Achtduizend gulden voor 34K M.slootwerk Hollander tusschen de Roodhuiden ierven de \dictneti uit? onderdag 3 November 1938 Tweede Wed i de amerikaansche boer zijn graan oogst. Ik wilde mijn lezers dit keer iets fïertellen over het natuurschoon en Jhet leven iö den Amerikaanschen II staat Oregon, waar ik tijdens mijn omzwervingen in de Nieuwe We reld ben terechtgekomen. Iregon is rijk aan wouden en henren |fin de dalen worden landbotiw en vee lt beoefend", zoo staat het in de aard-, [skundeboeken. De Willamet Valley tus- kn de Cascade Mountains en de Blue tatains is ongeveer even groot als Hol- i men vindt er hoofdzakelijk ge- bedrijven met fruitteelt. De oogst S er rijp van lia,f 'Tnli tot half Augustus, lol ije fruit soort en die hier verbouwd wor- n.behooren appels, peren, pruimen, ker- j,' walnoten, hazelnoten. Boomgaarden op berghellingen. r paariïgroote farms wilde bewonderen, ft mij van Portland naar Pendleton 'per Ground Busline, die geheel I doorkruist. Het was een afstand mijl, de weg leidde langs de Co- 1 Highway en leverde schitterende Inzichten op. De berghellingen, waartus sen zich de Hood-rivier, het export-cen- i van appels, slingerde, waren met ogaarden bedekt. Indianen op zalmvangst. Ergens zag ik een groep India nen zalmen vangen. Met groote (vaardigheid wisten ze de zalmen, die soms 35 pond wogen, uit den stroom te scheppen, waarna zij de beesten met een kleinen knuppel doodslaan. Bken dag gaat er een partij visch naar groote conservenfabriek in The Dalles, de verwerking. Als de Indianen den* jn dag door blijven visscheri, kunnep [wel 20 tot 25 dollar per das: verdienen. ipte een gesprek aan met één der roodhuiden, die me vertelde, dat de Ige ;.Inlianen 'te Salem op school gaan rzfeh onder' hen zeer ontwikkelde lp. bevinden. In Pendleton. Pfa een reis van 7V> uur kwam ik te Hidleton aan, waar ik voor enkele dagen Jrintrok nam in Temple Hotel. Den vol enden ochtend ging ik het stadje eens ver- ncn. Pendleton is niet grooter dan een en ligt temidden van een heu- Baehtig landschap. Bet was mijn bedoeling een der groote irderijen, die zich op ongeveer 7 a 8 mijl land van de plaats bevinden, te bezoe- p en daartoe wondde ik mij tot don di- lleur der Collins Meelfabrieken, mr. Fur- p, een Hollander, die zeer bereidwillig en terstond een zijner vrienden tele- erde. den gelukkigen bezitter van on- |eer 1300 H.A. land. waarvan ruim 500 l met tarwe was bebouwd. Tusschen de graanvelden. De wee naar de farm leidde door de bvevelden en zomervalleien. Ik aanschouwde, behalve de machtige ko- mvelden, ook vele onbebouwde akkers in den zomer bewerkt worden en rij de'herfst weer worden ingezaaid. Wij itigden voorts de enorme gebouwen, de landbouwmachines herbergden. Ifsgeschiedt, hier met tractors, er waren kar drie paarden op het bedrijf... Voor I bewerken van de zomervalleien ge likt, men een soort ..cultivator", die 00 H breed is en zoodoende heel vlug werkt. Orn 12 uur kwamen de arbeiders van het md en in tegenstelling met de Hollandschc pe woon te, gebruikten deze arbeiders op e farm gezamenlijk met de geheele familje middagmaal. De oogsL De farmers rijden hier met een auto het ld op. De combine werd getrokken door n rupswiel tractor. De combine was een 'n het nieuwste 'type, met een maaibreed- van 16 voet.. Men heeft er ook van 24 maar als de oogst goed is, kan men der één van 16 voet hebben, daar deze jeier werkt. De combine wordt door 4 Bienichon bediend en het graan, dat on- Reveej 5075 centimeter hoog is, gaat in fakften. Een man bedient het maaigedeelte, 'Pdat er niét te veel stroo gemaaid zal 'orden. Eén man bediend de machine en e anderen haken zakken aan en naaien vast, terwijl langszij de combine een kar 'Jdt. waar de zakken ingewornen worden 'j welke ook door één man bediend wordt, vanneer er 14 of 15 zakken graan ge- °*st zijn, komt een vrachtauto den oogst Phalen om ze naar den elevator 'te bren- fin waar het graan opgeslagen wordt. »Ve gingen het perceel één keer rond en at duurde twee en een half uur... Dezen lag werd er ongeveer 20 ha. gemaaid. Bin- jen 314 week hoopte de boer klaar te zijn. 'c tarwesoort was „Frederation" (zacht) n tegestelling met „Frederation" (hard.) Naar een proefstation. de combine bezichtigd te hebben, bc- paven we ons naar een gouvernementsfarm, waar de verschillende tarwe-rassen gerst ®n haver beproefd worden. Hel kostte me ?let hot weinige Engelsch dal ik machtig «en, wel eenige moeite om den bedrijfslei der aan het verstand 'te brengen, dat ik Wij mochten weer een reisbrief ontvangen van den heer D. C. Geerligs te Breezand, die onzen le zers reeds meerdere malen op zijn smakelijke verhalen over zijn tocht door de Vereenigde Staten ont haalde. Thans blijkt dat onze reis lustige medewerker terecht is ge komen tusschen de Indianen, die hij van nabij gadeslaat. Zelfs ge lukt het hem een gesprek met en kelen hunner aan te knoopen. Wat de heer Geerligs verder ver telt over het landbouwbedrijf in de Nieuwe, Wereld, zal onzen abon- ne's ongetwijfeld groot belang in boezemen. enkele monsters wilde hebben, doch einde lijk stelde men mij eenige variëteiten ter hand. Per auto ging het weer naar mijn hotel terug: ik had een interessanfen dag achter den rug en ben vol bewondering voor de gastvrijheid der Amerikanen, welke het mogelijk maakte, van de landbouwgewoon- ten in het „Land waar alles mogelijk is" kennis te nemen. Natuurlijk wilde ik nog wel wat meer van het Oregonsche platteland zien, doch hoe zou ik dat klaarspelen? Er zijn hier geen busverbindingen tusschen de verschil lende dorpen, welke allen slechts uit een schoóS, een paai' arbeiderswoningen en eenige winkeltjes bestaan. Gelukkig ont moette ik den man van het meelkantoor weer; deze beloofde me op een tocht mee te nemen. Aanval van een persmuskiet. In nuij n hotel teruggekomen, had ik een aanval van een journalist door te staan! Het was een verslaggever van de „East Orcgonian", die me verschil lende bijzonderheden vroeg over Holland en natuurlijk ook wilde weten welke in drukken ik uit Oregon had! Deze persmus kiet was zóó enthousiast over het bezoek van een Hollander aan zijn land, dat hij me inviteerde op het bureau van zijn krant, waar hij me met diverse foto's vereerde. Toen ik dien middag met mr. Fursler een tocht door de uitgestrekte landerijen van Oregon maakte, kreeg ik zoowaar een persfotograaf mee, en den volgenden dag prijkte ik op de fotopagina van de „East Orcgonian": Gedurende dezen tocht speur de ik ijverig naar combines met paarden, doch tevergeefs, zij wérden alleen door trac tors voortbewogen. Roodhuiden uit winkelen. Des middags maakte ik een trip naar de Ymahilla Indianreservation. De Indianen verpachten deze akkers aan de farmers en bebouwen soms zelfs ook een gedeelte. Vaak gaan de Indianen in Pendleton win kelen en, hoewel ze hetzelfde gekleed gaan als de inwoners van dit slagje, herkent men hen terstond aan hun breecle gezich ten en donkere gelaatskleur. De vrouwen zijn klein en dik; de oudere mannen hebben soms nog lang haar, dat in strengeltjes op hun rug bengelt. Op mijn terugreis naar Portland reisde ik met een ouden Indiaan, die me vertelde dat het sterke Indianen-geslacht geheel verzwakt was door de zeden en gewoonten der blanken. Als jongen baadde deze oude roodhuid a'.tijVl in de rivier; nu kon hij de klimaatswissolingcn moeilijk doorstaan. Het zou volgens mijn zegsman niet lang meer duren of het sterke en gezonde In- dianengeslacht. zou vermengd zijn met het blanke ras; tal van Indianen huwden blan ke meisjes. De blanken ontrukten hun steeds meer grond en drongen hen geheel terug in de reservaten. Mijn reisgezel was op bezoek geweest bij zijn zieke moeder. Zijn broers, vrouw en kinderen waren ge storven en hij voelde zich eenzaam; aan zijn gesprek kon. je bemerken, dat bet leven niet. veel waarde meer voor hem had Daar ik veel over Indianen gele zen had. voelde ik me tot hem aangetrok ken en begreep wat er in hem omging. Met een bart el ijken handdruk namen wij af scheid. Hij had nog nooit van Holland ge hoord. Ik zal dit interessante gesprek met den ouden Indiaan nooit vergeten. Een volgende maal hoop ik U nog meer wederwaardigheden te vertellen van dit wonderlijke land. Uit onze Omgeving LANGEND1JK Goed toezicht gewenscht geacht. De secretarishulp op arbeids contract benoemd. Een korte vergadering. Gistermorgen was er vergadering van Dijkgraaf. Heemraden en Hoofdingelanden van het Waterschap Zijpe en Hazepolder, in het Hotel „Het Wapen van Zijpe" te Schagerbrug. Voorzitter is heer C. Tiel, dijkgraaf, voor het eerst is de nieuwe secretaris, de heer Rigbers ter vergadering aanwezig. De heer Swan is afwezig. Als de notulen der vorige vergadering zijn vastgesteld, brengt de commissie tot onderzoek van de geloofsbrieven der be stuursleden en molenmecsters rapport uit. De heer Komen rapporteert tot toelating.- Tot Heemraad wordt toegelaten de heer J. Eriks Czn., tot Hoofdingelanden de hoe ren Swan en Hoogland, benevens 23 Mo- lenmeesters. Op verzoek van den voorzitter leest spr. dc namen der molen-meesters voor, hoewel liii dit zelf onnoodig achtte. Voorzitter feliciteert de hoeren Eriks, Swan en Hoogland met hun herbenoeming. Het is een gemakkelijke verkiezing ge weest. Voorzitter deelt mede, dat er voor het Zinderend nog één vacature van mo- lenmeester is, waarin zou gauw mogelijk voorzien zal worden. MEDEDEELINGEN. Voorzitter deelt mede, dat kas en boeken bij overname door den nieuwen penning meester in orde zijn bevonden. Door wij ziging van het Alg. Waterschapsregle ment komt de premie voor tic borgstelling van den penningmeester thans voor reke ning van het Waterschap. Van Ged. Staten is "oedkeuring ontvangen op de convertee ring van alle leeningen. INGEKOMEN STUKKEN. De Pensioenraad deelt mede, dat de heer Rigbers. de nieuwe secretaris pensi oengerechtigd is, waarom het bestuur voor stelt de grondslag vast te stellen op f2100, vanaf 8 September. Aldus besloten. BESTUURSVOORSTELLEN. Het bestuur stelt voor een geklleening aan te gaan groot f 8000.per 1 Febru ari 1939, voor den duur van 6 maanden, ten behoeve van slootwerk, rentende 1 pet. Er is een plan uitgewerkt voor 34 K.M. slootwerk, op de begrooting is daarvoor niets uitgetrokken. Dc heeren vinden de rente laag. De heer Rezelman: Straks krijgen we 't cadeau. De heer Dignum vraagt onder welke voorwaarden het slootwerk zal gebeuren. Voorzitter meent, ongeveer als vroeger, met 90 pet. toeslag. Dc heer Dignum: Ik kan er niet op roe men, dat vorige keer alles zoo goed is ge gaan. Toen zouden we ook 90 pet. krijgen, maar toen dc eind-rekening er was, moes- ton we nog 70 pet. bijbetalen. Bovendien verdienden de menschen een slecht, loon. .Voorzitten zegt, dat het moeilijk anders zal gaan. Men kan de Heidemaatschappij niet uitschakelen, en de. polder krijgt alleen het dagelijksch toezicht. De heer Dignum zou zoo graag zien, dat het ploegtoezicht beter werd. Dat ging heel slecht soms. Voorzitter licht toe, dat het feitelijk aan genomen werk is, maar de menschen mogen niet hoven .een bepaalde verdienste komen, omdat het ook onder werkverschaffing ge rekend wordt. Geeft een ander meer, dan kunnen ze weggaan. Op-een vraag van den heer Hoogland deelt voorzitter mede, dat de toezichthou ders van den polder nog benoemd moeten worden. Dc heer Vok Bakker zegt, dat moleninees- ters bij hem wel eens toezicht hielden. Het ging wel aardig, fhaar er waren er ook die steekdelen precies omgekeerd in de sloot zetten. Zoo gauw als de opzichter weg is, doet men maar wat Voorzitter: De opzichter blijft er. De heer Swan komt ter vergadering. Voorzitter zegt dat er eind November be gonnen zal worden. De heer Bakker vraagt of er werkelijk zooveel slootwerk is, waarop dc voorzitter mededeelt, dat er overleg met dc molen- meesters is gepleegd. Polderslooten, cii an dere hoofdslooten komen in aanmerking. De vergadering gaat met het voorstel ac- coord. Geen vaste helper! Het Dagelijksch bestuur stelt voor om den hulp voor den secretaris op arbeidscontract aan te stellon en vraagt bespreking over de voorwaarden dezer overeenkomst. Tot heden is de helner zonder contract geweest, maar zoodoende zou hij in vasten dienst komen, wat niet de bedoeling van bet bestuur is. Daarom wil het bestuur hem voor een jaar aanstellen. Zijn werktijd wordt gesteld op 45 uur. het salaris op fl 936 per jaar, de opzeggingstermijn op één maand, de datum van ingang op 1 November. Het loon is gelijk aan wat hij thans verdient, bij het overlijden van den vorigen secretaris is het salaris iets ver hoogd. Men gaat z.h.s. accoord. Rondvraag. Den heer Hoogland wordt medegedeeld, dat de baggermolen goed wordt onderhou den en zoo noodig direct in dienst gesteld kan worden. De heer Bakker zegt opgemerkt te heb ben. dat menschen van „uitwaterende slui zen" de slooton controleerden on bagger. Voorziter licht toe, dat de Schermer sloo- tcn onder Schermer boezem vallen en daarom de hoeren kwamen kijken. I-Ict is niet juist dat de heeren de baas hier willen spelen, zooals de heer Bakker meent. Wel is liet verzoek dit jaar voor het eerst ge- woest. De heer Bakker vreest onkosten. Voorz.: Als het water te laag is wel. De heer Bakker zou dan willen, dat men zelf de zaak zou regelen. Als Schermeer het doet zou het duur kunnen worden. Voorzitter: Als wij de slooten maar op diepte houden hebben we geen last. De heer Bruin merkt nog on. dat een en ander van het Hoogheemraadschap H.N.K. uitging, een lichaam waaraan de Zijpe ook betaalt. Zorgt men niet goed voor het water worden de spuikosten grooter. Dat kan heel wat beloonen, zooals spr. aan toont door een staatje van hot spuigeld voor dc Marinesluizen te Den Helder. In 15 jaar werd daar 62000 gulden voor betaald. Uitwaterende sluizen zullen voor taan geregeld schouw houden om dc spui kosten laag te houden. Voorzitter sluit daarna de vergadering. De brug- en wegkwestie bij en naar de Lange Balk. Vóór 1 Mei van het volgende jaar moe ten de perceelen, die de provincie heeft aangekocht voor den aanleg van den prov. weg langs den Waarddijk, niet worden ont ruimd. Met dien aanleg zal het dus nog wel enkele maanden later worden. Als er over het verbreede kanaal een rij- in- plaats van een voetbrug zou komen. zal daar ter plaatse zeer zeker rekening mee moeten worden gehouden. De situatie zou daar, ook in verband met de veiligheid van liet verkeer, geheel anders moeten zijn bij een rij- dan een voetbrug. We heb ben getracht, te weten te komen, hoe ver men nu met die plannen is gevorderd, doch we vernamen daaromtrent, dat er nog weinig definitiefs is bepaald. Dat er echter in afzienbaren tijd iets moet gebeuren, staat wel vast. Want de werkzaamheden in verband met, de kana lisatie zijn zoo ver gevorderd, dat spoedig algeheelo afwerking zal moeten volgen. Daarbij zal een beslissing in zake de brug bij de Lange Balk moeten vallen. Ook al zou er slechts een voetbrug ko men, dan zal die er heel anders uitzien dan de tegenwoordige en ziin we goed in gelicht, dan zou ze ook op een andere plaats komen te liggen. Maar nog altijd hopen de voorstanders van een rubrug, dat aan hun verlangen zal worden voldaan. Hopeloos staan die kansen volgens onze inlichtingen niet. De aan te Proef polder, in de onmiddellijke nab'ihedd van de Lange Balk zal zeer zeker de drang naar een rijbrug stimuleeren. ZUIDSCHARWOUDE. Dat was te laat! Een paar weken geleden meldden we, dat door een tweetal tuinders uitstel was ge vraagd van opkomst onder de wapenen voor herhalingsoefeningen in verband met de groote drukte met het koolhalen. Daar op den dag van opkomst geen antwoord was ontvangen, trokken de 2 mannen het soldatenpak je maar aan. We vernemen nu.y&at een van hen een gunstig antwoord op zijn verzoek kreeg, toen hij al een paar dagen in dienst was,, doch dat hij dan later de volle 11 dagen moest opkomen. De andere kreeg een gun stige beschikking, toen hij al weer goed en wel het koolafblader-mesje hanteerde. Bureaucratie zal ongetwijfeld aan dezen loon van zaken niet onschuldig zijn ge weest. Notabelen herkozen. Bij de Ned. Herv. Kerk zijn als nota belen herkozen de heer C. Kostelijk Cz. en Jb. Schoenmaker Pz. en gekozen in de va cature wijlen K. Dijkhuizen de heer Jb. v. Twuijver. Benoemd. Als bestuurslid-secretaris van de vereen. Nut en Genoegen alhier is gekozen de heer G. G. Post. NOORDSCHARWOUDE. 25 jaar in dienst van den Noord- scharwouderpolder. Naar ons werd medegedeeld, was het 1 Nov. 25 jaar geleden dat de heer A. Barten Mz. als sluiswachter-molenaar aangesteld werd hij den Noordscharwouderpolder. Door het bestuur werd den jubilaris van harte gecomplimenteerd en werd hem een mooi aandenken aangeboden, n.1. een leu ningstoel. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat het geslacht Barten reeds meer dan 100 jaar in dienst des polders is. De bemaling van den polder geschiedde van 17511855 met het scheprad, van 1855 1906 met den vijzel en na dien tijd machi naal. Tegenwoordig geschiedt dit met den Hercules windmotor. In November 1871 werd de eerste schuit met kool geschut in de sluis, bestemd voor het station Noordscharwoude. Door aanleg van de toevoerlijn naar het dorp wordt er tegenwoordig hoofdzakelijk door de bandge bruikers in den polder van de sluis gebruik gemaakt. Biljartclub. De Biljartclub. De Korte Queue, hield de zer dagen haar jaarvergadering. Door den secretaris, den heer D. Berkhout, werd een keurig verslag uitgebracht, dat onder applaus werd goedgekeurd. A.s. Dinsdag zal een wedstrijd gespeeld worden om een medaille. Het verslag van den penningmeester traf aan, ontvangsten f 142.71, uitgaven f 140.75, alzoo een batig saldo van f 1.96. Op 15 Nov. zal er een wedstrijd in Schie dam gespeeld worden tegen D.O.S. Na eenige besprekingen volgde sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. BRAND. Het. was Dinsdagavond al voor een groot gedeelte der Brocker ingezetenen bedtijd geweest, toen in de huizen van de leden van den vrijwillige» brandweer de telefoon rin kelde on menig brandweerman in zoete rust opschrikte. De telefonische boodschap was, dat er bij Sjoerd Aardema op den Dijk brand was uitgebroken. Hals over kop hebben zich, na inderhaast een aantal kleedingstukkcn te hebben aan geschoten, waarvan sommige, naar ons uit betrouwbare bron wordt medegedeeld, hee- lemaal achterste voor, de mannen naar het Zuideinde der gemeente begeven, om daar voor het eerst in ernst hun plicht te doen Daar loopen en fietsen schijnbaar niet snel genoeg ging, werden passeerendc auto's aan gehouden en gerequireerd om de brandweer naar de bedreigde plek te brengen. Hot zal misschien acht minuten geduurd hebben, toen de Broeker vrijwillige brand weer vier slangen op de waterleiding had gekoppeld en gereed was om te spuiten. Maar... men spoot niet. Omdat... de burge meester nog niet aanwezig was. Deze magi straat liet nog twee minuten op zich wach ten. En liet men het huis van Sjoerd Aarde- ma nu zoo maar uitbranden? zal dc lezer misschien vragen. Neen, er was geen vuur en geen rook te zien. De Broeker brandweer hield een zooge- naamde alarm-oefening. Men deelde ons mede, dat deze eerst® alarm-oefening uitstekend geslaagd is. De manschappen waren zeer spoedig op hun post en het materiaal was in zeer korten tijd ter plaatse en in orde gebracht. Ook de motorspuit van de gemeensch. gasfabriek was aanwezig. De motor draaide er lustig op los, maar de pomp vertoonde kuren. Er kwam geen druppel water. De pomp was de- feCt' T J" Het lijkt ons het beste, dat de Langendij- ker gemeenten samen maar eens aan Sin terklaas vragen om een nieuwe spuit. Dat zou geen overbodige luxe zijn. Doopsgezinde Jongerenvereeniginfl Alhier is een Doopsgezinde Jongerenver. opgericht op initiatief van Ds. Oosterbaan. De vereen, stelt zich ten doel, het eens per veertien dagen houden van een bijeenkomst met een stichtelijk karakter. Het bestuur is als volgt samengesteld: Voorzitter de heer K. de Boer Sz., Zuidschar- woude, secretaris de heer M. van der Molen te Broek op Langondijk en penningmeeste- resse Mej. Mar. Kroon te Zuidscharwoude. Een collecte. De opbrengst van de in deze gemeente ge houden Unie-collecte (v, d. Scholen met den Bijbel) was f 47.95. RARENKARSPEL DIRKSHORN „HET WITTE KRUIS". Dinsdagavond hield de afdeeling Haren karspel van „Het Witte Kruis" een ver gadering ten huize van den heer Pijper, on der leiding van den heer L. Reuvers. Na opening worden door den secretaris, den heer J. Wartenhorst, de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveran derd goedgekeurd. Verschillende ingekomen stukken worden na eenige bespreking voor kennisgeving aangenomen. De beschrijvingsbrief voor de Algemeene vergadering te Amsterdam op Dinsdag 8 November a.s. geeft weinig aan leiding tot bespreking. De aftredende leden van het Hoofdbe stuur n.1. Mevrouw Mr. J. M. Teekens— Kunst en de heeren B. Meindersma en Ca- rel F. Overhoff zullen weder worden ge stemd. Tot afgevaardigden naar die vergadering worden gekozen de heeren L. Reuvers en J. Wartenhorst, plaatsvervanger de heer A. Ivistemaker. In de commissie tot nazien van de reke ning worden benoemd de heeren A. Kiste- makcr en Jb. Smit, plaatsvervanger de heer J. Homan. Bij de thans volgende bestuursverkiezing worden herkozen de heeren: L. Doekes, Jb. Smit en J. Wartenhorst. De voorzitter feli citeert de heeren. die blijkbaar het vertrou wen van de vergadering bezitten, met hun herbenoeming. Bij de rondvraag, welke nu volgt, wordt de aandacht gevestigd op twee lighallen, die thans ongebruikt staan, en dus wel thuis gehaald kunnen worden. De maga zijnmeester deelt mee, dat hiertoe reeds or der is gegeven. De tenten zullen worden nagezien en zoo noodig, geverfd. Hierna sluiting onder dank voor de pret tige, zakelijke besprekingen. POLITIE. Gevonden. Een portemonnaie mét inhoud en een bruinlederen damestasch met rits sluiting. Inlichtingen bij den rijksveldwachter. BARSINGERHORN BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jan, zoon van. Derk Diekema en van Agina Steenhuis; Jan, zoon van Jan Hilbolling en van Jantje Steenge; Thomas, zoon van Klaas Bakker en van Alberdina Spijk; Nellie, dochter van Jan de Smit en van Dirkje Klare; Diewertje, dochter van Pieter Goed en van Grietje Middelkoop. Ondertrouwd: geene. Getrouwd: Ailke Klaas Pik en Alida Boe rendans; Willem Post en Grietje Everts. Overleden: Dirk Beens, oud 50 jaren, we duwnaar van Harmina Klasen. Jan van der Veen, oud 53 jaren .echtgenoot van Annigje Douwsma. LOOP BER BEVOLKING. Ingekomen: S. Kistemaker van Wieringer- waard naar Waardpolder G 33; J. F. Appv van Zandvoort naar Waardpolder G 47b; J. H. W. Rake van Hoogwoud naar A 7; P. J. Enkt en gezin van Oosterhout naar A 19a Vertrokken: Mej. M. Nap naar Wieringer- meer, Waardbrug G 36 a; F. van der Veer naar Grootegast, Opende Zuid D 396; J. G. Melchior naar Alkmaar, Nassaulaan 5; Mej. H. Visser naar Midwoud, Oostwoud, Hee- renweg 34; O. T. Pik naar Midwoud: Mw. J. Visser naar Schagen, Stationsweg: B. Terpstra naar Oosterland, Ureterp. Molen laan U 153; Mej. M. Eriks naar Nieuwe Nie- dorp. Provinciale weg B 39a; Mej. B. E. Tjaardstra naar Amsterdam, Pretoriusplein 20 III; Mej. G. E. Baan naar Zijne, St. Maartensbrug. Ruigeweg; echtg. P. Sluis naar Amsterdam, Dintelstraat 38 II; H. Overzet en gezin naar Zijpe, Schagerbrug E 146; eehfg. W. Post naar Anna Paulowna, Middenvliet 4; Mej. J. de Witte naar Wie- ringermeer, Ulkeweg; Mej. M. A. Varen hout naar Wieringerwaard E 27; C. J. Herman naar Wicringermeer, Ulkeweg B 42; J. Kater naar Alkmaar, Spoorstraat. 56; Mej. C. Rinia naar Wonseradeel, Makkum, Zeedijk 20; Mej. K. Ridderbos naar Zijpe, St, Maartensbrug. Onder betonnen plaat gedood Ongeluk te Eindhoven. Dinsdagmiddag waren eenige werklieden onder leiding van den 38-jarigen uitvoerder R. ter Haar uit Rotterdam bezig met het vervoeren van betonnen platen, welke ge bruikt worden bij het. herstellen van de gemeentelijke zweminrichting in „De IJze ren Man" te Eindhoven. Plotseling schoof een dezer platen, wegen de 400 kg.,.van de lorrie, Ter Haar kreeg de plaat op het lichaam. In deerniswekkenden toestand werd hij, nadat een dokter ter plaatse geneeskundige hulp had verleend, naar een ziekenhuis overgebracht. Tijdens het transport is het slachtoffer overleden.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5