AGENTEN, gastvrijheid Daladier wijkt niet UITVOERING Joodsche vluchtelingen door ons land? Nobel-vredcsprijs voor het Naoseabureau Onze eereplicht: volmachten Predikbeurten VADERTJE LANGBEEN jiassaruittocht naar de britsche koloniën in overweging. JJO0EN ZELF BLIJVEN VOOR PALESTINA STRIJDEN. ,In antwoord op een in het Lagerhuis ge stelde vraag, heeft Chamberlain medege deeld, dat de mogelijkheid van vestiging van ïluchtelingen uit Duitschland in studie is tenornen met een aantal koloniale gouver neurs, o.m. den gouverneur van Tanganyika. De zaak wordt behandeld als een urgente ongelegenheid en Chamberlain hoopt in het egjn van de volgende week een verklaring jerover te kunnen afleggen. Gisteren heeft de Nederlandsche ge zant de Britsche regeering op de hoogte gebracht van de houding van ons land met betrekking tot het pro bleem om een onderkomen te vinden voor de vluchtelingen en hoewel be kend is, dat onze minister-president zou wenschen dat alle grensstaten van Duitschland zich bereid zouden verklaren tijdelijk onderdak te ver ghaffen aan de vluchtelingen, wordt hit in Londen volgens het Hdbld. nogelijk geacht, dat de grootste gtroom van vluchtelingen door Ne derland zal moeten worden geleid. In België heeft de Kamer bepaald, dat Dinsdag a.s. ge- riebateerd zal worden over de politiek, welke 'de regeering voornemens is te volgen tegen over uit Duitschland komende vluchtelingen n over de vraag of de regeering een overeen- romstigen maatregel zal nemen als de Ne derlandsche regeering. De Amerikaansche minister van arbeid heeft gisteren volgens n telegram van Dow Jones uit Washington, medegedeeld, dat het congres in zijn volgen de zitting zal worden gevraagd de immigra- üewetten op meer liberale wijze toe te pas ministerie van arbeid overweegt deze kwestie, doch heeft zich tot nu toe nog geen definitieve gedachten over deze aangelegen- beid gevormd. Actie voor kolonisatie naar Pa lestina. De Jewish Agency, d.i. de officieele ver tegenwoordiging der Jodenheid tegenover de Engelsche regeering als mandataris jeeft besloten een groote actie voor het op brengen van middelen voor de kolonisatie van Joden in Palestina te voeren. Landen opzoeken, waarin Joden nog kun- jen worden ondergebracht, is zeker noodig, maar de basis voor de oplossing van het Ibo brandend geworden Joodsche vraag stuk, is de oprichting van het Joodsch na tionaal tehuis in Palestina, in hét land tevaderen. Britsch protest voor kennisge ving aangenomen Het Duitsche antwoord op het Britsche protest tegen 't feit, dat de „Angriff" Brit sche staatslieden in verhand gebracht heeft met de daders van de aanslagen op von Hath en Gustloff, is als kennisgeving aan genomen, maar niet aanvaard. Nu joden het Duitsche consu laat in New York bewaken De correspondent van Reuter heeft in Duitsche kringen geinformeerd naar den gewekten indruk door het bericht, dat de burgemeester van New York. Laguardia, het Duitsche consulaat door-Joodsche politie agenten zal laten bewaken. Het sarcasti sche antwoord van den Duitschen woordvoer der luidde als volgt. .Indien Laguardia niet genoeg Joden voor zijn politiecorps heeft, kunnen wij hem er misschien wat sturen. New York is blijkbaar zoo Joodsch, dat La guardia niet genoeg andere mannen voor het corps kan vinden". Schrijvers protesteeren. 35 Amerikaansche schrijvers, waaronder Pearl' Buck, winnares van den Nobelprijs 1938. hebben president Roosevelt telegra- fisch verzocht te protesteeren tegen „de on- I aenschelijke onderdrukking in Duitschland" ró een embargo op Duitsche goederen te leggen. Toegekend aan den vooravond van zijn likwidatie. Naar uit Oslo wordt gemeld, is de Nobelprijs voor den Vrede voor 193S toegekend aan het te Gcnève geves tigde Nansenbureau tot hulpverlee- Jiing aan vluchtelingen. Het Nansen-bureau is voortgekomen uit heiwerk van den grooten Noorschen Pool- owkrzoeker en explorateur Fridtjof Nansen, «io in 1923 reeds persoonlijk den Nobelprijs Wor den vrede mocht ontvangen, wegens typ arbeid op internationaal humanitair ter- rein. In 1920 werd Nansen benoemd tot Hoo- §e Commissaris van den Volkenbond om de repatrieering van in Rusland en Centraal Europa vastgehouden krijgsgevangenen tot stand te brengen. Dit gelukte hem met be hulp van het Internationale Roode Kruis. In 1821 werd Nansen tot Europeesch Hooge Commissaris voor private organisaties be noemd, om steun te verleenen aan hen, die Rusland door de hongersnood waren ge troffen. Ten gevolge hiervan werd in 1922 Permanente Volkcnhondsbureau opgericht t°t steun aan vluchtelingen, waaraan Nan sen s naam werd verbonden. Dit bureau heeft o.a. met succes het Grieksche vluchte lingenprobleem opgelost. In dit jaar, aldus de N. R. Ct., zijn de werk- Mamheden van het Nansen-bureau, thans onder leiding van Miehael Hensson. verbon den met die van het Hooge Commissariaat J.an den Volkenhond voor Duitsche vluclite- ingen. Op de vluchtelingenconferentie van ~y,an, heeft men groote waardeering betoond oor het werk van dit Volkenbondsorgaan. Dat het juist thans, nu het vluchtelingen probleem zoo urgent is geworden, den No belprijs ziet toegekend, is een treffende hulde aan den edelen stichter en den tegenwoordi- gen leider. Met deze onderscheiding, zoo schrijft het Hsbl., besluit het Nansenbureau op roem rijke wijze zijn werkzaamheden gedurende een periode van bijna zeven jaren. Want. zooals men weet, is bepaald dat het Bureau einde van dit jaar zal worden geliquideerd; zijn taak zal dan aan een ander orgaan, de niet lang geleden to stand gekomen Vluchte- uingencommissie onder voorzitterschap van Lord Winterton, worden overgedragen. Het Joodsche probleem Massabetooging van Eenheid door Democratie. Hulp uit alle deelen van ons land. Gisteravond heeft te Amsterdam in de Apollohal een indrukwekkende demonstratie plaats gehad van Een heid door Democratie, inzake het Jodenvraagstuk. Duizenden hebben luide hun instemming betuigd met de waardige betoogen, over de ge beurtenissen in Duitschland, de mis daad tegen Europa's beschaving, zoo als de sprekers het stuk voor stuk kwalificeerden. Achtereenvolgens spraken Prof. Schermer horn, Prof. G'eijl, en Koos Vorrink. Met klem van woorden deden de sprekers een dringend beroep op snelle hulpverlee ning aan vluchtelingen en met al niet min der overtuiging lieten zij een krachtig ge luid hooren, dat de democratische landen, kiemen van gevaar in hun midden zullen wegwerken en beginnen een bolwerk te vormen voor alles, wat zedelijk en mensche- lijk is voor alle menschenwaarden, jlie door dictatuur worden bedreigd. Op de diverse redevoeringen volgde een fanatiek applaus, zegt het Hsb., een resolu tie werd aangeonmen en toen de duizenden uiteen gingen, had de demonstratie aan uitwerking en ook aan innerlijke kracht al datgene bereikt en geboden, wat men zich daarvan zou hebben kunnen voorstellen. Den Haag geeft een voorbeeld! De gemeenteraad van 's Gravenhage heeft een grootsch voorbeeld gegeven voor hen die meenen de Joodsche vluchtelingen te moe ten helpen. Op voorstel van den voorzitter is B. en W. machtiging verleend, om, voor het geval vele Joodsche vluchtelingen te 's- Gravenhage zouden moeten worden onder gebracht de in het bezit der gemeente zijn de buitens Ockenburgh, Voorde, O vervoor de en Cromvliet daartoe ter beschikking te stellen, in afwachting, dat de Haagsche lief dadigheid voor de verpleging dier vluchte lingen zal zorgen. Uit ons land klinken verder dagelijks protesten op en wordt hulp gevraagd door .personen en instanties van alle richtingen. De in spanning vernachte redevoeringen van den president van de republiek, van minister-president Daladier en van den minister van financiën, Revnaud, uitgespro ken tegenover de Fransche dagbladdirec teuren, op wie de president van de repu bliek een ernstig en ontroerend beroep deed, de regeering te steunen en de krach ten van het land samen te voegen zooals dat tijdens den oorlog is geschiedt, zullen niet nalaten op de Fransche publieke opinie een enormen indruk te maken. De taal, welke gisteravond werd gespro ken. deed gevoelen, dat het land weer ge regeerd wordt zegt de Mch. De wijze waarop Reynaud de critieik heeft beantwoord, de bedoelingen die hij heeft blootgelegd, de on middellijke resultaten waarop hij kon wij zen, doen hem sterk staan en geven' hem kans. de voorstanders even sterk aaneen Ie sluiten als de tegenstanders het doen voor hun verzet. Daladier heeft ronduit gezegd, dat de re geering er geen oogenblik aan denkt, het herstelplan prijs te geven Het land weet nu, dat de regeering zich niet zal laten weg ingen noch door luidruchtige agitatie noch door het parlement. Daladier en ook Reynaud hebben als ge tuige kunnen oproepen de zeer gunstige ont vangst. welke het nlan-Reynaud in alle bevriende landen heeft ontmoet en hierdoor is ongetwijfeld het Fransche sentiment ver levendigd en is do groote massa tot na denken gebracht. De kloeke verzekering van Daladier, dat het plan zal worden doorgezet ondanks al les en ondanks allen geeft aan de publieke opinie een richting en vertrouwen, het gevoelen dat het geleid wordt, iets waar naar het geheele onbesmette volksdeel ver langt. De vakband tegen de regeering. Het congres der C.G.T. heeft een motie aangenomen, waarin het. de argumenten en bezwaren van Jouhaux ten aanzien van de decreten overneemt. In de motie wordt den kamerafgevaardigden verzocht de decreten te verwerpen. Verder wordt besloten, dat Zaterdag 26 November een nationale protest dag zal worden gehouden. Ook de socialisten tegen „rassen- misdaad". De socialistische parlementsfractie heeft met algemeene stemmen goedkeuring ge hecht aan het protest, dat Maandag dooi de executieve delegatie uitgesproken is te gen de politiek, die ingezet wordt door de recente wetsdecreten. Daladier's kansen Het schijnt wel vast te staan, dat Daladier nu hij den steun der machtige socialistische partij moet derven, steun zal zoeken en ook vinden, bij de groepen van rechts. Rekent men er dan op, dat de rechtervleugel van de socialisten met Daladier's plannen sym- phatiseert, clan mag worden aangenomen, dat Daladier de vereischte meerderheid nog juist zal kunnen halen. .VERZOENING DER NATIONALITEITEN IS NIET MOGELIJK GEWEEST", ZEGT SYROVY. Het parlement der tweede Tsjecho- Slowaaksche republiek is gistermid dag te vier uur voor het eerst te Praag bijeengekomen. Aan de rechterzijde van den Tsjecho- slowaakschen minister-president, ge neraal Syrovy, had de eerste minis ter van Slowakije, dr. Tisso, plaats- genomenTAan de linkerzijde van Sy rovy ontbrak Wolosin, de minister president van de Karpathische Oe- 'kraine, welke door geen enkelen mi nister vertegenwoordigd was. Generaal Syrovy nam het woord voor het voorlezen der regeeringsverklaring. Hij be toogde, dat de gedurende twintig jaar in het werk gestelde pogingen tot verzoening dei- nationaliteiten in Tsjecho-Slowakije geen re sultaat hadden opgeleverd, „doordat thans cle gedachje van de staten met één nationa liteit" de wereld behcerscht. Beroep op het land. Syrovy deed een beroep op het land, dat het hem zou helpen bij de vervulling van zijn taak en verzocht het parlement daarna een aanvang te maken met de behandeling van de constitutioneele wet, die Slowakije en de Karpathische Oekraïne autonomie toekent tot de nieuwe grondwet zal zijn af gekondigd. Bovendien vroeg hii het parle ment de regeering volmachten te verleenen. „De snelle ontwikkeling der gebeurtenissen aldus zeide hij maakt het noodig, dat de centrale regeering en de regeerin gen van Slowakije en de Karpathi sche Qekraine beschikken over vol doende volmachten, opdat zij snel de beslissingen kunnen nemen, die voor het land noodzakelijk zijn. Die volmachten zijn onmisbaar, in dien men wil. dat de regeering on middellijk de met andere staten ge sloten overeenkomsten ten uitvoer kan leggen". Minister-president Syrovy kondigde nog aan, dat de Kamer de volgende week zal worden bijeengeroepen voor de verkiezing van een president der republiek. Hij be sloot zijn rede met een oproep tot eenheid. Voel&at 7 6 0 1 21—10 12 7 5 0 2 29— 9 10 7 5 0 2 18—11 10 7 3 1 3 9—22 7 7 2 2 3 12—12 6 7 3 0 4 16—19 6 7 2 1 4 19—21 5 7 0 0 7 8—28 0 K.N.V.B. Vierde klasse B. Bergen is vrij. Op dezen inhaaldag wor den gespeeld MonnikendamAndijk en EVCKW. Deze laatste wedstrijd is de groote strijd om de leiding, EVC staat een punt achter. N.H.V.B. Eerste klasse A. Vrone kraakte Zondag Alcmaria met 9t—0, doch is nu vrij. De club van Hoogland neemt momenteel cle vierde plaats in met 9 punten uit 8 wedstrijden. De leiding berust bij OFC (14 uit 7) en Alkmaar (12 uit 7), terwijl Alcmaria 4 na 7 wedstrijden nog puntloos is en hopeloos onderaan staat. Tweede klasse B. DTS 2 is vrij. De Langedijkers staan er uitstekend voor dit jaar. Tweede klasse F. Schagen 2 ontvangt Oudendijk (2 uur). Dit is een bijzonder fraaie gelegenheid voor de Spartanen om in tel te blijven en niets mag dan ook onbeproefd worden gelaten om revanche te nemen van cle 32 nederlaag in Oudendijk. Dat O. sterk is, bewees haar jongste zege, op de grootste concurrent, Hem (-12). Strandvogels 2 krijgt bezoek van N. Niedorp 2. De geelkragen dienen cle punten binnen te halen. Hem klopt Hollan- dia 4. De stand is hier: Oudendijk Hem Schagen 2 Hollandia 4 Sporters 2 N. Niedorp 2 VCL Strandvogels 2 Derde klasse D. Doordat Bergen 2 Mevo 2 heel verdienste lijk een kopje kleiner maakte (40), gaat Dirkshorn dat tegen DTS 3 niet faalde (61) fier aan het hoofd. Mevo 2 zal zich thuis tégen Koedijk 2 gaarne willen en ook kun nen herstellen. Dirkshorn klopt thuis Vrone 2, waar door de 42 nederlaag in St. Pancras (de eenige van Dirkshorn!) meteen gerevan cheerd is. Na het goecle werk van Zondag geven we Bergen 2 thuis een kans tegen Oudorp 2, ondanks diens 8—0 zege op Schoor! 2. D.T.S. 3 ontvangt Alkmaar 3 waarvan niet verloren behoeft te worden (10 uur) Derde klasse E. Flevo noteerde Zóndag een 3—2 overwin ning op Andijk 3, wat een meevaller was en een hoopvol geluid inhoudt. De tegen stander van a.s. Zondag Hauwert „uit" behoort echter tot de „keien", zoodat we maar aan den voorzichtigen kant blijven. Derde klasse F. Aartswoud ontvangt Berkhout 2 (1.30) B. behoort wel niet tot de koploopers. zooals Schellinkhout en Horna (resp. 1 en 2) maar toch zou het fraai werk zijn van Aarts woud als ze in' deze wedstrijd het eerste punt binnenbracht. Vierde klasse D. Bergen 3 kan zoo schreven we v. week, door achterstallige wedstrijden te winnen boven aan komen, vooral nu N. Niedorp 3 weel een punt verspeelde. Bergen 3 ontvangt D. T.S. 4 (10 uur) die zij kloppen kan. Alk. Boys 5 is thuis te sterk voor Dirks horn 2 (10 uur) terwijl N. Niedorp 3. thuis (2 uur) afrekent met Spoorvogels om niet achterop te geraken. Vierde klasse E. V.C.L. 2 is .vrij, Adspir anten. Afd. K.: Vrij. Afd. L.: Alcmaria cVrone a (10 uur). Alcmaria bKoedijk a (11.15) Afd. M.: N. Niedorp b—Alcmaria e (12 uur); D.T.S. bAlkmaar b (12 uur) Afd. O: V.C.L. aOudendijk a. ZONDAG 20 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan Y), voorm. 10.30 u., Ds. O. Nor-el, van Amsterdam. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geestenveg la), voorm. 10.15 urn en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. Bevestiging van een Diaken. Uit onze omgeving WIEFUNGEN GEITEN FOKVEREENIGING. Gsiteravond hielcl onze plaatselijke geiten- fokvereeniging een lezing met lichtbeelden in café „De Ster" van den heer I. Schel- tus. Te ongeveer acht uur heette de voorzitter de~ heer L. Bos de aanwezigen welkom en wel in 't bijzonder de heeren Ingenieur Verschuil en inspecteur Wit die een uiteen zetting omtrent de geitenfokkerij zullen ge ven. Als eerste is het inspect. Wit die ons in korte bewoordingen het doel en ont staan der fokvereenigingen uiteenzet. Spr. verhaalt hoe toen een beste geit ongeveer VA L melk per dag opbracht, terwijl nu vele gezinnen nooit anders als geitenmelk gebruiken. Ir. Verschuil liet ons na een korte uit eenzetting omtrent voedsel, stalling e.cl. een serie interessante lantaarnplaatjes zien. waarbij ons vooral het groote verschil tus- schen de vroegere geiten en de tegenwoor dige Sane-geiten opviel. Ook cle stallen wa ren een punt van bespreking, waarbij hot bleek dat vooral gelet moest worden.op ven tilatie, verlichting en ligging. Als voeding voor het. bconderengeslel werd bijzonder aanbevolen een samensteling van 2 cleelen. geslipt krijt, 1 deel fosforzure kalk en 1 deel keukenzout. In de rondvraag drong cle heer cle Wit er op aan om alhier te probeeren een ge meentelijke wilde bokkenverordening te krijgen, zooals die al in zoovele plaatsen be staat. Hierna sluiting. CALLANTSOOG BRAND. Gistermorgen is het boerderijtje, eigen dom van den heer T. Blokland Sr., staande aan Schinkeldijk, tot den grond toe afge brand. Daar omstreeks dien tijd het. man volk nog op cle Schagermarkt was, duurde het nogal lang, alvorens cle brandspuit, arri veerde. Men moest deze zelf met de ket van den heer B. halen! Er waaide een tamelijk sterken oosten wind, en men kon het huis, en de hooiklamp welke bij het huis was geplaatst, niet be houden. Wel slaagde men er in, de boet, welke aan den Oostkant, staat, te bewaren. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Van andere zijde vernemen wij nog, dat de vrouw des huizes door 'n juist passeerenden handelsreiziger, den heer Mal let uit Den Helder met moeite weerhouden kon worden, cle brandende woning binnen te gaan, teneinde haar geliefde huisdieren, do v«t en de kanariepiet te redden. LAN GEN DIJK BROEK OP LANGENDIJK. Jaarvergadering Evangelische vereeniging. In de zaal van den heer Jb.-Balder werd de vijfde jaarvergadering gehouden van de Evangelisatie-ver. H.H.Waard en omstr. Na opening op de gebruikelijke wijze cloor den heer C. Bak werd na het zingen van enkele liederen cloor een dameskoortje het woord gegeven aan den heer Bosman van Andijk, die als uitgangspunt van zijn rede genomen had Jozua 3, daarbij wijzende op den arbeid, die de vereen, heeft te verrich ten en tevens staande te blijven in het mid den der stroomen. Ds. van der Heiden wees er op dat men Gods Woord heeft, uit te dragen in deze donkere omgeving. Biddende heeft men te werken en te offeren. Persoonlijk moeten de menschen opgezocht worden om hen uit hun noodtoestand weg te halen. De heer Visser, oud-secretaris dringt er met klem op aan niet te verslappen in der. arbeid voor Gods koninkrijk, waarna slui ting volgcle. BERGEN B.S.V. „BERGEN" De reserves kunnen Zondag ze ker winnen. Wat doei het Gouden Derde? Na de sprekende 40 overwinning op M. E.V.O. 2 kunnen cle reserve a.s. Zondag spelend op eigen terrein, zeker van Oudorp 2 winnen. Er wordt met hetzelfde elftal gespeeld als verleden week; alleen is Jan v. cl. Plas op de linkshalfplaats vervangen cloor Jan de Moor. In de ochtenduren speelt het Gouden Derde, eveneens thuis tegen D. T.S. 4 uit Oudkarspel. Zullen de heeren, nu zij in cle achterhoede den steun van v. d. Plas hebben voortgaan op het pad der over winning? We hebben er zoo'n vermoeden van. dat Bergen Zondagmiddag vier winst punten rijker zal zijn. Het eerste elftal en de a-adspiranten hebben vrijaf. ZILVEREN JUBILEUM „MASKER SPELERS". „De Wrekende God", detective- spel in vier bedrijven van Edu- ard Veterman, door het Zeister Tooneel. Voor een stampvolle zaal had gisteravond in de Rustende Jager de tweede uitvoering plaats voor den tooneelwedstrijcl, georgani seerd door de Tooneelvereeniging „De Mas kerspelers" alhier, ter gelegenheid van haar 25-.jarig beslaan. Voor rechtstreekschen ver koop aan landbouwers, van een goed ingevoerde magnesia-hou dende Kalkmeststof, zoeken wij in verschillende landbouwcen tra op behoorlijke provisie. Brieven onder no. 479 aan het Bur. van dit blad. Tooneelver, „Nieuw Leven" Spanbroek op ZONDAG 27 NOVEMBER, in het lokaal van den heer BAERDEMAEKER. Opgevoerd wordt: J Aanvang half acht. BAL NA. Puike Winteraardappelen per 35 kilo f 1.10, franco thuis. A. GROET, Aardappel- en Groentehandel, B 101, St. Maar ten. Te koop: Pl.m.: 100 zak puike Blanwe Eigenh. en 7 ongem. Biggen, of Biggenmerken te koop ge vraagd. L. DE WIT, Heerhugo- waard. N. Te koop: 4 VEULENS. waarvan 2 warmbloed hengst veulens en 2 koudbloed bles- merrieveulens, bij J. BREE- BAART Kzn„ Winkel. Te koop: Nog enkele prima zingende MA.NNENKANARIES voor f2.50 per stuk. D. P. BU- WALDA, Basseweg, H 50, Heer- li ugowaard, Zuid. Terstond gevraagd: FLINKE HULP voor zieke en huishouding, bij S. WILMS, Dijk 23, Kleincsluis. Dienstbode aanwezig. Aanmel den bij H. WILMS, Zwinweg 6, Tel. 23, Anna Paulowna. Te koop: Compleet RIETDEKKERSGEREED SCHAP. Tevens Draaibank voor hout bewerking (voetkracht), koop je. Joh. EELMAN Pz., de Waal, Texel. Ditmaal kwam het Zeister Tooneel voor het voetlicht met een detectivespel in vier bedrijven „De Wrekende God" van Ecluard Veterman. De leden van het Zeister Tooneel hebben hiervan een gave opvoering gegeven; een opvoering, goed van spel en soms zelfs prachtig van uitbeelding. En het was ten slotte niet hun schuld, dat door soms te lange dialogen gapingen van bedenkelijken aard ontstonden. Het begin van II bijvoor beeld was buitengewoon leeg en langdra dig. Neen, dan was I veel beter. Het ge distingeerde gezelschap troffen we in Lord Robert's salon bijeen in vlotte samenspraak, waarbij de Duchess of Kantingmark doot haar naïviteit, welke aan domheid grens de, voor de „note gaie" zorgde. De groepee ring van speelsters en spelers viel in dit bedrijf zéér te prijzen; slechts de uitspraak liet wel eens te wenschen over, waardoor cle conversatie vaak moeilijk was te volgen. De bedrijven III en IV brachten natuurlijk cle climax en in deze bedrijven was het vooral de detective die door zijn sterk sug gestief spel het meest op den voorgrond trad. Jammer, dat aan het slot van IV het geheel bedenkelijk zakte. Weliswaar gaf toen 'de ontmaskerde Sir Robert sterk spel; doóh cle overigen stonden erbij, alsof deze voor ben toch zoo vreeselijke ontknooping, hun niets aanging. Maar alles bijeen was het een mooie op voering, welke alle leden van het Zeister Tooneel tot eer strekt SCHAGEN, 17 Nov. 1938. Aangevoerd 28000 kipeieren: .prijs 5860 kg. 450—485; 60—62 kg. 4S5—495; 62—65 490- 510: klein 310—420 HELDERSCIIE EIERVEILING, 17 Nov. Aanvoer: 21314 kipeieren: 5254 Kg. 3.40 —4, 55—57 Kg. 3.604.40, 58—60 Kg. 4—4.80, 61—G3 Kg. 4.805.20, 64—70 Kg. 4.90—5.40, kleine eieren 3—3.70, 610 eendeieren 2.30— 2.50 per 100 stuks. HOORN, 17 Nov. Aanvoer: 1 stapel, wegende 309 Kg. kleine Boerenkaas f 22.Handel goed. WARMENHUIZEN, 17 Nov. Boode kool 1.30—2.10, gele kool 1.30—1.40. Deenscbe witte kool 1.101-30, witte kool 90 ct., Savoye kool 1.—, uien 2.90—3.20, gr. uien 2.80—3.10, peen 22.10, andijvie 0.70, bieten 1.20. Aanvoer: 102.200 Kg. roode kool, 22.70(1 Kg. gele kool, 9800 Kg. D. witte kool, 12.800 Kg witte kool. 150 Kg. Savoye knol, 3100 Kg. uien. 2600 Kg. peen,, 1400 st. andijk vie, 175 Kg. bieten. BROEK OP LANGENDIJK. 18 Nov. Aanvoer: 3900 kg. uien 320330; drielin gen; 200grove 280—290; stek 110, 4200 kg. peen 2.102.40; kleine peen 901; 1500 kg. kroten 170; 26800 kg. roode kool 1190; 6300 kg. gele kool 130—150 23000 kg. d. witte kool 1—130; Savoye kool 250; 610 kg. bloemkool 460 dito 2e soort 150; druiven: Alicant 14.8033.-70; 5000 kg ^-ndijvie 120. NOORDSCHARWOUDE, l.Wov. Aanvoer: 4S00 Kg. uien 3.10—3.20, drielin- sen 2.70. grove 2.70—2.80, 2600 Kg. peen 2.20 —2.40, 19200 Kg. roode kool 1.30—1.7, 8600 Kg. witte kool .90, 39200 Kg. Deenscbe witte kool 1—1.10,

Schager Courant | 1938 | | pagina 3