog alhier de afdeeling van den bond van Slaatspensionneering. Deze avond werd opgeluisterd met lichtbeelden. Hiervan werd door een heel klein publiek genoten, maar dan ook ten volle. Na opening werden de notulen en jaar verslag voorgelezen en goedgekeurd, evenals de rekening van den penningmeester. Besloten werd met Kerstmis een mooi too- neelstuk te doen opvoeren. De aftredende bestuursleden de heeren de Mol en Zeeman werden herkozen. Er werd nog bekend gemaakt, dat, indien de financien het toelieten, er nog een tus- schenavond zal worden gegeven met goed- koope entree voor propaganda. Het bestuur beijvert zich op alle gebied om contact met haar leden te houden, jammer dat dit door de leden niet meer op prijs wordt gesteld door een enkele keer op de vergadering te komen. BARSINGERHORN HARINGHUIZEN TANK IN DE SLOOT. Toen een melkauto van de „Crema", gis teren omstreeks het middaguur even buiten Haringhuizen door een bocht ging. verschoof de zich op den laadbak bevindende melk tank met een inhoud van 800 1. en geheel gevuld, viel van den wagen en geraakte te water. Met eigen krachten heeft men de tank die geen noemenswaardige schade had be komen, uit de sloot weten te halen. Ook de kostbare inhoud heeft niets te lijden gehad. HOOGWOUD AARTSWOUD. Voor de Afd. van Boerinnen en andere pl. Vrouwen, trad hier op Ds. Westmijze, met als onderwerp: „De stille genieting". De zaal van den heer Visser was dan ook dicht bezet, toen de voorzitster, mevr. De Boer Haringhuizcn, het welkom toeriep, speciaal aan den spreker. Het woord was hierna aan den spreker. Tn zijn voordracht bracht hij naar voren het verschil tusschen stedeling en plattelander. De stedeling gejaagd, de dorpeling rustiger. Bij den eerste wereldwijs heid, bij den ander levenswijsheid. Vervol gens gaf spreker een weergave van het boek van S. Gorter, geschreven in 1868: „Het Praatje". De inhoud was een waarschuwing om door en met een z.g. praatje voorzichtig te zijn. Na de pauze gaf Ds. Westmijze eenige ge dichten, alsmede een paar stukjes in proza. Vele malen was het ademloos stil in de zaal. Vee) te vroeg moest Dominee afscheid nemen. De woorden van dank waren dan ook namens allen gemeend en welverdiend. SCHOORL eeuw met alleen een natuurmonument Schoorl had geschapen, maar ook een vende plaats had veroverd in de har van zeer velen. „Baas" Greup werd „yZ Greup, zooals velen getuigden. Pastoor J. Kuilman opende de rij sprekers „op dezen avond met een di cachet", zooals spr. het uitdrukte, mocht dan niet zoo erg zijn als Franschman hot wil doen voorkomen zijn .narti est un pcu mourir". een 1» pijn doet het toch als een der beste bur heengaat. Als voorzitter van het Kerl stuur gaf spr. uitdrukking aan de sL lens van dankbaarheid, die allen lang hadden bezield jegens den man steeds bereid was te helpen, waar hij 3 maar vermocht. T Pastoor K. gaf de verzekering, dat alU het echtnnar Greup in dankbare. herind! ring zullen houden en eindigde met J beste wenschen voor de toekomst uit j spreken. Op buitengewoon aardige manier kwaJ een vijftal kleuters onder aanvoering een geboren artist-in-don-dop als 'vw genwoordigers van alle menschen die' vertrekken" den heer en mevr. Greup L digen en een schat van druiven aanbieil Verschillende sprekers volgden nog uiting te geven aan hun groote waardl ring en vriendschap. De oude pastoor P. Nieman. een der ouds'i buren en vrienden getuigde: „geen ver^ telheid zal hier uw naam uitwisschen"; w heer Joh. Tromp, hoofd der school te Ca-, rijp, sprak zeer waardcerende woorden n, mens alle bewoners van Catrijn en bood a blijvend aandenken een schrijftafel bureaulamp aan: de heer P. Kos, voorz van VVV Groet-Camperduin. bracht daiii voor alles, wat de scheidende vriend y gedaan voor het vreemdelingenverkeer ei) herinnerde aan de vele duinwandeling der leiding van den deskundigen gijj {fl reikte den scheidende een fraaien stok met inscriptie toe, om hem o{iï5j verdere tochten door het leven te zeilen en te herinneren aan Schoorl; y oud-burgemeester Eriks van Petten k*cf ook den ouden vriend de hand drukken;M heer M. C. Cornelissen sprak woorden w dank en waardeering namens de arbeidt, die „baas" Greup of liever „vriend" Grp een fauteuil vereerden; de heer D. G. 'J Mol, kantoorhouder Ie Schoorl, nam i scheid namens het post personeel en dan! voor de prettige verhouding, die er stee had bestaan. Nadat de heer Greup allen hartelijk danlL gezegd had voor de vele bewijzen van waai deering en vriendschap, was het oogenblii van scheiden gekomen. Met een stevigen handdruk en een werzien" namen alle aanwezigen afschi van de familie. AFSCHEID BOSCHWACHTER GREUP. Groote belangstelling. Een groote schare vrien-den en belangstel lenden had zich gisteravond verzameld in bet R.K. Vereenigingsgehouw te Catriip om afscheid te. nemen van den heer W. Greup. boschwachter le kl. bij het Sfaatsboschbe- heer. 24 jaren had hij den scepter ge zwaaid in de boschwachterij PettenCamp en bij zijn heengaan naar N'oordwijk bleek overduidelijk, dat hij zich in deze kwart PURMEREXD, 2i Oct. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld partijen, wegende 46.000 Kg. handel Hoogste prijs f 23.—; Kleine boerci f 24.50; volvette kaas f 27.50; 879 kg. 1.36—1.45; Runderen totaal 54S stuks vette kooien 64—70, matig; 200 gelde 115180, matig; 05 melkkoeien 1S0—21 tig: 38 stieren 0.400.52, matig; 10 pat 901.60, stug; 86 vette kalveren 0.28 matig; 249 nuchtere kalveren voor de slt 712, stug; nuchtere kalveren voor de 1118, stug; 164 vette varkens voor de sla 5455, vlug; 27 magere varkens 18—33, tig;- 309 biggen 1420, matig; 1244 schat 1726, matig; 56 bokken 316, matig; i eieren 5.506; eendeieren 2-90; N.H. Bh wen 5057^5 oude kippen en hanen 3(H konijnen 30—1.75; eenden 20; duiven ganzen 2.403.10; Aanvoer 95000 cendeni ren f2.95—3.15; kleine 2.60—2.80, 60.000 k oeneieren 6566 kg. 5.755.85; 6364 5.7( 5.80; 00—62 kg. 5.50—5.70; 58—59 kg. 5.# 5.60; 56-57 kg. 5.15-5.40; 53—55 kg. 4.8: 5.10; 50—52 kg. 4.10—4.60; 45—49 kg. 3 40- ROTTERDAM, Veemarkt 25 Oct. 1938. Totaal aanvoer 4859; 119 paarden; 14 lens; 18-46 magere runderen: S03 vette ra deren; 30 vette kalveren; 607 graskalvere 830 nuchtere kalveren; 504 schapen en lac meren; 106 bokken en geiten- Vette koeien 7060-40-50; vette ossen 5840-50; stieren 605446; vette kalven 110-100—70-80; schapen 46—36—30: lamm ren 534943; graskalveren 50—40; nut tere kalveren 454035; slachtpaardcn 40—30; schapen 2521—17; lammeren 1" 1513; nuchtere slachtkalveren 12V^- nuchtere fokkalveren 252118: slachtpai den 20016090; werkpaarden 310—220—1 hitten 225—180—100; slieren 2S0210—1? kalfkoeien 300—290—170; melkkoeien 293 230175; varekoeien 200—160140; val zen 190170150; pinken 155125—1" graskalveren 50—40—30; bokken en geils 13—10—5. Vette koeien en ossen aanvoer groot, del matig, prijzen als gisteren per koe per os 68; stieren aanvoer ruimer, handt kalm, prijzen le kw. prijshoudend, 2e en kw. iets lager; vette kalveren aanvoer lijk vorige week, handel redelijk, prijs stabiel, prima tot f 1.20; schapen en meren aanvoer gelijk vorige week, had stroef, prijzen als gisteren; nuchtere slat en fokkalv. aanvoer iets kleiner, hand haar In e Versla irootir 1 la; Zoo: P.) o. «r va 22. „Ki flauw, prijzen van vorige week, met moei! te handhaven; paarden aanvoer iets korte handel slecht, prijzen dalende; kalf- 0 melkkoeien aanvoer ruim, handel' redelijk nrijzen omhooggaande; varekoeien aanvoel flink, handel tamelijk, prijzen als voritf week; vaarzen en pinken aanvoer ruimer, handel sleepend, prijzen constant; giaskalve- ren aanvoer gel. vorige week. handel tame lijk, prijzen prijshoudend; hokken en geiirc aanvoer iets kleiner, handel vlot, prijzen al; vorige week. GRONINGEN, 25 Octoher 1938. Inlandsche rogge 6.907: zomergorst 7$ 7.90; haver (wil) 5.806; zwarte haver 5.806; blauwpeulerwtcn 10.7511.50; groe ne erwten 9.4010; paardenboonen 8.90- 9.10; wiordeboonen 8.90—9.10; waalscbeboo- nen 10.5011; koolzaad 9.2510; karwijzaatl 1819; gele mosterdzaad 14.5015.75; kana- riczaad 6.507; blauwe maanzaad 22.75^- 23.75; duivenboonen 1010.40; ronde mais 7.80—8; plat Le mals 7.707.90; aanvoer klein; stemming traag. waardoor elke poetsing mot Ivorol tevens een ware mondwassching wordt. Ivorol (volgens nieuw recept) Tube 60 - 40 - 23 cent. toon c Ze ke bij he hem „Bi met j Roj zelf e ling Hij s steun onder zicht ooger triller donk' Ze hem hem Ha schoi zijn onde: kin om z houd van muri je m Mi de h

Schager Courant | 1938 | | pagina 6