Hitler en Mussolini zijn groote mannen v De voorstelde belasting verlaging In Noord-Holland Gré Veejjs Het P.E.N. en de gemeenten in „Ontmugging Noord-Holland Nog geen afschaffing landbouwcrisismaatregelen geslot „Jodenprobleem een streng politiek vraagstuk" De toestand waarin de onroe rende goederen thans verkeeren, maken vermindering der daar op drukkende lasten noodza kelijk. De door Ged. Staten van N.-Holland aan de Staten voorgestelde verlaging van het aantal opcenten op de inkomsten- en ver mogensbelasting en de belastingen op ge bouwde en ongebouwde eigendommen heeft aldus het Hsb., in de afdeelingen der Staten aanleiding gegeven tot de opmerking van enkele leden, dat zij liever continuïteit met betrekking tot de geheele opcentenheffing gehandhaafd wenschten te zien. Door andere leden werd herinnerd, dat de continuite.it reeds sinds vele jaren be stendigd is bij de grondbelasting, daar steeds op het gebouwd en ongebouwd 20 opcen ten geheven werden. De opcentenheffing met betrekking tot de vermogens- en inkomsten belasting. die vroeger aanmerkelijk lager was, is echter in de latere jaren belangrijk omhoog gegaan en ten slotte ook op 20 ge bracht, zoodat indien voor belastingverla ging termen aanwezig blijken, het deze be lastingen zijn. waarvoor verlaging der op centen meer bij uitsluiting in aanmerking had dienen te komen. Deze leden hadden dan ook de verlaging tot bedoelde twee be lastingen beperkt willen zien. Andere leden gaven te kennen, dat de toe stand, waarin het bezit van land, en in het algemeen dat van onroerende goederen te genwoordig verkeert, van dien aard is, dat op alle denkbare wijzen naar vermindering van daarop rustende lasten behoort te wor den gestreefd. Een der leden was van oordeel, dat de door Ged. Staten voorgestelde belastingverlaging van alle zijden warme instemming had be lmoren te vinden, al was het alleen hierom, dat daarmede de ring der voortdurende be lastingverzwaring werd doorbroken. De op geworpen vraag, of het bedrag van de ver mindering, groot f400.000 niet beter op an dere wijze had kunnen worden besteed, moest z.i. beslist ontkennend worden beant woord. De vraag wat deze verlaging precies voor elk inkomen beteekent, heeft innerlijk geen waarde. Verschillende leden waren van oordeel, dat de begrootingspositie voldoende ruimte biedt enkele subsidies te herstellen. Een herstel tot 100 zou slechts een be drag van rond f 80.000 vergen, terwijl de op brengst van een halven opcent f 110.000 zou bedragen. De werkloosheidsbestrijding. Van verschillende zijden werd waardee ring uitgesproken voor wat de Provincie doet ter bestrijding van de werkloosheid. De be- grootingspost en het ontginningsfonds wij zen tezamen een bedrag van f 000.000 voor dit doel aan, hetgeen belangrijk meer is dan in andere provincies. Wordt de outillage der bedrij ven door overdracht aan de pro vincie slechter? In 'de afdeelingen der Prov. Staten van .Voordholland is bij de bespreking der be grooting van het P.E.N. door één der leden gevraagd, of Ged. Staten overtuigd zijn, dat het P.E.N. na overneming van gemeentelij ke distributiebedrijven dezelfde zorg aan de outillage van het bedrijf zal besteden als voorheen geschiedde. Twijfel dienaangaande was bij dit lid gewekt door de omstandigheid, dat in een gemeente aan den Lan- gendijk volgens het oordeel der be trokkenen de toestand van lijnen e.d. na de overneming door het P.E.N. slechter was geworden. Dit werd toegeschreven aan gebrek aan vol doende personeel. Door een der leden werd, aldus het Hsbl., gewezen op de neiging, die bij sommige ge meentebesturen blijkt te bestaan, om als maatregel van bezuiniging in het vervolg het electrisch licht door gas te vervangen. Hij meende de vrees te moeten koesteren, dat ook de tegenwoordige tarieven voor electrische straatverlichting nog te hoog zijn, en zou gaarne vernemen, of het niet goed zou zijn tot nieuwe verlaging dezer tarieven over te gaan. Een ander lid gaf als zijn meening te kennen, dat bij de overneming van gemeen telijke bedrijven niet allereerst met de be langen der afnemers rekening pleegt te worden gehouden. Verzoeting polderwater tot be strijding der malaria noodzake lijk. De commissie voor de bestrijding van de malaria door de bevolking in Noord-Holland heeft zich tot Ged. Staten gewend met het verzoek haar voor 1938 wederom een vast provinciaal subsidie van f3000.uit te kee- ren. Ged. Staten stellen echter, naar het Ildbld. meldt, voor, genoemde commissie voortaan jaarlijks een subsidie uit te keeren van ten hoogste f 4000.in verband met het groote belang van de malaria-bestrijding voor onze bevolking. Onderzoekingen van prof. Swellergrebel hebben uitgewezen, dat er vele personen zijn, die zich volmaakt gezond gevoelen, doch niettemin parasieten in het bloed herbergen. Voor de herkenning van deze bronnen van infectie is milt- en bloedonderzoek ap groote schaal het eenige middel. „Voortzetting van de „ontmugging" is nood zakelijk, terwijl de commissie voorts haar aandacht wijdt aan het vraagstuk van een mogelijk verzoetingsproces van het Noord- Hollandsche polderwater, in verband met het feit, dat de malaria-overbrengende mug zich alleen kan ontwikkelen in het water, dat een chloorgehalte heeft van meer dan 500 mgr. per liter. Vereenvoudiging van het steun stelsel wenschelijk. De boeren zijn het onderling niet eens; kunnen zij dan de bedrijfsrege lingen van de regeering overne men? Vele Tweede Kamerleden verklaar den zich in hoofdzaak met het ge voerde Landbouw-crisisbeleid te kun nen vereenigen, al hebben zij tegen verschillende onderdeelen daarvan bezwaren, aldus het voorloopig ver slag over de bcgrooting van het Landbouwcrisisfonds. Enkele leden zijn het met de ge voerde crisispolitiek in 't geheel niet eens. Zij erkenden dat de landbouw steun behoeft, doch dit moet geschie den zonder dat de particuliere vrij heid zoo sterk wordt geknot als vol gons liet thans gevolgde systeem ge schiedt. Een tegenstrijdigheid. Verscheidene leden vinden het tegenstrij dig, dat eenerzijds de veeteelt beperkt wordt teneinde de productie aan te passen aan de gedaalde afzetmogelijkheden en anderzijds de landaanwinning bevorderd wordt om de productie te vergrooten Andere leden zijn vóór vergrooting der bodemproductie, o.m. ter verruiming der werkgelegenheid. Is men het er vrij algemeen over eens, dat van afschaffing der landbouw-crisismaatre- gelen in den zin van prijsregeling der land bouwproducten voorloopig nog geen sprake kan zijn, sommige leden vragen zioh af, of het stelsel van den landbouwsteun niet kan worden vereenvoudigd, indien de verbouw van granen door het heffen van hooge graanrechten wordt aangemoedigd. Deze leden mccnen, dat het op den duur onmogelijk is voort te gaan met het impor teeren van groote hoeveelheden buitenland- sche grondstoffen (krachtvoeder), die wor den gebruikt om producten te verkrijgen, welke met verlies moeten worden geëxpor teerd. Andere leden kunnen deze opvatting niet doelen. Het overnemen der maatregelen. Sommige leden hebben geen bezwaar te gen het overnemen van technische regelin gen door de bedrijfsgenooten; de groote lij nen der ordening moet'echter de regoering blijven aangeven. Enkele leden geven te kennen, dat zij zich tegen overneming van allerlei maatregelen door organisaties van de landbouwers zouden moeten verzetten. Er bestaan zoo groote te genstellingen tusschen de verschillende groe pen, welke bij den landbouw in den ruimsten zin betrokken zijn, dat zij niet kunnen in zien, hoe de belanghebbenden zelf tot over eenstemming zouden kunnen komen. Verscheidene leden zijn van meening, dat van overneming van regelingen door de be drijfsgenooten geen sprake kan zijn, indien in de belooning van den landbouw geen ver betering komt en dringen op verbetering van deze belooning aan. Andere leden zouden het bedenkelijk achten, indien de regeering aan de zen aandrang tot verhooging van den steun aan den landbouw zou toege ven, teneinde daardoor de landbouw organisaties te bewegen de uitvoe ring van bepaalde maatregelen op zich te nemen. De steunverhooging dient onafhankelijk te zijn van een eventueels overdracht van regelingen aan de bedrijfsgenooten. De richtprijzen. Verscheidene leden dringen er bij de re geering op aan, de richtprijzen te verhoogen, teneinde het landbouwbedrijf in ons land waarlijk loonend te maken. Weer andere leden zijn van oordeel, dat een bescherming, en zeker een duurzame be scherming, zooals door verscheidene leden werd bepleit, voor den landbouw zelf geen voordeel zal opleveren, en jeg'.ns de overige bedrijfstakken onbillijk zou zijn. Grondprijzen te hoog. Naar de meening van verscheidene leden DANKBETUIGING Voor de vele blijken van be langstelling, welke wij hebben ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Zuster en Behuwdzus ter, Tante en Behuwdtantc, Mcj. MAARTJE SWAERTS, Wed. van A. Bult, betuigen wij onzen hartelijken dank. In 't bijzonder geldt dit aan Dr. Boernia en Zuster Meurs voor hun medische hulp en Ds. Moen voor zijn gespro ken woord. Ten slotte den Heé- ren Dragers voor de laatste eer aan den overledene bewezen. Uit aller naam, Wed. M. II. BUIS— Swaerts. 't Zand. 9 Nov. 1938. Te koop gevraagd: 14 ongemerkte Biggen of 14 Biggenmerken te koop. Brieven aan JAC. GOUDSBLOM, Middenweg B 193, Hecrhugowaard. Ondergeteekenden betuigen bij deze, mede wederzijdsche Familie, hun hartelijken dank voor de vele blijken van be langstelling bij hun Huwelijk ondervonden, A. SCHRIJVER. H. SCHRIJVER—Jager. Wieringerwaard, Nov. 1938. TE HOOP: 6 Mestplanken, 5 Betonbuizen, 40 c.M„ 1 M.; 5 Voerklsten, 20 M. Dakgoot, 60 Palen, 60 M. Bat tings. l IJzeren Brug, 7 M. 1., 1 M. 1 Amerik. Grenen Brugdek. 30 M2. 5'4 Zolderhout, 3 Brand kasten, 1 Bergplaats. 3-25 X 8 M2. 70 M. Spoor, 63 c.M. 6 Dek zeilen. 50 Eternitplaten, 2.10 1. H. SCHRIEKEN, SCHAGEN. TEL. 1. Te koop: EEN BIETENMACHINE, „Bental", 2 driewielde karwie- len, dakramen, een kachel, for nuis. kookpot, stoomketel. - A. SCHOORL, Noord, Schagen. HET GOEDKOOPSTE adres voor prima Stalkruiwa- gens, 16 en 20 draads Koetou wen, Koekettingen, Stalschop- pen, Mestvorken, Leer- en Touwwerk, enz., enz. ADR. VOS - Callantsoog. Donderdags stal tegenover Al- bert Heijn. NOG EEN PAAR JONGENS te plaatsen bij K. KISTEMA- KER, de Halm, te Winkel. Te koop: Puike Z. BL. AARDAPPELEN en CONSUMPTIEWORTELEN. J. ZWAGERMAN, Langercis A 36, Nieuwe Niedorp. Te koop: Wegrace en Damesrijwiel. Oude rijwielen worden inge ruild. G. VIJFSCHAFT, Kol- horn. N.V. GEBR. HOEKSEMA. Stoomerij en Ververij, vraagt ACTIEVE AGENTEN, tegen hooge provisie. Inlich tingen VOETS, Barsingerhorn, Wegens huwelijk (DONDERDAG), des mj LAAGZIJDE B 13 SC Biedt zich aan: NET MEISJE, voor d. en n. Leeftijd Adres: A. RENS, Burge; Te koop: Een best WERKPAARD, bij C. FRANCIS, Dirkshorn, V U rt. Art f i. n IJ. FRANCIS, Wol n. Tel. 15. Twee nette heeren kennismaking met 2 NETTE MEISJE pl.m. 20 jaar, niet onb om gezamenlijk door lit te gaan Geheimhouding E en verz. Br. onder no. van dit blad. |URR< komt een veel te groot gedeelte van den landbouwsteun ten goede aan pachters en hypotheekhouders en zijn huns inziens ook de grondprijzen veel te hoog. Vele andere leden zouden tegen elke po ging tot grondnationalisatie overwegende be zwaren hebben Vorscheidenen hunner zien echter eveneens met bezorgdheid, dat de pach ten en de koopprijzen iedere stijging der pro ductieprijzen op den voet volgen. De oorzaak daarvan ligt naar hun meening vooral in het groote bodemtekort. Verscheidene leden zijn van oordeel, dat een regeling omtrent minimum loonen in den landbouw niet honger achterwege kan blijven. Aardschokken in Oostenrijk Aanzienlijke schade in de omge ving van Weenen. Gistermiddag tusschen 4 en 5 uur is in Weenen en omgeving een krachtige aardbe ving waargenomen, gevolgd door zwakkere schokken. Te Weenen werd slechts schade van weinig beteckenis aangericht. Uit ver scheidene kleine plaatsjes in het ten Zuid oosten van Weenen gelegen bevingsgebied komen echter berichten over schade van meer belang. De haard der heving zal ook in een Zuidoostelijk van Weenen gelegen richting gezocht moeten worden. Bij eenige huizen zijn brokstfikken ter grootter van een vierkanten meter uit de muren gebro ken. Talrijke schoorsteenen stortten in en ook de daken werden voor een deel zwaar beschadigd. Verscheidene woningen moes ten worden ontruimd, aangezien gevaar voor instorting bestond. Rede van Italiaansch radicaal- fascist over „De kerk en het Jodendom Het fascistische cultuurinstituut te Mi laan heeft het nieuwe arbeidsjaar geopend met een voordracht van den radicaal-fascis- tischen afgevaardigde en directeur van de „Regime Fascista", Robert Farinacci, over het thema: „De Kerk én het Jodendom". Hij zeide o.m.: De Katholieke fascisten beschouwen bet Jodenprobleem als een streng politiek vraag stuk en niet als een religieuze aangelegen heid. Farinacci kenmerkte vervolgens de anti-Joodsche houding die de Katholieke kerk van oudsher heeft aangenomen en constateerde, dat thans communisten, vrij metselaars en democraten, de uitgesproken vijanden der kerk, zich van de kerk zou den willen bedienen tegen het fascisme. De wijziging van houding der kerk doet bij de Katholieken een diepe geestelijke tragedie ontstaan. De Katholieken kunnen niet in en kele weken afstand doen van die anti-joodsche houding, die de kerk in duizenden jaren in hen gewekt heeft. Wij wille niet, aldus besloot spr. dat de kerk haar geheele opvoedende missie verliest doordat zij zich bezig houdt met politieke problemen, die het fascisme toeko men. De „Gier" zakfe door zijn landingsgestel Het Indië-vliegtuig de „Gier", dat Don derdag onder commando van gezagvoerder Frijns naar Batavia is vertrokken, heeft in Bangkok de propeller beschadigd. Nader vernemen wij dat de „Gier" bij de landing door het landingsgestel is gezakt, waardoor beide schroeven beschadigd wer den. De „Oehoe", die een extra-vlucht maakt naar Bambay, vertrekt vandaar naar Bangkok om de vlucht van de „Gier" over te nemen. De beschadigde schroeven kunnen vermoedelijk ter plaatse worden verwisseld. De „Gier" voert ook passagiers mede voor Australië, die door het oponthoud waarschijnlijk heden de aansluiting op de K.N.I.L.M.-vorbinding zullen moeten mis sen. SCHAGEN KOOLSCHUIT GEZONKEN. Bij het laden van een IK tons koolschuit op Tjallewal is dit vaartuig op een gege ven oogenblik gezonken. Wel werd de schuit later weer naar de oppervlakte gebracht, maar de kool was waardeloos geworden. Voor den eigenaar, den heer KI. Way, dus een schadepost. ANNA PAULOWNA R.K. STAATSPARTIJ. De vergadering van de afd. der R. K. Staatspartij, Dinsdagavond bij den heer Alkemade gehouden, werd met een kort welkomstwoord door den heer A. Komen geopend. Nadat de notulen van den heer S. Kroon waren goedgekeurd, volgde een financieel overzicht van den penn., den heer J. A. Smit. Met_ het saldo van het vorig jaar, groot f 25.71, bedroegen de ontvangsten f 102.06. De uitgaven waren f 52.37. Het ba tig saldo is dus gegroeid tot f 49.69. Het hoofdbestuur vroeg in een schrijven het oordeel der afdeeling over het voorstel de leeftijdsgrens voor afgevaardigden in openbare lichamen en voor alle partij func ties op 65 jaar te stellen. De vergadering ging met dit voorstel ac- coord. evenals met het voorstel van den afdeelingsvoorzitter om ter plaatse een po litieke school te stichten en Pastoor Van der Eem en de heeren Schlaman en Dudock Britsche koning opent het parlement DICTATOREN ZIJN NIET ZOO SLECHT ALS ZE WORDEN AF GESCHILDERD, ZEGGEN DE BRITSCHE CONSERVATIEVEN. EEN NIETSZEGGENDE TROON REDE. VERKLAART DE OPPO SITIE. De rede, waarmede de Engelsche Koning gisteren het parlement heelt geopend, gaf den arbeidersafgevaar digde Attlee aanleiding op te mer ken, dat deze rede gekenmerkt werd door volledige afwezigheid van ieder inzicht in den ernst van den toestand, Attlee vond dat Engeland momenteel beschikt over een „vermoeid minis terie, dat geen leiding kan geven". De conservatieven daarentegen pre zen het beleid der regeering. Zij za gen dictatoren niet zoo slecht als zij worden afgeschilderd. Zij stelden Duitschland als voorbeeld van wat men door werk en tronw kan berei ken. Musolini en Hitler zagen zij als groote mannen en zij prezen de discrete houding der Duitsche pers bij het aftreden van Koning Edward VII, welke houding sterk afstak bij die der Amerikaansche en andere bladen. De troonrede. Na zijn vreugde te hebben uitgesproken over de totstandkoming van het Britsch- Italiaansche verdrag en de komst van den Koning van Roemenië en na het voorschot van 10 millioen aan Tsjecho-Slowakije be sproken te hebben, behandelde de Koning de defensieplannen. Ofschoon de uitrusting en uitbreiding van defensiekrachten snelle vorderingen maken, zeidc hij, heeft de crisis, welke wij meege maakt hebben, aangetoond, dat bepaalde tekortkomingen in onze voorbereidingen voor de militaire en burgerlijke verdediging nog verholpen moeten worden. Mijn niinis Iers hebben deze kwesties in het licht der ervaring bestudeerd en zij zullen te zijner tijd maatregelen nemen om de voorberei dingen, waaraan gewerkt wordt, te versnel len en aan te vullen. Het vraagstuk van de verdediging der burgerbevolking, o.a. dat, van een doeltreffend gebruik van de hulpbron nen des lands voor een nationalcn vrijwil- ligersdienst. zal in de toekomst dc onver deelde aandacht van den lord-gcheimzegcl- bewaardcr hebben. b De Koning bespreekt dan nc,» verscheidene vraagstukken van binncnlandsch belang, welke wettelijk geregeld zullen worden, en besluit: Ik bid, dat met den zegen van den Almachtigen God het resultaat van uw be leid het geluk en het welzijn.van mijn volk en den wereldvrede moge bevorderen. Geen opbouwend program. Nietszeggend vond de arbeidersafgevaar digde Attlee de troonrede, waarin hij elk opbouwend program zeide te missen. Na er vervolgens op gewezen te hebben, dat Halifax in het Hoogerhuis kort geleden verklaard heeft, dat de inmenging in Spanje te wijten is aan het besluit van Mussolini, dat Franco moet winnen welke verwijzing door de oppositie met toejuichingen begroet werd merkte Attlee op, dat dit een op merkelijk commentaar was op het vertrou wen der regeering in de niet-inmenging. Voorts merkte hij op, dat de geestdrift voor den Volkenhond, die aan den dag was getre den in de sluitingsrede, in de beide laatste dagen geheel vervluchtigd was. Chamberlain antwoordt. In zijn antwoord aan Attlee zeide Cham berlain, dat hij niet telkens dezelfde onder werpen als BritschItaliaansch verdrag e.a. wilde bespreken. Chamberlain weidde uit over het a.s. Koninklijk bezoek aan Canada, en kondigde aan, dat heden het rapport van de Palestijnsche deelingscommissie gepubli ceerd zal worden, tezamen met een verkla ring der regoering. Chamberlain keurde het af, dat telkens zooveel critiek wordt uitgeoefend op de de fensie, ook andere landen hebben gebreken in hun militair systeem! Chamberlain besprak vervolgens de soci ale diensten en zeide, dat het niet mogelijk is, tegelijkertijd over te gaan tot een reus achtig wapeningsprogram, welks kosten nog niet geschat kunnen worden en tot groote sociale verbeteringen, die op de belastingbe talers een ondragelijken last zouden leggen. Niet echter zal de regeering het mes in de bestaande sociale voorzieningen zetten. Chamberlain hield zich vervolgens bezig met. de beschrijving, welke Attlee van de regeering had gegeven. „Een vermoeid mi nisterie, dat geen leiding kan geven." Ilij zeide: „In elk geval hoop ik, dat de komende zitting belangrijk voor de leden en vrucht baar voor het land zal zijn." Na de liberalen spraken de conservatieven. Het waren opmerkelijke woorden, die zij be zigden. De conservatief Boothbv betreurde het, dat men wel eens op het Duitsche volk af geeft of het kleineert. „Ik durf tot Green- wood te zeggen, aldus Boothbv, dat het naar mijn meening niet het oogenblik is om over IET »R< te vragen de leiding van dezen zich te nemen. Op advies van <j»; J. v. d. Berg Az. zal men zich voorj zet van dezen cursus in verhindin, met het partijbestuur. Hierna kwam in bespreking hoe i datenlijst samengesteld moei wordj de gemeenteraadsverkiezingen. Met groote meerderheid werd aan het voorstel J. W. Alkemade candidaatstelling rekening te houi| de drie groepen: werkgevers, en middenstanders en van de een verklaring te eischen, dat zij bel zoo noodig voor een benoeming te| ken, opdat mogelijk wordt, dat bij i schentijdsche verkiezing weer ecu zelfde groep in den raad komt, de afgetredene of overledene behoori Dus, m.a.w., gaat er b.v. een stander uit den raad, dan moei» noodig eerder op de lijst aan de zijnde candidaten bedanken, tot middenstander voor benoeming in merking komt. Men besloot een proefstemming te I voor het vaststellen van de lijst, dus daarvan de volgorde zal af Voor het „politiek-advies", d.w.z. c van personen die candidaat gesteld voor de proefstemming, wenschte i het leven te roepen een commissie, staande uit 3 bestuursleden nn 3 i ,.7 leden uit elk der afdeelingen Anm lowna en Breczand, welke 12 personj zelf een voorzitter kiezen. -.. Er zal met Breezand overleg werd v pleeird. Bij de rondvraag bepleitte de heci c Alkemade het houden van een propa avond met een bekend spreker en heer Schlaman liever een „praatavol™1 willen. Hierna sluiting. VOLKSHOOGESCHOOL. In Veerburg vergaderden een conij die gevormd is uit oud-cursisten „Volkshoogeschool" te Bakkum (Fr.jf1 bestuursafgevaardigden van verschil organisaties in onze gemeente. Besloten werd ook hier de propaJ voor de Volkshoogeschool krachtig hand te nemen en om te beginnen d gende week in Veerburg een spreke lezing te doen houden over gew „school" OUDESLUIS. Brand voorki Maandagmiddag rook het in de boe van den heer J. Groot bij de Spoorbr branderig. Men dacht eerst, dat het broei was. 's Ochtends had de vrouw een „duveltje" gestookt voor de wasc schoorsteen liep dicht bij het hooi. 0r uur of zeven 's avonds recfuireerde me brandweer uit Schasrerbrug. Deze een flink tijdje na middernacht bezi weest om het reeds gloeiende hooi spuiten. Uit de schoorsteen, die stuk waren waarschijnlijk enkele vonken hooi heiand. De eeheele plaats was anders waarschijnlijk aaneegaan; danl het wel overlegd optreden van de tof weer is de schade nu beperkt geblevei BROEK OP LANGENDIJK. 9 Nov. Aanvoer: 15600 Kg. uien 3.10—3.50. dé gen 2.603.10, grove 33.30, gele nep 6.30, stek 0.601.50, 5200 Ke. peen I 2.5, kl. peen 1.20 kg. snijhoonen i 3900 kg, kroten 1.20—1.90; 15500 kg. de kool 1.70—2.60; 2S00 kg. witte kool 6000 kg. gele kool 1—1.40; 9150 kg d. kool 901.50; 10 kg. bloemkool 4.70 kg. andijvie 1.401.50 NOORD SCHA RAVOUDE, 9 Nov. Aanvoer; 1000 Kg. aardappelen: Scho ken muizen 1.80, r. duken 1.40, 2000 Kg. 3.20, drielingen 2.903.10, grove 2.90, nep 6.10, 4600 Kg. peen 1.60—2, kleine 60—70 ct. 900 kg. kroten 0.80—1.80; 8800 kg. MA 31. Nu n k van ha ran aai te aat, ri Toen kool 1.301.80; 275 kg. groene kool I '*hudd 54300 kg. witte kool 90; 17200 kg. d. kool 90—1.30; 2000 kg. andijvie. Hitler te spreken, zooals hij onlangs geê heeft. Hoewel het gemakkelijk is te spreken concentratiekampen en vaststaande W heden, hebben de Duitschers ons gedura de laatste vijf jaar een voorbeeld ge#' van wat men door vertrouwen en werk bereiken, dat sommigen onzer wel ter h£ konden nomen." De conservatieve afgevaardigde, Maar ten, geloofde niet, dat de dictatoren slecht zijn als ze worden afgeschilderd, is een groote fout, zoo zeide hij, dat h*'1 lijke opmerkingen worden gemaakt o" twee zoo groote mannen als Mussolini Hitler. In den tijd van 's konings abdid heeft de Duitsche pers een zeer beheer# houding aangenomen, die zeer gunstig stak hij die der Amerikaansche pers en de pers in zekere koloniën. De Duitsche I*? is toen „gentlemenlike" opgetreden. H# verkeerd een gevoel van wrok te vero^ ken. ,.Vo( Bhamv maar.' ,Da het d< ,Je de de „Gc bede tema Ee Een Og donk haat Trai zwa blau er i R 0? baa pel

Schager Courant | 1938 | | pagina 6