RADIO gig match in IV A: Schagen-BKC Ongeslagen WFC komt bij HRC op bezoek Itoei&al Succes voor eervolle, maar moeilijke opgave Blijft Helder winnen? - Texel kan runner-up blijven WFC's record bij HRC in gevaar Het is merkwaardig, welk een effect HRC's rste en stevige overwinning in Noord-Hol- - „d gesorteerd heeft. Was men voordien ati ymeijjk niet bevreesd voor de roodjakken, Ljj iaat men ten aanzien van WFC's be- nk ^ek aan Racing, dat morgen plaats vindt, t Oi geheel ander geluid hooren. In feite voor- llis eit men den blauw-witten een zware ont- leting en in vele gevallen durft men zelfs n&| Jft verder te gaan dan hen een gelijk spel het vooruitzicht te stellen. Zóó moet het i, Racers, het kan geen kwaad als men 'voorbaat wat bevreesd is! Nu zal mor- blijken in hoeverre die vrees inderdaad ind is. Spelen de roodhemden als in de helft tegen Alcmaria, dan krijgen de ïerveerders, die nog ongeslagen zijn, in- _ad een zwaren dobber en is het lang "denkbeeldig, dat hun fraaie record, het i in deze afdeeling, er aan moet ge- _j. Maar daarvoor is ook noodig, dat de [veede helft op peil gehouden wordt en was j.1. Zondag niet het geval. Aan Aus- ier ontbreekt het rood-wit overigens niet zoo kan men inderdaad een interessante loeting verwachten, waarin wij de thuis- lang niet kansloos achten. Na het Heldersche échec krijgt Alcmaria op bezoek, de huidige leidster in IIA. nü zullen de withemden het niet tot overwinning brengen, al zijn we ervan jrtuigd, dat op eigen terrein heel wat jeer gepresteerd wordtd dan uit. Ook de jys krijgen het weer lang niet gemakke- fk. OSV moge dan niet zoo goed meer zijn als in het begin, ook met de Boys is dat het jeval. Meer dan een gelijk spel zien we er voor de roodwitten dan ook niet in. lf' (Deze wedstrijd wordt zonder publiek ge- 3( jpeeld, terwijl Göbel tot 1 Januari geschorst is, wegens de onregelmatigheden bij O.S.V. 0 3.R.C. West-Frisia gaat bij De Kennemers op be- »ek en waar de roodhemden momenteel on- ijraan staan, kunnen de West Friezen dus tp fikschen tegenstand rekenen. RCH en HFC t»bben een vrijen Zondag. Kan Succes Zaandijk weerstaan Op Wieringen kan men morgen weer eens in goed voetbal genieten. Immers het lei dende Zaandijk komt bij Succes op bezoek om te trachten haar fraaie positie te behouden en zoo mogelijk te versterken. Evenwel, Suc ces als een taaie .stugge ploeg kennende, verwachten wij, dat dit de Zaankanters niet zoo eenvoudig zal afgaan. Natuurlijk is de sterke ploeg van Yff favoriet, maar tegen een Succes-in-goeden-vorm achten we een verrassing niet uitgesloten. Vooral niet als de blauw-zwarte voorhoede aan haar dikwijls goed veldspel een evenredige productiviteit weet te paren. Ge kunt een goede beurt ma ken. Successers! Evenals HRC is ook Helder, dank zij haar laatste verrichtingen, geducht in waardeering gestegen. En zoo bemerkt men. dat Purmer- sterjn, dat dit jaar toch uitstekend voor den dag komt, min of meer opziet tegen het be zoek. dat de withemden morgen aan haar komen brengen. De witjakken van hun zijde zullen inderdaad gaarne de opgaande lijn wil len blijven bewandelen, zelfs al zal er van hen nog meer gevergd worden dan j.1. Zon dag tegen Beverwijk. Zooals wij echter Maan dag al schreven, mag men met recht vertrou wen in het defensief versterkte Helder heb ben en zonder aan een zege te denken, mag men verwachten, dat de club een nederlaag zal weten te ontgaan. We zijn benieuwd! De andere wedstrijden zgn minder belang rijk. ZVV geven we een goede kans tegen het bezoekende Beverwijk, evenals QSC ten op zichte van Assendelft. Hollandia tenslotte zal na heel veel inspanning van Kinheim kunnen winnen. Schagen of B.K.C.? Verreweg de belangrijkste wedstrijd in IV A is de reeds wekenlang met span ning verbeide kamp SchagenBKC. We merkten het Maandag al even op, het is of de competitieleider, toen hij medio Augustus het programma voor de eerste sei zoenhelft opstelde, het heeft zien aankomen, dat het geel-zwart van Schagen en dat van Anna Paulowna, boven alles uit zou 'gaan wapperen. Op het juiste oogenblik heeft hij, terwijl de spanning voelbaar werd, de ont moeting tusschen de nek-aan-nek voort ijlende kemphanen aan de orde gesteld. Ver schil in ranglijstpositie is er nagenoeg niet het eene punt achterstand van Schagen beteekent nog weinig en beide hebben zich door hun fraaie, ongebroken doormarsch een dergelijke voorsprong verzekerd, dat het steeds onwaarschijnlijker gaat worden, dat de titel uiteindelijk ergens anders dan in Schagen of in den Polder terecht komt. Maar wie van de twee precies de gelukkige zal zijn is op geen stukken na te zeggen. Voor de oplossing van die vraag zijn factoren noodig, die grootendeels eerst gaandeweg ter be schikking zullen komen. Vast staat voor ons evenwel, dat de afloop van den nu op handen zijnden wedstrijd een zeer belangrijke invloed kan hebben op den verderen gang van zaken. De club die wint, zal in haar dan wel uitzon derlijk mooie positie, moed en kracht vin den om de vele voetangels, die nog wachten, zonder al te veel schade te ontloopen. Maar wie zal de gelukkige zijn Het is niet te zeggen. Beiden spelen een behoorlijke partij voetbal en zullen elkaar werkelijk weinig ontloopen. Maar ook Schagen en BKC staan aan vormwisseling bloot; ook deze ploegen hebben hun matige, goede en beste wedstrij den. Het is daarom, dat we zeggen: wie zal dé gelukkige zijn, wie zal het geluk heb ben reeds van stond af aan over een klop pend geheel en... een fortuinlijk schutter te beschikken Er is nog een traditie ook: Schagen heeft BKC nog nooit kunnen kloppen sinds beiden samengaan in den K.N.V.B. Er zijn er die hieraan groote waarde toekennen. Vooral omdat BKC, wat innerlijke rust betreft, ook nog het voordeel heeft een punt voor te staan en deze voorsprong bij gelijk spel te behou den. Te verwaarloozen zijn deze factoren niet geheel, maarwie op dezgn grond een voor spelling uitspreekt, bouwt o.i. op drijfzand. Ondanks de belangrijkheid van den wed strijd hebben we geen zwaar hoofd in de sportiviteit van de beide elftallen. Mogen we de wederzijdsche supporters er evenwel eens aan herinneren, dat dit d e gelegenheid is om te voorkomen, dat de meening postvat, dat een belangrijke wedstrijd niet zonder incidenten kan ver- loopen! Wieringerwaard ontvangt MFC. Wanneer de thuisclub niet, zooals in N. Niedorp, Haze- loop moet missen, geven we Rob c.s. een kans op gelijk spel. Texel zal thuis geen pardon hebben met Atlas en verder oprukken naar de kopgroep. Watervogels zal voor de zooveelste keer pro- beeren een eind aan de misère te maken. Wanneer de Vogels daarbij een beetje geluk hebben is het mogelijk, dat het bezoekende N. Niedorp niet beide punten meekrijgt. N. Niedorp lgkt ons echter sterk genoeg om een nederlaag te voorkomen. DTS gaat naar Broekenhaven. Was Strand vogels nu maar een der sterksten, dan maak ten we ons voor Kuiper c.s. niet ongerust. Maar tegen de zwakkeren stellen de Lange- dijkers zoo vaak teleur. Wat het nu worden zal valt derhalve moeilijk te zeggen. Hebben we teveel vertrouwen in D.T.S. als we haar toch maar de kans geven om te winnen? De reserve-klassen Andermaal trekt HRC 2 er op uit, ditmaal om de WFC-reserves op eigen terrein te be kampen. Waaar deze lang niet van de kracht van DWS 2 zijn, lijkt het ons binnen het be reik der roodwitten om zich morgen eens te herstellen. Helder 2 kan op den goeden weg blijven door thuis van KW 2 te winnen. De wit hemden hebben momenteel de minste verlies- punten in hun afdeeling en mogen met name met hun thuiswedstrijden dus wel zuinig om springen! In Alkmaar ontmoeten de Boysreserves en HRC 3 elkaar in de morgenuren. Gesterkt door het goede resultaat in Hoorn konden de roodwitten hier wel eens hun eerste „uit"- overwinning uit distilleeren. Wij vestigen voorts de aandacht op de belangrijke ont moeting West Frisia 2Alcmaria 2, 2 ploe gen, die elk slechts 4 verliespunten hebben. N.H.V.B. Eerste klasse D. H.R.C. 4Oudesluis. Om 10 uur vindt aan de Sportlaan de wed strijd Racing 4—Oudesluis plaats, die in be scheidener kring, de evenknie van Schagen BKC kan worden genoemd. Ook deze wed strijd kan van doorslaggevend belang zijn voor het verdere verloop van den strijd en er heerscht dan ook geen twijfel omtrent bei der begeerte om meester van het veld te blij ven. Oogenschijnlijk zijn de resultaten van de bezoekers iets betrouwbaarder dan van HRC 4. Wel speelde Oudesluis twee maal ge lijk, maar Racing 4 heeft een haast onbe grijpelijke 72 nederlaag tegen Succes 2 ge leden. Reserve-elftallen kunnen een zekere wis selvalligheid in hun samenstelling echter nim mer ontgaan. Veel „ups" en downs" vinden hierin hun verklaring. Morgen komt het echter mede doordat beiden evenveel verliespunten hebben niet op het verleden aan, maar op het heden: nuchtere werkelijkheid van den Zondagmor gen! Te voorspellen valt er niets. We kun nen er zeker van zijn, dat HRC 4 zoo sterk als de elftal-opgaven, dat toelaten, in het veld komt en zij die in Oudesluis de toekom stige kampioen zien zullen er goed aan doen hun verwachtingen niet al te hoog te stellen. Petten ontvangt Helder 3. In het eerste treffen won Petten met 21. Sindsdien is de witjakkenploeg er evenwel lang niet op ach teruitgegaan en het lijkt ons dan ook niet eens zoo heel zeker of Petten op eigen ter rein revanche kan voorkomen. KoedijkSucces 2 zal aan het licht bren gen, welke van deze twee zwakke zusjes de zwakste is. Om eerlijk te zijn, eenige aan wijzing voor een voorspelling hebben we niet. Tweede klasse G. Helder 4HRC 5 (10 uur) gaat tusschen 2 van de 3 gelijk opgaande leiders. We zijn bijzonder b'enieuwd naar den afloop, die moei lijk te voorspellen is. Een gelijk spel is niet onmogelijk. Dit zou Watervogels 2, dan in derdaad lachende derde, wel bekoren. BKC 2 moet Zondag weer iets beter ge speeld hebben op Texel, zoodat het niet ge waagd lijkt haar thuis tegen Tex. Boys tot winnen in staat te achten (2 uur). HRC 6 zal o.i. thuis tegen Texel 2, zij het wellicht met gering verschil, de vlag moeten strij ken (12.30). Derde klasse G. Texel 3 is thuis wel in staat het JVC 2 las tig te maken (12 uur) maar de punten be landen toch op Julianadorp. HRC 7Petten 2 is uitgesteld, terwijl Atlas 2 aan de Sportlaan van Helder 6 moet kunnen winnen (10 uur). W.-waard 2Helder 5 (11 uur) van groot be lang voor de eerste plaats, wordt wellicht een kleine W.-overwinning. Vierde klasse F. Oosterend handhaaft zich in Den Helder ten koste van Atlas 3 (12.30). Cocksdorp 2 moet thuis de punten waarschijnlijk meegeven aan Watervogels 3 (2 uur) terwijl Helder 7 zich gelukkig zal mogen prijzen als ze thuis tegen Tex. Boys 2 gelijk speelt (12.30), waar toe we haar echter niet veel kans geven. Vierde klasse G. Schagen 3 dat nog op de eerste zege, ja het eerste gelijke spel wacht, heeft o.i. een kans op een puntenverdeeling thuis tegen Oudesluis 2 (10 uur). Adspiranten. Afd. P. Oudesluis a—BKC a (10 uur) wordt een aardige wedstrijd, waarbij BKC favo riet is. Afd. Q: Schagen a heeft thuis (12 uur) een goede kans tegen Helder c. Afd. R: HRC f klopt g (10 uur) terwijl HRC e thuis tegen Succes b (11.15) haar fraaie positie kan handhaven. PROGRAMMA ZONDAG 13 NOVEMBER 1938. Hilversum I, 1875 en 415,5 ni» 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 10.15 Hoogmis. 11.55 Geheelonthouderspraatje. 12.15 KRO-orkest (1.00—1.20 Causerie: „De klassen zijn te groot"). 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 „Hoe de kerk zingt in de Advent", cau serie met gramofoonillustratie. 3.10 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 3.55 Gramofoonmuziek. 4.15 Ziekenlof. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gewijde muziek, (gr.pl.). 6.20 Nederduitsch Hervormde Jeugddienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.) 7.45 Sportnieuws. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 KRO-Operette-orkest en solist. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.20 Calvet-kwartet en gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epiloog. Hilversum n, 301,5 m. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 VARA Kalender. 9.01 Sportnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Causerie: „Van Staat en Maatschappij". 9 59 Sportnieuws. 10.00 Bach-cantate. 10.40 Declamatie en gramofoonmuziek. 11.00 VARA-orkest en VARA-Kinderkoor „De Krekeltjes". 12.00 Het woord van de week. 12.05 AVRO-Aeolian-orkest. 12.45 Schilderijbespreking. 1.00 Gramofoonmuziek met toelichting. 1.30 „Van hoeveel kan m,en in Indië leven?" causerie (opn.). 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Pianoduetten en gramofoonmuziek. 3.30 Declamatie. 3.50 Orgelconcert. 4.10 AVRO-Dansorkest. 4.40 Schaaknieuws. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Causerie „Gesprekken met luir'.eraars". 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Sportpraatje. 6.15 Sportnieuws ANP, gramofoonmuziek. DE GROOTSTE BRUGBOOG IN EUROPA. In Bern wordt een brug gebouwd over de Aar, welker boog de grootste spanwijdte in Europa zal hebben. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.40 Wijdingswoord. 7.00 Nederduitsch Hervormde Kerkdienst. 8.00 Berichten ANP. Radiojournaal. Mededee lingen. 8.20 Omroeporkst en solisten. ).15 Radiotooneel. ).35 AVRO-Amusementsorkest en het duo „JA". 10.20 Luchtvaartcauserie.. 11.00 Berichten ANP. 11.10 Dansmuziek (gr.pl.) 11.40—12.00 Orgelspel. MAANDAG 14 NOVEMBER 1938. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst. 11.00 Christelijke lectuur. 11.30 Uitzending van het „Grifformeard Frysk Selskip". 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. I.00 Orgelspel. 2.00 Voor de scholen. 3.00 Keultenwenken. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Berichten, hierna Bijbellezing. 4.45 Jramofoonmuziek. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuurtje (7.00 Berichten). 7.45 Bijbelsche causerie. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Ber. 8.15 Reportage. 9.25 Utrechts Stedelijk Orkest, m.m.v. soliste. 10.15 Berichten ANP, actueel programma. 10.45 Gymnastiekles. II.00 Gramofonmuziek. 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II, 301,5 m. Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om ca. 8.15 Ber.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Pianovoordracht. 11.00 Declamatie. 11.25 Het Lyra-trio. 12.10 Orgelspel. (Om ca. 12.15 Berichten). 12.30 Ensemble Friedl Schick en solist. 1.15 Gramofoonmuziek. I.&o Vervolg concert. 2»30 Causerie over Benjamin Franklin. 3.00 Omroeporkest (Om ca. 3.45 Berichten). 4.00 Zang met pianobegeleiding. 4.30 Disco-causerie. 5.30 De Palladians. 6.45 AVRO-Amusementsorkest en het duo „JA". 7.30 Causerie „125 jaar onafhankelijkheid: De Fransche overheersching en het herstel van Oranje in 1813". 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Opera „Caveleria Rusticana", (opn.). 9.30 Radiotooneel. 10.15 Omroeporkset en solist. II.00 Berichten ANP, schaaknieuws. 11.2512.00 The Brighton Syncopaters. (11.3011.40 Sportreportage). FEUILLETON MAURICE WALSH 37. „O, wat een preutsche juffer ben je, Thomas!" „Wat wil je daarmee zeggen, jou landrot?" „Je moet niet vergeten, dat ze nu, als jonge, rijke weduwe, een begeerenswaardige partij is, en de Zwarte Hoofdman... hij is toch zeker heelemaal vrij man?" „Hij zou al heel slecht voor het huwelijk deugen!" „Ken je wel één man, die daar wel voor deugt?" „Dat moet je maar liever aan je vrouw Vragen," ried Tom Whelan. „Dèt heeft ze me al dikwijls genoeg ver teld, wat ze dacht, zonder dat ik het be hoefde te vragen," zei Paddy Joe lachend. „Maar toch," hield de oude man vol, „als er aan denk, dat dat jonge ding voor haar heele leven aan hem vast zou moeten zitten, dan. dan vind ik de hemel moge het me vergeven, dat zij er maar liever wat anders °p moest vinden. Dat zou ons meteen een voorwendsel geven..." „Hou je mond!" waarschuwde Paddy Joe. „Als brigadier McGrath je eens kon hooren, dan zou hg vast denken, dat je wel wat van den dood van Ambrose Trant afwist." „Je bent nog altijd zoo brutaal als de beul, Paddy Joe Long!" zei de havenmeester ver ontwaardigd, 3. Paddy Joe Long wandelde de oprijlaan van aet Kasteel van Dounbeg op, niet met zijn gewonen, min of meer slungeligen tred, maar vastbesloten en kordaat, als iemand die be zield is door een onwrikbaar voornemen; zijn gezicht stond even grimmig als dat van een rechter, die het doodvonnis zal gaan uitspre ken. Toch, om de waarheid te zeggen, voelde hij zich even slap als een op het strand ge spoelde kwal en alleen de moed der wanhoop gaf hem de kracht om, het kostte wat het wilde, het komende onderhoud door te zetten. Toen bij het omslaan van een bocht in de oprijlaan het huis in het zicht kwam, ver- wenschte hij het met een paar gemelijke woorden. „Jou leelijk monster. Jg zou in staat zijn, een man zoo ver te brengen, dat hg zijn eigen schoonmoeder de beide beenen brak!" Tegen den achtergrond van machtige, ster ke, rotsige bergen leken de roode muren, de lichtgele dwarsstrepen, de vele trapgev eitjes en peperbussen van torentjes ten eenenmale misplaatst en uiterst barok, en de groote, ver vooruitspringende portiek van zandsteen verstoorde nog elk laatste spoor van symme trie, dat het gebouw ooit bezeten had. Het mooie groote gazon, waarop nu hier en daar groepen chrysanthemums in zachte kleuren- gloeiïng stonden te bloeien en de hooge hoo rnen in hun rijken herfsttooi, deden wel iets om de leelijkheid te temperen, maar konden die toch niet geheel en al uitwisschen. Terwijl Paddy Joe naar de voordeur liep. liet hg zgn geoefende oogen op verkenning uitgaan. Daar rechts liep het pad naar het noodlottige schuitenhuis; ver aan den anderen kant van het grasveld, met het daaraan aan sluitende struikgewas moest de poel zijn, waar Alistair en hij als vischdieven aan het werk geweest waren; en een heel eind achter het huis was het lange pannendak der stallen, vlak daarachter de muur van den moestuin. Daar achter moest weer het huisje van den jacht opziener liggen met de kennels. Een paar tuinmansknechts waren aan het werk in de bloembedden, een ander was bezig, afgevallen blad in een kruiwagen te laden. Onder het voorbijgaan snoof Paddy Joe den lichten, killen geur van rottende stoffen op, waarbij hem de eerste vleug van dat zeldzame gevoel van eenzaamheid doorvoer, dat over een mensch komt, als er weer een jaar gaat sterven. Er hing een antieke bel naast de open deur, toen hij er aan trok dreunde de doffe klank van een koeklok ergens achter in huis. „Nu komt er natuurlijk een hofmeester, of min stens een lakei," dacht Paddy Joe, maar da delijk daarop kwam een dienstmeisje in zwart en wit op hooge hakjes over de parketvloer aangetrippeld. Ze zou eens gaan kijken, of mevrouw Trant thuis was, wie kon ze zeggen, dat er wa9? „Zeg maar Paddy Joe Long, mijn kind, en als ze je dan met een shilling voor me terug stuurt, nou, dan is het ook best." Maar het meisje beantwoordde zijn droef geestig glimlachje met een begrijpend dito en liet hem binnen in de hal om daar te wach ten. Na de heldere zonneschijn daarbuiten wa9 het hier koel en schemerig en heerlijk rustig. Een oudcrwetsche klok stond ergens in 't verborgen met eindeloos geduld te tikken, verscheiden bronzen beelden stonden somber en afwijzend in het rond, uit geelkoperen pot ten stak het frissche groen van planten om hoog. Binnen de twee minuten was het meisje terug. Of mijnheer Long maar mee wou ko men Ze bracht hem doQr een zijvleugel van de hal, een paar treden op, onder een boog door en zoo een middelmatig groot vertrek binnen, dat op het grasveld uitzag. Niet be paald een damesboudoirtje. Dit was het stu deervertrek van een werkende vrouw. Een Amerikaansch bureau, kennelijk niet alleen voor de pronk aanwezig, stond midden in de kamer; een plan van de geheele bezitting, op tamelgk groote schaal besloeg een halve muur. Een rg eiken planken torste een serie zwart gelakte trommels. Ja, natuurlijk! - De jonge dame was immers eigenares van een groot Iersch landgoed en van tijd tot tg'd keek ze voor de aardigheid de afrekeningen van haar rentmeester wel eens na. In een der hoe ken van het vertrek stond een hengel in étui en op een klein tafeltje prijkte een vaas goud bruine chrysanten. Elspeth Trant rees op uit de ronde kantoor stoel, waarin ze voor haar bureau gezeten had en kwam haar bezoeker een paar stappen tegemoet. „Ik ben heel blij, dat u gekomen bent, mijn heer Long." Haar stem was zacht en aangenaam en een zwak, half weemoedig glimlachje tooverde kuiltjes in haar wang. „U was immers de wijs geer van het gezelschap." „De hemel zal ons bewaren," weerde Paddy Joe af. Met een vrijmoedig gebaar reikte ze hem haar hand toe en als door een plotselinge in geving besefte hij, dat zij blij was, hem te zien; een golf van opluchting verdreef zijn weifelende stemming. „Wilt u niet gaan zitten, mijnheer Long?" Hij nam plaats op een stoel met rechte leuning vlak naast het bureau en legde zijn kreukeligen tweed hoed op den grond naast zich. Bij deze tweede ontmoeting gaf Elspeth Trant, wier beeld zich duidelijk in zijn brein gegrift had, hem een schok. Hg herinnerde zich haar als een rijzig, slank meiske in rij- kleeren, met lange beenen, '°twat jongensach tig, met een warmroode blos op haar wangen, en gelijkmatig gebruind met een gezonde tint. Maar dit jonge weduwvrouwtje, in haar gebloemd japonnetje, leek veel minder groot, en vertoonde de gestalte van een godin, slank met bekoorlijke rondingen; haar zwarte haar viel in verzorgde golf over haar ooren. Een fijn en kostelijk stukje vrouw... zoo één, die de mannen om haar pink windt. Ach! helaas, haar mond had altijd nog die naar beneden getrokken hoeken, die niet v ezen op een lucht hartig gemoed en de donkerblauwe oogen ke ken veel te ernstig de wereld in. Zg ging zijlings in haar eigen stoel zitten, leunde achteruit, zette haar ellebogen op de ronde leuning en liet haar vingertoppen zacht jes tegen elkander spelen, terwijl ze Paddy Joe aankeek. Die zocht in alle 'hoeken van zijn hersenen rond naar een goed begin. Maar ter wijl hij nog aan het zoeken was, deed zij den eersten stap. „U weet toch, dat uw vriend leelijk te pas is gekomen op de markt van Castleinch, mijnheer Long?" „Ja, mevrouw, ik heb het in de krant ge zien... en daarin heb ik ook gelezen, dat u er bij bent geweest." Hier had hij een goed begin Hij steunde één elleboog op het bureau en boog zich gretig naar haar over. „Hebt u het geheele gevecht kunnen volgen, mevrouw Trant?" Ze glimlachte spottend om zijn voorgewende gretigheid en knikte bevestigend. „Om met een beroemd persoon te spreken, iederen slag en iederen stoot." „Wat hebt u geboft!" Zij zette een paar groote oogen op. „Ik wist niet, dat ze in Ierland zoo konden vechten, zoo vreeselijk!" „Dat gebeurt ook niet dikwjjls." „Ik heb ze natuurlijk wel eens aan den gang gezien in Amerika mannen, die elkaar te kjf gingen, omdat ze kwaad waren, cowboys of de lui die op bezoek waren en dan heb ik beroepsworstelaars gezien in een zaal. Maar zoo, als tijgers en panters..." „En een schepje gorilla er bij," voegde Paddy Joe er vol welbehagen aan toe. „Wie heeft er nu tijd, om rekening te houden met alle regels van het apel. als hij zijn handen vol heeft om Eudmon Butler onder te houden. Hij grijnsde haar vriendelijk toe. „Ik heb nog geen mensch gesproken, die alles gezien heeft, behalve u dan zou u me het niet eens in al zijn phases willen beschrij ven, punt voor punt, om zoo te zeggen." (Wordt vcrvolt/d.)

Schager Courant | 1938 | | pagina 15