Een nieuw Raadhuis? Zedelijkheidsapostelen in actie RAAD WIERINGEN RAAD OUDE NIEDORP Nog f 7700.- rijksbijdrage noodig SCHAGEN I - M.F.C. DE DEURWAARDER HEEFT HET ZOO DRUK, DAT HIJ ER HON DERD GULDEN BIJ KRIJGT, EEN VEEG TEEKEN! RUNDVEEKEN NERS MOET MEN OP WIERIN GEN ZOEKEN. DE RAAD KRIJGT EEN NUTTIGE BEZIGHEID: DE BEGROOTING NAPLUIZEN. ON VERANTWOORDELIJKE VEEHOU DERS, DOEN GEVAARLIJKE DIN GEN VOOR DE GOED WILLEN DEN! In de gistermiddag gehouden voltallige gemeenteraadsvergadering kwamen na goed keuring der notulen o.a. de volgende INGEKOMEN STUKKEN. in behandeling. Van C. Duijnker een verzoek om hem voor zijn werkzaamheden als gemeente deurwaarder een gratificatie toe te kennen over 1938 van f 100. B. en W. adviseeren gunstig. De heer Bontkes vraagt of de fl. 100. de algeheelé belooning is. Voorzitter beaamt dit. Weth. Bosker: De kwartjes, die hij nu krijgt, zal hij dan storten in de gemeente kas. Als de menschen nu niet betalen krijgt hij niets. De heer Hulzebos vraagt of de deurwaar der nogal wat incasseert.. Voorzitter weet dit niet. De heer Hulzebos merkt op, dat als 't niets oplevert men den deurwaarder beter kan afschaffen. Voorzitter: Nee, zoo is 't zeker niet! Conform voorstel B. en W. aldus besloten. Van de commissie voor de malariabestrij ding door de bevolking in Noordholland een verzoek om subsidie. Op voorstel van B. en W. wordt voor 1939 f 59.beschikbaar ge steld, berekend naar 1 cent per inwoner. Van de afdeeling Wieringen der Holland- sche Maatschappij van Landbouw, eveneens een verzoek om subsidie ter bestrijding van de ongedekte kosten van een te houden cursus betreffende „rundveekennis." Op voorstel van B. en W. wordt f 100 be schikbaar gesteld. De heer Bontkes meent dat er reeds een subsidie gegeven is aan de Holl. Mij. van Landbouw. Voorzitter licht toe, dat dit voor een paardencursus wa.s GEMEENTEBEGROOTING: B. en W. bieden de gemeentebegrooting 1939 en de begrooting van de zeegrasexploi tatie aan, dienst 1938—39. De afschriften worden aan de leden toe gezonden. ANDERE TIJDEN, ANDERE WETTEN. B. en W. stellen voor een gewijzigde re kening-courant overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank voor Nedcrl. gemeenten. De N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten dringt aan op wijziging van de gesloten re- kening-courant-overeenkomst, aangezien het haar in de tegenwoordige tijdsomstandighe den steeds moeilijker valt de haar toever trouwde middelen min of meer rentcgevend te maken. Verder is de rente voor kasgeld- leeningen geleidelijk zoo laag geworden, dat het voordeel oplevert om kasgcldlceningen op te nemen en deze bij haar in deposito te plaatsen. Zij wenscht de loopende overeen komst alzoo door ecii nieuwe te vervangen per 1 Januari 1939, en daarin te bepalen dat de rente voor debet- en credit-saldi door haar wordt bepaald. De rente over debet- saldi zal nooit meer mogen bedragen dan 1.25 pet boven het promessedisconto der Ncd Bank, terwijl het bestaande verband van de creditrente met het disconto der Ned. Bank wordt opgeheven. Aldus besloten. B. en W. zullen de zaak onderzoeken. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. B. en W. stellen voor de verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden te wijzigen en opnieuw vast te stellen, Reeds in de vergadering van 22 Decem ber 1936 werd op aandrang van Gcd. Sta ten een verordening vastgesteld tot verhaal van de kosten van vervoer, afzondering, on derzoek, verpleging, reiniging en ontsmet ting van lijders aan een besmettelijke ziek te. Bij Ged. Staten bestond tegen art. 2 dezer verordening bezwaar, omdat daarin niet waren vermeld de bedragen, welke in geval van vervoer, verpleging enz., door belang hebbenden zijn verschuldigd. Thans is een nieuwe verordening samengesteld, waarbij met de gemaakte opmerkingen is rekening gehouden, en welke B. en W. adviseeren vast te stellen onder intrekking der oude veror dening. Aldus besloten. EEN NUTTIGE FUNCTIE. B. en W. bevelen de volgende personen aan als lid der commissie tot wering van schoolverzuim in de vacature Guldemeester; 1. C. van Kalsbeek, 2. G. Arwert. Gekozen wordt, de heer C. van Kalsbeek met algem. stemmen. Rondvraag. De heer Doves heeft klachten gehad over den donkeren weg, een lichtpunt bij de hoo rnen van de wed. Bakker zou dringend noo dig zijn, op het kruispunt bij den betonweg. B. en W. zullen de zaak onderzoeken. Verder zegt. de heer Doves dat er nog wel besmet vee langs de wegen wordt vervoerd, voor het is aangegeven. Het is opmerkelijk dat steeds de aangiften volgen, vlak nadat de koeien verweid zijn. Dat zal toch opzet moe ten zijn en juist in den beginne is mond en klauwzeer zeer besmettelijk. Spr. vraagt een streng optreden in 't belang der vee houders. Moeilijke omstandigheden. zijn de oorzaak zegt de heer Tijssen, want de landerijen liggen hier zeer verspreid. F. zijn echter wel roekcloozen, .vervoer met een vrachtauto zou uitkomst brengen, meent pr. Voorzitter zegt dat voor autovervoer toe stemming noodig is, maar in dit opzicht schijnt de inspecteur nogal 'gemakkelijk te zijn.. De heer Tijssen: De markten vooral zijn de besmettingshaarden! Men tracht natuur lijk het vee nog gauw te loozen. Weth. Bosker zegt dat de veearts uit naain der gemeente preventieve controle zou moe ten houden. Aan verklaringen van buren of andere getuigen heeft men weinig. Elkaar verklappen doen de menschen niet, meent de wethouder. Hij is liet overigens olkomen eens met den heer Doves. Het gevaarlijke is frisschen weiden te be smetten. De heer Tijssen wil de straffen in de krant publiceercn. Mevr. Wit-Slikker zegt dat bet beter is ia de krant het vervoer te verbieden en den veearts laten toezien. Op een vraag van den heer Koorn, zegt Voorzitter dat de honden vastgehouden moeten worden. De heer Koorn zegt dat er toch gevaar lijke honden lpsloopcn. Spr. is zelf gebe ten. Van slager Kaan is een schaap drie maal door een hond aangevallen. B. en W. zullen er aandacht aan wijden. erder zegt de heer Koorn dat er 's avonds veel gejaagd wordt. Voorzitter: Komt dat veel voor? De heer Koorn: Alle avonden! Voorzitter: Konden ze nog schieten? De heer Koorn: In donker kun je nog gauw een vogeltje zien. Voorzitter zal er speciaal op letten. De heer Hulzebos vraagt hoe het met de onderwijzers staat. Spr. had een benoe mingsvoorst el op de agenda verwacht. Heb ben B. en W. nog ontheffing van de wachtgelders-bepaling gevraagd? Voorzitter deelt mede, dat. weer nieuwe wachtgcldersnamen zijn verkregen. De hoofdonderwijzer zou een onderzoek instel len. De heer Hulzebos had vernomen, dat er wel goedgunstig beschikt zou worden op een verzoek om ontheffing van de wacht geldregeling in de vacature mej. Hoboken. Voor de vierde leerkracht zou men dan 'n spoedvergadering kunnen uitschrijven en kiezen van de wachtgelderslijst. Voorzitter zegt dat de minister voor de zen keer niet onwelgevallig is van de verordening af te wijken. De raad zal echter met vele motieven moeten komen, want de zaak is nog zeer zwak. De beer Hulsebos zegt dat er geen mo gelijkheid meer is bij de geniegebouwen vuilnis te deponeeren.. Nu gaat alle rom- me,l in de sloot. Spr. zou de eigenaars van de gronden waarop de keeten staan, welks bewoners zich daaraan schuldig maken, willen verplichten een vuilnisstortplaats te maken. De heer Hulsebos dringt op spoedige op ruiming van krotwoningen aan. Er komen bier nog steeds menschen, door de Wierin- germeer aangenomen, die in krotten krui nen, zoo bijv. in een oud huisje van w'Mcn Koorn. Dat is een onmogelijke toestand. Voorzitter zegt medewerking toe. Een nieuw raadhuis? De lieer Bontkes vraagt of er weer plan nen zijn tot den bouw van een nieuw raadhuis. Het tegenwoordige gebouw is te klein. Spr. vraagt gaarne een voorstel van B. en W., anders zal de fractie een voor stel doen. Voorzitter: Op de nieuwe begroot ing zijn gelden uitgetrokken voor de plannen van een nieuw raadhuis. Wethouder Bosker merkt op, dat het onge veer 1940 zal zijn voor er goedkeuring is. De heer Bontkes zal steeds volhouden. Is er geen andere weg? Voorzitter: Er is nog nooit principieel besloten een nieuw raadhuis te stichten. Zijn we zoover, dan kunnen we den mi nister bereiken, maar eerst moet de raad de bcgrooting goedkeuren. Hierna sluiting. De Katholieke raadsmeerderheid maakt gemengd zwemmen van kinderen onder toezicht 'van per soneel der openbare lagere school onmogelijk Wedstrijd in 't voelen van de meeste schaamte tusschen links en rechts. De gemeente moet rijks wetten steunen, niet ontdui ken! De begrooting in recordtijd afgehandeld en goedgekeurd. Nu reeds misère bij den nieu wen brug. Onder voorzitterschap van den loco-bur- jemeester, wethouder J. Bakker Jnzn. ver gaderde de raad gisteravond. Na vaststelling der notulen van de vergadering van 11 October, doel Voorzitter de volgende MEDEDEELINGEN. dat blijkens schrijven van de Directie van de Wieringermecr slechts één gegadigde aan de door haar te stellen cischen voldoet, waardoor de verpachting van land aan deze gemeente geen voortgang kan vin den. dat het kohier van de hondenbelasting, dienst 193S, door B. en W. is vastgesteld tot een totaal van f 105. dat voor de leden van den Raad ter le zing is nodergelegd hel jaarverslag 1937 van het Centraal Archief en Inlichtingen- Bureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon in Nederland. INGEKOMEN STUKKEN. a. Adressen van do afd. 't Veld van den R.K. Landarh.bond „St. Deus Dedit" en van de afd. Oude Nicdorp van den Ncderland- schcn Bond van Arbeiders in bet Land bouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, hou dende verzoek te willen bevorderen, dat het basisuurloon in werkverschaffing voor deze gemeente wordt verhoogd met 2 cent. B. en W. stellen voor gunstig op deze adressen te beschikken, daar don laatstcn tijd in liet vrije bedrijf hoogcrc loonen worden verdiend. Dc heer Kolkman denkt dat hel adres wel kans van slagen zal hebben. Zonder verdere discussie wordt het voor stel aangenomen. b. Verzoek van den. beer P. Heinis d.d. 24 Oct. 1938 om de woning aan bet Verlaat te mogen huren, zoodra de sluis te Verlaat is vervallen. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. Weth. v. Zoonen merkt op, dat de br. Heinis ook de toezegging wcnscht de sluis te mogen huren op dezelfde voorwaarden. Het verzoek staat niet. op de agenda. Voorzitter: Is dit al niet behandeld in B. en W.? Weth. v. Zoonen zegt, dat de Raad hierover moet beslissen. Voorzitter stelt nu ook dit onderdeel aan de orde. De heer De Heer vraagt of de huur voor de woning dezelfde blijft. Voorzitter: Dat denk ik wel. De Raad gaat met het voorstel accoord. Een waterachtige geschiedenis. J c. Verzoek van het bestuur van de 1 zwemver, 't Skarpet d.d. 11 Oct.. j.1. om een jaarlijksche subsidie van f 25.voor bet gebruik van het bad door schoolkinderen, zulks tot wederopzegging. Dc meeningen omtrent de voorwaarden in B. en W. zijn verschillend. Voorzitter meent dat het gewenscht is, dat jongens en meisjes „uit elkander" zwemmen. Weth. Van Zoonen vindt, ongeacht, het kleine bedrag, de zaak zeer belangrijk. Het verzoek is in de agenda niet juist geformu leerd. De schoolkinderen gebruiken liet bad evengoed, maar de school maakt in klasse- verband gebruik. Spr. beschouwt de f25.- niet als subsidie. Voorzitter: Drukfoulenduivcltje! Weth. Van Zoonen zet dan uiteen dat de vereeniging een vergoeding wenscht, geen subsidie, dat heel wat anders is. Vergoeding als betaling van iets wat men genoten heeft in dit geval liet zwemmen in klasseverband. Aan een subsidie kan dc gemeente voorwaar den verbinden, aan een vergoeding niet. Voorzitter: Hot is ook de bedoeling, maar liet. is verkeerd uiteengezet. Wetli. Van Zoonen bespreekt dan de voor waarde, die zijn collega stelt. Waarom niet. gemengd baden? Zijn er ooit verkeerde din gen gebeurd? Onzedelijkheid geschiedt niet in het water, die geschiedt elders. Principieel is de zaak ook niet Ie verdedigen, neem het groote zwembad te Edain, een plaats die overwe gend katholiek is. Ilct zijn tenslotte prin cipiecle bezwaren van een deel der gemeen te, spr. stelt daartegenover zijn eigen niee- ning. Men moet dc jeugd tot individuen op voeden en de meerderheid mag zijn prin cipes niet opleggen. Kermis is ook gemengd, in duin en bosch en ook in de maneschijn wandelt men samen! Wat moet men in 't water voor onzedelijks uithalen! Laat ons toch democratisch zijn, eindigde weth. v. Zoonen. Wij moeten zeg gen: vergoeding of geen vergoeding, maar geen voorwaarden. Overigens kan het Skar pet deze voorwaarde niet. aannemen. Als de '.wemvereeniging de voorwaarde aanvaardt zou een deel der jeugd telkens onbeheerd in de school achterblijven, dus er zijn ook practische bezwaren. De heer Waiboer kan zich met het gespro kene van den lieer van Zoonen vereenigen. Men moet toch zooveel vertrouwen in het personeel hebben dat er niets onbehoorlijks gebeurt. Ook de lieer de Fleer is liet niet wethou der van Zoonen eens. De Katholieken aan 't woord. De heer Kolkman noemt het betoog van weth. v. Zoonen van zijn standpunt gezien, /.eer te waardceren. Het is moeilijk de kin deren gescheiden te laten zwemmen, hij de Katholieke scholen zou het eenvoudig zijn, omdat men daar reeds jongens en meisjes apart heeft. Spr. weet nog niet wat hij er mee aan moet. De heer Molenaar (kalh.) vindt het ook lastig. Zooals de heer v. Zoonen het voor stelt, is er niet veel op te zeggen. Als men een principe heeft, moet men het uitleven, zegt voorzitter. Spr. is van meen ing dat als men zijn voorwaarden kan stellen, men niet op alles ja en amen behoeft te. zeggen. De „sexes" moeten ge scheiden blijven, zegt voorz. Jong geleerd, oud gedaan; men moet van huis uit. de kin deren reeds een schaamtegevoel bijbrengen en dat niet afstooten. Niet juist, zegt weth. v. Zoonen. Men kan zijn principes niet niet altijd uitleven. Wij als openbare school menschen zijn pricipieel tegen bijzonder onderwijs, maar daarom ful- mineeren wij niet tegen elke post van het bijzonder onderwijs! Spr. protesteert tegen Voorzitters uitlatingen over het schaamtegevoel. Ook zijn menschen hebben schaam tegevoel. Aan de hand van statistie ken zou spr. veel kunnen zeggen, maar hij wil niet scherp worden. De heer Bierman is het met den voorzitter eens. Men heeft principes of men heeft ze niet! Instemming wordt gebracht het voorstel vergoeding te verleenen zonder voorwaar den; als de lieer van Zoonen heeft mede gedeeld, dat de zwemvereeniging geen voor waarden zal aannemen. Het voorstel wordt met yier tegen twee stemmen verworpen. Tegen stemmen de heeren Bierman, Kolk man, Molenaar, Bakker (katholieken), voor de heeren v. Zoonen en Waiboer. De lieer Waiboer: Ik vrees, dat de kinde ren niet meer zullen zwemmen! d. Verzoek van den heer J. Blankendaal volledige vergunning voor zijn localiteiten te Zijdewind te verleenen. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken, daar het maximum in deze gemeente bereikt is. Aldus besloten. Voorzitter deelt mee, dat eerst uitbrei ding gegeven kan worden als er vijftien honderd inwoners zijn. Daar is men voor- loopig nog niet aan toe. VOORSTELLEN VAN B. EN W. B. en W. stellen voor een bestuurslid te benoemen v. d. Protcstantschc Armvoogdij in de vacature D. Kriller. De volgende per sonen worden voor benoeming aanbevolen: No. 1 D. Kriller no. 2 P. Blokker. Benoemd wordt de lieer D. Kriller met alg. stemmen. Verder stellen B. en W. voor een lid van de commissie van Toezicht van voormelde Armvoogdij te benoemen in de vacature C. Witsmeer. De volgende personen worden aanbevolen: No. 1 C. Witsmeer; no. 2 K. Kooij. Benoemd wordt de heer C. Witsmeer met. alg. stemmen. Verhuur gemeenteland. In bespreking komt de verhuur der ge meente landerijen in verband met de nieuwe bepalingen in de pachtwet. De beer Molenaar zou willen bevorderen dat liet land verhuurd moet worden voor de pachtwet ingaat, zonder bepaalde voor waarden, want liet. zal wel niet geven als men nu nog voor twee jaren verhuurd. Voorzitter is het daarmee eens, want vóór November kan het toch niet meer zoo gauw verhuurd worden. Het is heter gewoon de zaak volgens de pachtwet te behandelen. Iemand die verzekerd is de zaak voor 10 jaren te kunnen pachten, zal er goed op passen. De lieer De Heer merkt op, dat de land- commissie uit den raad geen bepaalde af spraak heeft gemaakt. Het beste is wel vol gons dc regelen van de pachtwet te ver huren. Dc lieer Waiboer meent dat voorzitter tc ver gaat. Spr. doet het voorstel voor 1 N'ov. de landerijen voor twee jaren te ver huren; om zoolang mogelijk uit de pacht wet te blijven. De heer Molenaar steunt dit voorstel. Weth. v. Zoonen vraagt nf het gemeente bestuur liet aangewezen lichaam is, een rijkswet te ontduiken? Dit moet toch al lereerst de wet nakomen! Er is geen en kele redenen buiten de pachtwet om te gaan. Behoudens een enkele uilzondering voor menschen die land te veel hebben, stelt spr. voor het land volgens de pachtwet, waarom de boeren zoo hebben geroepen, te verhu ren. Dc lieer Kolkman is liet met weth. v. Zonnen eens. Het voorstel vand en heer Waiboer, liet land voor twee jaar te verhuren, wordt met 1 stemmen verworpen. Flet voorstel-v. Zoonen het volgens de pachtwet te ver buren, wordt in omgekeerde stemmenver houding aangenomen. Het land van één persoon zal gehalveerd worden. Over een enkele verhooging van pacht zal nog wor den "-esproken. Tijdelijk wethouder. In liet college van B. en W. is een vacatu re ontstaan, doordat de lieer 'Bakker thans als loco-hu rgcni eest er op! reedt, waardoor be noeming Van een tijdelijk wethouder nood zakelijk is. Gekozen wordt de heer Kolkman met stemmen van de zes. De lieer dc Heer had één stem, er was één blanco. Dc heer Kolkman aanvaardt de benoe ming en hoopt dat deze van korten duur zal zijn. GEMEENTEBEGROOTING. De gewone dienst sluit met een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f70.001.07, de kapitaaldienst met f 26218.12. Voor bij drage in de gcmeentehuisliouding werd geraamd f 7700, voor onvoorziene uitgaven f 126.81. De commissie uit den raad, de leden niet-wethouders, heeft enkele opmerkingen o.a. wil zij verhooging van presentiegeld niet f 1.en verhooging van de wetliou- derssalarissen met f 50.—. Ook de leges- kosten zijn zoerh oog, meent men. De lieer Kolkman heeft zijn petje afge nomen, 't was keurig in orde. De lieer Waiboer wijst op dc hooge legos- gelden, in liet bijzonder voor de jachtacten waar men f 7.50 meer voor betaalt dan in naburige gemeenten. Spr. maakt een voor stel van de bemerkingen der commissie. Voorzitter wijst er op, dat de heele le gesverordening eventueel gewijzigd dient te worden. De secretaris, de beer Volkers, zegt. dat de verordening voor de jachtacte gewijzigd kan worden. Er is slechts één aanvul- blaadje noodig. Weth. v. Zoonen wil de legesverordening eerst nog eens in B. en W. behandelen. Er zijn meer absurde dingen in, bijv. de hu wclijkslegcs, die tot f 125.loopen. Toch is de verordening nog niet zoo oud, uit don tijd van burgemeester Sutman dateert zij, zegt voorzitter. Weth. v. Zoonen zegt dat de commissie niet gelukkig is geweest met haar. salaris opmerkingen. Salarissen en presentiegelden worden vastgesteld door Ged. Staten Beter is inHHiimn l tMnt, 1 Wi« neemt de leiding in IV A? het de post eerst ongewijzigd op de bep,MAANDAG ting te laten en aan Ged. Staten afz0£j lijk de zienswijze van den raad mwV deelen. m De raad gaat acoord, zonder ver dere discussie wordt de begrootinr goedgekeurd. RONDVRAAG. Weth. v. Zoonen heeft dezen middag opzichter van de brug bij zich gehad. h mankeert aan de brug eigenlijk nog hek, dat op den prov. weg komt. Bij ^5] weer zouden auto's, als ze over den zijn, rechtuit rijden. Dat. zou gevi kunnen worden. Men is thans bezig „klucht" naar den brug te maken," slechts 3 meter breed, spr. vindt da mal. Met geringe kosten zou de weg der gemaakt kunnen worden tot n_ Er is nu een mooie brug, er zal druk, keer komen, de oprit moet ook goed ziji De opzichter Vonkelman heeft berpkt dat liet. bek en de weg (45 meter lang nieter) zou komen op f 380.— ongeveerW T Er is uit een en ander nog f 700 dispoi 1$?°° bel, er blijft dus nog wat over, ook tw. joor EENIG nieuwe kosten. Spr. maakt van zijnzfer^ ze een voorstel. De heer Molenaar is het met we%4- ijgsTOLEN- van Zoonen eens. Als men het later wordt het veel duurder. Wethouder van Zoonen merkt nog^j het de bedoeling is den weg aan beider ten y<i meter te verbreeden. Zou een vlj haventje niet beter zijn, vraagt de heer' boer? Weth. v. Zoonen zet uiteen, dat ditpu tiseh hetzelfde is. De heer de Heer zou de klucht langer len hebben, maar dat zal wel te duw] men. Met algemeene stemmen wordt hef u stel aangenomen, nadat de heer Kolfel gerust is gesteld, dat de uitgaven nietfl ger worden. De lieer De Heer zou een lekke dulk&r ..liet land" bij de Frik willen laten hen ien. In de weg daarbij zijn leelijke knipp EN Van wie is die w fp nog 2 politiebi fee inbrc t geen W( m slag p utalor Wc raagt weth. v. Zoonen, waarop de lu Waiboer zegt, te mecnen dat. de wegj verschillende huurders van landerijen die daarop uitkomen. Voorzitter, Er is wel eens wat oude p; r. v, te begaan, maar je kunt 't anders welTj niet bekijken met die wegen! De heer Molenaar wil de heining lij Rijdersweg opknappen. Weth. v. Zoonen. Een klussie voorfi Jansen. Voorzitter zegt medewerking toe. Hierna sluiting. heer I-I. 1 een de waar rit verk LANGE REIS. ERNSTIGE AANRIJDING. H.A.B.O.-bus rijdt na W bij den dijk neer. Onve woordelijk rijden van zand! Gistermorgen is de FIABO-bus, die hier zeven uur uit de richting Nieuwe Nied langs komt, bij de Niedorper brug een zandaulo die van den Langereisdijk de richting Wieringermecr kwam, a reden. Doordat liet eenigszins mistig hebben de chauffeurs elkaar te laat merkt. De chauffeur van de bus trad nog een aanrijding te voorkomen, i rechts af te slaan, maar dit mocht meer baten. De zandauto reed de bus Juist in flank, waardoor deze bij den dijk reed en in een hachelijke positie op betonsteiger bleef hangen. Passagiers vonden zich gelukkig nog niet in de hu Dat hier, op dit drukke punt, niet eei iets gebeurd is, is gezien de onver woordelijke snelheid, waarmede de auto's rijden, te verwonderen. Natuurlijk volgde proces-verbaal. De litie had hier echter wel eens eerder mo toezien. RIEN VAN NOPPEN KOMT VOOR „STAATSPENSIOEN." De afd. van don Bond voor Staatspes De inl eeaan, maat De (1 teerrl. I ,j- (teliode niet me onncering hield op Donderdagavond hl algemeene vergadering ten huize van lieer Visser. Na opening door den voor ter, den heer D. Olie leest de -secretaris heer J. C. Bonit Gzn. de notulen, welke <fftasscn veranderd worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag blijkt dat de veree ging uit 68 leden bestaat, zoodat dus 1 na iederéén lid is. Gememoreerd wordt 1 brekers genoegen, dat den oudjes met de autotot uit dc ten wordt verschaft. kantoo Uit de rekening van penningmeester s stuk r pel blijkt dat het saldo van verleden ji toorlok aangaf f 33.26. De ontvangsten hebben dragen f 64.de uitgaven vorderden f zoodat het batig saldo thans bedraagt f De heeren D. Olie en Tj. Groot werden» bestuursleden herkozen. Bij wijze van proef wordt uit een ci punt van bezuiniging besloten dit jaar jaarhoekjes te bestellen. Dan komt aan de orde de beschrijvip brief voor de federatievergadering. Beslot wordt deze vergadering niet bij te won» De algemeene indruk van deze verga» ring is minder prettig. Besproken wordt dan het winterprogr» ma. Besloten wordt den declamator Rien Noppen te laten optreden; bij velen F onbekende, dank zij zijn radioschetsen, f voordrachten in Vlaamsch dialect, ooki in samenwerking met Julia de Gruyter, Na rondvraag volgt sluiting. In dc ;elceoi taehel noden toor bttwa bel k: Wkorr komej de br: geerd Bov nacht straa deze nacht blik BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederla sche boter is vastgesteld op 77 cent per BOTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en de stet uitkeering op boter, behoudens tusschj tijdsche wijziging is voor de week van October tot 3 November vastgesteld op per kg, Da baar den den deze allei 10 safe bezt om bed geli dra kn<

Schager Courant | 1938 | | pagina 16