wal propaganda voir Staatspensioen IV Klink wint te Parijs Het Belgische schip van Staat is moeilijk te sturen „Ontaard" kunstenaar bekroond SCHAGEN OOK IN POLITIEKE ORGANISATIES. DE OELUIDSAUTO HAD SUCCESI EEN FEDERATIEVERGADERING NIET PLEZIERIG? WAAROM DE AFD. LANGEREIS WEGBLEEF. [Gistermiddag te 2 uur had in De Posthoorn hier een algemeene vergadering plaats van Federatie Hollands Noorden van den »nd voor Staatspensionneering. Vertegenwoordigd zijn de afdeelingen Sint 'aarten, St. Maartensbrug, Schagen, Heer- iigowaarcl, Schagerbrug, Julianadorp, Bur- prhrug-, Kolhorn, Wieringcrwaard, Winkel, iicuwe Niedorp, Dirkshorn, Anna Paulowna n Breezand. pe voorzitter, de heer C. de Vries, Haren- iarspel, zegt in zijn welkomstwoord, dat het «stuur eens nader zal informeeren waarom ![!(1 afd. Oudesluis, Barsingerhorn, Langereis e Verlaat absent zijn. Spr. zou er bijna aan tnjfclcn, of in de wereld van dezen tijd, larin hé recht vertrapt wordt, nog recht !il1 fan worden verkregen voor de ouden van da- doch wekt op het ideaal van den Bond ct blijven nastreven. De notulen worden onder dankzegging aan secretaris, den heer Woudenberg, goed- !t voldoening neemt de vergadering er Jnkennis, dat. de jongste afdeeling Juliana- |Jrpi thans 75 leden telt. De proef met den geluidswagen. let bespreken van de zomerpropaganda roorzitter mede, dat de proef met den Isauto door het fedcratiegebied, goed igd wordt geacht en deze wijze van iganda ook finantieel mogelijk is. Oor- inkclijk zou één der bestuursieden met wagen meegaan om voor de microfoon >n rede te houden, doch men achtte het eiliger, in verband met het verkrijgen van «stemming van de burgemeesters der ge- leenten, welke door clcn geluidsauto bezocht orden, de speech op een gramofoonplaat it te leggen. „Dan vergis Je je nooit", gt voorzitter, op wens verzoek de verschil- odc eelingen nu hun indrukken over proef weergeven. In St. Maarten werden verwachtingen overtroffen. Burgerbrug indt dat 't een beetje te vlug gaat; Burger- jthrug werd niet bereikt. De menschen op 11 geluidsauto hadden biet eens tijd om ch met de plaatselijke bestuursleden be houden en deelden de brocures uit, wat afdeelingsbestuurderen best zelf hadden linnen doen! De,heer Appel zegt, dat de auto wel in li-vlotbrug is geweest, doch het te duur om op elke plaats een heelen avond De heer Woudenberg merkt op, dat de vroeg invallende duisternis er wci- llijrl was om langer te blijven, [enrhugowaard boekte door de komst den geluidswagen zes nieuwe leden. [Voorzitter deelt mede. deze wijze van rc- 1e voor Staatspensioen in het voorjaar zullen voortzetten in die afdeelingen, ir zij nog niet heeft plaats gehad. De onbekende. Op een vraag van Winkel, wie de rede p de gramofoonplaat heeft, uitgesproken, ntwoordt voorz. uit niet te weten „en dat enschten we ook niet weten, om niemand krenken." Mej. Krul: (Schagerbrug): je kunt wel en. dat er geen vrouw in 't bestuur zit... Wel heeft het federatiebestuur volgens ooiv... de toespraak samengesteld. K' De toelagen voor secretaris en penning- jj mester, welke het bestuur kwalijk een j toelage" durft te noemen, worden elk op j[ oorstel van Schagen van f 10.tot f 15.- erhoogd. De afgevaardigde ter Bondsvergadering, e voorzitter, doet hiervan verslag en deelt aansluiting hierop mede, zitting te h'eb- g, cn genomen in de „beroemde commissie", de commissie, die de contributie-kwestie, lader zal onderzoeken. Zooals bekend ordt tegen de hooge afdracht aan het oofdbestuur door de afdeelingen herbaal- In' eDjk gefulmineerd, mede in verband met c afname van het bondsorgaan, red.) Spr. vertrouwt, dat de commissie op de oe lolpende bondsvergadering met een uitgc- :n Ircid rapport en voorstellen zal kunnen Q5 'omen en doet een krachtig beroep op aller l] ncdewerking. De heer Woudenberg vindt het een on gust standpunt van het Hoofdbestuur, dat et de circulaires, behelzende de verboden l adiorede van ds. v. Crcvelen, zoo prijzig eeft gemaakt. Bij de discussie hierover blijkt, dat aan hingen op prijsverlaging geen zin meel eeft; 't is niet meer actueel 9 Dec. toudt ds. v. Crcvelen wéér een radiorede Een jubileum. De hoeren C. de Vries. P. Appel en H. Woudenberg, periodiek aftredend, worden allen bij enkele candidaatstelling herkozen cn aanvaarden hun benoeming. Voorzitter dpelt mede, vandaag juist 10 jaar zijn func- |«e te vervullen. (Applaus.) Overal propaganda! Voorzitter,houdt voorts een krachtig plei dooi voor de propaganda door Staatspensi oen in andere organisaties, zooals tuinbouw, middenstands-, en politieke vereenigingen. Dit soort propaganda moet voornamelijk door de leden gevoerd worden. De daarvoor nenoodigde circulaires gaan eerstdaags zee. Schagerbrug beveelt propaganda, behalve in de S.D.A.P., ook in de V.D. en andere po- htieko organisaties aan. Winterprop ag anda, Het federatiebestuur heeft besloten, dezen ^ter Petten en Callantsoog te bewerken. Met op één na algemeene stemmen (Dirks- «om wil eerst zijn afdeeling nog raadplegen) besluit men, op 9 December aanstaande, ter gelegenheid van den herdenkings dag der uitreiking van het eerste pensioen aan zeventigjarigen, in Schagen een hij- eenkomst in federatief verband tc houden. Winkel vindt de vervoerkosten een bezwaar, maar stemt toch vóór! Na nog eenige besprekingen over de in richting der bondsavonden, is men reeds om 4 uur aan de rondvraag toe. Deze levert hoofdzakelijk huishoudelijke vragen op. Wij vernemen, dat Heerhugowaard in Februari zijn zilveren jubileum hoopt te vieren, en Nieuwe Niedorp weldra zijn eerste lustrum herdenkt. Nieuwe Niedorp wijst er op, dat de heer Olie, van de afd. Langereis, vol gens een verslag in de Schager Cou rant op een plaatselijke bijeenkomst gezegd heeft, niet op de federatie vergadering te zullen komen. Wat is de oorzaak van het wegblijven van bet bestuur van Langereis? Voorzitter wil er niet veel van zeggen. De reden weet hij niet, maar volgons het ver slag had de heer Olie geadviseerd, geen jaarboekjes te koopen. Dit advies is een afdeelingsvoor- zitter onwaardig, aldus spr., Voorts had de heer Olie geadviseerd de fe deratievergadering niet te bezoeken, omdat die niet plezierig was! We komen niet bij elkaar voor het ple zierige meent spr., maar voor 't behartigen der bondsbelangen. Als er een verschil van meening is, dan is het niet de manier om weg te blijven, maar als mannen met elkaar te praten! Meer wil ik er niet van zeggen. Onder dankzegging voor de aangename besprekingen en een hartelijk dankwoord aan de pers, volgt sluiting. OUDESLUIS. DOSKO 2—B.K.C. 3, 1—2 In deze voor haar afdeeling nogal beTang- ïjkc wedstrijd, in verhand niet de boven ste plaats, is het BKC gelukt, twee kostbare punten in de wacht te slepen. In een buiten gewoon spannenden wedstrijd waarin beide mi-tijen goed tegen elkander opwogen, wist 3.K.C. het eerste de leiding te nemen, nadat Dosko eerst eenige goede aanvallen had op gezet, waarbij o.a. de midvoor een voorzet van rechts net langs kopte. Dosko wist ech ter vrij spoedig gelijk te maken. Doch toén het rust was had B.K.C. de leiding mét 21. Na de rust trokken beide partijen wederom enthousiast ten stijde, en wel ging het. er nogal eens forsch toe, doch de strijd bleef over het geheel genomen eerlijk en de ver standhouding goed, B.K.C. wist een zwaarbevochten overwin ning te behalen, hoewel gelijk spel beter de verhouding had weergegeven. Uoet8*at gierde klasse b k.n.v.b. De verrassing van den dag is de neder laag van K.V.V. tegen C.S.V. (31). Een goe de dag derhalve voor E.V.C. en I.V.V., die beide wonnen en wel resp. van Uitgeest (83) en Andijk (72) Bergen won ver diend van Monnikendam (31) en komt ook nog in de running. De stand luidt nu: K.V.V. 6 5 0 1 2813 10 E.V.C. 4 4 0 0 15—5 8 I.V.V. 5 4 0 1 27—12 8 Bergen 5 3 0 2 1513 6 Uitgeest 7 2 1 4 11—24 5 Sporters 4 112 49 3 C.S.V. 6 114 10—20 3 Andijk 5 1 0 4 10-20 2 Monnikend. 4 0 1 3 59 1 petten i—succes ii, 2—0. Eindelijk dan is het P. gelukt voor eigen publiek zijn eerste overwinning te bevech ten. Succes werd de dupe, zij het ook dat de Wieringers tot het einde toe kranig partij gaven. Hun voorhoede was echter te weinig doortastend om tegen P.'s verde diging succes te kunnen boeken. Wel deden .T. Lont' en Ot bij herhaling flink werk, doch zij ohdervonden te weinig steun vail hun medespelers.- Reeds in de eerste minuut slaagde P.'i linksbuiten er in, een snelle doorbraak met een schot tè besluiten, dat S.'s doel- verdediger te machtig bleek. Nadien speelde de strijd zich hoofdzakelijk op 't middenveld af, waar de P.-spil een pracht- partij vertolkte. Beiderzijds deden zich wel eenige kansei) voor, doch voor de rust werd niet meer gescoord. Na de hervatting had P. Glas moeten worden vervangen door Kosscn, die er zoo waar in slaagde na een kwartier spelen met een prima schot P. veilig te stellen. Immers de krachtverhouding was zooda nig. dat S. niet sterk genoeg geacht moest worden dezen achterstand in te loopen. De S.-rechtsbinnen moest nog vervangen wor den, maar ook Blaauboer vermocht het spelbeeld niet te doen veranderen. Met ongewijzigden stand kwam het einde van dezen door Koelinck goed geleiden wed strijd. dirkshorn i—bergen ii, 7—2. Het begin was zenuwachtig en hoewel vooral Bergen heel snel startte, was het spel over het geheel rommelig, er word nogal eens gemist op hachelijke momen ten. Maar Dirkshorn hervond z'n uitste- kenden vorm en het was van Teulingcn die met een kopbal hard over de uitgesto ken handen van den keeper heen Dirks horn de leiding gaf. 10. Het B.-doel onder gaat daarna een bekogeling en het Schuit, die tusschen een hccnenwoud door no. twee weet in te zetten. Heel Bergen lept zich op verdedisren toe, maar goals kunnen toch niet uitblijven. Van Teulin gcn maakte er 30 van en even later gaf hii weer een staaltje van z'n kunnen door alléén door alles heen te loopen en den Bergcn-keeper nogmaals het nakijken te geven. Met dezen 40 stand werd het spel wat slapper en de Bergen midvoor slaagde er toen in een tegen punt te scoren. Met de zen stand 1) ging do rust in. Schuit maakte al dadelijk na de rust heel over wogen no. 5, terwijl in het midden dor tweede helft van Teulingen er nog weer aan te pas kwam door een penalty voor hands onberispelijk in te zetten, 6^-1. De laatste goal kwam ook nog van zijn voet. Bergen scoorde nog eenmaal, zooclat het einde met 7—2 kwam. Het tweede eliftal snoeide 's morgens vriendschappelijk tegen Barsingerhorn en won met 6—4. A ABTSWOUD TWISK II—AARTSWOUD I 3-0 Na een rustkuur van eenige weken, sneel de gisteren Aartswoud wreer een voetbal wedstrijd. Onze jongens togen naar Twisk, maar wisten geen revanche te nemen van de op eigen veld met 2—1 geleden neder laag cn verloren thans met 30. Voor de rust gaat de strijd eeliik op met Aartswoud het meest in de aanval, doch er komen geen doelpunten. Wel weet de A vorhiede een paar goede kansen om zeep te brengen. Rust gaat met 0—0 in. Na do rust is Twisk in den aanval en wordt hij een doelschermutseling de A-kee per dermate geblesseerd, dat hij het veld moet verlaten. Een der spelers verdedigt nu liet doel maar Aartswoud speelt een ver loren wedstrijd, als Twisk vlak daarop tweemaal scoort. Het einde komt met 3—0 WieJbiennen De Wieringer renner heeft op de' Parij- sche winterbaan een geweldig debuut ge maakt. Hij kwam in de achtervolging uit tegen den Franschen specialist Gerard, twee de van het nationale achtervolgingscrite rium. Het is een uiterst spannende race ge worden. Gerard ging snel van start, maar al gauw had Klink den achterstand ingehaald om zelfs een kleinen voorsprong te nemen. Toen de Franschman na twee van de vier te rijden kilometers een spurt inzette, vrees den wij reeds het ergste. Maar de Wieringer hield zich taai. Weer zette hij zijn achter stand in een voorsprong om, om te zegevie ren met. 10 meter verschil in 'n schitterenden tijd van 5 min. 5,8 sec. Prachtig gedaan, Klink. Uit onze Omgeving De zware taak van minister Spaak: vrede houden met zijn partij, maar ook met de andere ministers. Het 57ste congres van de Belgische werkliedenpartij, dat drie dagen zal duren, en o.a. wordt bijgewoond door den voorzitter en secretaris der Ne* derlandsche S.D.A-P. de heeren Vor- rink en Woudenberg, is Zaterdag aangevangen. Minister-president Spaak is aangevallen naar aanlei ding van de plannen tot' het zenden van een handelsgedelegeerde naar Franco. Na het indienen van een resolutie hier over door de afgevaardigden, waarin het ver trouwen wordt uitgesproken, dat de socia listische ministers geen enkel besluit zullen nemen, zonder dat het congres uitspraak heeft gedaan, heeft Spaak gecapituleerd. Van den nood een deugd makende wees hij er op, dat zijn taak wel bijzonder zwaar was, daar hij eenerzijds de belangen zijner partij moest verdedigen, anderzijds met de regeringsmeerderheid goede vrienden moest blijven. Spaak had tevoren vergeefs getracht aan te toonen, dat Belgie groote handelsbe langen in rechtsch Spanje had, en daarom het zonden van een gedelegeerde gerecht vaardigd was. —JULIANADORP. Vereeniging van Huisvrouwen. De Ver. van Huisvrouwen, Afd. Juliana dorp, is Vrijdag jl. een reisje gaan maken naar Amsterdam, ter bezichtiging van het Rijksmuseum en de Persil-sehool. Bij .aan komst te 10 uur werd eerst koifie gedron ken bij Heek, en vervolgens het museum met zijn vele bezienswaardigheden onder deskundige voorlichting bezichtigd. Na de j lunch gebruikt te hebben, werd te ongeveer 2 uur de Persil-school bezocht. Na een har telijke ontvangst in het mooie nieuwe ge bouw met de geriefelijke zitplaatsen, werd ten aanschouwe van nog een 40-tal dames de groote voordeelen van het genoemde pro duct theoretisch en practisch toegelicht, nl de pauze werd de thee met gebak geserveerd en een filmvoorstelling gegeven, waarna al len om 6 uur hoogst voldaan het gebouw verlieten en de terugreis per autobus van Jan van Scheijen werd aanvaard. Aanbesteding van een boerderij. Zaterdagmorgen werd de onlangs afge brande. boerderij bewoond door den heer G. W. Jimmink Wz. aan de Verlengde Lange- vliet alhier voor den wederopbouw daarvan aanbesteed. Eigenaresse van deze boerderij is mevr. A. C. Ver. Loren van Thcmaat te Stellenbosch. De aanbesteding was per uit- noodiging. De uitslag van deze aanbesteding was als volgt: D. Eriks, Burgerbrug f 9500; van Eekeren, Keinsmcrbrug f 9415; K. Krijger, Oudesluis f 9340; P. Veeter, Callantsoog f 9244; J. Hoep, Anna Paulowna f 9213; P. de Graaf, Juliana dorp f S37S, E. Zon, Julianadorp f 8325. De houw is aan den laagsfcn inschrijver, den heer E. Zon te Julianadorp gegund. Propaganda-avond Staatspension neering. Zaterdagavond was door de Afd. Juliana dorp van den Bond voor Staatspensionnee ring in de zaal van het café Prins Hendrik van den heer A. Doom, een propaganda- avond georganiseerd, waaraan Daan Pool met zijn alom bekend gezelschap medewer king verleende. De toeloop was dermate groot dat do gcheele zaal bezet was. De afd.- voorzitter, de heer G. Kuiper, opende de bij eenkomst, waarna de heer v. d. Vall uit Alk maar een propaganda-rede uitsprak. Daarna word gepauzeerd; deze pauze werd benut, voor de ledenwerving enz. Daan Pool en zijn helpers hebben dezen avond verder gevuld en hun optreden is reeds zoo vele malen beschreven, dat wij er ons toe bepalen te vermelden, dat het „Oké" was. Tot besluit een gezellig dansje. Z1JPE BURGERBRUG. Vischwedstrijd. Begunstigd dor mooi herfstweer hielde de vischverecniging „Eendracht" alhier gister morgen tusschen St. Maariensvlotbrug en Burgerbrug een wedstrijd, waaraan li leden deelnamen. De baars was tamelijk happig, want in 4 halve uren werden gevangen 65 stuks, waaronder 7 maatbnarzon. De uitslag luidt als volgt: le prijs P. Brcgman, grootste baars 20Va c.M.; 2e prijs P. Ottcn, 9 stuks; 3e prijs Jn. Renooij, 9 stuks; 4e prijs A. Noordzij 9 stuks; 5e prijs G. Visser 9 stuks; Ge prijs A. Brommer 7 stuks. Vervolgens A. Voken 5 stuks, Jn. Ploeger 4 stuks, Jb. Wotr- num, G. Bodewes en Jb. Beurs 3 stuks P. Schrieken en T. Doorn 1 stuks De heeren G. Visser en A. Noordzij stelden hun prijzen weder ter beschikking van dc club. Alle prijzen bestonden uit vischartike- len. SINT MAARTEN Kerknieuws. Na de gisteren gehouden godsdienstoefe ning had de verkiezing plaats van twee no tabelen in de vacature D. Bas, terwijl de heer Jh. Witsen herkiesbaar was. Benoemd en herbenoemd werden resp. de heeren J. Eriks en Jb. Witsen. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Schaken. Uitslagen van partijen gespeeld voor dc competitie:- Wit: Zwart: J. LevendigP. Tijscn 10 L. MeinemaH. Rijs 0—1 P. BurgerJ. Burger 10 P. HoeveP. Veter 10 Aardbeving in Japan Groote schade, Tengevolge van de aardschokken, die gisteravond uitgestrekte gebieden in het Oosten van Japan, o.m. Tokio, Oetsoeno- miya, Sendai en Somori getroffen heb ben is gedeeltelijke en tijdelijke storing ontstaan in het spoorweg- en telefoonver keer, terwijl ook storingen in de electrici- teitsvoorziening zijn opgetreden. De Hvo- banspoorlijn, die Oeycny, Iwanama en My- yagi verbindt, is op vier punten vernield. Gistermiddag om 12 uur werd bericht ontvangen, dat in Foekoesjima een schade is aangericht,' die geraamd wordt op 130.000 yen. Op genoemd, tijdstip werden de schok ken nog in die streek gevoeld'. DE NATIONALE FILM IN FRANKRIJK. Naar ons van goed-ingelichte zijde wordt medegedeeld, zal de nationale film: Veertig jaren, tegen het einde van November in Frankrijk in omloop worden gebracht. De eerste openbare vertooning heeft 26 November te Parijs plaats in de Studio de 1'Etoille. Koningin doopt- nieuw kanaal Een schakel in den vaarweg tusschen Eem en IJselmeer. De Vorstin laat zich inlichten over het mond- en klauwzeer. H.M. de Koningin heeft Zaterdagochtend tij dens Haar bezoek aan Groningen, een ge denksteen onthuld hij de Oostcrsluis in het nieuwe Van Starkenborghkanaal, dat een belangrijke schakel vormt in den vaarweg tusschen Eem en IJselmcerl Tevens heeft de Vorstin de doopplechtigheidvcrricht van dit kanaal, dat den naam draagt van het geslacht waarvan na elkaar twee leden de provincie Groningen als Commissaris der Koningin hebben gediend. Na de plechtigheid bezichtigde Mare Ma jesteit het Groninger kustschcepje „Wegro" dat feestelijk gepavoiseerd aan de sluis lag. Over Pl'antsoonhrug cn Friesche straatweg reed de Koninklijke stoet vervolgens over Dokwerd naar Zuidhorn, om een deel van het nieuwe kanaal in oogcnschouw te ne men. Tc Zuidhorn werd halt gehouden voor de boerderij van den heer E.^J. Aukema, die H.M. verwelkomde cn haar'* de boerderij toonde. Tevens was hier aanwezig dc inspecteur van den Veeartsenijkundigen dienst, die de Koningin op haar verzoek uitvoerige inlichtingen gaf over 't hecrschende mond en klauwzeer en zijn gevolgen voor de veehouderij. Luide toegejuicht door de bevolking, aanvaardde de Landsvrouwe den terug tocht. Hij mag echter niet meer in Duitschland schilderen. (Van onzen bijzonderen correspondent.) De Duitsche schilder Carl Hofcr heeft op de Internationale Tentoonstelling van het Camcgic-Instituut. te Pittsbrug de eerste prijs behaald met zijn schilderij „De Wind" Deze expositie is van groote internationale beteeken is, en wordt door het Carnegie-Insti- tuut reeds sedert 40 jaar georganisoerd. De prijzen wórden toegekend door een interna tionale jury van kunstenaars, aan welks hoofd thans de Parijsche kunstschilder Othon Friesz slond. Het schilderij, waarmede Hofer zijn prijs veroverde, beeldde een vrijwel onbewoonbare wereld uit, waarover twee personen zwerven, opgejaagd door een stormwind, die hun wij de mantels nog broeder doet schijnen. Deze man en vrouw zijn van een kennelijk Joodsch type, zoodat er weinig twijfel aan LAN GEN DIJK ZUIDSCHARWOUDE. Bridgen. Bij den gehouden bridgewedstrijd ten lokale van den heer P. Kramer was de uit slag: Even lijn: 1. J. Kramer en H. Kra mer te Zuidscharwoudc, 2. A. Koppel, Noorrlschanvoude en P. Kramer. Zuidschar woude; oneven lijn: P. Eccen Sr. en P. Eecen Jr. te Oudkarspel; '2. A. Bakker, N.- scharwoude en M. Kuilman, Oudkarspel. Heden overleed ten onze huize onze Oom, de Heer K. AARSEN, in den ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam, C. VISSER. Stroet, gem. St.. Maarten, 6 Nov. 1938. Eenige en algemeene kennisgeving. Getrouwd: J. P. v. d. LEIJ, Opz. 6 en 7 Veendistrict, J. NJCOLAI. L. NICOLAI, techn. ambt., en C. A. J. DE WIT. die, mede namens wederzijd- sche Familie, dank zeggen voor de betoonde belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervon den. Tynje, Wieringenvaard, 5 Nov. 1938. Te koop, op pl.m. H H.A. Beste ROODE BEWAARKOOL. Fa. G. KAMP en Zn., Winkel. Te koop: Prima ROODE KOOL, van pl.m. 1 H.A., bij Jb. KAAN I\zn., Tel. 12, Wieringenvaard. Te koop: 12 prima BIGGEN, bij R. VADER, Dirkshom. Te koop gevraagd. 5 BIGGENMERKEN, Br. met opg. vau prijs aan P. PIE, Dorpsstr. 83, Warmenhui- zen. kan bestaan, dat door dit doek het vluchte lingen-probleem, met name dat der .Toodsche vluchtelingen, wordt gesymboliseerd. Nadat de Duitsche schilder Hofer met bo venbeschreven werk de Carnegie-prijs had gewonnen, werd echter in Duitschland met geen enkel woord in pers en radio van deze groote onderscheiding melding gemaakt. Het volk mocht blijkbaar niets vernemen van het feit, dat in de Vereenigde Staten een „ont- aarde kunstenaar" was bekroond. Doch bo vendien werd over Carl Hofer door de Rijks cultuurkamer een werkverbod uitgespro ken, waardoor het hem voortaan niet meer zal zijn toegestaan, in Duitschland te schilde- ren. Tot nadere jrftrklaring moge jüenen, dat^de Rijkscultuurkamer destijds werd opgericflt „ter bevordering van de Duitsche kunst en de Duitsche litteratuur". Carl Hofer was werkzaam aan de Vereenigde Staatsscholen te Berlijn, waar hij een kring van voortreffe lijke leerlingen om zich heen had verzameld. Laatste telexbericht Engelsche bommenwerpers verbeteren afstandsrecord De beide te Port Danvin gelande bommen werpers zijn na het vertrek van Ismailia ruim 48 uur ift dc lucht geweest. Zij hebben zonder tusschenlanding 11 460 K.M. afgelegd en daarmede het Russische record van 9.658 K.M. (Moskou-San Jacinto, Californië) ver beterd. Het derde toestel is te Koepang op Timor geland en, na benzine te hebben ingenomen, onmiddellijk weer opgestegen. ALKMAAR, 5 Nov. 1938. Op de heden gehouden botermarkt werd per Vi K.G., genoteerd: voor groothandel IVA—llYi en kleinhandel 77^—80 cent. Handel matig. 7500 stuks kippeneieren (groothandel) f 4f 6.25. Eendeieren geen noteering. Handel matig. ALKMAAR, 5 Nov. N.V. Eicrveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 200.000 kipeieren 4.55 —6.20, kuikeneieren 3.25—4.50, eendeieren 3.per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 5 Nov. Roode kool 1—2.20, gele kool 2.20. witte kool 90 ct„ uien 3.60—3.80, grove uien 3.20 3.40, peen 2.20. Aanvoer: 35.800 Kg. roo de kool. 400 Kg. gele kool. 54.600 Kg. witte kool, 9800 Kg. uien, 1300 Kg. peen. MEDEMBL1K. 5 Nov. Witte kool 0.90, roode kool 2.20—2.30, gele kool 1—1.20, per 100 Kg., bloemkool 5.40— 7.50 per 100 st., kroten 0.S8—1.30, worte len 1.80—2 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE; 7 Nov. Aanvoer: 3S00 Kg. uien 3.403.50. drielin gen 1.10—1.70, grove 2.90—3, 4300 Kg. peen 1-401.90, kleine peen 0.50. 125 kg. kroten 1.10; 3800 kg. roode kool 1—1.70; 68200 kg. wite kool 0.90; 14000 kg. d. witte kool 1.20—130. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Nov. 750 kg. aardappelen, hl. eigenheimers 2.70 3; 5950 kg. uien 2.803.60; grove 2.70 3.20; stek 0.89—1.10: 400 kg. peen 0.80. ram menas 1.201.00; 2200 kg. kroten 50; 15500 kg. roode kool 1.80—2.50; 2100 kg. witte kool 0.90; 4900 kg. gele kool 116—1.70; 9150 kg. d. witte kool 0.90—1.20. ALKMAAR. 7 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 104 vette koeien f 140275, 23 graskalveren f 38—56. 52 nuchtere kalveren S—16; 50 vette scha pen 26—25; 241 vette varkens 0.530.55.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3