AMERIKAANSCH 1 1 DU CROCQ Modebladen 8 Chemisch praeparaat van hoogste volkomenheid Boldoots Schagen-nieuws Geheimzinnige moord opgehelderd OOSTERDIJK EN MOLENGEERZEN. Bestuur en Hoofdingelanden van den Pol- der Geestmerambacht, Oosterdijk en Molen- _eerzen, en de commissie uit den Ringpolder, vergaderden gistermiddag in het lokaal van den heer C. Vis te Oudkarspel, nadat men eerst een bezoek gebracht had aan het mo torgemaal, waar de voorzitter en de. machi nist eenige toelichtingen gaven. Voorzitter de heer Jb. Kroon Jbz., opende de vergadering. De secretaris, de heer H. G. Reinders, las dé notulen van de vorige vergadering voor, waarna ze werden vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen waren de geloofsbrieven van de heeren Vlam en Borst. Gedeputeerde Staten zonden het gewijzigde Waterschapsreglement en de goedkeuring van het besluit tot het sluiten van een ver zekering van de zekcrheidsstelling van den penningmeester. De verzekering is gesloten bij de Nationale Borg-Maatschappij te Am sterdam tot een bedrag van f5000. Ged. Staten hebben het besluit tot verhoo ging der jaarwedde van den voorzitter van f200— tot f400.goedgekeurd. Eveneens is door Ged. Staten goedgekeurd bet besluit tot het verleenen van de subsi die van f200.per jaar voor den sluisbouw te Broek op Langendijk. Daarbij werd de op merking gemaakt, dat de uitkecring van dit subsidie nog niet mag geschieden, daar aan de uitvoering der plannen nog niet is be gonnen. Ged. Staten berichtten, dat revolutionnaire ambtenaren kunnen worden ontslagen. DeBataafsche Petroleum-Mij. deelde mede, dat de koopprijs van de olie f3.35 per 100 L. is, hetgeen aanmerkelijk goedkooper is dan vérWen jaar. Tav. de kroosopruiming in werkverschaf fing, deelde voorzitter mede, dat hoewel men rffst dacht 80 van dc kosteen vergoed te /uilen krijgen, later bericht is ontvangen, dat90 wordt vergoed. De polder staat voor dc kosten van toezicht, materiaal en de resteerende 10 Voorzitter gaf een korte uiteenzetting der werkzaamheden, naar aanleiding van een vraag van den bóer T. Kostelijk. De Heide- Mij. voert het werk uit, maar er wordt steeds voeling gehouden met den voorzitter van den polder. Spr. wilde spoedig met het opruimen ophouden. De geloofsbrieven van de heeren Borst en Mam werden nagezien en in orde bevonden. Hierna kwam aan de orde de benoeming van een voorzitter wegens periodieke aftreding van den heer Jb. Kroon Jbz. De aftredende werd met elf van de 13 demmen herkozen. De heer P. Borst had 1 slem. blanco 1 stem. De neer P. .Borst vroeg of. de h.egr Kroon jde henpeming aannam. Deze antwoordde Wesfïgd, waarna ajg.fglipitafie volsrde. M bësfüur' stëicle** voor. een kasgcldlce- w aan te gaan van ten hoogste f 15000. tegen een rente van ten hoogste 1% bij de Merdamsche Bnnkvereeniging te Alkmaar hèfgecn werd goedgekeurd. Het bestuur stelde voor, een stuk grond hij de Zeswielen te Alkmaar te verkoopen, wanneer er een kooper voor komt. De heer Van der Woude, zou willen be werken, dat het hek daar ter plaatse ach teruit werd geplaatst, ter bevordering van het veilig verkeer. Voorzitter zeide, dat daarmeede rekening zal worden gehouden. Na eenige besprekingen werd het bestuur gemachtigd, het terrein te verkoopen. Cumulaties van functies. Vervolgens kwam aan de orde het voor stel om voorloopig bij wijze van proef voor 1939 het secretariaat en het penningmeester schap te combineeren. Het voorstel werd na eenige besprekingen aangenomen. De voorzitter feliciteerde den heer Bein- ders. die het bestuur dank zegde, voor het in hem gestelde vertrouwen. Komt er iels, dat niet naar den zin is van het be stuur, zal spr. direct zijn functie neerleg gen. Daarna werden de instructies voor secre taris, penningmeester en opzichter behan deld. De heer Duijf merkte op, dat bij ziekte van den penningmeester een plaatsvervan ger moet worden gesteld. Wie moet dat betalen? Voorzitter antwoordde, dat de polder dit moet betalen. Voorzitter deelde mede hoe de stand van het water was op 25 October. waarbij bleek I dat de peilschalen bij de heeren Borst en Kroon niet goed staan. Zij zullen worden herplaatst. In verband met het koolhalen was het water nog 1 duim hooger opge- i bracht. Dat zal echter spoedig ophouden. De belangen van het lage land werden t naar voren gebracht. Dat de menschen f niet kunnen varen is eigen schuld. Ze baggeren niet meer. De heer Borst was het hiermee wel eens, I wat betreft de hinnenslooten, doch er ziin 1 °ok polderslooten, die 6lecht te bevaren f *'jn. De heer Groot te Warmenhuizen zeide, dat het bezwaren opleverde, wanneer het v\'ater 3 duim hoven peil staat. In de 12 a j 13 dagen welke men in October heeft ge- f vnalen, is 12000 L. olie verbruikt, deelde voorzitter mede. De heer T. Kostelijk vroeg wat de betee- kenis was van de oproep over de vergun- l hingen voor onderbemaling. I voorz. zeide dat het de bedoeling is, r «at elkeen, die water op den nolder uit laat, daarvoor vergunning vraagt. Ieder, die een stuk land onderbemanlt, moet ver- gunning vragen van den polder. De heer Borst zeide. dat het de hedoelinc 1 s' dat de opzichter een overzicht heeft van de plaatsen, waar de bemalinaen zijn. Hct is alleen voor de controle, niet om de I vergunningen te weigeren. Voorzitter zeide, dat dit ook een uitvloei sel is van de overweging dat men aan stonds bij de inwerkingtreding van de löuwe sluis hij de kanalisatie wel eens oor „peil" zou kunnen komen te staan. Als wij moeten stoppen met malen, moeten ook de anderen ophouden. De bannen zullen hiervoor ook zorgen. De heer Zwart merkte n.a.v. de opmer king van den voorz. over dit voor peil komen te staan van de machine op, dat men een prachtige spui-gelegenheid heeft gekregen. Ook de onderbemalingen in den Rinfoolder zullen onder de bovengenoemde regeling t.a.v. de onderbemaling vallen. Bij overtreding zal een boete worden opgelegd. Morgen zal de Oosterdijk worden gekeurd in verband met de oplevering van het werk. De heer Duijf, Sint Pancras, vroeg of het bestuur der banne het recht had dwingend op te treden, wanneer een sloot in een •groet van twee eigenaren verwaarloosd wordt. Voorz. antwoordde bevestigend. Ze vallen w,el onder de schouw. Ze moeten zuiver worden gehouden. In zijn sluitïngswoord herdacht de voorz. wijlen den heer Brinkman, die zeer vele jaren penningmeester van den polder is ge weest. Hij dankte hem voor alles wat hij in zijn werkzaam leven heeft gedaan. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: H. M. van Hemert van St. Maartensdijk; A. G. Molenaar van Ede; Wed. D. Drost-Kuiken van Den Helder; L. C. Versluis van Callantsoog; mej. G. Post- Everts van Barsingerhorn; mej. J. J. Hove ling van Den Helder; mej. M. van Over- Meire van Zijpe; mej. A. T. de Wit van Wie- ringen; H. Koolhof van Wieringermeer. Vertrokken: C. Aleman en gez. naar Ambt Hardenberg. P. Voorthuijsen naar Wierin- gen; mej, A. C. v. d. Bent naar Den Helder: mej. A. Borst naar Alkmaar; W. J. de Wit naar Den Helder. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia Anna, d. v. A. Th. J. van den Berg en H. G. van der Linden; Bartholomeus Jacobus, z. v. H. R. Smak man en G. A. Prins; Simon Albert, z. v. W. Tiel en A. Lips; Johannus Marcus, z. v. P. Prins en J. Dijkstra; Gerard, z. v. W. J. C.- Brokken en A. Glasbergen; Clara Prudentia, d. v. G. van Loon en A. J. Brederode. Ondertrouwd: L. J. Slikker en E. C. van der Werf; P. S. de Wit en T. den Boer; C. van den Berg en A. C. Ruitenburg. Overleden: Jac. Toes, oud 79 J. Politie. Gevonden: slager- of kruideniersmand. stel klimsporen, bril in étui, oorknop, bro che, pap. zak, inh. gummihandsch. Verloren: rijwielplaatje. Xa te Alkmaar gehouden examen slaagde onze plaatsgenoot A. Braaf voor de diplo ma's handelskennis en warenkennis in het kruideniersvak. WIERINGEN Ledenvergadering der Burger- Brandwaarborg Vereeniging. Gisteren vergaderde in café „De Ster" van den heer S. Scheltus, de Burger Brand waarborg Vereeniging Wielingen. Het was ruim tien uur, toen de voorzit ter, de heer B. Kat, de aanwezigen welkom heette. Door den secretaris, den heer W. de Vries, werden hierna de notulen voorgelezen, welke zonder op- of aanmerkingen onder dankzegging werden goedgekeurd. Namens de kas-commissie bracht de heer Kat. verslag uit; alles was in keurige orde bevonden, waarvoor den penningmeester dank wordt gebracht. Hierna werd door den penningmeester, den heer J. N. Bruul, verslag uitgebracht. We laten hier de balans op 1 October 1938 volgen. Activa: kas f 1SG.66, Boerenleen bank f 11.69S.98, hypotheken f 12.500: effec ten f 12.983.75; groothoek f 15.748.13 en nre- miën, nog te innen, f 262.20. Totaal f 53.37972 Passiva: inleggelden f 8.530.70, kapitaal f 40.831.15, winst f 2.611.71 en reserve koers verschillen f 1.403.16. Totaal f 53.379.72. Het verzekerde kapitaal bedroeg f 2.843.565.—. In de registers zijn Sll polissen ingeschre ven, terwijl in het afgeloopen jaar 31 nieuwe polissen werden uitgereikt. 137 veranderingen werden in de polissen aan gebracht. De brandschade in het afgeloo pen jaar bedroeg f 942.97. De voorzitter bracht den heer Bruul dank voor zijn keurig verslag. Daarna deed spr. mededeeling van het niet aanschaffen van het brandalarm-systeem, waarover in de vorige vergadering is gesproken en waarover verschillende keeren vergaderd is met de agenten van maatschappijen, die hier ook goederen verzekerd hebben. Een en ander is afgestuit op tegen kantingen van eenige groote brand verzekeringsmaatschappijen, die niet in de kosten mee wilden deelen. Na nog eenige huishoudelijke besprekin gen sloot voorzitter deze vergadering. Paard op hol. Gisteravond ongeveer half zes geraakte het paard bespannen voor den wagen en bestuurd door den heer Arie Jansen, op hol Bij het begin van den Oosterklieverweg ge raakte de wagen in de greppel, waardoor de vaart gestuit werd. Het paard en de wagen kwamen er zonder haverij af, terwijl de be stuurder enkele schaafwonden opliep. Dr. do Groot was dadelijk ter plaatse aanwezig om de eerste hulp te verleenen. DEN OEVER. Verkocht. Naar wij vernemen heeft de heer D. Bak- ker, aannemer alhier, uit de hand verkocht aan den heer C. Cornelissen een woonhuis, staande aan de Zwinstraat. Kleuterschool. Mej. H. Verfaille is thans als hulp werk zaam op de kleuterschool alhier. NIEUWE N1ETMR1 Bij de gehouden stemming voor verkie- zine van voorzitter-molenmeester voor den Moerbeek-polder, is met algemeene stem men herbenoemd de heer A. Vethman Jz. Burgerlijke stand over de maand October 1938. Geboren: Anneke, dochter van Dirk Koorn en Henderika Blanken; Maria Elisabeth, dochter van Bcrnardus van Straalen en Eli sabeth Kooij. Overleden: Wietske Nierop, oud 62 jaren, echtgenoote van Jan Dekker. oooocxjooooaoao g Den 6en November w q hopen onze geliefde V Ouders, Behuwd- en Grootouders, U 8 A. PIJPER 8 0 en Q A. PIJPER PAARLBERG 8 hun 40-jarige Echt ver- Q eeniging te herdenken. Q Hun liefhebbende Kinderen en Klein- U Q kinderen, 0 9 Alkmaar, Nov. 1938. Kanaaldijk 3. CSOOiOOsOOOQOOiOOjO Neemt U eens proef met onze heerlijke gekruide Amandel-Speculaas Onze HONINGTAAI is ook 'n ware lekkernij. Beleefd aanbevelend, Sj. VAN D ER W A L Bakkerij, LUTJEWINKEL. Voor a.s. Maandag gevraagd FLINKE JONGENS om bollen te zetten, bij K. KIS- TEMAKER Jbz., te Winkel. Gevraagd, wegens ziekte, om direct in dienst te treden, Een SLAGERSLEERLING of Halfwas, bij P. VAN ZOO- NEN te Winkel. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAI WOLLEN ONDERGOED VOOR HEEREN 1 UW HEERENMODEZAAK 4 LANGESTRAAT 80. ALKMAAR 4 TEL. 2759 Wtj hebben een geweldige voorraad Bij ons kunt U keus maken uit: Het Nieuwe Modeblad Record. La Femme - Elegante La Paris- sienne Beyer Mode Star- Stella - Iris - Weldon Elegan- ceès Practiques Neue Moden. Wiener Modewelt, enz. Boekhandel TRAPMAN SCHA GEN Dat is Pastol; de goede, betrouwbare, Neder- landsche Pastol. Het tandmiddel, dat Uw tanden in 'n ommezien reinigt - en ze prachtig blank maakt. Het middel, dat tandsteen voorkomthet veiligste tandmiddel! Want tandsteen is vaak het begin van slechte tanden! Pastol NEDERLANDSCH FABRIKAAT. BERGEN „HET WITTE KRUIS". De afd. Bergen van Het Witte Kruis hield gisteravond een ledenvergadering in „De Rustende Jager", onder voorzitterschap van den heer G. Taapken. De voorzitter opent de vergadering met de gebruikelijke plichtplegingen en deelt mede, dat de secr., de heer J. A. Blok, we gens plotselinge ongesteldheid van zijn va der niet aanwezig kan zijn. De notulen van de vorige vergadering op 23 Febr. geven aanleiding tot eepige dis cussie. De heer Monnier merkt op. dat het voor stel, om de loonsverlaging ongedaan te ma ken, dat hij indertijd deed voor de alge- meene vergadering, niet is gememoreerd en ondanks de vele sympathiebetuigingen van andere afdeeiingen, ook niet voorkomt op den beschrijvingsbrief. De voorzitter geeft toe. dat door een fout van het bestuur het voorstel niet is doorge zonden en belooft het alsnog te doen, tegen de eerstvolgende vergadering. Na eenige discussie wordt besloten het voorstel voor de eerstvolgende jaarvergade ring aan te houden. Ingekomen stukken. Van de papierafvalcentrale is een verzoek ingekomen om schriften enz te willen be waren. Men ziet hierin weinig heil. De heer Monnier vraagte hoe hij de post zegels, die verzameld zijn, een honderd-1 duizend, in Den Haag moet krijgen. Hij wordt gemachtigd ze op te zenden. Intus- schen kunnen verzamelaars zich nog wen den tot den heer Monnier. Bestuursverkiezing. Het aan de beurt van aftreden zijnde lid van het bestuur, mevr. Ham, wordt met algemeene stemmen herkozen. Kascommissie. In deze commissie wor den benoemd de heeren Jongedijk en L. Monnier. Benoeming afgevaardigde. Tot afge vaardigde naar de algemeene vergadering wordt benoemd de heer G. Taapken. Beschrijvingsbrief. De beschrijvingsbrief geeft aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Den afgevaardigde wordt vrij mandaat ver strekt. Rondvraag. Met het oog op het indertijd na heftige discussie aangenomen voorstel tot invoering van arbeidsterapie in Bosch en Duin, verzoekt de heer Monnier op de alge meene vergadering te willen informeeren naar den uitslag van de proef. Mededeelingen Bestuur. Er zal weer ge geven worden een cursus ziekenverpleging thuis, door de wijkverpleegster. Verschillende artikelen zullen worden ver nieuwd en voor de tenten, die niet in ge bruik zijn, een plaatsje gezocht 0111 ze op te bergen. Een woord van hartelijken dank werd ge richt tot den milden gever van f 100 voor de T.B.C.-best rij ding. Hierna werd de vergadering gesloten. SINT PANCRAS BURGERLIJKE STAND OCTOBER 1938. Geboren: Atty Catharina. dochter van Jan Koov en Anna Catharina Bruin; Anna Marie, dochter van Maarten Groen en Aaltje van Zijdam: Charlotte Eleonora. doch ter van Filippus Koornstra en Reinouwtje Kloosterboer. Gehuwd: Gerrit Booy en Trijntje Jacoba Bruin. Overleden: Geene. Ingekomen personen: Wagenaar, Jouwert en_gezin, van Sint Maarten naar Bovenweg 215; Tigchelaar, Gerrit, van Sneek naar Rovenwog 292; Helsdingen, F. D. C.,. van Hilversum naar van de Vijzellaan 220 c.; de Jong, Jakob, van Harenkarspel naar Bo venweg 215. Vertrokken personen: Koning, Ali, van Benedenweg 117 naar Alkmaar, Laat 162; van Laar Pieter Harm en gezin, van Bo- weg 204 naar Heiloo, Zevenhuizerl. 45a; Groen, Abram, van Bovenweg 274 naar Ke velaar, Maasstr. 44 (Duitschland); Beek huis, Meindert, van Bovenweg 258 naar Br. op Langendijk, Pr. Hendrikkade. Wedstrijden voor Zondag a.s. DTS 1—SCHÏC&N 1. Vertrek uur p. bus. P. Sohoorl Joh. Bremer M. de Haas A. Slikker S. Grootes L. Schoorl D. Schoorl, G. Boontjes, J. Peetoom A. de Wit C. de Moor Res,: Jb. Broersma. VCL 1—SCHAGEN 2. Vertrek 1 u. per bus. J. J. Slikker C. Slikker J. Weeland P. Kistemaker E. Rus P. Boontjes P. de Vries J. v.d. Ben G. C. Anneveldt D. Ruig R. v. Haren Res-: J. Steen, J. S. Franzen Supporters, die Schagen 1 willen vergezel len kunnen zich tot Zaterdagavond 7 uur opgeven bij Joh. Bremer, Loet. De kosten bedragen bij voldoende deelname 50 cent p. persoon, welk bedrag bij aangifte moet wor den voldaan. Aan hetzelfde adres kunnen tot 9 Nov. kaarten aangevraagd worden voor den wed strijd Nederland—Duitschland op 11 Dec. te Rotterdarii. Amerikaansche predikant door 't raam van zijn studeervertek neergeschoten. In Februari van dit jaar werd de predi kant Charles Lee op het eenzame eiland St. Simons, tegenover het vasteland van Zui delijk Georgië, door het raam van zijn stu deerkamer doodgeschoten, terwijl hij bezig was met het ontwerpen van zijn preek voor den volgenden Zondag. Dominee Lee had al jaren een scherpen strijd gevoerd tegen de drank- en speelduivels. op het eiland en het naburige vaste land, zoodat de politie dade lijk ging zoeken in de kringen van de racke teers en hun aanhang, die bij de verdwijning van de predikant Lee belang hadden. Maan denlang had hel onderzoek niet het geringste resultaat totdat de politie Zaterdag na een ruzie in de bar van het Golden Isle Hotel 1 het voornaamste hotel van het eiland den eigenaar en zijn broer hebben gearres teerd. Volgens de aanklacht hadden zij twee ne gers gehuurd, die ieder 150 dollar benevens een nieuwe revolver gekregen hadden om den predikant uit den weg te ruimen. De heide negers zijn ook gevonden en gearres teerd en een van hen heeft reeds hekend. Zij waren van het vasteland overgestoken op den vasten avond dien de predikant aan het opstellen van zijn preek besteedde en na dat het eerste schot gemist had heeft het tweede het slachtoffer in den slaap getrof fen, zoodat de dood onmiddellijk is ingetre den. Dominee Lee was een hekend bestrijder van de zonde in al haar vormen en president Coolidge, Henry Ford en mevrouw Hoover waren indertijd naar zijn eiland overgesto ken om hem te hooren pre eken» Mexico weigert Duitsche joden Geen politieke uitgewekenen. Een hooge ambtenaar van het ministerie van Binnenlandsche Zaken van Mexico heeft verklaard, dat de imigratiediensten op het laatste oogenblik hebben geweigerd, 21 Duitsche Joden, die met s.s. „Oringo" zijn aangekomen, aan wal te laten gaan. Hij zette uiteen, dat deze Joden touristenpassen bezaten- zon der te beschikken over het bedrag, dat gestort moet worden indien men Mexico binnen wil komen, en dat zij bovendien niet als politieke uitgewekenen konden worden beschouwd. ZWAAG, 2 Nov. Notaris 1522, Groninger Kroon 1120, Zoete appelen 11—24, Bramley 10—20, Ster appelen 1523, Lemoenappel 1827, Ali- cante IS29. Frankenthaler 2544, Tomaten 721, Clairgeau 1729, Legepont 2231, Doyennc de commice 2142. Soldat Labou- reur 21—30, Williams 19—28, Conference 1831, Comfesse de Paris 1221, Winterjan S19, Westl. Louw 1117, Giese Wildeman 10—20, Gratiool 8—16, Present van Enge land 19—28, Goudreinet 17—31, Transpa rante Cronsel 16—27, Nouveau 11—21, St. Germain S15, Bergermot 6—14. MIDDENMEER, 3 Nov. Graanbeurs. Wintergerst 77.25, zomer- gerst 7.257.75, witte haver 5.806.10, gr. erwten 8.75—9.60, Wijker valen 11—12, dui- veboonen 9—10. blauwmaanzaad 22—23.50, karwijzaad 19—20. ALKMAAR, 2 Nov. 1938. Aardappelen 2,60-^3.30; andijvie 0.50—2,20; appelen 100 pond 512; bloemkool 68; idem 2e soort 1.504; boerenkool 100 kg. 2.505; bieten 0.701.60; druiven 100 pond 11—23; gele kool 100 kg. 2.20—2.60; groe ne kool 100 kg. 14.60; kropsla 100 stuks 14.40; knolselderie 100 stuks 12.80; pe ren 100 pond 612; prei 100 kg. 1.50—3.80; peterselie 100 bos 2.60; postelein per bakje 0.670.72; roode kool 13.40; selderie 100 bos 11.80; spinazie per bak 0.60; spruiten 100 pond 39; snijboonen 100 pond 1416; tomaten 100 pond 2.6010; uien 100 kg. 2.403.40; wortelen 3.10; wortelen 100 bos 24; witlof 10 pond 10.5013.50; witlof II 100 pond 5.506.50 MEDEMBLIK, 1 Nov. Witte kool f 0.90, roode kool 1.70—1.80, gele kool 1.40, bloemkool 8.5011.60, 2e srt. 4.10—7.50, kroten 0.S0—1.10, wortelen 1.80 tot 1.90. AMSTERDAM. 2 Nov. Veemarkt. 210 vette kalveren. Ie kw. 7076 ct., enkele hooger, 2e kw. 6268 ct., 3e kw. 5460 ct., ondermelkers laeer, per Kg. levend gewicht; 43 nuchtere kalveren f 59 per stuk, 77 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 63-64 ct., zware varkens 6263 ct., vette varkens 60—61 ct., per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 1 wa gon geslachte runderen uit Denemarken. -««• Overzicht: Vetfe kalveren rui/ne aanvoer, handel willig, met iets laeere prijzen, nuch tere kalveren eewone aanvoer, hand**! kalm prijzen lager. Varkens asnvwr en handel onbeteekenend, prijzen onveranderd. WARMENHUIZEN, 2 Nov. Roode kool f 1.101.70, Dcensche witte kool 1.20, witte kool 0.90, uien 3.70. grove uien 3.60. Aanvoer: 6700 Kg. roode kool, 3100 Kg. Deensche witte kool, 15000 Kg. witte kool, 1900 Kg. uien.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3