Japanners te Kanton in het nauw Firma N E E L S gesloten id gepensionneerden van de weermacht Een boete voor de Duitsche joden Diepe verontwaardiging over de Jodenvervolging BRAM Voorzichtig gemeentelijk beleid geboden Belgisch kamp voor gevluchte Joden Marktberichten Mi! Pensioenen van militaire we duwen en oud-marinewerklieden Laatstelijk hij de behandeling van de de- ttóboftrooting voor 1938 heeft de rni- |er Staten-Generaal nogmaals volle- ineeliclit nopens liet standpunt, hetwelk hem ook voor- wat betreft de ge- n;"ae(jc gelijkstelling van de gepension- ,rdcn van land- en zeemacht van voor 5 me' de later gepensionneerden rdt ingenomen ten aanzien van de eds weer opnieuw aan de orde gesteld ^ende positieregeling der oud-gepensi- lt"8, Se minister blijft, naar hij thans in de l,nh] ,tt0ord-mftmorie inzake de Defensieb'e- totinp mededeelt, van mecning, dat geen rantlering dient te worden gebracht in t' beginsel, hetwelk aan de bestaande, :«egt n j-odelijke wcnschen tegemoetkomende, 1lln? [ding ton grondslag ligt, namelijk dat 'W,'E pp,n dan een bijslag op pen si pen zal wor- luv^ n verleend voor zoover aan een uitkee- li boven het verleend pensioen bepaal- Ijjk behoefte bestaat. Dienstweigeraars naar IS Drentsch kamp fPM Leiding in handen ven minister tv® Homme. jt kamp voor dienstweigeraars is niet jet eiland Rozenburg gevestigd, maar in [provincie Drente (boscbwachterijen Gie- L-Borger). De leiding van dat kamp it in handen van den minister van So- Zaken. Jet overleg tusschen de ministers van liale Zaken en van Defensie deswege ge- igd, heeft bereids tot overeenstemming K,y' De kosten aan de inrichting van dit kamp i ['bonden worden geraamd op f29.000, ter- ,!lf: éji do exploitatiekosten per man en per zullen bedragen f 625.—. .011". leid. A. J. C. helpt jeugdige Duitsche Joden De Paaschheuvel ter beschikking gesteld. Het hoofdbestuur van de A.J.C. heeft, naar it Volk meldt, het volgende telegram ge- Joden aan het Xederlandsche Jeugdleiders ••lij Etuut: w Hoofdbestuur A.J.C. verzoekt leiding Ne- ïiandsch Jeugdleiders Instituut de Neder- dsche jeugdorganisaties aan te sporen rnorcclcn en materieel en steun aan de j -"^irdige slachtoffers der Jodenvervolging 1 Duitschland. De A.J.C. stelde de Paasch- ivcl ter beschikking. Een rijke weduwe moest 50.000 Mark betalen en een fabrikant 150.000 Mark. In een te Berlijn gehouden bij eenkomst van welgestelde Joden, welke door de regeering bijeen ge roepen was, heeft elk hunner een papier ontvangen, waarop het be drag is aangegeven, dat hij moet betalen voor het herstellen van de schade, die Donderdag j.1. aan de winkelruiten is toegebracht. Dit be drag moest nog gisteren worden voldaan. Het totale bedrag, dat de Joden voor de ingeworpen ruiten moeten betalen, is niet bekend, doch een rijke weduwe móest 50.000 M. betalen en een Joodsche fabrikant 150.000 M. De betaling van dit be drag ontheft den Joden niet van de verplichting, bij te dragen in de boete van een milliard mark voor den moord op von Rath. Een droevige familiegeschiedenis Zoon dooddochter in de gevan genis... Midden October verliet de 35-jarige H. D. >i een heftige woordenwisseling de woning in zijn ouders te Eenrum. Het gelukte de «litie niet hem op te sporen. In verband ielmede ontstond eenige dagen later een «vigc ruzie in het gezin B., waarbij de 28- jirigo dochter haar vader met een scheèr- les aanviel en ernstig verwondde. Gisteren is het lijk van den 35-jarigen «on uit een kolk onder Hornhuizen, gemeen e Kloosterburen, opgehaald. Felle taal in Amerika De anti-semitische maatregelen in Duitschland hebben overal in de we reld in breede kringen verontwaardi ging en afkeuring veroorzaakt. Felle taal in Amerika. Zoo bestudeert men in sommige Ameri- kaansche kringen de mogelijkheid tot ver scherping van den boycot van Duitsche goe deren, die thans reeds op krachtdadige wijze iwordt toegepast. John Lewis, heeft in zijn openingsrede van de eerste conventie van het comité voor in- dustrieele organisatie te Pittsburgh, I-Iitler een woedenden en bloed'dorstigen wolf ge noemd en verklaard dat de leden van het C.I.O. de regeering zullen steunen, indien deze tegen de jongste wreedheden protes teert. Michacl Curley, aartsbisschop van Balti- more, heeft in een preek te Washington ver klaard: In Duitschland wordt de menigte be- heérscht door een waanzinnige, die'niet al leen God verwerpt, doch zichzelf goddelijk zou willen maken. Curley voegde hieraan toe: Ik veroordeel den minister van propaganda Goebbels, wiens gebrekkige geest de aartsbisschoppen van Munchen en Weenen niet tot zwijgen zal kunnen brengen. Hoever, oud-president der V. S. heeft een waarschuwing laten hoorei! aan het adres van Duitschland, dat indien dc aanvallen op de Joden aanhielden, het mcnschdom zijn veroordeeling over Duitschland voor eeuwen in de toekomst zou uitspreken. ONZE OOST. VRAGEN OVER HET DEFENSIE VERBOD. Het volksraadslid Boelen (Vad. Club) heeft, aldus de N.R.Crt., een schriftelijke vraag ingediend of de opheffing van het ver- isir bod lot lidmaatschap van de S.D.A.P. en het N.V.V. voor de Nedcrlandsche weer macht, ook van kracht is voor de marine, zoolang deze in Ned.-Indië is gestationeerd. [Voorts vroeg de heer Boelen of de Nedcr landsche regeering omtrent die opheffing te voren overleg heeft gepleegd met de In dische regeering en zoo neen, waarom dit niet is geschied. Het Vaticaan protesteert Tegen Neurenberg er-huwelijks wetgeving. Hét Vaticaan hoeft bij dc Italiaansclie re geering een protest ingediend tegen artikel 1 van de nieuwe rassenwet, waarbij huwe lijken tusschen Italianen en niet-Arische personen verboden worden. en de Vereenigde Staten, waarin vrije scheepvaart op de Jangtse wordt ge vraagd. Van bevoegde zijde wordt vernomen, dat de Japanners verkla ren, dat de omstandigheden op het oogenblik niet toestaan, dat het ver zoek wordt ingewilligd. Als reden, waarom het verzoek niet wordt ingewilligd, wordt, naar de „United Press" meldt, opgegeven: 1) dat de Ja- pansche militairen alleen in staat zijn, om thans veilig op de Jang Tse te varen, 2) dat de militaire operaties op groote schaal tusschen Shanghai en Hankau de scheep aart verhinderen, 3) dat de Chineesche guerilla benden daar nog steeds actief zijn en nog vaak de Japansche militaire schepen aanvallen, 4) dat de Chineezen dikwijls mijnen leggen, waardoor onlangs een Japansch schip is gezonken, 5) dat het tijd vereischt. om de normale scheepvaart weer mogelijk te maken. Nederland en de Duitsche Joden Heden mededeeling van Dr. Colijn. Naar het Hdbld. mededeelt, zal minister president dr. H. Colijn heden, Dinsdag, bij de replieken van de Algemeene Beschouwin gen o\%r de Rijksbegrooting voor 1939 in de Tweede Kamer, een mededeeling over het standpunt der Regeering in zake het Duitsch- Joodsche probleem zal doen. VaetbaZ De amateursbepalingen overtreden Vijf bestuursleden van B.V.V. (Den Bosch) geschorst. In een gisteravond gehouden spocdeischen- algemeene vergadering van B.V.V. heeft (le vice-voorzitter. medegedeeld, dat met in- van 9 November j.1. vijf bestuursleden Vftn de vereeniging, t.w. de voorzitter, de secretaris, de penningmeester, twee commis sarissen en voorts twee oud-bestuursleden, v°or den tijd van een jaar geschorst zijn, ei1 dat tevens de doelverdediger van het eerste elftal van B.V.V., van der Voort, voor den tijd van een half iaar geschorst is. Deze maatregelen zijn getroffen in ver- rand met overtreding van de amateursbe- Palingen en van de reglementen van den KA'.V.B op vijf verschillende punten; Toestand in de provincie Hoenan zon verschrikkelijk zijn. VRIJE SCHEEPVAART OP DE JANGTSE GEWEIGERD. De toestand voor de Japanners in Kanton wordt gevaarlijk, daar het Chineesche leger, dat oprukt naar de stad, nog slechts op 8 kilometer van Fa Sien verwijderd is. Volgens Chi neesche berichten hebben de Chinee sche t'xoepen verschillende posities van de Japanners aan de Parel-ri vier en aan de Bias-baai heroverd. Met het oog hierop hebben, volgens U.P., de Japanners behalve de versterkingen, die van Formosa naar Kanton onderweg zijn, ook het garnizoen uit Amoy, alsmede een aantal oorlogsschepen naar Kanton ^gezon den, om tegen een eventueel offensief der Chineezen tegen Kanton uitgerust te zijn. Sedert eenigen tijd worden rond Kanton voortdurend gevechten gesignaleerd. De strijd in Hoenan. De Chineesche troepen hebben Jotsjau, de toegangspoort tot Hoenan aan den spoorweg KantonHankau ontruimd en zich terugge trokken op een nieuwe verdedigingslinie in de nabijheid vari Matang, dat 15 km. zuide lijker ligt. In het noorden van Iloepeh is de toe stand niet veranderd. Tsjeho werd dezer dagen door de Japanneezen bezet, doch het is door de Chineezen heroverd. Meer naar het zuiden, bij Tsausjih, zijn de Japansche troepen op de vlucht gedreven. Volgens Japansche frontberichten is de toestand in Tsjangsja, de hoofdstad der pro vincie Hoenan verschrikkelijk, Duizenden gewonde Chineesche soldaten zijn naar Tsjanesja van het front terugge zonden en worden daar onverzorgd achter gelaten. De militaire en burgerlijke autori teiten zijn de stad ontvlucht. Op verschillen de plaatsen is brand uitgebroken, en vele groote gebouwen staan in lichterlaaie. De regeering v^n de provincie Hoenan heeft haar bureaus Zondagmorgen naar het ach terland verplaatst. Uit de stad vindt een ware uittocht plaats. Geen vrije scheepvaart op de Jangtse. Naar R.O. meldt is gisteren het Japansche antwoord overhandigd op de nota's van Engeland, Frankrijk Advertenties Heden overleed plot seling, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer Jacob de Wit in den ouderdom van 69 jaar. Uit aller naam, G. DE WIT— v. d. Oord. Bergen, N.H., 14 November 1938. Breelaan 66. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrij dag 18 November, des namiddags 2 uur, op de Alg. Begraafplaats te Bergen. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van on zen Zoon, G. DEKKER. M. DEKKER—Delver. St. Maartenbrug, 14 Nov. 193 GELDE PINK. te koop, bij F. A. F. GRONE- MAN, voor f 160. Opbr. M. 6654 kg., 242 kg. v., 3,64 v.. 316 d.: Gr. M.: 6948 kg.. 264 kg v., 3,80 v., 281 d.; O. Gr. M.: 2-j. 3921 kg., 159 kg. v.. 4,05 v.. 289 d.; V.M. 6668 kg., 248 kg. v., 3,72 v., 322 d. Gevraagd: Een flinke DIENSTBODE, niet ben. 20 j. in d. tr. Kerst mis a.s. Aan te melden Tehuis voor Ouden van Dagen, te Nieuwe Niedorp. SERIEVERKOOP van 16 November tot en met 3 December. Schitterende keuze eigen gemaakte MEISJES en JONGENS geheel gevoerde BRUINE of BLAUWE RATINEé-JASSEN. Leeftijd 8 tot 12 jaar. Waarde: 5.90 - 6.50 - 7.20 - 7.85 - 8.65, enz. Serieprijs: 4.30 4.65 - 4.95 - 5.60 6.80, enz. BRUIN en BLAUW RATINé %lengtes en JEKKERS. Leeftijd 2 tot 7 jaar. Waarde: 2.20 - 2.50 - 2.95 - 3.60 - 4.40, enz. Serieprijs; 1.60 - 1.95 - 2.50, 2.75 - 3.30, enz. OTTO VAN OS HOORN, ALKMAAR, Groote Noord. Laat. Voor billijk tarief geregeld PAARDEN te verkrijgen bij A. 'KAPITEIN, Burgerbrug, lel. 10. Wegens sterfgeval zijn onze kleeding- magazijnen MORGEN. WOENSDAG 16 NOVEMBER, den geheelen dag KEIZERSTRAAT, DEN HELDER. Te koop: Een z.g.a.n. FRÖHNE KNIPSYSTEEM, voor halven prijs. Br. onder let ter B87 Bur. van dit blad. Raad Wieringerwaard Vlotte behandeling der gemeen tebegrootlng 1939. Gisteravond vergaderde de voltallige raad onder leiding van burgemeester Kaan. Secre taris de heer W. J. Los. Na opening en voorlezing der notulen, deelde voorzitter mede dat naar aanleiding an de laatst gehouden comitévergadering het terrein bij het voormalige station van den heer Borst is aangekocht voor f 2300, plus overschrijvingskostcn. De bedoeling is om aldaar een parkeerterrein aan te leggen terwijl dan nog een paar bouwterreintjes overblijven. Het is een oppervlakte van 2500 *M2. Verder werd medegedeeld, dat ten opzich te van een regeling bijdrage ziekenfonds be sloten is, de regeling zooals die in Anna Paulowna bestaat, ook voor onze gemeente over te nemen. Dit naar aanleiding van het gesprokene ddor den heer Goosens in een vorige verga dering. Er is een onderzoek ingesteld naar de elec- trische geleidingen, da' heeft uitgewezen dat vooral bij de veebedrijven nog al heel wat niet aan de eischen voldoet. De eigena ren zullen worden aangeschreven om een en ander in orde te doen maken. Ook werd nog medegedeeld, dat in ver hand met de luchtbeschermingsplannen de diverse diensten zijn uitgewerkt. Met de menschen, die worden aangewezen zal een nadere bespreking worden gehouden Van de ingekomen stukken zij vermeld: Van verschillende vereenigingen, n-1. voet- balvereeniging. Bond v. Boerinnen, Naai cursus en het bestuur van den bond van arbeiders in het Land- en tuinbouwbedrijf is een verzoek ingekomen om gebruik te mogen maken van een der schoollokalen. B. en W. stellen voor deze verzoeken toe te staan, doch aan de voetbalvoreeniging stren ge voorwaarden te stellen. Het is n.1. geble ken dat er op trainingsavonden nogal ruw te werk wordt gegaan. Een dankbetuiging van de muziekvereen. „Ons Genoegen" voor de toegestane subsidie Hierbij werd door den heer Goosens opge merkt dat bij 't toestaan van die subsidie aan die vereeniging in overweging is gege ven om ook eens een uitvoering te geven in het. lokaal van don heer Breed. Daar wist de raad niets vanaf. Spr. had gaarne, gezien dat de raad met dit schrijven in kennis werd gesteld. Voorzitter lichtte toe dat, het heelemaal niet als voorwaarde werd gesteld, doch al leen in overweging werd gegeven. Misschien was het een reden dat nog meerdere leden zouden toetreden. 't Laatste ingekomen stuk is een verzoek van den heer Jb. Zwaag om subsidie van Rijk en gemeente voor woningverbetering (circulaire Minister Binnenl. Zaken 23 Juli 1938.) Voorziter lichtte toe dat van Riikswege een premie beschikbaar wordt gesteld voor 't verbeteren van woningen tol een maxi mum van f 240.waarvan door de gemeen te 1/3 moet worden bijgedragen. Er is aan verschillende huiseigenaren bericht gedaan naar aanleiding waarvan de heer Jb. Zwaag dit verzoek heeft gedaan. Zijn woning is véél verbeterd. Het voorstel van B. en W. om deze subsidie toe te staan werd goed gevonden. Volgt dc vaststelling suppl. begrooting dit naar aanleiding aankoop parkeerterrein Voorzitter lichtte toe dat er feitelijk f 1594 dit jaar beschikbaar is. Daarvan kan het terrein niet worden betaald. Voorgesteld wordt om van het saldo 1937 dat op 1939 wordt overgeschreven f 1000.over te schrij ven op den kapitaaldienst en B. van den ge wonen dienst (diversen) Goedgevonden. Volgend punt is een verzoek van het Witte Kruis om ten dienste van de exploitatie van het te stichten zwembad een bijdrage te verleenen tot maximum van f 300.— per jaar Voorzitter gaf hierbij een uitvoerige globale toelichting. 't Dag. Bestuur stelde voor het gevraagde subsidie onder bepaalde voorwaarden tot wederopzegging toe te staan. Ten le netjes gebruiken en verder dat ten opzichte van sommige zaken zooals extra aflossing, ta riefwijzigingen, het aanstellen van meerder personeel de goedkeuring van B. en W. noo- dig is. Voorts wanneer er wat geld over mocht zijn, dat daarvan een onderhoudfonds wordt gemaakt en wanneer er dingen moch ten gebeuren die B. en W. niet aanstaan er door hen op gewezen kan worden. De heer Blaauboer merkte op, dat de Raad zich reeds op een ruim standpunt heeft geplaatst door het terrein gratis af te staan en meent dat we niet verder moe ten gaan. De heer Rol had een kleine bemerking op de teekening die bij" 't adres was ge voegd. Een groot offer Met den heer Blaauboer is voorzitter het eens dat het weer een groot offer is, doch persoonlijk vond spreker het zoon prach tig gemeentebelang, dat hij daar gaarne over heen wil stappen. Nadat de heer Blaauboer nog had gewe zen op steeds nieuwe posten op de be grooting, wordt tot stemming overgegaan. Met de stem van den heer Blaauboer te gen werd het voorstel aangenomen. De heer Blaauboer was niet tegen het zwembad, doch wel tegen het subsidie. Voorzitter tot den heer Blaauboer: La ten we hopen dat later zal blijken, dat u ongelijk heeft gehad! bij de heeren examinatoren geroepen om „getest" te worden. Het examen bestaat uit verschillende soorten brood, benevens be schuit en koekjes bakken, na-eerst het be reiden van deeg met kennis van zaken te hebben gedaan! De uitslag van het examen wordt in pun ten uitgedrukt van 110. Heefl men minstens 5 punten behaald, is men geslaagd, terwijl men later in de gelegenheid wordt gesteld om een theoretisch examen B af te leggen. Een kist met hakkersgereedschap was mee gebracht, w.o. weegschalen, 8 thermometers, verschillende maten. enz. De jongens hadden het warm, wat niet al leen kwam van de hitte in de bakkerij, doch: „Zou ik geslaagd zijn?" Als leek vonden wij dat alles wat dezen dag was gewrocht, er heerlijk uitzag, om zoo in te bijten! Ongetwijfeld kleven er fouten aan de Ves tigingswet, doch is men geslaagd, kan men werkelijk als „bakker" optreden! Geen algemeene beschouwingen. Bij de behandeling van de begrooting had niemand een algemeene beschouwing. Voorzitter wilde toch wel iets zeggen, n.1. dit, dat sinds enkele jaren onze gemeente er niet rooskleurig voorstond, vooral wat betreft de financieele verhouding van Rijk en Gemeente. Een gelukkig verschijnsel is, dat we de laatste paar jaar een klein be drag hebben kunnen reserveeren. Voor zichtigheid blijft evenwel geboden. Tenslot te bracht voorz. dank voor de welwillende medewerking van den Raad tijdens zijn eerfete periode als voorzitter. Daarna werd tot behandeling overge gaan. Enkele vragen werden gesteld en naar genoegen beantwoord. De begrooting werd vastgesteld wat be treft den gewonen dienst op f 58253.59, ka pitaaldienst f 7294.65. Rondvraag. De heer Goosens miste een adres op de agenda. Toegelicht werd dat dit is ingeko men na de vergadering van B. en W. en komt al zoo in een volgende vergadering in behandeling. De heer P. Visser vroeg of het dempen van de sloot hij C. Bakkr al op 't pro gramma stond van den Polder met bij drage van de gemeente. Voorz. zeide dat het. wel op 't program ma staat, doch of het nog dit jaar zal ge beuren, is de vraag. Dit houdt verband met andere werkzaamheden. Ooo zou de heer Visser bij de school gaarne een bord ge plaatst willen zien: Niet parkeeren. 'Zal geschieden, Voorz. bracht dank voor de prettige be sprekingen en voor de aanwezigheid der peis, waarna sluiting volgde. HARENKARSPEL De vluchtelingen naar groote landlooperskolonie te Merxplas. De Belgische regeering heeft besloten de Joodsche vluchtelingen te interneeren en reeds is met de uitvoering van dit besluit een begin gemaakt. In den loop van de vo rige week zijn, naar het Hdbld. meldt, en kele honderdien Joden ondergebracht ip een leegstaand gebouw van de groote landloo perskolonie te Merxplas onder het dicht hij de Nederlandsche grens gelegen Hoogstraten. Voor den oorlog huisden in de kolonie pl.m. 6000 landloopers maar de moderne sociale wetgeving der na-ooriogsche jaren heeft dit aantal snel doen verminderen en thans zijn er nog slechts een kleine. 2000, zoodat een groot gedeelte van de woonruimte is komèn leeg te staan. Terwijl hier ook thans nog een gering aantal Joden is ondergebracht, is het vermoeden gerechtvaardigd, dat binnen kort veel meer vluchtelingen in de leeg staande gebouwen een onderkomen zullen vinden. De vluchtelingen worden streng geschei den gehouden van de overige bewoners. Plannen zouden bestaan om ook een derge lijke vluchtelingenkolonie in de büurt van Namen te vestigen. ONS COMMANDO LUCHTVERDEDIGING. Het op 1 Nov. opgerichte commando lucht verdediging omvat: den staf van het commando luchtverde diging, de luchtvaartbrigade, de brigade luchtdoelartillerie, het derde regiment genietroepen, het vrijwillig landstormkorps luchtwacht dienst, terwijl voort de commandanten van dc luchtverdedigingskringen eveneens onder de bevelen van den commandant van de lucht verdediging zijn gesteld. Deze opperofficier heeft o.m. tot taak de samenwerking van de onder zijn hevelen gestelde staven en troe pen te regelen. Hongaarsche knevelarijen In het bezette gebied van Tsjecho- slowakije. De minister van buitenlandsche zaken van Tsjechoslowakijc, heeft gisteravond den Hon- gaarschen gezant, te Praag een nota gezon den om te protesteeren tegen het brutale op treden van Hongaarsche soldaten en de Hon gaarsche bevolking in de door Hongarije be zette gebieden. On het oogenblik bevinden zich ongeveer 3000 vluchtelingen uit dit ge bied te Bratislava. Zij hebben medegedeeld, dat zij binnen 24 uur hun bezittingen moesten verlaten, dat .hun goederen in be slag werden genomen, terwijl op sommigen is geschoten om hen te dwingen het land te verlaten. DIBKSHORN BAKKERSEXAMEN. Het was gister in. de bakkerij van den heer J. I-Iagenaar een geweldige drukte! Uitgaande van de „Stichting voor vakop leiding en examens in het bakkersbedrijf" te 's-Gravenhatre, werd 15 toekomstige bak kers een officieel examen afgenomen, zulks voor de vestigingswet, kleinbedrijf. Eén der heeren juryleden deelde ons me de. dat zij met een bezwaard gemoed naar Dirkshom waren gegaan in do volksmond nog al eens als een „gat" betiteld doch toen zij de bakkerij van don beer Hage naar binnen traden, waren do heeren exa minatoren éénparig vol lof over naar de eiseben dos tijds en zeer ruim ingerichte bakkerij. Voor den heer Hagenaar oen com pliment! De heeren J. van Muiden en Carl Nie- möller beiden te Amsterdam en dc heer J. Brouwer te Arnhem vormden de examen commissie, terwijl de heer A. Schagen Jr. te Amsterdam als voorzitter fungeerde. Ook was aanwezig een regeer in gsgecommi teerde dc heer J. v. d. Blom te Heemstede. Na een half uur werken wordt de candi- daat die helder wit gekleed moet gaan PURMEREND, 15 Nov. Koeien, totaal 600 stuks: 300 vette koeien 64—70 ct„ geld ©koeien 115—175, melkkoei en 180—260. 10 paarden 90—160. 90 vette kalveren 30—48 ct. per Kg. 220 nuchtere kalveren 717: 280 vette var kens 0.480.50: 60 magere 2232: 400 big gen 13—19; 1000 schapen 2026; 50 bokken 2—14 BROEK OP LANGENDIJK. 15 Nov. Uien *33.30, drielingen 2.60—2.70. grove 2.502.S0, gele nep 5.S0, stek 0.801.30, peen .2.402.S0, kleine peen 0.50—1.20, Kroten 90—1.30: roode kool 170260 groe ne kool 2103; witte kool 90120; gele kool 1150; d. witte kool 1170. tomaten A 10.80 C 8.10; CC 4—4.10: alicant 30.50—33.10; 27000 andijvie 40150; 1960 knolselderie 12' NOORDSCHARWOUDE. 15 Nov. Aanvoer: 1100 Kg. aardappelen: Bevelan ders 2.10, hl. eigenheimers 3.—. 5700 Kg. uien 2.S0—3. drielingen 2.802.90. prove 2.50 2.70. 1900 Kg.p een 22.10, kleine peen 70 cent. 1500 kg. kroten 80130; 61000 kg. roode kool'130—190; 14500 kg. witte kool 90—130; 2600 kg. gele kool 130—140; 12000 kg. d. wit te kool 110140; 14300 kg. andijvie 140.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3