I» E ■►UITENLANDSCH 1 VERZICHT fa. G. de WAARD Vlei AMILIE-LEVEN ABDIJSIROOP V Thans versterkt door Codeihe "Dolfee?Z^",Mijnhardlje ie Alkmaar. A'kaiaarsche Kaasmarkt Het Maatcorset „KALASIRIS" p: UIT HET keil II DE STERVENDE VOLKENBOND. HET FRANSCHE STELSEL VAN BONDGE NOOTSCHAPPEN IS PRACTISCH UIT EENGEVALLEN. - DE AANNEMING VAN HET BRITSCH-ITALIAANSCH ACCOORD. De groote Europeesche politiek heeft den laatsten tijd ontegenzeggelijk belangrijke veranderingen ondergaan en het zou on voorzichtig zijn voorspellingen te doen om trent datgene, wat de toekomst zal bren gen. Er hebben verschuivingen plaats ge had en er is nauwelijks twijfel aan of spoedig zullen andere volgen, al is dan ook niet aan te geven, welke dit precies zullen zijn. Om te beginnen hebben de afgeloopen maanden zich gekenmerkt door een toe nemend prestige van de beide autoritair geregeerde rijken in Europa, Duitschland en Italië. In hoeverre de binnènlandsche toestand daar naar evenredigheid sterker is geworden, is een andere kwestie, maar tegenover het buitenland heeft vooral de positie van Duitschland aan kracht ge wonnen. Dit komt o.a. tot uitdrukking in het steeds dalend prestige van den Volken bond. Het was vooral Hitier, die aan dit lichaam den oorlog had verklaard en toen deze bond zich later tegen Italië durfde te richten, nam Mussolini al te graag plaats in het Duitsche schuitje. De Volkenbond, die overigens van huis uit was geïnspireerd op de democratische gedachte, was maar al te geschikt om tot wrijfpaal der autoritairen te worden gemaakt en het feit, dat het Vredesinstituut van Genève meer en meer door de groote mogendheden is verlaten, is stellig een concessie aan de abso lutistische gedachte. Weliswaar heeft de daling van het prestige van den Volkenbond zeer geleidelijk plaats gehad, het aanzien der auto ritairen heeft zich echter evenzeer geleidelijk in stijgende lijn ontwik keld. Opvallend is ook de wending, welke de Fransche politiek ten aanzien van Centraal Europa heeft genomen. Het stelsel van bondgenootschappen, dat daar éénmaal be stond en dat geheel was gericht tegen Duitschland, is practisch gesproken uitéén- gevallen. Het feit, dat Daladicr deze bond- genooten in zijn jongste groote redevoering nauwelijks meer aanstipte, onderstreept de ze verandering. Men kan inderdaad zeggen, dat de Fransche politiek in Centraal - Europa schipbreuk heeft geleden. De annexatie van Oostenrijk, de verdee ling van Tsjecho Slowakije waren te harde klappen. Er werd een onherstelbare barst in ge slagen en de wijze waarop Italië en Duitschland thans samen hebben beslist in zake de Hongaarsche aanspraken op een deel van Tsjechoslowakije stelt duidelijk in het licht, wie op het oogenblik in dit deel van Europa de lakens uitdeelen. Nu mag deze verdeeling van Tsjechoslo wakije eenige verwondering wekken. Het is overbekend, dat de meeningen van Hit- Ier en Mussolini ten aanzien van de wijze, waarop deze moest geschieden verschilden. Mussolini wenschte een Poolsch-Hongaar- sche grens, Hitier wenschte deze niet. Blijk baar heeft voor de zooveelste maal Hitiers haan koning gekraaid. Wat, zoo mag men zich afvragen, heeft Musso.lini er toe kunnen brengen, zijn op vatting prijs te geven? Uit den aard der zaak kan men daarnaar slechts raden en bij dit raden kan men zich bedienen van de resultaten, die om trent de te Rome gehouden besorekingen tusschen von Ribbentrop en Mussolini zijn gepubliceerd. Men krijgt den indruk, dat om te, begin nen de as Rome-Berlijn weer een'zekere reden van bestaan heeft gekregen en wel Een oud middel, in nieuwe samenstelling De slijmoplossende w.erklng der oude krulden en hoestbedwingende ,.codeïne".maken tezamen AKKER's Abdijsiroop tot ..'s-Werelds béste Hoestsiroop". De beproefde Abdijsi roop zal ook Uw borstbenauwdheden kunnen verlichten, ook voor U de vastzittende en prikkelende slijm losmaken. Uw afmattende hoest' buien, evengoed als 't kriebelhoestje in den nacht stoppen. Volg de raad: ..Neem bij 't minste kuchje AKKER's Abdijsiroop die U snel zal helpen. AKKER 'S v&istMde. Eenig der t geneeskr. kruiden tegen hoest, griep,bronchitis, asthma Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40. f 4.20. Alom verkrijgbaar door de in West-Europa ingezette herbewa pening. Hierdoor bestaat een niet ondenk beeldige kans, dat het door Italië en Duitsch land verkregen overwicht verloren gaat en het is stellig een gemeenschappelijk belang voor beide landen om te trachten deze mo gelijkheid uit te schakelen. "Op deze basis zullen de asgenooten elkaar wel weer hebben kunnen vinden. Echter diende Hitier Mussolini iets te bicden, dat kon staan tegenover een toegeven aan de Duitsche wenschcn ten aanzien van Tsjecho Slowakije. Wij zeiden reeds in een vorig overzicht dat men de oplossing hier waarschijnlijk moet zoeken in een tegemoetkomen van Duitschland aan de Italiaansche verlangens betreffende Spanje. Het is althans opval lend, dat men uit Rome weer de klank ver nam, die we zoo lang niet hadden gehoord, namelijk dat de eenig denkbare oplossing van het Spaansche geschil was gelegen in een overwinning van Franco. Dit is altijd een bijzonder stokpaardje van Mussolini geweest en dat dit juist in het bovenaan- gegeven verband weer te voorschijn wordt gehaald, kan geen toeval zijn. Dat de autoritaire landen de Spaansche kwestie niet hebben geliouideerd wordt ook bewezen, door 't zeegevecht aan de Britsche kust. De bewapende trawler kwam, van modern geschut voorzien, uit Duitschland terug om zijn plaats in de zeemacht van Franco in te nemen. Nu nog de erkenning als oorlogvoerende en met de materieele hulp der dictators, wordt links-Spanje de hals afgesneden! Duitschland zal deze toezegging overigens wel met volledige instemming hebben ge geven want, ook al krijgt men den indruk, dat het land zich tegenwoordig meer op het Oosten en het Zuid-Oosten van Europa oriënteert, een fascistisch Spanje zou in het Middcllandsche zeegebied de positie, zoowel van Frankrijk als van Engeland verzwak ken. Voor Frankrijk zou het bovendien een gevaarlijke bedreiging uit het Zuiden be- teekenen en dit' alles zou Berlijn slechts aangenaam bzijn. Verwonderlijk bij een en ander is het, dat Chamberlain juist nu 't Engelsch-Ita- liaansch verdrag meent te moeten ratifi- ceeren. Immers, dit geschiedt juist op het oogenblik, waarop Mussolini de noodzake lijke overwinning van Franco komt beves tigen, een oplossing, die Londen niet an ders dan onwelgevallig kan zijn. We staan daarmee eenigszins voor een raadsel, dat trouwens, blijkens de stemmen, die in het Kngelsche parlement opgingen, ook daar niet ten volle wordt begrepen. In zijn rede, die niet getuigde van groote bewondering voor de politiek der tegenwoordige Engel sche regeering, zei Eden en hij karakte riseerde don toestand daardoor o.i. vrij juist dat de regeering zeer verstrekken de concessies had gedaan in het oprecht verlangen daardoor de algemeene atmos feer te verbeteren. Tot dusverre, zeide hij, schiinen er echter bij zekere andere staten slechts weinig teekenen aanwezig te zijn, die daar wijzen op eenzelfden geest. Intusschen blijkt, dat Chamberlain op den door hem ingeslagen weg wil door gaan. liet Britsch-Italiaansch aecoord is', zoowel door Lager- als door I-Ioogerhuis goedgekeurd en de Engelsche regeering heeft daardoor een nieuw bewijs gegeven van goeden wil. We zullen moeten afwach ten of dit door de centrale mogendheden als zoodanig zal worden gewaardeerd, dan wel of dit als een niefiw bewijs van zwakte zal worden opgevat, in dier voege dat aanstonds nieuwe eischen ter tafel zullen worden gebracht. Aangezien deze overigens wel in de eerste plaats van Duitschland te verwachten zullen zijn, is het mogelijk, dat de hoogere Engelsche po litiek beoogt door middel van dit verdrag de verhouding tusschen de beide autoritai ren wat te doen verminderen. We zullen moeten afwachten, welke prijs Engeland bereid is daarvoor te betalen. bij Hoofdpijn, Kiespijn, GevaUe Koude, Griep, Spit, enz De pijn- en kouverdrijver bij uitnemendheid. .1 „Miinhardtje" 5 ct. 12 stuks 50 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Zitting van' Vrijdag 4 November.) Bergen IK ZAL REKENING HOUDEN MET DEN BURGEMEESTER. Allereerst wordt behandeld do zaak tegen C. H., vischhandelaar te Bergen, die ervan wordt beschuldigd een standplaats te Ber gen te hebben ingenomen, zonder daartoe vergunning te hebben van B. en W. Verdachte had de vorige week gezegd, dat hij vergunning had van den burgemeester, al was hem die dan ook mondeling ver leend. De ambtenaar van 't O. M., Mr. de Bruyes Tack zegt, dat de burgemeester hem heele- maal geen vergunning verleende. Verd.: Hij heeft het m'n vrouw gezegd. Ambt. O.M.: Ik heb den burgemeester eerst mondeling gevraagd en schriftelijk heeft deze het nog eens bevestigd dat u nooit vergunning door hem werd verleend. Verd.: Dat heeft de burgemeester me nog al eens geflikt; ik zal rekening houden met den burgemeester. Ik stond er al zeker veer tien dagen! Kant.: Nou, nou, een beetje anders kunt u wel spreken. De ambt. van het O.M., vordering nemend, eischt f 6 boete, subs. 4 dagen hechtenis. Verd.: Ik kom hier voor m'n recht. De kantonrechter, Mr. Boerrigter veroor deelt dan verd. tot f 2.50 boete subs. 2 dagen hechtenis. Z ij p e. DR.ONKEN ACHTER HET STUUR. Dan moet terecht staan M. C. R., chauf feur van beroep, wonende te Zijpe. Deze wordt ervan beschuldigd op 11 Sept. op een verbindingsweg tusschen de Dorpsstraat en den Westfricschen Zeedijk te St. Maarten een auto te hebben bestuurd, terwijl hij on der den invloed van sterken drank ver keerde. Verd. erkent het feit. De eerste get. is G. C. V., wonende te St. Maarten, die verd. heeft gered uit een sloot-: je langs don dijk. Verd. was in bewusteloo- zen toestand. Kant.: Heb je den chauffeur zien rijden? Get.: Niet direct zien rijden; wel achter een dijkje. De bocht is daar moeilijk te ne men. Kant.: U bent er op uitgestuurd, om te kijken, waar verd. bleef? Get.: M'n baas zei: er is werk voor R., ga er eens op uit om te kijken, waar hij blijft. Toen heb ik R. gevonden in een sloot. Hij bloedde erg. Ambt. O.M.: Hij rook toch naar sterken drank ook. Get.: Dat kan; als iemand te ker mis gaat, drinkt hij allicht wat. Kant.: Nee, U heeft vroeger gezegd, dat hij naar sterken drank rook. U draait er om heen en is bang dat verd. zijn rijbewijs ontnomen wordt. Get.: Nee, ik heb d'er geen belang bij. De tweede get: is N. de V., koopman, wo nende te Warnienhuizen. Deze zegt, dat verd. voordat hij wegreed bij mij, om vuur kwam vragen. Ambt. O. M.: Toen dacht u al dadelijk: dat loopt nooit goed af, nietwaar? Kant.: Hij kon ook de sigaar niet aan- I krijgen, nietwaar? Get.: Nee, hij gebruikte vier of vijf luci fers. Ambt. O.M.: Hij kon er dus den brand niet in krijgen ;althans niet van buiten. Requisitoir nemend, acht mr. de Bruys Tack het tenlaste gelegde wettig en over tuigend bewezen en wijst er op, dat get. V. de zaak te mooi wil maken voor verdachte. Deze was kermis gaan vieren en heeft een behoorlijken binnenbrand gebluscht. Het is hier betrekkelijk nog goed afgeloopen, maar dat neemt niet' weg. riat het gevaarlijk is, verd. in het bezit te laten van het rijbewijs. De Ambtenaar eischt dan f 40 boete, subs. 30 dagen hechtenis.cn intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 8 maanden. Mocht de kantonrechter daartoe geen ter men kunnen vinden, dan zou de ambtenaar verd. willen verbieden café's te bezoeken. Mr. Boerrigter zal vandaag over een week schriftelijk vonnis wijzen. St. Paneras. WERP NIET DEN EERSTEN STEEN! De volgende verd. is C. G., van beroep tuinder, wonende te St. Pancras, die terecht moet staat, omdat hij op 1 Aug. 's nachts om 2 uur te Heiloo een steen had gegooid, terwijl er zioh in verbajid met het afloo- pen van de kermis, nog veel publiék be vond. Verd. merkt op; dat iemand een steen naar hem schopte, dien heeft hij opgeraakt, maar er was geen gevaar bij, toen hij den steen weggooide. De kantonrechter wil de zaak een week aanhouden om den verbalisant als getuige te hooren. Met f 24.50 was de hoogste markt een halve gulden lager dan Vrijdag jj. Toch was de gang van de markt beter. In doorsnee werd een halve tot een heele gulden meer gemaakt dan een week geleden en kan de gang worden gesteld op f22.— 123.—. De steeds geringer wordende aanvoer zal op dezen gang van zaken wel niet zonder invloed zijn geweest, Het is in teressant de aanvoeren van dit jaar en die van 1937 eens naast elkaar te zetten. De cijfers geven aan de aan voeren in 1000 Kg. 4 Nov. 1938: 63; 5 Nov. 1937: 92. 28 Oct. 1938: 68; 29 Oct. 1937: 90. 21 Oct. 1938: 74; 22 Oct. 1937: 105. 14 Oct. 1938: 91; 15 Oct. 1937: 107. 7 Oct. 1938: 100: 8 Oct. 1937: 116. Hoewel het mogelijk Is, dat een en ander mede is terug te voeren op een wegblijven van markters, gelooven we, dat dit toch in mindere mate het qe- val is. De hoofdoorzaak is te zoeken in een algemeen lagere productie, mede als gevolg van het moncL- en klauwzeer. Bijzondere perspectieven deden zioh niet voor. De betere gang is toe te schrijven aan een zekere schaarschte, die zich mede in Friesland openbaart, waar zeer weinig 40 plus wordt aan geboden. A. s. Woensdag 9 November van 10.38 tot 3.30 stelt onze Firma U in de gelegenheid CORSETIÈRE te raadplegen. geeft U de onmisbare steun en tevens een slanker figuur. SCHAGEN. Leverantie Ziekenfonds A.A.Z.AJc. Uit onze Omgeving WIERINGERWAARD HET WITTE KRUIS VERGADERT. Donderdagavond vergaderde de afd. Wie- ringerwaard van het Witte Kruis onder leiding van den heer C. Haringhuizen, in 't lokaal van den heer Breed. Aanwezig 13 personen, w.o. 1 dame. Na opening en voorlezing notulen, deel de voorzitter mede, dat er een patiënt naar Heideheuvel is vertrokken, evenwel buiten bezwaar van de kas. Ingekomen is een schrijven van het Ge meentebestuur dat ten behoeve van een op te richten zwembad, een stuk grond achter het sportterrein gratis beschikbaar wordt, gesteld en dat er een subsidie zal worden verleend voor het zwommen van school kinderen. Verkiezing bestuursleden. Aftreden moeten de heeren Jb. Kaan Kz., J. Koo- men en D. Sleutel. Laatstgenoemde is als secretaris wel herkiesbaar, doch wenscht in verband met zijn leeftijd niet meer in aanmerking te komen. Voorzitter zeide dat. de heer Sleutel deze functie gedurende 27 jaar op prijzenswaardige wijze heeft waar genomen, hij was hart en ziel „Witte- Kruis-man". We zullen zijn besluit moe ten eerbiedigen. Voorzitter dankte den heer Sleutel voor alles wat. hij voor 't Wit te Kruis heeft gedaan. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen de heeren Daan Kaan, J. P. Groot en S. Sieswerda. Als commissieleden tot het nazien der rekening 1938 werden gekozen de heeren P. J. Visscher, F. Zwaag en C. Rezelman Jz. Als afgevaardigde naar de Alg. Vergade ring welke a.s. Dinsdag te Amsterdam zal worden gehouden, werd Dr. D. de Vries ge kozen en als plaatsvervanger burgemeester Kaan. Na voorlezing van den beschrijvings brief verkreeg afgevaardigde vrij mandaat. De zwemba({plannen. In verband met het ingekomen schrijven van het Gemeentebestuur deelde Voorzitter mede, dat het de bedoeling is het werk in werk verschaffing Uit te doen '^vóëferi, waarmede vele werkloozen gebaat zullen zijn. De algeheele kosten worden geraamd op tienduizend gulden. Een commissie, bestaande uit de heeren C. Haringhuizen, Dr. D. de Vries, burge meester Kaan en Jb. Kaan Kz. hebben een onderzoek ingesteld en hebben ook een bezoek gebracht aan Winkel en Oude Nie- Machinist springt van tr( Incident op Deenschen snel Op de brug over de Kleine Bok marken) is Donderdagavond een ona naam incident voorgevallen, toen de trein van Kopenhagen via Aarhus Struer plotseling stilhield en de nass UbbC zagen, hoe de machinist den trein v over het hekwerk van de brug klau en in de Kleine Belt sprong. De trein 1 fen slotte door een reservemachinist brug afgereden naar Frederica. Del 1 moordenaar, wiens lijk nog niet gevet is, is een beambte die reeds verschel jaren bij de Deensche staatsspoorweel dienst is. )fl0U~ dorp. Door opzichter Groot is toen een mooie en overzichtelijke teekening H.R-C.'S 2 maakt, welke aan de vergadering idelijk ee voorgeleerd. Er zijn drie diepten, niet alleen schoolkinderen, doch ook kinderen en ouderen er gebruik van ku^ t hoofde maken. De bedoeling is een zandstran telling" v< maken. Dezelfde commissie zal een bèi aar komt brengen aan de Commissie van de Oiy M op 1 Werkverschaffing te Haarlem, toni andighede overheidsbijdrage te verkrijgen in dèj ten. Bovendien zal aan de provincie bijdrage worden gevraagd. De overblijvende kosten zullen door i le.looze leoning bijeengebracht moeten den. De exploitatie zal worden uitgevo# door een door het Witte Kruis op ri ten vereeniging. Voorzitter bracht dan kaan den Groot voor zijn pracht teekening te ook voor het vervolg op zijn i king te mogen rekenen. Bij de rondvraag zeide de heer Siesw van het Groene Kruis een verzoek tel ben ontvangen om oud papier. Voorzitter zeide dat in beginsel i sloten is, om oud papier te verzamelëS ken zijn disponibel. Het zal goed zijg] wege de afdeeling propaganda te Hierna sluiting. SCHAGERBRUG. W nu d Uitvoering Funny Bo„ Morgen geven de „Funny Boys" een ^eden, voering in de zaal van den heer S. Kui m spel alhier. De hand treedt met een geheel ui; intusscht pT-ogramma voor het voetlicht, terwijl tracht gunstig hekend staande duo Wi-Jo vtw Brmede olijven de roo mak Ie kla genvaller b te hou De leide noodige afwisseling zal zorgen. Voor bijzonderheden zie men de dit nummer. ANNA PAUUl ,ed( Propaganda-avond Staatspensit tl De afd. van den Bond v. Staatspensim weet ring houdt Zondag een propaganda-i in de zaal van den heer W. Kossen, geen de propagandaclub van St. Maarten m rust levensspel „Vreugdevuur" zal opvoeren, Voor bijzonderheden zie men adv. HARENK Al WAARLAND UITSLAG DAMWEDSTRIJD 3e R<* G. KramerD. v. d. Gulik Jr. A. KomenR. Dekker Hzn. J. LantmanNic Volkers Pzn J. Bruin Czn.A. Bakker Dzn. J. KooijG. Borst W. ZwagermanA. Ruiter Nic. BruinG. Jonker J. Bakker Pzn.P. Beemsterboer Jz.0- C. Bakker Jz.-S. Groen Sz. remise 1- West-Fr [erwinnin er na it is. daara 3d ;zeei SCHOORL LOOP DER BEVOLKING OCTOBER 1938 Ingekomen: Klaas Kuiper, zonder ber., van Warnienhuizen naar C 227; Ant. M. de Lange, student, D 60a van Zeist; Willem Fr. Adr. Warner en echtg., C. 260 van Amsterdam zonder ber.; Cornelia Afr. Boots db., C 265 van Alkmaar; Joh. M. Warner, zonder beroep, C. 260 van Nieuwcr-Amstel; Juriaan Corn. Boot. monteur, C. 210 van Twisk; Catharina Appelman, db.. B 32 van Zijpe; Maartje Buse, db., A 28, van Anna Paulownn; Evcrt Oom, bakkersknecht, C 43 van Harenkarspel; Francina Poortvliet, zonder beroep, B 5 van Heemstede; Willem Engels. huisknecht. A 178 van Zwolle. Vertrokken: Rienk Hendrik Bolder, kunst schilder. B 108 naar Den Haag; Pieter Vo-' gel. landarbeider. C 177 naar Bergen; Jan Hendrik Albr. Tache. monteur, C 260 naar Bennebrock: Manus de Groot, chocoladebew- E 22 naar Hee'rhugowaard: Maria Sikkink, db., A 131 naar Warnienhuizen: Jhr. A. van Foreest. C 241 naar Den Helder: Herm. Job. Peeck A 190 naar Amsterdam: C. .T. Homan. arbeider. E 42 naar Amsterdam; Ces. Chr. R. Lefhor. zonder beroen. naar Ve'sen C 226; Knijper, Paulina Aaf.je, db.. C SS naar Amsterdam, van Heelsbergen. Adriana C. W„ zonder beroep. B. 3 naar Rotterdam; Breed. Geertje db., C 66 naar Ziipe. Petten: Riis. Johanna. db.. C 53 naar Zijne. Pelten: Dekker, Trijntje, zonder ber., E 28 naar Heiloo. Burgerlijke stand over de maand October 1938. Geboren: Pieter Cornelis. zoon van Corne- lis Dalenherg en Johanna Frieda ten Voor do; Maartje Anna, dochter van Huihert Hendrik Koel en Grietje Tailleman; Marijan- na. dochter van Jarob Jan Siekman en Ca tharina Elisaheth Stennebere; Frederikus Franciscus, zoon van Thoodorus Jacóbus Schot vanger en Maria Johanna Verkerk; Pieter Cornelis. zoon van F.vert Bakker en Cornelia Bek; Comolia Jaroba, dochter van Martinus Zut en Jaroba Maria Zwagerman; Elisaheth Barhara Maria, dochter van Ste- nhnnus Maria Dapner en Elisaheth Harbara Krimn; Marie dochter van Johannes van Wonderen en Johanna Cornelia Nolten. Ondertrouwd cn getrouwd: geene. Overleden: Maric Schermer, oud 31 jaren, .zonder beroep, wonende te Schoorl, echtge- noote van Cornelis Hoogvorst;- Pieter Nie man, oud 62 jaren zonder beroep, wonende Het is an Holla nare klu is de ru ng niet rakt za fier benii Wi op hebb< ift dit ieg zoc irrein ki il onder oetstoot; na niet te Schoorl, echtgenoot van Anna Vis; ter Hagen, oud 36 jaren, manufacturier, nende te Schoorl. BROEK OP LANGEND1JK BURGERLIJKE STAND, OCTOBER «4 Helder. Geboren: Grietje, dochter van Jacob 1 der en Grietje Schaap; Maria, dochter Cornelis Bak en Trijntje Vroegop. Overleden: Jan Wagenaar, oud echtgenoot van Immetje Balder. Gehuwd: Jacob Wagenaar (25 jaar) Trijntje Koedijk (21 jaar); Pieter de G (24 jaar) en Renipje Smit (19 jaar) LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: van Noordscharwoude ïi Dijk No. 61Sb., Suitbcrtus Zwanik Gies vrouw en 3 kinderen ,van beroep uitvoci Ned. Heide Mij.; van- Zaandam naar Do.' straat 347, Greta Vethaak. dienstbode; Sint Pancras naar Prins Hendrikkade Meindert Beekhuis, opzichter Ned. H Mij.; van Leiden naar Dorpsstraat Maartje van der Haar, verpleegster; Alkmaar naar Dorpsstraat 257, ITerke MAl Toen gent. d eld en reep E >•>>.•1114(11 11(1111 4' \J 1 I 1 I I 1 i I I -.>,,, lil l KV - Vries, bakkerskn.; van Heerhugowaard Dorpsstraat 445, Royer Visser, van befl landarbeider, met vrouw en 2 kinderen. 4( ,1(4 1 I I 1114-1 UUIIR 4511 .V 1W11414.1 U1K 4 Vertrokken: naar Amsterdam Linna' r p narkwee 65. Wessel Verdonk; naar menhuizen Krabhendam Kerkpad 7, Ti Koedijk; (gehuwd met J. Wagenaar); Wieringermeer, Middenmcer Brugstraat Jan Kok; naar Zuidscharwoude A 7a, rlert Karnn met vrouw en 2 kinderen; nf- Huizen N.H., Craailooschcweg 116, Agata Boenders. y gaf 'ngerd verd 'ersche twee lu ders. ZIJPE. Burgerlijke stand van 28 Oct. enm.3 Nov. 1938. Geboren: Afra Theodora, d. Jeroen Zwarts en Afra Maria Ooijevaar. Ondertrouwd: Willem van Slootepi 36 arts en Ella Niesscn, 30 jaar, arts, beidt te Zijpe. Pieter Zeeman, 28 jaar, smid, en Cornf<: Hendrika Visser, 23 jaar, zonder beroep,^ den te Zijne. Getrouwd: Petrus Anna Komen, 16 l'4 landarbeider en Alida Catharina de Wit jaar, z. b., beiden te Zijpe. Overleden: Nicolaas Kooij man. 56 Jn3r- echtgcijoot van Catharina Rietveld. lutler t >pl»gg mijn ri doodsla Er bi trapten door; n gaten midden Capale Johannf bidder met de v-as o] wonde: de vei durfal hem 1 kalme wurm achen heen. hjj ee

Schager Courant | 1938 | | pagina 14