Snoeien en Sproeien Van Rijswijk's Schoenhandel Schrale troost N o ord ermarktbond Jb. VISSER K ousen noodig? Het Stoffenhuis" K-O U S VAN 59 CENT A. PRINS Prins NOORDSCHARWOUDE. Er komen nieuwe pakhuizen. Gistermiddag vergaderde het bestuur van den Noordermarktbond in het vergaderlo kaal der veiling, Voorzitter de heer .T. Kliffen, opende de vergadering en herin nerde aan de 25 jaar die achter ons lig gen. De notulen werden vervolgens vast gesteld. N.a.v. de notulen deelde voorz. mede, dat de controleur van den oud-voorzitter geen entree gevraagd heeft, zooals hier en daar verteld wordt. De voorz. deelde mede, dat de betaal meester wel bereid was, voorschot te ge ven op de goedgekeurde poot aardappelen, doch alleen in bijzondere gevallen. Hierna deelde voorz. nog het een en ander mede over hot feest der veiling. De begrooting is wel iets overschreden. Het zal pl.m. f 1200 kosten. De omzet. De omzet in de maand October was f 128.400.30; dit is ongeveer f 14.000 hooger dan verleden jaar. Van de N.G.F.C. was bericht ontvangen, dat. de verleende vergunningen om op an dere veilingen to veilen, maar niet zóó kunnen worden teruggenomen. Het is in het. belang der tuinders gegeven. Een der leden achtte het gewenscht, dat de bestuursleden bekend werden gemaakt met de namen der tuinders die een ver gunning hebben. Dit zal geschieden. Een der afgevaardigden van Hoerhugo- waard L.T.B. zou voor het witlof fust be schikbaar willen stellen via de veiling. Dit zal overwogen worden. Zaterdag a.s. zal een vergadering van den Vierbond worden gehouden, ter be spreking van ecnige onderwerpen, welke door de Koophandel naar voren zijn ge bracht. liet is wel zeer gewenscht. dat er ver andering komt in dezen ongewenschten toestand, dat de wintcrkool van 15 Nov. niet wordt gesteund. Een aanvoerregelïng is wel gewenscht doch dan moeten alle veilingen het doen. De afgev. van De Eendracht zou gaarne zien, dat de gewichtsgrens voor den steun aan de kool na 1 .Tan. werd gesteld op 3 ons. evenals vóór 1 Jan. Dit werd wel gewenscht geoordeeld. Nogmaals de pootaardappelen. De afgev. van Oudkarspel herinnerde aan de vergadering van verleden jaar. die stond in het teeken der pootaardappelen. De toegezegde verbetering is niet geko- men. Voorz. is wel van meening, dat het niet verbeterd is. Een der leden wilde een hoogere heffing van deze landhouwaardappelen vragen. Voorz. deelde mede, dat dit wel moeilijk zou zijn. Na nog eenlge besprekingen besloot men, het Prov. Bestuur te verzoeken, te bevorde ren dat een hetere regeling van de pootaard apnelen wordt getroffen. Een afgevaardigde van Tuinbouwbclang deelde mede. dat tuinders, uit De Streek die tot nu toe hun pootaardappelen van hen betrokken, met hun eigen teeltvergun- nine poters telen in de Wicringermeer. Daar er zeer waarschijnlijk een vacature zal zijn in het bestuur der Prov. Commissie zal de heer J. Kliffen candidaat worden ge steld. De vereen, 't Veld vroeg of het overlig- geld van pootaardappelen wordt gehand haafd. De veilinglcider gaf een toelichting van deze overligkosten. De afgev. van 't Veld vond het niet juist, dat koopers de aardappelen zoo lang laten liggen. De laadplaats wordt vervolmaakt. De pakhuisjes op het. laadterrein verkee- ren in een desolaten toestand, deelde voor zitter mede. Er moet absoluut verbetering in komen. De heer Oostcrlee heeft een onderzoek ingesteld en twee plannen ingediend: her bouw en nieuwbouw. Het ligt in de bedoeling om een tiental pakhuizen te maken. De exploitatiekosten kunnen 'door do huur worden gedekt. Het Dag. Bestuur prefereert de nieuwbouw Het verschil tusschen beide plannen is tc gering. Er kwam nogal critiek op de stalling voor de paarden. De schuurtjes zullen 6 Meter breed wor den. Er komt ruimte genoeg aan de Zuid zijde, dat auto's elkaar passecren kunnen Men besloot tot nieuwbouw over te gaan. Het. dag. bestuur werd gemachtigd, de noodige maatregelen te treffen. De huur van het parkeerterrein zal vol gens het concept minstens f 100.per jaar zijn, de huur telken jare opnieuw vast te stellen. Wanneer er na afschrijvingen en onkosten winstgemaakt wordt,, zou de winst aan de N.V. Spoorlijn moeten komen. Het Dag. Bestuur vond. dat dit wel wat te ver gaat. Hot Dag. Bestuur zou een maximum van f 300 willen vaststellen en daarna het overblijvende samen deelen. Zooals het contract nu is, zou de Noor- dermarktbond nooit eenig voordeel kunnen hebben; alleen nadeel. Het bestuur zal handelen naar goeddun- ken. Een der dag. bestuursleden bracht de vérhóocing van liet presentiegeld ter sprake Besloten werd de presentiegelden op resp. f 3. f 4 en f 12.50 te bepalen. De penningmeester zou willen voorstel len, om de aardannelheffing het volgend jaar op f 30 per H.A. te stellen. Zal op de agenda der Prov. Commissie worden gehracht. In antwoord op een vraag van den heer Klaver deelde voorz. mede, dat de helft van de onverkocht gebleven pootaardappc Ion vóór 15 Nov. zal worden afgenomen Een der aanwezigen zou gaarne zien, dat een deel der aardappelen kan worden ge kocht door gegadigden uit deze streek, Dit zal ter sprake worden gebracht. Sluiting. LANGENDIJK. Tuinderscredieten. We vernemen, dat weer een onderzoek wordt ingesteld naar den stand der tuinders- voorschotten, in 1931, aan noodlijdende tuin ders verstrekt, door Boerenleenbanken onder borgstelling van provincie en gemeenten. De gemeenschappelijke regeling voor de gasfabriek. Nadat de gemeenschappelijke regeling van de gasfabriek der 4 Langcndijker gemeenten en St. Pancras onlangs door de Gascommis- sie in ontwerp is vastgesteld, zal ze nu nog eens een onderwerp van behandeling uit maken in een gecombineerde vergadering van de B. en W.'s der 5 gemeenten. Het moet in de bedoeling liggen om ze clan nog eens te schaven en te polijsten in een bij eenkomst van alle raadsleden, waarna ze in iederen gemeenteraad afzonderlijk zal wor den behandeld. Als dat dan geen model-re geling wordt, wie geve ons dan den weg aan, om ze nog beter te maken. GEHULDIGD Naar wij vernomen zijn de heer en A. Sjoerds. te Noordscharwoude en H. C. Bak- huijs te Oudkarspel in een Donderdagavond gehouden bijeenkomst van den Alg. Ned. Typografenbond gehuldigd, in verband met hun langdurig lidmaatschap van dezen bond. Beiden waren langer dan 25 jaren lid. OUDKARSPEL. KERK- EN DERGMEER. Gisteravond te half acht, vergaderde be stuur en ingelanden van den Kerk- en Derg- meer in het lokaal van den heer C. Vis. De Voorzitter, de heer Jb. Kroon Jbz., open de de vergadering met woorden van welkom. De notulen, voorgelezen door den heer F. Moeijes, werden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. De Voorzitter deelde mede, dat de kaste leins zich bereid hebben verklaard, de hen gelaars te waarschuwen, om de eigndoin- nion van de ingelanden niet te beschadigen. Ernstige klachten zijn niet vernomen, zoo- dat het wel iets gegeven heeft. Er is een brief ontvangen van de Nati onale Borg-Mij. tc Amsterdam, waarin een aanbieding wordt gedaan voor een borg stelling. Aangezien men voor d.c tegenwoordige functionnarissen niet verplicht is, een ver zekering te sluiten, stelde liet bestuur voor dit nog niet te doen. Goedgevonden. Het bestuur stelde voor, een kasgeldlee- ning aan te gaan bij de Rotterdamschc Bank- vereenïging tegen een rente van 5/8 Als voren. Aan de orde kwam hierna de wijziging van het Bijzonder Reglement, Men- wil art. 2 zoo wijzigen, dat een voorzitter wordt ge kozen uit en door het bestuur. Tot nu toe was het zoo, dat de voorzitter door de inge landen werd gekozen. Aangenomen. Daarna sluiting. DAT KWAM NOG GOED AF. De heer M. Kroon alhier. Öiidkarspels oudste inwoner is gistermiddag ternauwer nood aan den verdrinkingsdood ontsnapt. De heer K., die niet. meer. zoo goed kan- zien, was. toen hij de woning van don heer Jb. E. alhier verliet, de verkeerde richting ingeslagen en in plaats van naar de weg. naar de sloot geloopen. Hij viel in het wa ter en geraakte heelemaal kopje onder. Ge lukkig zag de lieer E. het ongeluk gebeuren; hij slaagde er in," den heer K. uit zijn on vrijwillig bad te redden. BOTSING. Donderdagavond is het hek voor de wo ning van den burgemeester dezer gemeente vrij ernstig vernield, doordat een aanhang- wagentje, dat vervoerd werd achter een luxe auto, los raakte en tegen het hek opbotste. De schade is vrij aanzienlijk. Hot poortje is vernield, terwijl de steenen pa len ontzet werden. NOORDSCHARWOUDE INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIK KELING. Donderdagavond heeft de heer W. van der Vall uit Alkmaar voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling een lezing ge houden over: „De geschiedenis der Arbei dersbeweging". Het was een uitstekend geslaagde, leerza me avond. ZUIDSCHARWOUDE. De a.s. Proefpolder wordt alweer bebouwd. Dat de tuinders vrij gerust zijn op een minnelijke schikking voor de schade, welke zij eventueel zullen lijden, bij liet aanleggen van den Oost cl ijken Proefpolder, voor wat de reeds uitgcplantc of gezaaide tuinbouw producten betreft, moge wel hieruit blijken, dat verschillenden bloembollen in den toe- komstigen polder hebben gepoot. Als onze gegevens juist zijn, dan mag wel worden aangenomen, dat wel oen begin met den aanleg zal worden gemaakt vóór het rooien van de hollen. Verwacht wordt ook, dat wel zal worden aangevangen vóór do aardappelen worden geplant en andere vroege producten aan den grond zullen wor den toevertrouwd. BROEK OP LANGENDIJK. Chr. Middenstandsbond. Onder leiding van den heer J. C. Koolaard kwam de afd. Broek op Langen-dijk vergadering bijeen in het lokaal van den hoer Jb. Bakker. Medegedeeld werd dat het ledental verdubbeld en thans 43 bedraagt. De penninpmeseter doet verslag over de afgifte der reisbonnen, welke actie zeer goed voldoet. In verband met de Sint Nicolaas werd besloten een extra attractie te organisee- ren voor Broek. Gedurende een 10-tal da gen zal een dubbel aantal bonnen gegeven worden, terwijl voor de bijzondere attractie prijzen beschikbaar worden gesteld. Tevens werd besloten voor deze actie een extra reclame te maken. Brand. Naar aanleiding van ons bericht over den „brand" in het nummer van Donderdag, deelt de burgemeester dezer gemeente ons mede, dat hij reeds bij den brand aanwezig was, toen er nog maar drie brandweermannen op de plok des onheils waren aangekomen. Men heeft nog een paar minuten gewacht met spuiten, omdat men de slangen liever droog wilde houden, daar liet hier een gewone al arm-oefening betrof. Later heeft men toch Wapent U tegen nat en koude van het najaar, koop een paar waterdichte schoenen of warme pantoffels bij dan is U verzekerd kwaliteit te Ontvangen voor een uiterste prijs. Hevea is onze spe cialiteit voor garantiewerk, voor school en alle arbeid, neem de proef, 't voldoet altijd. Voor de moeilijkste voeten hebben wij absoluut de gemakkelijkste schoenen. Indien U veel en goed Fruit wil oogsten, laat dan Uw boomen vakkundig AANLEG VAN TUINEN. Tevens kan ik 'U leveren alle soorten goed gekeurde VRUCHTBOOMEN. alsmede SIER HEESTERS, HAAGBEPLANTING, enz. Beleefd aanbevelend, NIEUWE NIEDORP. -»» Kijkt U dan eens even in Wij hebben voor U een PRACHT SORTEE. HING in rlo ALLER NIEUWSTE TINTEN. Probeert U eens onze RECLAME werkelijk iets bijzonders. Dames!! Denkt om Uw Kousenboekje. HOEK LAAN. SCHAGEN. fttóte i DE BEKENDE Metworst Leverworst Rookworst van KWELDAM is zonder prijsverhooging steeds versch ver krijgbaar bij: K. HONING, Noord, Schagen. KOMRIJ, Regentenstraat, Schagen. KUIPER, Valkkoog. Zondags bij C. SCHELTUS, Schagen. maar gespoten. Hoewel het geenszins de be doeling was den burgemeester „in het zon netje" te zetten, maar de aandacht te ves tigen op de groole snelheid van de Broeker brandweer, hetgeen de goedwillende lezer wel zal hebben begrepen, vermelden wij gaarne de juiste toedracht. W1ERINGEN Vervoer arbeiders. Van 14 November tot en met 25 Maart '39 geldt weer de zg. winterregeling voor het vervoer van arbeiders van en naar werk verschaffing. Mond- en klauwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer heeft zich de laatste,dagen enorm uit gebreid, zoodat het .aantal gevallen thans tot 111 is gestegen. Nog dagelijks komen nieuwe opgaven binnen. Luchtbeschermingsoefening. Naar wij vernemen ligt het in het voorne men in den avond van 21 November a.s. des nam. tusschen 9 en 10 uur in deze gemeente een luchtbeschermingsoefening met verduis teringsproef te houden, welke .zich over de geheele gemeekite zal; uitstrekken. Inschrijving dienstplicht. Voor, den dienstplicht lichting 1940 zijn 56 jongelingen geboren in 1920 ingeschreven voor den dienstplicht'. Hiervan hebben 17 vrijstelling aangevraagd wegens broeder- dienst.. Herhalingsoefeningen G. Ornis, J. Takes en K. Kaan, allen van de lichting 1934, moeten op 30 Nov. a.s. bij liet Korps Motordienst te Haarlem voor 17 dagen onder de wapenen komen voor her halingsoefeningen. Bouwvergunningen. Aan den heer C. P. Lont Nz. is vergun ning verleend tot het bouwen van een woon huis aan de Zwinstraat, aan den heer Wt. Mostert tot den verbouw van een bestaande boerenwoning tot. arbeiderswoning aan het Lage Pad, aan den heer P. Tijsen Rz. tol verbouw van een boerenwoning tot arbei derswoning aan den Westerlanderweg. Verloren: een rozenkrans. Inl. bij gem.bode Z1JPE Mond- en klauwzeer breidt zich uit. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente nog steeds uit. In totaal zijn reeds meer dan 300 gevallen aangegeven. Bij ongeveer 60 veestapels kan de ziekte weer als geweken worden beschouwd. Ontheffing. B. en W. dezer gemeente hébben aan het Rijk en aan Wiltón-Fijenoord te Schiedam ontheffing verleend van de desbetreffende verbodsbepalingen van het Wegenreglement Noordholland, ten behoeve van het leggen, hebben en onderhouden van een ondergrond- schen laagspanningskabel in en dwars dooi den Zijperzccdijk nabij het „Derde Korfwa ter." OUDESLUIS. Onze kantoorhouder viert straks zijn koperen bruiloft. Men schrijft ons: Dinsdag 8 November is het 12% jaar gele den, dat onze brievenbesteller van het rayon Oudesluis, de heer J. Kossen, en zijn steeds behulpzame vrouw in den echt zijn verbon den. Hoewel het dusdanige menschen veelal niet aan belangstelling ontbreekt, gelooven wij toch, dat het hier een hijzonder geval be treft, want het zal moeilijk zijn om iemand te vinden die zoo belangloos is, en altijd zoo hulpvaardig, als onze kantoorhouder en zijn vrouw. Dat ze ook hun 25-jarig huwelijk mogen beleven in goede gezondheid en tot ons aller vreugde! BARSINGERHORN Werkloosheid. Bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling stonden gisteren 22 werkzoekenden inge schreven, n.1.: 14 landarbeiders. .4 grond werkers, 1 metselaar. 1 schilder, 1 straat- maker, 1 kantoorbediende, 1 timmerman. Mond- en klauwzeer. In de afgeloopen week werden 3 nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer aange geven. 3 veehouders deden aangifte van gonezingtvan hun vee. Het totaal aantal gevallen bedraagt thans nog 74. Ze dalen gedrieën de statige trap af van het gebouw, waar Justitie zooeven gespro ken heeft. Een dikke dame en een dikkere dame. In het kielzog van de laatste vaart een dunnere heer, eigenlijk een heertje, want het nietig verschijnsel is slechts vijf turven hoog, ruw geschat. De dikke dame is vakkundig geverfd, de regen, die traag uit de doordeweeksch ge- kleede lucht druppelt, vermag haar niet te ontplcistcrcn. En het is die verf, die de dik kere dame als Leitmotiv gebruikt, de dikke dame den bontmantel uit te vegen. De vuile wasch wordt behoorlijk huiten gehangen, geklopt, geslagen en gedroogd, zooals alléén een dikkere Amsterdamsche juffrouw dat kan als zij haar rivaal-om-den man, publiekelijk in de graag blauw getim merde oogen kan zien. Ach, Justus van Maurik had alleen uit deze lekkere heibel voor het. Paleis van Justitie op de Prinsengracht, twee romans gebrouwen. Do-', ruzie tusschen?de' dikkere fl&me.' die de dikke dame vprwept, den man van-xle dik kere dame, niet wien de dikkere dame elf gebenedijde jaren gehuwd was geweest, met haar geverfde bakkes in der nest te hebben gesleept en de .dikke dame, die de dikkere dame vertelde, dat de man van de dikkere dame in veertien dagen gelukkiger met de dikke dame was geweest, dan in de elf ja ren voornoemd met de dikkere dame zelf, met welke verklaringen ook den leek bleek, dat het zich hier handelde om overspel, het geen zooeven in raadkamer officieel was vastgesteld. De dunnere heer had zich verscholen ach ter de omvangrijkheden die de dubbele deu renuitgang geheel versperden en bepaalde zich er toe grijkshaftige blikken naar het immer grooter wordend auditorium te wer pen. De dikkere dame besloot haar vlot be toog met een laatste ode aan eigen on schuld die zich door zoon smerige tutteltje hutteltje had laten nemen, hapte nog één maal wat versche Amsterdamsche gracht- jeslucht en zeide nog slechts vier woorden: „Kerels, Bah... Kom Adriaan..." Adriaan kwam. „Ja maar," zei de tramconducteur-met pensioen die er natuurlijk, ook bijstond, „as je nou zoo'n hekel an de manne hep, wie is dat. daar dan?" „Dat" was Adriaan, de dunnere. De dikkere dame repliceerde aldus: „Bemoei je met je aage fuile saokies, doöjeverklikker. Dach jij, da 'k me tróóst niet socht?" „Schrale troost", zei de dikke dame. Voordat haar oogen op haar wangen la gen, was er een agent, En die zei: doorloo- pen. Dat. gebeurde, de dikke juffrouw naar links den hemel-met-dcn-man-van-de dikkere juffrouw tegemoet, de dikkere juffrouw naar rechts, het paradijs zoekende met Adriaan. KIg I duren, maa I toch maar I griep. En I met een nf 1 een troost - I jes 4Jn I geschreven. I laten volg« De taart p;s G. Wit Bet» de I „Heide jon ponder, w i jflveel me: tri gauw De heer W. Davids bracht verslag mens de commissie voor het nazien kening. Het. saldo van het onderhoudsfonds het wijkgebouw is thans f 44.97. Het voordeelige saldo over 1937 bedroeg f idem over '36 f 458.75, netto voordeelig do f 177.74. De heer J. J. v. d. Stok bracht rapport over de vorige alg. verg. De beschrijvingsbrief voor de op 8. a.s. te houden alg. verg. gaf weinig sic; bespreking. Tot afgevaardigden werdea noemd de heeren P. Pi uister en P. Hir; huizen, tot pl.v. zuster Kok en zuster Bi Verkiezing had plaats van 4 best den, aftr. de heeren J. J. v. d. Stok, l Boer, en L. Valk, en wegens bedantaj Doorn. Benoemd werden A. Prins, Leeuwen, Verlaan en S. Smit. Hierni ting. "WUB Vergadering „Het Witte h Donderdagavond vergaderde de afdtC Winkel van het Witte Kruis in het* van den heer R. Laan. De voorzitiwcï Eindelij! geklaag NIEUWE NIEDORP Vergadering Witte Kruis. Donderdagavond had in het lokaal van den heer Kossen een ledenvergadering plaats van de afd. van het Witte Kruis. Voorzitter de heer J. J. v. d. Stok. Na opening vaststelling der notulen. Door de gemeente O. Niedorp is voor '39 f 1S0 toegekend als subsidie voor de wijk verpleging (vorige jaren f 360), Met gebruik making van de Provinciale gemeentelijke subsidieregeling is een patiënt, uit O. Nie dorp uitgezonden naar een sanatorium. Voor 193S is de Rijkssubsidie voor de tu berculosebestrijding toegezegd van f 340 en wel alleen voor het huisbezoek. Ingevolge een verzoek van de Provinciale Commissie voor de Malariabestrijding wordt besloten haar over het loopende jaar f 10 subsidie te verleenen. Voorts verklaart men zich naar aanlei ding van een schrijven van een zusterver. unaniem tegen het aannemen als lid van ingezetenen uit Oude of Nieuwe Niedorp, door naburige afdeelingen. Het jaarverslag van den secretaris werd onder dank goedgekeurd. Ook zuster Kok oogstte een dankbaar ap plaus voor haar keurige uitgebrèide verslag van hare werkzaamheden in lrét afgeloopen jaar, de, waarna de notulen werden gelft» goedgekeurd. Naar aanleiding van de vele ini_ stukken deed de secretaris verse] mededeelingen, waaruit o.m. is te melden, dat de ligtent van de afdt dezen zomer voor kaartverkoop aan zwembad was afgestaan, terwijl als tt prestatie het zwembad de tent geheell •laten schilderen. Verder deelde hij t dat een papierafvalfonds is gevormd, slotte een mededeeling dat de ophre van de Emmabloemcollecte f 43.33 heelt dragen. Door de vergadering werd goedgevonden, dat f 10.subsidie voor malariabestrijding en f 25.subsidie het zwembad beschikbaar zal worden stcld. Hierna werd overgegaan tot hel deling van den beschrijvingsbrief dei- Vergadering. Besloten werd twee afgevaardigden de Algemeene Vergadering te zenden, noemd werden de heern D. Brugman en Tj. Posthumus,. De heer G. Kamp tot. plaatsvervanger aangewezen. Be^uursverkiezing. Aftredend was heer G. Kamp. In deze vacature werd v zien door de benoeming van den heer Schenk. Voorts werd besloten dat de leden rekening-commissie door den Voorz! zullen worden aangewezen. Bij de rondvraag vroeg de heer Dek wanneer zakken beschikbaar werdenges voor het papierafval. Medegedeeld dat de zakken aangevraagd kunnen wor bij de papierfabriek. Door den heer Kooij werd de vraag ge? of de cursus voor huiselijke ziekenver ging bedoeld is voor dames of voor heet Medegedeeld werd dat deze cursus is stemd voor dames, doch de heer van l sum zal deze vraag eens aan het I-Iool stuur voorleggen. Voorts dankte de van Leersum den scheidenden Voorzi voor al hetgeen hij in het belang der eeniging heeft gedaan. Verder deed Bij mededeeling dat de cursus voor huisel ziekenverpleging in de maand Januari zal worden gehouden. De voorzitter, de heer G. Kamp da: wederkeerig voor de genoten samenwerk in het Bestuur, waarna hij de vergader sloot. VERGUNNING. Door den Minister van Economische ken is aan C. L. Breunig alhier vergun! verleend tot 't zelfstandig uitoefenen 1 het bedrijf van pasklaar maken van jajx nen en mantels. HARENKAKSt maar e «eek v Jan An, wi fende v nieuws afwach houd j> van he moet i alapen. denken maar i Tinii me da len te en je ven di klappe goed i hjj z'n Jan- wil jc staart wel, twee voor dus v Jar i9 he te sc bly z Ik di week versl daar W Alaj. twee Dat zoali alwe Maa Jan Zaadkoolverordenii Naar wij vernemen is door Burgerhees! en Wethouders de regeling vastgesteld, v.% in bepaald is waar de verschillende soort koolzaad en dergelijke in deze gemeente bouwd mogen worden Deze regeling is vastgesteld in over# stemming met de door de gezamenlijke tui bouwvereenigingen ingediende schctskss ten, welke kaarten voor een ieder op de meente-secretarie ter inzage zijn gelegd. Bouwvergunnl* Door Burgemeester en Wethouders is gunning verleend aan de gemeente Alkffl® voor den bouw van een groote boerderij! de Schagerwaard. Deze boerderij wordt f bouwd op dezelfde plaats, waar de in Aug> tus van dit jaar verbrande boerderij van Stad Alkmaar stond.

Schager Courant | 1938 | | pagina 10